Ingezonden Stukken. Uit de Omgeving. dap of 55-urïge werkweek, terwijl om de drie weken een vrije Zondag wdrdt vor- leend aan het personeel dat verplicht is des Zondags arbeid te verrichten. Verder meet Zondagsarbcid zoodanig woiden ge regeld, dat iedere workman zooveel moge lijk in' de gelegenheid is zijn godsdienst plichten te vervullen. De heer Wessvling doet opmerken, dat wat de heer Ter Laan ten slotte eascht niet zooveel verschilt met hetgeen Ged. Saten geven. Thans wordt voor den zomertijd een 9-neigen arbeidsdag voorgesteld en voor den winter oen 7-urïgen, gemiddeld betoekent dit een arbeidsdag van. 8 uur en 9 minuten. Voor den nachtarbeid en Zon dagsrust kan nog wel iels meer worden gedaan ook zonder het verkeer te belem meren. De Arbeidswet Aalbcrse moet ook voor het provinciale personeel van toepassing wordfèn gebracht en daarom dient spr. een motie in, waarin Ged. Staten worden ver zacht bij de a.s. najaarsziUing met voor stellen te komen, waardoor het personeel der provincie geheel zal vallen onder de /arbeidswet. De heer De Visser houdt een propagan distische rede. AJs hij spreekt over de uit buiting door de provincie, wil de voor zitter hem tot de orde roepen, waarin hij echter niet slaagt. Er ontstaat ten slotte zuJJt een rumoer dat de spreker bijna niet meer te volgen is. Ten slött<>dien< hij een sub-amendement in op bet voorstel Ter baan, om daaruit den 10-uvigen arbeids dag te sehrappeix Op herhaalde vraag van den voorzitter of het voorstel wordt ondersteund, geven zich aanvankelijk geen leden; op. Ten slotte ondersteunen liet dc hoeren De Wil de. v. Eek, v. Zadelhoff en de beide com munisten. liet amendement De Visser komt in stem ming en wordt verworpen met 69 tegen 1 stemmen. liet- voorstel Ter Laan komt hierna in stemming en wordt verworpen met 42 te- gen *28 stemmen. De motie Wcsseling wordt aangenomen z. h. st., alleen de heer De Visser was legen. De voorstellen van Ged. Stalen werden hierna z. h. st. aangenomen. De voorzitter stelt voor dat de commis sies, die tot heden toe Ged. Staten van advies in deze materie hebben gediend, hun arbeid zullen voortzetten en met de provinciale boot de verschillende waterwe gen en kringen zullen bezoeken en tevens met het personeel spreken. Do commissie, beslaande uit de heeren A. Deking Dura, .7. ter Laan, J. Schouten, A. C. .Voikc-r, W. Warnaar C. D. Wcsse ling en 11. de Wilde,werd hiervoor herbe noemd. Begroeting 1920. Aan de orde was hierna de Provinciale bog root ing 1920. Bi) een artikel doet de heer D e Z e e u w -een voorstel om de verblijfkosten van de "Statenleden te verhoogen, daar deze thans absoluut onvoldoende zijn. Spr. sielt voor tie verblijfkosten niet 50 pet. te verboogen. Besloten wordt dit voorsid in de najaars zitting te behandelen. Met ontwerp begrooting wordt z. h. st. goedgekeurd Tn naam der Koningin werd de zitting der Staten hierna door den voorzitter ge sloten. De eommissie-Fleskens bij Koning Alfcert. Kaar wij vernemen zullen Vrijdag leden van de commissie-Fleskens door koning Albert ontvangen worden. Zij zullen Zijne Majesteit een scm van 190,900 franes over handigen, zijnde het overschot van hunne administratie. De koning zal hei liefdadig werk aanwijzen, waaraan dit saldo zal geschonken worden, Lansing. Naar aanleiding van de berichten over ec-u voorgenomen bezoek van den Ameri- kaanschen secretary of state Lansing aan Zuiphen, een hez ;ck, d.it intusschen we gens gebrek aan tijd is afgelast, verneemt de „Tel." nog, dat, blijkens een ingesteld -onderzoek, de minister niet afstamt van de Zutphensche Liiisincks, maar van een ge lijknamige, zeer oude familie uit Drente en het Noorden van Overijsel. Propaganda van gestolen geld. H.N. verneemt uit Parijs, dato gisteren: De regeeringen der geassocieerde en ge allieerde mogendheden hebben de onzijdi ge» van Europa en de regeeringen van Duitschland en Oostenrijk gewezen op het gevaar voor alle landen dat bestaat in de vorming van een fonds om Hongaarsch -bolsjewistische propaganda in de vreemde landen te maken. Zij hebben die regeerin gen verzocht de noodige maatregelen te nemen om zich te verzetten tegen de reali satie in hun gebied van de door Bela Kun gestolen effecten. Bond van R. K. Openbare Leeszalen en Boekerijen. Op Woensdag 30 Juli des voormiddags te eJf uur heeft in dc zaal van Eindhovens Mannenkoor te Eindhoven de jaarvergade ring plaats van den Cenlralen Raad van den Bond. De agenda bevat vóór de pauze: Notulen en jaarverslag. Rekening en ver antwoording. Verkiezing van bestuursle den: wegens het niet aannemen der benoe ming door den heer J. B. van Dijk te Am sterdam, en de periodieke aftreding van den penningmeester. Na de pauze: Te 1 uur voortzetting der vergadering, met als agendapunten: De houding der katholieke leeszalen ten op zichte der Centrale Vereeniging voor Open bare Leeszalen, Rijkssubsidieregeling en onze houding en wcnschen te dien opzichte. Cursus voor opleiding; ten slotte de rond vraag. Burgerwacht. Dal de oplichting van federatie drost ambten van -Burgerwachten goede vorde ringen maakt, blijkt uit het volgende: Reeds zijn opgericht de baljuwschappen Rijnland-Noord en Rijnland-Oost, resp. omvattende de gemeenten: Noord wijk, Kooi dwijkcihout, Lisse. Sassenlicim, Voor hout, Oegstgeest, Warmond, Rjjnsburg, be nevens Katwijk, Valkenburg, Wassenaar, Voorschoten, Stompwijk, Vcur. Aan den burgemeester van Leiden zal hei opper baljuwschap worden aangeboden. Op algemeen verlangen werd voor het woord drostambt die van baljuwschap gekozen. In verband daarmede is aan het bc-sluur van Rijnland Oost voorgesteld om hel woord drostambt te wijzigen in bal juwschap. Door den generaal-majoor, bevelhebber in de le militaire afdceling Amsterdam, is aan de burgemeesters der gemeenten in die afdeeling waar burgerwachten zijn op gericht, het volgende bericht: Het komt herhaaldelijk voor dat door hoofden van gemeenten waar burgerwach ten zijn opgericht of door commandanten van burgerwachten meerdere- malen wordt aangedrongen op de toezending van aange vraagde wapens, munitie, ledergoed enz. Teneinde noodelooze correspondentie te voorkomen,wordt het volgende bericht: Aanvragen van burgerwachten worden door mijn.bureaM op den dag van binnen komst of uiterlijk den daai'op volgenden dag behandeld en verzonden, indien hier over tenminste geen nadere inlichtingen in te winnen zijn. Aangezien dit echter over 't geheele land geschiedt, lioopen deze aan vragen zich op bij de artillerie-inrichtin gen aan de Hembrug, voor wat betreft.wa penen, munitie en onderhoudsmiddelen, en bij het centraal magazijn voor kleeding en uitrusting voor wal betreft het ledergoed. Door het groote getal der aanvragen, ge brek aan beschikbaren voorraad en pak- middelen kan het voorkomen dat in de verzending tijdelijk een aanmerkelijke ach terstand komt. Aangezien alle autoriteiten er naar streven om dien achterstand zoo spoedig mogelijk op te heffen, is een her haald aandringen der gemeente of burger wacht, hoezeer ook begrijpelijk, volkomen nutteloos. Ik vestig echter uw aandacht er op dat de garnizoenscommandant, die met de inspectie over een burgerwacht is be last, op aanvrage de noodige wapens enz. tijdelijk in bruikleen zal verstrekken, in afwachting van de' zending der aanvragen aan mij gedaan. Daar deze door den gar nizoenscommandant tijdelijk in bruikleen verstrekte wapenen enz. moeten worden teruggegeven na ontvangst der aan mij aangevraagde wapenen, geef ik u in over weging de door u aan dc-n betrokken gar nizoenscommandant aan te vragen wape nen tot het minimum te beperken. Vaart verbetering van den Rijn. Op initiatief van de Kamer van Koop handel en Fabrieken te Woerden werd, zoo als reeds gemeld, Dinsdagmiddag in het Raadhuis dezer gemeente een vergadering gehouden van belanghebbende gemeente besturen, met het doel tc komen lot dc op richting van een vereeniging tot vaart- verbetering van den Rijn. 1-Iet voorloopig comité, dat zich met de voorbereider de werkzaamheden voor deze bij een kóm s-". belastte, bestond uit de heeren K. Schouten Hoógeridijk, voorzitter van de Kamer van Koophandel te Woerden; C. R. Drijver, directeur van de Woerden- sche Bank, C. J. A. van Helvoort, secreta ris dézer gemeente: C. J P. P. Hendricks, Rijnstëenfabribant: P. J. JTofm.m, zand- steenfabrikant, en M. Kandorp, directeur der N.V. Woerdensche IJzer-Bouwmatc' rialenhandel, alle leden der Kamer van Koophandel en Fabrieken. Uitgenoodigd waren dc- gemeentebestu ren van Utecht, Oudenrijn. Veldhuizen, I-Iarmelen, Vleuten, Linschoten, Kamcvik, Woerden, Barwoulswaarder, Rietveld, Waarder Bodegraven, Zwammerdam cn Alplien aan de Rijn. Leiden en Katwijk waren niet uilgenoo digd, omdat naar het oordeel van het voorloopig conriié, de verlangde verbete ring inzonderheid het gedeelte van den Rijn betreft liggende tusschen Alphen en Utrecht. Al de gemeentebesturen waren vertegen woordigd, de meest en door hare respect ie ve burgemeesters. Utrecht had zich door den referendaris, den hoer Vcrzuijl, laten vertegenwoordigen. In het geheel waren 24 personen hij een. De heer H. G. van Kempen, burgemees ter der -gemeente Woerden, heette al dó aanwezigen welkom en verheugde er zich in, dat alle uitgenoodigden aan den tot hen gerïchten oproep hadden gevo'g gege ven. Hij bracht hartelijk dank aan de Ka mer van Koophandel voor het in dezen ge nomen initiatief. Bekend is het belang van het vaarwater den Ouden Rijn voor deze streken, wat echter niet ten volle tot zijn recht kan komen, door den slechten toestand, waarin dit water verkeert, doch hij sprak den wersch uit. dat deze verga dering ?tet' begin mocht zijn tot een gron dige verbetering. De heer "Schouten Hoven opende daarna de bijeenkomst met den wensch. dat door vruchtbare samenspreking men zou mogen komen tot de oprichting eener vereeniging die zich ten doel zal stellen de vaart verbe tering tusschen Woerden en Utrecht te be vorderen. Van welk groot vitaal belang dit vaarwater voor deze streken en in het bijzonder en voor den landbouw, handel en nijverheid in het algemeeno beteekenf, bewijst niet alleen deze groote opkomst, maar blijkt ook uit de talrijke adhaesiehe- tuigingen, welke de Kamer voor haar plan mocht ontvangen. Tal van corporaties lieten zich hooren. waarvan spr er o.a. noemde de Bond van Baksteenfabrikanten, de Maatschappij van Nijverheid, de Ver eeniging van Rijnstecnfabrikantcn te Woerden, de Vereeniging van Scheepvaart- belangen te Amsterdam, de Vereeniging ter behartiging van de Stoómvaartbelan- gen- te Rotterdam, de Vereeniging van Scheepbevrachters in Nederland, de Sehip- persvereeniging „Schuttevaer", de Bond van Handelaren in Bouwmaterialen in Ne derland. de Handelssociëteit te Utrecht, de A.N.W.R.. Toeristenbond in Nederland, de Middenstandsvereen, t,Dc Hanze', de Ned. Bond van Kaashandelaren te Gouda erf dc Bond van Vervcners in Z.-H. Hierna gaf dc voorzitter het woord aan den heer Van ÏÏeTvoort, die in een uitvoe rige studie uiteenzette de betcekenis van den Ouden Rijn als vaarwater en achter eenvolgens van de 16e eeuw af tot dezen tijd toe. de pogingen aangewend om dit vaarwater meer tot zijn recht tc doen ko men schetste, welke pogingen, helaas, door gebrek aan samenwerking der ver schillende daarbij betrokken lichamen echter grootendcels mislukten. Spr. be sloot met het uitspreken van den wensch, dat de vooruitstrevende geest onzer Iruid- genooten, die na het eindigen van den oorlog wakker geworden is. den onhoud- baren toestand van dit vaarwater zal in zien &n de handen zullen worden ineen ge slagen om de nijvere Rijnstreek een be hoorlijke vaartverbinding te verschaffen, opdat ook zij sterk zaJ staan in den eco- nomischen strijd, die straks zal moeten worden gestreden en welken strijd een groote rol zal moeten spelen ook in dit be langrijk deel van Nederland. Hij sprak ten slotte den wensch uit, dat deze dag daar toe den stoot zal mogen geven. Na deze opwekkende en van veel studie over dit onderwerp getuigende rede, die warm werd toegejuicht, volgde ecnige ge- daehtemvisseling, waaraan de hoeren Le Coultre, burgemeester van Bodegraven; Visser, idem van Alphen; Hofman en Van Ilelvooit uit Woeiden deelnamen en waar uit bleek, dat hef. denkbeeld om een ver eeniging op te richten instemming vond. Daartoe werd dan ook bij acclamatie be sloten. Met liet comité werden in het voorloopig bestuur gekozen de burgemeesters van Bo degraven, Alphon, Ouderijn en Utrecht, welk bestuur zich zal belasten met 'net ont werpen der statuten en huisUm-b ':ik re glement, waarna de gemeen! •■•besturen nogmaals zuilen worden opteren.» om een definitief bestuur te kiezen r. vndere besluiten in het belang der d-rt Ben de va ai (verbetering te nemen. Nieuwe bond In een te Amsterdam gehouden verga dering is een fusie tot stand gek omen tusschen directeuren van openbare verma kelijkheden en exploitanten van bioscopen, waardoor alles op dit gebied thans onder een bestuur ressorteert. Als bondsvoorzitter is gekozen de heer II. Ter lla-I. •v 'ie Gemengde Berichten. Vossen, In de Betuwsclie buurtschap pen Tongeren en Weina bij Epe, onder vindt men de laatste tijden veer laët van vossen, die ook over dag met groote brii- taliieit de kippenhokkeu plunderen. Dc (reeds gehouden drijfjachten, hebben tot dusverre niets mogen baten. Zomer 1S19. In. de pauze van de zit ting der Anistcrdam*c]i»_ rechtbank-vacan- tié-kamer, zaten dé verslaggevers in de koffiekamer om de brandende kachel. Juli 1919! Kersenroof. Te Va'kenswaard (N.-B.) werden de beide kerseiiboomen van een landbouwer door nachtelijke bezoekers to taal van den voorraad kersen, phu. 200 K.G., ontdaan. Opzienbarende arrestatie. Wii lezen in het "..Dagblad van Noord-Brabant Eenigen tijd geleden ontvingen wii een brief van een zekerén mijnheer Vierhout, die, och arm, begaan was met het iet der journalisten uit het zuiden. Hij wilde ons helpen. Een bond stichten.. De kosten ervan zou hij, uit de beurs van ecnige rijkemensehen, wel betalen, e Wij hebben verbaasd gestaan over deze grove poging tot ömkoopeiij. waartegen wij door collega's uit Zeeuwseli-Vlaande ren reeds waren gewaarschuwd. Maar het geval wekte toch onze nieuwsgierigheid en dus vroegen vrij den heer Vierhout om cn onderhoud. Het leek ons niet onaardig dezen man eens aan z'n jas te trekken. Echter hebben wij op ons verzoek om een onderhoud nooit eenig antwoord ont vangen. Telefonische aanvragen of mijnheer te spreken was in het hotel, waar hij had op gegeven te logee ren, werden steeds beant woord met de boodschap „dat mijnheer dc stad uit was." Wij informeerden eens achterom, het. heerschap bleek een jongmensen te zijn van even in de twintig, die hier op weel- derigen voet leefde met andere vreemd soortige typen, en in hun gezelschap goe den ster maakte. Met hem verkeerde een zekere Muller en als middenpunt van het gezelschap pareerde de heer Camhresy d'Ancona, een Belg, oud-secretaris der Ne- derlandsch-Fransche commissie, van wien gezien werd, dat hij leefde als een grand sinjeur en gezegd, dat hij te Breda een nieuw dagblad zou oprichten. Deze (mijnheer d'Ancona, j5s, met zijn secretaris, den heer Van Herwaarden, mid den in zijn vreugden gearresteerd en door de marechaussee naar Den Haag gebracht. Blijkbaar om te worden verhoord: de secretaris Van Herwaarden is intusschen weer vrijgelaten. Het troepje is nu uit elkaar gestoven en de heer Vierhout zal ons wel nooit meer komen vertellen, wat hij van plan is ge weest, met den Bond van zuidelijke jour nalisten. die met vreemd geld hunne belangen zou behartigen. Wi j hebben echter den indruk,'dat wij hier te doen hebben met een onhandige en zeer doorzichtige poging om met buitenlandsch geld invloed te oefenen op de openbare meening in Nederland: de aanleggers schijnen zich echter bediend te hebben van menschen, die. om het zacht te zeggen, voor hun taak niet. berekend zijn geweest- Overigens moge het buitenland weten, dat de openbare meening hier te lande zoo onnoozel n.iet is, als men in den vreemde schijnt te denken Op heeterdaad betrapt. In b£t hotel de Schuur te Breda is gearresteerd v. II.. die bezig was in het kantoor de brandkast te forcceren. Sociale berichten. De staking aan de Geld.-Overijseische Stoomtram-Mij. De directie der Geldersch-Overijselsche Stoomtram-Mij. heeft aan de stakende trambeambten aangezegd, dat, wanneer zij uiterlijk Donderdagavond a.s. den arbeid niet hebben hervat, zij als ontslagen zul len worden beschouwd. ONDERWIJS. Uniforme aardrijkskundige studie. Door 149 leeraren en leeraressen in de aardrijkskunde bij het gymnasiaal, mid delbaar en kweekschoolonderwijs werd aan den minister van Onderwijs een adrc-s ge zonden, waarin zij aandrongen, om in de regeling der aardrijkskundige studiën aan de universiteiten ale onderdeelen van het vak voor de geheele studie in éen systeem op te nemen en indien dit onmogelijk is, een zoodanige regeling te treffen dat ten minste hetzelfde candidaatsexamen door allen wordt afgelegd. In de tóelichting wordt o. m. gewezen op het verkeerde van een opleiding, die van den aanvang af gesplitst zou zijn naar twee faculteiten, n.fl. die der letteren en die der wis en natuurkunde in twee ge heel verschillende richtingen. Letteren en Kunst. Vondels Jephta. Naar men belangstellend vernémen zal: Het Rotterdamsch Tooneel hoopt reeds in het begin van het aanslaand seizoen Vonders Jephta te vertoon en. Henri Zag- wijn componeert nieuwe muziek voer de reien, zegt de ,,N. R. Ct." Leger en Vloot. Vergoeding kostwinnerschap. Met ingang van 1 Augustus a.s. zijn ont bonden de provinciale commissies van voorlichting in zake bezwaarschriften óver de door dc burgemeesters genomen beslis singen nopens aanvragen om vergoeding wegens kostwinnerschap. Bezwaarschriften, als bedoeld, moeten na 19 Juli 1919 niet meer door tussehen- komst van genoemde commissie, doch rechtstreeks hij den betrokken minister (van Oorlog of van Marine) 'worden inge diend. SPORT. PAARDEN. Concours-hïppique te Hoofddorp. Hedem viert de vereeniging ..Vooruit"' ter bevordering van de paardenfokkerij in do Haart cmr?;ermeer haar tweede"lustrum. Voor de 10de maal houdt dc-zo vereeniging blaar jconcours' le Hoofddorp, een, con cours, dat ongetwijfeld het beste is in ons land, in verband met-de ontwikkeling van de paardenfokkerij in deze streek. Het terrein verkeert in een uitstekenden staat en heeft van den ovërvloedigen re- ge.» niet het minst geleden. De overdekte tribune, die.dit jaar wederom is vergroot, heeft, thans een lengte van 150 meter, ter wijl de niet overdekte staan-tribune pl.m. 60>0 plaatsen telt, zoodat een ieder gemak kelijk de verrichtingen der deelnemers ir. den ring kan volgen. Dc officieele opening van het concours had plaats des morgens te 10.15 in de bo venzaal van hotel De Bc-u-rs. In het geheel waren ingeschreven^ 385 paarden, waaronder de beste exemplaren uit ons land. Ook voor liet springconcours is veel ani mo. Niet minder dan 36 paarden waren ingeschreven, waaronder de meest bekende springpaarden. Over gebrek aan deelneming heeft het bestuur dus niet te klagen, daar er onge veer 100 inschrijvingen meer zijn dan het vorige jaar. De prijzen, die voor de verschillende nummers zijn uitgeloofd, zijn bijzonder talrijk en: fraai. De koninklijke familie heeft van haar belangstelling blijk gege ven door liet beschikbaar stellen van vijf medailles. Verder zijn er aan prijzen uit geloofd 2 gouden zweepen, 5 wisselbekers en een groot aantal medailles, benevens voor meer dan f 5000 aan geldprijzen. Te 10 uur vertrok er een extra trein uit Haarlem naar Hoofddorp, terwijl de trein van 10.15 van het station Willemspark te Amsterdam doorliep naar Hoofddorp en te Aalsmeer aansluiting heeft op dien van Uithoorn, waardoor de gelegenheid gebo den werd des morgens tijdig op het ter rein te zijn. De uitslagen volgen morgen. SCHAKEN. Reti heeft Dinsdagavond te Leiden zooals reeds gemeld een simultaan-se- anee gegeven voox het Leidsehe schaak genootschap. Er zijn 18 partijen gespeeld. Hiervan won Reti er 14. verloor er 2 (tegen dr. A. van Rhijn en B Vies) en speelde 2 remise (tegen dr. I. R. de Bruine Groeneveldt en tegen G. Bosscha). Land- en Tuinbouw. Voor f 1,000,000 aardbeien. Zaterdag is het millioem dit jaar besteed aan aardbeien op de veilingen der R. K. Tut: ui ers ver eenling .Ke-nnemejif and?' tfa Beverwijk volgemaakt. Het bestuur bood è»n kooper èn verkooper die zulks deden, een aardig souvenir aan. De opbrengst der aardbeien is bijzonder meegevallen. Vreesde men eerst ua! deze laag zou wezen, omdat Duitschland niet kon koopen, al spoedig bleek het tegendeel Dank zij den aankoop voor de Engcfeihe jamfabricatie waren de prijzen bijzondeft hoog en maakte menig tuinder goede za, ken. Rechtzaken. Diefstal van bont. De Vacantiekamer der Amsterdams lio Rechtbank heeft uitspraak gedaan in een zaak tegen twee mannen, die in den nat lit van 27 op 28 Maart uit het magazijn van den heer J. J. Meyer aan de Wetering schans 223 te Amsterdam voor f 26,000 aan bont ontvreemd hadden. Beiden werden overeenkomstig den eisch tot gevangenis straf veroordeeld voor den tijd van één jaar en drie maanden. Buiten verantwoordeliikheid der Red) Geacht-: redactie, Vergun mij een plaatsje in uw blad. Bij voorbaat mijn dank. Naar aanleiding der gehouden vergade ring van den Ned. R. K. Volksbond aid* Leiden kan ik niet nalaten langs dezerf weg ean ernstig protest uit te brengen tegen het bestuur en diens handelswijze omtrent het punt wat dien avond is be handeld en doorgevoerd. M. i. vind ik het zeer onverantwoordelijk en ongeldig dat er zoo'n stemming is geschied. Bij zoo'n behandeling van een ernstig en ingrij pend punt. n.I. hel verkoopen van het ge bouw: was het bestuur organisatorisch verplicht geweest, een presentielijst bij te houden, want iedereen kon vrij in en uit loepen. Wie geeft mij de zekerheid dai er eer lijk is gestemd? Want toen de voorzitter zag, dat er bij ey-sle stemming bij opa staan en zitten (ook geen goede stemming voor zoo'n punt) zijn voorstel zou vallen, en hij hiermede geen conclusie kon trek ken, een nieuwe stemming uitlokte, n.I. met. afgescheurde papiertjes van lijsten dei teekenschooL zonder waarmerk. Dus zeer gemakkelijk konden er eenige bijgevoegd worden. Al deze omstandigheden in aanmerking nemende, zal het bestuur wel inzien, ge handeld-to liebhen, onder den indruk der. meening die zij voorstelde, en alsnog deze stemming ongeldig doen verklaren, want nooit zou de blaam, door deze handel wijze gedaan, van den R. K. Volksbond, afd. Leiden, kunnen worden uitgewischt. VAN B. Steunt de Volksbond-Propaganda-Unic! Bravo!! Ja lezers! Dat bravo spreken wij, neen roepen wij dankbaar uit voor de kleine vereeniging „St. Barbara", die ons, de Volksbond-Propaganda-Unïe, zoo ter- wille was om een bedrag van f 2.50 uit «le bas le geven aan ons als steun en een gul den voor ons Jubileumfonds. Wat toch is het geval? Aanstonds zal „De Volksbanier" samen smelten met het „Katholieke Volk", gevolg zal zijn. dat wij al onze krachten zullen moeten besteden voor een eigen orgaan, want de ruimte in dat nieuwe blad zal ons ten 1ste geen voorkeur op de andere bis dommen en ten 2e zooveel copie niet kun nen toelaten. Daartoe is gesticht een Jubileumfond*, cm strakjes met ons 10-jarig bestaan een ruggesteun te hebben, waarmee wij moe dig kunnen voortwerken, om te komen tot een eigen blaadje, een eigen orgaan. Is dat streven nu alle vereenigingen in de stad sympathiek, dat zij dan in «le vereenigingszak tasten en doen zooals de kleine „St. Barbara"-vei eeniging. Het gaat oin de algemeene uitbreiding van onze Roomsche organisatie op allerlei gebied, voornamelijk die van den Volksbond. Gaven aan A. v. Dongen, Bakkerkorfstr. 8a, Leiden. MET BESTUUR DER VOLKS- BOND-PROP AGANDA-UNIE. VOORSCHOTEL. Diefstal met inbraak, Bij den heer 17. van Tol aan den Rijndijk is ingebroken in de schuur en zijn gestolen 8 paar kousen. Ook bij den heer Daudij is ingebroken. Daar worden 2 paar kousen vermist. Bij den heer Franken aan den Lcid- schen Straatweg is uit het bollenhuis een fiets gestolen. Met éen valschen sleutel heeft men zich toegang verschaft tot het bollenhuis. De diefstal is des nachts ge pleegd. ALPHÉM AAN DEN RUN. Militaire schoenen. Het restant mili taire schoenen wordt aan het Rijk terug gezonden. Hiermede echter zal worden ge wacht tot 23 Juli, zoodat eik inwoner als nog tot dien datum in de gelegenheid wordt gesteld zich van genoemd artikel te voorzien tegen den prijs van f 8. ALPHEN a'tf. RU*1 Commissaris van politie. Bij ken. be sluit van 15 dezer is bcnocommis saris van politie alhier, «i .-i N. Ver- ka ik, thans inspecteur van p.niiie te Win schoten. BOSKOOP- Geslaagd. Bij het 'overgangsexamen aan de Rijkstuinbouwschool alhier slaag den de leerlingen J. v. d. Graaf, J. C. Ha gendoorn, A. A. Lünnemann, W. J. Nieu- wenhuyzen en W. J. Hooftman, alhier. HILLEGOM. Posterijen. De heer F, P. v. d. Lo£fy tijdelijk brieven- en telegrambesteller al* hicü- is met ingang van 1 Augustus deft' nitief als zoodanig benoemd. Qrut£rvrijs, aaii

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 2