Bank-Associatie - H. M. PIERROT - HET MOTORHUIS Gebruikte Motorrijwielen J. 1 DOLLE Lz. - 43- hoofdbesturen der werknemersorganisaties beraadslaagd, met het resultaat, dat aan werkgevers is medegedeeld, dat ook thans nog hun voorstellen niet voldoende zijn om in 'een collectief contract voor een jaar te worden vastgelegd. Naar aanleiding van de medödeeling der werkgevers dat met hun laatste aanbie dingen het uiterste bereikt is, dat van hun te verwachten is, hebben de werknemers aangedrongen op voortzetting der bespre kingen. In ieder gtevol zrl er deze week nog een conferentie tusschen de vertegenwoor digers der beide partijen plaats hebben, waardoor althans de mogelijkheid van het bereiken van overeenstemming niet volko men is uitgesloten. Wordt die overeenstemming echter niet verkregen, dan zal waarschijnlijk zeer spoedig ook in bet meubel- en behangers- bedrijf een conflict ontbranden, waarbij ettelijke duizenden arbeiders betrokken zullen zijn. De hoofdbesturen der werkne- mersoganisaties, die over teen en. ander vol komen eenstemmig denken, zullen dezer dagen ieder afzonderlijk een buitengewoon congres van hun bonden beleggen, waarop de noodige maatregelen, die ten opzichte van een 'eventueel conflict genomen dienen te worden, zullen worden vastgesteld. Leqer en Vloot. Vervoer voer Rijksrekening. De minister van Oorlog a. i. heeft be paald, dat aan militairen, behoorende tot het gehuwde beroepspersoneel (tevens ge zinshoofd), die dóór woningnood of deta- cheerimg (gescheiden leven van hun gezin, {behalve het reeds toegekende vrij vervoer van twee maal per maand, ook in de ove rige weken deer maand eenmaal per week vervoer voor Rijksrekening kan worden verleend! bij bewegingsvrijheid naar dé woonplaats (niet tijdelijke verblijfplaats) van hun gezin, indien de dienstbelangen zich niet tegen, het verleenten van bewe gingsvrijheid verzetten. Duur van tfe eerste oefening. De duur van de eerste oefening der dienstplichtigen van dte lichting 1918, be- hoorende tot de cavalerie, die in de tijd vakken van 59 Augustus 1918 en 37 Februapi 1919 die (oefening hebben aange vangen, bedraagt: 20 maanden voor hen, die in het tijdvak 5—0 Augustus 1918 in werkelijken dienst zijn gekomen en 18 maanden voor hen, die in het tijdvak van 37 Februari 1919 in werkelijken dienst zijn gekomen. Het, eerstgenoemde gedeelte vertrekt, op 31 Maart., het andere gedeelte op 31 Juli a.s. met groot verlof. Voorloo'pig mogen, tot uiteriijk 1 Octo ber 1920 per eskadron gemiddeld 15 dienst plichtigen, op wier verlengd veihlijf in werkelijken dienst prijs wordt gesteld, vrijwillig onder de wapenen b]ijven tegen een dagelijksche toelage van f 2.50 per dag. Rechtszaken. Flink aangepakt. Op 13 Jan. bracht K. J. de R. uit 's-Gra- venhage de passanten van de Utrechtsche straat te Amersfoort in levensgevaar door zijn motor als een bezetene te berijden. De kantonrechter te Amersfoort veroor deelde den woesteling tot f ilO boete, 20 dagen hechtenis en ontztegging van rijbe wijs voor den tijd van 6 maanden. HAAGSOHE RECHTBANK. H. de V., 60 jaar, wonende te Leid- schendam, thans gedetineerd, was in den loop van het vorige jaar in dienst van den restaurateur van het hotel ,,De Burcht" te Scheveningen en heeft toen ten nadeele van zijn patroon een groot aantal kwitan ties vaischelijk onderteekend en d'eze ten eigen bate geïnd. Bekl. bekende volledig. Het O.M. vorderde tegen de V., die reeds meermalen is veroordeeld, 1 jaar gevan genisstraf. De verdtediger mr, Trapman, wees op beklaagdes ongelukkige levensomstandighe den en bepleitte oplegging eener lichtere straf. Land- en Tuinbouw. Regeorlngeaardappelen. Op wagen van den heer Weltkamp be treffend o don uitvoer van aardappelen heeft, Minister van IJsseilsteijn geantwoord dat toet hem bekend is, dat het surplus van regeeringsaardappolen (voorjaar 1919) verkocht is aan de Vereeniging van Ex porteurs van. Veenkoloniale Aardappelen zonder schadie voor 'stands schatkist. Br werd toen een bruto-winot gemaakt Van if 48 per 10,000 K.G., iu totaal vier tot vijf honderd' duizenld) gulden, waarbij onge veer 130 personen dieelgerechtlgd waren. Dazen hadden daarvoor de aardappelen van verbouwers ta tontvangen, op de wa gons lt)o laden, te sorteeran on to expedieo- rem. Zij moesten', in voorschot voor het Rijk. de aardappelen en bewaarloonen aan de landbouwers betalen, terwijl de vereeni ging de risico's van de afname en beta ling door koopers moest dragen. Geduren de het geheele voorjaar hebben bedoelde 130 deelgerechtigd'en bovendien hun werk kracht, hun kantoren en bun kantoorper soneel, enz. ter beschikking moeten stel len, zood'dt. bovengenoemde bruto-winst, bij een omzet van ruim 13 mü'lioen gulden niet buitensporig mag worden genoemd. Bedoelde regeeringsaardappclen zijn, voor demzelfden prijs, eerst, rechtstreeks aan de Duitsche Regeering aangeboden, die echter van deze aanbieding geen ge bruik wenschte te maken. Het, lag in -de lijn der door de Regeering in de crisisja ren genomen maatregelen, om ieder zoo veel mogelijk in de gelégenheid te stellen zijn bedrijf voort Ite zetten, om de aard appelen te verkoopen aan diegenen, dié van den verkoop on den export van aard appelen steed's hun geregeld bedrijf had den gemaakt. Het was uit dien hoofde rationeel, dat bedoelde aardappelen aan de exporteursvereeniging werden verkocht. De zondaar dap pelen vani 'den oogst 1919, die -de Regeering moest overnemen in de vier noordelijke provinciën, zdjn gedeelte lijk weder verkocht aan de Vereeniging van Exporteurs van Veen koloniale Aard appelen. Het was bekend, dat voör het övergroo- te deel der aardappelen slechts één ern stige reflectant in aanmerking kwam, waaruit volgt, dat bij een publieke velling deze ééne reflectant feitelijk de macht had den prijs te dicteeren. Er werd daarom de voorkeur gegeven, aan een gewone han delstransactie, waarbij kooper en verkoo- per ieder voor zich hebben getracht het bf-ite te bereiken. De Minister kan niét die toezegging doen, dat bij eventueels verkoopen een andere weg dan dé thans gevolgde zal ingeslagen worden. Bij hem kan alleen de overweging gelden, op welke wijze de Staat het minste risico loopt en de hoogste prijzen kan. be dingen. Elektriciteit ïn den landbouw. De electriciteitevoorziening van het plat teland breidt zich gestadig uit. De oorlogs- of mobilisatie-toestand heeft hier gunstig ge werkt. De lichtnood heeft velen op het plat te land met het nieuwe licht kennis doen maken en dit doen waardteeren, al was het vaak, door den gebrekkigen aanleg, verre van schitterend- 't Valt nu gemeentebestu ren gemakkelijker tot den definitieven aan leg te besluiten. Met het oog op de finan- cieele bezwaren is het echter zeer wen- schelijk, dat ook stroom voor kracht zoo veel mogelijk, wordt afgenomen. Daartoe moeten de boeren het nut kennen van de toepassing der electriciteit in hun bedrijf. Dat nut is niet gering, en 't is veelzijdig. Wij vonden eenige maanden geleden eeD zeer lezenswaardig artikel hierover in het Tijdschrift voor Elektrotechniek van de hand van den heer Sybrandi, te Bloemen- daal. Het handelt allereerst over de toe passing in Duitschland. Daar maakt in het landbouwbedrijf de menschelijke kracht hoe langer hoe meer plaats voor de ma chine. In 1882 waren er bijna 10 millioen landbouwers, in 1905 circa 8 en half mil lioen, in 1905 amper 7 millioen. De stoom ploegen waren van 1882 tot 1895 in aantal verdubbeld, en in de volgende periode cteeg het getal tot 8 en een hmlf maal zoo veel als in~ 1882. Krachtdorschmachines wa ren er in 1905 bijna 4 maal zooveel als in 1882. Trekpaarden en trekossen verminder den regelmatig in aantal. De machine bespaart enorm veel arbeid. Men vergelij ke eens den arbeid, benoodigd om 1000 K.G. graan uit te dorschen en voor verzending gereed te makten, bij handenarbeid en bij 't gebruik van machines. Bij uitsluitend handenarbeid zijn voor genoemd doel in totaal noodig 104 man-uren (uren arbeid voor 1 man); dit is duis voor de bediening van- vlegels, voor 't wannen, zak vullen, stroo verwerken enz. Een kleine paarden- dorschmolen vordert 41 a 42 man-uur, een kleine electro dorschmaohine 26 a. 27 uren een groote dorschmachine 10^ uur. Dit zijn sterk sprektende cijfers, 't Staat in 't buitenland vast, hoe volkomen de machines mensch en dier vervangen, des te grooter zijn de voordeelen. 't Ligt voor de hand, dat de mechanische bewerking het eerst en het meest in de groote bedrijven toepas sing vond. De getallen 31, 71 en 92 geven aan, hoeveel bedrijven, omstreeks 1910, per 100 mechanisch bewerkt werden, van de volgende grootten: 2 en halve II.A., 520 H.A. en 20—100 H. A. Het aantal arbeiders in die bedrijven was per 100 H.A. resp. 88, 43 en 18. Reeds toen waren dus de groo- tere bedrijven meer gemechaniseerd dan de kleine. De aanwending van de electriciteit in het landbouwbedrijf is zeter uitgebreid. Zij vindt toepassing bij het ploegen en 't dor schen, bij het snijden van haksel, het bre ken van koeken, bèt stroopersen en snij den, het waterpompen, het. paarden- en schapenscheren, het malen van granen en andere stoffen; voorts bij de zuivelfabrica- tie, bij de veiling- en weegtoestellen, bij het heffen van lasten en bij overladen; bij de groentendroogindustrie ten bij polderbe- maling, enz. Het mechanisch ploegen geschiedde tot dusver slechts in de grootbedrijven. In 1901 kende men het in Duitschland; in de bedrijven, kleiner dan 20 H.A., nog heele- maal niet, in die van 20100 H.A. vond men er 1 op de 500, in de grootere, dus van 100 en meer H.A., 8 a 9 op de 100. De heer Sybrandi maakt hierbij de opmerking, dat uit die feiten nog niet mag worden ge concludeerd, dat het telectrisch ploegen van. kleinere akkers niet rendabel zou zijn. Als voordeelen van de electrische dorschma- chines boven andere mechanische toestel len worden o.m. de volgende genoemd: di recte bedrijfsvaardigheid, geen kolen, wa ter of opstoken, noch' brand gevaarlijke benzine, onafhankelijkheid van stokers, terwijl storingen door vernielde bougies niet voorkomen. Bovendien stopt de elec tro-motor, als de belasting een enkel oogenblik verhoogd is, niet, wat wel het geval is bij een verbrandingsmotor. Er iis geen gevaar voor brand; 't werk kan zon der bezwaar in de schuur gebeuren, zoo- dat bij alle weer gedorscht kan wordens Drijfriemen en machines lijden derhalve minder en behoeven minder afschrijving. Bij dorschen in de schuur' heeft men geen ■graan naar buiten te brengen. Het elec- trisch dorschen maakt onafhankelijkheid van weer en personeel; en kan dus ge schieden, wanneer dit met het oog op den stand der markt 't'voordeeligstj wordt ge acht. Dank zij het regelmatige en niet gehaas te bedrijf is de netto opbrengst bij elec- trisch dorschen aanzienlijk hooger, en het stroo blijft in veel betere conditie. Hoeveel kan gedorscht, worden, zal men willen we ten. Van tarwe 1500 K.G., van rogge 1250, gerst 1650, haver 1750, raapzaad 900, erw ten 1250 K.G., alles per uur. Volgens deze gegevens kan men aannemen, dat de oogst van 1 H.A. bij gebruik van 25 P.K. dorsch- kracht, in rond 1^ uur is uitgedorsekt. (Slot volgt). Personen cite rich te Leidten hebben gevestigd. J. Roode, 2e luitenant, Nieuwstraat 17. J. Schinkel, sigarenmaker, Hoefstraat 28. J. H. Jeukens en gezin, L. Hansen straat 6. D. Gijsberti Hodenpijl, Korte Mare 18a. Mej. C. Boer, Haarlemmer straat 167. S. Meijer, Nieuwe Beesten markt 19. J. C. P. van Oyen, Joubert- straat 9. G. Belt, vormer, v. d. Helm straat 27. N. van der Smawen en gezin, machinist, Morechweg 21. Mej. D. L. Bos-Visser en gezin, Piet Heinstraat 2. Mej. H. J. de Bruijn, dienstbode, Lange- straat 14. Mej, P. C. van de Graaf, P. Hendrikplein 8. Mej. C. H. Karstens, Zoeterwoudsche weg E37. L. C. Betgen en gezin, los-werkman, 4e Binnenvestgr. 58. T. J. Noudin ten Cate, Rijn 'en Schie- kade 107. Mej. J. Hoek, Steenstraat 1. M. den Haan en gezin, isergeant mil, poli tie, Middelweg 25. P. J. Hoope en ge zin, huisschilder, Hooigracht 74. C. Kouprie, Oude Vest. 117. G. J. Nagtegel- len, Duizenddraad steeg 11. Mej. J. S. Koppe, Beestenmarkt 48. Mej. A. M. Brand, winkeljuffrouw, Haven 28a. J. van den Berg, wachtmeester, Waard- straat 8. M. Zandbergen en gezin, tuin der, Marialaan 2. IT. P. J. de Rooy, tech nisch ambt., Nieuwe Mare 25. Mej. J. v. Elk, dienstbode, Haagweg 109. J. J. R01- zier, kleedermaker, Pr. Wilhelminastraat 19. G. Klomp, smid, Bloemistraat 30. S. van Raay, handels-employé, Hooga Rijndijk 28. Mej. G. H. M. Addink, Bo termarkt 3/4. J. Worst en gezin, Mare- dijk 1. Mej. D. E. van Hoofd Huys Duij- n'en, Gest. ,,De Voorzienigheid". T. Ouwerkerk, Lage Rijndijk 56. Mej. H. C. M. Wijtenburg, Langebrug 57. Mej. A. J. van Iperen, dienstbode, Zoeterwoudsche Singel 63. J. Hanegraaf, modelmaker, Oude Vest 151. A. Bogaards, Rijnsbur- gersingel 3. E. M. Oosterhout, Oude Vest 123a. L. Boomsma, voerman, Haven 16a. Mej. E. Sterk, dienstbode, Oude Vest 223. H. van Vliet en gezin, Mare- singel 42a. Mej. J. Pot, dienstbode, Oegstgeesterlaan 3. L. Wildervanck Blécourt, student, Hoogewoerd 1. Personen die uit Lei dart zijn vertrokken. M. D. Dijt, Leeuwarden, Willemskade 39b. Mej. Joh. Bouvy, Dordrecht, Sin gel 162. H. v. d. Meij, Apeldoorn, Beek- bergerweg 249c. Mej. S. J. van Noor- den-Verhoeke, Rotterdam, Fabrieksstraat 30. W. Segaar, Den Haag. Mej. C. J. Bruijsters, Den Haag, O.-Z. Buitensin gel 187. H. J. A. v. Heumen, Tiel*, Ambtmanstraat 5f. A. A. H. Slewe, Sneek, kok. Mej. D. Steegstra, Aduard, bij de ouders. Mej. M. A. Barnas, De venter. L. v. Dam, Hilversum, Bosch- weg 155. J. Middelham, Druten, typo graaf. E. Kerkhoven, Gouda, kazerne. Mr. G. T. v. Tienhoven, Baarn, Enima- laan 13. J. Vink, Edam, Zuidersingel 135. L. J. Noorman, van der Dussen, Den Haag Tollenstraat 55. Mej. Hoger- vorst-Reulman, Voorschoten, Kattenlaan 20; R. du Pon, Rotterdam, Jacob Cats- straat 71a. G. v. Weerlee, Haarlem, Te- ding v. Berkhoutstr. 11. N. Verboog, Delft, Binnenwatersloot 12. A. H. de Man, Alkmaar, Keizerst. 22. R. de Rui ter, Heerlen, Gr. Markt 16. - Mej. W. Oostendorp, Den Haag, Beeklaan 136. Mej. D. M, Miimee, Katwijk, Zandlaani 1. S. G. Kuyper, Arnhem, Atjehstraat 32. J. Leeman, Amersfoort, Soestersche weg 53. Mej. A. P. v. Neede, Rotterdam, Nathenesserlaan 216. A. Langezaal, Am sterdam, Ilaarl.dijk 91. J. N. v. Lohui1* zen, Apeldoorn, Griftestraat 38. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Gehuwd: A. Bonsai jm. an- M. M. van Wijk jdi. M. H. Wijling jm. en M. P. S. van Velzen jd. J. Dekker w. en J. M. Gordijn w. G. den Oude jm. en G. Lü- bouehaant jd. F. Bonte jm. en A. de Vogel jd. D. W. Suvaal jm. en P. S. v. Leeuwten jd. J. N. van Lohuizen jm. en- J. M. C. Kooreman jd. J. H. R. Drost g. en H'. v. d. Veer w. P. J, v. d. Henst w1. en A. C. Maas w. Geboren: Johannes, z. van J. v. d. Bo gaard en S. Boom. Charlotte Johanna, d. van P. H. Snijders en J. C. B. Doesburg, Johan, z. van B. F. Grun en M. Kalb. Simon, z. van P. Dubbelaar en F. Honsbeek Hendrik, z. van S. Janse en M.. C. Buis. Johannes, z. van J. Schipper en A. Har- land. Jansje, d. van C. H. de Wit en J. Haasbeek, Catharina Maria Jacoba, d. van L. Rozier en A. M. Vogelezang. Geertruida Teuntje, d. van A. Koreman en M. de Haan. Gerardus, z. van I. Boom en A. Sloos. Wilhelmina Christina, d. van W. Gudemond en G. v. Blij. Jo hannes, z. van C. v. d. Linden en C. Trou wde. Catharina Maria, d. van J. van Amsterdam en C. 06gaar. 1 Marinus, z. van G. Mieremetyen J. Vermond, Mari nus, z. van J. Vermeer en A. J. van Putten Franciscus, z. van N. de Haas en W. G. Sirag. Willem, z. van W. Nees en S. M. Posch. David, Christiaan z. van W. A. v. d. Tang en J. M. Zirkzee. .Catharina Hendrika, d. van J. Bois eni A. M. Faase. Johannes Laurentius, z. van J. L. v. Win gerd© en V. P. Mol. Lena, d. van J. Doeseburg Lenooy en H, M. Melet. Fran ciscus Johannes, z. van A. van Zijp en M. G. Hakkaart. Cornelia, d. van D. v. d. Wijngaard en J. C. v. Weeren. Wynan- dus, z. van' M. Schelvis en E. v. d. Berg. Suzanna Johanna Elizabeth Hendrika, d. van A. v. Polanen en A. Vlasveld. Dirk Johannes, z. van K. Wassenaar en J. Trou we©. Jan Cornelis, z. van W. C. Gaykema en A. S. de Roon Hertoge. Teunisje, d. van G. Drost en H. van de Beek. Corne lis Theodorus, z. van J. v. Egmond en M. v. d. Meer. Hendrika Catharina, d. van H. Nyssen en J. J. v. Bemmelen. Yme, z. van H. Groen en M. H. Postmus. Fran ciscus z. van W. F. v. d. Blom en F. v. d. Hoek, Lambertus Jozephus, z. van C. A. Mostert en G. Lakké. Jan Willem, z. van J. Huisman en P. W. v. d, Wel. Fran- ciiscus Antonius Maria, z. van P. B. M. Luykx en M. M. de Keuning. Johannes, z: van J. Booma en L. H. Uljee. Johgnna Maria, d. van C. Blansjaar en LI. Onvlee. Elisabeth, d. van J. J. Rozier en E. Boom. Gezina, d. van A. A. Putman en C. P. Dolk. Albertina, d. van J. ter Hei de en G. Eisenhauer. Jacobus, z. van W. J. v. Berge Henegouwen en J. C. v. d. Kaai. Susanna Maria Jacoba, d. van J. War- naar en S. M. J. Singerling. Willem Cor nelis, z. van W. C. Plezier en M. Neute boom. Elisabeth, d. van N. Eradus en E. Klanke. Overleden: Theodora Christina Zuijd- d. 16 j. Maria Anna Wilhelmina Visser, d. 17 j. Albert van Leeuwen, m. 59 j. Johannes Bekooij, z. 15 j. Levenlooss geb. kind van Chr. J. Lenten en J. A. de l'Eclu- se. Gerrit van de Kooij, m. 77 j. Ida de Bruijn, geb. Foekens, m. 59 j. Jo hanna Ramak, wed. J. Mulder, w. 69 j. Geertrui Flamman, wed. D. Piket, w. 88 j. Dirk Johan Vlasveld, z. 2 j. Pieter Oling, w. 69 j. Catharina de Geus, geb. Kramer, v. 29 j. Wilhelmus Johannes Jacobus de Hen, m. 47 j. Dirk MissaalrI z. 18 j. Elisabeth Sophia Siolk, d. 3 w. Margaretha Maria Winktelman, d. 3 j. Catharina van Tongeren, geb. Labor- dus, v. 71 j. Bartholomeuis Kriek, ongeil, man 85 j. Cornelia Johanna van der Reijden, wed. S. P. Ouwerkerk 85 j. VOORSCHOTEN. O n dl e r t r P u w1 dl: J. de Groot 27 j. eri' T, van Bemmel 25 j. C. van der Eist 42 j. eni J. J. Wiekkart 33 j. Stoomvaartberichten. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. BOEROE arriv. 25 Febr. te IJmuiden. KARIMATA Kthuisr.) pass, 24 Febr. Kaap Carvoeiro. NIAS vertr. 18 Febr. van Batavia. GROTIUS, (thuisr.) arr. 20 Febr. te Suez., KON. NED. STOOMB. MIJ. HERMES arr. 23 Febr. te Malta. MERCURIUS verin 21 Febr. van Cardiff HEBE arr. 26 Febr. te Amsterdam. NEPTUNUS arr. 24 Febr. te Gibraltar. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BIRMA (uitr.) vertr. 24 Febr. van Antr werpen. DJOCJA (uitr.) arr. 19 Febr. te Sabang. WILIS arr. 25 Febr. te Rotterdam. MEDAN, (uitr.) vertr, 23 Febr. van Ham burg. SITOEBONDO (uitr.) pass. 19 Februari Perim. TOSARI arr. 26 Febr. te Rotterdam. KON. WEST-1ND. MAILDIENST. JAN VAN NASSAU vertr. 19 Febr. van Lissabon. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. AGAPENOR, arr. 14 Febr. te Singapore, POLYPHEMUS, arr. 18 Febr. te Sin gapore. TEIRESIAS pass. 21 Febr. Gibraltar. Dr. H. NANNING's SUPPOSITORIA 1.75 per doosje van 12 stuks. HORLOGEMAKER. MAARSMANSSTEEG 14 - Tel. 1293 Steeds grootste sorteering Uurwerken op ieder gebied Zie onze keuze Carillons. Vertrouwd en aanbevolen adres voor reparatiën aan alle soorten Uurwerken. 1167 WERTHEIM&.GOMPERTZ 1834 en Credletvereenlglng 1853 KANTOOR: TIJDELIJK Nieuwe Rijn 11, bij de Vlschbi-ug. 1983 Directie: ,H. M. SASSE R0LLANDET. Effecten, Coupons, Wissels, Credleten, Assurantiën, Safes. TELEFOON No. 53 en 214. iSlf KkWfjfyiiL; 99 OUDE VEST 33 - Telef, 1785 ff E.E. Z.Z. Ursulinen. Moederhuis: BERGEN (N.-H.) TOELATINGSEXAMEN 22-23 Maart. Begin van voorbereidenden Cursus en Pensionaat en M.U.L.0. School op I MEI. SOEP en BOUILLON waarvan U PEN 8MAAK zoo goed onthouden hebt, omjat de kwaliteit ONGEËVENAARD is. Wij herinnoren U af en 4>e alleen maar DEN NAAM DAT IS GENOEG IHURS UIRECHII Stand No. 5100, 5102 6850, 635i «WW* W H. H, TUINDERS, Voor uw bedrijf hebben we spe ciale eggen welke zeer gemak kelijk loopen, vraagt prys bij C. H. MULDER, Vliet N. Z. Rynaburg. 1741 TE KOOP Eenige 2de hands Dames- en Heorenrijwielen, waarbij een Raleigh, Slikateog 2 b(j het Noordeinde. 2000 TE KOOP Mooie blanke wortelen bij O. v.d, AARDWEG, Couwonhoven Katwnk a. d. Rijn. 1928 TE KOOP 800 A 1000 zware hekkepalen, bij J. O. v. RIJN, Rypwetering, ïeaé heeft af te geven de volgende, in prima staat zijnde een „HARLEY DAVIDSON" 1916, één cylinder met duo-zttting, een „F. N. 1914, één cylinder, levens nog een „CLEVELAND" 1919 met duo-zitting. VLEESCHHOUWERIJ EN SPEKSLAGERIJ. Specialiteit in Fijne Vleeschwaren Levert prima Rundvleesch, Kaifsvleesch en Varkensvleesch. 201-1 PRIJZEN PER 5 ONS AFGEHAALD: Carbonado, vanaff 1.00 Vott© Lappen 1.00 Varkenslappen 1.15 Gerookt vet mager Spek1.05 Filet Schijf 1.30 Rundvleesch, Vette Lappen, Poulet, Gehakt 1.10 BELEEFD AANBEVELEND. Ds Administratie van Do Leidsche Courant belast zich met HET PLAATSEN VAN ADVERTENTIËN In alle bladen zonder prijsverhooging. uitgezonderd kleine advertentiën.

Leidsche Courant | 1920 | | pagina 4