Je letale Ciunit". p Tweede Blad. Uit de Omgeving BINNENLAND. Vrijdag !l Juli 1919 Zilverbons van een gulden. Sommige winkeliers weigeren zilverbons van f 1 met de handteekening van minister Van Gijn in betaling aan te nemen. Deze weigering berust op een misverstand. Al- Jieen de zilverbons van f 2.50 met de hand- ■l teekening van minister Van Gijn zijn van 1 onwaarde verklaard. De nieuwe broodkaarten. Met een enkel woord is reeds medege- j_ deeld dat minister Van IJsse-Isteijn voorne mens is een nieuw model broodkaarten in ite voeren. In verband hiermede verneemt de „Tel." nog het volgende: ,n De bedoeling, die bij dit gewijzigd systeem van broodkaarten heeft voorgezeten, is in hoofdzaak om le. het verkoopen van broodkaarten, zoo wel als het ongeoorloofd gebruik maken van de op onrechtmatige wijze verkregen broodkaarten tegen te gaan; 2e. te voorkomen, dat bons van nog niet- geldige broodkaarten door den bakker wor den aangenomen (een onregelmatigheid, -j die ondanks alle controle, nog steeds veel- n vuldig voorkomt). De in te voeren broodkaarten zullen voor wittebrood, bruinbrood en roggebrood, verschillend gekleurd zijn. Het. plan is nu, om niet van te voren, doch eerst op het allerlaatste oogenblik bekend te maken, welke broodsoort op een bepaalde kaart r verkrijgbaar zal zijn. Ook de aanwijzing der tijdvakken komt op de broodkaarten te vervallen. Gesteld dus, dat ergens een belangrijke partij broodkaarten ontvreemd wordt, dan kan de minister- b.v. den vol genden dag reeds andere gekleurde bons voor wittebrood aanwijzen. In verband met deze mogelijkheid zal de inbrekersanimo voor de tot nu toe zoo be geerde broodkaarten wel verdwijnen. Ook de controle van rijks- en gemeentewege over de bakkers-administratie zal onder het nieuwe broodkaartsysteem belangrijk I worden vereenvoudigd. Intusschen zal dit fraude-keerend stelsel •weer een belangrijk offer van de schatkist vorderen, daar ongeveer 10 millioen brood kaarten. volgens het oude model, voor voU gende tijdvakken reeds gereed liggen. Zoo moet men bijv. met het drukken der brood kaart-bewijzen (voor rondtrekkende perso- nen en schippers) reeds tot het 138ste tijcL- vak gevorderd zijn. Ten slotte vernam het blad nog, dat de wittebrobdkaarten tot 1 April 1920 gehand haafd zouden worden. Kapok. De Nederlandsche Uitvoer Maatschappij .vestigt de aandacht van belanghebbenden er op dat bij den minister van Landbouw geen bezwaar meer bestaat tegen uitvoer van kapok voor zoover de N.O.T. bepalin gen dien uitvoer toelaten. Aanvragen voor kapokuitvöer-consenten I moeten bij voormelde Maatschappij wor den ingediend. De moeilijkheden ïn de sïgarenindustrie. j Het schijnt, dat de sigarenfabrikanten don wijsten weg kiezen om tot een oplos sing der ernstige moeilijkheden in de in dustrie te komen. Ons kwam ri.l. ter oore, dat thans aanzienlijk lagere aanbiedingen aan het buitenland (i c. Denemarken) wor den gedaan dan eenigen tijd geleden, waar schijnlijk mede als gevolg van een schrij ven, dat van de zijde van den minister Van IJsselsteijn aan de organisaties der industrieelen is gericht. „Hhld." Turf. De Vervenersbond heeft heloten een coop, verkoopvereen. voor turf enz. te stichten nu de turfdistributie 1 Juli j.l. is gestaakt. Mosselval. Uit Goes schrijft men aan het ,,Vad.": Er heerscht tegenwoordig op de oester- banken in de Grevelingen, in het Dijkwa- ter en in de Oosterschelde een zware mos- selbroedval. De jonge mosseltjes vallen bij millioenem -op de oesters, bedekken deze bij het op- FEUILLETON. EEN EDEL HART. 235) Dit waren haar laatste woorden. Weer zakte haar hoofd achterover wijl onzeglijke smart haar gelaat vertrok; hare oogen sperden zich wild open en staarden naar Maurice.... Zij verroerde zich niet meer. Noch de goede zorgen van Laure, nog do dolle streelingen en liefkozingen van Diane die inmiddels weer,binnen was gekomen, brachten haar weder tot liaarzelve. 't Was gedaan!... Toen de familie Vallauris het sterfhuis verliet, kwam Souriquette juist aan, om op hare beurt, de arme Inès te bezoeken en zoo mogelijk le troosten. Welnu?... vroeg zij. Hoe is het ge gaan?... Hoe maakt zij het?... 4 Zij is bij den Heer, antwoordde Laure Arm slachtoffer eener verkeerde op voeding, zuchtte Souriquette. Wat heeft zij bare misstappen zwaar geboet. Wie wind zaait, oogst storm! sprak graaf de Rhodes, toen hij later op den dag het overlijden vernam der jonge vrouw, in wie de wereld zoo lange jaren zijn klein dochter gezien had. Doch laten wij de doo- den rusten, voegde hij er bij, en nog enkel hunne ziel gedenken in onze gebeden!... groeien als met een korst en verstikken ze. De kweekers bmden tegen dit kwaad, dat noodlottig voor hun onderneming kan zijn, den strijd aan op energieke wijze. De oesters worden opgevischt, stuk voor stuk schoongemaakt, en daarna naar de ban ken teruggebracht. Daarmede is men thans druk bezig. Bergen oesters ziet men in fle loodsen in den omtrek van Ierséke. Na tuurlijk is de schade aan buitengewone arbeidsloonen zeer groot, terwijl ook de oesters door het lijdelijk verblijf buiten het water in haar groei worden belem merd. Soms is de zeester, anders de vijand der kweekers, hun bondgenoot tegen het mos selzaad. Wanneer n.l. de val van het broed van de zuster samenvalt met den mossel- zaadval, legeren de jonge zeesterretjes zich op de mosseltjes en verslinden deze op hun beurt. Zifk gelukkig samentreffen doet rich echter dit jaar niet voor. i VEREENIGINGEN EN COURANT. In „De Maasbode" hebben we onlangs een klacht gelezen, dat le Roomscbe bla den dikwijls meer notitie nemen van de" niet-katholieke vereenigingen dan van de katholieke. Die klacht van den inzender ging gepaard met een aansporing tot be terschap. De redactie van het Rotterdam- sche blad heeft erkend, dat in de klacht objectief beschouwd een grond van waar- beid is gelegen. Toch gaat hot niet aan de verantwoor- lijkheid voor dezen misstand bijna geheel naar de zijde der persorganen te schuiven. Het mag zijn. dat een roomsche redactie zich wat te royaal Toont tegenover de niet- katholieke organisaties en den juisten maatstaf het interesse, dat ook de ka tholieke lezer bij een en ander hebben kan uit het oog verliest; anderzijds is het te kort. aan den katholieken kant geenszins uitsluitend of maar in hoofdzaak te wijten aan de redactie' der bladen. ..De Maasbode" meende, dat er inder daad wel eens op gewezen mag worden, dat de niet-katholieke organisaties en ver eenigingen vaak beter den weg naar het roomsche redactie-bureau kunnen vinden dan de eigen geloofsgenooten, dat gene daarbij in den regel de journalistieke taak in allerlei opzicht welen te vergemakkelij ken, terwijl wij niet zelden van de katho lieke vereenigingen zij het aJ geen tegen werking dan toch weinig tegemoetkomend heid ondervinden. Er zijn er b.v. die voor den katholieken Journalist haar deuren sluiten, terwijl de "zu ster-corporatie van niet katholieke richting alree voor den aanvang der ver gaderingen ons keurig-gedrukfe excerpten toezenden van hetgeen verhandeld wordt. Van andere organisaties weer hoort een katholieke redactie nooit taal of teeken invitaties voor vergaderingen e.d. berei ken haar niet alleen wanneer dan om trent de actie van niet katholieke zijde een mededeeling in de courant verschijnt, komt men mét aanmerkingen over onge- ivenschte reclamemakerij voor den tegen stander. Er is op dit stuk den laatsten tijd geluk kig veel anders geworden en de katbolie ke organisatie-menschen beginnen zich beter rekenschap te geven van de beteeke- nis der pers ook voor hun streven; ze wor den meer mededeelzaam en .houden z'ch minder op een afstand. Zoo hopen wij, be sluit ,,De Mpasbode", dat door goed-begre- pen samenwerking voor de in zich gerecht vaardigde klacht van den schrijver spoedig alle bestaansgrond moge vervallen zijn. De beschouwingen van ,,Dc Maasbode" kunnen ongecommentarieerd .worden over genomen voor Leiden en omgeving. Wat ,.De Maasbode" als algemeen verschijnsel signaleerde maakt voor Leiden geen uit zondering. Ook hier hebben we ons te be klagen over de medewerking van enkele kath. organisaties. Die schijnen maar niet te begrijpen, welke band een courant vormt en hoe kleine middelen het vereeni- gingsleven bevorderen. Men leest graag wat over zijn vereeni- ging in de courant, maar vergeet zoo ge makkelijk het middel om die courant op de hoogte te houden. Met ,.De Maasbode" gevoefen wij als kleinere perszuster vrij heid ons hart te luchten. Niet om elkaar onvriendelijk te zijn maar slechts gedre ven door het verlangen van geregelde sa menwerking te scheppen, die -èn de ver eenigingen èn de courant tot nut sticht. Gemengds Berichten. Frauduleuze geldïnnïngj Door eenige rechercheurs te Rotterdam is zekere A. W. HOOFDSTUK XIII. Eindelijk! Weer lacht de lente op veld en in gaard; het werkende sap doet de knoppen zwel len; reeds fleuren en geuren de bloemen op den boord der bergstroompjes; alles zong van vrede, liefde en levenslust. De familie Vallauris was vereenigd, niet op Argelles, dit huis herinnerde Jacques de Rhodes te veel aan treurige dingen maar wel op Astarac. Souriquette had zelf den winter er door willen brengen, en ofschoon het gure jaargetijde soms hard is in 't ge bergte, toch had zij die gezegende plek niet kunnen verlaten. Laure natuurlijk, dacht en sprak gelijk zij. Maurice hield nu een waakzaam oog op die twee landgoederen,zooals eertijds Fa- bien d'Argelles deed, voordat Diane ramp spoed en treurnis aan zijnen haard bracht Men vond hem weinig thuis. Hij was ge woonlijk zeer droefgeestig gestemd. Hij durfde Henriette nauwelijks een woord toe spreken; zijn eigen moeder, scheen hij te vreezen. Zijn zoontje groeide op te midden van Laure's liefde en Souriquette's goede zor gen en toewijding. Maurice liet het wel wat te veel aan hen over; was het omdat het knaapje zoo goed op Inès geleek? gearresteerd, die op lijsten geld inde voor de slachtoffers van de Kloet-ramp. Op het politiebureau bleek, dat deze persoon een dergelijke practijk ook in Den Haag heeft uitgeoefend. Hij is voorloopig in bewaring gesteld. De haren afgeknipt. Te Terneuzen heeft een man zijn vrouw naar Belgisch voorbeeld, de haren afgeknipt. Eerst gaf zij te kennen zich wegens deze schande te zullen verdrinken, maar zij heeft zich later bedacht en bij een coiffeur nieuw haar be steld. De heer Barbarossa verveelt zich. De fameuze' heer Barbarossa van de .Tele graaf". verveelt zich schrikkelijk in 't groote Amsterdam. Niet overdag, want dan verzint hij en schrijft hij zijn grappen voor de „Tele graaf" en het Cabaret-Tooneel, maar 's avonds weet hij met zijn tijd geen raad. Je kunt toch niet heel den avond in de „Kroon" zitten, en bovendien als journalist is Barbarossa voor alles tooneelrecensent. Er moeten dus theaters zijn in Amster dam, wil de heeT Barbarossa aan den slag blijven. En stel u voor dat Barbarossa in plaats van lyrische ontboezemingen over de mooie beenen van mejuffrouw X, of het verrukke lijk snoetje'van een andere artiste, als hoofdredacteur (sic) van de „Telegraaf" genoodzaakt zou zijn ernstige hoofdartike len te schrijven over sociale, politieke of economische onderwerpen. Wat zouden de lezers van de „Telegraaf" hun lijfblad met ongewone oogen aan kijken. Maar toch Barbarossa de hoofdredacteur van het, wereldblad de „Telegraaf" oordeelt dat hij geen terrein v^n werkzaamheid ge noeg meer heeft. Hij slaakt een noodkreet als een mensch die den geeuwhonger nabij is. Er is in onzen tijd nood aan de eerste en noodzakelijkste middelen des levens, maar dat alles deert den heer Barbarossa niet Maar hij heeft een anderen nood ontdekt welke veel schrikkelijker is dan alle andere en dat is de theaternood in Amster dam. Volgens het lijstje van de „Telegraaf" zijn er in Arasterdam: de Stadsschouw burg. 't Grand Theatre, de Hollandsche Schouwburg, het Paleis voor Volksvlijt, het Centraal Theater, het Rembrandt- Theater. de Schouwburg Frascati, Plan tage-Schouwburg, Rozentheater, Carré. Flora, plus meer dan een dozijn bioscoop theaters. Iemand die uit de provincie komt denkt allicht dat er in Amsterdam geen einde aan het uitgaan en pretmaken kan komen. Maar de heer Barbarossa oordeelt, dat nu de uiterste limiet in den theaternood te Amsterdam is bereikt. Zelfs menschen in Amsterdam die anders de grappen van Barbarossa lezen, vervelen zich. Het broodrantsoen is wel verhoogd, maar er is nog altijd een theaternood. Panem et circenses! Brood en spelen. Meer dan-een centrale keuken, een stad huis en een hoog-oven hebben menschen als Barbarossa theaters noodig. Overdag zorgt hij zelf voor de piasseri j, maar 's avonds wil hij zien, hoe anderen het doen. „Msb." Als een tioode voorbij gaatWe lezen in het „Hbld.": Dezer dagen trof mij iets, dat mij even pijnlijk aandeed en dat toch zoo gemakkelijk veranderd zou kun nen worden. Mij passeerde een begrafenis van -een geïnterneerden Belgischen strij der. Een groote afdeeling geïnterneerde Belgische officieren en soldaten volgde de lijkkoets. Toen de wagen onder de tonen van Chopin's treurmarsch mij passeerde, lichtte ik den hoed een oogenblik van het hoofd. Verwonderde blikken, ja, zelfs eenige spot tende opmerkingen aan mijn adres, vie len mij op. Maar ook viel mij op, dat mijn voorbeeld door niemand gevolgd werd. Voor een Bank stonden vele heeren, ge reed om hun dagelijkschen arbeid aan te vangen, maar ook daar, waar men toch wel eenige vormelijkheid verwachten kan, bleef deze achterwege. Zou het. vraag ik mij af, de nabestaan de vrienden van den overledene niet aan genaam aandoen, te zien, dat men uiterlijk tenminste een oogenblik deelneemt in hun verdriet? ALPHEN a. d. RIJN. R. K. Volksbond. De afd. Aarlander- veen vergaderde dozen Zondag. De verga dering werd geopend met gebed en met het zingen van het Bondslied. Tot bestuursleden werden gekozen de Maurice zocht nog meest het gezelschap van Jacques. Terwijl Laure en Henriette de armen be zochten of thuis werk verrichtten, deden de grijsaard en de joiige man samen ein- delooze wandelingen, hetzij op het land goed, hetzij in de omstreken. Soms liepen zij uren naast elkander zonder een woord te spreken. Pijnlijke gedachten kwelden soms beiden: zou Jacques er toe komen het geluk van Souriquette te verzekeren, en terzelfder tijd zijn rustigen ouden dag? En Maurice, zou die wel ooit den dag aan schouwen, dat Souriquette er in zou toe stemmen zijne vrouw te worden? Want. Maurice gevoelde wel dat hij Hen riette oprecht en vurig liefhad. Maar hij, zooals alle verliefden, was blind, vol twij fel en schrik... Beminde zij hem meer dah een zuster haven broeder?Had zij ooit iets anders in hem gezien?... Souriquette sprak nu nooit meer over hare gevoelens of ontwerpen.. Geen vuur glinsterde in hare groote blauwe oogen. Haar gelaat was altijd even kalm en on doorgrondelijk. Zij werkte, aan de zijde van Laure, onder de 'pijnboomen, zonder dat nog iets hare herwonnen gerustheid scheeen te hinderen. O Maurice kwam of hij heenging, het deed haar niets; meest tijds scheen zij 't niet eens te bemerken, scheen te hinderen. O Maurice kwam of heeren J. Keijzer Gz., Adr. Heijman en Ant. van Veen. .Tot voorzitter, de heer J. Groen in 't Wout. Op de vraag van het centraal bestuur over den vrijgestelde werd beeloten te ant woorden: is de kas van het centraa.1 be stuur bij machte zonder extra contributie le salarieeren, dan vindt de vergadering dit best. Echter geen gesalarieerd vrijge stelde voor plaatselijke afdeedingen uit de centrale kas. Het bestuur der coöperatie deelde den leden mede, dat klompen aangekomen zijn welke togen den kostenden prijs zullen ge leverd worden. Verder werd den secretaris gevraagd, te schrijven naar- den heer Klein een spreker voor coöperatieve werken op te geven deze zou dan door den Bond worden uitgenoo- digd een lering te houden over coöperatie, en haar werken. De vergadering werd met gebed gesloten. Hulp in no*)d bracht op f 0-82%. HILLEGOM. De Hanze. Gisteravond hield de afd. Hillegom en omstreken van de Hanze een ledenvergadering in café „Flora... De voorzitter, de heer C. G. v. d. Poll, opent met den chr. groet en heet de heeren wel kom», in 't bizonder de nieuwe leden. Spr, hoopt, dat zij door e'en ruimen blik op het middenstandsvraagstuk, het bestuur zullen steunen. De notulen worden aaarna gelezen en onveranderd goedgekeurd. Hierop volg den mededeelingen van het bestuur. In zake het al of niet lid zijn der coöperatie alhier, kwam het bestuur, gehoord den geest, adviseur, tot de conclusie, dat het lidmaatschap dezer coöperatie met zuiver stoffelijke belangen kan samengaan met het lidmaatschap van de Hanze, mits de winkel der coöperatie noch geheel, noch gedeeltelijk worde aangewend tot politie doeleinden, strijdig met onze beginselen. Het bestuur voegt hieraan terstond toe. dat echter geen goed organisatieman-Han- zelid lid der besproken coöperatie zal wil len zijn. Het bestuur deelde verder mede, dat. sinds de laatste vergadering is opgericht een Gew. Vakafd. voor R. K. Kleermakers- patroons en een voor R. K. patroons in de bouwvakken. Hierna deelde het bestuur mede, dat sinds de; vorige vergadering op verzoek van een der bestuursleden een bui tengewone bestuursvergadering was belegd in verband met het alhier te stichten bij kantoor van de Hanzebank. 't Bestuur was eenparig van meening, dat de directie in dezen niet coulant handelde tegenover den correspondent der Bank. Officieel is den correspondent niets bekend gemaakt. Of ficieus is wel bekend, dat de directie po gingen heeft aangewend om een ander als directeur te krijgen. Op de bedoelde buiten gewone bestuursvergadering is een besluit genomen, met algemeene stemmen, en een schrijven per 28 Mei aan de directie ge monden, waarin de heer Bakker als direc teur wordt aanbevolen in het belang der Bank. Dit schrijven wordt nu voorgelezen rYi aan de vergadering gelegenheid gegeven 'naar meenipg te zeggen. Verschillende •prekers keuren de houding der direct'1'1 af, vooral dat sinds 28 Mei tot heden, 7 Jun, zelfs geen antwoord werd ontvangen. Na bespreking in extenso werd eene motie met vrijwel algemeene stemmen aangenomen, waarin de vergadering hare afkeuring uit spreekt ten opzichte der directie inzake hare handelwijze opzichtens den correspon dent der Bank en werd besloten deze motie aan de directie der Hanzebank te Delft op te zenden. Over de contributie-verhooging werd zeer breed van gedachten gewisseld. Wordt het voorstel van 't hoofdbestuur in dezen aan genomen, dan wordt de contributie ver hoogd van 4 op 6 gulden. Aan de afge vaardigden werd opgedragen op de alge meene vergadering een ernstigen wenk te 'geven tot verbetering van bet orgaan. Men achtte dit hoog noodig. Nog werd bepleit een Hanze-dag ook eens op kleinere plaat sen te houden en niet des avonds te 7.30. Ten slotte achtte men uitbreiding van het aantal hoofdbestuursleden noodzakelijk en zag men dit bestuur gaarne aangevuld met een paar leden uit de kleine plaatsen. Tot afgevaardigde werd gekozen de heer J. Sneeboer. Bij de rondvraag werd de voorzitter har telijk gelükgewenscht met zijn benoeming tot lid van den Raad, waarop deze met welgekozen woorden antwoordde en be dankte. Op voorstel van den geest, advi seur werd besloten het eerste lustrum der afdeeling feestelijk te vieren. De propagan- da-commissie zal deze eeretaak voorberei den. Hierna werd deze goedbezochte ver gadering te rond elf uur op de gebruikelij ke wijze gesloten. Zoodra zij hem van verre in 't oog kreeg, liep zij hem tegemoet, slingerde hare arme11 rond zijnen hals, liet soms minutenlang haar gebogen en roerloos hoofd op zijne borst rusten, en genoot dan de reinste en zaligste vreugde, Nooit zal ze mij als verloofde bemin nen. dacht Maurice, al meer en meer droef geestig. En hij liep langs akkers en door bos- schen met mijnheer de Rhodes, die veel ge noegen beleefde van zijn nieuwen leerling, diepe genegenheid jegens hem opvatte, en hem onderrichtte in alles wat hij zelf wist. Zekeren namiddag, van een lange wan deling huiswaarts keerende, ontmoette hij Souriquette op eenigen afstand van Astara© Hij vroeg haar naar huis te mogen gelei den. en bood haar zijnen arm aan. Ofschoon Henriette al hare wilskracht in spande om. kalm te blijven, toch voelde Vallauris dat hare arm op den zijnen beef de, en zij scheen zoo ontsteld dat hij haar deed rusten op de eerste zodenbank welke zij voorbijkwamen. Door een zonderlinge omstandigheid, konden zij van die plaats, heel in de verte, de witmarmeren kapel zien, over welke de ondergaande zon een gulden schijn goot. Was die laatste zonnestraal niet als het afbeeldsel van den glimlach en de zegening welke de dierbare dooden haar toezonden? SPORT. R. K. Vereeniging van leiders en leidstere van lichaamsoefeningen in het bisdom Haarlem. Zondag 13 Juli te 2 uur zal een aJge- meene vergadering worden gehouden te 's Gravenhage in gebouw Unitas, Prinse straat 4-4 (zaal 3). Alle R. K. Ieiders(ster8) en gymnastiek- leeraars(essen) ook niet-leden worden tot deze vergadering uitgenoodigd. Personen welke zich te Leiden hebben gevestigd. Mej. A. J. Rijnaarts, kinderjuffrouw, Nieuwe Rijn 3. Mej. P. Okkema, huis houdster, Oude Singel 158. Mej. wed. M. ih Marksv. der Eist en gezin, Hooigracht 52a. J. v. d. Laan, boekbinder, Waard- gracht 133. G. S. van Suil, winkelbe diende, Utr. Jaagpad 11a. A. W. Allen, kantoorbediende, Zoeterw. Singel 15. J* M. C. C. Huge; Rijn en Schiekade 113. Mej. M. A. P.' Bogert, verpleegster, Dia- conessenhuis. H. J. Misana, Groenhazen- gracht 7. L. de la Rie, kellner, Pape straat 7. Mej. A. H. Reedijk, verpleeg ster, Acad. Ziekenhuis. Mej. J. C. v. d. Linden, huishoudster, Oude Vest 65'. H. A. J. Cornielje, boomkweeker, Pieterskerk hof 9. L. Buijsman, Groenhovenstraat 8. Sawarno Sosro, Nieuwsteeg 5. Mej. CL Dirkse, Hooigracht 33. Mej. H. A van Gelder, Nieuwe Rijn 69. Mej. J. Boon stoppel, Hoogl. Kerkgracht 39. Mej. J. •P. Kapaan, Oosterdwarsstraat 25. J. M. Hoekstra, kantoorbediende, Aloëlaan 59. C. Th. Koopman, inspecteur eener le ven sverz.-Mij., Zoeterw. Singel 15. Mej. M. II. F. T. Neeléson, winkeljuffrouw, tal- inarkt 26. G. J. Maalderink, handetfoe- 'liende, St. Jacobsgracht 6a. Mej. wed. M. Kuikhoven—Posthmann, Vrouwensteeg 18a. G. Kurpershoek en gezin, fabrieks baas, Haarl.straat 156a. H. ^in Eijken °n gezin, agent van politie, Schutterstraat 8a. M. H. de Reede en gezin, accountant Drie-Octoberstraat 5a. J. A. Voelers, -pzichter met verlof, Alexanderstraat 11* C. L. Regli en gezin, sergeant infanterie, P. de la Courstraat 6. F. J. Bekkers, bouwk. teekenaar, Diefsteeg 6a. P. J. Leij en dekker, koopman, Sliksteeg 19. Mej. J. C. M. Tuerlings—v. Amelsvoort, Oude Vest 37. J. G. A. Mulder, Prinsessé- kade 4. Mej. C. J. Vermunt, Hooigracht '10. Mej. H. M. J. E. Jansen, Lange^ brug 87. Jhr. E. G. van Benthem—v. d. Rergh, Langqbrug 19. G. Laurens, los werkman, terrein Gasfabriek. H. A. Veld hoven, Rijndijkstraat 80. H. Schouten, N. Beestenmarkt 8. G. C. van Zante, Mo lenbaas, Aloëlaan 15. J. Smid en gezin, mach.-bankwerker, Maarsmansteeg 13. G. M. v. Binnendijk, winkeljuffrouw, Ra penburg 55. D. A. v. d. Berg en gezin, goudsmid, Langebrug 3. Mej. E. v. Hou ten, Heerengracht 60. Personen welke uit Lelden zijn vertrokken. W. J. Rademaker, Amsterdam, KanaaJ- ;tr. 117. J. Overduin, Schoten, Dr. Lijdsstr. 89. Fr. Burgerjon, Alphen a. I. Rijn, Torenstraat. D. Lubach, Den Haag, Copernicuslaan 147. J. v. Kam pen, Zoeterwoude, Utr. Jaagpad 219 H. 1 G. Geerlof, Den .Haag, Snoekstr. 23a. M. de Niet, Hengelo (O.), 2e Bérfloderweg 50. Mej. J. Chr. v. Kampen, Rotterdam, Goudschc Singel 43. J. Verboon, Vlaar- dingen, Breede Havenstr. 2. Mej. C. E. M. Böchling, Delft, Vondelstr. 1. Abi\ Markoning, Arnhem, Talmaplein 1. J. C. v. Steijn, Amsterdam, Westerstr. 77. L. Zonderop, Zoeterwoude, Vinkestr. 5. J. J. Planjer, Utrecht, Emmalaan 31. TL van Berestedjn, Ede (G.) Grootestraat. Mej. J. A. Reerebre, Haarlem, Florapark 68. M. J. A. Servaas, Oen Haar, Hekke- laan 162, A. de Klerk. IJmuiden, S. P. Kuijperstraat 1. L. Boender, IJsselmon- de, West. Dames Somerwil, Den Haag', Galileïstr. 163. O. Treffers, Den Haag, Willem de Zwijgerlaan 68. G. T. Helle- ma, Haarlem, Jordenstr. 23. A. de Vries Den Haag, Marconistr. 24. S. J. v. Noorden, Rotterdam, Zwaanshals 313a. P. J. Bedumé, Rijswijk (Z.-H.), Geestbrug- weg 28. Th. H. v. d. Kaaij, Wageningen Julianapark 270rood. J. P. de Korte, Winschoten, Langestr. 65. J. A. C. Noest, Woensel, Rijks Krankz.gesticht. Mej. A. RiethovenAalbers, Den Haag, Korte Vleerstr. 3. II. v. Laas, Apeldoorn A. P. J. van Uden, Den Haag, Stations weg 151. Wed. ds. P. de Gooijer geb. Glazuurdken, Hilversum, Dij astraat. 2. Mej. ItersonDen Hoed, Vlissingen, Dijk- straat 2. Abr. Prins, Delft, Papenstr. 11. Mej. Florijn—v. Manen, Rotterdam, Benthersstr. 41. J. Winkler, Haarlem, Leidschevaart 88. Inplaats naast haar plaats te nemen .kniel de Maurice voor de dochter van Marguerite Hemel! riep zij ontroerd uit, wat doet ge nu, Maurice? Ik vereer u, Souriquette, ?ooals ge 't verdiend te zijn, als de heiligen in den he mei, en ik bied u mijn leven aan! Zij was zoo aangedaan, dat zij geen ant woord uit kon brengen, maar de hemel was als neergedaald in haar. Vallauris vergiste zich omtrent den aard harer ontroering, en met half bevende stem ging hij voort: Tot nu toe leidde ik een gebroken, onnuttig leven; maar gij, mijn bewaarengel mijne vriendin, mijne koningin, gij kunt het een nieuwe wending geven, en maken dat het rechtschapen en verdienstelijk wor de, zooals uw eigen hart is!Wilt gij niet die taak aanvaarden?... Niet alleen mijn geluk is in 't spel, maar ook mijne eerherstelling Zij wilde daartegen ingaan met een zeer zacht gebaar. Kon zij hem, die zij beminde, zoo iets laten zeggen?... Doch Maurice liet haar niet spreken. (Slot vofet)

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 3