Uit de Omgeving. Het verhaal, dat dc barbier dit gedaan zou hebben, berust absoluut op leugens. De waarheid is. dfft Brilleslijper zich op een Donderdag bij den barbier had laten sche ren. Na afloftp nam hij het mes, dat zijn eigendom was, tot verwondering ian den barbiersbedionde, mede. Zaterdag kwam hij weer aanloopen en toen de barbier vroeg, wie hem zoo toege takeld had. antwoordde hij: dat heeft uw bediende Donderdag gedaan. Toen ik 05, straat kwam, bemerkte ik, dat mijn ge zicht bloedde. De barbier heeft later het mes herkend, als dat van Brilleslijper. Nader verneemt men, dat Brilleslijper te St. Ócdenrode, vsai heen hij is vervoerd naar de plek van het misdrijf, na een lang durig verhoor ook den naam van den twee den dader heeft genoemd. Uit dank baai kcid. Het gemeentebe stuur van Aalten had een drietal gezinnen, dat dc woning was uitgezet, uit medelijden onderdak verschaft in een perceel naast hcL gemeentehuis, eigendom der gemeente. In den kelder van dit perceel werd een groote partij palminezeep bewaard. Een der gezinnen toonde zijn dankbaarheid te genover de gemeente door de zeep uit den goed gesloten kelder te stelen en over de grens te smokkelen, Een der kinderen werd door dc politic gegnapt, toen het met een kruiwagen mest, waaronder 2 kisten met zeep verborgen lagen, over een "der naar dc grens leidende weger, reed. KERKNIEUWS. Z. D. II. de Aartsbisschop van Utrecht heeft aan den weleerw. heer F. I. Beer- mann, pastoor te Sloten (F.), op zijn. ver zoek om gezondheidsredenen, tijdelijk eer- vol ontslag verleend uit de geestelijke be diening en heeft benoemd tot pastoor te Sloten (F.) den weleerw. heer E. de Jong. Verder heeft Z. D. H. belast met de voor bereiding van de oprichting eener nieuwe parochie te Terwolde en daartoe benoemd lot assistent tc Duistervoorde den weleerw. heer W. Boélens. Voorts benoemd tot kapelaan te Zutfen Hen weleerw. lieer J. W. J. Buter; tot ka pelaan te Zeddam den weleerw. heer J. I. Veeger; tot kapelaan te Veendam den weleerw. heer J. G. J. Hanenkamp en tot kapelaan te Nicuw-Dordreeht (Klazina- veen) den weleerw. heer C. S. Uijterwaal, die kapelaan was te Nederhorst-den-Berg (bisdom Haarlem). Letteren en Kunst. Concert WüilnerBos. Voor don avond te geven in den Leid- echen Schouwburg op Vrijdag 2 Mei hebben 'dr. Ludwig Wüilner en Coenraacl Bos het volgende belangrijke programma, samenge steld: Rich. Straus9, Das Schlossmann Meer Hub. Cuypers, Die Wallfahrt nach Kev- laer Wintemitz, Marchen von der Nach- tigall (Andersen) en op verzoek: Das Hexen- lied van Schillings; verder: Das Lied von Her Glockc van Schiller, voor te dragen Boor dr. Wüilner. Ned. R. K. Tooneelbond. De Ned. .R. K. Tooneelbond had reeds lang plannen voor het houden van een tooncel wed strijd onder de bij- haar aange stoten dilettanten tooneelvereenigingen. 'Op de laatst gehouden jaarvergadering werd deze aangelegenheid opnieuw onder het oog gezien en in het nummer van 15 December van den ,,Tooneelgids voor Di lettanten" werd een systeem voor dezen ^wedstrijd op den grondslag eener compe titie-regeling nader uitgewerkt. Thans is een aanvang met dezen wed strijd gemaakt, waarvoor zich de R. K. Tooneelvereeniging te Watergraafsmeer, Edam en Purmerend hebben aangemeld. Het begin is iets in strijd met den opzet, daar er nu slechts één vereeniging per avond speelt, terwijl de bedoeling was twee vereenigingen op een avond tegen elkaar te doen uitkomen. Het bestuur van den Tooneelbond heeft He heeren Herm. van den Eerenbeernt, toonedlschrijver, W. L. A. R. M. van den Broeke en M. J. van den Biggelaar, redac teuren, resp. van ,,De Tijd" en ,,De Maas bode" aangezocht en berend bevonden als juryleden Lij dezen wedstrijd op te treden. Leger en Vloot. Loonsverhooging voor werklieden. Bij beschikking van den minister van jOorlog is bepaald dat in afwachting van Souriquette stond ernstig aan zijne zijde, verlicht door den gloed der ondergaande zon. Zij geleek aan eene jonge heilige, met gulden stralen omkranst en neergedaald uit een van de geschilderde ramen der kerk. Graaf de Rhodes aanschouwde haar en huiverde opnieuw. Neen, nu droomde hij nietZij was wel het levend portret van Marguerite, maar een minder zachte, min- 'der afgetrokken Marguerite een Margue rite met meer vastberadenheid en meer iwilskracht, die minder van Blanche weg- had, meer van hem. En toch drong hij de grootste ontroering terug welke zijn oud vaderhart deed kloppen. Gij zijt zoo oud als zij was, sprak hij, zijn oogen half sluitend; hebt dezelfde ge stalte; gij zijt blond als zij, en al de blon den schijnen tot dezelfde familie te belmo ren. De eerste maal dat ik u op 't kerkhof zag zitten op de trappen harer grafkapel, met uwen hoed naast u. meende ik te ster ven van aandoening; ik dacht dat zij op do wereld teruggekeerd was om mij te troos ten... Helaas!... de dooden ke«?ren niet weder!... Niettemin volgde ik u sedert dien 'overal, van verre, op uwe stappen, als voortgestuwd door 'n onbekende macht, zoodanig kwam liet mij voor dat gij, die het tot stand komen der in het. voornemen liggende definitieve herziening der Iconen, lc rekenen van 1 Juli 1918 af, aan dc bur ger-werklieden, op wie L. O. 1918 A 61 van toepassing is, en- die geen of minder dan f 3 per week over werkgeld h ebben ver diend, een zoodanige verhooging van het normale, op grond van dc B. V genoten, loon wordt toegekend, dat dit in totaal met f 3 wordt verhoogd. Betaling van overwerk naar dit verhoog de normale loon heeft slechts plaats voor overwerk, verricht op of na 17 November 1918. Voorschot op duurtebijslag 1919. Ten vervolge op het gestelde in Legeror der 1919 B 12S wordt ter kennis gebracht dat het in die L. O. bedoeld voorschot kan worden uitbetaald aan al diegenen van het vaste personeel uitgezonderd het ongehuwd personeel, dat voor 's Rijks re kening wordt gehuisvest of gevoed op wie de Regeling duurtetoeslag 1919 in het algemeen van toepassing is, slechts met in achtneming van de in die regeling genoem de salarisgrenzen en onverschillig of ove rigens de bijzondere bepalingen van de onlwerp-regeling ten aanzien van den be langhebbende er toe zouden leiden, dat hem geen bedrag als bijslag toekomt. Mocht later blijken, dat bepaalde perso nen geen bijslag zullen ontvangen of wel, dat voor ben_de toe te kennen bijslag min der bedraagt dan het uitbetaalde voorschot, of wel indien de aangevraagde gelden niet door den wetgever mochten worden toege staan, dan zal het uitbetaalde voorschot met het salaris zijn te verrekenen. Voor tijdelijk personeel (militair verlofs- personeel daaronder begrepen) blijft het gestelde in L. O. 1919 B. 130 van kracht. Tegemoetkoming en huiswaartszending. Diegenc-n van het verlofspersoneel der landmacht die zich op 14 November 1918 in het genot bevonden van bijzonder ver lof en wier bijzonder verlof thans nog geen einde heeft genomen, worden ge acht op dien datum in het genot van on bepaald (klein) verlof te zijn gesteld. Voor zoover zij een onderofficiers- of hoogeren rang beklecden, kunnen der halve ook zij in aanmerking komen voor de tegemoetkoming omschreven in punt 3 der nadere steunregeling, vermeld in L.O. 1918 B. 421, indien en voor zoover zij aan zoodanige tegemoetkoming behoefte heb ben. Uit de Pers. BOLSJEWISTISCHE ZEGENINGEN. De correspondent der „N. R. Crt. te Boedapest hangt een allerdroevigst beeld op van den toestand in de Hongaarsche hoofdstad, waar thans het communisme, bolsjewisme, of hoe men het noemen wil, onbeperkt gebiedt. .De vreemdeling, zegt hij, bemerkt daar van niet veel, omdat hij dc taal des lands niet kent, om met de ongelukkige bewo ners der stad te spreken, die zich boven dien ter dege in acht nemen en aan onbe kenden met hun nood durven klagen. ,,Elke poging tot tegen-revolutie wordt immers met den dood gestraft en de re- volutieonaire rechtbanken laten niet met zich gekscheren. Daardoor zijn dan ook de berichten van vele correspondenten van buitenlandsche bladen, die een gunstig oordeel over de jonge sowjetrepubliek velden, verklaar baar. Waarbij komt dat. de machthebbers in do Hongaarsche republiek zelf journa list waren, en er gewicht aan hechten dat hun doen en laten in de pers niet wordt gelaakt. In de Hongaarsche couranten is kritiek thans ten eenemnalc uitgesloten. Een redactie, die het hart heeft tegen de sow jet-republiek te schrijven, wordt on- barmhartig afgezet en ge vangen genomen; medewerkers daarentegen, die 't bolsjewistisch regiem prijzen, ontvangen uit de staatskas een be taling, die ten min s-t-e 't d u b b e- le is van hetgeen zij vroeger verdienden. En buitenlandsche cor respondenten die de loftrompet over Bela Kun en zijn trawanten steken, worden op bijzonder voorkomende wijze behandeld; hun worden zelfs hotelkamers tegen hal ven prijs aangeboden, maaltijden te hun ner eer gegeven, enz." Enkele regels in dit citaat hebben wij gespatieerd laten drukken. Er heerscht gadt de briefschrijver voort onder alle klassen in de Hongaar sche hoofdstad een zeer gedrukte stemming „Welke familie gij ook~bezoekt, overal vertellen u de menschen onder tranen, dat zij van alles zijn beroofd, dat elke moge lijkheid om geld te verdienen ontbreekt, zoodat zij nu nog leven van de 2000 kronen bloemen op haar graf kwaamt strooien, een deel harer ziel in u hadt. Een onbeschrijfelijke aandoening, onmo gelijk te beheerschen, beklemde zijn keel. Hij zou zijn gansche vermogen geschon ken hebben om dit blonde kind, in wie hij terecht of ten onrechte het beeld zijner aangebeden dochter ontwaarde, in zijne ar men te mogen drukken. Ik ben belachelijk, sprak hij eindelijk; wil een armen man verontschuldigen, wiens geest op hol is geraakt door 't lijden en de eenzaamheid. Ook Henriette was aangedaan. Ik begrijp, zeidc zij met haar. wellui dende en ernstige stem, dat' gij veel geleden hebt. Maar wat de eenzaamheid betreft, die zoekt gij, die verlangt ge. Het gelaat van Jacques dat een woeste uitdrukking vertoonde, verzachtte even plotseling. Kon hij kwaad worden tegen over haar? Er zijn dingen die gij niet weet, sprak hij, en die gij niet kunt weten. Maar de levenslange eenzaamheid is te verkiezen boven zekeren omgang. Dat begrijp ik nog, antwoordde zij on nadenkend. bijna onbewust. Ach! lieve God ja. herhaalde zij met nog meer klem, ik be pijp dal een man als gij niet wil dulden die zij maandelijks uit de bank mogen ha len. Bij de ontzettende duurte juist, genoeg om niet te verhongeren, wanneer de fami lie niet te groot is. En dan steeds'dc ang stige vraag, hoelang dat nog mogelijk zal zijn? Het geweldig terrorisme van het klei ne aantal mannen dat thans in den waren zifi des woords over dood en leven be schikt, doet de bevolking tot wanhoop ver vallen, zonder dat het haar mogelijk is, daartegen iels te doen. Haar eenigo hoop is dat de entente een einde aan dit schrik bewind zal maken. Ook de misleide arbeiders zien reeds in, dat de hun voorgespiegelde betere toekomst op deze wijze onbereikbaar is. ..Niet alleen omdat de ontwrichting van het economisch leven met den dag toe neemt, doch ook omdat zij tot het besef ko men, dat in de sovjet-republiek geen sprake is van een dictatuur van het proletariaat, doch slechts van een schrikbewind van en kele mannen, die geen medezeggenschap 'of kritiek van welke zijde ook dulden. En dc boeren, die met de reeds wettelijk gere gelde verdeeliïig van het groote grondbezit uitermate-tevreden waren, wollen van een communistische bewerking van den grond niets weten. Hun ideaal is een eigen hoeve en zij zijn van oordeel, dat gemeenschap pelijk bezit een beletsel voor grondverbete ring is." Om nu zegt do correspondent een storm van deze ontevreden elementen, die geen gering deel van hot proletariaat vor7 men, to bezweren, ontneemt de regeering aaai de bezittende klasse niet. alleen heel haar bezit en hare woningen, doch in hare verordeningen doet zij tevens alles om den haat tusschen bourgeoisie cn arbeiders .aan te wakkeven. „Dit optreden tegenover do bourgeoisie heeft echter ook nog een andere oorzaak. Do meest Joodschc leiders van het com munisme voelen heel goed dat het hun in een land als Hongarije, waar het aantal antisemieten reeds vóór den oorlog groot was, niet gemakkelijk zal vallen zich op den duur te handhaven, en zij hopen, dat wanneer een algemeene anarchie aan het communistisch regiem een e>inde mocht maken, en het volk aan het moorden en branden mocht slaan, dan niet in de eer ste plaats de Jodc-n, doch de vroegere bezit tende klasse liet zal moe-ten ontgelden." Inmiddels staat bij deze communistische heerschappij de productie geheel stil.' en de correspondent besluit: „Intusschen neemt de hongersnood in de hoofdstad van dag tot dag toe. daar de boe ren niets willen leveren, omdat het geld hun toch weer wordt afgenomen, en zoo kan dan met zekerheid worden voorspeld, dat de bloeiende hoofdstad heel donkere dagen tegemoet gaat." LISSE. Burgerwacht. Maandagavond is al hier definitief opgericht een vrijwillige burgerwacht. Tót commandant over het gewapende gedeelte is aangesteld de heer Dr. v. Slochtereru De oefeningen zullen worden gehouden op Dinsdag-en Vrijdag avond. BODEGRAVEN Afloop verkooping. Bij de, ten over staan van notaris Kruseman, gehouden verkooping van een bin^erwoonhuis aan de Verl. Nieuwstraat, bewoond door den heer A. Wietsma, werden koopers de hee ren D. Versloot en de Heer voor de som van f 55005. RASSENHEIM. Bloembollen vei ling. Onder directie van den heer H. Bader, ten overstaan van no taris G. ten Bruggencate, werden de bloem bollen verkocht van de firma C. Rijnsbur ger en Zn. a.lhfer. DeD prijzen waren ma tig. Besteed werd o. a. voor hyacinthen: E.W. l'Innocence f 12.50f 15, E.Z. Zulu King f 7f 9, -E.B. Paul Kruger f 10f 11, E.R. Rose Balfour f 10—f 11, E.B. Viola f 15—f 20, E.R. Giganthea f 7—f 8, D.G. Sunfower f 12, E.B. Potgieter f G—f 7, E.P. Sir Mansfield f 6f 7, alles per bed; E.R. Moreseo f 14f 15 E.P. Lord Balfour f 10. Een nieuwe variëteit E.G. Prins Hendrik bracht f 5 per regel op. Darwintulpen: Pride of Haarlem f 12 f 13 per bed; F am. Sanders f 17 per bed; Ba ron de la Tonnay f 7; Rev. Ewbank f 8; E.V. Cramoisie Brillant f 18 per bed; E.T. Witte Valk f 8 per bed; D.T. Imperator Rubro- rum f 20f 25 per bed; D.T. Murillo f 11 f 12 per bed. Tentoonstelling. In de zaal van den heer Schipper waren door verschillende bloemisten vele soorten narcissen tentoon gesteld. Het was de moeite waard daar eens een kijkje te nemen. Men kreg daar noch verdragen hetgeen ik zie. Maar bui ten hen die u afkeer inboezemen, zijn er nog anderen... Wie dan wel? Vooreerst mijn broeder, dien gij, naar 't schijnt, wel eens ontmoet hebt in dc eer ste dagen van zijn verblijf alhier, en wien gij in het begin genegenheid betoonde. En daarin had gij gelijk!... Want hij is goed, eerlijk, oprecht, edelmoedig, vol toewij ding... Alleen is hij wat naief, zooals de meeste rechtschapen naturen, en die naivi- teii is wreed uitgebuit geworden. Maar een van uwen aard zou van hem niets ge maakt hebben. Hij heeft zijne schoonmoeder!... ant woordde Jacques, die er niet durfde bijvoe gen: en zijne vrouw. Helaas; ja! liet het meisje er op vol gen op eenen toon, welke meer zei dan woorden konden uitdrukken. Maar aanstonds, en vinnig, als wilde zij dat dit kiesche. onderwerp niet verder werd aangeraakt, voegde zij er bij: Maar hij heeft ook nog zijnen zoon; dit onschuldig wichtje dat pas geboren is, 011 dat zoowel u als ons toebehoort. Wanneer wij niet meer hier zullen zij ij, in deze streek om over dit kindje te waken, om zijne ze delijke opvoeding een goede richting te ge- een overzicht over den groolen vlucht, dien de- narcissenteelt de laatste jaren genomen heeft en men zag vele niuwc soorten. Ook voor leeken-bloemenliefhebbers was het een lust om te zien. ZOETER WOU DE. Dienstplichtigen. De R.-K. Bond van dienstplichtigen houdt Vrijdagavond een propagandavergadering. De post. Van 1 Mei af heeft er een 2de bestelling in de Koepelstceg plaats, en wel van 1 April tot 30 September des avonds en van 1 October tot. 31 Maart des middags. Tevens wordt het vertrek der posten des middags veranderd. Vertrek van Zoeter- woude 11.50, uit Leiden 12.35; des avonds 6 uur van Zoeterwoude en 7.30 uit Leiden. Land- en Tuinbouw. Als 't maar een goeie beer is. Een hooggeplaatst persoon in de provin cie Friesland, verpachter van boerderijen, moet zich als volgt uitgelaten hebben: „Of de pachter een diploma van dó Jandbouw- winterschool bezit, doet niets ter zake, als :'t maar een goeie boer is." Misschien be doelde de spreker het niet zoo erg, als men het kan opvatten. Men kan er uit lezen een tekort aan waardeering van de ont wikkeling van den boer; een niet erkennen, dat, wat op de Winterschool wordt ge leerd, den boer mee» bekwaam kan maken voor zijn bedrijf, hom in staat stelt met meer oordeel, dus met kans op grooter vooideel, dat bedrijf uit te oefenen. In het „Fr. Wbld." komt dan ook de heer Heeringa, Secr. der Ver. „De Ont wikkeling", tegen het gezegde op. Hij meent, dat het de redelijke plicht is van ieder landeigenaar, zorg te dragen, dat bij verpachting de voorrang worde gegeven aan landbouwers, die voldoende opleiding hebben genoten. 1-Iij betoogt, dat dit in het voordeel is ook van den landeigenaar. .jDeze heeft in niet onbelangrijke mate ge profiteerd van de algemeene ontwikkeling én den breederen kijk op het bedrijf van den theoretisch ontwikkelden landbou wer. De landbouwwetenschap is door de zen het meest in toepassing gebracht., waardoor de productiviteit van den bodem werd opgevoerd, aan een grooter aantal menschen werk en brood werd gegeven. Dit. was in het belang van het algemeen, maar ook in dat van den grondbezitter. De ontwikkelde landbouwer beeft ook het eerst ingezien, dat de enkeling niets ver mag, maar in samenwerking, in organi satie kracht gelegen is.' Groote voordeden fijn, speciaal in de oorlogsjaren, door de organisaties verkregen, en hiervan hoeft ook de landeigenaar zijn aandeel genoten, 't zij in den vorm van meerdere pacht, 't zij in den vorm van meerdere grondwaar de. De heer Heeringa komt derhalve tot de conclusie, dat wel degelijk moet worden gelet op de ontwikkeling van den candi- dhat-pachter. C. B. Kalizout bij Aardappelen. De heer Elema, Rijkslandbouw-leeraar Voor Drente, kreeg van iemand de mede- deeling, dat hij verleden jaar, noodge dwongen, eind April eerst kalizout bij reeds gepote aardappels aanwendde: 800 Kilo per H.A. Hij zag van deze overbemesting geen nadeelige gevolgen, niettegenstaande het droge voorjaar; het resultaat was fcped. De heer Elema vermeldt dit feit, maar voegt er aan toe, dat men hieruit nu niet moet concludeeren: dat. laat aangewend kalizout onschadelijk voor aardappels zou zijn. Vele landbouwers in Drente, die in 't voorjaar K>18 nog kalizout hebben uitge strooid, weten beter, 't Was juist de zeer late aanwending en de daarop gevolgde lange droge periode die den briefschrijver bewaarde voor schade. Wegens den drogen toestand van den grond loste het kalizout weinig of niet op, kwam dus niet in de buurt, der wortels. Was het kalizout kort vóór het poten uitgestrooid en onderge- ploegd, dan zou het hoogstwaarschijnlijk wel schade gedaan hebben. Is dit oordeel van den heer Elema juist., n.l. dat het kalizout in bedoeld geval wei nig of niet opgelost zal zijn, dus geen uit werking van beteekenis zal hebben gehad, dan zou de oogst dus als de overbemesting niet was geschied, er even goed om zijn geweest. j C. B. Konijnenteelt. In „U. L. G." geeft de redacteur, de heer Sprengler, eenige wenken voor ko nijnenhouders om zich een smakelijk en voedzaam gerecht te verschaffen. Men fheeft-voor vier dingen te zorgen: 1. goed ven, wie. zal er zich dan om bekommeren? En ware het geen waardige taak voor u mijnen broeder te helpen, er 'n flinken man van te maken, zooals gij zijt, 'zooals hij, zooals mijn vader is? Jacques, die getrild had bij die woorden, van het meisje, hield zijn aandoening in. Rimpels vertoonden zich op zijn voor hoofd. Gij zijt braaf en edelmoedig, sprak hij en indien iemand mij in mijn besluiten aan 't wankelen kon brengen, voorzeker waart gij het. Maar, geloof me, dring niet aan... Ikvzeide het u reeds, gij kunt niet. alles we tenVraag te Bordeaux, hier, overal waar ik verbleven heb, wie Jacques de Rhodes is, men zal u antwoorden: een eer lijk man, die zijn plichten tot in de minste zaken nakomt. Welnu! mijn zeer kiesch ge weten zegt me dat ik geheel vrij ben te genover de vrouw van uw broederdat ik mij jegens haar onverschillig mag too- nen. Meer nog, voegde hij er -bij, ik ben gerechtigd haar te verfoeien, haar en al les wat haar raakt. Naarmate hij sprak, was Ilenriette al bleeker en bleekcr geworden. liet wildé niet in hare gedachten komen dat Jacques de Rhodes iets laakbaars kon ojpvaUui Maar'dan, lieve hemel!wat was er dan toch? soort; 2. zindelijk hok; 3. doelmatige voe ding; 4. goede behandeling der vellen. De schrijver beveelt aan: het Hollandsen ko nijn of do Vlaamsche reus, waarbij we hebben een vluggen groei. <»gn goed ge. wicht cn een waardevolle huid. Men moot geen onvolwassen dieren paren, dus geen moerkonijn, jonger dan 7 maanden ini den rammelaar brengen: voorts geen rarowe.' laar langer dan één jaar gebruiken; geen paring toepassen in bloedverwantschap. Men kan 5 worpen van een moerkonijn vergen, maar het is beter zich met 3 levre- den tc stéllen. Zijn de jongen 3 maanden oud, dan modem de geslachten gescheiden worden; men begint dan met* de dieren, niet voor dc fokkerij bestemd, te mesten. De fokdieren geve men een ruime kooi; de andere eon ruimte van 40 bij 40 c.M. grond vlak. De bokken moeten liefst op 1 M. hoogte boven den grond staan, men kan ze dan goed schoonhouden. Door bodemgaatjes moet de urine kun nen wegloopen. Allerlei onkruiden (pas op' voor vergiftige!) verder knolrapen en kool bladeren kunnen tot voedsel dienen; mot sla en klaver zij men voorzichtig, dii maakt opgeblazen; ook geve men geen uien en look. Bij droogvoedesing zorge rncn vooral voor drinken. Wat krachtvoer, een handvol haver por dag in do laatste drie weken vóór het slachten, geeft dieren van' 12 16 pond gewicht. Do vellen kan men; voor een paar. kwartjes of duurder ver- koopen, als men zo goed' behandelt: ua het villen met een stomp mes reinigen van vet en vleeschresten, dan flink inwrijven met een mengsel van 2 doelen fijn ges too. ten aluin en 1 deel keukenzout, daarna drogen. Bij aflevering in partijen maakt men dan een goeden prijs, 'logon den mot beschermt men de vellen door bijvoeging van naphtaline. C. B. EfESSSK Burgerlijke Stand. BODEGRAVEN. Geboren: Klaas, zoon van L. Kool en W. Gaasenbeek. Cornelia Teuntjej dochter van W. Vermeulen en J. C. Hoog lander. Ondertrouwd: P. Blok, 23 jaar, en J. Koster, 32 jaar. H. C. E. Kroft, 31 jaar, en C. G. M Bakker, 26 jaar. J. Dijkshoorn, 26 jaar, en J. G. v. Wave ren, 24 jaar. Get 1*0 u w d: K. Kok, 27 jaar, en J. J. Dekkers, 28 jaar. Overleden: W. Turkenburg, wedr. van J. W. Verhoef, 59 jaar. IT. den Her tog, 3 jaar. HILLEGOM. G e b 0 r e n: Dochter van J. M. v. Roo- de-Vogel. 2 Zoons van Th. C. lïulse- bosch-Dobbe. Zoon van E. Kortekaas- Schlessensky. Dochter van P. J. v. d. Lubbe-v. d. Maden. Zoon van IT. G, Wester-van der Hulst. Ondertrouwd: A. v. Riek en M. J, Groot. J. Persoon en A. v, Tol. A. J. Brouwer en A. Klinkenberg. E. N. Sel- Jiorst en M. H. v. d. Water. M. Kamp man en C. van Beek. Overleden: C. J. Krabbers, 1 jaar, C. Molenaar, 78 jaar. Levenloos aan gegeven kind van N. A. Schipper en H. v, Bernmelen. Stoomvaartberichten. KON. MED. STOOMBOOT-MIJ. CALYPSO, van Buenos Ayres naar Am sterdam, vertrok 26 April van St. Vincent. GANYMEDES vertrok 25 April van Phi ladelphia naar Amsterdam. DIANA, van Bordeaux naar Amsterdam, arriveerde 28 April te Falmouth. URANUS arriveerde 29 April van de Midd. Zee te Amsterdam. KON HOLL. LLOYD. GELRIA vertrok 26 April van Buenos Ayres naar Amsterdam. DELFLAND (uitreis) passeerde 28 April Dungeness. HOLLAND AMERIKA LIJN. SLOTERDIJK arriveerde 28 April van Baltimore te Rotterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. INSULINDE (thuisreis) vertrok 27 April van Port Said. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. AMBON van Baltimore naai- Amster dam, passeerde 29 April Bcvezier. \Y aar.tr-e was die Diane met haar bron zen hart, met haar helsclie oogen, vroeger wel in staat geweest? Op dit oogenblik vertoonde ook op hel reine voorhoofd van Souriquette zich een ^reede'groef, dezelfde groef van Jacques de Rhodes; haar hemelsblauwe oogen scho ten dezelfde stralen. Oordeel mij niet, vervolgde dc graat- De toekomst brengt ons wellicht nog won derlijke verrassingen U oordeelen?... antwoordde 't meisje, zou ik dat kunnen? Door alles wat mjl omtrent u gezegd werd, weet ik dat gij groot zijt, eerlijk, edelmoedig, braaf zooals niemand. Het moge me nog zoo zonderling voorkomen, maar wat gij doet moet wel ge* daan zijn. Bewaar uwe geheimen, heer graaf. En geloof dat mijn broeder en ifc ondanks alles, u boven alles hoogachten- Al sprekende, had mej. VaJlauris lajtë' zaam haren weg vervolgd in de richting van Argelles. Het eerste geboomte van het park was zichtbaar. Er moest afscheid g0, nomen worden. (Word! vérvolgdj

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 4