v. d. Meer en W. de Vreedc Mzn., candi- daat gesteld. Daar liet inmiddels reeds lialf elf geworden was, werd deze stem ming uiigesteld tot een volgende vergade ring, waarin ook het huishoudelijk regle ment zal worden vastgesteld. De gehouden collecte voor het fonds ,.Hulp in Nood" bracht op f 2.20, terwijl liet aantal leden met 18 werd versterkt. Voorwaar een flink succesl LISSE. Gemeenteraad. Dinsdag hield de nieuw samengestelde Raad haar eerste zitting. Voorzitter: G. J. M. Eenhuis, burgemees ter. Nadat de leden dc vcreisehtc formalitei ten hadden vervuld, wenschtc dc voorzit ter den herkozen en gekozen leden geluk met hunne benoeming en hoopte op een drachtige samenwerking in het belang der gemeente. Moge de eenheid en goede stemming, onder eerbiediging van elkan ders meening, steeds bewaard blijven! Hij hoopte, dat in deze vierjarige zittingspe riode minstens één der groote werken tot stand zoude komen, waarvan wethouder Riggel bij zijn installatie gewaagde. 'lot wethouders werden vervolgens ge kozen de heer J. Riggel (R.K.) aftr. met 9 stemmen, tegen 2 op den heer J. Pijn- acker, en de lieer G. Tromp (A.R.) aftr., met 9 stemmen, tegen 1 op den heer Ver- duijn en 1 op den heer v. Ti!. De voorzitter feliciteerde beide herkoze- nen en wees hen op de moeilijke taak, welke hun wacht, daar de nieuwe tijden veel van hen zullen vergen; spreker hoopte dat liet werk van B. en W. steeds de noo- dige waardeering moge vinden. De Gascomraissie werd op voorstel van P. Warmerdam met twee leden uitge breid; herkozen werden de heeren J. Pijn- acker en A. Verduijn, en gekozen de hee ren P. Warmerdam en A. Knetsch. In de commissie voor behandeling re clames Hoofdei. Omslag werden herkozen de heeren J. Pijnaeker en A. Verduijn en gekozen de heer A. H. Schram a In de commissie voor sociale aangele genheden werden herkozen de heeren J. Pijnaeker, A. Verduijn en P. Warmerdam. In tie commissie voor het grondbedrijf werden gekozen de heeren C. Langeveld, G. Schrama, J. M. v. Til en Balkenende. In de commissie tot wering van school verzuim werd gekozen de heer C. Caspers. In de commissie voor onderhoud Vaar water weiden gekozen de heeren J. Pijn aeker, P. Warmerdam en J. M. van Til. De heer Th. van Hemert, welke werd beëedigd als waarnemend gemeente-ont vanger, kreeg een waardeerend woord van den voorzitter. Op een verzoek van den Raad van Ar beid om een lokaal beschikbaar te stellen, werd gunstig beschikt. Deze eerste zitting kenmerkte zich, ge zien de eenheid bij de diverse stemmin gen, door een prachtige harmonie; moge l.et zoo blijven. KOORDWIJKERHOW. Gemeenteraad. Tegenwoordig de hoeren J. Warmerdam, L. M. van Noort, E. Oostdam Tlzn., Jac. Geerlings,' He Heemskerk. A. van Noort en C. v. Leeuwen. Voorzitter de burgemeester. De voorzitter opent de vergadering en stelt aan de orde: I. Beëediging raadsleden. De voorzitter vraagt of wellicht een der leden bezwaar heeft om de eeden van zui vering en van trouw af te leggen. Vervolgens leggen alle leden in handen van den voorzitter de vereisclite eeden af. De Voorzitter houdt daarna de volgende toespraak: „Nu gij door uw beëediging zijt geïnstal- lo-eid als raadslid, zij het mij veroorloofd, ern kort woord tot u spreken. Gekozen on der het meest democratiscbe kiesstelsel, vertegenwoordigt gij de bevolking der ge meente in zijn breede lagen en met aan dacht zullen de kiezers uw handelingen gadeslaan, om na afloop van 4 jaren we derom te beoordeelen, of gij de geschikte mannen zijt, om Noordwijkerhout te bestu ren. Men zal uw goede eigenschappen mis schien waardcoren, doch de fouten, die gij onverhoopt mocht maken, hetzij als raads lid, ltetzij als particulier, zal men u dubbel aanrekenen en als men dit in aanmerking neemt, dan behoort er waarlijk moed toe, orn in dezen tijd een mandaat als raadslid 1'- aanvaarden. Gij hebt dien moed ge toond. mijne heeren, door* hier zitting te nemen, en ik wensch u daarmede geluk. Ik hoop, dat dezelfde moed, dezelfde am bitie tot behartiging der gemeentelijke be langen u ook blijve bezielen gedurende de goh eel e. 4-jarige periode, die thans voor or.is ligt, Gij zijt hier gekomen door het vertrouwen der kiezers. Ik zou geen goed burgemeester zijn in dezen democratisch en tijd, als ik u-niet aanraadde, om rekening -to houden met de wensche» der kiezers. Gij moet uw oor te luisteren leggen naar de wensch en der bevolking en die wen- s*hen hier vertolken, maar toch, wilt gij een waardig raadslid zijn, dan mag de volksgunst uw drijfveer bij uw woorden en handelingen als raadslid niet zijn. Neon, mijne heeren, gij allen hebt eerj veiliger richtsnoer en dat is de stem van uw ge weten, van uw christelijk geweten. Ik heb het voorrecht burgemeester te zijn van een gemeente, wier bevolking uitsluitend chris telijke mannen naar de groene tafel af vaardigde en daarom mag ik hier wel zeg gen. dat wij allen in enze godsdienstige overtuiging eer.» veilige lichtbaak- hebben bij onze handeldngen als overheidspersoon. ;Voor ons uit waait de christelijke vlag en die vlag moge misschien zwart zijn of zwart genoemd worden, maar irj gulden' letters staan daarop de woorden van eer bied voor God, van rechtvaardügheid en. naastenliefde en het zijn juist deze deug den, die ons richtsnoer moeten vormen bij onze handelingen. Neemt gij uw lidmaat schap zoodanig op, en -ik twijfel er niet aan of gij zult dit. doen, dan zal het raads lidmaatschap ondanks alle criliek, voor in een bron van voldoening zijn en dan tulles uw 3YflC»rdcin op h ar/Ie fingeji zck^r tot welzijn verstrekken van onze tnooie gemeente. De heer E. Oosldam Azn .zegt, mode na mens de andere raadslcdofr.i den voorzitter dank voor zijn welwillende woorden. II. Benoeming wethouders. Bij de stemming worden uitgebracht op L. M. v. Noort G, op J. NVarmerdam 4, op E. Oostdam Ilzn. 2 en Heemskerk 1 stem, zodoat de heeren L. M. v. Noort en J. "Warmerdam tot wethouder zijn benoemd. De voorzitter feliciteert de wethouders met hun herbenoeming, en spreekt de hoop uiit, dat zij als tot lieden hun beste krachten zullen geven aan de gemeente en dat dezelfde aangename verslandhou ding in het college van B. en W. moge blijven lieerschen. Dc hoeren Warmerdam en v. Noort dan ken den voorzitter voor zijn vriendelijke woorden en zullen gaarne hun beste krach ten wijden aan de belangen der gemeente. III. Ingekomen stukken. 1 a Procesverbaal van kasopname d.d. 13 Augustus 1919. b. .Taarwedderegeling van Ged. Staten van burgemeester en ontvanger. Worden voor kennisgeving "aangenomen. c. Verzoek van E. Oostdam en A. Geer- ling om verbreeding van de Maandagschc watering en bijdrage in de kosten. Wordt gesteld in handen van 11. en W. om advies. d. Verzoek van de winkeliers om de po- litceverordening te wijzigej^ dat daarin wordt verboden om op de winkelramen en stoepen te hangen en te liggen, wordt in gunstige overweging genomen. B en W. zullen in een volgende vergadering een wij ziging der poliieverordenirg voorstellen, die hierin voorziet. e. Circulaire R. K. Ambtenaarsvéreeni- ging om het verleenen van kindertoesla gen te bevorderen B. er.i W. stellen voor om deze circulaire voorloopig voor kennis geving aan te nemen. De heer A. van Noort spreekt de wen- sclielijkheid uit, dat B. en W. met een voorstel zullerj komen, om 'aan het perso neel in dienst der gemeente kindertoeslag te geven. De voorzitter zegt. dat B. en \V. in deze kwestie zich neg geen partij hebben ge steld. Er is veel voor, maar ook zeer veel tegen kindertoeslag aan te voeren. Intus- schen willen B. en W. deze quaestie nog wel eens onderzoeken. IV. Verzoek van de N. IT. gemeente om overname der algemeene begraafplaats. B. em W. stellen voor de algemeene be graafplaats over te dragen aan de N. II. gemeente op de volgende voorwaarden: lev de N. II. gemeente neemt over d'en inventaris der algemetenc begraafplaats, bestaande uit lijkbaren enz. billijk ge taxeerd op f 42.30; 2o. dc gemeente houdt het recht van begraven op een gedeelte der algemeene begraafplaats, zooals op een bijgaande kaart 'in rood is aangegeven, terwijl de ge meente gratis van dc materialen mag ge bruik maken; 3o. het Stukje grond eigendom der stich- - umg uu wiiiwmewuiring" "en gelegen on middellijk achter het raadhuis, wordt gra tis in eigendom der gemeente afgestaan. 4o. de kosten der betrekkelijke overeen komsten worden gedragen door de N .H. gemeente; 5o. voor de begraafplaats en het daarop staande lijkenhuis wordt overigens geen betaling'gevorderd. Met algemeene stemmen wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. De voorzitter vraagt of nog een van de leden het woord verlangt. De heer A. v. Noort vraagt of hij de uitvoering van den vernieuwing van den 's Gravendamschen weg zooveel mogeli jk werkkrachten uit de gemeente zullen wor den gebruikt. De voorzitter zegt dit toa. Verder vestigt-de heer A. van Noort nog eens de aandacht op de woorden straks door den voorzitter gesproken en spreekt het vertrouwen uit, dat rechtvaardigheid en naastenliefde inderdaad in de raads zaal zullen worden betracht on dat overi gens op een aangename wijze mag worden samengewerkt. De heer E. Oostdam vraagt of dc afwer king der brug aan den Leevveg geheel is goschiied overeenkomstig liet advies van don heer Paul. Naar de meening van den heer Oostdam is de grindlaag op de cc- mentlaag niet goed aangebracht. De voor zitter zegt, de aandacht van den ingenieur Paul op Heze aangelegenheid te zullen vestigen. Waarna de vergadering wordt gesloten. OEGSTGEEST. Woningbouwvereeniging. Een alge meene vergadering is gehouden van de al hier bestaande woningbouwvereeniging. De voorzitter, mr. Tepe, heette de aan wezigen welkom en deelde mede, dat het bestuur de functies aldus had verdeeld: mr. Tepe, le voorzitter; J. Zaalberg 2o voorzitter; A. L. van Voorthuijzer.», le se cretaris; G. Boon, 2p secretaris en II. W. Rubenkamp, penningmeester. Van verschillende vereenigingen ir.i Oegstgeest is het verzoek ingekomen twee hunner bestuursleden als lid der bouwver. die volgens de statuten hoogster© 23 leden mag tellen, te willen erkennen. Aan dit verzoek kan geen gevolg worden gegeven, aar/gezien de vereeniging reeds 21 leden telt en bij inwilliging do mogelijkheid zou zijn uïgesioten, personen op te nemen, wier ildmaatschap voor de vereeniging van zeer groot belang kon zijn. Met betrekking lot de bouwplannen deelt de voorzitter mede, dat voor het bouwplan aan den Morsch een geschikt terrein is gevonden voor den bouw van 10 of 20 woningen, al naar de behoefte blijkt. Mot de eigenaars zullen onderhandelingen worden aangeknoopt, en indien de inspecteur van Volksgezond heid dit terrein gunstig acht, zal tot aan koop worden overgegaan. Met. denheer H. Wilms, bouwkundige alhier, zullen alsdan door het bestuur onderhandelingen worden aangegaan, omtrent het maken van een bouwplan voor dit terrein, liet tweede jplan betrof liet bouwen van een complex woningen, 71 in getal? op een terrein, gelegein jtussehen het gestiehj. Rijngeest" en de Groenesteeg. Reeds ja ren iigt hiervoor een plan gereed. Alvorens dit plan, waarvan de teekeningen aanwe zig zijn, in nadere beschouwing te nemen, vraagt de voorzitter of. iemand ook nog andere geschikte bouwterreinen kan noe men. Aangewezen wordt een terrein, ge legen aan den Warmorilerweg, waarvan verschillende voordeelen en bezwaren door dc vergadering worden opgesomd. Beslo ten wordt den heer Jan Stuyt, architect te 's Gravenhage, onpartijdig te deen be- oordeelen, welke der beide terreinen het beste aan bet doel zou beantwoorden en een bcgrootirjd van kosten op ie maken, voor het in gereedheid brengen dier ter reinen,, in verband met het le maken bouw plan. UITHOORN. R.-K. Schippersbond. Zondag hield de K.-K. Schippersbond „Amstelland" en Omstreken eene ledenvergadering in hotel „Fritschy" alhier. De flinke opkomst gaf den voorzitter de overtuiging dat ook de Katholieke Schip pers meer doordrongen worden dan dc noodzakelijkheid van organisatie, ingevol ge de roepstem van Paus en Bisschoppen. De voorzitter Th. Kortekaas bracht ver slag uit van de gehouden vergadering van het Hoofdbestuur te Rotterdam. Het besluit van :lcn Band, om de werk zaamheden, die men te veel heeft, over de beurs te doen gaan, moet ook hier' gehand haafd worden. Wat hetrc-ft hot bezoeken der scholen door schippers kinderen deelde »1e voorzit ter. namens het Hoofdbestuur mede, dat men, waar een Katb. school is, zijn kin deren ook kan zenden, al is het slechts voor een halven dag. Wordt liet onderwijs geweigerd, don moet hiermede het Hoofd bestuur iri kennis worden gesteld. Ook de Eerw.-Adviseur, pastoor de Grijs dringt er met kracht op aan dat steeds de kinde ren haar de selinol worden gezonder', en zegt, dat. met kra- ht gewerkt wordt aan het oprichten van R K. Scholen met inter naat vcor schippers kinderen. Rij een con gregatie van Zustois in Roermond kunne nu reeds meisjes geplaatst worden, en als de onderwijswet er is. vreet Z ooru niet of de Regeering de behoefte aan devgelijke scholen beseft mie, zal aan deze ook zeker subsidie leekonnon. Volgens mededeeüng van enkele léden zijn er, indien men dit zoeken wil, nog wel meerdere plaatsen, waar men zijn kinderen kan doen school gaan, tegen ver goeding van f 30 a f 130 per jaar, o.a. Haarlem, Edam, lleijthuizen enz. Daarna kwam aan d eorde: Assurantie, Binnen korten tijd zal een onderlinge assu rantie bij derj Bond in werking treden. Reeds nu kan mén tegen lager tarief dan elders bij den Bond verzekeren. De Eerw- Adviseur wijst op het groote voordeel der Onderlinge Assurantie en wil de spoedige in werking treding daarvan bew-rdtien TfóoF her plaatsen van anTc-e lc n oEcTêf de leden, af zou men die n*k in comomatie nemen. Omtrent bespreking ..Tarief voor eigen handelende schippers" is door bet hoofd bestuur thans een regeling aangenomen. Het mi jr stolsel bij lieursbevrachting is af geschaft en de nummering daarvoor in de plaats .geste ld. Plaatselijk zau do voorzit ter ook een tarief willen vaststellen, waar aan dc leden zich eenparig zullen moeten houden. Na langdurige bespreking werd met dit doel een commissie benoemd, be staande uit twee bestuursleden en zes le- dnn. Deze zullen een cfncept-regelinar p de eerstvolgende vergadering voorstellen. Door den. eerw adviseur werd voorge steld in den tijd tusschen Kerstmis en half Februari een schippers-retraite te houden en wel tc Noordwijkerhout. Dit voortel vond algemeene instemming. Nadat dc-or den voorz. was aangedron gen op geregelde contributiebetolmg, wercl met een «aansporing tot krachtige propa ganda voor den Benul, ook tot oprichting van een Christ Prot Schipporsbci'jd, de vergadering door den voorz. gesloten. WARMOND. Gemeenteraad. Na installatie van de nieüwgekozen le den, allen aanwezig, zegt de voorzitter, dat het hem genoegen doet, dat ook bij liet nieuwe kiesstelsel wederom 6 van de 7 leden in deze zaal wederkeerden, wat ze ker van waardeering en vertrouwen ge tuigt. Hij Ïïcrt hen daarom welkom, niet het minst hierbij liet nieuwe lid, van wien hij niet twijfelt, of hij zal ook zijn beste krachten geven voor de groei en bloei van de gemeente. Er is zeer zeker nog veel te doen, en hierbij denkt voorzitter in de eerste plaats aan een waterleiding voor deze gemeente, doch hoopt met krachtige medewerking van den Raad onder Gods onmisbaren ze gen, tot stand te brengen waf voor het groot worden van deze gemeente noodig is. Door den voorzitter wordt voorgesteld", en met instemming door den Raad goed gekeurd, dat namens den Raad, aan H. M. de Koningin bij gelegenheid van Ilaar verjaardag een telegram van gelukwenscli en aanhankelijkheid zal gezonden worden. Hierna had de beëediging plaats dei- nieuwe leden, gevolgd door de wethouders verkiezing. De aftredende leden, de heeren Heemskerk en Papot, verkregen ieder vijf stemmen, en 2 blanco. Beiden aanvaardden- hun benoeming. De nieuwe legger van wegen en voetpa den werd vastgesteld, waarbij alle dam metjes in dc kom der gemeente daarvan zijn afgevoerd. Ten slotte werd goedgekeurd de betaling van de declaratie van den bouwkundige Kok uit Amsterdam, ad f 765, wegens ad vies uitgebracht inzake de woningbouw. De voorzitter vraagt of men dit op het Rijksvoorschot moet verhalen, wat de heer v. Stijn meende te moeten afwijzen, wijl het dan de woningen drukken zou en. dc gemeente het advies gevraagd had. Al dus wordt besloten dit bedrag ten laste der gemeente te nemen. Bij de rondvraag dankt de heer Haver- i kort voor het speciaal tot hem gesprokene én spreekt den wensch uit., dat hij aan de verwachtingen moge voldoen. De heer v. Stijn wijst er op, dat overal 's avonds jongens in de raamkozijnen zit ten, waarna de voorzitter opmerkt dat zulks verboden is, en waarop in 't vervolg streng toegezien zal worden, waarna slui ting der vergadering. WASSENAAR. Gemeenteraad. Voorzitter dc burgemeester, de heer Storm van 's Gr avesan do. Tegenwoordig alle loden behalve de 'heer Jochema N'a voorlezing van de vereischte eedsformule legden "de heenen allen deze eeden af, waar na ;zij door den voorzitter werden geluk gewenscht en zitting namen. Ingekomen was o.a. eere schrijven van den heer Jonkers om een nieuw aangele gen laan den naam te willen geven van Storm van 's Gravesandelean. Daar de Raad echter, evenals de voorzitter, niet genegen was namen te geven van nog levende personen, werd deze aanvrage in handen gesteld van de wegen-commissie om advies uit te brengen. Voqr tot verkiezing van wethouders wordt overgegaan wordt door jhr. Bee- laerts van Blokland dank gebracht aan bei-de aftredende wethouders voor al het geen 'zij in het belang van Wassenaar ge daan heb&en. De voorzitter zegt dezen 'heer dank voor zijn woorden en het zou hem spijten wan neer er een of beiden niet meer zouden gekozen worden, daar hij altijd in de beste harmonie met hen heeft gewerkt. De uit slag der wethoudersverkiezing is, zooals reeds gemeld, dat gekozen werden de hee ren A L. Rooijakkers, R.-K., met 6 tegen 4- stemmen, en J. Mar.svelt, A.-R., met 5 tegen 4 stemmen, zoodat de beide aftre denden. de heeren Ruijgrok en Jochems, niet zijn herkozen, en het ilagelijksch be stuur. dat lil riks was. rechts is geworden. Beide gekozenen nemen, na een korte verklaring, 'hun benoeming-aan. Tot leden van het burgerlijk armbestuur werden her benoemd de heeren de Lamaar en Konings. Tot leden der gascommissie werden be noemd dc heeren Lazarom en Beelaerts van Blokland. Tot leden commissie hoof dei. omslag de heeren Beelaerts van Blok land. Rooijakkers en Jochems. Aan dc firma van Reekum werd voor loopig voor 1 jaar vergunning verleend om eeri loods te bouwen voor de berging van bouwmaterialen, op voorwaarde, dat deze iloode ICleefti voor dit doel zal gebruikt worden. Na een eindoTooze discussie werd do gas commissie opgedragen een onderzoek in te ©tellen of voor de gasfabriek f 17,200 kun nen worden toegestaan voor de bereiding van waterstofgas. Op advies van de gascommissie werd besloten aan den Groot-Haezebroekschen weg en Lij de Wassenaarsche Bouwvereeni- ging een hoofdhuis aan ie leggen, waarvan d& kosten resp. f 5320 en f 2915 zullen be dragen. Bij de rondvraag wordt den voorzitter verzocht, de raadszittingen zoo mogelijk op meer bepaalde dagen te doen uitschrij ven, wat door hem in overweging zal wor den genomen. Hierna sluiting der verga dering. WOUBRUGGE. Gemeenteraad. Voorzitter: de Burgemeester.. Aanwezig alle ledep: de heeren Van der Geest, Van den Voorn, Lieverse en Boot, alsmede de nieuwe leden C. van Rijn, F. Kroes en A. "Wisman. De voorzitter leest liet gebed, en daar na worden de nieuwe leden beëedigd, waarna de voorzitter ongeveer het volgen de zeide: Mijne heeren, de door u afge legde eed of belofte zal, hoop ik, voor u meer zijn dan een gewone verklaring, en gij zult met mij in 't oog houden de be langen der gemeente Wou'brugge, trach ten haar bloei te bevorderen, ook te mid den der moeilijke tijdsomstandigheden. •Het vraagstuk der volkshuisvesting moet ernstig worden bezien. Veel zal van u ge vorderd worden. Wij hopen eendrachtig te zullen samenwerken in onderling ver trouwen, opdat Woubrugge vooruit ga, waarbij u Gods zegen zij toegewenscht. De heer Wisman beantwoordt den voor zitter en hoopt dat alles mag worden ver vuld. Tot wethouders worden daarop gekozen de heeren Van der Geest en Wisman, wel ke de benoming aannemen. Hierna leest de voorzitter de notulen, waarop de heer Boot enkele opmerkingen maakt aangaande eenige bemerkingen door den lieer Heenk gemaakt over de re kening van het electriciteitsbedrijf. Tot leden van dit bedrijf worden gekozen de heeren Lieverse en Kroes, welke die be noeming aanvaarden. De te betalen boete wegens het tc laat opleveren van de brug te Ofwegen wordt na eenige discussie bepaald op f 100. De heer Boot vraagt of dc directeur van het Distributiebedrijf nog langer zal aan blijven. De voorzitter antwoordt dat dit wegens de omstandigheden nog onzeker is. De heer Kroes verzoekt op de volgende agenda te plaatsen het al of niet behou den van het gvebed in de vergaderingen, waarna de voorzitter de vergadering sloot. ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. In do Dinsdag gehouden raadsvergade ring werden dc leden beëedigd en ge ïnstalleerd. Tot wethouders werden herbe noemd de aftredenden, de heeren Kompier en C. H. de Boer. Uit de (ingekomen stukken bleek, dat het bestuur var.i (het Patr-onaatsgebouw aan den Hoogen Rijndijk een lokaal wil beschikbaar stellen voor de beschrijving voor d.e verzekeringsplichtigen door den Raad van Arbeid te jLeiden, jfége<rj een vergoeding van f 2 per k§er, waartoe met algemeene stemmen wofdt besloten. Ingekomen adres van C. Leeflang te Zoetei woude, waarin hij verzoekt fiöD Ploot langs don Vlietweg tot eri friet 2 meter lengte voorbij den Vrouwen weg te mogen dempen, waardoor, het gevaar, dat dezo glooit opilevetdt, vooral btj dc kromming lang© de Vrouwen wegzijde wordt wegge nomen, terwijl ook met het oog op de al-, gemeene reinheid dit een verbetering zou zijn. De kosten hieraan verbonden wil adressant voor een gedeelte voor zijn re- ker.dng nemen en tevens wil hij ook het gedeelte zijner sloot voor zoover noockig te schoeien in de richting der lieg en do weg kosteloos aan de gemeente afstaan. Dit adres wordt gesteld in handen vari B. en W. om advies. Daarna 'is aan de orde het opmaken van een dubbele aanbeveling Ier benoe ming van 2 leden van het college van zet ters. Aftredennde zijn de heeren M.Th.Kom pier en J. van Konijnenburg. Na gehouden ste/mming blijkt dat als no. 1 in de vaca ture Kompier wordt aanbevolen de heer Kompier, en als no. 2 de heer J. de Gr.laf. In de vacature Konijnenburg wordt aanbe volen als no. 1 Konijnenburg en als no. 2 D. J. Rotteveel. Vervolgens is aan de orde het voorstel van B en W. om een commissie in het le ven te roepen in wier handen worden ge steld de reclames 'inzake den hoofdelijken omslag. Hierover ontspon zich een leven dige discussie. De heer Rotteveel acht de commissie niet urgent. Ilij vindt het veel beter dat B. en W. advies aan den Raad geven, dan de commissie. De voorzitter antwoordt, dat de moge lijkheid bcfstaati dat de commissie, heler inlichtingen verstrekken zal in sommige gevallen dan het college van B. en W., omdat deze beter op de hoogte 'is en bo vendien de commissie in slaat is nauwkeu riger adviezen te verschaffen dan B. en W. Ook zal de behandeling in den Raad dan veel vlugger afloopen. De heer Stadhouder vindt, dat een com missie ook zijn goede zijde kan hebben, en de reclamanten zich alkicht beter thuis zouden* gevoelen bij de commissie dan bij B. en W. De heer We.sselingh vraagt of het veel zin heeft, dat een commissie wordt be noemd, daar toch de rijksinkomsten-kohie ren worden geraadpleegd. De voorzitter zegt, dat n'et alle aangeslagenen op dc rijkskohieren voorkomen. Dè heer Rotte veel, blijft bij zijn meaning, en zal voor het voorstel van den heer Stadhouder stem men. als iemand hem aantoont, dat-door •het benoemen een er commissie een verbe tering wordt in het leven geroepen. De lieer Stadhouder tracht door een voorbeeld zijn standpunt te verdedigen. De heer De Graaf zegt, dat wanneer er een commissie wordt benoemd hc-t veel scheelt hoe die commissie wordt samenge steld en zou dan gaarne zien, dat dc leden over de geheele gemeente verdeeld waren, teneinde een zoo goed mogelijk resultaat te bereiken. Daarop brengt de voorzitter het voorstel van Ti. en W. iri stemming, hetwel met 6 tegen 5 stemmen wordt aangenomen. Tot leden der commissie worden benoemd de heeren Rotteveel, De Graaf en Noordman. Bij monde van den heer Rotteveel brengt de commissie tot nazien der gemeen lereke- nri.g rapport uit, waaruit blijkt, dat déze in orde is bevonden. De rekening wendt daarna met algemeene stemmen voorloo pig vastgesteld op in ontvangst f G6,28Q.78, in uCtgaaf f-59.666.10, voordeelig saldo f GG14.68, terwijl als oninbaar worden ver klaard op het schoolgeld kohier f 36.20, hoofd, omslag f 694.99i, hondenbelasting f3.— Bij de rondvraag vraagt de heer Stad houder of er niets aan te doo.r.i is, dat het zwemmen aan de Meerburgerkade wordt Verboden, in het belang van de zedelijk heid, daar jongens en meisjes zich aldaar ongekleed te water begeverj. Hij zou gaar ne zien, dat aldaar een bord werd ge" ■plaatst met het opschrift vei boden te zwemmen". Dc voorzitter zegt. dat de heer Stadhouder eraan moet denken dat-het daar geen gemeente-eigendom is ei"! op parti'culier eigendom de polit'le niets te zeggen heeft. Dc heer Stadhouder wil een bord plaatsen op gemeente-eigendom. De heer Karens geeft toe, dat niet altijd du zedelijkheid tin liet oog wordt gehouden maar dat het in dit geval een lastige kw tie is. De heer Rotteveel vraagt of de poli tieverorderaing het ongekleed zwemmen niet verbiedt en als dat niet het geval dan dient deze gewijzigd te worden, •voorzitter zal ;r>agaan,i wat de veroi n'ïng omtrent dit punt zegt. De lieer Wesselingli vraagt of het op den weg ligt van den Raad om financieele aangelegenheden inzake dc nexatie wat voordeeliger voor de gemeente te krijgen. Zooals bekend is, zegt de voor zitter, hebben B. en W. en de commissie van actie getracht dit reeds te doen er.' resultaten dienen nu te worden afgewacht De heer van Leeuwen vraagt of het niel wenschelijk zou zijn om de aanslagen den hoofdelijken omslag niet te regels naar do kohieren van de rijksinkomsten- belasting over het afgelooper.i dienstjaar, maar deze to regelen naar h'et looped jaar, dit met het cog bijvoorbeeld op tuinders, die dit jaar een slecht jaar ben, en dus nu moeten betalen over inkomsten van het vorig jaar. B. en zullen een en ander overwegen. De heer Dc Graaf vraagt nog eenige lichtingen inzake de verlichEng bij overzetveer bij den heer Poelgeest bij derdorp. Nadat deze door den voorzi zijn opgegeven, wordt dc vergadering sloten. VOORSCHOTEN. Distributie. Voor de uitreiking broodkaarten zal zitting worden gelioüd voor de bewoners van den Rijndijk op V dag 5 Sept. nam. van 4—5.30 uur schools bouw; voor de bewoners in het dorp, namen beginnen van AL' op Maandag Sept. en van MZ Dinsdag 9 Sept., telke nam. van 35 uur, Distributielo (openbare school).

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 4