Ie. De werkgever betaalt üe premie, *d. w.z. is aansprakelijk voor het betalen der premie. De werkgevet mag de door hem krachtens «leze wet betaalde of verschul- «iügde premie geheel noch gedeeltelijk op eenigeriei wijze op den arbeider verhalen. V( UI zoover dit hem niet is toegestaan bij ol krachtens deze wet. Overtreding wordt hier gestraft met een geldboete van ten hoogste i 100. De werkgever is geen premih verschul digd over een ka'.endcrweck waarover geen loon verschuldigd is, evenmin als Het dooi hein betaalde loon voor den ar- beidci bijverdienste is. '2c. Dc werkgever is verplicht aan den arbeider die buiten de werkplaats en niet onder toezicht stukwerk verricht en aan wicn toegestaan werd dc premie, zelf te betalen, bij de uitbetaling van het loon, een bepaald percentage boven dit loon uit li betalen. De stukwerker moet dan het bewijs overleggen, dat hij gerechtigd is de premie zelf te betalen. De werkgever be- t&alt ook de premie voor de helpers bij huisarbeid. 3e. De werkgever is verplicht i entezegels 1e plakken op dc "hem door den arbeider Ic-evertrouwde of ,bij de betaling over te leggen renlekaavt. Deze zegris moeten dooi hern onmiddellijk gedagteekend wor den (dag, maand en jaar. geschreven of gedrukt). Heeft, de werkgever minstens 2ö arbeiders in dienst dan kan hem vergund worden de zegels niet <e dagteekenen. Dit geldt echter voor rentekaarten van stukwerkers buiten de werkplaats, noch ten aanzien van zegels ter voldoening van meer dan 2 premiën. Evenwel blijft de werkgever ver plicht de zegels der eerste zes betaalde premiën. na hel in dienst treden van een arbeider te dagteekenen. Ook moet steeds bij het teruggeven der rentekaart het laat ste zegel gedagteekend worden. Het niet plakken van zegels is strafbaar met i 3 boete voor elke kalenderweek. ie. De werkgever is verplicht aan he- r.Li.'i.v personen inzage te verleenen van de boeken, bescheiden en andere stukken, voor zoover deze betrekking hebben op den arbeid en het loon van den arbeider. Ge. De werkgever is verplicht aan be paalde personen de verlangde inlichtingen te geven omtrent zaken en feiten, betref lende de naleving der wet, hetzij monde ling hetzij schriftelijk. Ge. De werkgever (hoofd of bestuurder ec-ncr onderneming, ofinrichting) is ver plicht den staat hem door den Raad van Aibeid toegezonden betreffende de perso nen in dienst der onderneming of inrich ting binnen den daarvoor bepaalden ter mijn onder tee kond en volledig ingevuld te rug te zenden. Ton slotte zij nog opgemerkt, dat er naast de verplichte verzekering nog een vrije verzekering beslaat,- welke door ieder zonder onderscheid van leeftijd kan gr-loten worden. Ingeval van invaliditeit en na hef bereiken van den 70-ja.i igen leef- lijd wordt een rénte (vrije rente) uitge keerd. Zeer belangrijk is het de aandacht te vet igen op de verschillende wijzigingen en aanvullingen van de Invaliditeitswet, welke te wachten zijn: Ie. zal de werkgever alleen de premie moeten betalen en zal dus,door hem van hel loon van den arbeider niets mogen af- gfHouden worden: ?e. zal naast de invaliditeit?-, ouder- doms- en weezen-renté nog een weotuwen- uente in de wet worden opgenomen; 3e. zal het recht op ouderdomsrente reeds ingaan op'65-jarigen leeftijd inplaat7 van op 70-jarigen leeftijd. Gemengde Berichten. Vergiftiging.? iZondagavond gevoel den de heer en mevrouw De long te Am sterdam zich plotseling zeer onwel. Daar do symptomen hunner ongesteldheid ('enigszins op vergiftiging wezen, spoed den. ze zich naar een kliipek. Nadat men daar den inhoud hunner maag verwijderd had, konden ze zich weer huiswaarts be geven. Daar het echtpaar zeer ongerust was ge worden, deed het aangifte bij de politie. O. a. het feit, dat de 19-jarige dienstboede geen last had gehad van misselijkheid of andere ziekteverschijnselen, deed de poli- Ik besluiten, hoar in afwachting van een nader onderzoek, voorloopig in bewaring Ie stelilen. Het meisje bezwoer dat. zij onschuldig was. Reeds eenige jaren is zij bi] den heer en mevrouw de. 3. in betrekking geweest. Het onderzoek, dat door de politie ge- ei t aks zullen we verder gaan 'met de recht spraak. Op weg, tot middernacht...... in „de Ge nade God?!" En zonder leven, even stil als zij waren gr komen, verdwenen de soldaten. Nauwelijks hoorde men den wegsterven den hoefslag van het paard, waarop Cla- lence Warwick zat, met Avy achter zich. •Lionel Bouchencoeur bleef achter en klom in een boom om uit te kijken. Dit is een plaats, die niet onder mij zal instorten, mompelde hij lachend, 't Moet een knappe man' zijn, die me hier op dit uur zal ontdekken, Wij zullen weten wat gij in uw schild voert, heeren Troycns. Inderdaad had Bouchencoeur, toen hij met Collin et Collerne de stad verliet, een zekere levendigheid «bemerkt in de posten, die de poorten bewaakten. Een ongewoon .heen-en-weer loopen had hem getroffen. Zonder er eenige zekerheid van te hebben vermoedde de dwerg toch, dat men was gewaarschuwd. Vandaar dat hij, toen hij bij zijn kornuiten was aange komen, direct weer was vertrokken. Hij had hiervan geen verklaring willen geven, om zijn makkers niet beangst te maken. Zijn vermoedens hadden hem niet, bedro gen. Tegen 9 uur kwamen een veertigtal soldaten uit de poort de. Croncels. daan werd, had iet resultaat, dat liet meisje terstond op vrije voeten werd ge steld. Men acht het evengoed mogelijk, dat de vergiftigingsverschijnselen het gevolg zijn van toevallige omstandigheden, als b.v het eten buitenshuis. Er moeten ge gronde redenen zijn aan te nemn, dat hier geen moedwillige vergiftiging in het spel is. Een kïppeiixversliutfer. Te Barheveld heeft een bunzing een groote slachtpartij onder de kuikens aangericht. Ongeveer 100 jonge kippen zijn door het roofdier ver scheurd, dat bovendien nog een aantal ko nijnen heeft gedood. Slachtoffer van zijn beroep. De con ducteur der Meierijsche tram, B. Smits, te Eindhoven, stak zijn hoofd builen liet balcon der tram en kwam daarbij met eer» boom in aanraking In zorgwekkenden toestand werd hij naai zijn woning ver voerd. Onhandelbaar. Bij den gemeenteraad van Lichtenvoorde heeft het raadslid Jaarsveld het voorstel ingediend, om de regeering te verzoeken, den burgemeester niet weer. te benoemen, omdat deze zoo... onhandelbaar is. Diplomatieke stukken per vliegmachine. Men seint uit Dinteloord: De luitenants Labouchëre en Rogct, die gistermorgen. 7 uur uit Villa Coublay per vliegmachine waren vertrokken tot ver voer van diplomatieke stukken, moesten alhier een noodlanding uitvoeren. Na eerii- gen tijd stegen zij echter weder op met bestemming voor Soeslerberg. De ex-keizer a§9 ijmker. Volgens de „Tel.' is op de bijenmarkt te Veenendaal ook een stalletje aangevoerd van den ex- keizer te Amerongen. hetwelk werd aan gekocht door dan heer J. Pasman, uit Meppel. De moord ie Arnhem.Omtrent den moord op don kolonel Van Hille in den avond van 1 Februari 1919 te Arnhem ge pleegd, vernemen wij het volgende: De Arnbemsche recherche, die nog steeds zoekende was, kwam dezer dagen tot de wetenschap, dat in Nijmegen door de re cherche een gouden heereiiFiorioge was In beslag genomen, dat het eigendom bleek te zijn van dr. Goldberg, op wien in Januari van dit jaar onder dezelfde om standigheden als op den kolonel Van Hille, kocht van een Duitschen deserteur, die horloge werd gevonden bij zekeren Goris, een jongeman, die met een Duitsche vrouw gehuwd en aan het Waal plein te Nijmegen woonachtig is. Omdat de beide aanslagen zooveel gelijkenis met elkander hadden en het bleek, dat Goris het horloge had ge kocht van een Duitschen deserteur, dit zich nu eens Moinke, dan weder Re iter, vervolgens Bareel), noemde en wiens ware- naam Alwin Pörkert is, werd het onder zoek in die richting met kracht aangepakt. Toen de moord op den kolonel Van Hille was gepleegd, was de 'aandacht der politie reeds op Pörkert gevallen. Hij was in het begin van Februari als vei'docht van brandstichting te Znfphen in het huis van bewaring gedetineerd. Pörkert is ter zake van al deze bezwa rende omstandigheden, die tegen liem zijn gevonden, in de strafgevangenis te Arn hem gehoord, doch hij blijft tot heden hardnekkig ontkennen de dader te zijn. Morini. In de Doele te Rotterdam heeft, de heer Morini zijn eerste publieke séance gegeven in telepathie, enz. Op zijn experimenten in het uitvoeren van opdrachten had dit debuut blijkbaar èenigen invloed; althans hij reageerde lang niet zoo vlug op de meeste gedachte: wils uitingen als bij zijn optreden en petit co mité van de vorige week Zaterdag. Voor eert goed deel zal dit overigens wei op re kening komen van de geleiders, die zich niet allen evenzeer het essentieele van hun taak bewust schenen. Overigens dient er kend, dat Morini in het opsporen van personen Rubini beslist de baas is; zoo feilloos an gezwind /schiet hij ten deze op zijn doel af. Na de pauze gaf Morini nog enkele sug gestie-proeven. In een militair, die- ver klaarde nu en dan aan spiritisme te doen, vond hij een gemakkelijk object voor zijn experimenten. I-Iij slaagde er onmiddellijk in dezen gevoelloosheid te suggerceren, zoodat de man, volgens zijn nadrukkelijke verklaring volstrekt geen pijn ondervond, toen hem een hoedespeld door de wang werd gepriemd. Een in de zaal aanwezige geneesheer constateerde de aangebrachte verwonding. Ten slotte herhaalde Morini de sensationeel© operatie bij zichzelf. Of het speciaal deze laatste vrij grieze- Zij sloegen onmiddellijk den weg in naar de ruïnes van het hospitaal Sint-Abraham. Maar Lionel was hen voor geweest. Dat was het plan van Mgr. Léguisé, dat werd uitgevoerd. De bisschop stuurde 10 man om de ruïne te omsingelen. Hij hoop te vroeg genoeg te komen, om de samen zweerders nog aan 't werk te vinden en Iaat genoeg, dat zij reeds gesproken hadden en Avy hen af had kunnen luisteren. Maar toen de veldwachters van de goede stad het bosch hadden omsingeld en toen zij voorzichtig, bang voor een verrassing, tot vlak bij de ruïnes waren geslopen, von den zij niet dan Guillernin Andouillect, die nog steeds, hing te kermen. Zij begonnen met den goeden man te be vrijden, die, denkend dat zijp. laatste uur geslagen was, 'bewusteloos op den grond zeeg. Toen hij weer bijkwam, kon hij zijn oogen niet gelooven. Hij hing niet meer „als een ham om te drogen, gelijk zijn beulen hadden gezegd. Oh! vrienden! steunde hij. Ach, mijn arme Renaudine! Men kon er niet op rekenen voor het oogenblik iets van hem te weten komen. De boogschutters doorzochten den om trek. iJfe instorting van den muur bracht hen ten zeerste in verwarring, evenals de verdwijning van Avy, dien zij gehoopt had den te ontmoeten. lipt vei looning was. die haar invloed deed gelden en de- sfeer van nervositeit nog wat veiisterkte, maken -wij niet uit; 'evenals bij, Rubini in Haarlem, deed zich echter y>ok hier het geval voor, dat een der aan wezigen met wien Morini in het geheel geen proeven had genomen, in zyvijm viel. Deze heer werd spoedig met suggestie we der tot bewustzijn gebracht, maar moest toch tengevolge van duizeligheid, op twee personen steunend, dc zaal verlaten. Ondanks de nuttige werking van sug gestie en hypnose, welke tijdens deze be drijven door een der aanwezigen werd bepleit en die zeker onder de noodige waarborgen voor medische doeleinden mag worden erkend, blijkt er toch wel een ge vaarlijke kant te zijn aan dit soort proef nemingen. waarmede zenuwzwakken voor al voorzichtig dienen te zijn. Staten-Generaai. TWEEDE KAMER. Kon. Nat. Steuncomité. Blijkens het voorloopig verslag over de wetsontwerpen Werkloosheidsvevzekerings- noodwet enz. (Posten verband houdende met de opheffing van het Koninklijk Nati cnoal Steuncomtié 1914) waren er slechts enkele leden, die bezwaar hadden tegen de opheffing van het Kon. Nat. Steun comité en zij de voorkeur er aan gaven het voorloopig nog'te handhaven voor de steunverlening in die-" gemeenten, die door de crisisomstandigheden thans nog een groot aantal werklooze ingezetenen hebben. Andere lederi achtten het zeer aanbeve lenswaardig, dat de werkloosheidsverzeke ring zooveel mogelijk wordt aangemoedigd en ondersteund en waren van meening, dat de voorgestelde regeling er ongetwij feld toe zal leiden, dat, waar her enigs zins mogelijk is, tot de -oprichting van werkloozenkassen zal worden overgegaan. De zekerheid, dat men anders bii armen zorg terecht zal komen, zal ook in die richting werken. Dat desniettemin toch een aantal arbeiders door armenzorg zul len moeten worden ondersteund, zal niet te voorkomen zijn, maar de bezwaren daarvan achtten zij te breed uitgemeten. Sommige leden achtten het onjuist, dat de verhoogde kosten van armenzorg, die een gevolg van dit wetsontwerp zullen zijn, in beginsel ten laste van de gemeenten ztillen komen. De toezegging van subsidie door het Rijk, waar dit strikt noodig is, jachtten zij niet voldoende. Andere leden konden zich mei hot voor gedragen stelsel wol vereenigen, omdat het daardoor voor het Rijk mogelijk is er voor te zorgen, dat de gemeenten een gepaste zuinigheid betrachten. Van verschillende zijden werd toege-s juicht dat de Regeering door verruiming van werkgelegenheid, het verschaffen van productieven arbeid, er toe medewerkt om het euvel -der werkloosheid binnen enge grenzen te beperken. Dut in de thans be staande offïcieuse commissie alle departe menten door een hoofdambtenaar zijn ver tegenwoordigd, achtte men een goeden grondslag voor samenwerking, omdat daardoor naijver tusschen. de verschillende departementen wordt voorkomen. Werd het werk op dit gebied uitsluitend aan den dienst der werkloosheidsverzekering opge dragen, dan is goede samenwerking met andere departementen niet te verwachten". Handhaving van de bestaande commissie, die op dit gebied goed werk verricht, achtte men dan ook gcwenscht. Men hoopte, dat verschillende Rijkswer ken, die tijdens de crisisjaren niet" zijn uitgevoerd, alsnog uitgevoerd ziillen wor- f den en merkte op, dat tot- uitbreiding van werkgelegenheid ook veel kon worden ge daan door te bevorderen, dat de arbeiders vei huizon Van een gemeente waar werk loosheid heerscht naar een gemeente waar gebrek aan arbeidskracht is. Zij juichen dan. ook de daarvoor noodige uitgaven, zooals die voorgesteld bij suppletoire be grooting, ten zeerste toe. Zelfs met de meest afdoende steunregé- - ling zou het niet wenschelijk zijn het te veel aan havenarbeiders maar steeds te Rotterdam te laten verblijven. Met het oog daarop werd door enkele leden be toogd. dat de gemeente de bevoegdheid be hoort te hebben om de werkloozen, die binnen afzienbaren tijd in de gemeente zelf geen werk kunnen vinden, terug te bren gen naar het platteland, waaraan zij wer den onttrokken. Andere leden acïïtten het beter, dat de gemeente werkgelegenheid verschaft in Zij rekenden er evenwel op heih in een bosch je of in den omtrek terug te vinden. Om hun nasporingen te vergemakkelijken, hadden zij eon reusachtigen hond meege bracht, dien de soldaten spottend Philips de naam van den hertog van Bourgon- dië hadden gedoopt. De hond werd eerst van de wijs gebracht door de menigvuldigheid der sporen, die zich voor hem opdeden. Inderdaad had elk der schurken op "bevel van Warwick een anderen weg genomen. Het brave dier wist er geen raad mee. Snuffend liep het van rechts naar links. Plotseling s'tond het stil aan den voet van een boom en begon woedend te blaffen. Philips had Lionel Bouchencoeur ontdekt. Ik ben er-bij, mompelde de dwerg op zijn tak. Maar 't spel is nog niet verloren, 't Beste is me te houden, of ik ook een slachtoffer ben! En hij liet zich kermend uit den boom zakken. Hij luisterde niet naar de vragen. O, goede heeren, klaagde hij. Dat de Maagd Maria u beloone. Ik waande mij reeds verloren! Maar dal is de berenleider! zei een der soldaten. Ja, beste man. Na de voorstelling, was ik weer de stad uitgegaan, voordat de poor ten 4y£rden gesloten. plaats van het Rijk. omdat daardoor fei lelijk werkloosheid door tewerkstelling ter plaatse kan worden beteugeld en onge- wenschte verplaatsing van arbeiders tegen hun zin naar een gemeente of een, deel van het land, waar zij niet thuis behooren, wordt voorkomen. Zij achtten het in ver band daarmede noodig, dat althans de groote gemeenten worden verplicht tot in stelling van een plaatselijke "commissie tot verruiming van werkgelegenheid. Met veel genoegen had men kennis ge nomen van het voornemen der regeering om het tot stand komen van wachtgeld regelingen te bevorderen. Men zag daarin mede een zeer belangrijk middel ter voor koming van werkloosheid. Sommige leden betreurden, dat geen verplichte wachtgeld regelingen worden voorgesteld. Sociale berichten. Ecu toenemend gevaar en nog wat. Het is voor het middenbedrijf en de klei ne bedrijven in de waschindustrie een tijd, waarvan wij den ernst niet moeten onder schatten. Do sociale wetten, zocals verkorting van arbeidstijd, invaliditeitswetten en andere wetten, daarbij gerekend de steeds hoogere eischen wat betreft loonen, zal zeker voor elk bedrijf een stijging van tarieven ten gevolge hebben. Maar de burgerstand, waarvoor -liet midden- en kleinbedrijf hoofdzakelijk het wasehgaed behandelt, is zoo ongeveer aan de grens gekomen waar bij hot. niet meer betalen kan. Zij zullen dus naar andere middelen uitzien, om hun wasch te laten behandelen. Nu denk Ik daarbij vooral aan de kleinere steden waar de gelegenheid nog beter bestaat dan, in de groolere plaatsen. Men zal die vinden in de huisindustrie. Er zal een verwisse ling plaats hebben van werk naar de wasch vrouw. En dit noem ik het gevaar voor het minden- en kleinbedrijf op liet wasseherij-gebied. Waar de huisindustrie niets te maken heeft met inrichting, loka len, hygiëne, arbeids- en kinderwetten, za! zij ontegenzeggelijk goedkooper werken dan het fabriekmatig'bedrijf. Aan do eene kant verhooging van on kosten aan de andere zijde vermindering van clientele. Gevolg... een drukking van den middenstand in ons bedrijf. Beseft- u den eriost van den toestand? Het grootbedrijf, dat voor de zeer bemid delde clientèle werkt, en hotels, restaurants kazernes, enz, bedient zal daar niet zoo'n druk van ondervinden. Dus midden- en kleinbedrijf in de waschindustrie, we est paraat. Vereenigt u zooveel mogelijk, om de geleidelijke vermindering van uw be drijf en misschien uw ondergang te voor komen. Ik wil verder nog wijzen op de omstan digheid,. dat liet personeel van wassche- rijen, indien een arbeidsovereenkomst of de wet dit niet verbiedt, hun diensten na den- arbeidstijd, bij de huisindustrie ten dienste zullen stellen. Het lezend publick wil ik eens doordrin gen van liet feit, dat een wasch in de huis industrie (waschvrouw) zelden of ooit hy giënisch behandeld wordt. Ziekte- of be smettelijke kiemen kunnen onmogelijk ge dood worden, omdat het goed niet op kook hitte wordt- gebracht, wat in het fabriek matig bedrijf wèl gebeurt,. Voeg daarbij, dat>. het goed gedroogd wordt in woonka mers en keukens bij kookkachels en for nuizen, dan begrijpt men, dat de hygiëne daarbij ïeelijk in het. gedrang komt. De gezondheidscommissie zou ik onder de aandacht willen brengen dat de lange arbeid, daar verricht, in kamertjes en lo kalen, voor het.huiselijk gebruik noodza kelijk, zeker niet bevorderlijk is voor den gezondheidstoestand van de desbetreffende personen. En degenen, die de moraliteit en hare gevolgen bestudeeren, zou ik willen zeg gen: een vrouw die huisindustrie verricht, doet niets aan haar huisgezin en hare kinderen. Gevolg zal zijn: 1. Uithuizigheid van den man. 2. Vei/wnarloozing van de huiselijke be zigheden bii de vrouw. 3. Verwaarloozing van de kinderen, die, zoo zij al niet bij de huisindustrie behulpè zaam moeten zijn, wat veel gebeurt, geheel aan zichzelf zijn overgelaten. Tuchtscholen e.n opvoedingsgestichten zijn de plaatsen waar zulke slachtoffers belanden. Daarom meen ik door dit schrijven, de midden- en kleinbedrijven te moeten opwekken, zoo veel mogelijk mede te werken om een adres te richten tot ons ministerie, ten einde t'e verkrijgen een wettelijk verbod van de huisindustrie, die bij de tegenwoordige Waar ben je de stad uitgegaan? vroeg een der soldaten. Door de poort de Croncels. De soldaten van dien post keken elkaar aan. Zij hadden den dwerg heelemaal niet voorbij zien gaan. De soldaat vervolgde zijn verhoor. En waar ging je heen? Naar Brèviandes, beste man, niet ver van de melaatschen-barak. De herbergier, die ons onderdak had bezorgd, was nog niet heelemaal betaald. Wij had dep hein beloofd zijn rekening te komen betalen, zoodra we een voorstelling hadden gegeven in Troyes. Wij rekenden er op, daar flink wat te verdienen. Hij rammelde met zijn beurs. Wij hebben niet verkeerd gezien, en maakten, dank zij uw mildheid, een goede .ontvangst. En daar wij eerlijke menschen zijn, zei Bartholdo tegen mij: „Lionel, ga gauw naar Bréviandesl" Daarom ben ik de stad uitgegaan. Maar op den terugweg ben ik in deze bosschen verdwaald geraakt, toen ik hier een bende roovers zag binnen komen, zoodat-ik nog maar net den tijd had, in dezen boom te klimmen. O! mijn God! Wat 'n gezicht! De verklaringen van 'den braven man waren nogal aannemelijk. Men zou trou wens den volgenden morgen de geschiede nis van den herbergier van Brèviandes ge- loonregeling oiwiöodig is, behoudens enkele .uitzonderingen en zoodoende ons bedrijf voor ondergang te vrijwaren. Maar ook om de hygiëne is het nuttig en noodzakelijk, dat. de huisarbeid verbo den wordt- en ten laatste uit het ooggunt yan moraliteit. Dejlft. J. VAN DAM. 10-jarig bestaan van het R. K„ Vakbureau. Gisteren vierde het It. K. Vakbureau zijn tienjarig bestaan. Het past op dezen gedenkwaardiger; dag, bij dien mijlpaal in het vakvereenigingsl leven, een woord van ware waardeering, van oprechte hulde uit te spreken voor di» wijze, waarop door het R. K. Vakbureau is gewerkt. De waaiileering voor .lezen arbeid zal grooter zijn en in breede lagen der maal- schappij dieper worden gevoeld, naaiinnti men de afgeloopen jaren meer in het bij zonder beschouwt. In Juli 1909 begonnen met een aan- tal van 9000 leden, kon het R. K. Vakbu reau bij de viering van zijn eerste lus trum reeds bogen op een ledental van 33000 met 10 bezoldigde bestuurders. Thans telt dit instituut het respectabele cijfer van 125.000 leden met 100 bezoldigde bestuur ders, teizijde gestaan door een staf van pl.m. 170 ambtenaren. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Gehore, n: Maria Theodora, d. von L. J. Noorman v. d. Dufeeri en M. Th. Koe horst. Ermina Arnoldina Helena d. van C. F. M. de Haas en C. I M. v. Nieuw- kerk. Jan z. van J. Riethoven en J. v. d. Burg. PetromeRa d. van W. J. de Romijn en S. C. Haarland. Johannes Philippus z. van de Boer en J. v. d. Berg. Jasper Franciscus z. van P. A. Cocn- jaar ens G. A. W. Baart. Burger N'ico- laas, z. van B. N. Vliegenlhart en G. L v. d. Horst. Izaac z. van I. Wijnbeek L. M. Wansink. Arie Frederik z. van C. J. Leeflang en R. L. A. Prins. Arnoldus Hendrikus z. van A. H. Knegber en S. A.' M. Cordes. Dirk, z. van j. Heemskerk en P. Heemskerk. Petrus Johannes Ja- cohus, z. van J. P. F. v.d. Steen en J. M. v. Maris. Arnoldus, z. van E. v. Mom ik en A. J. Elderman. David, z. van D. Tegeilaar en C. J. Wasterman. Theodo ras, z. van C. Boot en C. Brugman. Nicolina Maria Ilcndrika Johanna, D. van N. Loumrier en M. M. G. Verst ra a ten. Rijkje, d.-van A. G. van der Water op D. Hammïnk. Jacoba Cornelia, d. van L Tegelaar en S. Batelaan. Helena Maria d. van J. Brokkaar en W. Hbllpheek. - Marinus, z. van W. P. Broers en 11 Ure.n- löh. Cornelia, d. van P. van Dijk m S. C. ööijevaar. Picte Elisabeth Ca.th.a- rina, d. van A. van Biemen ,en M. Zwa nenburg. Geert raid a Calharina Elisa beth, d. van C. G. v. Koolbergen en W. Zandvoort-. Calharina. Cornelia. van A. H. van-Sou en M. de Bolster. Auoiplv z. van A. de Wolf en G. Stouten .Tnso- hus. z. van P. IT. van Egmond en M. C. Hanno. Johanna, d. van IT. v. Linden en J. Cercijn. Gehuwd: J. M. J Grind.'a, rui jm. en C. M. G. Timp id. M. Na'svna jivi. en D. M. van Zoest jd. D. Lub jm. osï M. C. de Water id C. van Doesburg jm. eai J. Brussee jd. J. J. Oudshoora jm. en J. R. van dor Bent jd. U van den Wijngaard jm. en M. Seilier jd. HILLEGOM. Ondertrouwd: J. Dijkstra en G. J. Rusman. C. v. d. Berg en A. de Geus. 5 Getrouwd: G. P. H. Casstcelen en C. Huisman. A. P. P. Boef en G. v. «L Werff. Overleden: J. B. Quakernaat 54 J. P. de Groot 15 m. H. de Boer 2 j. LEIDERDORP. Geboren: Maria Johanna d. van L. Spek en M. J. Bol. Berthus Antonius i.. v. C. Hoogendoorn en M. Blom. Christi na Helena ,U. van A. Gropheveüd en II. W. Scheepmaker. Gehu w d: W. v. Klaveren 30 j. en T. Teske 23 j. J. Bruijning 37 j. en M. Schellicger 31 j. YQORSCHGTEH Geboren: Alida Cornelia Catharira, dochter van J. L. A. den Hollander en J. J. Vriends. Franciscus, zoon van T. Overdijk en M. J. Koree.Mathilda Maria PetioneUa, dochter van P. J. van der Ham en A. C. van der Waard. makkelijk kunnen conlroleeren. Lionel hoopte echter vóór dat onderzoek uit de handen van de Troyens los te komen. Hij ging voort: Die ellendelingen hebben dezen goe den man opgehangen. De dwerg maakte een-grappige buiging tegen Guillernin Andouillect, die, geheel verdiept in het wrijven van zijn polsen, zich weinig oni den leelijken bochel be kommerde. Zij hebben over allerlei dingen gespro ken, vervolgde Lionel, waarvan ik niets be greepdat zij den volgenden nacht het kasteel van Vendeuvre wilden innemen. Dat kasteel was toen in de handen dei; Bourgondiërs. De Troyens glimlachten. Daarna spraken die schelmen als echte duivels, waarvan ik niets kon ver staan. Zijn het misschien Engelsehen? vroeg een Troyer. O! neen! 't. Zijn eerder Spanjaarden of Turken!Maar ik weet zeker, dat zij dien kant zijn uitgegaandaarheen De schelm wees in de tegenovergesteldé richting van den molen „de Genade Gods". Hadden ze paarden bij zich? vroeg een der soldaten. "Ww-rtl y«vo!g<l.)

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 8