Hel suiker-rantsoen. De minister van Landbouw enz. heeft bepaald dat de hoeveelheid sjiiker, die per week en per hoofd der bevolking beschik baar wordt gesteld, wordt bepaald op 0.35 K G. Melis no. 1 of bijsoorten naar keuze. De aanstaande opheffing der koffie- distribvtie. De minister van Landbouw, overwegende dat de toenemende aanvoeren van koffie hier te lande, indien hierin geen onver wachte wending komt, zullen leiden tot het opheffen van de distributie van dit artikel, waardoor het vvenschelijk wordt dat groo- tere voorraden, dan tot dusver bij de be perkte rantsoenen, noodig, zoowel bij kof- fiebranders als bij winkeliers aanwezig zijn, ter verkrijging van een regelmatige en normale voorziening van de verbruikers in Nederland, nadat de distributie zal zijn beëindigd, en dat de ter aanvulling als bo venbedoeld, benoodigde koffie niet mag zijn belast met geheven distributiekosten in heit geval, dat de distributie wordt ge staakt, voordat aflevering overeenkomstig de thans nog bestaande voorschriften kan hebben plaats gevonden, heeft met intrek king voor zooveel noodig van zijn beschik king d.d. 30 Januari 1018, betreffende de vaststelling van distributiekosten voor koffie, het Rijkskantoor voor Thee en Kof fie opgedragen tot 31 Mei 1919 geen distri butiekosten te heffen, en reeds betaalde distributiekosten aan belanghebbenden te restitueren, voor alle partijen ongebrande koffie, waavan aflevering uit het veem wordt of reeds is aangevraagd. Eikels en koffiesurrogaten. Uit het antwoord van den minister van Landbouw op schriftelijke vragen van het Kamerlid mr. Treub blijkt, dat van de eikels, die van regeeringswege in den herf9t van het Vorig jaar werden ingeza meld en onder de koffie-surrogaatfabrieken werden gedistribueerd, nog belangrijke partijen bij die fabrieken aanwezig zijn. Daar volgens den minister hier te lande geen behoefte meer bestaat aan koffiesur- rogaat en ook de verwerking van eikels tot veekoeken (hetgeen mr. Treub had ge vraagd) geen loonende industrie zal blijken te zijn met het oog op de inmiddels verbe terde vooruitzichten wat betreft de veevoe dervoorziening. meent de minister dat in 'ons land voor dre eikels moeilijk een afzet gebied zal gevonden kunnen worden. Daar de minister geen aanleiding kan vinden tot overneming der bij de koffie- surrogaatfabrieken aanwezige voorraden eikels, bestaat er zijnerzijds geen bezwaar door het toestaan van uitvoer zoowel van eikels als van koffiesurrogaten, den be trokkenen een afzetgebied in het buitenland le verschaffen. Rijkskantcor voor smeerolie opgeheven. De minister van Landbouw heeft met ingang van 1 Mei 1919 het Rijkskantoor voor Smeerolie opgeheven. Verlaging van den tabak9prijs. De tabaksfabrikanten, waaronder groote firma's, hebben- thans den prijs van de Friesche baai van 5 tot 3 gulden per pond verlaagd. Beperkingen ten aanzien van Duitsche goederen opgeheven. De N. O. T. heeft bericht ontvangen dat de tot dusver bestaande beperkingen ten aanzien van den uitvoer van goederen van Duitschen of Oosten rij ksch en oorsprong zijn opgeheven. Alleen mogen zoodanige goederen of goe deren, welke meer dan 5 pCt. aan materi aal van Duitschen of Oostenrijkschen oor sprong bevatten nog niet voor invoer in Britsdie havens worden verchèept, maar wel mogen zij in Engelend worden onverge laden. In verband met dez.e nieuwe regeling zul len in den vervolge voor den uitvoer van goederen uit Nederland naar niet-Britsche bestemmingshavens geen certificaten van de N. O. T. meer vereischt zijn, om den oorsprong der goederen te waarborgen. Uitvoer naar Engeland. Thans wordt officieel medegedeeld, dat de. controle, welke gedurende den oorlog uitgeoefend is op den invoer van handels waren, is opgeheven, behoudens enkele uitzonderingen, zooals op vlas, brandstof, leder, hout en poiasch. De regeering zal beslissen over de kwestie van import en export van die artikelen, waarin niet voor zien is. Burgemeester van Haarlem. De ,,N. H. Ct." verneemt als vaststaande 'dat een christelijk-historisch man, wiens naam nog geheim wordt gehouden, tot burgemeester van Haarlem zal worden be noemd. Een pers-jubileum. De Residentiebode" viert den len Mei het zilveren jubilé van zijn bestaan. Het blad, dat eerst heeft gi?staan onder de be kwame leiding van wijlen jhr. Van Nispen tot Sevenaer, heeft nu als hoofdredacteur den kundigen journalist, den heer S. Bruysten, die door zijn kennis, voortvarend heid en voorzichtigheid het blad een eminente leiding weet te geven. De tramstaking tc Rotterdam. De staking heeft een kalm verloop. In den toestand is geen verandering ge komen. Van verschillende zijden is den etakers steun toegezegd, ook van den... (neutralen!?) Bond van Ned. Onderwijzers! Verlof op 1 Mei. De tijdelijke Voorzitter van den Minister raad heeft aan het Hoofdbestuur van den Centralen Nederlandschen Ambtenaars- bond doen weten, dat naar aanleiding van het verzoek dier organisatie is bepaald, dat indien de dienst het toelaat van het rijkspersoneel, 1 Mei vrij-af kan worden gegeven in mindering van het gewone ver lof. Dit is dus een xoorwaardplijk verlof nl. indien ae dienst liet toelaat." Wat dc vrijgevigheid van de regeering in deze betreft zij zal daardoor willen toonen, dat heel.de herie-beweging van den 1ste Mei haar in zekeren zin onver schillig laat. Had zij absoluut verlof ge weigerd, dan zou dit zeker aan vrees zijn toegeschreven. Gemengde Berichten. Do moord te St. Oedenrode. In ver band met den moord te St. Oedenrode zijn aangehouden de onderdirecteur der boter- fabriek v. d. W. en zekere G. uit Den Bosch. V. d. W. is Vrijdagavond in Den Bosch aangekomen met de Meijerijsche tram. Hij is om twee uur met twee personen in Schijndel gezjen, heeft daar alleen den trein naar Eindhoven genomen en is van daar onmiddellijk met de tram naar Den Bosch gereisd. In St. Oedenrode heeft de conducteur twee personen in de tram opgenomen, die getui gen eenigen tijd tevoren de boterfubriek hadden zien binnengaan. Volgens verkla ring van den dokter moet de moord om streeks dien tijd gepleegd zijn. Een der heeren was gewond en verklaarde aan den conducteur, dat hij zich geblessscrd had bij het snijden van een tak. In Den Bosch zijn beide personen en ook de onderdirecteur bij sluis O. uit de tram gestapt. Men heeft achterhaald,, dat de beide on bekenden mot den trein van 9.20 naar Hol land zijn vertrokken. Een speurhond, dien men aan een bebloede handdoek, die jp de fabriek gevonden was, lucht had gegeven, volgde dadelijk te St .Oedenrode den weg, dien de beide mannen geloopen hebben van de boterfabriek naar Buiterust. de plaats waar zij op den tram stapten. De gearres teerde G. is een persoon, die veel nipt v. d. W. omging. Nader wordt berilht: Op verzoek der justitie te 's ITertogen- bosch is gisternamiddag in zijn woning in de Nieuwe Amstelstraat te Amsterdam ge arresteerd de koopman in ongeregeld goed, Isaac Brilleslijper. De man wordt verdacht van medeplichtigheid aan den moord. In Den Bosch bevinden zich twee perso nen onder dezelfde verdenking in voorloo- pige hechtenis, de onder-directeur der fa briek en een Bosschenaar. Bij het gerechte lijk verhoor moet door het gearresteerde tweetal als de derde man zijn aangewezen, de koopman, gistermiddag in hechtenis ge nomen. Op de plaats van de misdaad is een ge broken scheermes gevonden, de justitie neemt aan, dat daarmee de moord is ge pleegd. Het slachtoffer moet nog met zijn aanranders hebben geworsteld, daarbij zou een hunner met het mes in het gezicht zijn verwond. De in de Nieuwe Amstelstraat gearres teerde heeft een schram op het gelaat ter lengte van een halve decimeter. Aan de buren heeft hij gezegd, dat de barbier hem wat ruw had geschoren. Aan de arrestatie ging een huiszoeking vooraf. Overgebracht naar het hoofdbureau van politie werd Brilleslijper 'tusschen een 25- tal, «personen geplaatst. Een politiehond kreeg lucht aan het gebroken scheermes. De hond ging daarop onmiddellijk op den arrestant af. Deze, een 32-jarig man, moet hebben toegegeven. Vrijdag in Den Bosch te zijn geweest. Hij bereist dag- en week markten, doet ook nu en dan in vee en 'ontkent niet herhaaldelijk in St. Oeden rode te zijn geweest. Hij zal heden op transport naar Den Bosch worden gesteld. Mijn tegen een pier geslagen. Met den harden fetorm van Zondag is een groote mijn tegen dc noordpier te IJmuiden gesla gen, zonder evenwel tot ontploffing te ko men. Later is dei mijn door militairen on schadelijk gemaakt. Gas verstikking. De familie van den heer D. Bolle, uitgever en boekhandelaar te Rotterdam, telefoneerde Zaterdagavond ongeduldig door zijn lang uitblijven, naar zijn kantoor, doch kreeg geen antwoord. Een onderzoek ter plaatse instellend, vond men den heer Bolle in bewusteloozen toe stand in het kantoor liggen. Een gas- kraantje stond open, doch er brandde geen licht, zoodat de heer Bolle door het gas be dwelmd was geworden. Zijn toestand was van SJien aard, dat zijn opneming in het ziekenhuis noodzakelijk bleek. Een vierde slachtoffer. Naar men ver neemt is gisternacht in het Binnengast huis te Amsterdam mevrouw Harte over leden. De noodlottige brand in de Gasthuis- molensteeg heeft dus vier slachtoffers ge- eischt. Snelle waardevermeerdering. Te Hen gelo (G.) is de in October 1917 bij veiling verkochte boerderij Lentelïnk, groot 15^ H.A., die toen f 25.000 opbracht, thans verkocht voor f 43,000. De koude en het vee. Het koude weer van de laatste dagen, doet de vraag naar vee zeer verminderen. Het hooi is n.l. op fen er is geen gras genoeg om de beesten in de weide te brengen. Op de Boelhuizen is dit ook best te bemerken. Op de verkoo- pingen in Waterland werden dc vorige week vele koeien opgehouden. „Hbld." Handel in boterhammen. Men schrijft van de oostelijke grens aan het ,,N. v. d. D.": De toeloop van Duitsche kinderen en vrouwen naar onze grens houdt aan. De landbouwers zijn gul met het geven van aardappelen en brood. Dc rondtrekkende Duitsche jeugd blijkt echter zooveel te ont vangen, dat ze deze onmogelijk zelf kan gc-bruiken. Over de. grenzen wordt dan reeds flink voordeel behaald. Boterham men worden zelfs verkocht voor een Mark per stuk. Overreden. Bij hc-t station Legerplaats Oldebroek is tusschen de sporen het ver minkte lijk van een soldaat gevonden. Ver moedelijk is de ongelukkige Zaterdagavond door een der laatste treinen overreden. Op het station Bllthoyen is een con ducteur der N. C. S. door een losse loco motief aangereden en gedood. Aangehouden. Eenige dagen geleden zijn te Rotterdam een aantal personen aan gehouden in verband met den destijds zoo opzienbarenden diefstal van geldswaardige papieren uit de brandkast van de firma Hagen en Co., waarbij de bediende over vallen zou zijn door drie personen die hem in een' kast opgesloten zouden hebben. Drie personen zijn gearresteerd, die de pa pieren trachtten te verkoopen. Deze ver klaarden, dat zij de papieren in commissie hadden van den artist C. L. R., die echter ontkent iets met de zaak uitstaande te heb ben. Bij het onderzoek zijn thans feiten aan het licht getreden, die geleid hebben tot de arrestatie van den bediende H. K., die des tijds overvallen en opgesloten zou zijn ge worden. K. wordt ervan verdacht op dc hoogte te zijn geweest van de plannen der dieven en het verhaal van de overrompeling opge- discht te hebben, teneinde zelf buiten schot te blijven. Doodelijk ongeluk. De 33-jarige lood gieter De Jong, uit Schoten, die j.l. Woens dag van het dak van een 3er loodsen in het vliegkamp De Kooy bij den Helder, is gevallen, is in het ziekenhuis aldaar overleden. Hij laat een vrouw en 8 jonge kinderen achter. Verdronken. Te Wageningen is de 55- jarige veekoopman A. V. des nachts bij zijn woning in een sloot geraakt en verdronken. Moord. Zondagavond omstreeks 10 uur werd zekere C. G., ongehuwd, wonende op den Stekkenberg te Groesbeek, bij het ver laten van een café, onverhoeds met een mes aangevallen, en werd hem den hoofd slagader afgesneden. Hij bloedde direct dood. De vermoedelijke dader E. is gear resteerd. Op een trein geschoten. Gistermiddag werd tusschen Geffen en Oss met steenen naar den personentrein geworpen, waar door -een ruit in een derde klas coupé ver brijzeld werd. Toen de trein van 6 uur passeerde, werd er op geschoten ten ge volge waarvan een tweede-klas coupé-rtiit verbrijzeld en een reiziger licht verwond werd. De politie doet onderzoek. Een dreigbrief! Het bestuur der Win- keliers-Vereeniging te Amsterdam ontving een schrijven, waarin medegedeeld werd, dat wanneer de prijzen niet spoedig daal den. overgegaan zou worden tot het in gooien van ruiten van- schoenen- en siga renwinkels. De ondérteekening luidde: ,,De voorloopige bewindvoerder der Bolsje- wiki". Het schrijven is in-handen gesteld van de politie. Door e&n geweerschol gedood. Gister- knorgen trof J, v. d. PI., te Hardinxveld een droevig ongeval; door het bij toeval stooten tegen een geladen geweer ging het schot af en kreeg hij dit door zijn hoofd.. De ongelukkige, was terstond dood; hij laat een vrouw met 5 kinderen achter. Een verkiezingskweslie. De R.K. par tij ie Laren heeft voor de gemeente aldaar een lijst ingediend met 16 namen, d.i. juist het dubbele van het wettelijk toelaatbare aantal. Art. 10 der Kieswet schrijft voor, dat op één lijst hoogstens 5 candidaten. méér mogen worden geplaatst, dan l/3wan het aantal te vervullen plaatsen, dat voor Laren 11 bedroeg. Het lioofdstembureau keurde de lijst echter toch goed, waartegen de andere partijen verzet hebben aangeteekend. Het gevolg zal zijn, dat Gedeputeerde Staten de 8 laatste namen zullen schrap pen. Aangezien de 8 op de lijst blij-vendon ze ker gekozen zullen worden, zijn er dan geen- plaatsvervangers meer. 't Zal dus heel wel mogelijk zijn, dat vóór de vol gende verkiezingen de thans Roomsche meerderheid van den Raad automatisch in een linksche wordt omgezet. Leger en Vloot. Steun voor huiswaarts gezonden militairen. De minister van Oorlog heeft bepaald, dat aan militairen, die in het tijdvak 1 April 1919—31 Juli 1919 huiswaarts wor den gezonden, de groene steunkaart, be doeld in L. O. 1919 B 120, eerst worden uit gereikt, wanneer vaststaat, dat zij bij hun vertrek gedurende een tijdvak van ten min ste 81/2 maand, onmiddellijk aan den da tum van huiswaartszending voorafgaande, onder de wapenen zijn geweest. De korpscommandanten nemen, maatre gelen, dat genoemde, steunregeling op doel treffende wijze met het hun onderhoorig personeel zoo noodig meermalen wordt be handeld. Rechtzaken. HAAGSCHE RECHTBANK. J. W. L., 23 jaar, banketbakker te L e i- (1/e n, zou op 2 Jan j.l. met J. H. Z., die niet was verschenen, uit een weide tc Oegstgeest en tweetal runderen hebben ge- Oegstgecst een tweetal runderen hebben ge slacht om het vleescli aarna ir. een wagen naar Leiden te vervoeren. Bij'het station te Leiden werd de wagen door een politie agent aangehouden, waarna beide bekl. o'p de vlucht waren gegaan. Bekl. L. die vroeger volledig had bekend, ontkende thans den diefstal. Volgens zijn beweren moest hij op last van een Belg, dit vleesch vervoeren. Hij verkeerde daarbij in den waan, dat het smokkelwaar was. De officier van justitie achtte het ten las!te gqlegde tegen beiden bewezen en vörderde tegen L 1 jaar, en tegen Z. 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. P. S 22 jaar, thans in militairen dienst, ea J B. de B.. 17 jaar, los werkman, bei den ito Leiden, hadden op 2; Januari ingebroken in de sajetfabriek van Fciibiief en daar getracht een aantal pakken sajet te stelen. Beiden bekenden. Het bleek, dat de B. 1 jaar tuchtschoolstraf. ken was. De officier van justitie vorderde tegen S. 1 jaar gevangenisstraf en tegen de B. 1 jaar tuchischoolstraf. De 28-jarige schippersknecht W. de R., te L e i d e n had op 28 Febr. uit een schip aan de Haarlemmervaart een gaffelzeil ge stolen. De eisch tegen hem luidde 3 maan den gevangeniestraf. De verdediger mr. Kessler wees op de ongunstge levensom standigheden van bekl. en bepleitte een voorwaardelijke veroordeeling. De twee jongens, A. v. d. W. en J. F. beiden te Leiden, hadden op 17 Febr. medegedeeld in de opbrengst van een fiets, welke door W. gestolen was. Wegens heling vorderde de Officier te gen v. d. W. 4 maanden gevangenisstraf, terwijl F. ter beschikking van de Regee- rihg zou worden gesteld. STADSNIEUWS. GEMEENTEZAKEN. Benoemingen. Door het bestuur der Vereeniging tot Bevordering van den Bouw van Werk manswoningen worden voor de benoeming van een bestuurslid aanbevolen: lo. dr. JTh. W. van Lith de Jeude (aftr.), 2o. dr. B. Horst. Ook verzoeken B. en W. weder over te gaan tot benoeming van een leeraar in het schoonschrijven aan de Kweekschool voor Onderwijzers(essen) echter zonder een ge wijzigde voordracht aan te bieden. Studieverlof. Door B. en W. wordt voorgesteld gunstig te beschikken op een verzoek van mej. G. J. de Vries, tijdelijk leeraTes in de Engel- sche taal aan dr H.B.S. voor Meisjes, om haar voor den tijd van 1 Mei tot half Juni buiten bezwaar van de gemeentekas verlof te verleenen voor een studiereis naar N. Amerika. Zij zal dien tijd zelf voor een plaatsvervangster zorgen. Eervol ontslag. Voorgesteld wordt aan mr. J. E. Hceres op zijn verzoek eervol ontslag te verleenen als lid der Commissie van Toezicht op het M. O., onder dankbetuiging voor de dien sten als voorzitter dier Commissie aan het M. O. in deze gemeente bewezen. 3de Suppletoir kohier. B. en W. bieden ter vaststelling aan het 3de suppletoir kohier der plaatselijke di recte belasting 1918—1919, waarvan het belastbaar inkomen bedraagt f 509.800. Salarisaetie R.-K. Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden. De plaatselijke afdeeling van den R.-K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkel bedienden hield gisteravond een drukbe zochte ledenvergadering in het St. Anto- niuspatronaat ter bespreking van de han gende salaris-actie. In zijn openingswoord herinnerde de voorzitter, de heer A. H. Boekraad, eraan, hoe noodig het is, den loontoestand nauwkeurig onder de oogen te zien. Spr. riep de belangstelling voor dit onderwerp in. Hierna was het wood aan den heer G. Diercks, lid van de Provinciale Stalen van Noord-Holland en leider van de salaris beweging in den R.-K. Bond. Spr. wees jBrop, dat de huidige salarieering der be dienden veel tc laag is, waarom het nood zakelijk werd voor den bediendenstand een nieuwe regeling te treffen, welke in goede verhouding zou staan tot den hoog er ge worden levensstandaard. Uitvoerig ging spr. na, hoe aanvankelijk voor de salarisactie samenwerking bestond met de neutrale en christelijke bonden, maar allengs werd het communiqué van de Bisschoppen aanleiding, dat de R.-K. Bond zelfstandig moest optreden om te komen tot een goede salarieering. De neutrale bond ,Mercurius" zeide de samenwerking met de katholieken op. Ook de christelijken en sociaal-democraten achtten bet meer ge- wensclit zich te scharen aan dc zijde van „Mercurius". Hebben deze organisaties de salarisactie louter beschouwd als een propaganda voor eigen zaak, de R.-K. Bond staat op zich^ zelf. en wordt steeds sterker, is op een na do sterkste. Juist bij deze salarisactie is het ledental reeds met 700 vermeerderd. De salarissen der kantoorbedienden zijn absurd laag; evenzeer die van de handels en winkelbedienden. Spr. noemde er sterk sprekende cijfers van. Dc oorzaak van deze lage salarissen vond spr. in de concurren tie, wat betreft, het loven en bieden; de gepensioneerden, en de vrouwelijke bedien den, die willen werken onder salarissen, verre beneden die, welke de mannelijke col lega's kunnen aanvaarden. 1-Iet ideaal is, dat voor gelijke arbeid, gelijke salarieering gegeven wordt, cn daarom mogen de dames niet gaan wer ken voor minder dan de heeren. Hierdoor bederven zij de basis voor een goed loon. Bij de salarisactie moeten de minima- eischeh worden voorgedragen. Deze zijn: aankomende bedienden beneden 18 jaar f 300. daarboven f 700; opklimmende naar ^1 jaar tot f 1100, 25 jaar f 1500. Deze loo- nen moeten uitdrukkelijk worden gesteld. Laten alle leden, maar ook de niet-goorga- niseerden, er toe medewerken. Slaat de bond sterk, dan moeten de patroons toe geven aan de dringende eischen, die geba seerd zijn op de Christelijke rechtvaardig heid. Met algemeene stemmen wordt, hierop de volgende motie aangenomen: De vergadering, gehoord de uiteenzetting van den heer Diercks over de salarieering van kantoor- en winkelbedienden, alsmede over de noodzakelijkheid om zoo spoedig mogelijk te komen lot verbetering van den onhoudbar en toestand in de salarissen der bedienden, welke ontoereikend zijn en zoo wel stoffelijk als geestelijk op de bedienden en-hui) bestaan drukken; overwegende, dat in verhouding tot vóór den oorlog de verhooging van den levens standaard voor een arbeidersgezin reeds is gestegen tot meer dan 80 üct.. terwijl deze stijging voor de bedienden en zinnen nog hoogen- stijgt; spreekt als haar oordeel uit, dat. spoedige verbetering eene eerste m' kelijkheid is, dringt er daarom opaan, dat alle bedienden zicli in den Katholieken bovengenoemr organiseeren, omdat van de organisatie zoo sterk mogelijk; gevoerd in dezen redding is te verwat en lopdal aldus deze organisatie worj draagster van de belangen der R.K. Bs den en zij kunnen optreden voor alle bedienden, draagt tevens het bestuur ^an l»ovt noemden bond op zich in verbindfi stellen met heeren patroons en hun nisaties als R.-K. we rkge vers vereera R.-K. middenstand en andere orgaajj van werkgevers, met het dringend vei de salarissen van het kantoor- en wi personeel in overeenstemming te biei met den verhoogden levensstandaard; verzoekt voorts het b'ondbcstuur sta) te doen, ten einde de doorvoering te krijgen van de ontworpen salarisrel voor de kantoorbedienden alsmede voorloopige vertiooging van 30 bestaande salarissen der winkelbedij in afwachting" van de vastetellin; voor hen te ontwerpen regeling Op de vergadering waren meda aam enkele leden van den Christ. Bond, d afloop met den voorzitter van ged# wisselden. In zijn slotwoord dankti heer Boekraad den inleider en de-v ring. Spr. herinnerde er aan. hoe iS woelige Novembermaand de bond 10 bestond. Ter herdenking van dit feiti en 30 Mei a.s. te Utrecht een natii congres worden gehouden. Hiervoor spr. de belangstelling van de leden in. Leiden—Warmond. Door ingezetenen van Warmond, wei lend gesteund door het Gemeentebes en eenige Zomergasten, werd in Wars opgericht de Naamlooze Vennootj ,,Motordienst Warmond I", ten bende de exploitatie van eene motor in ter verkrijging van eene betere verbis WarmondLeideit vice-versa. Intusschen is door de Vennootschap gekocht eene 13^ M. lange, luxe-motor waarop en in, een veertigtal passa) vervoerd kunnen worden. De boot is hare groote stabiliteit en flinken bom stekend voor het Beoogde doel geschil Met 1 Mei a.s. wordt de boot in de gebracht. De voorloopig ingestelde dii regeling (zie de advertentie in ditt geeft den ingezetenen van Warmond, de tegenwoordige slechte spoorverbii gen, een groote verbetering in het va n-.et. Leiden. De tarieven, (tienvaa boekjes f 1,en abonnementen schoolgaande kinderen, zijn gelijk tarieven der H.IJ.S.M., terwijl de vn prijzen a 20 ets. voor hen, die voor kerer keer Warmond bezoeken, met te op het aangename watertochtje (dim vaart ongeveer 20 minuten) zeer zek« te hoog genoemd mag worded. Verder ligt het nog in de bedoeling de Directie, gedurende de Zomermaa op Zon- en Feestdagen, rondvaarten Kagermeren le organiseeren. Een t ,ctp deze, niet al te groote boot, waar men de rondvaart kan uitstrekken ti meren, die buiten de algemeene routes der stoomboot en zijn gelegen, dient zeker aanbeveling en wij dan ook niet, of vele Leidenaars en vn delingen zullen hiervan profiteer™ deze zoo aantrekkelijke meren nadt leeren kennen. Woensdagen en Zaterdagen uiige 'derd, is de boot vanaf 7 uur namiddt huur en geven de lange zomeravonden legenheid genoeg, nog eenige uren van vooral 's avonds, zoo schoone naturni fceeler. op de meren te genieten. „Len(e"weer. Ons mangelt het aan tijd, om de kundige kronieken te raadplegen, wij vermoeden zoo, dat de 28e April een record-bewijs levert voor de oude: ling, dat April doet wat ie wil!' Moge de schrik over het weer niet meen worden meegemaakt, heel uc' seel zal de verontw aardiging zijn overt veel Aprilsche grilligheid, dat de ra naar jonge groenten ons besterft <f lippen en zuurkool met spek helaa zuurkool is haast op, elk menu ai eieren, terwijl dc... schaatsen met eed van verstandhouding worden aangetó Daarentegen is er geen spijze voor hongerige kachels-voor zoover die nog' door ontijdige sehoonmaakfurie zijn ruimd. Deze toestand is van Tantalischer 1$ ter (men kent lach de kwelling van talus). Zou het Distributiekantoor nu tot een speculatie op hef weer te verloi zijn? Wij bedoelen dat zoo. Op dit voli wintersch voorjaar zou heel goed roersch najaar kunnen volgen. Afi zouden we onze kolenkaarten niet fi noodig hebben. De gevolgtrekking ligt voor do Laat ons een mudje van liet najaar dit voorjaar mogen overbrengen i® belang der algen u-cne volksgezond* In deze ApriJr-< l:<« sneeuwjacht dóender troost dan -011 extra-mud;? I11 dc jongste vergadering van de ..Sj tas Pbiïologica Lugduno-TrajeciiM liicr, sprak dr. Brokman over ..Peiro11' en prof. Vollgraff over „Theocïflg Callimachus'Prof. Hartman, ten- handelde over diens „Agricóla", wS hij de omzetting der capita, die over tannië handelen, verwerpt. In stpjd de heerschende opvatting neemt teJ dat Tacitus eerst zijn ..Germania" ben geschreven, waarvoor hij heL dat over Britannic handelt, reeds ioP feuille had, om het vervolgens in "e cola te gebruiken. Prof. jhr. mr. dr. W. J. M. v hoogleeraar in het volkerenrecht Leiösche universiteti, zal zijn c® Woensdag 7 Mei hervatten. De hoos

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 2