in mm Kantoorbediende R.K. iongmensch Gemeentelijke Aankondigingen. GELDIG VERKLAARDE BONS. l)c Burgemeester der Gemeente Leiden brengt ter algemeene kennis dat vanal Vrijdag 18 Juli lot en met Donderdag 24 Juli zijn geldig verklaard: Bon M 44 voor 3's ons SUIKER. Bon M 45 voor 1 ons CAPUCIJNERS a 27 eenï per pond. KINDERMEELBOEKJE. Ben 10 voor 3} ons SUIKER. N. C. DE GIJSELAAlt, Burgemeester. Lelden, 17 Juli 1919. De Burgemeester der gemeente Leiden brengt ter kennis van belanghebbenden, dat vanaf heden tot 24 Juli a.s. op jde Ge meente-Secretarie ter inzage ligt een lijst, vermeldende: 1. de namen en adressen der landbou wers in de Gemeente Leiden die voor in levering van granen in aanmerking komen. 2. De voor bet met tarwe-, rogge-, spelt-, gerst en boekweit bebouwde oppervlakte 3. de maximum hoeveelheden van genoem de producten, die door hen tegen de vast gestelde prijzen aan het Rijk mogen wor den geleverd. Bezwaarschriften tegen de vaststelling van de minimmn-boeveelheden kunnen uiterlijk tot 24 Juli ter Secretarie worden ingediend. N. C. DE GIJSELAAR, t Burgemeester. Leiden, 17 Juli 1919. Kiaisbloem - ftlaisyries. De Burgemeester dor gemeente Leiden brengt ter algemeene kennis, dat ingevolge de beschikking van den Minister van Land bouw- Nijverheid en Handel de maisbloein en maisgries welke het Znid-Afrikaansche volk ten geschenke heeft gegeven aan de Nederlandscho bevolking, binnenkort tor beschikking zal worden gestold aan hou ders van Normaal-Margarinekaarton. In verband hiermede zullen aan houders van Normaal-Margarinekaarlen bons wor den uitgereikt, welke na aankomst van de maisbloein en maisgries zullen worden geldig verklaard. De uitreiking van deze bons zal uitslui fend plaats hebben aan het Broodbureau, Nieuwe Rijn 22, en wel op Vrijdag 18 Juli, Zaterdag 19 Juli en Maandag 21 Juli, van 's morgeiTb 912 uur en 's middags van 2 5 uur, op vertoon van de levensmiddelen kaart en 'de daarop ontvangen Normaal- Ma rgnrinekaarien. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 17 Juli 1919. R. K. school van S. Joseph alhier is met ingang van '1 September benoemd mej. E. A. Groot, alhier. NIEUWKOOP. K. S. A. Ook onze parochie bezit thans het centraal orgaan, geheel in den lijn van onzen lijd, wat het zich steeds meer «ntwikkelend oiganisatieleven van noode heeft om uit te houwen den Roomsclien toekomststaat, zooals ons maatschappe lijk beginsel dezen zich indenkt. Voor een vrij talrijk gehoor van dames frn heer en uit alle standen, omler leiding vaiu kapelaan Voorham, Rekte «de heer Boekraad uit Leiden op eenvoudige maar pakkende wijze Dinsdagavond in het Pa- tronaatsgebouw uiteen liet hoe en waar om van het Roomseh leven en streven op sociaal terrein en maakte voor ieder dui delijk het nut en de noodzakelijkheid van fon verband, een leiding, een stuwkracht tevens in het sociaal werken, van een comité der Katholieke Sociale Actie. De strijd, zwart tegen rood, geloof tegen ongeloof, zoolang reeds voorspeld, is thans openlijk in vollen omvang ingetrc-den en wij moeten, of wij willen of niet, stelling nemen en partij kiezen. Trouwens het is ook niet langer aan te zien hoe ruim 300 millioeu katholieken bet dulden, dat bijv. in 1917 de heilige stad Jeruzalem, ons zoo 'ïunlyj dierbaar, een (Slagveld was yan' haat. en moord, hoe in Parijs eenïge macht hebbers bij liet sterfbed van Eurcpa bij eenkwamen. doch den priester, trots zijn aandrang, -daarbij weigerden, hij de ver tegenwoordiger van Christus, van den on eindig grootun God. Die het. heelal bestiert, liij mocht daar niet zijn! Men moest o. a. immers door een enkele pennestreek het Duitsche missiewerk in de koloniën on mogelijk maken. Er moet komen een internationaal ver band onder de katholieken, gelijk ook de socialisten dat zoeken, gedragen door de nationale, diocesane en plaatselijke, ver eenigingen, vertegenwoordigd voor elk irr een comité. Een heerlijk en uitgebreid program voor (Inplaats van kaarten). Ondertrouwd: BOUOEWIJN JAN RIP Bzn. en RISJE BONDA. "Vijfhuizen IHanil.mcer) 1 13 Juli 1919. Oude Wetering Hiuvelyksvoltrekking D.V. op :!1 Juli a.s. in de Gerefm. Kerk te Oude Wetering. 7531 Getrouwd: II. D. LUB en 7529 M. C, DE WATER die mede namens wedëxzijdsche familie hunnen hart elij ken 'kink betuigen voor de vele hlyken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Leiden, 17 Juli 1919. Adverteeren doet verkoopen. een zoodanig plaatselijk comité legde de spreker bloot, het bevoideien. van de volks ontwikkeling, het steunen of het initiatief nemen tot de oprichting, van nuttige in stellingen en vc-roenigingen, het bevorde ren van de goede samenwerking tussclien de verschillende katholieke vereenigingen onderling. .Spr. toont vervolgens aan wat sedert 1903 onder leiding van den groolen Aalberse en thans van mr. Tepe de K S.A. deed. De Nederlandscho Katholiekendag in September te houden, het Comité van Actie tegen de revolutie, enz. enz., wij donken liet haar. In het centraal bureau te Leiden vindt de actie haar uitgangs punt, ruim 10,000 boeken zijn voor ieder gratis ter lezing aan te vragen, plus 3000 knipsels, allerlei adviezen op sociaal ge bied, worden daar gratis verstrekt. Spr, noemt nu wat het plaatselijk co mité te Leiden reeds tol stand bracht, een zijner eerste daden was het stichten van „Do Leidsclio Courant" (luid applaus), het richtte op tientallen van R. K. vakvereeni- gingen, een R. K. woningbouwvereenfging, Geloof en wetenschap, een bureau voor gratis rechtskundige adviezen, enz. enz. De K. S. A. heeft voorts te zorgen, «lat de 8-urige arbeidsdag niet (Hen ramp, maar een zegen wordt. Den vrijen tijd moet de werkman n. o. kunnen dienstbaar maken aan zijn ontwikkeling door cur sussen cn lectuur. Allen moetin worden mannen van de Roomsche daad. Ilulde brengt spr. aan de twee. soldaten, die on langs. komende uit een Roomsche kerk te Rotterdam, daar zagen staan een rooden propagandist met pamfletten, hom dwon gen op de knieën le vallen en. met de han den omhoog zijn bedriegelijke lectuur te verscheuren. Wij moeien de socialisten eerbied afdwingen en hen ten slotte nood zaken ons program te volgen, ons program dat vooropstelt: Christus vóór alles! (En thousiast applaus). Met goedvinden der aanwezigen wijst de weleerw. kapelaan drie personen aan, die do voorloopige regeling op zich nemen, tot de vereenigingen ieder 2 afgevaardigden hebben benoemd en wel «le hoeren P. J. Paulsen, A. H. A. Rurcksen en X. H. J. M. Swartc. Agenda der vergaderingen van bij hel Plaatselijk Comité der K.S.A. te Leiden aangesloten vereenigingen. K. S. A. Doodtrdag 17 Juli half 9 in Foyer Stadsgehoorzaal. Afscheidsavond Pater Zwidgeest. Prop.Club ,,St. Petrus". Maandag 21 Juli 8 rruv in „Prediker". Kruisverbend. Dinsdag 22 Juli, half 9, Patronaat Hooigracht DONDERDAG, Leiden, halfnegen, Es- peranto-enrsus in het paironaats- gebouw Hooigracht. DONDERDAG, L «i i d o n, 's avonds S uur vergadering afd. Leiden van den Ned. R. K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel St. Raphael, in Prediker. Allen present s.v.p. DONDERDAG, /ootenvoinle. R. K. Vrouwenbond. 8 uur. Patronaat. VRIJDAG. N i e li \v koo p. Half acht, in het Pafrbnaatsgebouw, ledenver gadering van de Marin-Vereen. STADSNIEUWS. De Hanze. In don Vergulden Turk hield de plaat selijk!? afdecling van de Hanze gisteravond een helaas matig bezochte ledenvergade ring, onder voorzitterschap van den heer Th. C. Stijmnan. Medegedeeld wordt, dat. do licei Van Dcene zal zitting nemen in de regelings- commissie voor de a.s. feestviering op 3 October. Verder, dat wegens schaarschte van zijde, het vaandel nog niet gereed kan komen. Naar aanleiding van geuite klachten over den slechten telefoondienst, is een schrijven van den directeur van liet tele graafkantoor ingekomen, om opgave van klagers. Geantwoord is dat de leden bij noodzaak, hun klachten ter kennis zullen brengen aan het bestuur. Betreffende verzoek van den heer Van Sonderen, om de Hanze te dienste te zijn met een cursus in het boekhouden, wordt medegedeeld, dat deze cursus dooi* het be stuur krachtig zal worden aanbevolen, om dat boekhouden van groot belang is voor de middenstanders. Tien nieuwe leden worden geïnstalleerd waardoor het ledental is gestegen tot 374. Zooals bekend', zal a.s. Woensdag te Lei den den Centralen Raad worden gehouden van de diocesane Hanze. Ambtshalve is de voorzitter afgevaardigde. Met hem wordt benoemd de heer H. Simonis, tér- wijl de leden worden nitgenoodigd, deze vcvgadering'te bezoeken, omdat ze er veel kunnen loeren. In behandeling komt de agenda voor den Cc-nfrah n Raad, té houden in den foyo van don Stadsgehoorzaal, om 10 uur. Woensdag a.s. Om 9 uur 's morgens is er een II. Mis in de Hartebrugskark, om half een lunch, om half zes diner, en 's avonds concert in den tuin van Zomcrzovg. De voorzitter brengt de punten de: agen da in behandeling, met welke de leden zich, na ampele discussie, kunnen vereeni- gon. Verzocht zal worden, de volgende Bondsvergadering te houden in Rotter dam. Na dijn geanimeerde 'rondvraag werd-, de vergadering gesloten. Steuncomité. Prof. mr. J. E. Ileeres is als voorzitter van het. Lëidsch Steuncomité afgetreden. In zijn plaats treedt thans de heer XV. J. Roscam Abbïng als voorzitter op, terwijl de heer F. van Romburgh vice-vooraitter wordt. Te 's-Gravenhage slaagde gisteren voor het notarieel staatsexamen tweede gedeel te de heer J. C. van Eek, alhier. Bij het overgangsexamen aan de- Rijks- tuinbouwschool te Boskoop slaagde IJ. G. Dekens, alhier. Door de Ned. Ver. van Eleetro-Techni- scne werkgevers, afd. Leiden, is een adres gericht aan den Raad, waarin te kennen wordt gegeven dat haar «leden door de willekeurige handelwijze van den direc teur der Stedelijke Lichtfabrieken ten zeer ste in hun bedrijven worden benadeeld. Dezen namiddag om 3 uur is de laatste paal in «len grond geheid voor het Physisch Laboratorium aan de Nieuwsteeg. Dit feit ging met eenigc feestelijkheid gepaai d. Bo ven aan de paal was een vlaggetje beves tigd, van onderen was ze met groen ver sierd. Begin April is men met het heien be gonnen. Tn totaal zijn 698 palen in den grond geslagen. Een respectabel bedrag! De omwonenden, vooral die in de Nieuw steeg, zullen blij zijn, dat het gedreun" van het heiwerk thans is afgeloopen. Ned. R.K. Volksbond. Dinsdagavond vergaderde de af deeling Leiden in het gebomv „Prediker". De voor zitter opende de zeer druk bezochte verga dering met gebed, waarna de notulen wer den gelezeu en goedgekeurd. De voorzitter herdacht met weemoed het vertrek uit. Leiden van den Geestelijken Adviseur, den Weleeiiv. Pator Zuidgeest, en herdacht, wat deze als adviseur van den Ned. R.K. Volksbond in 't belang der afdeeling en der leden had verricht. Ingekomen was een schrijven van den heer G. C. Rock ons, waarin deze orn studie redenen uitslag nam als lid van hel be stuur. De voorzitter- herdacht lietgeeu de heer Koekens in zijn 2-jarig hestuurs'nl- maatschap had verricht en sprak namens de vergadering een woord va;-i «Ilank hier voor. In de maand September zal in de/.»- vacature moeten worden voorzien. Tn verband met dê wéder in bezitneming van het Bondsgcbouw, hetwelk thans door de militairen definitief is afgeleverd, wei den zeer uitvoerige besprekingen gevoerd om de exploitatie van het gebouw, hetwelk groote veranderingen zal moeten onder gaan, teneinde eene go-nle exploitatie te waarborgen en te doen beantwoorden aan de eischen aan de tegenwoordige behoeften van «len Bond. Het resuhaat van alle be sprekingen was, dat liet. bestuur werd op gedragen de noodigo stappen te doen en hierin verandering te brengen en geheel overeenkomstig de plannen van liet bestuur te handelen. Wegens liet vergevorderde uur w.-id hierop «ie xergadei ing gesloten. HET NIEUWE TELEGRAAFKANTOOR. Dank zij de welwillendheid van den di recteur, waren we ree«is dezen .morgen in slaat gesteld, ons persoonlijk te overtui gen van de belangrijke verbetering, welke Leiden gekregen heeft met het nieuwe Te legraafkantoor aan de Bloemmarkt, waar over we gisteren reeds iets mededeelden'. Het inwendige van het voormalige kan- tooi1 is behouden, en thans bestemd tot resp. voorhal, wachtkamer, telegraafzaal, kleed- en bestellerskamer en de directeurs kamer. Vergrooting heeft men gevonden voor «le telefoon- en telegramkamer,'waar telefonisch de telegrammen worden aange nomen. Het ontwerp van den nieuw-bouw is Het ontwerp van den nieuw-bouw in mo dernen stijl is van don heer Knuttel, rijksbouwmeester te 's Gravenhage. De gevel is opgetrokken in handvorm (natuur) steen, eu uitgebreid tot de 'voormalige wo ning naast 't telegraafkantoor. Datrecht se he gedeelte, is thans bestemd, eensdeels nis ingang voor liet telefoon-personeel, an derdeels als inrij voor den technischen dienst. Op de eerste verdieping, welke men thans bereikt langs eeiii pmctischen, modern opgcrichton trap, strekt zkb uit eon groote zaai, iiugcveer 7 bij 18 M., die bestemd wordt voor hel locale telefoonverkeer, thans- nog ondergebracht in het oude gebouw van den Stadtelefoon aan de Papengracht. Eerst na twee jaar zal deze afdeeling, naar de Bloemmarkt kunnen overgaan, omdat de materialen van Erikscn uit Zweden dan pas te leveren zijn. Men heeft h.J. het plan, voor liet locale net een automatische installatie te nemen, gelijk thans te Deven ter, waardoor de abonné's zelf liun ver bindingen kunnen maken, en aldus veel arbeid van de telefonisten vrijkomt. Het inlerlocale telefoonverkeer wordt niet auto matisch ingericht. De teléfoonzaal voor het intcrlocaJe net bevindt zich ook op de eerste verdieping, en is aanmerkelijk verbeterd. Er is vol doende ruimte voor de posten, welke daar worden bediend. Ten gerieve van het pu bliek, bevinden zich de telefooncellen bene den in de wachtkamer. Ze zijn hygiënisch geïnstalleerd, en voorzien van dubbele, ge luiddempende deuren. Verder bevinden zich één hoog het ma gazijn van den technischen dienst, de ad- mimstratiekamer (voorloopig in gebruik hij den opzichter der landsgebouwen, den heer Yoorthuijzon), de kamer voor den op zichter bij den technischen dienst voor het locale net, en de kleedkamer voor de tele fonisten. waarin nog worden aangebracht afzonderlijke kleedkastjes voor ieder. Op de tweede verdieping is ruimte ge vonden voor de accumulatoren- en bat terij-kamer, en voor de machinekamer in et motoren YV.stroom eventueel voor het lo cale net,. Dan is er nog een schaftlokao! voor het personeel van den tcc-bnisclien dienst, een inateriaal-instramentmakers- en kruisverbindingskamer. Een ruime ka belkoker loopt, van beneden naar twee hoog. Deze étage kon later nog worden ud gebrchl boven ten groot plat van de eeislo verdieping Buiten wordt nog een rijwielbergplaats gemaakt voor hei personeel. Voor bef pu bliek moet men nog e--ii geschikte gelegen heid zoeken. De lotaJe afwerking van het nieuwe ge bouw valt zeer te prijzen. Alles is volgens moderne begrippen ingelicht: tochtvrij door innamen, centraal verwar nul (van uit liet postkantoor) enz. De groote zalen zijn voorzien van practiscïie, een zacht égaal licht vei-.cpreidende lieliuni-lampen. i Overal bevinden zich ferandkranen in ge val van brand. De land riseeving is geheel van tegels iets wat voor openbare gebou wen zeer aanbevelenswaardig is. 'Hel eeni- gc b' -wani is. dat «le zalen ho' klinken, waardoor het geluid onaangenaam aan doet. Dat constateerden we op de telegraaf zaal hij lief tikken der Morse-loesteTlPn. en op de telefoonzaal bij Iie.t aanvragen der nummers. Onze welwiKendc. geleider, de heer Ben- jaminse, deelde nog mede, dat de volgende week reeds hef. tijdelijke telesraafkantoór aan de Breestraat (destijds het woonhuis van dr. Schreuder) wordt gesloopt en daarna nimnv opgetrokken. Wanneer dit gebouw klaar V. wordt, er tijdelijk het postkantoor gevestigd, dat op zijn beurt éveneens wordt onderhanden genomen. De centrale verwarming van het nieuwe be lastingkantoor (eertijds Ned. Bank) zal eveneens vanuit het postkantoor geschie den. Op «le Papen-gracht zagen we nog de in- gexyikkeMe inrichting en installatie met haar bijna 1800 plaatselijke abonné's, na verloop van tijd naar de Bloemmarkt over te brengen. Laatste Berichten. De Duitsche Kroonprinses. Het bei icht in de pers dat de voormalige Duitsche Kroonprinses binnenkort een be zoek zal brengen aan haar gemaal op het eiland Wielingen, vindt bevestiging. Het is echter nog niet bekend wanneer het bezoek zal plaats hebben. Mgr. Nicotra. De Pauselijke Internuntius Mgr. Nicotra vertoeft sedert eenige dagen te 's-Graven- liage en keert Zondag a.s. naar Brussel terug. Stoomvaartberichten. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. AMBON, van Philadelphia naar Amster dam, passeerde 15 Juli Lizard. CELEBES (uitreis) paseerde 9 Juli Gi braltar. LOMBOK (thuisreis) vertrok 13 Juli van Port-Said. ORANJE (uitreis) pass. 10 Juli Perim. JAN PIETERSZ. COEN (uitreis) vertrok 14 Juli van Southapton. KAMBANGAN arriveerde 16 Juli van Newport News te Amsterdam. PRINS DER NEDERLANDEN (uitrei») passeerile 11 Juli Perim. KON NED. STOOMB. MIJ. GANYMEDES arriveerde 11 Juli van Amsterdam te Newport. MINERVA, van Bahia Blanca naar Am sterdam, vertrok 7 Juli van St. Vincent. HELENA vertrok 11 Juli van Lissabon naar Amsterdam. KON HOLL. LLOYD. FRIS IA (thuisreis) vertrok 13 Juli van Bahia. GELRIA (uitreis) arriveerdg 11 Juli le Buenos Ayres. Zal 18 dezer de thuisreis aanvaarden. HOLLANDIA (uitreis) vertrok 12 Juli van Las Palmas. KEN NEME RL A ND (uitreis) arriveerde 13 Juli te Montevideo. GOOILAND (uitreis) passeerde 14 Juli Fernanda Noronha. MOTTEROAMSCHE LLOYD. TOSARI arriveerde 14 Juli van Rol ter- dam le New-York. HOLLAND AMERIKA LIJN. ROTTERDAM, van Rotterdam naar New-York, vertrok 13 Juli 1 uur namiddag van Brest a AMSTELDÏJK. van Baltimore naar Rot terdam is 14 Juli s namiddags '12 uur 025 mijl van Lizard gesignaleerd. KON.WEST.-IND. MAILDIENST. STUYVESANT (uitreis) passeerde 15 Juli de Downs. Marktberichten. VOORSCHOTEN. 16 Juli. Veiling V.P.Y. Aangevoerd 405 kippeneieren, prijs pei 100 stuks 110,00— f] 0,40, 54 Eendeneieren, prijs per 100 stuks fJ5,40115,00; 0 Ganzeneieren HOI)PA, 17 Juli Kaas. Aangevoerd 91 partijen, li ami el stug, f83.f83.—, 2e kwal. 78.0082.zwaardere f78.50 Eieren. Aanvoer weinig, handel vlug, prijzen l'l0,0 117,00 per 100 stuks Boter. Aanvoer weinig, handel vlug. Goebofcr geen nanv., Weiboter f 1,4-5fl,50 Vee., Melkvee, redel. aanvoer, handel vlug, prijzen f400f575; Vette Var kens, aanvoer, Handel f0.00f0.00 per 1/2 Kg.; Magere Varkens goede aanvoer handel flauw fO.SSfl.00 Biggen, geen aanvoer, handel geen, f0f.0Magere Biggen, goede aanvoer, handel flauw f4.00f5.00; Vette Behapen. weinig aanvoer, handel matig, f45f75; Lamineren, weinig aanvoer, handel matig, f35f 45.Nuchtere Kal veren, weinig aanvoer, handel vlug. f 26:00 f38.Fok kal veren f38.0045. ROELGFAREMSVEER, 17 Juli. Veiling. Peulen f0.0.Gr. Peulen fO.OO0.00, Doperwten 1'1.75—1.85, Doperwten No, 2 fO.OO—0.00, Capucijners fl.65—0.Witte Capucijners fO.OO0.00, Tuinboonen f0.28 <0.83, Snijboonen fö.70—f6.60, Piineesseboo- nen 1*7.30—7.50, per 10 kilo. Augurken (bastaard) fO.OO—0.—. Augurken (grof) 1*8.400.00, Bommen f 3.203.40, Aard appelen f0.f0.Aardappelen (drielingen) 10.0.per 25 kilo. Peen 00 cent per bosje. Aanvoer Peulen 0 zak, 2e soort /.ak, groene Peulen 00 zak, Doperwten No. 1, 229 zak, No. 2, 000 zak, Capucijners 43 zak, Tuinboonen 1150 zak, Aardappelen 0zak, Snijboonen 238 zak, Prinsessehoonen 6 zak, Groene 00 zak, Bommen 5 zak. Augurken (grof) 24 zak. KATWIJK a/d. KIJS, 16 Juli. Veiling der Tninbouwv. „Katwijk Cn Omstreken5'. Groote aardappelen, per zak van 35 K.G. f2,801*3.20. kleine 1*1.90f2.20, per zak van 35 K.G., Peen, per 100 bos f4.501*5.30, Bloemkool I, f 16.flS,50, dito II, f 13. f15.— per 100 stuks. Uien p. 100 bos 1*3.40 f3.80, Tuinboonen p. 100 K.G. 1*4.00—1*5.40 Kroten per 100 bos f3.00f3.60 Aanvoer 71500 K.G. Aardappelen, 12300 bos peen. TER AAR. 16Juli. Veiling. Aanvoer: 1 zak jonge Peulen f2.20- f0.per zak 1 zak Groene Peulen f 1.900.34 zak Peulen 1, f 1.60—0.3 zak Peulen II, f 1.800.35 sak Doperwten I, fl.<5 f 1.80, 39 zak Doperwten II, f 1.65—1 70, 0 /ak Doperwten III fO.OOl'O. 3960 zak Tuinboonen f 0.33 —0.35,339 zak Tuinboonen II. f 0.280.30. 47 zak Tuin boonen (stek) 1*0.15f0,16, alles per zak. 8 K.G. Prinsenboonen f0.320.per '/.K.G. 2 zak Snijboonen 1*5.90, 2 zak Witte Pronkers f 3.90 per zak. ZOKTKRMKKR, 16 Juli. Eieren veiling» Pi ijs f 15.60—16.60. ZOETERWOllDE, 10 Juli. EierenYeiling Aangevoerd 114 kipeieren f 14,90f 1-3.45; 000 eendeeieren f0U,U000, Telegrafisch Weerbericht. Tolgeus waarnemingen verricht in deomergen van 37 Juli 1919, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand: 767.0 München. Laagste barometeistand: 754.7Neufahrwasser Verwachting tot den avond van 18 Juli Zwakke tot matigen wind uit Westelijke richtingen, half tot zwaarbewolkt, mogelijk eenige regen, dezelfde temperatuur. Getrouwd: ANTOMUS B. DE GRAAF en 7527 JACOB A J. M. v. HECKE Amsterdam, 17 Juli 191th De Heer en Mevr. WEEBERS- Everard geven kennis van cle geboorte eener DOCHTER. Eenige en algemeene kennis geving. 7539 Leiden, 37 Juli 1919. Firma DRIESSEN, BOTERMARKT 2, vraagt een 7526 voor loop- en magazijnwerk. GEVRAAGD, voor 1 oflö Augustus, in een klein gezin, goed kunnende koken is vcreischle en genegen eenig huiswerk te doen met behulp van 2e Dienstbode. Loon f250 niet verliooging tot f 3q0, TYaschgeld f30. Zonder goeile getuigen onnoodig te reflecteercn. 7476 Brieven met opgave van leeftijd, tegenwoor dige en vroegere betrek king, onder No. A Z 69, Alg. Z. Holl. Adv. Bur C. BROUWER, Den Haag. 5 Terstond gevraagd een SchiEdersknecht bjj C M. VESSEUR, Schilder te Roelofarendsveen. 7479 De Handelsraad te Leiden vraagt voor direct eer» degelijk U.K. ieeftijd 20—22 jaar. Ver- eischteGrondige kennis van de boekhouding. Schriftelijke sollicitaties met opgave van verlangd salaris worden ingewacht aan het Hoofdkantoor, OUDE SINGEL 78. 7528 Gevraagd een nette WascS? vrouw, voor een dag per week. Adres SIMONIS, Ilaar 1.straat 188a. 7541 Op Handelskantoor alhier is plaatsing voor een be schaafd en ontwikkeld leeftijd pl.m. 18 jaar. Zij. die reeds kantoor routine bezitten genieten de voorkeur. Brieven met op gave waar en hoelang in be trekking. worden ingewacht bij het bureau dezer Courant onder No. 7538. Er biedt eich aan een R. K. BOERENKNECHT Diploma, kunnende melken en rijden. Liefst Veur of Leidschen- dam. Brieven onder letter Z, aan den Agent van de I.eidselie Courant, Jac. ZANDBERGEN, Zuidbnurt Zocterxvoude. 7025 £dvcrteeren doel verKoopea WELDADIGE STADGENOOTEN. Een dringend beroep op Uwe geldelijke steun doen onderge- teekenden voor een gezin, waar van de man door een ongenees bare ziekte niet in staat is iets te verdienen. Teneinde algeheelen ondergang te voorkomen is steun noodig waarvoor ondergeteekenden een beroep doen op Uwe milddadig heid en gaarne Uwe giften in ontvangst nemen. J. B. C. HENDRIX, Thorbeckesfr. 4. H. W. SPENCEL, 7522 Lange Mere 34. Doet Uweinkeopen bij hen die in dit blad advorteeren Terstond of niet 1 Augustus gevraagd een R. K. DIENSTBODE, in burgerlijk gezin door Mej. C. BERGMAN, Beekbrug te Lisse. 7528 Loopjes. G. v. LEENT, Haarlemmerstraat 46. Katwijk a. d. Rijn. Abonnementen en AdverUtij- tiën voor .,De Leidsche Cou rant" worden aangenomen door JAC. MEIJER.

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 3