S)e£eicbeli£ Gou/xant buitenland. BINNENLAND. Brandstoffen-Commissie, district Leiden. Uit de Omgeving. Uitblad verschijnt eiken dag, uïtgez. Zon- en Fceatd. Dc Abonnementsprijs bedraagt, bij Vooruitbetaling, %oor Leiden 17 ct. p. week f2.25 p. kwartaal; bg «centen 13 ct. p. we.k,f 2.40 p. kwartaal. Franco po«t f2.70 p. kwartaal. Het Geïllustreerd Zondaga- lad "is voor de Abonné's vercrijgbaar tegen betaling 25ct.p. kwartaal,bij vooruitbetaling. Afzonderlijke meiers 5 ct.,met Geïllustreerd Zondagsblad 8 cent. «Dit nummer bestaat uit vier .bladen, waaronder het geïllu streerd Zondagsblad. 10e Jaargang. ZATERDAG 16 AUGUSTUS 1919. No. 299° Bureau STEEKSCHUUR 15 - LEIDEN. Inierc. Telefoon 935. De Advertentieprijs bedraagt 171/? cent per rege voor Haudelsadvertenliën; Zate'rdags 25 cent per regel 22i/a cent per regel voor gewone advertentiën; Zater dags 30 cent per regel. Voor ingezonden mededeelingen wordt het dubbele van het tarief berekend. Kleine Advertentiën, waarin betrekkingen worde» aangeboden of gevraagd, huur Oh verhuur, koop en verkoop 50 cent; Zaterdags 75 cents, van 30woorden Roemenië en de Entente. Keizer Karei n Aartshertog Jozef. De staking in Bal- gie. De nieuwe Duiische Rijksdag. Het vredeswerk. OVERZICHT. Zooals men weet, heeft de Entente een fcomtnissie van generaals naar Boedapest gezonden. Die commissie heeft van Parijs mit opdracht gekregen, de Roemeensche ge voeligheid wat te ontzien door geen beve len voor het Roemeensche leger uit te vaar- fli.ren, En wat de regeering van aartsher tog Jozef betreft, die moet zij nog niet er kennen. Dat erkennen wordt een zaak van jater, als de nationale vergadering zich behoorlijk achter haar gesteld heeft. Er is, volgens het ,,Berl. Tageblatt", nog een partij, die aartshertog Jozef niet erkent, althans niet als hoofd van den jjongaarschen staat, n.l. keizer Karei, die geschreven moet hebben, dat hij nog steeds gekroond hoofd van Hongarije is Er schijnt eenige kans te bestaan, dat de staking van het personeel der spoorwe gen, telegrafie, posterijen en telefoon in België niet dóór zal gaan, als de eerste ininister zijn belofte gestand doet, dat voor October de nieuwe loonschaal wordt inge voerd. Trouwens, de Christelijke vereeni- ging van personeel is er tegen. In Duitschland dringen de onafhankelij ke socialisten weer met klem op nieuwe verkiezingen, wat de meeste andere par tijen niet noodig vinden, hoewel bladen 'als het ..Berl Tageblatt" en de „Vor- hvorfs" toch wel van meening zijn, dat de verkiezingen in aantocht zijn. Van het vredeswerk is weinig van be- leekcnis te vermelden. Er zijn vrij stellige berichten, dat Bulgarije de beschikking zal hijgen over de te internationaliseeren ha ven Dodeagalsj. Ondertusschen zijn Fran- Khe troepen bezig het Bulgaarsche leger te bnhvapenen. De Zuid-Slaven bezetten maar vast het gebied, dat hun is toegezegd. Om trent Zuid-Tirol duikt er nu weer een plan op, om het zelfstandigheid te verleenen, floch niettemin economisch en militair bij Italië te doen- aansluiten. Over Teschen liggen Polen en Tsjecho-Slowaken nog sleeds overhoop, niettegenstaande: .de olie,, 'die dc Entente op de golven tracfit te gie- België. Een Kath. Vrouwen-Universiteit. Het Belgisch Episcopaat heeft besloten een hooge school voor vrouwen te stichten. Zij zal gevestigd worden in het vroegere hotel van minister Beernaert en onder lei ding staan van de Katholieke universiteit |le Leuven. Een allereenvoudigste oplossing. j Het maandelijksch orgaan van' de Eng lish Languagee Union, ,,The future", geeft een brief uit Brussel van Char. Didier, se cretaris van de Engelsch sprekende ver eniging in België, -waaruit blijkt, dat die Tereeniging zich ten doel stelt den taal strijd in België op te lossen door het En- getech als nationale taal hoven de Waal se en Vlaamsche dialecten te doen aan nemen. Oi dit lukken zal? Duitschland. Duitschland's financieele positie. De Nationale Vergadering heeft van jninisler Erzberger de memorie over de Jnancieele behoeften in de toekomst van het rijk ontvangen;, de behoeften van het tijk bedragen in totaal 21 milliard. Daar in komen aan de afzonderlijke staten en gemeenten G1/* milliard .Het overige be- "raS 17y2 milliard is. als volgt samen geteld: schuldendienst 10, maatregelen for deelnemers aan den oorlog en hun nabestaanden '4.3, meer uitgaven 1 y2, be stuur 1.7 milliard. Dezegetallen moeten onder réserve aanvaard worden, omdat ,fiog posten kunnen binnenkomen, wélke nu nog niet duidelijk zijn te bepalen en de uitvoering van het vredesverdrag verband staan. De belastingopbrengst Voor het rijk wordt op 7.6 milliard ge wamd, zoodat er een deficit van 10 milliard *ou ontstaan. Door de vermogensaangifte mi de omzetbelasting zullen 5Ya a 6 milliard Mekt worden, zoodat het tekort tnf a J milliard zal worden teruggebracht. In memorie wordt gezegd, dat slechts door woe ring van de rijksinkomstenbelasting ae njksafgifteverordening dit tekort zal K|innen worden gedekt. Een incident te Berlijn. Donderdagnacht heeft zich in Berlijn w" P'in,iik incident voorgedaan. Op ;i b lia!! i ®r d0n Linden> werden vier Ita- U hï f officieren, van wie drie uniform bii* buroefhieeding droegen, door voor- Jiï****' d*e bun „Macaroni" nariepen, hi' ji,"J ^ni,g ?ePrikkeld, dat een der officieren Jé» 2t.» iediger een 00rveeo toediende. Er dip t e6n gl?ote °PlooP van menschen, tegen de officieren een dreigende hou- JJ? aannamen. Ten slotte gelukte het de "ie, de officieren te bevrijden en in een jj 0 napr een politieposthuis te brengen. menigte wierp met steenen naar den «uio. De autonomie van Oppsr-Silezië. Aan een medewerker van het „Achtuhr- abendblatt" verklaarde minister-president Kirsch o. a., dat de Pruisische regeering zich-niet zou verzetten tegen den eisch om een zelfstandig Opper-Silezië binnen het Pruisisch staatsverband in het leven te roepen. De vorming van een zelfstandige provincie OpperiSilezië was nog slechts een kwestie van tijd. Valsche bankbiljetten. In Duitschland waren sedert eenigen tijd op groote schaal valsche biljetten van 50 mark in omloop gebracht. Bij de Rijks bank werd daarom een speciale afdeeling voor valsch geld ingesteld, die in de eerste twee weken van haar bestaan elf van de uitgevers der valsche biljetten wist te ar resteeren. Thans is het gelukt, ook de ver vaardigers gevangen te nemen. De steen drukker Thiess maakte biljetten 's nachts met een aantal helpers. Het valsche papier werd voor dertig mark per stuk aan mede plichtigen vei kocht, die het "dan in het ver keer brachten. De vervalsching geschiedde öp groote schaal. Enkele* schuldigen had den voor 60,000 mark in omloop gebracht. De Duitsch-Poolsche onderhandelingen. In de conferentie met de Poolsclie gede legeerden werd "Woensdag overeenstem ming bereikt betreffende do vorming van commissies en sub-comnvssies voor détail kwesties. Verder had op het rijksdeparte ment van binnenlaridsche zaken een be spreking van alle- autoriteiten plaats over vraagstukken, die verband houden met de Duitsch-Poolsche onderhandelingen. De besprekingen in de commissies zullen einde van deze of begin van de volgende week een aanvang nemen. Sparfacisme in Beieren. In de Beiersche Kamer sprak de Beier- sche afgevaardigde Blumiritt Woensdag over do berichten betreffende Sparta- cistische agitatie in Hof. Hy trachlt'è den toestand als volkomen onschuldig voor te sellën en wees op een motie, die door den gemeenteraad van Hof was aangeno men, en vervolgens welke de berichten in de pèrs^overdreven zijn. Naar aanleiding van de bewering van BHjmtritt, dat er in Hof zestig communisten waren, zeide de democraat Schreckfer, dat or zich minstens 600 communisten bevon den. die in de vierduizend werkloozen ge willige "aanhangers vonden. Schreckfer gaf toe, dat het: thans in 1-Iof rustig is, maar dat er vonken onder de asch smeulen. De ■Spartacistische beweging is belangrijk toe genomen. Hij verzocht de regeering op haar hoede te zijn. Ook de spreker van het centrum waarschuwde de regeering, geen geloof te hechten aan de verzekerin gen der onafhankelijken. De uitlevering van den ex-keizer. Het standpunt van een Italiaansch rechtsgeleerde. Men seint uit Rome aan de Temps": Tijdens de laatste zitting van de Kamer commissie, belast met het onderzoek van het verdrag van Versailles, werjJ door den afgevaardigde Stappatto, hehoorende tot de juridische faculteit van de Hooge School van Padua, een rede gehouden te gen het in staat van beschuldiging stellen des keizers. De rede is de moeite waard om er de aandacht op te vestigen om enkele nieuwe en origineele kanten, die Stappatto aan de zaak ontdekt. Hij zeide onder anderen: ,,Ik wensch in geen enkel opzicht den kei zer, wiens handelwijze zonder twijfel een veroordceling waard is, ie verdedigen, maar ik heb in den boezem der commissie beweert, dat de procedure tegen den kei zer een vergissing is van een politiek standpunt beschouwd. Men zou kunnen overwegen of de overwinnende mogendhe den de middelen bezitten om maatregelen voor de eigen veiligheid te' nemen en of de keizer in dit verband moet worden be schouwd als een gevaar voor de rust van de wereld, maar hoe kan men spreken van een strafprocedure over persoonlijke ver antwoordelijkheid van een souverein zon der daarbij rekening te houden met de grondregelen, volgens welke zijn natie be stuurd werd, met de werkzaamheid van zijn verschillende kabinetten en met de geestesgesteldheid en den wil -van zijn volk? Is hij enkel en alleen de oorzaak van den oorlog of is hij dit slechts in zooverre als hij de uitvoerder van den volkswil geweest is? En, aan den anderen kant, hoe kan men een politiek strafproces over een oorlogs- delict voeren, waar het voor een juiste bcoordeeling der feiten noodig zou zijn de beschikking te hebben over de bescheiden van alle, neutrale, vijandelijke en verbon den, kanselarijen van Europa? Men moet ook het zuiver juridische standpunt niet uit het oog verliezen. Van 't oogenblik af, dat men, volgens het ver drag van Versailles, hier een delict in den eigenlijken zin des woords en een straf- mogelijkheid ziet, is het aangenomen systeem een absurditeit, want: le. kan niemand gestraft worden voor een daad, die op het oogenblik dat deze bedreven werd, nog géén delict vormde; 2e. is het de vraag of de geallieerde en geassocieerde mogendheden, de bevoegd heid hadden aldus te handelen. Hebben zij zich opgeworpen als wetgevende macht om een strafrecht op te stellen voor over wonnenen? 3e. kan men niet aanvaarden een delict, dat wel geschapen, maar niet omschreven zou zijn. En inderdaad, dit delict is niet omschreven met de termen „inbreuk op de internationale moraal" en „schending van verdragen", nog ongerekend het feit, dat de „internationale moraal" een elas tisch begrip is en dat „schending van verdragen" altijd aanleiding geeft tot ern stige en ingewikkelde diplomatieke en politieke, althans niet zuiver juridische, discussiën; 4e. van een zuivere procedure kan geen sprake zijn; 5e. de rechten van de verdediging zijn niet gewaarborgd; 6e. de middelen der bewijsvoering en de grenzen waarbinnen zij kunnen worden gebruikt, zijn niet vastgesteld; 7e. de rechters worden benoemd door de beschuldiging, hetgeen in strijd is met de beginselen der moderne procesvoering, die een scheiding tusschen' de functies der beschuldiging en die van de rechtspreken- den heeft vastgelegd; Se. zal men Nederland uitnoodigen den keizer uit te leveren. De uitlevering nu wordt nooit toegestaan voor politieke mis drijven en geschiedt alleen op grond van verdragen. In geen enkel uitleveringsver drag is het geval van den keizer of een analoog geval voorzien, omdat men hier 6taat voor' een nieuw geschapen delict." Duitseh-Oostenrijk. Geen reden tot bezorgdheid. In parlementaire kringen verneemt de Duilsch-Oostenrijksche Berichtendienst uit Weenen worden de gebeurtenissen in Hongarije levendig besproken. Terwijl zich in de openbare meening een zekere be zorgdheid ten aanzien van een mogelijken terugslag dezer gebeurtenissen op Duitsch- Oostenrijksch doet gevoelen, bleek bij een onderlinge bespreking tusschen de leiden de leden der verschillende partij-clubs, dat een dergelijke bezorgdheid geen grond heeft. De nieuwe staatsvorm van Duitsch- Oostenrijk heeft in dc meerderheid der be volking thans reeds zoo krachtig wortel geschoten, dat aan een ommekeer in reac tion nairen zin niet te denken valt. Met bij- zonderon klom stelden zich overigens de Tiroolsehe afgevaardigden op het stand punt, dat een reactie geen kans van slagen heeft, en dat deze door de bevolking van Tirol met de proclamatie van de aanslui ting bij Duitschland zou worden beant woord. Hongarije. Ongerustheid der Tsjechen. De bijzondere correspondent van de „Ti mes" te Praag meldt, dat" de jongste ge beurtenissen in Hongarije groote onge rustheid hebben teweeggebracht onder de Tsjecho-Slowaken. Maandag hebben de Tsjechische sociali?een .-groote demon stratie gehouden tegen de pogingen om een Ilongaarsche monarchie in het leven le roepen. Het voornaamste Duitsche dagblad." het „Prager Tdgeblatt", dat steeds de Tsjechen aanvalt, is het in dit opzicht met hen eens, wat zeer opmerkelijk is. Het schrijft, o. a.: Dc onderteekening „aartshertog Josef, veldmaarschalk" il lustreert heter den nieuwen toestand dan het nieuw program van Joseph van Habs- bnrg. De conservatieve „Narodni Listy" schrijft.- Is het mogelijk, dat een Habsburger op nieuw gaat heerschen in een van zijn oude vaste burchten? Zijn al de verschrikkelijke offers alleen gebracht om in de plaats van een Karl een Joseph van Habsburg te krij gen? Het agrarische blad „Venkor" vraagt, waarom de nationale vergadering ie Praag nog niet geprotesteerd heeft tegen een dergelijke oplossing van de Hongaarsehe crisis, waardoor de vrede in Slowakije nog steeds wordt bedreigd. Rusland. Een nieuwe West-Russische regeering. Volgens een bericht uit Kopenhagen aan de „Vossische Zeitung" zal dezer dagen in Reval een nieuwe regeering voor West- Rusland worden gevormd, die uit politieke raadgevers van generaal Joedenitsj en vertegenwoordigers van de bevolking van het gouvernement -Pskoff zal bestaan. Lia- nozow zal aan het hoofd staan. Generaal Suverof wordt minister van oorlog, Alexan- drof minister van binnenlandsche zaken, Maximof minister van verkeerswegen en Morgucjes minister voor levensmiddelen voorziening. Na de vorming van deze nieuwe regee ring zal onder hevel van generaal Joede nitsj en met steun van het Estlandsche leger een nieuwe opmarsch naar Petro- grad plaats vinden. Tegelijk zal ook Kolt- sjak zijn troepen voor een gemeenschapje-, lijk optreden tegen dc bolsjewiki verzame len. Alle politieke partijen in Siberië, ook de sociaal-dëmocraten, hebben gezamenlijk een oproep gepubliceerd, waarin zij den strijd tegen het bolsjewisme hun aller doel noemen. Maximumuprijzen voor brood. Door den rcgeerings-commissaris in Zuid-Holland is aan de Burgemeesters medegedeeld, dat de Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel voornemens is maximumprijzen voor brood vast te stellen in die gemeenten, waar de brood prijzen hooger zijn dan noodig geacht wordt voor het maken van een behoorlijke winst voor bakkers. In verband daarmede wordt verzocht, een onderzoek in te stellen naar de gemiddelde broodprijzen: a. welke thans gelden; b. welke gelden in het tijd vak voor li Juli toen de prijzen voor De Directeur van het Brandstoffenhureau maakt bekend, dat met ingang van heden worden geldig verklaard de hierna te noemen bons en dat op de kaarten genoemde handelaar gemachtigd is op" de gewone en nader op de "kaarten omschreven wijze, 'de navolgende aflevering te doen: MINIMUM-RANTSOENKAART. (voor alle ingezetenen) fop bon A rood B rood (11a e<n 111b) 1 eenheid anillhracieti 1 (laan tb) 2 (2a en 2b) 3 (3a en 3b) 4 (4a en 4b) 5 (5a en 5b) 6 (6a en 6b) 7 (7a en 7b) 8 (8a en 8b) 9 (9a en 9b) 10 (10a en 10b) gascokea dat de beschikbaarstelling van alle eenheden op het minimum-rantsoen geschiedt tot nader order, waardoor de geldigverklaring van de bons 1—10 bij nadere beschik king steeds kan worden ingetrokken, dat op een hooger genummerde bon slechts brandstoffen mogen worden betrokken, wanneer op de lager genummerde bon de beschikbaar gestelde brandstof is afgeno men, zoodat b.v. op bon 2 slechts brandstoffen mogen worden afgeleverd, indien op bon 1 brandstof is gekocht, dat bon Arood Brood 11 (11a en 11b) van de minimum-rantsoenkaart uitsluitend geldig is tot uiteriijk 30 September a.s. en dat derhalve op deze bon, ongezien of op lager genummerde bons brandstof wordt afgenomen door den handel kan worden afgeleverd, dat befcltellingen uitsfuitewi mogen geschiedcm op (de hij de brand-st off enk aarten verstrekte bestelbi'l jet ten, welke ook bij afha.firtg im het bezit d'er afhalers moeten zijn en dooir den handelaar moeten worden voorzien van dien datum vam afhaling. dat dc maximum-ptrijzen zijn: afgehaald 1 oenhieid (1 II.L.) anthnaciet f 3.55 1 (1 H.L.) eierkolen f 2.95 1 (2 H.L.) gascokes 14. alles met inachtneming van de verhoogirgrtn voor de meenten op de max'imum-prij/Shj-st aangegeven. Ihuisbetzoirgd f3.65 f3.05 f4.20 verschillende buitenge- ■I Leiden, 23 Juli 1919. De Directeur v.n. KRAMER. 7702 bloem en meel resp. f 40 en f 10 waren. In verband daarmede wordt een opgave verzocht. Uitvoer boter. De minister van Landbouw heeft goed gevonden te bepalen, dat van dc boter, waarvoor certificaat van uitvoer is afge geven vóór-18 Juni alsnog 100 pet. der niet uitgevoerde hoeveelheid kan worden uitge voerd, en dat van de boter, waarvoor cer tificaat van uitvoer is afgegeven krach tens beschikkingen van 18 Juni, 50 pci. kan worden uitgevoerd. liet uitvoerverbod van boter is ingetrok ken. Belgische actie in Limburg. Het Vlaamsche Persbureau in Den Haag verzoekt ons dc volgende mededeeling in ons blad op te nemen: Een vertrouwelijke omzendbrief van het Belgisch ministerie van buitenlandsche zaken, inhoudende onderrichtingen aan de Belgische agenten in Limburg, werd óns medegedeeld. Wij 'deelcn hieruit volgend uittreksel mede. De authenticiteit van liet stuk is gewaarborgd. Ministerie van Buitenlandsche Zaken. Directie P. Nr. 4246. Vertrouwelijke nota voor het Groot Algemeen Hoofdkwartier. Op dit oogenblik moeten alle Belgische agenten in Hollandsch-Limburg in de mate hunner krachten medehelpen aan de voor bereiding van den terugkeer dezer provin cie aan het moederland; geene enkele ge legenheid verwaarloozen om aan de Lim burgers te toonen dat hun belang langs de zijde van België ligt, zonder onbescheiden heid die Limburgers aanmoedigen, die zich onze partijgangers toonen, deze, die het. in het geheim zijn en deze, die het zou den kunnen worden. De meest bereidwil lige hulp die zij aan al deze zullen ver leenen, moeten zij het verschil doen uit schijnen dat zij tusschen eiken dag en bij elke gunstige gelegenheid hunne erkente lijkheid betoonen aan de Limburgers voor hunne weldaden tegenover de Belgische vluchtelingen. Het is noodig dat op dit oogenblik de Belgen in Limburg den indruk verwekken, dat zij vertrouwen stellen in den gunsti- gen uitslag der onderhandelingen-die met Holland gevoerd worden, betreffen de her ziening van de traktaten van 1839 en de regeling van de vraagstukken van de Schelde en de Maas; dat zij zich zeer ze ker toonen van den steun, die ons door de Entente zal verleend worden en van de doelmatigheid van dien steun. Men moet niet te veel rechtstreeksche propaganda voeren deze aan de Lim burgers overlaten men late verstaan dat, wanneer Limburg opnieuw Belgisch wordt, het Limburgsch -zal blijven of her worden, dat Limburg niet zal gehecht wor den bij eene andere provincie, dat men er de Fransche taal niet zal opdringen, dat het katholicisme er»evenzeer zal beschermd worden als onder het Hollandsch regiem; het anti-clericalisme is niet op zijne plaats in deze streek, integendeel De circulaires zijn gesteld in de Fran sche en Vlaamsche taal, gedagteekend op 3 Juli'1919 en onderteekend door minister P. Hijmans. Subsidie aan de burgerwacht. De Haagsche gemeenteraad heeft het voorstel om f 10.000 subsidie te verleenen aan de burgerwacht, met 21 tegen 5 stem men (dien der socialisten), aangenomen. De socialist van Langen zeide. dat zijn partij spoedig een conti a-burgerwacht zal vormen 1 Sigarenmakers. De zeven sigarenmakers-personeelen te Amsterdam, die het werk hadden neerge legd, zijn weer aan den arbeid gegaan, in de veronderstelling, dat de patroons hun wenschen zullen inwilligen. De staking van typografen te Amsterdam. De typografenpersoncelen van de fir ma's Binger Co. en Roeloffsen-Hübner Van.Santen zijn in staking gegaan. Het is hun gelukt, meerdere typografen tot het proclameeren der staking ie bewegen. Heb werk is neergelegd in de stempelfabriek der firma Posthumus en vervolgens bij de Maatschappij tot exploitatie van den „Br akke Grond" on" in de „Be'ursdrukkc- rij" van den heer Arnold de Vita. Ook proclameerde het personeel der let- terzetterij B.I.A. de slaking, doch hervatte weer spoedig het werk op advies van het bestuur der afd. Amsterdam van den Alg. Typografenbond. Als gevolg van deze staking verschijnen niet ,,Het. Nieuws van den Dag", het „Fi nancieel Weekblad" van Deenenkamp en de „Prijscourant" der Vereen, voor den Effectenhandel (z.g. Beursnoteering). De patroons stellen zich op het stand punt, dat zij aan de looneischen der sta kende typografen niet kunnen tegemoet komen, daar zij zich gebonden achten aan het bestaande collectief contract. De staking is niet goedgekeurd door een der gezellen-organisaties. ALPHEN a. d. RIJN. Distributie. In de week van 1728 Aug. is op bon S 53 verkrijgbaar 350 gram suiker. Uitreiking der kaarten voor normaal- margarine voor het 5e tijdvak en mais- grics, tegen inlevering der oude lichamen van de notmaal-margarinckaarten van het' 4e tijdvak. Rantsoeneeringskaart moet worden medegebracht, waarvan vakje 29 zal worden geknipt. De uitreiking zal plaats vinden op de volgende dagen en uren: Maandag van 2.304.30 uur nam. bewoners Hooge Zijde letter AZ; Dinsdag van 2.304.30 uur nam. bewoners buiten wijken Reijncveld en' Vinkebuurt; Woens dag van 2.304.30 uur nam. bewoners Lage Zijde letter AL; Donderdag van 2.30—4.30 uur nam. bewoners Lage Zijde letter M—Z; Vrijdag van 2.304.30 uur nam. bewoners Aarlanderveen (dorp) lo kaal Bunnik. Behalve voor bewoners Aar landerveen (dorp), uitreiking in gebouw Levensmiddelenbedrijf, ingang Julianastr. Na de hierboven aangegeven dagen én urgn van uitreiking heeft in geen geval uitreiking meer plaats. NIEUWKOOP. Distributie. Van 17—23 Aug. is in deze 'gemeente «verkrijghaajr r£> 'bon |396: ."350 gram suiker en op kinderbon 55 idem. Geen animo. Ingevolge de oproeping voor sollicitanten naar de betrekking van vroedvrouw in deze gemeente, heeft zich slechts éen sollicitante aangemeld, die ech ter in jplaats van f 150 als subsidie van da gemeente f S00 verlangt. BODEGRAVEN. Rectificatie. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de boottocht naar de Elta nie$ plaats heeft op Donderdag 28 Aug. doch reeds op 21 Aug. a.s. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Donderdag 21 Augustus a.s. des v.m te 11 uur. OEGSTCEEST. Paardensport. De 4e prijs winner iq

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 1