BINNENLAND. Uit de Omgeving pen glazen opgaset en vertelde, dat hij zeer Biecht van gezicht was Hij was herhaaldelijk voor een oogziekte verpleegd geweest, o. a. te Utrecht. Ook vertelde hij, dat hij lijdende was aan huidziekte, waarvoor hij met Rönt genstralen was behandeld. Dit gesprek vond plaats terwijl de vijf zwemmers bezig "waren naar het boordje en het dasje te duiken. Het water is tor plaatse ongeveer 4 me ier diep. Ongeveer eemuur le.ng is naar de beide voorwerpen gezocht, doch tevergeefs. De verdachte S. gaf de noodige aanwijzin gen omtrent de juiste plaats, waar gezocht moest worden Ook werd de verdachte V. naar de plaats gebracht, teneinde den dokter in de gele genheid te stollen, daar het onderzoek op zijn gemoedstoestand voort te zetten. Daar na is koers gezet naar de Noordkade, bij de Zoutkeetsgracht. De verdachte S. deel de mede, dat daar vlak veör de brug een aanvaring heeft plaats gehad tussclien het Roeibootje, waarin hij met den kleinen Dirk van Leeuwen en V. zat, en een ander vaartuig, en dat de brugwachter toen tot hem heeft geroepen: dan moeten jelui maar beter (uitkijken. V. zat toen aan het stuur, terwijl S. "roeide. Als de brugwachter zich dit voor val herinnert, zal hij mogelijk ook kunnen vaststellen, of bekl. V., die met ijzige kalm te blijft ontkennen, iets met het geval te maken te hebben, ook in het roeibootje heeft gezeten. Terwijl S. die meedeelde, keek hij den verdachte V. sterk aan. Deze gaf echter geen enkel teeken, dat hij erdoor uii het. veld werd geslagen. Dr. Godefroy, contro leerde V. op dit moment opnieuw den pols. De confrontatie met den brugwachter heeft voorloopig geen resultaat gehad. Den gcheelen middag is het op het Stationsplein zwart van dn mensehen geweest, die wacht ten op den terugkeer van de politieboot inet 'de verdachten, welke echter langs een omweg naar liet politiebureau S. Pieters- haV teruggevaren was. De moord op Spaapen. In verband tmet den moord indeitijd gepleegd op den heer Spaapen te Rotterdam, zijn in bewa ring genomen W. V. chauffeur, en J. C. E, Beiden worden verdacht van medeplichtig heid aan deze misdaad, doch tot dusver kon geen bewijs tegen hen worden bijge bracht. Diefstal op groote schaal. Eenige we ken geleden werd een rechercheur van de Utrechtsche politae gewaar, dat te Utrecht groote partijen schoenen werden verhan deld, waarvan de herkomst vermoedens van diefstal deed rijzen. Den rechercheur bleok 'dchtor later, dat door denzelfden persoon die te Utrecht de schoenen kocht, ook levensmiddelen werd verkocht in zulk een hoeveelheid, dat ook die transactie bij zondere aandacht trok. Verdere nasporin- Jgen brachten aan het licht, dat èn schoe nen èn levensmiddelen kwamen uit het kamp van Zeist, waar ze bestemd waren voor geïnterneerde Belgen, maar aan dat dool werden onttrokken, om in Utrecht verhandeld te worden. Een adjudant-onder officier beyindt zich voor deze zaak thans in voorarrest en zal vandaag ter beschik king worden gesteld; ook een lioogere in *ang, bij wien beslag werd gelegd op een groote som gelds,moet bij dezen diefstal be trokken zijn. De verkoop van schoenen en levensmiddelen geschiedde op militaire or der-briefjes, zoodat het voor de buitenwe reld den schjjn had, dat de zaak volkomen In orde was. Een vreemde plaats. In een der rijks- brievenbussen te Apeldoorn heeft een vo gelpaar zijn nest gebouwd, waarin reeds eitjes aijn gelegd. Door de goede zorgen der postbeambten, die viermaal daags de bus lichten, zijn maatregelen genomen, dat de poststukken niet worden bevuild, en de vogeltjes rustig kunnen blijven broeden. Teruggekeerd. De heer Burgers, die ruim een maand geleden te Aken was ge arresteerd, verdacht van handeldrijven met do Duitschers ten nadeele van de Geal lieerden, is op vrije voeten gesteld en In Maastricht teruggekeerd. Men heeft niets kunnen vinden wat in zijn nadeel kon wor den uitgelegd. Een burgerwacht van geestelijken. To Uden is een burgerwacht gevormd bestaan de uit 40 studenten van het College der Kruisheeren. Een ernstig kiezer. Een onzer lezers 'deelt ons mede, dat hij gisteren getuige was van het eigenaardige feit, dat aan het raadhuis te Zeist een rijwielbrancard voor treed, waaruit twee man en een verpleeg ster een patiënt droegen, die geheel in de dekens bleef gewikkeld. Ongeveer 10 minuten later werd de pa tiënt weer naar buiten gedragen. De zieke had zijn kiezersplichten vervuld. Brandstichting. In de buurtschap Bel trum bij Groenlo is een groote boeren schuur afgebrand va.n den landbouwer H., waairbij o. m. een honderd kippen in de vlammen omkwamen. Men vermoedt kwaad willigheid. Daags te voren had de boerin aan eenige landloupers aardappelen ge weigerd. Deze lieden zijn dicht bij den brand opgemerkt doch later niet meer te ruggezien. Tot nu toe heeft men nog geen cp o or Van hen kunnen ontdekken. Staten-Generaal. TWEEDE kAMEFL Burgerwachten. Vergadering van Dinsdag. De Kamer wijdde Dinsdag een goed stuk van den dag aan het wetsontwerp betref fende uitkeeringen ter zake van ongeval len, overkomen aan militairen of leden van burgerwachten. De heeren Troelstra, Hermans (uit Arnhem) en Wijnkoop wilden yan de regeering weten, waarop de con- Ira-revolutionnaire maatregelen der rë- geering steunen, en gingen, middelerwijl elkander afbrekend, met groote heftigheid legen de burgerwachten te keer* Van rechts e® van links vond de regee ring steun voor hetgeen zij ten behoeve der burgerwachten doet. Minister R u y s stond sterk in de korte, afdoende verdediging van het ont werp. Voor de Vraag naar feiten verwees hij den heer,.Troelstra iTaar zich zelf. „Gij zijt, zoo zei hij, zelf het levend antwoord". Verder- betoogde de minister, dat de bur ger-wachten ontstaan zijn uit den drang der omstandigheden en dat ze nog altijd niet kunnnen worden gemist, omdat in de' landen rondom ons het gevaar voor revolutie nog dreigt en dus ook voor ons het revolutiegevaar niet denkbeeldig is. Als een teekenende bijzonderheid wees de minister op het feit, dat eergisteren nog een mededeeling was ontvangen, dat her haaldelijk automobielen met wapens de Duitscli-Nederlandsche grens over kwa men. Ten slotte werd het wetsontwerp met 53 tegen 15 stemmen (die der sociaal-demov eraten en communisten) aangenomen. Een ontwerp van ongeveer dezelfde strekking was de voorgestelde voorziening ten aanzien van vuurwapenen. De heeren Schaper en Van Ravesteyn hadden dezelfde bezwaren als tegen de burgerwachten: belemmering van eventu- eele revolutionnaire handelingen. Daar in de Kamer blijkbaar geen 51 le den meer aanwezig waren, werd de stem ming tot Woensdag uitgesteld. Vergadering van gisteren. Omtarwijzers-saUfy-issen. Voordat minister De Visser aan het woord kwam, werd gisterenmiddag nog het wetsontwerp betreffende het in bezit hebben van vuurwapenen en 'munitie, hetwelk in de vergadering van Dinsdag behandeld was, met 54 tegen 13 stemmen, die der sociaal-democraten en revolution - nairen, aangenomen. Eenigen tijd werd nog in beslag geno men door de beraadslagingen over het ontwerp tot wijziging van art. 3 der wet op de ai tsenijbereidkunst. Den heer Scha per ging deze voorgemelde wijziging, wel ke beoogt om de sluiting van apotheken ook op werkdagen mogelijk te maken, niet ver genoeg. Deze sluiting -\velke in liet ontwerp facultatief gesteld was, wilde de sociaal-democratische afgevaardigde im peratief gesteld zien. Minister Aalberse kon zich met het daartoe door den heer Schaper ingediend amendement niet verecnigen. Zijne Excel lentie noemde het voorbarig en onvoor bereid, mede met het oog op de aanstaan de behandeling van het ontwerp-Arbeids- wet. Na een breedvoerige discussie tus- schen den heer Schaper en minister Aal berse, trok de voorsteller zijn amende ment in en werd het ontwerp zonder hoof delijke stemming aangenomen. De Minister van Onderwijs is daarna aan liet woord gekomen. Allereerst wees de Minister er op, dat hij in zijn ontwerp het rapport der Be* vredigingscommissie in de groote lijnen had gevolgd. Slechts enkele afwijkingen waren er. Het Rijk stelt hu de salarissen vast doch de gemeenten zullen den Minis ter kunnen verzoeken om, gehoord den Onderwijsraad, do salarissen te vei'hoo- gen. Verder wilde de Minister op dit punt niet gaan; de mogelijkheid van verhooging naar goeddunken door de gemeenten zou de concurrentie tusschen de gemeentebe sturen doen voortduren en de betere on derwijzers naar de meest' kapitaalkrach tige plaatsen trekken. Als het ontwerp op dit vitale punt door amiendeering mocht worden getroffen, dan zoudeMini% ter machtiging tot intrek king vragen. Op het tweede hoofdpunt dat der klas- sificatie, bleek de Minister wel véél te willen toegeven,, nief*echter de gansche classificatie te willen schrappen. Hij her innerde er daarbij aan, dat het rapport der Bevredigingscommissie eenstemmig ten gunste van dit stelsel concludeerde en hij had ook in de. notulen van die commis sie gelezen dat men eenparig was voor een geljjk salaris in gelijksoortige ge meenten. De Minister was eclhter bereid, alsnog aan zijn collega van Financiën het denkbeeld te onderwerpen om de klasse® terug te brengen van 5 op 3. Voor de le klasse, waarin 16 groote ge meenten zouden vallen, zou het aanvangs salaris dan f 1000 zijn, voor de Ze klasse, met 156 gemeenten, f 960, en voor de 3e, waarin de rest der gemeenten zou vallen, f 920. Maar van deze klassifi- catiezou de Minister zicb dan ook nietlaten afbrengen. Wat eindelijk het derde hoofdpunt be trof, het bedrag der salarissen dat door velen te laag was geacht, hieromtrent be toogde de Minister uitvoerig dat de be strijders (o.a. ook ,,De Bode"), zich had den vergist en met verkeerde tabellen hadden gewerkt. In totaal, zoo verzekerde bij, zijn er slechts 17 van de 752 gemeen ten waar de onderwijzers in salaris ach teruitgaan. Ln alle andere gemeenten gaan zij, over de geheele lijn, vooruit. De algemeen-e beraadslagingen zijn ge sloten en heden wordt een aanvang ge maakt met de behandeling der artikelen. GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN. Roermond. Gekozen 9 katholieken, 5 „onafhankelijken" en 1 sociaal-demo craat Thans bestaat de raad uit 8 „onafhanke lijken", 6 katholieken en 1 „wilde". Schiedam. Gekozen 7 katholieken, anti revolutionairen, 2 chr. liistorischen 6 sociaal democraten, 1 socialist, 3 vrijzin nigen en 1 wilde.'(12 rechts tegen 11 links). Zwolle. Gekozen 5 katholieken, 3 chr.- histcrischen, 3 anti-revolutionairen, 2 vrij zinnig democraten, 1 lid van den Econ. Bond, 7 sociaal democraten, 1 oud.liberaal. Amersfoort. Gekozen 5 katholieken anti-revolutionairen, 2 oud liberalen, 3 vrljzir.nnig democraten en 6 sociaal-demo craten.. Ingezonden Mededelingen 45 Cent per regel, Zaterdags 60 Cent QtppHï z'ju E^euwste modellen Dames- u lUullö en Chapelleriehoeden in onze salons tentoongesteld H. A. TIMMERMAN, Hofl., Nieuwe Rijn 46 Telefoon 142. 5654 Heerlen. Gekozen 7 katholieken, 3 dissident-katholieken, 4 sociaal-democra ten, 1 chr.-historische. Older: zaal. Gekozen 9 katholieken, 2 chr.-historischen en 2 liberalen. Delft. Gekozen 7 katholieken (onder wie mej C. M. Post), 7 S. D. A. P. (onder wie een vrouwelijk lid), 1 C .P., 1 vrijz.. dem. (een vrouwelijk lid), 2 U. L 1 C.-H., 4 Anti-Rev. De oude raad bestond uit 3 S. D. A. P., 7 R.-K., 1 V.-D., 6 Lib., 6 Anti-Rev. Zaandam. De S. D .A. P. verkrijgt "8 jzetels, de Soc. Partij 2, Lib. Unie 1, Vrijz.dem. 1, Middenstand 1. A.-R. 3, R.-K. 8, en C.-H. 0 zetels. De oude Raad was samengesteld als volgt: S.D.A.P. 10, Unie-lib. 2, Vrijz.dem. 2, Anti-Rov 3 e<n R.-K. 2. De gkozen katholieken zijn: A. J. van Velsen, J. C. Beuner (beiden aftr.) en D. A. Lombert. Schoten. Gekozen zijn 5 S. D. A. P., 1 'C.-H., 2 V. D-, 1 A R 4 R.4L De oude Raad bestend eveneens uit 7 links en 6 rechts; de verhouding is dus niet gewijzigd. Helder. Gekozen zijn 7 S. D. A. P., j4. V.-D., 1 C.-H., 1 U. L 2 Chr. Dem., 2 A.-R., Oppositie partij, 3 R.-K. De Raad bestaat thans uit 3 U. L 9 V. J)., 4 S. D. A. P., 2 R.-K., 2 A.-R., 1 C.-H. Dordrecht. Gekozen zijn 13 Libe ralen, 1 Vrijz.dem., 9 S. D. A. P., 5 A.-R., 1 (R.-K. Academienieuws. LEIDEN. Na verdediging van Stellin gen werd heden bevorderd tot doctor in de reehtsw eten schappen de heer L. P. A. vair den Brandeler, geboren te 's Graven- hage en wonende te Amersfoort. Met gunstig gevolg afgelegd het candi- daaCs-oxamen in de "klassieke letterkunde door den heer J. van Leeuwen. Letteren en Kunst. Else Mauhs. Wij vernemen, dat mevrouw Mauhs haar contract met het Hofstadtooneel heeft ver broken, de deswegen verschuldigde schade vergoeding zaKbetalen en met ingang van 1 Juli geen deel meer uitmaakt van ge noemd gezelschap. „Hbld." C«!r vqto tier Lugt Melsent zïteft. Do voorstelling - van „Femina" te Gro ningen kon gisteravond niet doorgaan, doordat Cor v. d. Lugt Melsert plotseling ongesteld was geworden. Vermoedelijk lijdt hij aan nicotine-vergiftiging. Hij wordt verpleegd in hotel de Doelen. RECHTSZAKEN. KRIJGSRAAD TE 's-GRAVENMAGE. Den mil. soldaat der infanterie J. W. R., afkomstig uit Leiden, was ten las te gelegd dat hij op 1 Januari j.l. had in gebroken in dë villa van zijn vader te Rheden. Uit deze villa had hij een aantal klee- dingstukken, een revolver en een auto band weggehaald, welke voorwerpen hij in Rotterdam bij verschillende leveran ciers van zijri vader in pand bad gegeven voov geleend geld. In een auto was hij van Rotterdam naar Rheden gereden, welke autorit hij echter nimmer betaald heeft. Beklaagde had zich reeds herhaaldelijk aan verschillende oplichtingen schuldig gemaakt, zoodat hij thans een jaar ge vangenisstraf te goed had. De Auditeur Militair achtte beklaagde schuldig aan diefstal met inklimming en braak. Fpr. had overwogen om een on derzoek in te stellen naar beklaagdes geestvermogens, doch het was hem geble ken, dat alhoewel bekl. eenigszins erfe lijk was belast is. hij toch volkomen toe rekenbaar voor zijn daden moet worden geacht. Z. E. A. vei derde daarom thans 6 maan der. gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. STADSNIEUWS. DE 3 OCTOB ER-VER EEN IC ING. Een grootsch feest vcp-wacht. Onder voorzitterschap van den heer W. van Rossum du Chattel hield de 3 October- Vereoniging gisteravond een drukbezochte ledenvergadering in do kleine Stadszaal, zulks naar aanleiding van den dringen den oproep om kennis te komen nemen van de groote feestplannen, welke de ver- eeniging op 3 October a.s. heeft. Na 5 jaar rust, acht het bestuur thans het tijdstip aangebroken, de ouderwetsche feestviering weer te beginnen. Het plan is aldus voorgesteld: 's Morgens Choraalmuziek', uildeeling ha ring en wittebrood. Tabak en bier zijn nog te kcettfaar, zoodat die artikelen vermoe delijk niet worden uitgereikt. Voor den middag is liet idéé, een mooie optocht te houden met een specifiek Leidsch karakter, een beeld gevend van de middeleeuwen, de latere eeuwen en de toekomst. Personen, 'die zich voor Leiden verdienstelijk maakten, zullen worden voorgesteld, b.v. Romeinen, Noormannen, Willem II, Jacoba van Beieren, Valken jacht, Frank van Borselen, Aleida van Poelgeest, de heeren van. Wassenaar, de Blijkens oen advertentie in dit nummer richt het bestuur den oproep tot, bij voor keur, de dagelijksche. besturen van de Leid- 8che v-ereenigingen, tot bijwoning eener vergademig op Woensdag a.s. in de kleine Stadszaal, ter bespreking van eventue.ele deelname door de vereenigingen aan den Leidschen Historischen optocht, gilden van Mieris, groepen van de Uni versiteit en de studenten, de St.. Pancras- kerk, de hofjes, rederijkerskamer^, de Leidsche peueraar, en anderen Dan nog, Leiden in den Franschen tijd en ein delijk het toekomstbeeld voor het jaar 2000. Het avond-programma wordt als volgt gedacht: een avondfeest met concerten op Zomerzorg, en hotspartijen op het Schut tersveld en vuurwerk. Een neven-voorstel houdt nog in het houden vair een Leidsche winkelweek, voorafgaande aan 3 October. Iedere win kelier zal hieraan kunnen meedoen. Als jury zullen optreden de leden, die hun oordeel kunnen uitspreken door middel van een stemkaart. De uitslag zal worden bekend gemaakt in den ochtend van 3 October. Prijzen zouden worden uitge loofd, evenals"?) prijzen voor hen, die de 5 beste etalages hebben geraden. Naar aanleiding van gestelde vragen wordt nog medegedeeld, dat de uïtdeeling van haring en wittebrood moet worden gerehabiliteerd, omdat .dit oud gebruik nauw behoort tot de feestviering. Het be stuur kan denkelijk niet de kosten dra gen voor de aankleeding van den optocht. Men vertrouwt op de belangstelling van de zijde van het publiek. Er is voor liet feest f 5000 uitgetrokken, terwijl een pro pagandist zal trachten het ledental uit te breiden, en de conributie te verhoogen. Verder zal ten goede komen aan de geld middelen bet verpachten van de kermis vermakelijkheden. Enkele leden willen te voren het publiek verzoeken om financieelen bijstand, aan gezien de optocht beslist meer dan f 8000 zal kosten. Het bestuur is voor dit plan, doch men wil de uitvoering beperken tot de leden..In dien geest wordt goedgevon den. Het geheele voorstel vindt de belangstel ling der aanwezige leden, zoodat 'het zal worden uitgevoerd, zooals we hierboven mededeelden. In den aanvang had de voorzitter de nagedachtenis gevierd van den overleden voorzitter, den heer N. Brouwer, die de mede-oprichter der vereeniging was. In de controle-commissie werden geko zen de heeren A. Th. Cahen, A. L. Reime- ringer en H. R. Kruijsman. Mathesis Scfewtialrum Gewitrix". 1 Ten overstaan van twee gedelegeerden van de af deeling voor Electro techniek van het Koninklijk Instituut van Inge nieurs, werd heden het examen voor theo retisch monteur afgenomen; het diploma verwierven: B. J. Akkermans, Middelburg; J. C. W. Dey, Den Haag; G. I. Klesser, Leiden; W. van Oosten, Leiden; N. van Veen, Den Haag; J. W. Versteeg, Den Haag; P. M. Vleugels, Den Haag; W. A. Wanrooij, Leiden; H. M. Westra, Haar lem. Voor het examen voor theoretisch leer ling-monteur slaagden: P. I. van Aartsen, Vlissingen; J. G. de Beer, Bergen op Zoom; G. W. van Bommel, Leiden; C. G. van Beukering, Leiden; C. J. van Dalen, Den Haag; I. van Ees, Leiden; W. G. Harkema. Winsum (Gr.); D. Knotter, Lei den; J. A. Keupe, Haarlem; J. J. Lank- horst, Leiden; J. W. Maartense, Leiden; Th. Tb. J. van Nifterik, Amsterdam; A. van Rosmalen, Leiden; N. P. van Rossem, Leiden; J. Sommeling, Leiden; C. W. Spanjer, Den Helder; J. C. van Straaten, Den Haag. AALSMEER. GeinrnrtteraadsvarkfeziYig.' Aantal kie zers 1479; geldige stemmen 1338; 11 raads- zetels; kiesdeeler 121 7/11; Uitgebracht op Chr. Hist. 2i9, S.D.A.P. 322, A.R. 233, R.K. 203, Lib. 331; gekozen J. van Dille wijn, N. Moleman (Chr. Hist.); C. Spaar garen en G. Komen (S.D.A.P.); P. van der Mèer en B. Wegmap (A.R.); P. van Egmon en G. Th. van der Zwaan (R.K.); M. Alderden Cz., W. C. Keessen en K. Baarsen (Lib.); du9 6 rechts, 5 links. Te genwoordig is de samenstelling 5 Lib., 2 S.D.A.P., 1 R.X., 2 A.R., 1 Ohr. Hist. HAARLEMMERMEER. GemoenftaraiadisVarkieirirïg. De uitslag van de gehouden verkiezing voor den ge meenteraad is als volgt: Gekozen zijn 5 A.R., 4 R.K., 3 S.D.A.P., 3 Chr. Hist, en 2 Liberalen. De gekozenen zijn: P. Borst, (aftr.); Chr. van den Heuvel, (aftr.); G. A. A. Knaap, (aftr.); P. Ouwerkerk, (aftr.) en J. Biemond, alleen anti-revolutionnairen. J. A. Overmeeir (aftr.); D. J. S. Meijer; H. Koning en S. Beljaars, allen R.-Kath. K. Kistenmaker, (aftr.); J. W. Bras en W. Biesheuvel, allen Cha*. Hist. W. Scheffer, J. Griekspoor en F. Dok ter, allen S.D.A.P. A. Roodenhurg, (aftr.) en A. Bum-man, beiden liberaal. De „oude" Raad bestond uit 7 A.R.; 5 Lib.; 4 R.K. en 1 Chr. Hist. HGOGMADE. Raadsverkiezing. De uitslag is als volgt: Uitgebracht 413 geldige stemmen, waarvan R.K. 106, A.R. 136, C.H. 55 en Lib. 116. Gekozen zijn de heeren: A. Vee- lenturf en M. H. v. d. Tol (R.K.); C. v. Muyswinkel en dj. A. W. van Beek (A.R.); J. H. Linschooten (Ohr. Hist.); ÏJoogen- dijk en Edelman (Lib.). SASSEN&E1M. Gemeer»teiaad3verki©zing. Aantal kie zers 719; uitgebrachte stemmen 683; van onwaarde 4; geldige stemmen 679, kies deeler 97. Chr.-Hist, lijst 105, Anti-Rev. 162, Ge meentel'slang 52. Roomsch Katholieken 337, Groep kiezers 23 stemmen. Gekozen: G. Lekkerkerker Chr.-Hist; Wamaar (attr.) A. R.; IJ. van Zonncv| A.-R.; J. M. J. L. A. Speelman Lib. (afl B. P. Roest R.-K. (aftr.); H. Bader Bi .aftr.); J. A. A. v. d. Geest R.-K Chr.-Hisl. lijst 105 stemjnen: Pb, hal 38, L. Oudshoorn 4, G. Lekkerkerker stemmen. Anti-Rev. 162 stemmen: W. Wamaar Ti. v. Zonneveld 6, J. W. Koning J.W 14. M. Dworswaard 17 stemmen. Gemeentebelang 52 stemmen- J. M, j A. Speelman 50, H. Gerrits 2 stemma Roomsch-KathoLieken 337 stemnn Rcest 160, jL. B Roozen 1, JJ Bader J. A. de Zwart 2, J. A. A. v. <1. Geest A J.Verklcij 1 stemmen. Gioep kiezers 23 stemmen: J. W. Mar 23 stemmen. Lijsten Gemeentebelang en Groep kici waren vertonden. WASSENAAR. Gemeenteraadsvert lezing. He officii uitslag is als volgt: Uitgebra -ht zijn volgende aantal stemmen: Lijst 1 Anti-I J. Mansveld 91, C. van Tol 17: D. van neveld 49; C. Mekking 0; G. F. Verhop J. Korbee 4. Lijst 2 Christ. Hist.- Jhr. W. A. laerts van Blokland 124; A. Versteeg B. W. M. Oftevanger 5. C. Neel 3. Lijst 3 Roomsch Katholieken: A. L. Ro akkersi 545; F. F. P. Lazerom 13. J, Wouters 8; J. A. v. d. Kroft 5; J. Ruijg Pz.. i24; Th. H. Vogels 16, I Kuijoer 2; L. Alkemade 0. II van Wissen 4; J I„ vers 13; N. Doesburg 3, J. E. Hooijman Lijst 4 Vrijzinnigen. W. J. Jochems 93: van Hoboken A3: J. W. Schiff 10; D. Ruijs 23; Dennir.ghoff Stelling 3. .T. Lammers 4; W. A. Slager 2; A. Broesei Groenou 6. Gekczen ziin derhalve 6 Roomsch Kal lieken: de heeren A L. Rooi jakkers, F, P. Lazerom, J Th. Wouters, J. A. van Kroft, J Rmigrnk Pz. en Tb. H. Vogeli 2 Anti-Rev de heeren J. Mamsvelt en van Barneveld. 1 Chr -Hist.- de heer W. A. Beelaerts Blokland. 2 Vrijzinnigen: de heeren W. J. Joclie en A. van Hoboken. Stand aldus 9 .rechts en 2 links. ZEVENHOVEN. Gemeenteraadsverkiezing. Ingelev waren 3 lijsten. Uitgebracht werden op lijst der R.-K. 134 stemmen; op die der! ralen 61 stemmen en op die der Ant.i-R 42 stemmen. Alzoo gekozen de heeren P. Koeleman, A. v. d. Weijden, J. v, -Bos en J. Pietersen voor de Katholiek Voor de liberale partij de heer W. H ben Jansen, en J. Slingerland, en voor Anti-Rev. de heer J. Veerman. BODEGRAVEN. Overleden. Het 6-jarig kind van landbouwer T. V., hetwelk j.l. Vrijdagdi een au^o werd aangereden en ernstig wi verminkt, is gisteren na een smartelijk den, ten huize van K., waar het was nengedragen, overleden. OUDE-WETERING. Verdronken. Gisteren viel het vi jarig zoontje van den heer P. de J. een praam af te water. Hoewel "het onm dellijk gegrepen werd bleken (helaas levensgeesten reeds te zijn geweken. BOSKOOP Bloemendag. De opbrengst der gel den bloemendag op 20 dezer ten bate tuberculoselijders uitsluitend in deze meente, heeft opgebracht bruto f 257.32 Diefstal. Vanwege de directie der fabriek is bijeen bewoner van de Stel de muntgasn weggehaald op groo |lat voor een groot gedeelte het geld dt verbreking van het zegel weder uit de ter was genomen. Bij de politie is liien kennis gegeven. Verdronken. Dinsdagavond is 7-jarig dochtertje van den arbeider spelend er wijze in een sloot geraakt nol den Zwartewcg. Toen men de kleine von waren de levensgeesten reeds geweken, TER-AAR. Gemeenteraadsverkiezing. R.-K.: J. de Bogaard 207 ;J. A. Koeleman 0, A. Ha veld |6, T. W. kroft 3, T. v. d. Geest H. G. Vis 0, A. J. Bontje 0, Th. Verlaan D. v.d. Hoorn 146, P. J. v. Rijn 0; totaal3i A.R.: J. v. Vliet 86, T. de Kleer 7, J. Vliet Wz. 1, P. Esveld 2, totaal 96. Chr.-Hist.: H. Hendriksen 86, W. Bruin 30, T. Noll 7, J. B. Catz 5, en Treur 4; totaal 132. Lib.: J. Visser 39, J. Kroon 26, K. Tens 4, totaal 167. Gekozen zijn: R.-K.: v. d. Bogaard, Kö leman, Hartveld en v. d. Hoorn. A.-R J. van Vliet Jz. Chr.Hist.Hendriksen, 12 Visser. HtlLËüQM/ Genwö:>2oraadsherkiezing. L ij 9tl, H. A. Voeren .54; Joh. Guldemon,d 29; 1 van Wav,erei>Ho.ek 3; P. van Wavw' 1; K. Velthuys L ij s t 2. H. Veld. v. Zanten Jz. 77; O. Vermeer 39; R. Veldh. v. Zanten G 15; S. Bossen 3; L. Tempelman 77. L ij s t 3. G. IJ. v. Waasbcrgen 92; I A. v. "VVaveren 19; J. Keur-Wesselin? A. van El 6. L ij s t 4. Th. Paase 220; P. H. Fijd 10; P. J. Rovers W. Oexeman L ij s t 5. P. de Vreugd 120; A. v. K#1 ren Az. 30; M. Th. Pos 9; W. v. d. Mf 5; J. v. Scliravendijk Jr. 3; C. Brokes 1? Lij st 6. Joh. de Groot 8. Lijst 7. (R.K.) J. H. M. Balvert 31 B. N. Loerakker 3; P. Klaver 3; Th. ïd heer 2; A. Th. Murk 13; C. G. v. d. PoR R. A. v. d. Schoot 78; J. C. de Groot J. A. Gerritsen J. Heemskerk 5; Mesman W. van Beek 2. Aantal "kiezers 1838. Uitgebracht W stemmen. Van onwaarde 33 stemmer, Gekozen do 'Heeren: J. H. A. Voor<j H. Veldh. v. Zanten, L. Tempelman, II. van Waasbergen, Th. Paase, P. Fe'r P. de Vreugd, J. H. M. Balvers, B. Lo,eirakker, P. Klaver, Th. Jonkheer, Th. Murk, C. G. v. d. Poll.

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 2