BINNENLAND. Ingezonden Stukken. Uit de Omgeving. Sherman's rcQtverrlng vond cchfcr gêcn algemeene instemming. Integendeel, sena tor Ashursl noemde de gedachte aan oen oveihee)selling door Rome dwaas en zeide niet verbaasd te zijn, binnenkort te hoo ien. dat ook do Mo: menen-kerk controle zou willen uitoefenen. Van het Vaticaan. I. H. de Paus en Duitsehlands voedsefnood. Z. H. de Paus hooft nan de bisschoppen van Duitsjhland con brief gericht, waar in hij zijn vreugde^ uitspreekt over liet einde der blokkade" die zoovele slacht offers maakte vooral in Duitschland ón der hen, die niet aan den oorlog deelna men. De Paus vervolgt dan: „Aan u de taak, de ontzaglijke schade te h< rstellen-die door den oorlog bij u is aangericht en wijl daartoe niets beters werkt dan de liefde djer Katholieke Kerk, geholpen door de goddelijke genade, hebben wij gemeend, u dezen brief te moeten zenden. Op de eerste plaats moeten, om in Dmtv hland omverwerping der openbare -orde te vermijden, die uw natie en geheel Europa ten ondergang zou voeren, alle po gingen in het werk gesteld worden,.oppiat de bevolking geen gebrek aan levensmid delen heeft. Te dien einde moeten de pastoors en an dere priesters, die in aanraking komen met het volk. de hoeren welke weigeren aan dg gebreklijuende bewoners der steden le- vensmiddelen te verschaffen, aansporen, datgene te leveren, wat zij zelf kunnen missen. Dif wordt door de wet der chris telijke naastenliefde geboden.1' Wij koesteren ook liet vertrouwen, zegt de Paus verder, dat zij, die belmoren tot de beschaafde en speciaal do katholieke naties, zich zullen haasten deze volken te hnTp te komen, die tot het uiterste gebracht zijn. En dit zoowel, wegens de gevaren, die de gemeenschap bedreigen, als omdat zij leden zijn van dezelfde menscbelijke familie en tevens om den stoot te geven aan de christelijke liefdadigheid. Vorder moet ieder uwer de geestelijke wonden lieelen, die door den oorlog aan uw land zijn toegebracht. Vooral moeten alle gevoelens van haat worden verban nen. zoovi" tegenover de buitenlanders, waarmee gij in oorlog waart, als tegen- ovei medeburgers. Ti* plaats van den haat moet de broeder lijke liefdadigheid gesteld worden. Wij zijn rj- .oker van. dat gij al uw ijver en toe wijding zult aanwéndon om deze. tank te vcvullen. De brief bos/uit olduc: Ons vaderhart koestert liet grootst, medelijden mei hen, die het meeste lijden, op het. voorbeeld van den Verlosser, <TTo zeide: ..Ik héb medelijden met de schare.1' Aardappelen oogst 1518. De Minister van Landbouw heeft met" in gang van 20 Jn'.i 1919 liet artikel aardap pelen, oogst 1918. afgevoerd van de lijst van artikelen, vastgesteld overeenkomstig artikel 1 der Distributiewet 1916, en inge trokken <Te b i zijne beschikkingen vastge stelde maximumprijzen voor aardappelen oogst 1918. Geen kaasuitvcc-r. De Minister van- Landbouw, Nijverheid pn Handel maakt bekend, dat in verhand mot de thans geldende hooge prijzen voors hands geen uitvoer van kaas zal worden ter gestaan. Uitvoer van runderen, schapen en varkens. In verband met de talrijke aanvragen om uitvoervergunningen voor runderen, varkens en schapen, welke, bij zijn Departe ment inkomen, brengt de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel ter alge- nieene kennis, dat uitvoervergunningen, voor varkens, schapen' en slaéhtrundercn, in het algemeen niet. zullen worden ver-, leend, aangi óen de dieren die aan de markt komen, voorshands geheel voor de binncnlandsche behoefte blijken noodig 1e ziïn. Wat den uitvoer van runderen betreft, zij opgemerkt, dat in verband met den matigen hooioogst en de schaarschte aan buitenlandsche voedermiddelen alsmede met het oog op de melkvoorziening, de uït- voer van dragende koeien zal moeten wor den beperkt om eerlang geheel te worden stopgezet. Daarentegen kan de uitvoer van jong vee, met name kalveren, pinken en vaar,- zen. geschieden, terwijl ook aanvragen voor dén uitvoer van guste koeien in over weging kunnen worden genomen. Re'eds ingekomen aanvragen van hande laren voor den uitvoer van melk- en dra gende koeien zullen derhalve geacht wor den te.zijn gedaan voor jong vee, en wel yogi dieren met ten hoogste twee breede tanden, tenzij van de betrokken aanvragers bericht inkomt dat Jj op "t verkrijgen van pene uitvoervergunning van bedoeld vee géén prijs stellen. Fnvriesverbod ingetrokken. Hf Minister van Landbouw heeft het inwic.-verbod van wild en gevogelte in getrokken. Kunstmest. De Minister van Landbouw heeft be paald. dat het verbod van 'afleveren, ver bandelen, ten geschenke geven of op eeni ge rl ei. wijze vervreemden, niet meer van loepassing is op Chili salpeter, Norgësaï- peter en Kalkstikstof. henevens op zwavel- 'zure ammoniak uit het buitenland inge voerd. De ex-keizer. Hét „Hbld." hieldt, ilat de ex-keizer zeer zenuwachtig is (ook de keizerin) en zich soms enkele dagen af/oadeit en zich op zijn kamer terugtrekt. "Van een 'ernstige zenuwziekte kan echter niet gesproken worden. Reuter seint uit Parijs: De commissie voor het vaststellen der verantwoordelijkheden heeft, bij den Opper sten Raad een rapport ingediend, waarin er de nadruk op wordt gelegd dat geen andere personen in de plaats van den ge wezen keizei- kunnen terechtstaan. Nederland en België. M ij lezen in het ..Laatste Nieuws": De maatschappij van ingenieurs en nij- veraars hield Woensdagavond een verga dering waarop de vraagstukken in ver band met de herziening der traetaten be sproken werden. De senator Coppieters hield er een uit voerige uiteenzetting onzer belangen op economisch gebied. De kanalisatie van de Midden-Maas, al dus betoogde hij, kan alleen Rotterdam bevorderen en kan dus alleen bij wijze van kompeiïsatie toegestaan worden. De verbinding van Antwerpen mét den Rijn volgens de vroegere ontwerpen zou minstens 10 jaar arbeid vragen-, beter ware 't een kanaal van Antwerpen naai den Moerdijk te graven, wat ons op kor ten tijd de gewenschte verbinding zon ge ven. Onze Noorderburen, aldus senator Cop pieters, beweren dat wij zonder reden kla gen. WTj moeten hun aantooncn dat wij integendeel ernstige grieven hebben. Zoo bijv. wat betreft de verbetering en bet onderhoud der Schelde. Op dit gebied kan niets verricht worden, zonder Neder- land's toestemming, wat gewoonlijk maan denlange, soms jarenlange onderhandelin gen vraagt. Spreker haalt in verhand hier mee stichtende voorbeelden aan. Noch tans geschieden al deze werken op België's kosten. Ik ben, aldus besloot spr.„ een beslist tegenstander van degenen die de annexa tie van Zeeuwsch-Vlaanderen vragen, doch ben van oordeel, dat wij vrij over de Schel de moeten beschikken en er de werken uitvoeren, welke het belang onzer scheep vaart eischt. De Staafsbegrccling 192G. Naai wij vernemen overtreft het totaal der uitgaven van de begrooting voor 1920, de eerste vredesbegrooting, het totaal van die van het loopendc jaar met 130 millioen Over uitgaven tot een bedrag van ruim 100 millioen worden nog overleggingen ge pleegd. Woningbouw, Volgens het „Va'derL" zijn de .Hum-com missies in Den Haag het eens géworden, om met November 20 pet. -verhanging op de normale huishuur van 1920 toe te staan. Giroverkeer Ncderlandsehe Bank. De minister van Financiën maakt be kend, dat, met. ingang van 1 Aug. a.s., crediteuren van liet Rijk hun betalingen kunnen ei-Tangen door middel van giro-bij de Nederlandsche Bank. Hiervan kunnen gebruik maken perso nen en lichamen, die een rekening bij de Nederlandsche Bank hebben of wier ban kier, kassier, commissionair in effecten, enz., een rekening Lij die Bank heeft. Een transatlantische Zeppelin-dienst? Julius Meyer, de directeur-generaal van de Hamburg— Amerika-lijn, is gisteren niet de „Noordam" via Falmouth naai* Botterdam vertrokken, lil een interview verklaarde Meyer, dat hij naar Duitsch land ging, .ten einde de betrekkingen met het hoofdbureau der lijn te herstellen. Op de vraag betreffende de mogelijkheid van een Atlantische» Zeppelindienst, ant-' woordde hij, dat iets dergelijks niet tot de onmogelijkheden behoorde. Provinciale Staten van Zuid-HOhanrf. Naar aanleiding van het verhandelde in de vergadering der Provinciale Staten van Zuid-Holland van Woën&dag 1G Juli ver- eischt hetgeen de heer Deking Dura heeft gezegd over de werktijden en dienstver richtingen der provinciale arbeiders, meer bijzonder van de brug- en seinvvachters eenige aanvulling. Hij heeft gezegd, dat van de provinciale bruggen er slechts twee eleetriseh bewogen worden, namelijk de Lammerbrug en de Wilhelminabrug, beiden bij Leide n. Daar moeten de wachters liet. huisje verlaten om de afsluit hekken 'te bedienen. De overige bruggen worden hetzij niet de hand hetzij door middel van windwer ken bewogen. Maar de dienst juist aan de twee genoemde bruggen werd door de minderheid der commissie zeer bezwarend en de nachtdienst zelfs moordend geacht. Als voorbeeld haalde spr. aan, dat de Lammebrug voor hetzelfde verkeer vier maal meer moet worden geopend dan de Wilhelminabrug en dat deze laatste ge middeld slechts vier maal per nacht ge opend behoeft té worden. Dit is het gevolg van de hoogers ligging der Wilhelmina brug, waaronder de meeste schepen bij gesloten stand kunnen doorvaren terwijl de Lammebrug, die lager ligt voor dezelfde schepen moet worden geopend. Op grond van een en ander verklaarde hij zich voor de motie van den heer Weseling, die ge legenheid geeft tot nader onderzoek, voor dat een besluit wordt genomen, dat in de uitvoering tot groote moeilijkheden en on- noodige uitgaven aanleiding kan geven. ■Duurte bijslagen. (Officieel.) Nu hel wetsontwerp in zake de uitkeering van een duurtebijslag over 1919 door de Staten-Generaal is aangeno men, heft de Regeering besloten de uitkee ring van liet nog resteerende gedeelte niet steeds te doen plaats vinden in 2 termij nen, zooals aanvankelijk in de' bedoeling lag, doch de gelegenheid te openen, om. waar zulks met het oog op de belangen der administratie mogelijk is, dit restant in wekelijksche of maaïidclijksche termij nen te ontvangen. Het ligt dan in de bedoeling, om, van 1 Ingezonden Medseliiigen a 45 Cent per regel, Zaterdags 60 Cent Modellen Chappelleriehoeden wor den tegen zeer verminderde prijzen aangeboden. ii. a. Timmerman, Huil., Nieuwe Rijn <ig Telefoon 142. 7529 Augustus a.s. af, aan hen, die zulks wen- schen, en hun salaris wekelijks ontvan gen, bij elke uitbetaling 1/25 uit te keeren van hetgeen zij nog aan hoofd- en kinder bijslag te zamen te goed hebben. Zij, die hun salaris maandelijks ontvangen, kun nen dienovereenkomstig op 1 Augustus, 1 September, 1 October, 1 November n 1 December telkens 1/5 gedeelte, van het hun nog toekomende in ontvangst nemen. Bovendien zal worden bepaald, dat. aan de ambtenaren wier salaris f 1200 of min der bedraagt en die zulks wenscben, van 1 Augustus a.s. af een wekelijkse!» voor schot of indien zij hun salaris eens per maand ontvangen, een maandelijkse!» voorschot zal worden gegeven op hetgeen hun zal toekomen, wanneer de Staten-Ge neraal zich kunnen vereenigen met het reeds aangekondigde voorstel om de mini mum-jaarwedde. waarop geen korting voor eigen pensioen zal worden toegepast van f -i 00 te verhoogen tot t' i200. Het gevolg van beiue maatregelen zal zijn, dat een gehuwd ambtenaar, die vóór 1 Januari 1918 een salaris genopt van f725 en over 1919 aan salaris en hoofdbijslag tezamen een inkomen zal hebben van ten minste f 1325. terwijl hij nu zonder bijslag f 1000 geniet, en die na aftrek van de f 200 die reeds aan bijslag zijn gegeven, dus nog een tegoed heeft van f 125, van '1 Aug. a.s. af wekelijks f 5 meer zal kunnen ont vangen, terwijl dit bedrag tot f 10 per week kan stijgen wanneer hij ook voorschot vvenscht op hetgeen hem nog aan pensioen storting zal worden te goed gedaan. Heft' zulk een ambtenaar daarenboven daarenboven nog aanspraak op kinderbij slag, dan kan hij voor elk kind 1/25 maal f 50 is gelijk aan f2 per week meer krij gen dan het reeds vermelde bedrag van f 10. De Regeering vertrouwt door dezen maatregel te kunnen .bevorderen, dat er meer stabiliteit komt in de inkomsten der lagen ambtenaren, terwijl zij er bovendien nog dit voordeel van verwacht, dat voor de groote meerderheid der ambtenaren de duurtebijslag meer tot zijn recht ko»nt. Dat er na 1 Augustus a.s. in de groote steden nog gehuwde ambtenaren zullen zijn, die wekelijks nog geen f 16.ontvan gen, is dan uitgesloten. Dit loon zal voor de gehuwden ten min ste f 25.— gaan bedragen, cl. vv. z. vevijwel overeenkomen, zoo niet reeds höoger zijn, dan bet minimum-salaris, dat bij een her ziening der salarissen^ zal worden toege kend. Aangezien bovenstaande uiteenzetting omtrent de minimum-loonen ook wan toe passing' is op het personnel der posterijen, telegrafie en telefonie, acht de Regeering het niet verantwoord om voor dit perso neel afzonderlijk vóór 1 Januari 1920 een nieuwe salarisregeling te doen ingaan. -Hptgeen in sommige dagbladen is mede gedeeld, aangaande een door den Minister van Waterstaat gedane toezegging, dat voor dat personeel de nieuwe salarisrege ling niet 1 October a.s. zou ingaan, is on juist. Wel is door genoemden Minister op 10 Juli j.l. op een audiëntie - overweging van dit denkbeeld toegezegd, doch hij heeft reeds den volgenden dag in de Tweede Kamer zeer nadrukkelijk verklaard, dat. zulks onmogelijk was. Bevordering van conducteurs. DeNeutrale Bond van Spoorwegperso neel beeft .van de directie der H. S. M. mededeeling ontvangen betreffende de be vordering van conducteurs in verband met de toepassing dernieuwe loonregeling. Volgens deze mededeeling is de nieuwe' regeling thans dat 40 pet. van de conduc teurs hoofdconducteur kunnen zijn. Bo vendien kunnen bëpaaïde klassen conduc teurs die daarvoor in aanmerking komen tot hoofdconducteur benoemd worden. Slecht voorbeeld. Ec-nigen tijd geleden zijn de voorzitters van de Raden van Arbeid benoemd. Deze hebben hunne bureaux ingericht, zich van kantoorpersoneel voorzien en blijkens de advertenties in de bladen reeds samen- sprekingen gehouden met. werkgevers en werknemers. Wil bet instituut goed werken, dan moe ten de leiders van de Raden van Arbeid het vertrouwen weten te winnen van de bevolking en zij zullen dat zeker verkrij gen, indien zij zoo weinig mogelijk aan leiding geven tot de critiek der openbare meening. Reeds maakte het echter een weinig gunstigen indruk', dat het personeel, vóór dat het nog één zaak had kunnen behan delen. een vereeniging oprichtte om te komen totloonsyiprhooging. Maar dat is-vrij onschuldig, merkt ,,de Tijd" op. Erger is, dat er voorzitters van Raden van Arbeid zijn, die meenen, dat de rijks- gelden niet komen uit de beurzen van de toch al zwaar belaste burgerij. Bij het aankoopen van kantoren wordt blijkbaar op geld niet gekeken. Te Maastricht kocht, de Raad van Ar beid een pand voor f 00,000, dat nog niet lang geleden voor f 35,000 was overgegaan. En te 's Gravenhage meende, men niet lager te moeten gaan dan honderd en zes tig duizend gulden! Het. is te begrijpen, dat de heeren keu rig geïnstalleerd zijn. Maar bet komt ons wel wat heel duur voor. Ook in de tegen woordig zoo dringend noodige zuinigheid kon de overheid een voorbeeld geven. Uit Oost-lndië. In den Volksraad te Batavia is een voor stel ingediend, om door lusschenkonjst van den gouverneur-generaal een verzoek te zenden aan de Koningin, om bij de benoe ming van een opvolger van den Volksraad- voorzitter, dr. Koningsberger, een keuze té doen uit drie door den Raad aanbevolen candidate». Men seint uit Batavia van 12 dezer aan de ,,N. R. Crt.", dat den directeur van binnenlandsch bestuur H. Carpentier Al- ting, met ingang van 10 Sept. a.s., eervol ontslag uit 's lands dienst is verleend. De Kloet-ramp. De Kloel-Gommissie - deelt mede, dat door haar uit de ingekomen gelden weder om een bedrag van f 100,000 naar Jndië kon worden overgemaakt. Gemengde Berichten. Een vondeling in den trein. Gisteren werd bij aankomst van trein no. 206 te 9.19 uur voorm. in een bagagenet van een spoorvvegr'ijtuig 3e klasse op het Centraal station te Amsterdam aangetroffen een kincl van het mannelijk geslacht. Vermel de trein kwam uit Rotterdam en heeft ge-, stopt te Schiedam, Delft, 's-Gravenhage, Leiden en Haarlem. Verdronken. Te Tilburg zijn gisteren de ongehuwde werklieden Verhoeven en Dikmans bij het roeien in liet Wilhelmina- kannal door het omslaan van hun bootje verdionken. De Tribune in nocd! Het communis tisch blad slaakt een noodkreet: de com missie, die'in het begin van het jaar is ingesteld om f 30.000 bijeen te brengen, heeft het slechts tot f 9000 gebracht. Kranig. Woensdag heeft, een militair vliegtuig, type D. T. W., uit het vlieg kamp te Soesterberg een tocht volbracht, waarbij alle, hoofdsteden van ons land op één dag zijn bezocht. Besturder was le luitenant-vlieger Koppen, waarnemer le lu itenant Koopman Om 6.30 uur werd te Soesterberg opge stegen. De tocht is gegaan over Utrecht, Arnhem, Maastricht, 's-Hertogenboscli, Gilze Rijen, Middelburg, Den Haag, Haar lem, Amsterdam, dor. Helder, over de Zui derzee naar Leeuwarden, via Workum, naar Groningen, Assen, Zwolle en terug naar Soesterberg. In totaal is 925 K.M. ge vlogen, welke in 8 uur en 20 minuten zijn afgelegd. SPORT. PAARDEN. Dinsdag 5 Augustus zullen te Stonipwijk de groote jaarlijksehe liandicapdraverijen plaats vinden. liet belooft ecu interessan te n wedloop te worden, gezien er mooie prijzen beschikbaar zijn geste1/!, zooal's blijkt uit een advertentie in dit nummer. De commissie tot het houden van hard draverijen Ie Warmond hééft deze bepaald op Wo.•u's.Lig 3 September, 's nam. 2 uur. om prijzen van l te. 10, f20 en f 15 (troost prijs-. DE KAAGWEEK. T weede d a g. (Vervolg 3e blad). De uitslag dor gehouden zeilwedstrijden op heden zijn aldus: Scheldejollen: le prijs'Wildzang, C. N. Hin Haarlem, 2.0.42; 2e prijs Marleentje, 3- Th* Bólger, Haarlem, 2.4.2; 3e prijs Watergeus, J. v. d. Stadt Jr. Zaandam, 2.4.12; 4e prijs Santa, ff. G. en P. C. van Nifterik, Haar lem, 2.4.44. Regenboogklasse, le prijs Lies, L. Iluy- brechts, 2.5.18; 2e- prijs Wonderkind, O. G. van Hete ren, Den Haag, 2.6.56; 3e prijs Kwikstaart, D. Hulsinga, IJselmonde, 2.8.24; 4e prijs Waterrot-, C. v. d. Giessen Azn., Krimpen a.d. lJssel, 2.8.55. 4e prijs Satan, M. de Wit, Zaandam, 2.8.55. Handicapklasse C. le prijs Betsie, W. en B. Omv.ukerk, Leiden, 2.6.27: protest Elsa, E. Tas Amsterdam, 2.8.37. 55 M2. Kniiserklasse. le prijs Slokvisch, C. D. Schuddèboom, Zaandam, 2.5.35; 2e prijs Greta, Jac. Keijzer, Zaandam. 2.6.16. Handicapklasse D. le prijs Loes, P. Mole naar. Zaandam, 2.7.53: 2e prijs Say When, R A. Hulscher Jr., Delft, 2.9.37. 35 M.2 Kruiserklasse, le prijs Piraat, C. Bruvnzeel JvVoorbur, 2.18.58. 75 M2. Kiruiserklasse. le prijs Sally, M. de Wit, Zaandam, 1.40.44: Trintel, H. W. de Voogt, Heemstede, 1.41.05 2e- pr. protest. Buiten verantwoordelijkheid der Bed.) Geachte Redacteur! In het ingezonden stukje van eenige Volksbonders van gisteravond zijn eenige zinstorende fouten. Gelieve deze te willen verbeteren: le. Er staat: Is met liet resultaat der bespreking geweest; dit moet zijn: is n i e t het resultaat der bespreking geweest. 2e, Er staat: Maar er is niet uitgemaakt door de vergadering; dit moet zijn: maar er is uitgemaakt door de vergadering. Vriendelijk dank zeggend voor de ver leende plaatsruimte. Hoogachtend, EENIGE VOLKSBONDERS. Laatste Berichten. Viering van den verjaardag van Hl. M. de Koningin. De minister van Oorlog heeft ter kennis gebracht van- de landmacht, dat de Ko ningin goedgevonden heeft, dat op 1 Sep tember a.s. parade wordt gehouden, zoo als vroeger plaats had op Harcr Majes- teits verjaardag. Ter gelegenheid van den verjaardag van de Koningin kunnen eveneens spnrifeesten worden gehouden. Gert. Staten van Zuid-Holland. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland zullen Maandag a.s. des namiddags 1.15 uur in openbare vergadering behandelen: bezwaren tegen de uitspraak van den Militieraad, waarbij vrijstelling van milj- tiedienst wegens broederdienst gewei- gerd is. Ontslag militie- en landweerplichtïgen. De dienstplichtigen, die 31 Juli 1919 we gens geëïndigden diensttijd uil den dienst bij de militie of de landweer worden ont slagen en van 1 Augustus a.s. af tot den landstorm belmoren, blijven, voor zoover zij in het. genot van onbepaald (klein)-verl lof zijn, dit verlof voorloopig behouden. Diegenen hunner, die nog onder de wape nen zijn, kunnen voorloopig ook als loü.J. stormplichtig'e onder de wapenen blijvenj voor zoover de algemeene omtrent vrijwil lig verblijf onder de wapenen geldende re gelen dif toelaten en niet een bijzondere beschikking het tegendeel vereischf. De vorenbedoelde dienstplichtigen blijven zoolang niet anders wordt bepaald ingedeeld bij het onderdeel van de weer-] macht, waarbij zij als militie- of landweer-] plichtig laatstelijk ingedeeld waren. Even eens blijven de in hun zakboekjes véimel- de plaatsen van opkomst van kracht, zoo lang niet anders wordt bepaald. De verandering- van de hoedanigheid van militie- of landweerplichlige en die van landstorinplichtige heeft, geen invloed op het genot van kostwinnersvergoeding en andere vergoedingen, zooals deze thans geregeld zijn. De commandanten behooron de belang hebbenden, die bij den troep aanwezigs zijn, voor zooveel noodig, omtrent het vo renstaande in te lichten. KATWIJK. Wild. Het is thans reeds goed merk baar, dat de militairen dit voorjaar de duinen niet voor het houden van hun oefeningen gekozen «hebben. Er is dienten gevolge zeer veel wild te bespeuren. Hazen en fazanten zijn er volop. Konijnen zijn er buitengewoon veel. Is er veel wild in de Zuidduinen; in de Noordduinen is bet minder gunstig gesteld. Hier is hef wild bijna geheel verdwenen. Dit mod worden toegeschreven aan het feit, dat dr Noord- duinen worden afgezand. Geslaagd. De heer A. J. Vei Mn* alhier is te Rotterdam geslaagd voor hef M.U.L, O-examen, diploma A. LEIMUIDEN. BURGEMEESTER G. N1NABER. Naar men ons mededeelt is de hooi G. Ninaber, burgemeester dezer gemeente, be noemd tot burgemeester van Niouw- Beyerland. OUDE-WETERING. Inbraak. Hedennacht is ing' tewken in de fictsenzaak van den heer de leng alhier. De dieven hebben eenige rijwielen en banden medegenomen. Van de «Reven niets bekend. ZOETERWGUBE (Hooge Rijndijk). Bloemenverkoop. —De verkoop van ;..t bloempje voor Herwonnen Lc-venskiuoht heeft alhier opgebracht f 59.30. V.ootvaa.r voor zoo1» kleine gemeente een mooi be drag. Een woord van dank aan de ijverige verkoopsters. Een uitstapje. Woensdag maakten de leden van hel tooneel van 't St. AIo.ysi.us- patronaat een pleizierreisje naar Amster dam en omstreken. Reeds Dinsdagavond had een gezellige bijeenkomst plaats, waaraan de heeren met hun dames deel namen, en men een gezellig uurtje bi jeen- bleef. Des morgens vertrok men onder liet zingen van meerstemmige liederen, omter leiding van den lieer P. H. Gedurende «le reis was voor alles gezorgd, om ook dr-n inwendige» mensch te versterken. STADSNIEUWS. Personalia. De lieer M. A. F. Oversluys alhier, is 1e Utrecht geslaagd voor het M.U.L.Ö- examen, diploma A. Ned. R.K. Bond van Spoor- en Tramweg personeel „St. Raphaël". Bovengenoemde bond hield Donderdag in 't gebouw „Prediker" de huishoude lijke vergadering. Na opening en notulen werd. een keurig verzorgd verslag uitge bracht der vergadering van den ii. v. A. Dé voorzitter, A. F. Meye:lvad wudor- om 6 nieuwe leden te instailecrcii. Op verzoek van enkele leden werd besloten in den vervolge dc vergaderingen 7.30 uur te beginnen. Hierna werd door den yoorziitei verslag uitgebracht der conferentie van Dinsdag 1.1. niet dc Directie der N.Z.H.T.M.. waar mede meerderen niet erg ingenomen v;a. ren, doch de voorzitter memoi r. te' r terecht, dat we wel niet verkregen hebben wat we wenschten, maar dat toch to. de erkenning er door is, 2o. de 48-urige we k- week voor het rijdende en de 55-urige voor liet werkplaats-personeel uiterlijk I November, 3o. omzetting van toes'ag in loon, f 1.50, 4o. de Directie heeft aan «Ie Hoofdbesturen een 2e conferentie toege zegd. De Geestelijk Adviseur bracht in 't midden dat de loonregeling wel niet bracht, wat verwacht, mocht worden, doch dat door de erkenning de weg voor ge meenschappelijk overleg geopend is. Spr. spoorde de leden aan, om steeds liun volle vertrouwen te schenken aan het Hoofd- bestuur, daar dit terdege -met de wenschrn rekening zal houden. Nadat nog enkele grieven naar voren gebracht werden, werd dp vergadering gesloten met den Christelijke» groet. Een zeer actueele film gaat a s. week 1©

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 2