fyem is het vliegtuig van den D uilsdien (Vlieger Paul Bock, toen hij den mtftor aan zette, totaal verbrand, doordien een vonk in de carburateur kwam. Ongeluk. Te Strijp zaten drie kin dertjes om een z.gj. potkachel, waarop "water stond te koken. Op een gegeven 'oogenblik trok een der kleinen aan een poot van den kachel, zoodat deze omtui- ineïde. De kleintje-s kregen het kokende Water en het vuur der kachel over het lijf en twee van hen bekwamen zoodanige ern stige brandwonden, dat onmiddellijke over ibrenging naar het gasthuis te Eindhoven, 'door den geneesheer werd gelast., De toe stand der kinderen is zorgwekkend.. Diefstal van vee uit de weide. In de ómstreken van Zevenaar wordt onrustba rend veel vee uit de weiden gestolen. Thans worden wederom in twee weilanden elk een vaars vermist. Dit- is in enkele we ken reeds een zevental runderen, zonder Öat men de daders heeft kunnen arres- ieeren. Door de machine gedood. In de stoom- looierij Van Wagenberg te Vlijmen had Woensdag de werkman v. d. Lee het on geluk tusschen een machine te komen. Hij was onmiddellijk dood. Het lijk is ver schrikkelijk verminkt. Aangereden. Op den weg Hollen Markelo bij Deventer zijn twee meisjes van ongeveer 17 jaar door een motorrijwiel aangereden, waarbij een barer ?-oo deer lijk werd gewond, dat zij bewusteloos en fin zorg el ij ken toestand bij een landbouwer inoest worden binnengedragen. Ook het andere meisje liep kwetsuren op, maar minder ernstig. Dood gevallen. De 67-jarige landbou- wersknecht B. ie Zierikzee die bezig was een voer mangelwortels te lossen, gleed (•an den wagen en kwam met zijn hoofd ïoodanig op de steenen, dat hij dood werd opgenomen. Uit d/en gcro'e£\ute9-aati var. Elfa-urg. Deze week heeft de gemeenteraad van Elburg- weer vergaderd. Voorzitter was Weer wethouder Janssen. Na het lezen van 'de notulen merkt de .Voorzitter op, dat hem gebleken, is, dat de secretaris in de vorige vergadering in zijn plicht is te kort geschoten .door te weige ren, de ingekomen stukken voor te lezen. Dei heer Steplian: U neemt thans uw Öraai, uw bedoeling was geweest, de stuk ken door den secretaris te doen toelichten, en dat mocht de secretaris niet. Deze heeft trouwens niet geweigerd. De heer Wynne: JJ heeft in uw ingezon den stuk in de Elburger van 't begin tot 't einde gelogen. Uw bedoeling was, den se cretaris de leiding te geven, en daar kwa men wij tegen op, op grond van bet regle ment van orde. Ér was nog veel meer te zeggen: we weten, dat we met een sukkel Van een burgemeester zitten. De beer Lensink tegen den heer Ste- phan, die een opmerking maakt: houd toch op met je gekwaak, je boort bij de kikkers thuis. De heer StepLan protesteert. Hij is het eens met den heer Wynne; de burgemees ter is steeds afwezig;. De boel zou in de war loopen, wanneer de secretaris niet achter alles heen zat en hard werkte. Zelfs uw mede-wethouder Hoekert nam u de vorige vergadering'in 't ootje, zat gezichten ach ter uw rug te trekken en verklaarde op 'de markt, dat zoo'n stommeling geen voor zitter kon zijn. De voorzitter zegt, dat de secretaris in 5de notulen gelogen heeft. De secretaris protesteert en verklaart, dat liet des voorzitters eigen schuld was, dat hij de stukken niet voorgelezen heeft, daar hij zeli ze van hem terugnam. Hij herinnert hem er aan, dat hij hem vóór 'den aanvang der vorige vergadering in ge- moede aangeraden had, deze uit te stellen, .klaar hij moeilijkheden voorzag. De heer De Lange: Hoe wist u, dat er herrie zou komen? Ik wist er niets van af en had er geen vermoeden op. De secretaris: Ik kende den heer Janssen genoeg om te welen, 'dat hij van de leiding niets terécht zou brengen. De heer Hoekert vindt het treurig, zooals ffietr hier toegaat. De heer Wynne: Dat heb jullie aan je zelf te "wijten; je wilde wethouder worden en daarom heb je op Janssen en jezelf ge deind. De heer Hoekert: Jullie hebben óók óp jezelf gestemd. De heer Janssen: Jullie moet geduld met óns hebben. De heer De Lange verklaart, dat de bur gemeester getracht heeft spreker's partij (S. D. A. P'.) te bewerken tegen de herkie zing van de vorige' wethouders. toch spoedig van den strijd des levens zou kunnen uitrusten. Terwijl intusschen 'de vroegere machte loosheid van het lichaam langzaam weer terugkeerde, bleef zijn geest onverzwakt helder. Hij zag iedere fout in de behande ling van zijn collega, die de ziekte vol strekt niet herkend had. Hij wist dat de .verkeerde middelen van dr. Strauch het gevaar met ieder oogenblik déden stijgen. Zijn rustelooze geest hield zich bezig met de gedachte, wat hij zou gedaan hebben, ware hij in de plaats van dr. Strauch ge weest. Opeens zag hij helder voor zich, wat in zijn geval nog helpen kon. Maar jvvat zou hij doen? Aan zijn omgeving ver raden wat hem tegelijk met het leven den idood weer zou brengen of een geheim met zich mee in het graf nemen, dat zooveel tranen zou kunnen drogenl Het scheen Ihem een duivelachtige misdaad, thans te zwijgen. Hij wenkte Valentine, die bij bet «bed Stond, tot zich. Met bevende hand schreef hij eenige woorden op een stukje papier, Öeed het in een enveloppe, die ze hem gaf, en sprak, in zijn kussens achterover zinkende: ,,Na mijn dood aan den dokter geven." Hij sloot de 'oogen en meende nu rustig te kunnen sterven, maar hij vond toch geen Just. Een zware benauwdheid overviel De heer stepnan vo'ëgt er aan toe: Ook mij. Hij had gezegd: tTcp en Wynne wil ik er met alle geweld uit hebben. De heer Steplian stelt voor, den burge meester door twee onbevooroordeelde art sen geneeskundig te laten onderzoeken. De burgemeester en de dokter spelen elkaar in de hand. Als de dokter wat langer uit wil blijven, krijgt hij verlof van den bur gemeester. De dokter zal het dus ook bij het afgeven van een geneeskundige verkla ring wel niet zoo nauW zien. De lieer Top informeert, hoe liet met de ziekte van den burgemeester staat. De secretaris leest een brief voor, ,,door den burgemeester, die zelf nie.t in staat ,i£as te schrijven, gedicteerd', waarin hij meedeelt, aafr den commissaris .der Ko- nigin wegens ongesteldheid verlof te heb ben gevraagd voorloopig tot 15 November. De heer Wynne: Het gaat weer precies als verleden jaar met de beruchte plee kwestie. Toen hield de burgemeester zich ook geregeld ziek. Den eenen dag is hij ziek, en den volgenden -kan hij weer uit gaan. Dat is comedie, geen manier van, doen. Naar de feesten in Kampen kan hij wel 3 dagen gaan, tweemaal in 't jaar komt hij op de secretarie. Uit de Omgeving. HILLEGOM. Veiling. Dinsdag werd in Hotel Sis termans ten overstaan van Notaris -K. Langeveld eene veiling bij afslag gehou den van eigendommen van den lieer L. Stassen. Uilslag als volgt: I. Ten Westen van de LeMsdhestr. I. Huis nnrt schuur en bloembollenstel- lingcn en tuin, 6 A. 80 e.A. en 2. Tuin grond (bouwterrein) groot 5 A. SO c.A. Hoogste bieder van '1 en 2 gecombineerd, de heer J. Zuithof te Sassenheim f 17500; opgehouden. 3. Tuingrond (bouwterrein) groot 5 A. 85 c.A., hoogste bieder dezelfde, i 2100; op gehouden. 4. Tuingrond (bouwterrein) groot 5 A. 40 c.A., hoogste bieder dezelfde, f 2000; opgehouden. 5. Bloembollenland met uitweg, groot 25 A. 80 c.A., hoogste bieder fa. Joh. Kriaay en Co., HilLegom, f 2300; opge houden. 6. Bloembollenland, groot 23 A. 90 c.A., hoogste bieder de heer J. Zuithof te Sas senheim, f 24-00; opgehouden. 7. Bloem bolle-ngron dgroot 23 A. 10 c.A., hoogste bdeder fa. Joh. Kraay en Co., Hil- legom, f 2200; opgehouden: 8. Bloembollenland, groot 16 A., hoogste bieder de vorige, f 1700; opgehouden. II. Ten Oosten van de Leidsehestraat. 9. Bloembollenland, groot 45 A. 90 c.A., jhoogste bieder fa. Joh. Kraay en Co., JIi3- legom, f 9000; opgehouden. 10. Bloembollenland, groot. 67 A. 40 c.A., hoogste bieder de heer* IC. Velthuijs. ïlille- gom, f 4700; opgeho-uden. 11. Bloembollenland, groot. 51 A. 90 C.A., hoogste bieder de vorige, f 35ÖÖ; opgehou den. 12 Bouwterrein, blocmbollengrond, schuren met stellingen, koe- en paarden stal, groot 1 H.A. 5 A. 50 c.A. Hoögste bieder de heer J. v. Zanten, f 14400; opge houden. 13. Blo embolic ng rond! met schuurtje, groot 1 H.A. 2 A. 60 c.A. Hoogste bieder de vorige, f 6000; opgehouden. 14. Bloembollengrond, groot 74 A.55 c.A., hoogste bieder de vorige, f 4000 op gehouden. 15. Huis_ aan de Hoofdstraat, bloembol lenstellingen en de opstallen van 2 schuren; hoogste bod f 10200; verhoogd met f 1000; afgemijnd op f 600 door den heer B. Leen slag alhier,. Gegund voor f 11800. LISSE. Guido Gezelle". Met welwillende me- dewerking van de tooneelvereenóging „Gui do Gezelle" gaf de muziekvereenigdng „St., Gregorius de Groote", heide onderafdee- lingen van het patronaat, een uitvoering in het Bondsgebouw. De zaal was tjokvol. Na een paar goed uitgevoerde muziek nummers gaf de eerw. directeur van het Patronaat, kapelaan B. A. Lasance, een korte uiteenzetting over het op te voeren toon eel stuk in vier bedrijven „De jacht van Hendrik de Vierde", waarmee de jeugdi ge tooneelvereemging voor het voetlicht kwam. Het zou ons te ver voeren en te veel ruimte vragen in bijzonderheden om trent stuk en spel af te dalen. Wij volstaan met te zeggen, dat er inderdaad uitstekend werd gespeeld en dat de jongens op uit stekende wijze hun rol wisten te vertolken hem. Wat ging hij doen! Eerst als hij dood was, zou dat stuk gelezen worden, maar stond dat niet gelijk met laffen zelf moord, nu hij toch de vaste overtuiging, had, dat dit middel hem genezing kon brengen! Koud zweet bedekte zijn voorhoofd. In zijn binnenste werd een hevige strijd ge voerd, maar hij duurde slechts kort. „Valentine", sprak hij zacht, „ik hoor daar dr. Strauch komen. Geef hem de enveloppe nu maar "vast. Het is wel een groot offer voor jou en mij, maar het moet. Geef het hem èn God sterke ons bei den." „Ik zal doen wat ge zegt", antwoordde Valentine, die de beteekenis van zijn woor den niet begreep en. ze voor het gevolg- van koortsfantasieën hield. „Beloof het mij", drong hij aan. „Goed, man, ik beloof het je", was het bedarende antwoord. Op dit oogenblik trad de arts binnen. „Hij ijlt", fluisterde de jónge vrouw den geneesheer toe, terwijl ze hem het blad pa pier ter hand stelde, waarop eenige La- tijnsche woorden stonden. De dokter nam het aan, schrikte op en stond een oogenblik in diep nadenken. Eenige 'oogenblikken later was een knecht met een nieuw recept op. weg naar de apotheek. zonder ae minst ah het oog loöpende foui'. Ook de costumeering en grime, alsmede het decor waren uitstekend verzorgd. Een woord van lof aan de spelers, maar een bijzonder woord van lof aan den ijverigen regisseur is hier op zijn plaats. Tusschen de bedrijven ging de muziekvereniging met baar programma door en oogsite een dankbaar applaus. Toen de muziekdirecteur kort na de pau/ze moest vertrekken nam de eerw. di recteur het woord en dankte den dirigent voor de moeite, die hij zich had getroost, om dezen avond aan de weldoeners te kun nen aanbieden. Z.eerwrwees erop, dat hij indertijd bezwaar bad gezien i-n de oprich ting van deze vereeniging, aangezien der gelijke vereeniging veel 'geld kost. Hij 'zeide echter gerekend te hebben op den financieeJen steun van Lisse's katholieken en is daarin niet beschaamd. Spreker bracht den donateurs hiervoor een woord van oprechten dank. De feestavond werd besloten met een ■reclame-optocht welke een uitbundig ap plaus uitlokte. Na afloop bracht de zecr- eerw. heer pastoor een woord van dank aan al'len die tot het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt. VOORHOUT. Holl. Mij. van Landbouw. In' café Boerhaave werd Woensdag de vergadering gehouden van de afd. Oegstgeest en om streken va li de Holl. Mij", van Landbouw, onder voorzitterschap van den heer Mar- bus uit Sassenheim. Na voorlezing der notulen door den se cretaris, dear heer Slingerland uit Sassen heim, werd m&dedceMng gedaan, dat het hoofdbestuur voor het houden eener voor dracht voor dc afdeeling iemand beschik baar stelde en ook de ambulante ambtenaar kosteloos lezingen hield, waar-van voor on derwerpen speciaal coöperatie, zaaizaad keuringen en Land arbeiders wet genoemd werden Het bestuur zal deze zaken af handelen. Nog werd medegedeeld, dat de deelna me voor den cursus „Paardenkennis'' te groot was vcor één cursus, waarom een dubbele was gevraagd en zoodra hierop antwoord is bekomen zal dit den betrok ken deelnemers worden bericht. Aan .de orde^was thans de verkiezing van een lid hoofdbestuur voor Kring I in Z.-H. De heer Bakker te Oegstgeiest is aftredend en niet herkiesbaar. Door het kringhestuur worden een drie tal candidaten voorgesteld e.n wel de hoe ren A. v. d. Lelij, P. Veelenturf te Haners- woudo en S. v. d. Stoel te Wassenaar, waarbij eerstgenoemde door de betrokken af deeling werd aanbevolen. Bij stemming werd de heer Veelenturf gekozen als candid'aat der afd. Voor afgevaardigde naar de Kringver gadering zal het bestuur iemand aamvij zen. 1-Iie.rop hield de heer De Jong Saakes, landbouwkundige teOeg&tgefëst een le- Edng over het bewaren van stalmest, waar van dóór onoordeelkundige behandeling zoovéél van de bemestingwaarde verloren ging. Spreker gaf in deze vergelijkende voorbeelden, wat de verloren gaande stof fen betreft, bij niet goed bewaren en wat in vergelijking met de prijzen der kunst meststoffen de finaneièele waarde was bij zorgvolle bewaring en aanwending waar voor de gieikelder onmisbaar was, en die ruim bun onkosten opbrachten. Spreker gaf daarna nog nutttge wenken voor het- gebruik ervan, waarna door hem nog eenige gestelde vragen werden beant woord. De voorzitter bracht spreker dank Voor zijn lezing en hoopte hem nog vaak te zien optreden, wat? spreker betwijfelde, wijl hij zoo juist telegrafisch bericht ontvangen had. van zijn benoeming tot geineerrte- landbouvykundige to Kampen en alzoo de afdeeling ging verlaten. De voorzitter feliciteerde spreker met. doze benoeming, al betreurde hij zijn heen gaan als lid der afdeeling. Na rondvraag werd hierop de vergade ring gesloten. Z0E7ERW0U0E. Gemeenïeraao. (Vervolg.) Vervolgens deelt de voorzitter mede dat door B. cn W. op 21 October in het open baar is aanbesteed het vernieuwen van het hoofd met leuning en loopplank liggende aan liet einde van het korte Kefkepad van den heer v. d. Salm en wel in een perceel hetzij in beton, hetzij in hout. De laagste inschrijver was C. J. Akerboom voor f 236 in beton en f 200 in hout, aan wden het werk dan ook is opgedragen. Aanvankelijk HOOFDSTUK III. Aan den overkant der straat, slechts en kele schreden van het huis, waar dr. Von Reihern en Isella Ranieri wonen, staat het paleis van graaf Raimund Weidenhof. De vensters zijn helder verlicht en er klinkt vroolijke muziek naar builen. 'De familie viert, den verjaardag van 's graven hu welijk. Het gezelschap, dat in de groote, met bloemen en schilderijen gesierde eetzaal bijeen is, behoort op enkele uitzonderingen na, niet tot de aristocratie. Het bestaat voor liet grootste gedeelte uit kunstenaars en kunstliefhebbers der Oostenrijksche hoofdstad. En dat behoefde niemand te verbazen, die wist dat gravin Weidenhof nog niet zoo lang geleden een der eerste actricen van Weenen was geweest. Daai' stond ze aan de piano, een hóoge gestalte in zwart fluweel en met tal van diamanten in haar tveelderigen baardos. Terwijl allen vroolijk en opgewekt feestvie ren, zif graaf Weidenhof, als door een som ber voorgevoel gekweld, zijn jonge vrouw aan te staren, die er dezen avoncl in het oog*vallend bleek uitziet, ondanks de op windende feestklanken en- de algemeene vroolljkheid, waarin zij schijnbaar ten volle deelde. Den gebeelen nacht door bleven de klan- was dit werk gebracht óp 3e begrooting voor het dienstjaar '1920, maar. daar er zoo lang niet mee-gewacht kon worden, omdat men er met geen boot meer door kon, heb ben B. en W. gemeend nu tot de uitvoering te moeten overgaan en vragen hiervoor de goedkeuring' van den Raad, welke met. al gemeene stemmen wordt verleend. Volgens de regeling ontworpen door Geil Staten inzake de jaarwedden van burge meester, secretaris en ontvanger in de pro vincie Zuid-I7ulland, 2al de burgemeester een aanvangswedde: genieten van f 2400 en een maximum van f 2700; de secretaris een aanvangswedde van f 2200 en een maxi mum vair f 2500. Volgens deze regeling moet, wanneer de secretaris in een huis van de gemeente woont, de huurwaarde hiervan worden vastgesteld. B. en W. stel len voor deze te bepalen, daar dit in deze gemeente hei geval is, op f 200, waarmede <ïe RaacT zich vereenigt. Daar de levensstandaard nog zeer hoog is, hoewel enkele artikelen wel ©enigszins in prijs zijn gedaald, zooals turf, achten B. en W. het gewenscht voor het jaar 1919 een duurtebijslag te verleenen aan de amb- tenaren en. verdere bedienden in dienst der gemeente. Zij stéllen daarom voor om aan de wegwerkers-, den nachtwacht., de aseh- ophalers en de ambtenares bij het distribu tiebedrijf een toeslag te geven van 10 pet. van hun wedde, aan de ambtenaren ter secretarie, den gemeentebode, de veldwach ters, den klokkenist en den houder van het hulp telefoonkantoor 7^ pet. en-aan de ove rige ambtenaren 5 pet. Een en ander zal een bedrag van de gemeente vorderen van plm. f 14430. De heer Rotteveel vraagt of in dat bedrag ook een duurtetoeslag is begre pen voor den burgemeester en den secreta ris, wat door den voorzitter bevestigend wordt beantwoord, waarna het voorstel met algemeene stemmen, wordt, aangeno men. Namens de ambtenaren betuigt de voorzitter zijn dank voor de verleende duurtetoeslag. Daarna is aan de orde de nadere regeling van cle bezoldiging van brandmeesters en verder personeel der brandweer; een en ander naar aanleiding van een verzoek van dat personeel om de wedde en beloo ning nader te- willen herzien. B. en W. brengen naar aanleiding daarvan een uit gebreid rapport uit. Uit diit rapport blijkt dat zij voorstellen om aan de brandmees ters, "adjunct-brandmeesters en alle com mandeurs een vaste wedde te geven van f 12.50 voor de (brandmeesters en de. ove rige ambtenaren van f 10 per jaar plus f 5 bij iedere brand; de belooning'voor de man schappen te bepalen op f 07o0 per uur, de belooning van de pijpleiders op f 0.70 per uur, de belooning voor do hooikeurders, het bijten schouwen en spuit probeeren op 50 ct. per uur, alles met ingang van 1 Ja nuari 1919. Een en ander zal -een uitgaaf vorderen van f 265 per jaar. Dc heer Stad houder ^telt, naar aanleiding van het. feit, dat bij besluit van den Raad van 23 Maart 1.1. de wedde van den directeur is ver hoogd met 100 pet. de volgende regeling voor: brandmeester f 20 plus f 4- bij iedere- brand, adjunct-brandmeester f 15 plus f 4 bij iedere brand, commandeurs 80 cent per uur en voorts voor de overige ambtenaren of personeel hetgeen B. en W. voorstellen. Tevens zegt hij, da hij blij is dat het uur loon voor de eerstgenoemde amlitenarem i-s afgeschaft. De heer Rotteveel informeert of het, bekend is hoe dós aangelegenheid as geregeld in andere gemeenten. De beer de Graaf zou er voor zijn om de wedde van de brandmeesters te schrappen; hij wil dit beschouwt zien meer als een eerehaantje en als onderling hulpbetoon. Presteeren zij diensten dan wil hij bun een vergoeding daarvoor geven. De heer Karens kan zich hiermede niet v&reenigen, volgens zijn meening' hebben deze personen wel dege lijk een toezicht uit te oefenen al lis er geen brand, onder andere toezicht op het ma teriaal en hij is er- dan ook voor om de wed de voor deze personen te. handhaven, waar- hij de heeg v. Leeuwen zich aansluit, te meer daar, wanneer men geen bezoldiging ggeft, het in de praetijk moeilijk zal val len goed personeel te krijgen. De heer Stadhouder geeft nog eenige nadere toe lichting op zijn voorstel en sluit zich ver der aan bij hetgeen de heer v. Leeuwen heeft gezegd. De heer Rotteveel betoogt, dat men wel verschil.moet maken tusschen een directeur en ander personeel bij de brandweer. De eerste moet de vergaderin gen leiden, advies uitbrengen aan B. en W. en deze dienen van bericht enz. enz. Daar entegen heeft een brandmeester niet veel te doen wanneer er geen brand is, alleen aanwezig zijn bij spultproreeren. De heer Bemiëkóm zegt, dat men het werk van de brandmeesters >,niet 11 met onderschatten en ken der muziek voortgaan, een schrille te genstelling te vormen met den somberen ernst, die daar ginds aan de overzijde heerschte in die wening, waar de dood reeds was binnengetreden, en op een an dere verdieping reeds, schoon nog aarze lend, op den drempel stond. Niemand in het schitterende gezelschap dacht er aan, hoe spoedig die luidruchtige vroolijkheid zou kunnen verstommen, hoe gauw dit feestelijk aanzien der groote zaal zou kunnen veranderen, wanneer ook bier het ongeluk en de ellende haar intrede de den zelfs de graaf vermoedde, ondanks' zijn sombere voorgevoelens, niet dat bin nen zeer kortep tijd zelfs de gedachte aan feestklanken niet meer in hem zou opko men. HOOFDSTUK IV. Het was tegen den avond van den vol genden dag. In de woning van advocaat Holm zat de vrouw des huizes met een hoek in de hand in een hoek van de sofa geleund. Aan tafel zat een zestienjarige knaap over een land kaart gebogen, terwijl een jonger broertje droomerig naar de lamp staarde en naar de kostbare kap, die het licht temperde. Met een vluchtigen groet trad op dit Dogenblik de advocaat binnen en nam in vindt 'dat zijpel werk''hebben te vërulclrteiï en daarom moeten zij z. i. bezoldigd wor- deo. De heer de Graaf kan zic'h na het ge hoorde niet vereenigen met wat de vorige spreker heeft gezegd en sluit zich aan bij wat -de lieer Rotteveel heeft betoogd. De voorzit ter deelt mede dut er twee gevallen mogelijk zijn, namelijk dat de brandmees ters niet worden bezoldigd, maar dan be staat er z. i. een gedwongen brandweer, en het tweede geval, dit er een- vrijwillig» viandweer bestaat maar dan zijn B. en W, van oordeel, dat zij eon bezoldiging moe. ten genieten. B. en W, vinden dat de be trekking van brandmeester niet geheel en al achterwege moet blij via. De heer Stad houder. stelt daarop voor dan aan deze brandmeesters een uur toon te geven van f 1. Dit voorstel kan ge-en steun erlan gen. De heer Wesselingh vindt, dat de commandeurs geen vaste wedde dienen te genieten maar hun een vergoeding moet worden gegeven hij elfen brand, dus de belooning van f 10 pei jaar te laten ver- vallen en van 80 cent pet uur te handha ven. Dit voorstel wordt floor den heer De Graaf ondersteund en met 10 tegen '1 stem aangenomen. Daarop 'iiurdt het voorstel ..vain B. en W., nadat ito wijziging daarin i9 aangebracht, aangenomen zonder hoof delijke stemming. In de vorige raadsvergadering is aun den lieer Beukelaar een toeslag verleend van f175 voor het levér m van rijwielen aan de politie; -in het ge-li vil heeft hij daar door ontvangen een bedrog van f 350,. De koopsom der rijwielen bedraagt echter f 390 zoodat hij nog een verlies lijdt van f 4J per jaar plua kosten voor liet jaarlijkse1" onderhoud. In verband daarmede vraagt hij f40 plus f 25 voor elke fiets voor het onderhoud. De heer Beukelaar heeft zich bij contract verbonden de fietsen voor' de gemeente te leveren en daar bij zich niet verbenden heeft bij zijn leverancier is hot aan zijn .eigen te viijte-n dat hij nu feitelijk een strep he§ft, wat aan den heer Rotte veel aanleiding geeft om voor te stellen af wijzend op het nader verzoek te beschik ken. De heer Stadhouder is echter vah een tegentvergestelde ■oieeniiig en zou gaarne zien, dat gunstig op het verzoek werd be schikt, want Beukelaar, als eerlijk man zijnde, moet toch geen schade lijden. De voorzitter verst-relct nog eenige inlichtin gen waarop het voorstel van de-n heer Rot teveel wordt aangenomen. In de vo-i'ige raadsvergadering is afwij"- zend beschikt op het verzoek om weddeve-r- h00ging van den controleur der waterlei ding, den- heer D. Hein-is. Naar aanleiding van dat besluit heeft de heer Heinis ver zocht zijn adres nog eens nader mondeling te mogen toelichten en in de vergadering- van B. en \V„ zoo deel-t de voorzitter mede, van 23 Sept. 1.1. is Heinis uitgenood igd een en ander toe te lichten. Naar aanleiding daarvan stellen B. en W. voor, hem eten wed de v er h 0 0 gin g te geven van 'f25 per jaar en' wel met ingang van 1 Januari 1919. De heer Sehavendijk vraagt naar, aanleiding daarvan eenige inlichtingen, die hem door den voorzitter worden ver strekt. Het voorstel van B. en W. wordt daarop zonder hoofdelijke stemming aan genomen. ALKEMADE. Benoeming. Tot hoofdambtenaar ter geniete-secretarie te s Heerenberg is be- rioemd de heer J. van Bastelaar, ambte naar ter secretarie alhier. Den hem v. B. o-nzé hartelijke gelukweaischen. BOSKOOP Atnerikaansche schoenen. Het gemeen tebestuur heeft een partij Amerikaainsch© schoenen aangekocht. Deze zullen recht streeks cl oor de gemeente aan de i-ngezé^ te-nen worden verkocht. Geen verbinding met Leiden. De sta king van het boot-personeel der „Volllar- ding"-booten duurt steeds voort. In- de richting Leiden kan men niet vertrekken, alleen kon men 3 male per dag mtt een autobus van hder naar Leiden vertrekken. Deze dienst os n-u ook stopgezet, wegens een defect aan de assen van de bus, zoo- dat men hier in de richtng Leiden geheel geisoleerd is. HOOGMADE. Ned. R. K. Volksboifd. Het bestuur der, afd. van den Ned. R. K. Volksbond alhier maakt den leden en donateurs bekend, dat de avond van Zondag 16 Nov. nu voorgoed is vastgesteld. Aanvang der lezing door den weleerw. heer de Groot om 7 uur. Tevens wordt ieder lid en d-onateur dien avond gelegenheid gegeven iemand mede te brengen".. zijn leunstoel plaats. Hij had een courant in de hand, en het nieuws scheen zeer be langwekkend. „Staat er iels in, dat de moeite waard! is?" vroeg mevrouw Holm na eenige oogen blikken van stilte. „Och neent, was het onverschillige ant woord. ,,Tn de wereld der politiek heerscht nog windstilte." „Des te beter. Maar is er verder geen "nieuws, bier uit de stad bijvoorbeeld?" „Ik zal eens kijken", antwoordde Holm. Een oogenblik later riep hij verschrikt uit: „Wat zeg je daarvan, Emilie! Gra vin Weidenhof, die gisterenavond nog zulk een. schitterend feest gaf, is vanmorgen dood in haar bed gevonden!" „Verschrikkelijk", riep mevrouw Holm uit, „Wat zal de graaf nu beginnen! Hij had haar zoo lief!" „Ja, hij zal haar zeer missen", sprak de advocaat. „Om harentwil heeft hij al sindi g-eruiirien tijd ons, zijn vroegere vrienden, verwaarloosd.'1 „De fotograaf Ranieri dood, Wat is dat",' riep hij een oogenblik later, „dat treft ons nog veel meer dan het overlijden van gravin Weidenhof, Emilie:" „We konden het verwachten", antwoord de mevrouw, „hij was al sinds langen tija ernstig ziek." {Wordt vervolgd.5

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 8