®e£cid^K^(Bcwtatil Vredesonderhandelingen BINfóEMLAND. Brandstoffen-Commissie, district Leiden. Gemengde Berichten. it blad verEcbijnt eiken dag, uïtgez. Zon- en Feeatd. «- Abonnementsprijs bedraagt, bij vooruitbetaling, S Leiden 17 ct. p. week, f2,25 p. kwartaal; bij .«centen 18 ct. p. weck, f 2.40 p. kwartaal. Franco ff o 70 p. kwartaal. Het Geïllustreerd Zondags- dis voor de Abonné's vennijgbaar tegen betaling 25ct. p. kwartaal,bij vooruitbetaling. Afzonderlijk® Immers 5 ct., met Geülu3treerd Zondagsblad 8 cent. 10e Jaargang. VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1919. Bureau STEEKSCKUUR 15 - LEEDEN. ircferc. Telefoon 935. No. 3007 PosSbus 11" De Advertentieprijs bedraagt 17Vj cent per regel voor HandelsadveriËiitiën; Zaterdags 25 cent per rcgil 221/2 cent per regel voor gewone adverlenticn; Zater dags 30 cent per regel. Voor ingezonden mcdedcclingen wordt het dubbele van het tarief berekend. Kleine Advertcntiën, waarin bétrekkingen wcrrdoa aangeboden of gevraagd, huur en verhuur, koop en verkoop 50 cent; Zaterdags 75 cents, van 30woorden ULTIMATUM AAN ROEMENIE. Bratianoe weet niets van draad'.ooze geallieerde nota's. Een afgezant der geallieerden naar Boekarest. OVERZICHT. Eindelijk dan is het tusschen de Entente Roemenië tot een botsing gekomen. Hel ophoudelijk seinen van nota's heeft al el weinig geholpen. Bratianoe beweert hans, nooit of nimmer draadlooze nota'3 hangen te hebben. Een nieuwe oplossing schijnt de Entente gevonden te hebben door Roemenië de schillende nota's per afgezant te zenden, jat Bratianoe ze kan bestudeeren. D? twee geallieerde nota's zullen boven- van een derde zijn vergezeld, waarin op wordt aangedrongen binnen korten te voldoen aan de gestelde eischen van: zich houden aan de wapenstilsiaridsbe- lirigen en het ophouden met de requiree- van Hongaarsche voorraden en mate- al. Zoo deze reeds zijn verbruikt, dan waarde ervan moeten worden ver- üi. lisschien zal Bratianoe tegen de aan- nst van den afgezant in Boekarest weer anders hebben bedacht om de zaak op lange baan te schuiven. Men mompelt wrens al over plannen om zijn minisle- le piek te schuren. Tegen Balkan-diplu ie is het Westen niet opgewassen, ie Matin" publiceert bijzonderheden verklaring van Roemenië's houding, iderdagavond 7 uur hebben Antonescoe Mischoe een bezoek aan Pichon ge- cht en hem meegedeeld, dat Bratianoe in Boekarest een aantal perslelegram- n had ontvangen, waarin Roemenië op rriendelijke wijze werd behandeld Hij zich dat niet begrijpen, om de zeer de reden, dat de vroeger door de En- Ie gezonden nota's hem niet hadden he it. Een uur later kwam Antonescoe te en bracht het bewijs van deze verkla- mede. Hij had het bericht van den meenschen minister van oorlog gekre- dat volgens een draadloos bericht, ge- den van een station bij Boekarest, niet van de radiotelegrammen in de laatste weken uit Parijs gezonden, door de meensche delegatie, hun bestemming den bereikt. Het was daarom onvermij- jk, dat nota's, aan Bratianoe gericht en s denzelfderj weg gezonden, hetzelfde louden hebben ondergaan. Bratianoe antwoorden, zoodra hij weet, waarop noet antwoorden. inner blijkt twee dagen uitstel ge- igd te hebben voor de beantwoording de definitieve vredesvoorwaarden voor heli-Oostenrijk. Die zullen hern thans den toegestaan. De onderteekening zal Dinsdag plaats libben. Oekrajieners zijn nu eindelijk Kief nengerukt. De bolsjewiki trachten op front in de Oostzeelanden tot overeen- aming te komen met Litauers en Esten. it dit, dan zal hun positie daar aan- ilijk beter worden. tet door de Geallieerden geëischte te- trekken van de Duitsche troepen in Wand moet al mede koren op hun mo- zijn. Men weet, dat de Duitsche solda- iweigeren te vertrekken. Maar dat be- fnt natuurlijk niet, dat zij de Letland- regeering helpen zullen tegen de bols- iki, want door het intrekken van de »fie, dat hun land zou worden toege in, heeft die regeering de Duitsche sol- in van zich vervreemd. %ns de „Associated Press" is men te ps algemeen van opvatting, dat na de sleekening van het Oostenrijksche'vre- Jerdrag de conferentie een lange vacan- zal nemen. De Amerikaansche afge- idigden hebben duidelijk te kennen ge- en' ^»t zij geen lust hebben nog veel !?r zich te moeten bezig houden met ■lies. waarbij de Ver. Staten slechts weinig direct belang hebben. lenging van den termijn voor Oostenrijk. eopperste raad heeft den termijn, wel-, faor Oostenrijk was vastgesteld, om het jwieve vredesverdrag, dat den 2den leiaber aan de Oostenrijksche delegatie ^rhandigd. aan te nemen of te verwer- nog met 48 uren,-dus tot 9 Sentem- Wrlengd. België. De kolenvoorziening. minlster van economische -aange- eden, heeft verklaard dat er raaat- rio Zll.'.'en worden getroffen dat de Lm nil'verheid geen gebrek aan kolen gben. De uitvoer zal volkome n "^verboden Red.). Bovendien minister in besprek met Frankrijk et afstaan van een miilioen ton ko- P hoeveelheid, welke Duitschland leveren. Duitsch-Oostenrijk. Spoorwegstaking. ÏÏf seint uit Wéenen, dat het geheele Jari den Zuiderspoorweg tengevol- de algemeene staking van gisteren Pgezet is. Volgens de berichten heeft LS<!nGel der staatsspoorwegen beslo- beslissing over het deelnemen èn ,n& tot 10 September uit te inmiddels worden onderhandelin- 0e regeering gehouden. Engelana. Ernstig vliegongeluk. De brigade-generaal, die betrokken was bij de afdeeling passagiersvervoer van de Avre, is in Weston-super-Mare, doodgeval len. Het vliegtuig, waarin hij met twee passagiers vloog, sloeg op een hoogte van ruim 100 voet plotseling om en sloeg tegen den grond. De generaal werd ernstig ge wond en overleed voordat geneeskundige hulp aanwezig was. De beide passagiers werden licht gewond. Het Z.-Afrikaansche ministerie. Generqal Smuts heeft een kabinet ge vormd. Alle vroegere ministers behouden hun portefeuille. Aanslag op den Egyptischen premier. De Daily Telegr." verneemt, dat te Londen mededeelingen zijn ontvangen over een aanslag op het leven van den Egypti schen premier. Er werd met bommen naar hem geworpen. De minister-president bleef echter ongedeerd. Engelsche vliegers in Holland. Het luchtvaart-ministerie heeft een order uitgevaardigd dat alle militaire en civiele vliegers, die genoodzaakt zijn in Holland te landen, verplicht zijn, daarvan onmid dellijk telegrafisch of telefonisch mededee- ling te doen aan den militairen altaché in Den Haag, die alle maatregelen heeft geno men om. zoodra hij bericht krijgt, hulp te verschaffen. De bestuurders moeten in ge vallen van beschadiging van publiek eigen dom, de omgeving niet verlafen. voordat er een schriftelijk rapport is opgemaakt, waarvan een exemplaar ter hand gesteld moet worden aan de plaatselijke autoriteit, en een aan den militairen attaché. Rusland. BOLSJEWISTISCHE MAATREGELEN. Barbaar sc'he tyrannie voor de werklieden. De „Krassnala Gazette" publiceert e^n dagorder van Trotskv, waarin gelast, wordt de kinderen en bloedverwanten te fus-'Iec- ren van. de „verraders", de officieren n.l., die mochten overloopen uit de gelederen van het Roode naar die van het Witte le ger. Een bevel van Lenin luidt: ,,De werklie den, die nie£ het normale gemiddelde pro- duceeren of zich niet aan de discipline on derwerpen, zullen gêstraft worden en ge plaatst worden in de laagste klasse wat betreft de distributie van levensmiddelen, ofwel zij zullen op staanden voet worden onts\agen." Indien eens de Tsaar zijne ..moejiks" met dergelijke maatregelen bedreigd bad! Nu doet de góede, beminnelijke Sovjet-re geering het. De bolsjewiki tot vrede gedwongen. Uit Helsingfors wordt geseind: De bolsje wiki hebben .aan Litauen een wapenstil stand voorgesteld tot inleiding van vredes onderhandelingen. Plundering in het Zweedsche consulaat. Te Stockholm is bericht ontvangen, dat het Zweedsche consulaat te Moskou geheel is leeggeplunderd door de bolsjewiki. Er bevonden zich daar kostbaarheden tot een waarde van naar schatting een miilioen kronen. Een deel van het gebouw was in gebruik bij de nationale en stedelijke bank, welke hetzelfde lot moest ondergaan en waar de dieven een aanzienlijke boeveel heid effecten hebben buitgemaakt, welke gemakkelijk in geld konden worden omge zet. Deze bank stond onder bescherming van het Engelsche consulaat. Zes Zweed sche staatsburgers zijn door de bolsjewiki te Moskou gevangen genomen. Een van de hardnekkigste vervolgers van onzijdigen is de volkscommissaris voor handel Krasin wiens familie op het oogenblik gastvrijheid in Zweden geniet. Vertrek van alle diplomatieke vertegen- woordigers. Uit Archangel wordt gemeld: Alle leden van de gezantschappen en consulaten, zoo wel de Britsche als die der andere buiten- Iandsche mogendheden, zijn Woensdag naar Engeland vertrokken. Roemenië. Een ultimatum van de Entente. De Roemeensche quaestie is een nieuw en buitengewoon acuut stadium ingetre den. De opperste Raad, die nog geen enkel antwoord heeft ontvangen op de nota's den laatsten tijd tot de Roemeensche regeering gericht, besloot tot het zenden van een af gezant naar Boekarest om een ultimatum met tijd-limiet aan de Roemeensche regee ring te overhandigen. Mocht Roemenië weigeren aan de eischen in het ultimatum gesteld binnen den vast- gestelden tijd te voldoen, dan zullen de di plomatieke betrekkingen tusschen de geal lieerde en geassocieerde mogendheden en Roemenië ophouden. De gezant der geallieerde en geassocieer de mogendheden zal met zich uit Boeka rest de diplomatieke vertegenwoordigers dezer mogendheden in de Roemeensche hoofdstad zetelende, medenemen. Men verwacht dat het ultimatum zal eischen, dat Roemenië Hongarije verlaat en in alle opzichten zal erkennen, dat het geen is gerequireerd, aan de geallieerden moet worden overhandigd ter verdeeling onder de crediteuren van Hongarije. Mexico. Carranza's politiek. Carranza verdedigt in een boodschap aan het Mexicaansche Congres Mexico tegen de buitenlandsche betooging, speciaal van de Ver. Staten, met betrekking lot het le ven en eigendom der buitenlandei's. Hij verdedigt ook Mexico's neutraliteit tijdens den oorlog. Mexico wilde de Monroeleer niet erkennen en vroeg geen toelating tot den volkenbond, omdat deze geen gelijkheid voor alle natiegien rassen schept en hij geeft een lijst vaïj beweerde onrechtvaar digheden tegen Mexico in de Ver. Slaten. In de ,,New York Sun" wordt volgehou den dat Carranza de Duitsche samenzwe ring tijdens den oorlog heeft geholpen* Vereenigde Staten. BEZONNENHEID ONDER DE ARBEIDERS. Geen stakingen en meer productie. Van de Zwitsersche grens, wordt aan de Duitsche bladen gemeld, dat de commissie van het arbeidersverbond in New-York voor den tijd van zes maanden van alle stakingen heeft afgezien, om de productie te verhoogen en Wilson in de gelegenheid te stellen de levensmiddelen- prijzen te verlagen. Amerika. Het einde der New-Yorksche acteurs, staking. Uit New-York komt het bericht, dat de theaterdirecteuren in een gisteravond ge houden vergadering besloten hebben vak verenigingen van tooneelspelers te erken nen. Vijf schouwburgen zullen dadelijk her openen. Raden van Arbeid. Bij Kon. besluit zijn voor den tijd van zes jaren benoemd tot plaatsvervangend voorzitter van den Raad van Arbeid te Alkmaar, C. J. Warners, predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Helder; Haarlem: P. Otto, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te Bloemen- daal; Amsterdam, mr. II. Verknuleren, advo caat en procureur te Amsterdam; Zaandam, J. H. Boonstra. chef der af deeling militaire zaken ter gemeente-secre tarie te Zaandam; Utrecht, mr. D. A. L. M. Schreden, ad vocaat en procureur te Utrecht; Zeist, J. J. Talsina, burgemeester der ge meenten Kamerik en Zegveld, 1e Woerden; Amersfoort. A. J. A van Oversti'aten Dootjes, hoofdcommies ter gemeente-secre- larie te Hilversum; Gouda, dr. A. C. A. Hoffman, arts, te Gouda; Leiden, mr. E. J. M. H. Bolsius, ad vocaat en procureur te Leiden; Delft, mr. J. P. Chardon, advocaat en procureur te Delft; 's-Gravenhage, jhr. R. R. L. de Muralt, c. i., lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, te 's-Gravenhage; Rotterdam, mr. M. C. Nijland, school opziener in het arrondissement Rotterdam I, te Rotterdam; Dordrecht, mr. E. J. E. G. Vonkenberg, advocaat en procureur te Gorinchem; Brielle, mr. A. P. van den Blink, burge meester der gemeente Vierpolders, te Brielle; Goes, J. I. van Ballegoijen de Jong, se cretaris der gemeente Goes, te Goes; Middelburg. L. C. Stevens, te Vlissingen; Leeuwarden, T. -Nauta, burgemeester der gemeente Dantumadeel, te Datumawoude; Sneek, K. J. van Hout, inspecteur der Onderlinge Brandwaarborgmaatschappij van Woudsend, te Sneek; Heerenveen, mr. C. L. Gratama, griffier bij de arrondissements-rechtbank te Hee renveen; Groningen, mr. II. Kuypers, griffier bij het kantongerecht te Groningen; Assen, P. Wielinga, schoolopziener in het district Assen, te Assen; Zwolle, J. Balkestein, adjunct-inspecteur voor het toezicht 'op de naleving van de Dtankwet, te Zwolle; Deventer, mr. dr. II. W. Jordens, advo caat en procureur te Deventer; Hengelo, G. Elhorst, wethouder der ge meente Enschede; Apeldoorn, G. Gerritsen, hoofdvertegen woordiger der Coöperatieve Groothandels- vereenigin ,,De Handelskamer" te Rotter dam, te Apeldoorn; Arnhem, G. van Roekei, inspecteur der Vereeniging Kinderzorg te Arnhem, te Arnhem; Tiel, mr. dr. C. Kolff, kantonrechter te Geldermalsen; Nijmegen, mr. W. A. van Bijlert, advo caat en procureur te Nijmegen; 's-Hertogenbosch, C. J. M. Foppele, di recteur der districts-arbeidsbeurs te 's Her togenbosch; Roosendaal, E. L. M. Hontelé, hoofdcom mies ter secretarie der gemeente Roosen daal en Nispen, te Roosendaal; Breda, V. J. J. M. van Erp, te Ginneken; Tilburg, J. van Rijzewijk, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te Tilburg; Eindhoven, J. M. Sanders, secretaris der gemeente Eindhoven; Venlo, K. P. G. Haanen, ambtenaar ter secretarie der gemeente Venlo, te Venlo; Heerlen, P. Jansen, burgemeester der ge meente te Beek (L.); Maastricht, mr. P. J. M. Kallen, referen daris ter gemeente-secretarie te'Maastricht. Do wethoudersverkiezing te 's-Gravenhage. Zooals men gelezen heeft, is als Katholiek wethouder van 's-Gravenhage gekozen jhr. mr. Wittert van Hoogland. De Directeur van het. Brandstoffen-Bureau maakt bekend, dat met ingang van he den wordt ingetrokken de beschikking d.d. 3 Juli, waarbij alle bons van bet minimum- rantsoen werden geldig verklaard, zoodat door den handel geen bestellingen meer op het geheele minimum-rantsoen mogen in ontvangst worden genomen, en dat eveneens met ingang van heden wordt beschikbaar gesteld de hierna te noe men brandstof op de volgende bons: MINIMUM-RANTSOENKAART. bon Arood Brood (uitsluitend geldig tottot 27 September 1 .s.) 1 eenh. Anlhraciet.. BRANDSTOFFENKAART VOOR KAMERBEWONERS. bon 1 (la en lb) 1 eenheid bruinkoolbriketten, bon 2 (2a en 2b) 1 eenheid anthraciet. BRANDSTOFFENKAART VOOR STUDEER-EN LESKAMERS. bon 1 (la en lb) 1 eenheid bruinkoolbriketten, bon 2 (2a en 2b) 1 eenheid bruinkoolbriketten. BRANDSTOFFENKAART VODR HET ZOMERRANTSQEN (uitsluitend geldig tot 27 Sept. a.s.), bon 5 l5a en 5b) 1 eenheid eierbriketten. 'dal. besltellingen uitspuitend mogen g&schvetiofn op 'de bij de bmndstoffenkaarten Verstrekte bes/tie'lbi'lj often, Wölke ook bij af haring in hot bezit dor afhalers moe-ben zijn en door den hianidelaar moeten wor'den voorzien van den datum van afhaling. dait de maximum-prijzen zijn: afgehaald thnisbe»zoing>d 1 eenihieid (1 H.L.) anthmcieft f 3.55 f 3.65 1 (1 H.L.) eierkolen f2.95 f3.05 1 (2 H.L.) gascoko3 f 4.i 4.20 1 (300 st. bruinkoolbriketten f3.40 f3.50 alles met Inachtneming van de verhoog-irgem voor do verschillende buitenge meenten op de max'imum-prijslijst aangegeven. De Directeur v.n. KRAMER. Leiden, 5 September 1919. 9934 De gekozene, die voorzitter van den Raad van Arbeid is, heeft echter de bedoeling, om weer zoo spoedig mogelijk voor de wethoudersfunctie te bedanken. Aftredend Katholiek wethouder was het Tweede Kamerlid Van V'uuren. De Kath. Kiesvereeniging te 's-Gravenhage heeft ech ter eenigen tijd geleden een motie aange nomen, waarin zij uiriprak, dat het wet houderschap niet vereenigbaar is met lid- zijn-van de Tweede KamerT" Deze motie was blijkbaar gericht tegen wethouder Van Vuurcn, een alleszins bekwaam magistraat. De heer Van Vuurën, voor de keuze ge steld, heeft toen niet opnieuw de wethou dersfunctie willen aanvaarden; hij wensch- te lid van de Tweede Kamer ie blijven. Wie zou toen wethouder worden? De Kallr. Raadsfractie verzocht jhr. mr. Wit tel t van Hoogland; deze moest echter wei geren, daar hij al zijn tijd noodig'heeft voor het voorzitterschap van den Raad van Arbeid. Toen werd de heer Wesseling verzocht. Deze wilde de wethouders-functie wel ac- cepteeren. De Katholieke en andere recht sche Raadsfracties zouden de candidatuur steunen Maar er ontstak in Den Haag èn van socialistische èn van vrijzinnige zijde een storm van verzet tegen deze candida tuur. Geen enkel niet-rechtsch man zou plaats nemen in een college van B. en W., waarin zitting had de heer Wesseling. Men zou dan te 'sGravenhage den wantoestand verkrijgen, dal in ecu, in groptc meerder heid linkscheri Raad een uitsluitend rechtsch college van B. en W. zou zijn. Den heer Wesseling wordt o. a. verweten dat hij uit zijn Raadslidmaatschap finan cieel voordeel heeft getrokken bij grond- speculatie. Na herhaalde onderhandeling tusschen de partijen is ten slotte rechts en de heer Wesseling zelf voor het verzet der linker zijde bezweken. Intusschen heeft de heer Wesseling een Raad van eer aangevraagd, die zijn daden en gedragslijn als Raadslid zal onderzoeken. Om 1111 echter den Katholieken zetel in het college van B. en W. niet te verliezen, heeft de heer Wittert van Hoogland (er was geen andere geschikte kracht in de Kath. Raadsfractie) dezen tijdelijk bezet. Morgen vergadert de Kath. Kiesvereeni ging om te beraadslagen voor den heer v. Vinnen een uitzondering te maken en dezen, hoewel Kamerlid, te doen uitnoodi- gen een wethouderszetel aan te nemen. De wethoudersverkiezing te Sloten (N.-H.). Naar aanleiding van de wetiioudersver kiezing te Sloten (N.-H.) schrijft mr. G. C. J. D. Kropman, wethouder van Sloten, aan het „Hbld.": lo. dat hij zoowel in de R. K. Raadsfrac tie als in de geheele rechtsche fractie van af het begin tot het'einde der verschillende besprekingen met opgave van redenen ver klaard heeft, het onverstandig te achten om, gelijk beide fracties wenschten, uit sluitend rechtsche wethouders te verkiezen, daar de stand der partijen in den Raad van Sloten is: 7 rechtsche ?n 6 linksche leden; 2o. dat hij ten aanzien van de candida- tuur-mr. F. S. M. Rits, eveneens met op gave van redenen, steeds nadrukkelijk ver klaard heeft, niet te kunnen en mogen me dewerken, dat genoemde heer optreedt als vertegenwoordiger der Katholieke partij in Sloten (N.-H.); 3o. dat hij daarom een der andere katho lieke raadsleden ernstig heeft aangeraden zich candidaat te stellen, in welk geval hij bereid was, zich onmiddellijk terug te trek ken; 4o. dat hij eerst, toen dit na herhaalde pogingen niet gelukte, zijn candidatuur handhaafde; 5o. dat het niet juist is te zeggen, dat hij door de linkerzijde is benoemd, daar de helft, der christelijk-historische fractie op hem stemde en een „onafhankelijke" op mr. Rils. Mr. Kropman heeft in verband met een bericht van gisteren hij het bestuur der R. K. Kiesvereeniging te Sloten (N.-H.) een hetzij openbare, hetzij huishoudelijke ver gadering der leden aangevraagd, om gele genheid te hebben, zijn standpunt nader uiteen te zetten. Prof. J. V. de Groot. Prof. mr. J. A. Veraart deelt mee, da* het den len October 25 jaar geleden za- zijn, dat prof. J. V. de Groot O. P. aan Amsterdamsche universiteit het hoogleer-, aarschap in de Thomistische wij'sbegeerto aanvaardde, en dat hij met- prof. J. A. J. Barge en dr. A. H. M. J. van Roov een commissie vormde, die het initiatief wil nemen 'tot een feestelijke hulde op 1 Oc tober a.s. „Wij zouden gaarne zien, dat een schoon (huldeblijk kon worden aangeboden, ie's waarmee wij toonen, hoe goed Roomsel» Nederland een van zijn grootste mannen viert". Wie daartoe wil meewerken kan een gave zenden aan het adres van prof. Ver aart, penningmeester der liuldigingsconi- missie, Laan van Meerdervoort 306, Don Haag. Diocesane Vakorganisatie in deri Ned Middenstand. Naar wij vernemen, hebben, naar 'aan leiding van adressen uit den R.K.Midden standsbond, H.H. D.D. H.H. de Bisschoppen besloten tot verplicht behoud van de dioce sane vakorganisatie voor den middenstand. Korle Kroniek, De oud-opperbevelhebber, generaal Snijders, is gisteren gehuldigd. II. M. de Koningin-moeder heeft gis teren haar aangekondigd bezoek aan do Elta gebracht. Het Tweede Koloniaal Onderwijs Con gres zal 22, 23 en 24 October te 's Gravon- hage worden gehóuden. Te Groningen is gisteren een goede renbeurs geopend. De afdeeling katoenspinnerij der stoomspinnerijen en weverijen der firma Spanjaard te Borne is wegens gebrek aarj katoen stopgezet. De R. K. Zuidelijke Bond van Siga renfabrikanten, eenige fabrikanten van an dere vereenigingen en een groot deel der sigarenmakers in de tabaksnijverheid werkzaam, hebben bezwaar gemaakt, om de 45-urige werkweek volgens het-advies van het Verbond van Sigarenfabrikanlen- yercenigingen in Nederland, reeds thans te aanvaarden. Voormeld verbond heeft der halve dit a*dvies ingetrokken. Geen liefhebbers voor een wethouders* zetel. Tc Spaarndam is naar Vaz Dias meldt geen der raadsleden bereid het wet houderschap te vervullen. Noch na her haalde stemming, noqji rta schorsing der vergadering voor onderling overleg, noch' |',p jvc.rzock van den burgemeester, ver klaarde zich een hunner daartoe bereid. Een vierling. Te Emmercompascuum is het gezin van den landbouwer S. gisto. rerj met 4 spruiten vermeerderd. De opgegraven kinderlijkjes. Dr. Swaep heeft den jongeman, die de kinder lijkjes te Princenhage opgroef, ontoereken baar verklaard. Tekort in een kas van het levensmidde* lenbedrijf. Bij het accountants onder zoek van het levensmiddelenbedrijf te Noordj- Schar wonde is een tekort in kas var.i ongeveer f 11.500 ontdekt. De gemeen te! is reeds gedeeltelijk gedekt. Mijnongeluk. Op het terrein der Oranje(-Nassaurnijn te Heerkin is gister nacht. de ongehuwde mijnwerker G wo nende in de arbeiderskoloriie Bcersd^el, onder vallend gesteente geraakt. De on-

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 1