Uit de Omgeving. gelukkige, 'die pas 19 jaar 'was, is gedood. Ongelukkig schot in een schiettent. 'Op het Lunapark van de Elta is in een 'fler schiettenten een juffrouw, die de buk sen aangeeft, door een der schutters in pet achterhoofd getroffen. Zij moest in het Binnengasthuis worden opgenomen. Snijpartij. Te Wceringe hadden (Woensdagmiddag bij schoolfeesten ernsti ge snijpartijen plaats. EnkeSc personen [Werden zoodanig gesneden, dat de dokter Sidt Emmen moest worden ontboden. Een Veldwachter werd gevaarlijk over het ge laat gesneden. De politie sloeg er met de gabel op irj, doch was niet sterk genoeg iwn tegen de belhamels, veenarbeiders, met isucces op te treden. Op last varj den bur gemeester werden onmiddellijk alle ver makelijkheden en café's gesloten.- Inbraak. Dinsdagnacht is in de fa briek der firma Scholten te Foxhal, hij ■Hoogezand, ingebroken. Vier vaten stroop fcijn uit de loods ontvreemd. Bij de fabriek (wordt den gebeelerr nacht wacht gehouden Bekneld geraakt. De drukker G. te De- «demsvanrt is met zijn arm en hoofd tus- fechen de drukpers bekneld geraakt. In 'deerniswekkenden toestand werd hij op genomen. Zijn toestand is zeer ernstig. Ongeluk met doodelijken afloop. Ter- Wijl werklieden aan de cementfabriek der firma Sander en Co. op de Snicip te Die pten een schuit* met zand aan het lossen (waren-, kwamen twee lorries tegelijkertijd fep de brug van planken, welke tusschen feever en schuit gelegd was. Dit gewicht bleek te zwaar te zijn; de planken bega ven zich, waardoor 'het smalspoor, waarop de karretjes liepen, in het water stortte. Èen der karretjes met zijn inhoud sloeg 'daardoor om, waarbij een werkman A. 'Glebbeek, te Diemerj woonachtig, het on geluk had er onder te raken en in het Water te vallen. Toen de man met veel (moeite uit zijn benarde positie verlost [werd, bleek hij reeds overleden te zijn. De eerste balkenladïng. Gisteren is inet het stoomschip ,,Woejnsdrecht" voor het. eerst na vijf jaren weder een lading balken van Nerva in Zaandam aangeko men. Toevallig was dit stoomschip ook bet eerste schip, dat r.a het uitbreken van öen oorlog een lading kwam innemen in iNerva. Arrestaties. Te Hengelo zijn gisteren 6 inbrekers en ladelichters gearresteerd, Sdie irj de laatste maanden aldaar en in femliggende plaatsen zich.aan tal van, in braken en diefstallen hebben schuldig ge maakt. De Haagsche politie heeft de hand gelegd op een beruchten inbreker, Jan H., die -sedert October van het vorige jaar Voortvluchtig was en betrokken was o.a. bij de inbraak ten 'huize van den heer Thurkow aan de Laan Capes van Catter> burgh te 's Gravenhage. H. as te Antwerpen, gearresteerd, waar 'bij zich verborgen hield in een particulie re woning. Bij zijn arrestatie werderj ver schillende inbrekerswerktuigen op hem bevonden. De medeplichtigen van H. zijn indertijd reeds gevonnist. ALPHEN a. d. RIJN. Mariavereeniging. Woensdagavond hield onze vereeniging haar gewone Imaand-vergadering. Ze was maar matig bezet. Een keurig verslag werd uitgebracht fever de algemeene vergadering in Augus tus te Amsterdam gehouden. Daarna werd gesproken over de te voe ren actie in verhand met de Blauwe Maand 'Op een nader te bepalen dag zal er H. Mis gelezen worden voor de leden der M. V., waaronder algemeene H. Communie. Ver- Jof zal worden aangevraagd voor 't verkoo- ipen der Sohriëtas-hloem. En een uityoe- [ringsavond zal. worden georganiseerd, Waarop een eerw. spreker het woord zal voeren over de drankbestrijding, en de meisjes het stuk zullen opvoeren ,,Haar Offer", door P. Servatius. Voor deze uit voering worden toegangsbewijzen verkrijg baar gesteld tegen betaling van f 0.50. Ook op deze vergadering ging de gewone lezing van den geest, adviseur niet door, 'omdat zoo weinig leden waren opgekomen, 't Is te hopen, dat volgende vergaderingen beter bezet zijn, opdat wé deze mooie en zeer zeker nuttige lezingen niet meer be hoeven te missen. LEI DSC HEN DAM. Harddraverij. De H ar 3<Jr averij vereeniging „Ons Gc- teoegerj" alhier had gisteren een groote handicapdraverij uitgeschreven voor in Nederland geregistreerde paarden, aange sp mn en. Ingeschreven warerj 15 paarden, waar van echter slechts acht uitkwamen, ml.: Edel A, 320 M., Chique, 290 M., Emmanuel, 300 M., Gekko, 355 M., Fini, 330 M., Castro 830 M.. Drobina W 310 M., en Conny 330 M. Er was, dank zij he't Tneevallerjde weer, gioote belangstelling en de eerste klas dravers stelden de vele kijkers niét teleur. Er werd met veel animo gereden en me- hig mooie rit werd te aanschouwen ge geven. De eerste prijs I 300, werd gewon nen door Edel A. br. merrie, stal Avanti, 'Rotterdam, rijder B. W. Schipper Berg; öe 2e prijs f 150, door Fini, br. merrie fetal Auto, Den Haag, rijder A. v. d. Burg; 3e 3e prijs f 50, Conny, zw. merrie, eig. jlemmerswaal, Demi Haag, rijder B. W. êchippers, en de 4e prijs Gekko, br. merrie ptal Dolec, Den Haag, rijder A. de Vlieger. De troostprijzen van f 40 en f 20 vielen resp. ten deel aan Drobina W, br. merrie, Bfcal C. Wassenaar, rijder P. v. Leeuwen, Emmanuel, br. ruin, eig. Hoogenboom, Deji H-aag, rijder Beek. LEIDERDORP. Gemeenteraad. Möftriittsr fle burgegi^ster. Na aflegging der eeden "of belofte wensch- te de voorzitter den leden geluk en hij hoopt, dat zij order Gods zegen, met vrucht voor de gemeente zullen werkzaam zijn en dat. de aangename toon, die in de vergaderingen tot nu toe heeft bestaan, zal worden bestendigd. Daarna wordt de vergadering met gebed geOjpend en- wordt aan de orde gesteld de benoeming van wethouders. In de vacature-Koning zijn uitgebracht 5 stemmen op den heer G. A. de Bruyne, 1 stem op den 'heer Verkley en 1 blanco. Benoemd is alzoo de heer De Bruyne. Voor de vacature Boot weiden uitgebracht 4 stemmen op den lieer A. B.. Verkleij, 2 op den heer C. de Graaf en 1 blanco; alzob benoemd de heer Verkleij. Or.ider dank zegging verklaren beiden de benoeming aan te nemen. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat het reglement van orde van deze verga dering dagteekent van 1857 en dus wel wat verouderd is; hij stelt daarom voor /B- en W. uit te nooctogen, een ander te ontwerpen waartoe met algemeene stem men wordt besloten. Met algemeene stemmen wordt besloten een crediet toe te staan van f 75 om de kosten te bestrijden voor de woningtelling. De heer Piekaar brengt ter sprake de duurte der brandstoffen en verzoekt den voorzitter te bevorderen, dat een toeslag wordt verleend. De voorzitter verklaart zich gaarne be reid de zaak ter sprake te brengen in de vergadering van B. en W. en hij hoopt, in de volgende vergadering daaromtrent mededeelingen of voorstellen te doen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Prijsschieten. Donderdag was er wed strijd in het schieten door de burgerwacht afd. Katwijk aan den Rijn. De uitslag was als volgt: Geoefenden: 1ste prijs Jac. v. Tol, 2de prijs C. Korpelshoek, 3de prijs H. Bel- lekom, 4de prijs N. Fennes, 5de prijs L. J. v. d. Valk. Ongeoefenden: S. Minnee 1ste prijs, C. J. Bellekom 2de prijs. Jac. Meijer 3de prijs, A. Vreeburg 4de prijs, II. Fen nes 5de prijs, J. P. Bekker 6c!e prijs, J. v. d. Guglen Pz. 7de prijs, welke prijzen na afloop door den commandant, dr. v. Dorp, werden uitgereikt. LISSf. Gemeenteraad. Hedenavond te 7 uur hout de gemeenteraad een spoedeischende openbare vergadering Aan de orde is ..Be spreking van den uitslag der onderband- sche aanbesteding voor den bouw van 84 arbeiderswoningen voor de Wonibgver- eeniging „Volksbelang". NIEUWKOOP. Loting. De loting voor de lichting 1920 voor deze gemeente zal plaats .hebben te Bodegraven op Maandag 22 September a.s. des namiddags 12.15 uur. Militie en landweer. De aanmelding voor de dienstplichtigen van de militie te land, de zeemilitie en de landweer, die met groot verlof of met onbepaald (klein) ver lof zijnde, in deze gemeente woonachtig zijn, moet geschieden op Zaterdag 13 Sep tember a.s. tusschen 9 en 12 uur ter secre tarie van de gemeente. NIEUW VEEN. Gemeenteraad. Voorzitter de heer F. M. Baud. Aanwezig alle leden t.w. v. Be-mme!v. Rijn, Habe-rmehl, /Quejllle, Mandors, Rij laarsdam en Schetters. Na het gebed opende de voorzitter de vergadering. Na beëediiging der raadsleden wejischte voorzitter hun geluk en wees erpo, dat 't evenredig kiesrecht alle politieke partijen doet vertegenwoordigen. Ook den kleine ren partijen moet recht wedervarerj. Nadat de nieuwe leden hun zetels had den ingenomen was de wethoudersverkie zing aan de orde. De heeren v. Bemrnel en v. Rijn werden beiden met 4 van de 7 st. gekozen en aanvaardden hun benoeming. Nu was aan de orde de verhooging der brug, welke kwestie oen vorige maal was aangehouden. De raming der kosten (vol gens een vroegere opgave i 900) bedroeg thans f 1800 a f 2000 ten laste der ge meente. De onderhoudskosten zouden a 5 pet. dan ongeveer f 200 per jaar zijn. De heer Quelle noodigt den heer v. Rijn in aansluiting met diens meening op de vorige) vergadering ujit,. over deze zaak thans het woord te voeren. Deze antwoordt dat hij daar de noodzakelijkheid niet van inziet, waarop de heer Quelle den toestand beschrijft, zooals die thans 4s: voetgangers, fietsers, vrachtrijders, kortom iedereen ondervindt moeilijkheden van de te hooge brug en verbetering is noodzakelijk. De heer Manders wees op het belang van hen, die van den trein kwamen en noemde hun aantal. De heer van Bemmel is wel voor verla ging, maar zou om de ho'oge kosten van thans nog wat willen wachten, waarop de heer Manders aanmerkt, dat men nog gé- ruimen tijd zal moeten wachten, veór dat het materiaal goedkooper zal zijn. De heer Habermehl als voorsteller, dringt op een spoedige verbeteovrig aan en de voorzittter wijst erop, dat bij een afnemend vervoer de zaak minder urgent zou kunnen wor den. De heer Quelle trekt dit in twijfel en •stelde een stemming voor. Hieruit bleek, dat men met 5 tegen 2 stemmen tot ver laging besloot. Ingekomen goedkeuring Van Ged. Staten van de salarisregeling burgemeester, secre taris, ontvanger en. wethouders, succ. f 1600, f 1450, f 700 en f 80. Door winkeliers in de gemeente was een adres ingediend, verzoekende een verorde ning fep de winkelsluiting te 8 uur. De voorzitter merkt op, dat een onderlinge overeenkomst tusschen de winkeliers een gelijk effect zou bereiken als.een gemeen telijke verordening. De heeren Quelle en Manders vinden echter deze laatste meer afdoende. Wel is de redactie van het adres niet zeer duidelijk, maar de bedoeling is blijkba&r enkel de winkelzaken. Daarom jfêlt de heer Mariderg yoor, {Jezen yrinter een proef te nemen en nöo'dlgt B. 'en W. uit met een commissie uit de zakenanen- achen daarover te beraadslagen, om op de volgende vergadering cerj concept-ver orde ning op de winkelsluiting aan den Raad te kunnen voorleggen. Dit werd aangeno men. Ingekomen adres van eenige ingezete nen verzoekende gelegenheid tot het vol gen van M.U.L.O.. Voorstel en bijlagen zullen bij heeren raadsleden circuleeren en 14- dagen ter visie liggen. Door den commissaris der Eoningin wordt het hocjfd der gemeente een 14- 'daagsch verlof verleend. Bij de rondvraag verzoekt de heer Quelle intrekking van een vroeger raadsbesluit, wearbij aan ge-demobiliseerden geen uit- keering meer wordt toegekend. Hij haalt een geval aan van iemand, die na den militairen diensttijd 6 maanden lang zon der betrekking was. Ook do heer Manders wijst op achteruitgang hij arbeiders, dóór dat zij, hoewel weer spoedig werk verkre gen hebbende, in vakbekwaamheid waren achteruit gegaan. De heer Quelle stelt voor, dat 'de Raad besluite om de 10 percent, welke de gé- meen te, in de vergoeding heeft bij te dra gen, weder beschikbaar te stellen, opdat de burgemeester in dringende gevallen te dezen opzichte zal kunnen voorzien. De Raad nam dit voorstel aan. Hierna sluiting. NOORDWIJK. Gemeenteraad. Naar wij vernemen, heeft de heer J. H. v. d. Werf, die door het hoofdstembureau tol lid van den ge meenteraad verkozen was, verklaart tenge volge van het bedanken van den heer N. M. Alkcmade, bericht ingezonden, dat hij zijn benoeming niet aanvaardt. Thans is aan de beurt no. 8 van de Ka tholieke lijst, de heer L. A. Vink. Tevens nemen wij deze gelegenheid te haat om onze lezers attent te maken op het feit, dat de heer 3. H. v. d. Werf niet was no. 7 van de Katholieke lijst, zooals eenige weken abusievelijk in de pers werd medegedeeld, maar no. 6. Zooals men zich zal herinneren, werd door de R. K. Kies- vereeniging aan den heer v. d Werf de zesde plaats aangewezen op de Kath. lijst, en hij zou dan ook, hadden alle R K. kie zers zich a-an het advies om te stemmen op nummer één. gehouden, één der zes Roomsche vaadszetels hebben ingenomen. Doch no. 7 werd met 73 voorkeurstemmen gekozen. Spoedeischende raadsvergadering. Naar aanleiding van het in de vorige raadszitting gevallen besluit, volgens het welk bij de Oranjefeesten op 10 en 11 Sep tember a.s. de localiteiten met vergunning na des namiddags 5 uur gesloten moeten zijn, hebben een drietal vereenigingen, n.l. de Oranjevereeqiging, „Vreemdelingen verkeer" en „Zeebad", zich gewend tot den Raad met het dringend verzoek, in 'eer. spoedeischende vergadering op 't genomen besluit terug te kernen. Bovendien zonden de gezamenlijke café- en hotelhouders een dergelijk verzoek aan den Raad. tevens ver klarende, dat zij genegen zijn, op heide genoemde dagen geen sterken drank te schenken of in hun buffetten aanwezig te hebben. Naar .wij vernemen heeft een drietal raadsleden zich bereid verklaard, den bur gemeester te verzoeken een spoedeischende vergadering bijeen te roepen. OUDE-WETERÏNG. Vreemd verschijnsel. Het water van Braassemermeer en Wetering is de laatste weken buitengewoon verontreinigd door een vlekkerig groen dat van onder tot bo ven in dichte massa door het water heen zit, dat aldus meer den schijn van groene verf dan van water heeft. Bij rust van het water vormen zich boekachtige massa's, die een onaangename lucht verspreiden. Nooit deed zich dit verschijnsel in -zoo he vige mate voor als thans. HILLEGOM. Gemeenteraad. Aanwezig de burgemeester en alle raads leden. De heeren werden in de Raadzaal geleid door den heer H. Velduhijzen van Zanten, De Burgemeester deed hen de ver langde eeden afleggen. Allen voldeden hier aan, ook de beide S. D. A. P.'ers De voor zitter heette de heeren nu welkom. Hij wees er op, dat'slechts 6 bekenden waren uit vorige perioden. Hij zag dus 7 onbeken den. Hij sprak den wensch uit, dat zij de belangen der gemeente zouden dienen en voorstaan, elkanders gevoelens mochten eerbiedigen en het vertrouwen der kiezers niet zouden beschamen. Hierna werd ieder zijn zetel aangewezen. De voorzitter deed nu voorlezing van het gebed, waarna hij loting tot voorstemmer werd gekozen de heer De Vreugd. - Punt 2.Benoeming wethouders. In de vacature Lommerse werd gekozen de heer J. H. M. Balvers (R.K.) met 11 stemmen en in de vacature H. Veldhuijzen van Zan ten werd deze herkozen met 8 stemmen. Beide namen de benoeming aan. Punt 3. Vaststelling notulen. Deze wer den vastgesteld. Punt 4. Ingekomen stukken. Deze werden voor kennisgeving aangenomen. Punt 5. Benoeming 4 leden der Gascom- missie. Gekozen werden de heeren Vooren (V.D.), v. d. Poll (R.K.), Murk (R.K.) en Paase (S.D.A.P.). De laatste werd gekozen met 13 stemmen, heeft, dus blijkbaar zich zelf gestemd! Punt 6. Benoeming 2 leden der Garantie- commissie. Gekozen werden 'de heeren Vooren en De Vreugd. Punt 7. Benoeming van 4 leden van de Distributiecommissie. Benoemd worden de heeren Jonkheer, Vooren, dr. van Waas- bergen en Tempelman. De punten 8 en 9 worden op voorstel van den voorzitter tot de volgende vergadering aangehouden. Punt 10. Voorloopige vaststelling ge meenterekening dienst 1918, Nadat de com missie bij monde van den heer Jonkheer rapport heeft uitgebracht wordt de reke ning goedgekeurd, Punt 11. Beschikbaarstelling van een lokaal. Wordt besloten conform het prae- adjvios van B. en W. Punt 12. Invoering presentiegeld comm. tot wering van schoolverzuim. De heer Paase (S.D.A.P.) informeert, hoe vaak die vergaderingen worden gehouden en hoe lang zij duren. De voorzitter zegt om de 14 dagen; de duur is spr. onbekend. De heer Paase wil dan 't presentiegeld op f 1.50 stéllen, tegen B. en W. op f 1. Het voorstel vindt geen voldoende ondersteu ning, zoodat t voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 11 stemmen. Tegen alleen de heide socialisten. Punt 13. GeldJeening tan behoeve van het Gasbedrijf. De heer v. d. Poll (R.K.) zegt, dat hij in dezen onder minder gunstige omstandigheden de raadzaal is binnenge treden. Spr. heeft zich tot taak gesteld een zuinig gemeentebeheer om de schuldenlast door financieel beleid te verminderen. Spr. was dan ook voornemens zijn stem niet aan 't voorstel te geven, doch na verstrekte in lichtingen zal hij voorstemmen, 't Lijkt spr. dat het beheer der fabriek niet geheel in orde is. Bij stemming-wordt't voorstel.aan genomen met 12 stemmen. Tegen alleen' de heer De Vreugd. Punt 14. Suppletoire begrooting Distri butiebedrijf dienst 1919. De voorzitter deelt mede, dat volgens rapport der Distributie- commissie d.d. 1 September 't gevraagde bedrag met f 6000 moet worden verhoogd, dit wordt dan f 18625. De begrooting wordt met algemeene stemmen vastgesteld. Hiermede was de agenda afgehandeld.- Weth. Balvers houdt nu een korte reda Hij releveert wat door den ouden Raad in de 18 jaar dat hij lid van den Raad was; is gewrocht. Dat is niet weinig, hetgeen wordt opgesomd. Spr. brengt daarvoor hul de en dank aan die thans zijn heengegaan. Spr. wijst ook op de fouten, die bewust of onbewust zijn "Begaan. Spr. ontveinst zich de ernst niet van het wethouderschap. Hij vraagt steun; vooral de financiën geven aanleiding tot grooten ernst. Hij hoopt dat we elkander zullen waardeeren en samen werken tot heil der gemeente. .Applaus.) De heer Paase (S.D.A.P.) brengt nog eenige klachten in 't midden, de veiligheid betreffend. Ook informeert hij naar de sa- larieering der ambtenaren. De voorzitter zegt, dat eerstdaags de laatste zaak aan de orde zal worden gesteld. Alsnu verzocht hij de heeren van hun ze tels op te staan en spreekt hij een woord van waardeering en dank tot hen die thans gec-n raadsleden meer zijn. In 't hijzonder herdenkt hij den heer Lornmers'e, die lange jaren het wethouderschap bekleedde. Spr. hoopt dat 't hun all er t en hun gezinnen naar wearsch moge gaan. Hierna sluiting. VeiSingJtring Hsllegom. Deze week werd in café „Flora" de. €e veiling gehou den] van leverbare Hyaeinthen, Tulpen, Crocussen, Narcissen enz.. or>der controle van de Directeur van het H B. G. te Haar lem, door de veilingmeesters J, M. J. Braam, J. Bonkenburg, H. "Walkers er.i C. H. Heemskerk. Aangevoerd waren 220 nummers. De volgende noteeringen wer den door ons gemaakt: E. v. J., Joost v. d. Vondel f2.60—f2.70; Rose Grir.idelin f 2.4-0 f 3.60; Grandduc f 2.Gele Prins f 2.50 f3 30; Rose due f5.10; D.T. Theeroos f 4.60; Lord Resebery f 2.90; Rosina f 1.80; Rosa Perfection f 2.50; D.T. Salvator Ros-? f 4.— E. v. T. King of The Jellouw f3.— Maes f3.Kon. der Nederlanden f 2.70; Gele Prins Bontlof f 2.40; Darwin Sieraad v. Flora f 4.10; Prido aT Haarlem f 2.80; La Riante f 2.80; Mon Trèsor f 5.50; Verruil li oen Brill and f 3.20; Iris Hisp. Glory of Holland f 0.80f3.10; Louise f 0.90 f 1.20, id. Hisp. Brittel Queen f 1.40 f 1.10; Iris Excelsior f 1.30, id. Prinses Ida f 1.30; Murillo f 1.80; Crocus King of The Whitte f 3.-10; Tournesol f 1.20; La Reine f 3.10; Thomas Moore 12.40; La Candeur f 4.60; Murillo f 3.40; Due v. Toll max f 3.70; Scarlet due f 3.70; LTmmacule'e f 2.50; Herman Schlegel f 2.10; E.N. Bisvictoria f 6.—f 7.50; Artus i 2.70-rt 3.50; Baron de Tonnaye f 3.70; Darwdn Clara Butt f 3. Narcis Empres f 4.70; Witte Valk f 6.10; Grand Mai.tro 16.10; LTrmocence 110.10; Moreno f 4.50—f 7.60; Crocus Monthlanc f 1.20—f 1.70. id. Walter Scot f 0.90—f 1.60; Hyacinth Courbet f 5.70; Hyacinth King of The Blues f 6.60. &ASSENHEIM. Gemeenteraad. Voorzitter: de burgemeester. Aanwezig *alle leden. Na de voorlezing van de vereischte eeds formule legden de leden in handen van den voorzitter de eeden af, waarna de voorzitter hen installeerde als leden van den raad, hun gelukwenschte met hunne verkiezing, en den wensch uitsprak, 'dat de nieuwe raad even pleizierig zal werken als de oude, Hierna had de verkiezing van 2 wethou ders plaats; gekozen werden de heeren B. P. Roest (R. K.) en W. Warnaar (A. R.), heiden met 6 van de 7 stemmen. Tot leden van de commissie voor het grondbedrijf werden herkozen de heeren W. Warnaar, H. Bader en J. M. J. L. A. Speelman, en in de vacature Marbus de heei' G. Lekkerkerker. Tot leden van de commissie voor recla mes H. O. werden herkozen de heeren H. Bader en J. M. J. L. A. Speelman en in de vacature Roozen de heer J. J. v. d. Geest De voorzitter wenschte de gekozen wet houders geluk en sprak den wensch uit dat hij met hen even pleizierig zal samen werken als met het afgetreden college. Zoowel de heeren wethouders als de ge kozen commissieleden namen hunne be noeming aan. Na het lezen van de notulen ging de Raad in geheime zitting. Na heropening stelde de voorzitter voor de Leidsche gasprijzen over te nemen met 3 cent verhooging voor exploitatiekosten per M3,, zoodat de prijzen zijn voor de eer ste 30 M3. 16 cent en daarboven 21 cënt. De voorzitter stelde voor deze regeling te doen ingaan 1 Juli 1919, Zonder eenige discussie .werd dit goedgekeurd, fri Doordat 3e laatste jaren liet gebruik van is zeer is toegenomen, is mén verplicht den gasdruk t verhoogen. Men heeft nu voor de lantaarns van de straatverlichting automatische ontsteking met z.g. olie-ap. paraten en voor de nachtlantaarns uur- werk-autoroaten. Door de verhooging van gasdruk kun non do olie-automaten geen dienst meer doen, zoodat de gemeente ver. plicht is een andere wijze van ontstekim der lantaarns toe te passen. Dat kaD ge. schieden door alle lantaarns te voorzien van een uurwerk-apparaat of wel een lan taarnopsteker aan te stellen, Voorloopig zullen noodig zijn een 20-tal apparaten, doch tijdens normalen toestand pl.m. 80 apparaten. Deze uurwerk-appara. ten kosten f 37.50 per stuk, zoodat hiermede pl.m. f 3000 gemoeid zijn. De heer Speel.' man vroeg op de uurwerk-apparaten uit. stekend voldeden. Hierop antwoordde de voorzitter, na toelichting van den gasfitter, die ter vergadering geroepen was, dat hei wel eens voorkwam dat ze weigerden. Na eenige discussie wgrd besloten dit punl pej voorloopig aan te houden. B. en W. zullen in een vólgende vergadering cijfers overleg gen wat voordeeliger is, het aanschaffen van uurwerk-automaten of het aanstellea van een lantaarnopsteker. Eenige af- en overschrijvingen dienst 19ls werden goedgekeurd. Bij de rondvraag klaagde de heer B. P, Roest, dat aangelanden van den Mennc- weg over de slooten langs dezen weg plan- ken legden. Door het overloopen over dt hermen wordt het gras vertrapt, zoodat dt pachter van dit grasgewas hierdoor schadi lijdt. De voorzitter zegt toe, hiertegen maat regelen te zullen nemen. De heer Speelman vroeg of B. en W. cks Warmonderdam eens wilden inspecteerel en maatregelen treffen opdat deze weg vet heterd worde. De voorzitter zegt zulks toe De heer Lekkerkerker klaagt over hf snelle rijden van automobielen en motoi rijwielen. Alle leden waren overtuigd dat in de kom der gemeente veel te sni gereden wordt, hoewel men er ook vai overtuigd is, dat een snelheid van 15 K.N per uur, zooals de verordening aangeefl riet precies gehandhaofd kan worden. Bi,zn het uitgaan van kerken en scholen moetei an de rijders langzamer rijden. De voorzilte^'01 zal de politie gelasten nauwkeurig toe I n( zien dat in de kom der gemeente niet snel gereden wordt. Hierna werd de vergadering gesloten, TER-AAR. GemeenTeraart. Voorzitter de Burgemeester. Aanwezig tfoo r.deuw benoemde Raadsleden, welke in, d an vergadering van den 5 Augstus j.l. al en- zoodanig zijn toegelaten. Die heeren lq 1,1 gen in de handen van den Voorzitter, hij artikel 39 der Gemeentewet voorgi 't schreven eeden af. De Voorzitter heet alle nieuwe leden deze vergadering welkom erj -spreekt d( wensch uit, dat de samenwerking,ten die ste van de belangen der gemeente in goet harmonie, oris moge deelachtig zijn en d de krachten mogen worden gegeven die 1 langen zooveel mogelijk ie bevorderen, i 0) het bijzonder wordt de heer Hendrikse, db voor het eerst inliet college zitting r.etfflfp gefeliciteerd rnet zijn mardaat en verwad dat hij zich zal wijden aan den taak hem op de schouders gelegd is. De hei Visser en de heer Hendrikse brengen dank vcor de hun toegesproken woordi "jy en hopen hunne medewerking te verlt nen en werkzaam te zijn aan de belangt die de gemeente van hen vordert, overige leden sluiten zich hierbij' Hierna worden gelezen de notulen van vorige vergadering. De heer van der Hooi zegt, naar aanleiding van de lezin; van, dat hij gelijk de overige heeren had ingestemd met de gesproken wocri var.i den Voorzitter* tot den heer Kroft verzocht dit alsnog in de notulen op te men. Overigens geene aanmerkingen \vt den deze onveranderd goedgekeurd, wijl de aanvulling onder.goedkeuring den Raad zal plaats hebben. Mededeelingen: a. dat door Gedepa de Staten is goedgekeurd he tprimitief 1 hier van den Hoofdelijken Omslag, diet 1919 en b. dat de Directie van de H.E. heeft bericht dat bij eene nieuwe regcüi van den Spoorwegdienst nota zal woi'df genomen van een dezerzijdsch gedaan zoek tot eene betere regeling dienst Nieuwveer.i—-Ter-Aar. Vervolgt werd overgegaan tot benoeming van tfl |ei wethouders. Eerste stemming: -in de plaats van oudsten wethouder. Van der Hoorn krt 4 stemmen; van Vliét 1, Hendrikse 1 en in blanco; gekozen de heer D. van Hoorn. Tweede stemming in plaats van tweeden wethouder: llartevcld 3 sternni! |l}( Hendrikse 1 stem, Visser 1 stem, 2 in M bes co volstrekte meerderheid Ls verkre? |0t door den heer Hartveld en alzoo gekoz! Beide heeren hebben hun benoeming fri genomen, waarna de voorzitter d° benof m den.geluk wenseht en hoont dat.tevredi heid en verdraagzaamheid in het coili tu moge worden ondervonden. Do Leuoe den, overtuigd van de zware taak aan mandaat verbonden, stellen er prijs dat de wensch van den voorzitter zal den vervuld. Hierna sluit de voorzitter de verga ring. VOORSCHOTEN Diefstal. Ten nadeele van J uit Veur, die gisteravond alhier hét avoi feest bezocht, is uit Hotel Deurloo een gestolen, zoodat hij te voet huiswaa' moest keeren. Een duur slaapje. Toen een zeker soon uit Katwijk, die het avondfeest aC' had bijgewoond, des nachts huiswai keerde, was hij blijkbaar zeer vermoeit! ging eenigen tijd zitten aan den kqptJ den weg aan de Papelaan, doch fid Pi slaap. Toen hij wakker werd, bemerkt^ tot zijn schrik, dat zijn nog nieuwe gestolen was. Ook deze man moest te huiswaarts keeren en had aldu9 ni d« 00! w daz iat lat :n 1 n itf01

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 2