Groote Harddraverij ¥/ormen 5 Woonhuizen met Tuin te Hillegem Donderdag H September a.s. J.P.STIKKELMAN Huishoudelijke Artikelen Hieiiwe en .Gebruikte- M S nat f276 COR. A. BULDER, v.h.L.V ALK OREDIETEN FaJatySiegto <!nv Echter zullen dc koeien ze niet zoo graag eten «als rauw, doch dat wordt van lieverlede wel beter. Vraag: Kunt u ook zeggen waar er een opleiding gegeven werdt in hoefbeslag voor landbouw of rijk en waar ik mij hier voor moet aanmelden. Antwoord: De besle cn meest vol ledige opleiding voor hoefsmid wordt, dunkt ons, gegeven aan de Veeartsenij- kundige lloogeschool te Utrecht. Echter bestaan er ook wel cursussen in verschillende landbouwkringen. Het besfo doet u informaties in te winnen bij den L. T. B., secretariaat Stationsweg Leiden. Vraag: Kunt u ook zeggen, wanneer de eerste trein uit Pijnacker vertrekt naar Bcrgen-op-Zoom, en wanneer er 's avonds een trein stopt te Bleiswijk. Tevens hoeveel de reiskosten bedragen. Antwoord: U bad bet ons veel ge makkelijker gemaakt door ons te schrijven op welken dog U wenscht te reizen, im mers op Zondag vertrekt 'de eerste trein om 8.24 uur, op Maandag en Dinsdag om 0.33 uur. op de overige dagen om 7.20 uur. Vertrek uit Rotterdam (Beurs) op alle da gen 6.47, 7.18 en (D P 8.15; Aankomst Bcrge.n op-Zoom 8.26 (alleen op Zondag), 0.3? en 10.15 uur (niet op Zondag). De laatste trein, die te Bleiswijk stopt vertrekt om 8.43 uit Gouda, de trein uit Rotterdam C.15 (niet op Zondag), dc trein uit Bergen-op-Zoom om 1.48, zoodat het haast onmogelijk is op ècn dag hoen cn weer te reizen. De reiskosten bedrogen ongeveer f2.50 enkele reis. Vraag: Hoeveel personen zijn in 191S in de gemeente Leiden aangegeven als overleden'? Hoeveel kinderen beneden den leeftijd van 1 jaar waren hierbij inbegre pen? A ntwoor d: Overleden zijn 885 per sonen, van wie 103 beneden het 1ste jaar. Vraag: Wij wonen met ons zessen in een blok huizen. De dochter van den huis baas gaat trouwen en moet in een huis van een der huurders. De huisbaas wil hebben, dat wij er om loten, dus als het lot ongunstig valt, dan moet er een van ons ruimen, niet voor de dochter van den huisbaas, maar voor den huurder van dat huis, hetwelk diens dochler wil betrek ken. Heeft de huisbaas het recht om ons er uit te zetten? A ntwoord: De huisbaas is natuur lijk bevoegd zelf tè beslissen, wie van zijn huurders hij zal opzeggen, om een huis voor zijn dochter beschikbaar te krijgen. Echter kan diegene der huurders, wien de huur wordt opgezegd, terstond daarna, door een verzoek bij de Huureommissie in te dienen, trachten, de opzegging vernietigd te krijgen. Tot de loting, door den huis baas voorgesteld, behoeft u niet mee te werken en dit is o. i. ook niet raadzaam. V r a a g: Ik ben eer.ige zoon. Ben ik vrij van militairen dienst? A ntwoord: Noen, de eenige zoon is niet vrij van militiedienst. SPORT. Harddraverij. Gisteren had alhier de aangekondigde draverij plaats, waaraan 17 van de 19 in geschreven paarden deelnamen, waaron der heel waf. nieuweiigen. De prijzen wonnen:, le f 75 Contant, eige naar en berijder Kruithoff te Voorburg; 2e f 40 Amal'ia, eigenaar en belijder J. Sijthcf, Halfweg; 3e f20 Marie, eigenaar cji berijder 11. Hulsebosch, Sassenheim; troostprijs f 15 Vosje, eigenaar en berijder B. Neuleboom, Leider.'. De rillen waren over liet algemeen zeer spannond en werden met kleine voor sprong gewonnen. Na afloop, toen de burgemeester de prij. zen had uitgereikt, gingen muziek, win naars en publiek in optocht naar het dorp waarbij ook het paard van Sas", niet. een vrachtwagen vol jongelieden, wat een heele variatie gaf, evenals een tweetal hobbelpaarden op wielen, bereden door 'n potsierlijk iritgedoscht jongmer.sch, en ge trokken door eenige brooddronken jon gens. Tot goed begrip van het .paard (of de bruin) van Sas" nog deze toelichting: Door een llaagschen sleeper worden hier de materialen voor dc woningbouw van hel Tuindorp vervoerd, en bij gebrek aan boter (wegens schorsing van de kennis zijn alle kramen enz angstvallig geweerd) werd 'het zware makke, werkpaard opge haald cn in matig tempo vervoerd, terwijl het op zijn 'mg geregeld eenige bezoekers van de eene danszaal naar do andere bi acht. onder 'rj stoet, zingend ..leve het. bruin van Sas", en het dier werd alzoo de clown van den avond. VOETBAL. Het conflict in den N. V. B. De voorstellen van dc A-c 1 u b s Zooals bekend, werd te 's Gravenhage gisteravond een vergadering gehouden van de la verecnigingen in verband met het hangende conflict in den N. V. B. Al vorens tot het behandelen der agenda over te gaan, bracht de voorzitter ter sprake dc poging van bondswege, om het conflict niet tot het uiterste te drijven. Met alge- meene stemmen werd besloten, alleen dan in den N. V. B. te blijven, indien aan de volgende voorwaarden wordt voldaan: le. De eerste klasse A blijft bestaan uit 12 vereen i gin gen. 2e. Dc vermenging is definitief van de baan. 3c. Verdwijnt de B-ofd. naar de 2e klasse dan degradeeren jaarlijks niet meer dan 2clubs. 4e. Wordt 1B, bestaande uit 12 verecni gingen, overgangsklasse, dan degradeeren de 2 eei-ste jaren drie vereeaiiginge.n, daarna twee. De westelijke afd. van den N. V. B. Wij ontvingen heden bet concept-voor stel tot definitieve samenstelling der wes telijke afdeeling van den N. V. B., zooals liet zal behandeld worden op de buiten gewone algemecnc vergadering, morgen in Amsterdam te houden. Wegens plaatsgebrek kunnen wij het ge heel niet publiceeren. KORFBAL. Leidsche vereenigingen voor het seizoen 1919—1920. Fluks, de kampioen van 1918—1919 Ver schijnt dit seizoen inct 4 veranderingen in haar 12-tal. Van de hoeren worden ver vangen: v. Zimmercn, Schillhuizen Jr. en Hosselaar. Vooral het gemis van de eerste twee genoemden is een greote verzwakking voor het twaalftal, v. Zimmeren, den ja- renlangen captain van het sterke Fluks, zal mooi niet meer in le-klas-wedstrijden zien uitkomen Na Fluks tot in de hoogste regionen der korfbalwcreld te hebben ge bracht., gaat hij nu op zijn lauweren rus ten. Verder wordt moj. Dijkhof vervan gen, wat echter ook geen verbetering zal zijn. Vitesse (L.) behoeft alleen de plaats van Weidner te vervangen door wol is waar een jong speler, maar die in handigheid en vlugheid voor de anderen niet hoeft onder te doen. Vitesse zal dan ook wel de eer van Leiden moeten ophouden, daar wij Fluks te zwak achten om goed succes tegen de sterke Amsterdammers te ver krijgen. Uit de Omgeving. BLEISWIJK. Wethouders. Herkozen zijn als wet houders P. v. d. Bosch (R.K.) eri M. Vreug- dehil (Lib.). BODEGRAVEN. Telefoon. Nieuw aangeslotenen aan het Rijkstelefoonnet te Bodegraven sinds de laatste uitgave der naamlijst voor den te lefoondienst: No. 48 B. de Keijzcf, Builenkerk; no. 69 W. Batelaan. kaashandel .Klein Rhodus", vervallen; no. 69 Compagnie der Produits ,,Eros", Kerkstraat 5; no. 82 A. W. v. Beek. arts,»v. Tolstraat; no. 85 A. Edelman, rij wielhandel. Kerkstraat; no. 89 Gebr. i. Jongeneel. kaashandel, Kerkstraat; te Nieu- werbrug: no. 15 W. F. de Graven. NoNgmaals inbraak. Woensdagavond is ingebroken bij den landbouwer Th. in dc Meije. Naar wij vernemen waarschuwde een zoon van II., die laat in deri avond thuiskwam, zijn vader en en ander goed te sluiten in verbond met eenige personen welke hij gezien had. H. ging hierop de sluitingen nazien en kwam tot de ontdek king dat een raam aan den weg was open geschoven eri een en ander van zijn plaats was gehaald. Blijkbaar hadden deze onge- noode gasten een bezoek gebracht aan de woning van H., doch hebben door diens komst het hazenpad gekozen. Er wordt niets vermist. NIEUWKOOP. Distributie. In de week van 814 Sept. is in deze gemeente verkrijgbaar op bon 399: 350 gram suiker, terwijl de kinderbon 58 hiervoor eveneens geldig zal zijn. Schouw. De najaarsschouw in den Polder Nieuwkoop en Noorden is een dag uitgesteld cn thans bepaald op Woensdag aanstaande. Te water. Onze nieuwe rijksontvanger zou per rijwiel met zijn twee commiezen dezer dagen ook eens gaan kennis maken met het gedeelte van Nieyvvkoop, dat in de Meije gelegen is. Dit doel werd bereikt, doch op zijn terugreis het smalle pad pas- seerend van den Meije-weg tot den Ziende- weg kwam hij hals ovr kop in de Meije- wetering terecht, waarbij alleen de hoed voor het natte element gespaard bleef. Het reddingswerk was spoedig voltrokken, doch de kennismaking met de Meije zal nog w.el een tijdtje in het geheugen blijven. NOORDEN. K. S. A. Uit goede bron vernemen wij, dat binnenkort alhier een spreker zal op treden met het doel een comité van de Ka tholiek Sociale Actie op te richten. Brandweer. B. en W. hebben bepaald, dat ingevolge art. 81 der Politieverordening op Zaterdag 20 September a.s. des avonds 7 uur {nieuwe tijd) nabij het brandspuit huis alhier de beproeving zal plaats hebben der brandbluschmiddelen en de oefening van het dienstpersoneel. ZEVENHOVEN. Gemeenteraad. Voorzitter burgemeester F. M. Baud. Tegenwoordig waren alle leden, n.l. de II. 11. A. P. v. d. Wcijden, De Groot, L. S, Slingerland, B. P. KoeJeman, W. Habben Jansen, J. Veerman en v.d. Bosch. Ni het gebed opende de voorzitter de ver gadering en ging over tot dc beëediging der Raadsleden. Hij wenschte den ouden ledon geluk met het opnieuw in hen gesteld vertrouwen en wees er allen op, dat de toepassing der nieuwe kieswet dc evenre dige vertegenwoordiging der partijen ook in de gemeenteraden heeft doen ontstaan. Daaruit volgt de verplichting, dat niet partijbelang de gemeentezaken moet be- liëerschen, doch dat allen enkel het welbe grepen belang der gemeente zullen bevor deren. De lezing der notulen leverde geen op- of aanmerkingen op. Goedgekeurd. Tut wethouders werden gekozen de H.H. B. P. Koeleman en J. Veerman, welke de benoeming aanvaardden onder dankzeg ging voor het in hen gesteld vertrouwen. Goedkeuring van Ged. Staten op de sa laris-regelingen van burgemeester, secreta ris .ontvanger en wethouders resp. f 1150, f 980, f 550 en f60. Goedkeuring van den Commissaris der Koningin op het verlof van den burgemees ter gedurende 14 dagen. Door B. en W. werd den Raad aangebo den de begrooting voor 1920, welke 14 da gen Ier visie zal worden gelegd. Bij de rondvraag merkte de heer v. d. Bosch op, dat er bij enkele g'rintgaten nog al veel grint verloren gaat, doordat woon wagens daar hun standplaats nemen. Het antwoord luidde, dat er spoedig een woon- wagenwet zal ingesteld worden, zoodat het overbodig is thans nog die grintbedden te verplaatsen, daar alsdan van gemeente wege een terrein voor woonwagens moet worden aangewezen. De heer v. d. Bosch verzocht verder nog mededeeling of de beun van het Noorder pad gemeente-eigendom is, in welk geval, hij het grasgewas aldaar zou willen ver pachten. Voorzitter zegt onderzoek toe. De heer v. d. Weijden informeert naar den datum van de vestiging des dokters in deze gemeente. Voorzitter antwoordt, dit nog niet juist te kunnen zeggen. Nog deed de voorzitter rep voorstel tot liet uitkeeren van presentiegeld aan de raadsleden en wel ingevolge het voorstel- Verburg, die als niet-herkozen raadslid dit mot vrijmoedigheid had kunnen doen. HOOGMADE. Kras, ,,Jong geleerd, oud gedaan". Hieraan dacht ik dezer dagen, toen ik de oude heer Jan Baak weer graan zag zich ten of maaien, iets wat hij in ongeveer 35 jaren niet had gedaan en in de Vlietpolder alhier niet was gezien. De ruim een-en-zc- ventiger sloeg de zicht er nog even han dig in. Land- en Tuinbouw. Kunstmestvoorzicning. In antwoord op desbetreffende vragen van een Eerste Kamerlid deelt de Minister, van Landbouw inzake de kunstmestvoor- ziening van den Nederlandschen landbouw, het volgende mede: I. Aangaande den stand der kunslmest- voorziening van den Nederlandschen land bouw in de naaste toekomst kunnen de navolgende inlichtingen worden gegeven. II. Ten aanzien van den uitvoer van Chilisalpeter kan worden medegedeeld, dat een beperkte hoeveelheid Nederland- sche scheepsruimte hiervoor beschikbaar is. De mogelijkheid, dat de importeurs zul len gebruik maJccn van vreemde schepen, is niet uitgesloten, doch zekerheid hierom trent bestaat niet. In veiband met de nog aanwezige voor raden bestaat de gelegenheid, dat groot- deels in de behoefte aan Chilisalpeter zal kunnen worden voorzien. Omtrent den aan voer van andere stikstofhoudende kunst meststoffen bestaat geen zekerheid. Alleen de aanvoer van een hoeveelheid Norgesal- petcr is verzekerd. Ten opzichte van den aanvoer van Tho- masslakkenmeel verkeert men in het on zekere. Het is niet waarschijnlijk te ach ten, dat een voldoende aanvoer voor den a.s. herfst mogelijk zal zijn, aangezien in het buitenland de productie verminderd is en ook daar groote behoefte aan deze hulp meststof bestaat. De vooruitzichten betreffende kalizouten zijn, althans voor zooverre de toestand nu kan beoordeeld worden, zoodanig, dat een genoegzame aanvoer mag verwacht wor den. De aanvoer van ruwe fosfaten, die «nis grondstof moeten dienen voor de bereiding van superfosfaat, gaat met groote moei lijkheden gepaard, in verband met het ge brek aan scheepsruimte en met de onge regelde toestanden in de streken, van laar de ruwe fosfaten worden betrokken. De productie van superfosfaat hier te hinde zal dan ook vermoedelijk beneden de verwachting blijven, zoodot mede in verband met een te gerir.igen «aanvoer va.n Thomasslakkenmecl waarschijnlijk een te-, kort aan fosforzuurhoudende meststoffen kan worden verwacht. Pe aanvoer van pyriet, noodig voor de bereiding van het zwavelzuur, kan verze kerd geacht worden. III. Ik ben bereid, indien belangrijke te korten voor bepaalde artikelen te wachten zijn, daartegen maatregelen te nemen. Uit het antwoord op vraag II, blijkt, dat slechts een belangrijk tekort aan fosfor zuurhoudende meststoffen te verwachten is. Ten opzichte van superfosfaat zijn dan ook de regeeringsbemoeiingen gehand haafd, ten einde prijsopdrijving jtegen Ie gaan en zoo noodig maatregelen te kunnen nemen om een gelijkmatige verdeeling mo gelijk te maken. Gelet op den geringen aanvoer van slak- kenmeel worden thans geen maatregelen getroffen met betrekking tot deze meststof. Mocht de toestand zich zoodanig wijzigen, dat ongemotiveerde prijsopdrijving van dit aitikel te verwachten is, dan kan alsnog worden ingegrepen. bij kinderen cn volwasse nen. Gebruik 9967 En fan-Worm-bonbons. Dit is een afdoend middel Doos 00 ct. Bij alle Drogisten. Openbare Vrij willige VERKOOPING bij veiling op Dinsdag 23 Sept. I9!9, bij afslag op Dinsdag 30 Sept. 1919, telkens des namiddags te 7 uur (zomertijd) in het café „Van Ouds het Raadhuus" te Pijnacker. De Notaris R. GERRITZEN te "s Gravenhage is voornemens om ten tijde en ter plaatse voormeld, in het openbaar, vrijwillig te verkoopen: rerceel I. Een perceel Wetland gelegen aan het wes telijk gedeelte van den Onder weg nabij Katwijkcrlaan te Pijnacker, kadaster sectie B No. 1113, groot 2 H.A. 5 A.20c.A. Verhuurd aan D. MILLE- NAAR tot Kcistmis 1919, voor f290. per jaar. Perceel II. Een perceel Weiland gelegen aan het Oostelijk gedeelte van den Onderweg nabij de Kahvijker- la.in te Pijnacker, kadaster sec tie B. No. 1146, groot 2 H.A. 17 A. 30. c.A. Verhuurd aan de weduwe M. RUIJGROK tot Kerstmis 1920 voor f323. per jaar Grondbelasting 1919, perceel I, f7,53 perceel II, f7,67. Deiilands Sluisgeld f13. per H.A. Polderlasten Ouue of Jlooge Polder van Pijnacker 127 por H.A. Droogmaking in dien polder f23 per H.A. Combinatie voorbehouden. Aanvaarding en betaling 14 November 1919. De perceelen zijn dagelijks te bezichtigen. Nadere inlichtingen worden verstrekt ten kantore van No taris R. GERRITZEN, Laan van Meerdervoort 123 te 's Gra venhage. 9999 Ativertecren doet verkoopen. Bericht van Inzet De vier Heerenhuizen aan den Leidschen Straatweg te Voorschoten, staan in bod. pcrc. 1 B6II op f6200. 2 B 6 III f6000.— 3 B 6 VI 16000.— 4 B6V f6100.— Afslag Donderdag 11 Sep tember 1919 v.rn. 11 Va uur in Hotel Deurloo aldaar, ten over staan van notaris C. J. A. BOOM te wiens kantore kan worden verhoogd, tegen 20% der ver- hoogsommen. 9957 Openbare VERKOOPING te Hazerswcude. F. C. EMGELBERTS, te HAZERSWOUDE, zal op. Donderdag 25 Sept, 1919 bij opbod, en Donderdag 2 Oct. 1919 bij 'afslag, beide dagen des voormiddags elf uur, in het koffiehuis van den Heer Jb. RODENBURG te Hazerswoude (dorp) ten ver zoeke van den Heer PH. DE GELDER te Hazerswoude publiek verkoopen Vijf Woonhuizen met Schuur en Tuin, staande en gelegen in het Westeinde onder de gemeente Hazers woude. Te veilen in twee perceelen. Verhuurd aan J. Raaphorst, Jac. van den Berg, C. v. Els- wijk, Joh. Verheul en de Wed. Spijker. Te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen op 17 Nov. 1919. Alles breeder bij biljetten omschreven, terwijl nadere in lichtingen zijn te bekomen ten kantore van Notaris ENGEL- BERTS voornoemd, 9953 Bericht van Inzet De Bcuwmarswoningen met Landerijen, de Tuin derswoningen niet Tuin land enz. van het lan.'fgced „Rozenruet" onder Veer en Stompwijk, staan met de verhoogingen in 49 percielen in bod op f541.100, De afslag blijft bepa,ikl op Woensdag 10 September 1919, v.rn. lOVa uur in Hotel „de Zwaan" te Leidschendam ten overstaan van notaris C. J. A. BOOM te Voorschoten, te wiens kantore verhoogingen worden aangenomen tegen 10% der verhoogsommen. 0958 Perceelen 1 en 2 zijn niet in veiling gebracht, ook de hoo rnen worden niet verkocht. OpsRhare Vrijwilligs VERKOOPING te LtSSE, op Dinsdagen 16 en 23 September1919 ten overstaan van den Notaris A. VAN PELT te Lisse, tel kens des nam. 2 uur, in het Hotel „DE WITTE ZWAAN" te Lisse, van PERC. I. Vijf Woonhuizen, pi. gem. D 67, 6S, C9, 70 en 71, aan de Van der Veldstraat te Lisse, met schuren en erf, wei waterput en 2 regenputten, te samen groot 5.96 Are. Elk woonhuis verhuurd voor f2 per week. PERC. II. Een Woon- en Winkelhuis, pi. gem. D72, met schuur en erf, wel- cn regenwaterput, naast perc. 1, groot 1.70 Are. Verhuurd voor f 3.50 p. week tot 1 November 1924. PERC. III. Een Woon- en Winkelhuis, pi. gem. G 30, met schuur, erf en grónd, aller gunstigst gelegen aan den Rijks straatweg te Lisse, groot 1 Are. Te bezichtigen Dinsdags en Donderdags van 2—4 uur. Nadere inlichtingen te be komen ten kantore van ge noemden Notaris. 9962 des middags 1 uur. 10006 Entree op gereserveerd terrein f 1.25 Vischmarkt 4 Haven 24 m GOEDKOOPST MAGAZIJN VAN j| §S Zinken Emmers, Zinken Tobben g U en Waschketels. ïocis g jB Emaiüe Pannen - Borsieiwaren. g Zeer voordeelige prijzen. §s Thans groote keuze wegens de terugkomst van huür- piano's uit Noordwijk en Katwijk, o.a.: Förster, Rit- müller, Dassel, Neumeyer, Jaschinsky, Hauer, Zimmer- mann, Ibach, Klingmann, Adam, Blütner, Kaps, Goetze, Ailes alléén 'Se klas merken. Breesfraat 109. 10012 TE KOOP Spreekmachine met Voorloopig Bericht. Op Vrijdagen 3 en 10 October a.s., telkens des morgens te elf uur in Café „Zomerzorg" te Leiden, zal bij OPBOD en AFSLAG worden verkocht de kapitale met diverse perceelen uitmun tend Weiland, in den Grootcn Polder onder ZOETER WOUDE aan den Noordbuurtschenweg te zamen groot 14.28.99 H.A., in huur bij den Heer L. P. KARENS te Zoeterwoude. S. J. RUIZEVELD, Notaris te Zoeterwoude. ook tweede hypotheken, op korten en langen termijn, voor handelaars en particulieren, van 15GO en daarboven. BILLIJKE VOORWAARDEN. J. P. VERGOUWEN, VOORHOUT. Morgen 6 Septembei 'savonds 7 uur zal de vriie veiling plaa-.s hebben in Boerhaave, gelegen heid tot inbrengen van goede ren, vanaf 's middags half twee. 994? Vleugel met Phonoia zwarte kast. Zeer goed |j merk. Zoo goed als nieuw. |j Ook afzonderlijk te te bekomen. Prijs f1450.- Piano- en Orgelhande! DEN HAAG - LEIDEN. P. K. Kocrsteeg I6« - Luister eens! Wanneer gij lusteloos of moedeloos zijt; wanneer gij lijdt aan algemeene zwakte; geen eetlust; dadelijk vermoeid; slecht slapen wakker worden met hoofdpijnduizelig of benauwd. Als gij zwak zijt na de Spaansche griep Neem dan eens des mor gens, na uw ontbijt, en des middags, een uur vóór den maaltijd, één eetlepel Sargiilrtosc; en gij zult heel spoedig de goede gevolgen ondervinden. De Sanguinose wordt door de zwakste gestellen ver dragen. Zij versterkt uw bloed en ninakt het rijk; voedtdaardooruwzwakke zenuwstelsel en verschaft U een algemeene levens- opgewektheid. Honder den en duizenden in ons land hebben er de goede gevolgen van ondervon den. 9973 Prijs per flacon f?. 6 fl. fll.-; 12 fl. f21.— verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. Wacht U voor namaak! VAN DAM Co. De Riemerstraat 2c/4, Den Haag. Flesschen worden terug genomen,

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 4