Letteren en Kunst. VRAGEMBUS. Vöorstd van B. cn W. tot vaststelling van een vergoeding van f 2 per dag voor de verpleging in de gemeentelijke ziekenin- ricliting van hel Si. Josepug'.- licht. Aldus wordt besloten. - Voorstel van B. en W. lot vaststelling van een regeling krachtens art. 7 der ge meen tc-borgtochun wet, voor den ontvanger der voormalige gemeente Aarl anderveen. De regeling wordt na een vraag van den heer Van Dijk, of zulk een regeling nog wel dienstig is, aangenomen. Voorstel van B. en -W. tot verhuring van een perceeltje grond aan den Westkan aaL weg tegen een zoo hoog mogelijken buur. Aklus wordt besloten. Voorstel van B. en W. om aan den heer J. van Lokhorst een tegemoetkoming te verlèenen van f 100 voor de waarneming der functie van opperbrandmeester De- heer Herngreon vraagt, welke extra-ver dienste de heer van Lokhorst heeft als op perbrandmeester. Dc voorzitter merkt op, dat deze functionaris zeer actief is. Hij was verdienstelijk bTj het brandwezen en bij de controle. Het voorstel wan B. en W. wordt verworpen met 8 tegen 4 stemmen. Voorstel van B. em W. tot wijziging van de verordening betreffende de levering van gas. De commissie heeft nieuwe tarie ven ontworpen. De bestaande tarieven wor den ingetrokken, waarna het voorstel wordt aangenomen. (Aangezien we de cij fers niet ter inzage hebben ontvangen, en ze ook niet op de vergadering zijn medege deeld, kunnen we derhalve niet meded.ee- len hoeveel de gasp rijzen zijn verlaagd. We vernemen van 5 cents per kub. meter. Red.) Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening op het heffen van een hoofdelijken omslag op het inkomen, en tot Vaststelling van verordeningen op de hef fing on invordering van opcenten op de hoofdsom der personecle belasting. De heer Van Dijk wil de kinderaftrek verhoogen van f 25 tot f 50 en het bedrag voor nood zakelijk levensonderhoud brengen van f 500 op f 600! Spr. vindt, dat hierdoor de groote gezinnen worden gebaat. De hoogere kos ten kunnen dan gevonden worden op de hoogere inkomens. De voorzitter stelt voor. dit amendement nader onder de oogen te zien omdat het ingrijpende bedragen be treft. Aldus wordt besloten. Voorstel van de commissie voor de straf verordeningen, tot vaststelling eener bouw en woningverordening. De heer van Dijk dringt er op aan, dat het technisch gedeel te van deze verordening door een commis si e wordt onderzocht, om ze in overeen stemming to brengen met den huidigen toestand. De vooi-zitter merkt op, dat de architect Verschoor reeds deze verordening hbeft nagegaan. De commissie wordt inge steld. Benoemd worden de heeren van Dijk, Hemgreen en van Dam. Op voorstel van Weth. Vlasman wordt goedgevonden zoo ïioodig de patroons-commissie om advies te vragen. Voorstel van B. en W. tot verhoöging van 't salaris van den directeur der water en lichtbedrijven tot f 5000.plus vrije woning. De heer van Dijk wil het salaris doen ingaan op 1 Mei. Hij is tegen terug werkende kracht. Om de belangrijkheid den zaak die reeds uitvoerig in geheime zitting is besproken is de heer Hern- green er voor, 'dat de terugwerkende kracht geldt tot 1 Januari 1919. Het amendement wordt verworpen, waarna het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Voorstel van B. en W. tot verhooging van het salaris van den boekhouder der Water -en lichtbedrijven, en te brengen op f 2400. Ook hier stelt de heer van Dijk prijs iöp het ingaan met 1 Mei a.s. Dit amende ment wordt verworpen, waarna het voor stel van B. en W. wordt aangenomen. Voorstel van B. en W. tot wijziging van 'de loontabel, bedoeld bij art. 14 van het reglement voor de werklieden in dienst 'der water- en lichtbedrijven en tot toeken ning van een kindertoeslag Van 50 cents. De heer Van Dijk is tegen den toeslag, om- ldat hij het onbillijk vindt, dat gehuwden zonder kinderen, die meer praesteeren, minder ontvangen dan gehuwden met kin deren, die minder praesteeren. De heer ,van Dam wil niet slechts regelen naar het loon, maar ook naar de lasten van het ge zin. De heer Herngrcen sluit zich hierbij aan. De kindertoeslag wordt aangenomen inet 10 tegen 2 stemmen, die van de heeren [van Dijk en Rijlaarsdam. Het voorstel van B. en W. wordt hierna aangenomen. Te lgen zijn de heeren van Dijk en Ranke. Voorstel van B. en W. naar aanleiding van het adres van de plaatselijke afdee ling van den Bond van Loodgietrs- en Fit- terspatroons in Nederland, om door de gemeentélijke bedrijven geen werken meer te doen uitvoeren bij paticulieren. Aange- teien dit verzoek bij B. en W. geen nieuw gezichtspunt heeft geopend na de vorige Indiening, willen zij ook nu afwijzend be schikken. De heer van Dijk voelt wel iets voor het adres, omdat het verkeerd is, dat 'de gasfabriek gaat leveren en werken uit roeren. De heer Boot vindt het verkeerd, dat de patroons moeten concurreeren te gen de gemeente. Do heer Verduyn wil den huidigen toestand bestendigen, wat 'de herstellingen betreft, mits geen cóncur- Tentie wordt aangegaan met de patroons. De heer Herngreen meent, dat hier van 'concurrentie geen sprake is. Want de ge meente vraagt zulke hooge prijzen, dat de patroons in deze prijzen een dubbele winst zouden vinden. De voorzitter hoopt, dat de Commissie, van bijstand de gemaakte op merkingen zal ter harte nemen. Hierna jwordt het voorstel van B. en \V. aange nomen'. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de rooilijn aan de westzijde van de iWilhelminastraat. Wegens een quaestie Inzake de bouwverordening, wordt dit voorstel voorloopig van de agenda afge voerd. Voorstel van B. en W. tot het toekennen Van een verhoogd crediet voor werkver schaffing en uitbreiding werkgelegenheid. De gemeente-architect heeft een rapport ingediend, waarin hij mededeelt, dat' de sloot aan de Oranjestraat thans bijna is gedempt, maar dat noodig een nieuw riool moet worden gelegd, waarvoor de kosten f2200 zullen bedragen. Nu de demping door"~d:t riool moet worden opgeschort, stelt de architect voor, nu over te gaan tot demping vqn een siout aan Overpost, met rioleering. Hiervoor zullen de kosten be dragen f 2400. Het leggen van riolen kan geschieden door dc werkloozen, aangezien de werkloosheid eer toe dan afneemt. Daarom vragen B. en W. een crediet tot genoemde bedragen, waardoor de werkver schaffing opnieuw wordt bevorderd. De heer van Dijk stelt voor, deze quaestie in geheime zitting te overwegen. Hierop gaat de raad over in een verga dering met gesloten deuren. Emmabloem. De opbrengst van den gehouden verkoop van 'JietTLmma-bloempje ten behoeve van de bestrijding der tuber culose, bcdraagL^in deze gemeente ruim f219. KATWIJK. Distributie. Geldig in de week van 28 April—3 Mei: bon 109 voor y> pond rijst (onmiddellijk na aankomst); bon 9 (bon boekje) Vè pond suiker; bon 40 voor y> pond suiker; bon 2 voor 1 pak kindermeel; bon 6 voor Vè vermicelli of Vè ons macaroni; bon 7 op 2 bons 1 stuk kalizeep en 1 stuk kleizeèp (uit het bonhoekje); bon 11 bon- boekje): op 3 bons 1 rol sago of op 2 bons 1 pak tapioca; bon 96 voor 5 Kg. klei aard appel en ad 7 cent; bon 5 (bon boek je) voor 2 ons huishoudjam; bon 10 (bonboekje) voor iA pond groene erwten of y> pond capucij- ners. KATWIJK AAN DEN RIJN. Coöp. Boerenleenbank. Donderdag vergaderde in hotel De Roskam de Cocp. Boerenleenbank. 33 leden waren tegen woordig. De .voorzitter, de heer Jac. v. d. Gugten, opende de vergadering. De secr. de heer J. v. d. Perk las de noti.len der vorige vergadering. Deze warden goedge keurd. ILerna volgde het financieel ver slag van den kassier, den heer Aarts, waar aan we het volgende ontleenen. He', leden tal in 1918 was 51. Totaal der ontvangsten f 164.110.82, totaal der uitgaven f 161.546.42; kassaldo' op 31 Dec. 1918 f 2438.70. Spaar bank: op 31 Dec. 1918 waren uitgegeven 113 boekjes. Gedurende 1918 werd gestort f 67.838.31, werd uitbetaald f 4S.839.&1. Het totaal der spaargelden bedroeg f 82.959.80. In 1918 werden 13 nieuwe voorschotten ge geven tot een bedrag van f 17.600, terwijl nog uitstonden 16 voorschotten tot een be drag van f 23.375. De bank stond met 8 le den in loopende rekening. Stand der reke ningen op 31 Dec. 1918 f 3031.47 ?r debet. De winst over 1918 bedroeg f 545.74. Het salaris van den kassier werd vast gesteld als vorig jaar. De heer J. v. d. Perk werd herkozen als lid van het bestmir; de heer N. Ravensb.ergen als lid van den Raad van Toezicht; de heer Joh. Meijer Fz. als plaatsvervangend bestuurslid. De heer P. J. Aarts werd bij acclamatie herbenoemd als kassier. De rondvraag leverde niet veel op, zoodat de voorzitter hierna de vergade ring sloot. NCO RB SN. Hanze. Gisteravond werd ten huize van de wed. Nieuwendijk de jaarvergade ring gehouden van de Hanze, afdeelirig ,,St. Jozef" te Nieuwkoop-Noorden. Aan wezig waren de WelEerw. Kapelaan van Nieuwkoop, het volledig bestuur en onge veer 20 leden. Na opening werd het Hanz.elied gezon gen, de notulen gelezen eai uitgebracht het jaarverslag en het financieel verslag. Het ledental is in.het afgeloopen jaar met een verminderd, doch sinda Januari j.l. met 8 toegenomen ;*4 leden- en 4 bestuursver gaderingen werden gehouden. De*kas be zit nog een saldo van ongeveer f 75. Gekomen aan de periodieke verkiezing 1 zegt de voorzitter zich genoopt te gevoelen als zoodanig ontslag te nemen. Steeds - heeft hij met bestuur en leden prettig sa mengewerkt, doch waar het organisatie- Leven steeds meer tijd en kracht, speciaal van een voorzitter, vraagt, acht hij het in het belang der verceniging "heen te gaan, omdat hij wegens drukke werkzaamheden zich onmogelijk hiervoor voldoende meer geven kan, niettegenstaande zal hij gaarne lid blijven en desverlangd ook lid van het bestuur. Op voorstel van den aftredenden voorzitter wordt nu bij acclamatie en#on- der applaus benoemd de heer P. J. Pauel- sen, 2e secretaris, welke functie in het vervolg de aftredende voorzitter zal waar nemen. De heer Pan el sen zegt de benoeming aan te nemen in het vertrouwen op de volle medewerking van bestuur en leden, gaar ne bereid zijn beste krachten voor de ver- eeniging te geven. Hij brengt hulde aan den heer M. J. van der Weijden voor al hetgeen hij voor de Hanze deed en hoopt dat hij steeds voor haar een steun moge blijven, wat een luid applaus ontlokte. De periodiek .aftredende bestuursleden, de heeren J. P. van der Laan en C. J. Groenendijk, worden bij acclamatie her benoemd. Het verslag van de Hanzebank moest worden uitgesteld, wegens verhindering van den correspondent, den heer Buriksen. Daarna wordt rekening en verantwoor ding gedaan over het financieel beheer van den Rijks Demonstratieven Tuin Nieuw Leven-exploitatie van de Hanze. Het afgeloopen jaar was gunstig voor de onderneming, waardoor de zware, schul denlast eenigszins kon worden verminderd. Verschillende belangrijke onderwerpen worden vervolgens behandeld, o.a. betref fende den cursus in bouwkundig teekenen, de propaganda voor ,,de R.K. Jonge Mid denstander" het Informatie- en Incasso bureau, de overdracht van den Tuinbouw- tursus aan den L.T.B afd. Tuinders, de bijdrage voor een bondsvaandel, enz. enz. Op verzoek van iden voorzitter deelt de heer Swarte, secretaris van de R.K. Kies- vereeniging, een en ander mede uit het ontwerp-gemeentepregram, voorzoover van belang voor den middenstand. Bij het voorstel over het houden van le zingen door de leden, of het instellen van debatavonden over een mixidenst and onder werp, zeggen de WelEerw. Kapelaan en dc voorzitter liet behandelde van een onder werp toe. Goedgevonden wordt het Bescherm feest van St. Jozef op 18 JVIoi op feestelijke wijze te vieren;waarvan de uitvoering aan het bestuur wordt overgelaten. Bij de rondvraag verzoekt de heer C. Wildenburg inlichtingen over liet Fonds U.B.O., waarbij besloten wordt dat de voorzitter en de heer Wildenburg de eerst volgende vergadering zullen gaan bij wonen. Nog wordt een collecte gehouden voor de propaganda der Intronisatie van het H. Hart van Jezus welke f 10.65 opbracht. Daarna wordt het Hanzebod nogmaals gezongen en de uitstekend geslaagde ver gadering met gebed gesloten. ROELOFARENDSVEEN, Geslaagd. De heer W. Hölscher alhier slaagde te Leiden voor het diploma machi- neschrijven aan de Pontschool te Leiden. VOORHOUT. Distributie. Geldig van 26 April1 Mei bon 49e voor 1 ons rijst; bon 50e voor ya on9 huishoudajm; bon 51e voor 1 pakje, zeeppooder; bon 52e voor 2ons suiker; bon 53e voor 1 ons kaas 30+ of 20+; bon 54e voor 2 ons spek; no. 32 voor aardappe len; no. 1 voor ya Kg. kindermeel; no. 24 voor 2 ons bruine boonen; bon 29 voor 1 ons groene erwten; no. 4 voor 2ya ons sui ker; no. 2 voor 1 pakje zeeppoeder. Kaarsen, schemerlichten en bouillonblok jes zonder bon. WGUBRUGGE. Benoeming. Aan de bijzondere school alhier is tot vijfden onderwijzer benoemd de heer Bartelmeijer van Ter-Aai". Gemeenteraadsverkiezing. Dc rangor de der candidatenlijsten voor de a.s. ge meenteraadsverkiezingen is als volgt vast gesteld: 1. Christ.-Historischen; 2. Roomsch- Katholieken; 3. Liberalen; 4. S. D. A. P.; 5. Antirevolutionairen. ZWAMMERBAM. Gemeenteraad. Aanwezig alle leden, uitgenomen de heer K. van Dam. De voorzitter opent de vergadering, waarn-i de notulen worden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd De voorzitter doet medcileeling van de volgende ingekomen stukken. 1. Een missive var» den minister van Arbeid waarin wordt medegedeeld, dat een vacatiegeld van f 3.50 voor den voorzitter van de Huuicommissie in deze gemeente wordt voldoende geacht en dat de raaan- deüjksche toelage voor den secretaris dier commissie ware te bepalen op f 4. 2. Van den luitenant-generaal der étappen en verkeerswegen, houdende mededceling, dat het niet mogelijk is aan het verzoek om de ochtendtrein, vertrekkende om 8.09 uit Leiden, alhier te laten stoppen, te vol doen. v Van Ged. Staten een verzoek om medc- deeling, wanneer de stemming zal worden gehouden Voor den gemeenteraad. Besloten is deze stemming le houden op 21 Mei a.s.. Een schrijven van Jb. Griffioen tc Gouda, dat hij genoodzaakt is zijn plan voor een auto-dienst GoudaZwammerdam en om gekeerd op te geven. Een adies van den R.-K Volksbond afd. Bodegraven-Zwammerdam, met het ver zoek om aan de werkloozen in de bouw vakken en aanverwante bedrijven onder steuning te verleenen. Een missive van den Raad van Nieuwe Niedorp, om adhaesie te betuigen aan het adres aan den minister en Tweede Kamer om in het wetsontwerp betreffende de salarisregeling der onderwijzers bij het lager onderwijs de daarin opgenomen clas sificatie te laten verwallen. D.eze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Een schrijven van B. en W. der ge meente Alphen a. d. Rijn, om hun adres inzake het aldaar gevestigd krijgen van een brigade marechaussee te willen steu nen. Besloten wordt adhaesie te betuigen. Een missive van Ged. Staten betreffende de herziening van jaarwedden van burge meester, wethouders, secretaris fcn ont vanger, in dier voege, dat het minimum salaris van den burgemeester zal bedra gen f 1800, van de wethouders f 135 ieder, van iden secretaris f 1650, en van den ont vanger f 800. Met algemeene stemmen wordt besloten met deze missive accoord te gaan. Hierna komt in behandeling het Provin ciaalblad be.t.reffende herziening der sala rissen van de veldwachters. De voorzitter doet voorlezing van de concept-verorde ning en mededceling dat B. en W. hebben gemeend de salarissen als volgt te regelen. De aanvangs-jaarwedden der veldwach ters zullen bedragen f 750, met vrije klee ding en vrije, woning, benevens 8 verhoo- gingen van f 50 ieder, de eerste 2 telkens na 1 jaar, de overige 6 na 2 jaren dienst. Voor het bezit van het politiediploma zal een jaarlijksche belooning van f 25 gege ven worden. Idem vooï diploma met aan - teekening f 50. Met algemeene stemmen wordt deze ver ordening goedgekeurd. Thans nu bijna alle salarissen der ge meente-ambtenaren worden herzien, meent de voorzitter, dat ook aan den gemeente werkman gedacht moet worden. Hij deelt mede, dat dit thans f 15 per week bedraagt. Besloten wordt dit bedrag op f 19 te brem gen. Wegerts het bedanken van de hoeren F. Fopma als lid van het stembureau district I en van F. Sehreudcr als plaatsvervan gend lid van district I en als plaatsver vangend lid van het hoofdstembureau worden benoemd de leden van het stem bureau district I de heer J. A. Hoogen- dijk, tot plaatsvervangend lid de heer G. v. Dam en tot lid van het hoofdstembu reau, de heer Jb. de Bruijn. Vervolgens wordt overgegaan tot. het benoemen van leden der schattïngscnmmTssie. Aftredend zijn de heeren P. Hooganboom, C. van Muijswinkel, J. A. Iloogendijk en A. W. Veel en turf. De heer Veelenturf wenscht voor hei-be noeming niet meer in aanmerking te ko men. De aftredenden worden herbenoemd en ^in de plaats van den beer A. W. Vee lenturf, de heer J. H. v. Oosteroin. Hierna wordt de vergadering gesloten. Een nieuwe'Faust-bewerking. In het Leipziger Schauspdelhaus heeft men de poging gedaan, de beide doelen van den Faust op één avond op te voeren, en wel'in de bewerking van dr. Paul Mede- row. De poging schijnt geslaagd te zijn, met behulp van een eenvoudige enscenee- ring en zelfs zonder draaibaar tooneel. Else Mauhs. Else'Mauhs is door Eduard Verkade ver bonden aan de K. V. ,,Hct Ned. Tooneel" voor het seizoen 1920-21. Rechtzaken. HAAGSCHE RECHTBANK. J. J. B. 24 jaar, los-werkman te Lei den, had zich te verantwoorden wegens diefstal van een aantal lijfgoederen uit de wasscherij van Spronk te Leiden, waar hij werkzaam was. Hij hoorde ter dezer zake 2 maanden ge vangenisstraf tegen zich eischen. M. J. H. v. d. H., 25 jaar, grondwerker, A. C., 24 jaar, gereedschapmakcr en G. R., 51 jaar, grondwerker, allen te Leiden, hadden op 14 Febr. uit een pakhuis van den electro-monteur Jansen, aan dc Fok- kestraat te Leiden, een vat verf gestolen. De eisch tegen ieder van hen luidde 6 maanden gevangenisstraf. Als heler in dezen diefstal stond terecht de 26-jarige koopman J..H. Z. teLeiden. Deze had dit vat verf gekocht van de vori ge beklaagden. Hij werd bovendien verdacht, de eerste beklaagden tot den diefstal te hebben aan gezet. Bekl. ontkende dit ten stelligste. Hij wist niet dat- déze verf .gestolen was; hij verkeerde in de meening dat het vat. ge smokkelde olie inhield. De Officier achtte deze beklaagde het meest schuldig in deze zaak en vorderde in verband met het feit dat v. Z. herhaal delijk in dergelijke, zaken is betrokken, 1 jaar gevangenisstraf. De verdedigster, Mej. M. van Labohm drong aan op het instellen van een nieuw, onderzoek en het hooren van nog eenige getuigen. Poging tot inbraak in dc Vredeskerk. De rechtbank te Amsterdam veroordeelde J. A. Verkerk, F. E. v. d. Hart., A. v. d. Hart, J. W. Salm en K. M. Huisken ieder tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf, wegens poging tot diefstal door twee of meer vereenigde personen door middel van braak, gepleegd in den nacht van 2 op 3 Maart in de Vredeskerk aan de Ceintuur baan. Het O. M. had dezelfde straf ge- eiseht. RAAD VAN STATE. Dë* afdeeling van den Raad van State voor de geschillen van bestuur behandelde: Het geschil tusschen colleges van Ge deputeerde Staten van Noord-Holland en van Zuid-Holland omtrent de toepasselijk heid van art. 22 der wet van 10 November 1900 (Stbl. no. 176) op een besluit van de Vereenigde Vergadering van het Hoog heemraadschap van Rijnland van 13 Juni 1917 betreffende een aanslag van den staat in Rijnlands bur.dergeld. Het betrof een door den ontvanger der registratie en do meinen te Noord wij k namens den Staat ingediend bezwaar tegen het niet- toekennen van vrijdonj van aanslag voor aan den Staat toebehoorende in cultuur te brengen gronden. Rapporteur over deze zaak was de Staatsraad mr. De Vries. De secretaris-pinningmeester van Rijn land trad voor het Hoogheemraadschap op. De aanvragen om pensioen van A. B. Vermeulen, te Utrecht, gewezen burge meester van Noord wij k e r h o u t. Rapporteur hierover was de Staatsraad jhr. mr. Eüas. Uit diens rapport bleek van verschil van meening over het bedrag van het toe te kennen pensioen tusschen den Pensioenraad, den minister van Fianciën en den belanghebbende. Voor belangheb bende trad op mr. M. Oppenheim, advo caat te _'s Gravenhage. De kon. beslissingen in deze zaken vol gen later. Vraag: Is er aan den burgerwacht ook eert afdeeling van het Roode Kruis verbonden? Zoo ja, waar moet ik mij dan vervoegen om mij daarbij aan te sluiten? Antwoord: De burgerwacht heeft geen afdeeling van het Roode Kruis. Wend u hiervoor tot de plaatselijke af deelingen. V r a a g: Kan ik na den middag nog van Haarlem naar Obdam? Hoe moet ik de reis maken? A ntwoor d: Vertrek Haarlem 5.32; aankomst Obdam 7.28. (Niet op Zon- en feestdagen). V r a a g: Waar is het bureau gevestigd der Ned. Centrale vereeniging tot bestrij ding der tuberculose? Antwoord: De Provinciale afdeeling is gevestigd te Rotterdam. Vraag: Bestaat e#r""een goedkoopere reisgelegenheid dan gewoon '3e klasse reisgeld, als men tusschen Alphon en Til burg om de 14 dagen de route aflegt? A n t w o o r d: Sedert den oorlog zijn kilometerboekjes vervallen. Een kilometer- kaart is voor dit traject te kostbaar. V raag: Welk is 't adres inzake bezwa ren tegen vergoeding van het steuncomité. Antwoord: Vervoeg u tol den seere-i taris van genoemd comité in uw woon- plaats of anders tot het Kon. Nat. Steun comité te 's Gravenhage. Vraag: Ik ben van de lichting 1919,' toegewezen aan II comp. Ill but. jugers/j Wanneer moet ik in dienst komen? Antwoord: Nog niet bekend, ver. moedelijk in Oct. a.s. V r a ag: Ik ben van lichting 1919, le rcg. j huzaren. Wanneer moot ik onder dc wapc nen komen? Antwoord: Het thans nog overschie tende gedeelte van de militicplichtigen, toe gewezen aan de regimenten huzaren on bestemd hetzij voor paarden-opp&sser, het zij voor paardenverzorger, komt in het tiji vak 16-4-20 Juni a.s. onder de wapenen. Voor het overige is de datum nog niet be kend. Vraag: Mijn broer heeft 15 maande* gediend. Heb ik nu recht op vrijstelling: wegens broederdienst? Antwoord: Dat kunnen wij zno niot' zeggen, als we niet weten of ge mot uvr itfweeën zijt, dan wel of er meer zonen Ü-. het gezin zijn en voorts of twv broer na 1? maanden te hebben gediend is afgekeurd* enz. Vraag: Ik «vil mij 2 jaar verbinden bij het wapen der veldartillerie. Zal dat gaan? Zoo ia,- krijg ik dan nog handgeld en hoeveel is dat? Als ik teekerr. kon ik er dan direct aanspraak op miken; ai wat is mijn traktement? Antwoord: De verbintenis meet wor den aangegaan voor 4 jaar, w. o. oen jaar proeftijd, waarna de korps-comandant kan bepalen of de verbintenis al dan niet wordt voortgezet Ga eens op het bureau van de veld artillerie alhier informeeren, dan kunt ge tegelijkertijd u ook omtrent andere tc ver richten formaliteiten laten inlichten. Vraag: Wat is het adres van den com mandant der telefoonlijn-bewaking in Zuid-Holland? Antwoord: Kapitein van Dam. Deze behoort tot het regiment grenadiers le 's Gravenhage. Dit adres is voldoende om hem te schrijven. Vraag: Wanneer is de minister van Oorlog persoonlijk te spreken? Antwoord: Donderdags om haltwee verleent de minister van Oorlog audiëntie aan zijn departement. - (Beantwoording van enkele vragen wordt, uitgesteld tot volgend nummer.) SPORT. LAWNTENNIS. Nieuwe banen te Noordwijk. Reeds vroeger hebben we melding ge maakt van de plannen voor aanleg van een aantal nieuwe banen te Noordwijk, die dezelfde gunstige ligging zouden hebben,; doch wat drainage en oppervlakte betreft,] beter aan alle eischen zouden voldoen. 1 Die plannen zijn bereids tot uitvoering gekomen. Op dezelfde plaats waar vroeger de bekende banen lagen is nu een zestal banen gereed gekomen in gemalen bak«| steen, die er uitstekend,uitzien. De kleur is bijzonder aangenaam en de ligging evenals van de vorige, zeer gunstig. Ket oude sportgebouwtje is verdwenen en in de plaats daarvan is men bezig een veel grooter geibouw op te trekken, dat voor' verschillende doeleinden dienstbaar ge maakt kan worden. Naar wij vernemen ligt het in de baloe-j ling om de officieele opening van een-en ander op 1 Juni te doen plaats vinden en in den loop van het seizoen verschillende' internationale wedstrijden tc organisecren. Inmiddels zullen de nieuwe banen reeds bespeeld kunnen worden, wat o. a. ge beuren zal voor de competitie, daar de Leklsche L. T. C. haar wedstrijden hier zal houden. Kalender der week. 27 April—3 Mei. ZONDAp BELOKEN PASCI1EN. 2e gebed van den II. Egbertus; Credo; praefatie van Paschen. MAANDAG II. MARCUS, Evangelist. 2e gebed van den IT. Paulus; Credo; praefatie van dc Apostelen. DINSDAG H. PETRUS, Martelaar. WOENSDAG H. CATITARINA VAN SIENEN. DONDERDAG H.H. PHIL'"" KM JACOBUS, Apostelen. Credo; praefatie van de Apostelefi. VRIJDAG KERKWIJDING, VAN DE KATHEDRAAL. 2egebed van den TT. Athanasuis, Credo ZATERDAG. KRUISVINDING. 2e gebed van den H. Alexander; Crfr do; praefatie van het TI. Kruis. Stoomvaartbericlrten. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. ORANJE van Batavia naar Amsterdam passeerde 23 April Lissabon. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. URANUS van Livomo naar Amsterdam arriveerde .24 April te Falmouth. ROTT. LLOYD. RINDJANI van Batavia naar Rotterdam, wordt 27 dezer te Falmouth verwacht. SITOEBONDO van Java naar Rotterdam vertrok 2A April van Dartmouth. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. DARDANUS, van Amsterdam naar Java» arriveerde 22 April te Liverpool.

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 4