Daders gearresteerd. D-./or 3e Zei ster, Ïolitie zijn de daders gearresteerd van den iefstal van plm. f 15,000 aan effecten bij den manufacturier Bolland aan den Voor- iicuvol aldaar, welke diefsta? werd ge» pleegd op Zondagavond 13 April, toen de heer Bolland afwezig was. De staking van landarbeiders. De af- 'öeelingen Scheerada. Westerlee, Meenen, Oostwold, Mildwolde en Nieuwwolda van den Christelijken Landarbeidersbond, heb ben het aanbod van den Christelijken Werk- geversboml aanvaard: 10 maanden 5 cent. twee maanden 7^ cent verhooging van het uurloon; oogstwerk 15 pet. loön meer. [vrouwen 3/5 van het mannenloon. Lafhartig. De 21-jarige D. 3. van Tho- len kreeg Woensdagmiddag in de Korc- naai straat te Rotterdam een toeval. Tot bewustzijn >gekomen, bemerkte hij, dat zijn portefeuille met f 65 uit den zak van zijn jas was gestolen. Strubbeling op een drukkerij. Gister morgen heeft het typografisch personeel van de N. V. Drukkeiij De Spaarnestad te Haarlem, die o. a. de ..Nieuwe Haarlem- sche Courant" uitgeeft, den arbeid neerge legd, omdat het niet gekend was in een wijziging van den arbeidstijd. Toen'de di rectie, om een geschil te voorkomen, toe zegging deed, dat de nieuwe werktijdrege ling niet zou worden ingevoerd voor nader overleg was gepleegd met het personeel, 6teldc dit den hieuwen eisch van een vrijen Zaterdagmiddag- Toen dit geweigerd werd, op grond dat het collectief arbeidscontract geen staking toelaat voordat een commissie van werkge vers "en werknemers over het geval ge hoord is, werd een vergadering belegd on der leiding van de afdelingsbesturen van 'den A. N. T. B. en den R.-K. G. B.. in te genwoordigheid van don heer Van Haaien, secretaris van het. hoofdbestuur van den A. N. T. B., Deze adviseerde om.het werk te hervatten, hetgeen geschied is. Verdronken. Gistermiddag is te Nijme gen de schilder G. wonende in het Volks belang, bij het verven van een in de Waal liggende stoomboot van een v'- gevallen en verdronken. De ongelukkige was onge huwd. Doodgereden. Donderdagavond te 9 hur is door een motorrijder, den heer v. W uit Dordrecht, aangereden de 11-jarige G. S. uit Dubbeldam. De ontboden genees heer kon slechts den dood constateer en. Het ongeval is te wijten aan de dolle vaart waarmede v. W. over den weg reed. Zekere S. uit Dordrecht, die achter op de motorfiets had plaats genomen, werdtoen de aanrijding plaats greep, 5M. ver weg geslingerd en bekwam een gezwel aan het voorhoofd. Het gebeurde dat plaats vond op Dubtel- damsch grondgebied, "wordt door de politie dier gemeente nader onderzocht- Land- en Tuinbouw. WAARDELOOS ZAAD. Het is bekend, da,t de groenteteelt, behal ve door andere ongemakken, voor een deel "ook belemmerd wordt door de dure raden. En wat lezen we nu in een soluij ven van 'den heer KMft, directeur van de Maat schappij „Zaadhandel"' te Alkmaar"? Deze .yerteli in „Ons Blad", dat liet RijkskanJoor voer zaden aan de- teekters en handelaars een circulaire heeft verzonden, waarin ver zocht wordt, toe Lijsten in te zenden. Waar schijnlijk is dit gedaan als gevolg van een besluit van eenige Engelsche zaadhandela- ren, die gedurende vijf jaar geen zaad aan Du'iischers willen verknopen. Reeds vroe ger is men gedwongen geweest voor den 'oogst van 1918 en vroeger ceelcoupons aan te vragen, waarvoor f 1 of 2 per 50 kilo moest worden betaald, zoodat er nu een groot kapitaal aan het Rijksbureau is af gedragen, zonder dat dit iets voor de teel ders en den handel gedaan heeft, zoodat er nu honderdd u-i zenden k I- lo's zaden waardeloos in de pakhuizen liggen. De heer Kluft raadt aan. de circulaire zonder gevolg te laten en vermoedt, dat hc-t nergens anders om te doen is dan om bet Rijkskantoor voor zaden nog wat in het leven te honden. En het moet, zegt hij, nu toch maar opgeruimd worden, want het is welletjes geweest SASSENHEIM.Donderdag ïs alhier een veiling gebonden van ïn het gewas te veld staande tulpenbollen. De volgende prij zen werden besteed: D T. Schoonoord 33 bedden f 309. D T. Murillo 1€ b. f.341: D.T Luminosa 12 h f 332. E.T. Cram. Brillan: >3 b. f 429; E.T. Calypso 10 b. 1315: E.T. iedereen ie nog wakker op Argeües. Dan, zich wendende tot Puyloo: Beste Mafhieu, gij gaat u mengen onder 'de.groepen landlieden, zeide hij hem: han del naar goeddunken, maar nog voor 't feest ten einde is, moetdeze brief aan mevr. Roselin Vallauris ter hand zijn ge steld. Aan de moeder van den jongen heer? Ja. Zonder geiuigen? Hare dochter mag het zien, als deze bij haar is. Ik ga, heer graaf. Zij wandelden nog eenigen tijd naast el kander. Aan den ingang van 't park van Argelles gekomen, bleef Jacques staan. Ik schrijf aan mevr. Vallauris, zeide hij, om haar te verzoeken mij te komen, spreken, Ik moet haar beslist zien; tracht haar mede te brengen. Ik zal u beiden 'wachten, hier, tegen deze afsluitingsmuar. Op eenige stappen van hier, aan het einde 'dezer laan, is een bres waarlangs ge mevr. Vallauris kunt brengen. Moest iemand, langs dezen kant komende, mij verplichten me te verbergen, fluit de eer ste ionen van een deuntje uit ons gebergte. Ik zal niet verre wezen. Ik heb het begrepen, zei de rentmee- Prineess Helena 9£ b. f 139, E.T. Flamingo 4 b. f 221; E.T. Koningin der Nederlanden 5 b. f 86; E.T. Lady Boreel H b. f 85; E.T. Herman Seblegel 6 b. f 186; E.T. Rose Luisante 5 b f 128; E.T. Maas 4 b. f 91; E.T. Pionier b. f 45; E.T. Roos van De- keina 3 b f 70: E.T. Crimson Queen 68 re gels f 71: D.T. Gen Foch vroeg, rood, extra broeier) 2l)0 if 316. E.T. Queen of the Roses i b. f 60: E l. Progression GO r. f 177: D.T. Golden Kir.: 2 b. f74; D.T. Mr. van der Hoerff 83 r, f 88. E.T. La Reine 20 b. f 270: E.T Seri Pv.43 b. f 1190. GHEÏÏESSEBESi?:??; t ON; f V IJS. Or. desIjs -ssJaréssan. Met 24 i - n heeft de Raad van Haar Lr. - advies van de meer derheid van B - r. V. in besloten om B. en W. uit te noc-Egen namens den Raad bij de Staten-Genoraal er op aan te dringen, zoodanige wijzigingen in het wetsontwerp De Visser inzake gelijkstelling van open baar en bijzonder onderwijs aan te bren gen. -dat le of de salarissen aanmerkelijk worden verhoogd, of mogelijk wordt ge maakt een hooger salaris door de gemeente als» bovenbedoefd, met dien verstande, dat dan een openbaar en bijzonder oncb-i ler, daarvan gelijkelijk profiteered 2e. cte rege ling der vergoedingen op voor de ge meente minder bezwarende wijze worde vastgesteld. Letteren en Kunst Royaards-ïönds. Onder een voorioopig bestuur is een Royaards fonds opgericht met het doel, een kapitaal bijeen te brengen, hetwelk het bestuur van het fonds in slaat zal stel len jaarlijks aan de Ji. V. Het Tooneel steun te veil oenen. Het- bestuur, uit 5 per sonen bestaande, zal worden gekozen door en uit de stichters en leden. RECHTSZAKEN. Een, twee, drie, schoppenboer. Voor hei Bof te 's Gravenh age heeft in hooger beroep gediend de zaak van D. V., uit Amsterdam. Deze had in den trein tus- schen Haarlem en Amsterdam liet spel", een, twee, drie schoppenboer gespeeld. De Rotterdaansche rechtbank beschouwde dit als hazardspel en veroordeelde b^kl. tot 1 jaar gevangenisstraf. Bekl. gaf toe het bewuste spel gespeeld te hebben. Bet was echt ei- een behendig heidsspel. geen hazardspel. Bekl. wees één Van de drie kaarten aan. De tegenspeler moest die "kaart dan in het oog hoyden. Dat. was een zaak van behendigheid. Gaar ne zou bekl een spelletje aan het Hof de- monstreeren. De president achtte dit niet noodig. De advocaat-gener-aai meende, dat er wel degelijk sprake was van .een hazardspel. Voor bekl. en zijn kornuiten was het wel licht een heh enöighei dsspel om zoo behen dig en vlug te spelen, dat de tegenspeler de aangewezen kaart niet kon volgen, de tegenspeler ken niet anders -doen. dan ra den, welke de; bepaalde kaart was. Voor bekl., een eter bekendste kwartjesvinders, reeds 12-ir.aal veroordeeld, wa's de straf niet te zwaar Sj r. vorderde i-eresüging van het vonnis. De verdediger, ar. Oskam, uit Rotter dam, betwistte dat hei spel een hazardspel was. Het was een strijd tusschen de be hendigheid Tan bekl. in snel de kaarten bewegen en de bekwaamheid van den te genspeler bij die beweging de bepaalde ftaart, met de oogen te volgen. Boven dien was het riet "de bedoeling der wet een straf Jvanj ,1 jaar op bekl. ioe te passen. Het maximum was bedoeld voor groote inrich tingen. waar de spelers ongelukkig werden gemaakt. Pletter vrees een lichtere straf. Zijn kind vermoord. Voor de Haarlemsehe rechtbank werd een jaar gevangenisstraf geëïseht tegen C. B. de Laat, kantoorbediende aldaar, beschul digd in den nacht van 12 op 13 September te Gv erve en zijn dochtertje van 4 weken, Anna, opzettelijk van het leven te hébben beroofd, door het kind den neus en den jhond dicht te knijpen ten gevolge waarvan het door vei stikking om het leven is ge komen. Beklaagde die tegen de politie en den rechtercommissaris indertijd bekend heeft, ontkende thans. Het echtpaar, nu geschei den. leidde een ongelukkig huwelijksleven. De vrouw, die onder eede gehoord werd. sten mijnheer zorge nu raaar geen geduld te verliezen: ik keer niet terug, tenzij ik in mijne zending ben geslaagd. Weldra was dc trouwe bediende uit het oog verdwenen. Men weef dat de bedienden van 't kasteel Henriette naar bet buis van den jacht wachter gedragen hadden. Lang behoefde de dokter niet te weaken om haar tot bet bewustzijn terug te bren gen. Maar Souriqueite was een vastbera den meisje, en niet zoodra liep het hloed weer vrij door hare aderen, of ook hare helderheid van geest keerde weder. Diane vroeg haar met honingzoete stem: Wat scheelde er toch aan, lief kind: wat heeft u toch zoo1!? schrik aangejaagd. Zij antwoordde eenvoudig, zeer natuur lijk: Tk heb mijnen voet -omgeslagen, en -dit veroorzaakte mij zoo'n hevige pijn, dat ik van mij zelve ging. De dokter onderzocht haren voet. Ik vind er niets aan, sprak hij, geen ontwrichting, zelfs geen verstuiking. Ge voelt gij er de kracht toe, juffr., beproef dan eenige stapper, te doen. 't Is een heer lijke nacht, de lucht zou u goed doen, en wat beweging zou de stramheid uit uwe gewrichten verdrijven. verklaarde dat haar man in den bewusten nacht bij haar gekomen is, zeggende, doe lend op het kind „liet is gedaan". Het kind had bloed in den mond en de ooron; de deskundigen leidden daaruit at dat het een gewelddadigen dood gestorven was. De verdediger, jr.:Pliester. pleitte vrij spraak en vroeg de onmiddellijke invrij heidstelling van beklaagde, wrik verzoek de rechtbank niet inwilligde. NIEUWE UITGAVEN. Pastor Bonus. Van Henrit' Sas is reeds eenigen tijd terug een nieuw, frisch tooncelwerk ver schenen, ml. „Pastor Bonus", een drama in drie bedrijven, uitgave van J. Vink Pz. te. Alkmaar. 't Is een tooneelsluk uit den laatsten oorlog geput, en niet vrij van eengien teA- denz. waai' het onverantwoordelijke op treden der Duitschers in België nogal breed wordt geschilderd. Niettemin is het qua dramatische lcunst een waar juweeltje, dat voor-onze dillet- tanten-tooneelgezelschappen veel bekoring zal hebben, en gaarne in studie gal worden genomen om denlogischen bouw, den onderhoudenden dialoog en de eenvoudige taal (die o. i. somwijlen wat sterk tauto logisch is). Waar ons diUett&ntentooneei zooals ver trouwd wordt, van allerlei romantische stukken die steeds weer den ouden ver dwijnenden geest ademen, zal dit jongste tooneelproduct var Henri t' Sas ongetwij feld als realistisch drama gretig worden gezocht. Ingezonden stukken. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.> Roelofai-endsveen, Mei '19. Mijnheer de Redacteur, Nu de heer Riettroc-k openlijk op zijn voornemen is teruggekomen en ruiterlijk verklaart geen voorkeurstemmen te zullen aanvaarden, mag hem hiervoor ook wel openlijk dank worden gezegd. Is dwalen menschehjk, van zijïi dwaling terugkeeren is christelijk. Het mogelijk verwijt van zwakheid, waarvoor hij vreest, zal hem door geen weldenkend kiezer worden ge daan. Zich aan een algemeen als goed er kende regel houden, zich onderwerpen aan een organisatie, is zeker -geen zwakheid, maar het- tegendeeL U, Mijnheer' de Redacteur, dankend voor de plaalsmg, B. N. TERRA, Pr. StatemGeneraal. TWEEDE KAMER G nderive jize resaianssm. De lieer Bulten (R.K.) heeft op het wets- ontweip tot wijziging van de wet tot rege-'" ling van het lager onderwijs eenige amen dementen ingediend, die op het volgende -neerkomen: I. Gehuwden en ongehuwden moeten in het grondsalaris gelijkelijk worden be handeld. II. In betrekking lot den kin dei toeslag werkt de classificatie tegen de bedoeling in. Indien deze in de wet gehandhaafd blijft, aebt de heer Bulten het noodig ten op zichte der kindertoeslagen de klassen- indeeling der gemeenten niet toe te pas sen. Het bedrag van den kindertoeslag dient dan minstens op f.80 gesteld te wor den. III. De heer Bullen meent, dat voor 't belang van het onderwijs alle akten, met uitzondering van die voor het schrijven, gehonoTeexd en de'middelbare bevoegdhe den hooger gehonoreerd hooren te wor den, en legt dit beginsel in amendement vast. IV. Zoowel de woningtoestand alsmede de omstandigheid, dat met verhoogingen wegens diensttijd of wegens behaalde ak ten do huurprijs stijgt, kunnen het, naar de meening van den heer Bulten, wenschs- lijk maken, dat de beide partijen in zake de woning tot elkaar staan in vrije, niet bij de wet geregelde verhouding. V. Op wachtgeld gestelde onderwijzers met 20 en meer dienstjaren, verkeeren in de bijzondere moeilijkheid, dat voor hen het verkrijgen eener andere levenspositie meer bezwaarlijk is dan voor jongere men- sclien. Dit dien hoofde reeds is het toeleg gen van een wachtgeld tot het volle bedrag der jaarwedde aan genoemde onderwijzers naar het gevoelen van den voorsteller, hoogst gewenscht. Voor deze onderwijzers op wachtgeld is toelegging van kindertoe- O! ik vraag niets beiers, antwoordde Henriette. Gij hebt gelijk, .mijnheer,fris- Bche lucht 'zal me geheel herstellen. Ver gezelt ge mij, moeder? Ik zal u vergezellen, sprak Diane, want indien de bezwijming u weder zou overvallen Zij wilde het meisje helpen aankleeden. Maar Henriette schoot schielijk achteruit, als had een slang haar aangeraakt. "t Zal wel gaan, mevr. de markiezin, sprak zij. Ik zou u erkentelijk wezen, indien ge me alleen liet met moeder. Trouwens, ik wil niet dat men op 't kasteel erg hebbe in dit kleine ongeval; maar blijven wij alle drie van het feest, weg, men zal het ten langen laatste opmerken. - Henriette heeft gelijk, ondersteunde Laurs. Ik bid u, liefste vriendin, keer te rug naar het kasteel om de onrust van Roselin en van Maurice le verdrijven, zoo er hun iemand het geval mocht overge bracht hebben. Gij kunt hun dan vertellen, dat dé bezwijming mijner dochter geheel over is. Diane ging dan heen, want zij durfde den wensch van moeder en dochter niet weerstreven. Ik zal me aankleeden. zeide juffrouw Vallauris aan de dienstboden, die nog op lagen om dezelfde redenen aan te bevelen als voor onderwijzers jn actieven dienst. De heeren Ossendorp en Van Zadellioff mei. Grocneweg stellen voor in het ontwerp tot wijziging der lager onderwijswet de jaarwedden der onderwijzers te bepalen op f 1200 bij minder dan 2 dienstjaren met verschillende verhoogingen van f 200 tot 2800 na 16 dienstjaren. Zij meenen dat hel onderwijsheiang eischt: handhaving van de bevoegdheid der gemeentebesturen om hoogere bedragen toe te kennen'dan de wet verlangt. Bij de aanvaarding .van dit be ginsel kan dé klassifieatio der gemeentc-n vervallen. Verder wenschcn zij voor de hoofdakte 200 en" voor verdere akten f 100 meet t'c doen betalen, terwijl voor hoofden van scholen f 300 meer wordt voorgesteld. Voor tijdelijke onderwijzers stellen zij dezelfde jaarwedden voor als voor vast- aangestclden. Omtrent het aantal onderwijzers stellen zij voor, dit te doen bedragen, behalve het hoofd der. school, ten minste 1 als het aan tal leerlingen inecr bedraagt dan 24, -en ten minste 2 bij meer dan 60 leerlingen, verder minstens 1 onderwijzer voor elk 30- tal leerlingen. Ook wordt door hen voorgesteld, dat hef Rijk de minimum-jaarwed den der verplich te en der tijdelijke onderwijzers aan de ge meenten zal vergoeden. Personen welke zich te Leiden hebben gevestigd. Th. Quys. Maresingel 23. J. G. H. Hols- heimer en gezin, veearts, Heerengracht 110. Mej. A. Kriek, K. Koppenhinksteeg 16. J. E. Bessoling, chauffeur, Haarl.str. 54b. E. Doyer en gezin, arts, Oegstgees- terlaan 16. C. Beij, boerenknecht, Lan- gegracht 192. J. Schouten, mach.bank werker, Bakkersteeg 3. Mej. C. M. Steenkamer, Haagweg 8. K. J. Bes en gezin, landmeter, Rijn en Schiekade 78. C. de Jong. P. Heinstr. 16. Mej. G. S. M. Rozendaal, Oude Vest 95. P. M. Kwaad gras en gezin, bankwerker. L. v. Leyden- straat 8. Mej. C. S. Hollebeek, leerl. ver pleegster, Acad. Ziekenhuis. G. Zootjes, metaalbewerker, N. Beestenmarkt 19. W. A. H. de Mol, Oude Rijn 124a. M. A. M. v. Ravesteijn en gezin, kellner, Hooge- woend 164. L. G. Moraal, Rijndijkstr. 41. J. v. d. Berg, teekenaar, Hoogewoerd 79. J. V. Niehoff, kok, Salomonsteeg 6. F. A. D. Theünissen, controleur kaasproduc tie, Boisotkade 7. H. Hofstra, winkel bediende, Gareiimarkt 5. J. A. J. Barge, hoogleeraar, Breestraat 85. G. H. E. Nord Thomson, advocaat, Oude Vest 11a. Mej. J. F. Anioad, lb.termakrt 4. W. Holthuis, Oude Singel 54. Mej. A. H. v. Ditzhuijzen, Witte Singel 94. J. H. Moens volontair bij _de politie. N. Mare, 25. H. H. Schalks, chauffeur, Maredijk 2. J. H. Feddema, commies, Volmolengr. 2a. Mej. J. P. M. v. Tol. verpleegster, Acad. Ziekenhuis. J. Roefstra. Aalbessenprt. 2. P. 7. Voges, treinpoetser, Haverzaklaan 7. Mej. A. v. Spellen, Breestraat 117. Mevr. M. W. v. Stockumv. Rede, Oegst- geesteriaan 27. Mej. C. E. Pont, Rapen burg 106; J. Flipse en gezin, Vrcewijk- str. Mej. J. Dirkscvan Ommering, Hooigracht 30c. H. F. A. Geise, Witte Singel 18. Mej. G. C. André de la Porte, Zoeterw. Singel 83. R. Freïlng, winkel bediende. fïaarl. straat t122. M. H. de Haas, kellner, Oude Singel 200. Mej. J. Vlugman. St. Jozefshuis. Mej. E. Le- zwijn, dienstbode, Heerenstraat 87a. I. Th Cornet en gezin, verpleger, Middelste- gracht 59. P. J. Roem, kantoorbediende, J. v. GoyenÉade (23. F. J. de Laaf. D. Bol- werkstr. 9. F. J. Hollebeek, Evertsenstr. 16. Mej. H. Oosterom, dienstbode, Acad. Ziekenhuis, Mej. C. Phol, leerl. ver pleegster, idem. Mej. C H. Offringa, idem, idem. Moj. G. v. d. Poorte, idem,"idem. Mej. K. M. Schipper, idem idem. P. de Lange, kantoorbediende, Hooge Rijndijk 50- G. C. Hulst, banketbakker, Breestr. &L J. Doornebos en gezin, machinist, Ver.I Oosterstr. 1. J. H. Nieuwenhuis, Morschweg 20. Mej. A. G. Charlier, Morschweg 26a. P. Roelandse en gezin, schipper, Prinsenstraat 14. Mej. A. P. v. Neede. Oegstgeesterlaan 2. I. Arbauw, electrician, d"e Ru ij terstraat 9. J. J. van der Boon, kantoorbediende, Rijn en Schie kade 76. Personen welke uit Leiden zijn vertrokken. G. P. Bakker, 's Bosch, Berewoutstraat 10. Mej. ~Ch. C. van der Plas, Amster dam, Valeriusstraat 241. -A. A. v. d. Blom, Heerlen, Willemstraat 7. H. v. d. Berg, Zeist. Wilhalaan 32. A. de Blok, Sloterdijk. Middelweg. J. J. Pollmann, bevelen schenen te wachten, laat me nu maar alleen! Zij gehoorzaamden. Als ge kunt, doe nu maar opnieuw uw lijfje aan, zei Laure, ge zoudt het an ders te koud hebben. Nu Souriqueite met hare moeder alleen was, begonnen hare twee handen zoodanig te beven, dat ze onmogelijk de speld kon losmaken, welke den witwolien omslag doek kruisgewijze op hare borst vast hield. Maar wat scheelt u dan toch? vroeg mevr. Vallauris, half dood van angst. Gij zijt niet hersteld, op verre na niet, en gij ziet zoo bleek als een wassen beeld. Zwijg, voegde 't meisje half fluiste rend haar toe. Ik heb iets verschrikkelijks ondervonden... Maar ik kan het hier, in derdaad niet zeggen,,.. Achter die muren zijn misschien ooren die luisteren. Kom met mij liever naar buiten, ver weg; ik zal u alles vertellen, op een plaats waar we veilig praten kunnen Lieve God! ge jaagt, me schrik aan, uw oogen zien geheel zwartuw gelaat is zeer ontsteld... Wat is er dan toch?... Hier zeg ik het niet,., ik herhaal het. Help mij aankleeden, ik zelf kan 't niet... Plotseling verschrok Henriette opnieuw; Primienhage, Brëdasche weg 161. p. de With, don Haag, Perpodpherslraat P. A. H. van der Wou de, Haarlem,'Pj( gieterstraat 63. H. J. Hirschmanh, de Haag, 2e Sweelinckstraat 77. Mej. A. Noorduijn, den .Haag, Adelheidstraat W. J. Holl, den Haag, Newton straat^ D. HolswTftder, Leeuwarden, Turf marl 6. S\'. G. "Speltie, den Haag, Dennew 69. Mej. H. fr. A. M. P. Damen, Amsttf dam, O.L. Vr. Gasthuis, Oosterpark. Mej. S. J. Asperslag, Rotterdam, Vijvei laan 15. P. J. v. d. Voort, Oegstgeej Dorpstraat 30. Mej. G. J. Winterincl den Haag, 2e Schuijtstraat 161. W. Lei kert, 's Bosch, Brede Hanen 17. P. Vei meuleiï, Leiderdorp, Dorpstraat 80. Huiskens, den Haag, Koediefstraat 131. H. Scholten, Oegstgeest, Leidsche st; weg 91. Wed. VeermanMechelse, degrayen, Nieuwst iaat. D. J. Cocku Oegstgeest, Leidsche straatweg 9. --W. d. Hilst, Amsterdam, de Kempanaarstr. Mej. A. Fichelaar, Amsterdam, Heili genweg 17 W. Th. Homburg, Anvsg dam, Gr. Wittenburgerstraat. W. Koster, Ede (G Stationsstraat 3. G S de Kadt, Schiedam, L Nïemvstraat 23. W. J. v. Leeuwen, Oegstgeest, Bloemlifcl straat 18. J. A. Oosterwijk, 's Bost Papenhulst 26. C. J. Lungers Haarlem. Omvolpbört 6. Mej. E. E. Ch Elling, Utrecht, Oud Kerkhof 35. Mi M. Greveld, Zoeterwoude, bij Mevr. K ningMeurs. Wed. JansenDierin{ Oegstgeest, Wilhelminapavk 11. Mej. Bernard, Amsterdam, Keizersgr. 570. Burgerlijke Stand. LE!Öf7W Geboren: Anna Elisabeth, d. van Brilman en M. Floor. Jansje Corneli d. van A. Warner en P. Somerwil. Mar Elisabeth, d. van W. F. v. d. Broek en W. J. Speet. Nicolaas Hendrik, z. va N. H. de Roo en S. M. Nieuwstialen. Hendrika Johanna Maria, d. var L. Hoi geveen en H. van Marwijk. Wilhelmin d. van S. P. Israel en E. J. Potappel, Johannes, z. van A. van den Wijngaar en;/J. S. Keijzer. Trijntje, d. van H. van Kampen en A. M. Walraven. hannes, z. v. N. J. Vavier en M. Slijk. Jan, z. v. H. Riethoven en J. M. W. Bonk Johanna Franeisca, d. van J. C va Raffen en G. Peter. Johannes, z. vaii van der Wees en J. M. Royé. Abraham z. van P. van der Waals en S. ven d( Waals. Bartholomeus Johannes, z. va; J. H. Kriëtemeijer en S. C. Nieuwenbuij Maria, d. van L. Gijsman en M. N'. Wolf. Ach'iana, d. van C. de Roode R. v. d. Mark. Johanna Maria, d^ I. Tegelaar en C. van Soest. Jaco! Johanna, d van J. C. Bakker en J. Tave ne. Abraham, z. van P. Neuteboom C. M. Kop. Dirk, z. van D. Liglvoet M. van Vliet. Gehuwd: J. Bakker w. en J. Vis veld w. C. den Hertog jm. en M. Ni eb jd. r—II. W. van der Steen jm. en M. van der Meel jd. H. IJ. J. van Oirsou jm. en M. A. G. Feld. W. Woudenba jm. en M. C. Comelisse jd. A. Hogem w. en J. Arbouw jd. J. H. van der 111 jm. en S. M. Sjardrn jd. A. J. llartwiji jm. eü A. E. v. d. Geijn jd. J. Kuklet jm. en P. v. Ifoyen jd. P. G. II. Vos?, en W. Hanselaar jd. Overleden: S. J. F. Proot-Wed. C (Veldheer 69 j. J. Spijker z. 12 j. C. Werner d. ld. A. M. Neuteboom geb. Kcntekaas v. 36 3. -H. Schild dj w. G. Eikerbout w. 79 j. J. Hartmai j w. 79 j. B. C. Brugman, geb. Van Oijet v, Tl "j. *J. F.-Douwen, z. 12 d .Hansen, geb. Dool, v. 63 j. D. F. va) Wijk w. 84 j. - W, Driessen m. H. Sjollema w. 64 j. H. P. Reijnders geb. Kester -,v. 30 j. D. Flippo" z. 17 e W. Bernard w. 70 j. W. var, ds BoomWed. A. Steegs 25 j. BOSKOOP. Getrouwd: J. van Ommering 27 en M. Overvliet 25 j. Geboren: Geertruida Maria, d. va) A. C. v. Klaveren en T. v. d. Kleij. izaal z. van W. Baelde en M. C. Koster. Hek na, d. van G. Snabel en C. van Stijn. LEIOEROORP. Geboren: Gerardus, z. van G. v. Tel en F. Kersbergen. Simon Hendrik ft hannes Mor ie, z." van A. ter Aar en M. l Klein Pieter, z. van P. Stol en J. de V# Getrou w d: A. Dirkse 27 j. en C. I v. Borselen 26 j. J. Th. v. d. Burg 28)^ en J. C. M. Verklei]. C zij werd opnieuw ijskoud én begon te& VCn' Mil- Mijn medaillon!stotterde zij. M medaillon is gestolen... Zij wankelde, doch kwam spoedig '"I; Ha! ik heb geen moed.... Is ri'r wilskracht dan geheel verdwenen?. neen, ik wil mij sterk tponen! 1 Zijv nam haar lijfje uit Laure's han^ en knoopte het zoo -snel vast als kon. Maar ondanks hare vastberaJenli# klapperden toch hare tanden. Maar sloeg den wollen doek om hare selioua® vatte den arm van mevr. Vallauris, haar buiten, mompelend: Kom, kom, spoedig!... Laure, van hare dochter hoorende <L 't medaillon gestolen was, durfde vraag stellen. Beheerscht door den invio welke het meisje sedert lang op baai oefende, volgde zij hare bevende 8n» quette, aan groote ontsteltenis ten p>® Zij sloopen beiden weg achter het huis' den jachtwachter en bereikten weldra midden van het park. Zij sloegen een zamen weg in. (Wordl vervolg

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 6