""onderwijs. Uit de Omgeving. candidaat gesteld voor den gemeenteraad de heeren: 1. C. v. d. Wiel Jz., 2. G. Kruis wijk, aftr., 3. C. v. d. Niet-, aftr., 4. C. Pas- schier Wzn., aftr., 5. J. Passchier Jzn., C. J. Passchier Kzn. bedoa-ing der Regeering net bestaande 5 assenstelsel voor de salarisregelmg der Rijksambtenaren en onderwijzers terug te brengen tot 3 klassen. Voor gemeenten ge- mrngschikt in de 2de klasse zou de aftrek dan slechts 100 pet. bedragen. Sleepersstaking. De besturen der Federatie van Trans portarbeiders en dier R. K. en Christelijke Organisaties in het transportbedrijf hebben de staking voor de sleepers te Rotterdam geproclameerd, met ingang van heden. Reeds sedert geruim en tijd voeren deze werklieden een actie voor looneverhooging. Hun eischen zijn 34 en 35 gulden per week voor enkel spanrijders en f 32% voor een spoedbesteller. De patroons hebben resp. 23 en 24 gulden aangeboden. De staking, di-0 alleen is geproclameerd voor het goe derenvervoer voor den handel, is vrij al gemeen. De Centrale Bond heeft zijn leden buiten het conflict gehouden. Het conflict in de Venen. De minister van Landbouw heeft deze week aan verveners esn aa-beiders bemidde ling aangeboden op voorwaarde, dat de turfprljs in geen geval zal worden ver hoogd. De vervener9 hebben de bemiddeling ech ter van de hand gewezen. De internuntius bij de Koningin. Gisteren werd Z.Exc. Mgr. Sebastianus Nicotra, aartsbisschop van Heraclea, door Hare Majesteit de Koningin in audiëntie ontvangen, teneinde zijn geloofsbrieven als Pauselijk Internuntius bij het Nederland- fche Hof aan te bieden. Zijne Excellentie hield daarbij tot Hare Majesteit de vol gende toespraak: Mevrouw, Ik heb de hooge eer in Uwe doorluch tige handen de brieven over te leggen, waarmede mijn Souverein, Zijne Heilig heid Paus Benedictus XV, zich gewaardigd heeft mij als Apostolisch Internuntius bij Uwe Majesteit te accrediteeren. Toen Z. H. mij deze hooge en gewich tige zending toevertrouwde, heeft Hij mij wel willen opdragen bij Uwe Majesteit met de beste gevoelens van vaderlijke welwil lendheid de meest oprechte wenschen te hernieuwen, welke Z. H. koestert voor het persoonlijk geluk van Uwe Majesteit en van Uw Koninklijk Huis, en tevens Zijn levendig verlangen, dat de betrekkingen van goede verstandhouding en hartelijke vriendschap, welke zoo gelukkig tusschen Nederland en den H. Stoel bestaan, steeds inniger mogen worden door een weder- zijdsch welbegrepen en een volkomen over eenstemming. Komende van Chili reisde k door het bergland der Cordilleren, waar op een zeer groote hoogte, van meer dan 4000 meter, een ontzaglijk beeld is geplaatst van Chris tus, onzen Verlosser, Die met Zijn godde lijken blik de beide zuster-naties, Argen tinië en Chili, beheerscht en den vrede onder haar bewaart. Toen kwam me in de gedachte, dot een zeer kunstvolle repro ductie van .dit prachtig beeld aan Neder land was aangeboden voor het Paleis der Vredes-conferentie. Niets was meer ge schikt voor dit historisch Paleis van den algemeenen vrede dan het beeld van den Christus, den waren Bewerker en Gever van den vrede. Uwe Majesteit aanvaardde het geschenk en wilde het als de bezieling van de ware vredelievende gevoelens doen plaatsen bij den ingang van hetzelfde Paleis. Aan den persoon, die met de overdracht belast was, heeft Uwe Majesteit zich ge waardigd Haar doorluchtig portret aan te bieden met dit kostbaar en gedenkwaardig onderschrift: ..Christus vóór alles", het welk op alle Christenen een diepen indruk heeft gemaakt. Vol bewondering voor deze zoo edele en moedige daad van Christelijk geloof, schit terend bewijs van de zeldzame deugden, welke den verlichten en superieuren geest van Uwe Majesteit sieren, heb ik het volle vertrouwen, dat Zij mij den steun Iïarer goedgunstige en welwillende bescherming wel zal willen verleenen, welk zoo noodza kelijk is bij de vervulling van mijn vreed zame zending, bezield door de meest op rechte en ware vriendschap. De welwillendheid, die Uwe Majesteit zich gewaardigd heeft aan mijn voorgan gers te betoonen, de verpersoonlijking van de goedheid en innemendheid, die als een glanzende aureool om Hare Koninklijke kroon schittert, geven me de vaste hoop, dat ik het geluk zal hebben dezelfde goed gunstigheid te verwerven, welke mijn voor gangers gedurende hun1 verblijf in dit ficlioone land steeds hebben ondervonden. 4 Gewaardige Uwe Majesteit zich de wen schen te aanvaarden, welke ik Haar aan bied voor het geluk van Hare doorluchtige Persoon en geheel Haar koninklijk Huis, voor het meest volmaakte welzijn van Haar volk en voor den steeds groeienden voor spoed van Haar vermaard Koninkrijk der Nederlanden en Hare bloeiende koloniën. De ex-keizer. Volgens de „Tel." zou Wilhelm II den wenseh hebben te kennen gegeven om op zijn privaat-bezit een grooter bedrag toe te kennen, ten einde een Nederla-ndsche be zitting aan te koopen. Hem zou daarop 1 millioen Mark ter beschikking worden ge- •teld. De kwestie Mr. Arts— v. Rijzewijk. De commissie ingesteld in zake de kwes tie van den verkoop van het hotel De Gou den Zwaan aan de gemeente Tilburg (de bekende kwestie Arts—Van Rijzewijk) heeft thans een rapport uitgebracht, waaruit blijkt, dat de hoer H. J. H. Denteaieer te Tilburg, die geassocieerd is met mr. P. M. Arts esi met hem het advocatenkantoor van den heer Arte drijft, op 23 Dec. 1918 de kooper was van het hotel De Gouden Zwaan, met inbegrip van inboedel en wijn voor den koopsom van f 83,000. De inboedel en de voorraad wijn, die vol gens een deskundige de waarde had van pl.ifi. f 30,000 (vólgens een ander 'deskundi ge van pl.m. f 15,000) zal minstens op een waarde van f 20,000 kunnen worden ge schat. Indien het pand zonder inboedel en wij nen, zooal6 het door mr. P. M. Arts werd aangeboden in de vergadering van 28 Dec. 1918, voor f 85,000 door de gemeente werd gekocht, zou zij daarvoor meer heb ben betaald dan de heer Hegeman, de vo rige eigenaar, had ontvangen; f 85,000 min f 83,000 is f 2000 plus de waarde van in boedel en wijnen, een bedrag van f 20,000 minstens vertegenwoordigende, is minstens f 22,000. Het Kath. „Nwbld. v. h. Zuiden" merkt naar aanleiding van dit rapport op, dat mr. P. M. Arts als politip.k persoon heeft afgedaan en dat, indien bij zich niet terug trekt, hij uit de partij zal moeten worden geworpen. De ontzettende munitie-ontploffing in België. „Het Laatste Nieuws" schrijft over de geweldige ontploffing bij Grimde: Vrijdagmiddag werd de stad Tienen op geschrikt door een geweldige ontploffing. Slag na slag weerklonk, de ramen trilden, de huizen daverden. Voorbijgangers liepen haastig heen, zochten een schuilplaats in huizen en lang duurdo het eer men wat kalmer werd en zich afvroeg wat er eigen lijk gebeurde. Al dat geweld kwam uit de richting Grimde waar het uitgestrekte vorming- statkin is, eemige kilometers slechts van de stad. Vele inwoners lieipen dien kant uit, maar allerlei neervallende stukken ijzer en andere voorwerpen verhinderden de nieuwsgierigen verder te gaan. Men meldt, dat een honderdvijftigtal mu nitiewagens in de lucht gevlogen zijn. Maar nieuws kan men hierover nog niet inwin nen. Een tweede telegram over deze ontzetten- i de ramp geeft de volgende bijzonderheden: De vreeselijke ontploffing te Grimde, welke Vrijdagmiddag zoo talrijke wagens Duitsche munitie heeft vernield, kostte het leven aan verschillende militairen en bur gers. Drie soldaten en een adjudant worden vermist en zijn waarschijnlijk dood. De schade is onberekenbaar. Uren in den om strek zijn de vensterruiten gebroken. De stapelhuizen der raffinaderij zijn erg be schadigd. Een naburige pachthoeve met den ganscben inboedel is afgebrand. Het vee kwam in de vlammen om. Geen nieuwe verhooging der spoorweg tarieven. Niet zonder eenigen schrik zal men ken nis nemen van de Memorie van Antwoord op de Waterstaatsbegrooting, waarin de minister mededeelt, dat het te verwachen is, dat de loonsverhooging van het spoor wegpersoneel, welke met 1 April ingaat, een der voorname oorzaken zal blijken te zijn' welke tot verhooging van de spoor wegtarieven moet leiden. Wij kunnen het reizend publiek echtèr geruststellen, in zooverre n.l., dat het niet duurder wordt. De mededeeling, zooals ze in de M. v. A. neergeschreven is, wekt den indruk, dat er een nieuwe tariefsverhoo- ging op handen is. Dit is evenwel geens zins het geval. Gelijk men weet, werd tij dens de buitengewone omstandigheden, veroorzaakt door de mobilisatie en den ko- lennood, op de personentarieven een toe slag gelegd van 50- pet. en op de goederen tarieven een van 75 pet. In verband met de hoogere exploitatiekosten hebben de Ne- derlandsche spoorwegen nu besloten de tarieven, zooals deze vastgesteld waren vóór de buitengewone omstandigheden, voorgoed te verhoogen, in dien zin echter, dat ze in het algemeen zullen komen op het tegenwoordig niveau. Er is kans; dat voor enkele trajecten, de tarieven iets lager worden, waar echter tegenover staat, dat het nieuwe, vaste tarief sommige rei zen een weinig duurder maakt, doch het laatste is niet van overwegend belang. Vrijwel kan alzoo aangenomen worden, dat er van een nieuwe verhooging geen sprake is. Ten gerieve van het publiek wordt nog overwogen, om, zoodra de kolenpositie zulks veroorlooft, het verkeer eenigszins uit te breiden, en daarbij weer, hoew:el be perkt, een buurtverkeer in te stellen, waar van uiteraard de tarieven lager worden dan ze nu zijn. (N. v. d. D.) Staatsexamen. De minister van Onderwijs brengt in her innering, dat zij, die zich in 1919 wen schen te onderwerpen aan het staatsexa men ter toelating tot de universiteit, be doeld in art. 12 der Hooger Onderwijswet, daarvan bij niet aange teek end schrijven uiterlijk vóór 1 April a.s. moeten doen blijken aan den inspecteur der gymnasia te 's-Gravenhage, Verhulststraat 60, met duidelijke en volledige opgave van hunne geelachts- en voornamen, van hunne woon plaats en van de faculteit waarvoor zij het getuigschrift verlangen, alsmede van de vrijstellingen, waarop zij recht hebben. ALPHEN ad. RIJN. Gemeenteraad. De stemming voor den gemeenteraad is vastgesteld op 22 Mei a.s. De Raad dezer gemeente vergadert Vrijdag a.s. half elf v.m. BODEGRAVEN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdag a.s. des v.m. half elf. Kapelaan Nieveen. Naar we met ge noegen vernemen, is kapelaan R. M. A. Nieveen van Dijkum, die wegens zijn ziekte 8iJch tijdelijk te 's Gravenhage bevond, thans gelukkig zoover hersteld, dat hij morgen om 5 uur wederom in de parochie hoopt te arriveeren. Z.eerw. is nog wel •enigszins zwak en vermoeid, doch al lengs zijn de krachten herstellende. We wenschen kapelaan Nieveen een spoe dig geheel herstel toe. De Hanze. De pas gekozen secretaris der Hanze, de heer F. A. v. Leeuwen, heeft wegens drukke werkzaamheden wederom ontslag als zoodanig genomen. N. V. Bcdegraafsche Waterleiding. In de gistermiddag gehouden vergadering van aandeelhouders, werd besloten over het afgeloopen boekjaar 5 pet. dividend uit te keeren. Posterijen. Bij kon. besluit van 21 de zer is met ingang van 16 Apiül benoemd tot directeur van het postkantoor te Vlaar- dingen II. v. d. Meyden, thans directeur van het post- en.telegraafkantoor alhier. HOOGMADE. Gemeenteraadsverkiezing. Bij de door de R. K. Kiesvereeniging gehouden ver kiezing van 3 candidaten voor den ge meenteraad werden uitgebracht 191 stem men, die als volgt waren verdeeld: C. W. Lieverse 168, C. P. v. d. Geest 148. J. M. v. d. Voorn 138, L. Lieiverse 43, J. Bontje 36 en H. E. J. Bank 34, van onwaarde 2, zoodat de 3 eerstgenoemden als nr. 1, 2 en 3 op de Kath. lijst zullen geplaatst wor den. Tot a.9. Vrijdag 5 uur kunnen door minstens 10 leden candidatenlijsten voor 3 reserve-lèdcn worden ingezonden bij den voorzitter. Over die lijsten zal dan op a.s. Zondag opnieuw gestemd worden. HILLEGOM. Bevolking. In 1918 ontstond voor deze gemeente vermeerdering door geboorte van 138 m. en 145 vr., gevestigd 316 m. en 425 vr. Vermindering door overlijden 75 m. en 77 vr., door vertrek 323 m. en 399 vr. Geheele vermeerdering 454 m. en 570 vr.; geheels vermindering 398 m. en 476 vr. Totale vermeerdering in 1918: 56 m. en 94 vr. Bevolking 31 Dec. 1917 totaal 8980 en op denzelfden datum 1918 totaal 9130. Groslijst. Bij de Zaterdag gehouden stemming voor de nummers 5, 6 en 7 der groslijst R. K. Kiesvereeniging voor den gemeenteraad werd als no. 5 geplaatst de heer A. Th. Murk (arb.), als no. 6 de heer C. G. v. d. Poll (middenst.) en als no. 7 de heer R. A. v. d. Schoot (patroon). Woens dag geschiedt de stemming voor de reser- ven. De bloemenvelden. 't Ruwe weer en de vorst hebben den» groei der bloemen zeer vertraagd, 't Zal wel Paschen zijn eer de velden in hun groote pracht staan. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. R. K. Volksbond. Zondagavond hield de Ned. R. K. Volksbond afd. Kat wijk een vergadering in lokaal Fennes. De opkomst was zeer bevredigend. Ruim 70 personen waren ter vergadering aanwezig. De voorzitter, de heer C. v. d. Lubbe, open de de vergadering met gebed en heette den geest, adviseur en alle aanwezigen harte lijk welkom en gaf daarna het woord aan den secretaris, die de notulen der vorige vergadering voorlas, Welke onveranderd werden goedgekeurd. Ingekomen was een schrijven van het hoofdbestuur, waarin gewaarschuwd werd voor het inleggen van spaargelden in niet vertrouwde instellingen. De vergadering ging hiermede accoord. Voor punt 3: oprichting propaganda- club, gaven zich 14 personen op, wat een niet onbelangrijk aantal te noemen is. Nadat door den geest, adviseur het doel en de werking van deze onderafdeeling op een heldere wijze uiteengezet was, be sloot zij a.s. Zondagmorgen te vergaderen, om een bestuur te kiezen en de verdere werkzaamheden te beginnen. De voorzit ter wenschte deze 'afdeeling flink succes toe en spoorde de leden aan, goede pro pagandisten te worden. Voor de afdeeling Tooneel gaven zich 23 personen op., die a.s. Donderdagavond vergaderen. De voorzitter feliciteerde ook deze nieuwe afdeeling en daar het de be doeling is a.s. Mei, ter gelegenheid.^ van hst Encycliekfeest een uitvoering te ge ven, hoopte hij dat ook deze afdeeling spoe dig tot bloei geraken zal. Het spaarfonds Winterprovisie werd op gericht met een ledental van 35 personen. Het doel dezer onderafdeeling werd op een korte maar duidelijke wijze door den geest, adviseur en den voorzitter uiteengezet. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren P. Seijsener, C. v. d. Lubbe, C. G. v. d. Aardweg, H. Coster en H. P. Siecker, die allen hun benoeming aannamen. De mededeeling van den voorzitter, dat 4 der 7 bestuursleden gratis het bodeschap aanvaard hebben, mocht de goedkeuring wegdragen van de leden. Enkele vragen werden door den voorzit ter op duidelijke wijze beantwoord. Niets meer aan de orde zijnde, dankte de voorzitter de vergadering voor haar trouwe opkomst en met den wensch, dat elke vergadering steeds bijgewoond zou worden met een nog grooter, maar min stens even groot aantal leden, sloot deze de vergadering op de gebruikelijke wijze. Schadelijk. Wagenbewoners houden geregeld hun standplaats bij den Molen weg. Dit is op zichzelf niet zoo brg. Minder aangenaam wordt het als ze, zooals dat nu gebeurde, naast bun standplaats, reeds uit- geplante veldvruchten, pootuien, vertrap pen. De zoon van wed. B., eigenares dezer vruchten, kreeg hierover met deze onge- wenschte gasten woordenwisseling wat op een vechtpartij uitliep, met als gevolg, minder sierlijke herkenningsteekens in het gezicht. Flink toezicht vanwege de poli tie zou op dit punt geen overdaad zijn. LEIDERDORP. Raadsverkiezing. De Chr.-Hist. Kies vereeniging heeft candidaat voor den ge meenteraad gesteld de heeren: C. de Graaf, J. Rijnsburger, C. Mechelse en A. Rijns burger Pzn. Gemeenteraad. Woensdag a.s. houdt de Raad dezer gemeente eene openbare vergadering. NOORDWIJK. Raadsverkiezing. De anti-rev. Kies vereeniging Nederland en Oranje heeft R.-K. Kiesvereeniging. Vrijdagavond vergaderde de R.-K. Kiesvereeniging Kies recht is kiesplicht, in het Juvenaatsgebouw onder leiding van den voorzitter, den heer C. Verweij. De opkomst was nog grooter dan bij de vorige bijeenkomst. Bijna 200 personen, waaronder eenige vrouwelijke leden, vulden de ruime zaal. Na opening deelde de voorzitter mede,- dat van de 14 op de groslijst geplaatste candidaten 13 een' bevredigend antwoord hadden gegeven op de vraag, of zij de can- didatuur aanvaardden. De heer J. G. van Eeden had voor de candidatuur bedankt. Hierna werd voorgelezen een ingekomen schrijven van den heer N. M. Alkemade, met de mededeeling, dat hij een candida tuur wilde aannemen onder voorwaarde, dat de plaatsen 16 van de candidaten- lijst aan 2 arbeiders en 4 burgers zouden worden gegeven. Alvorens tot de stemmingen over te gaan wees de voorzitter op den hoogen ernst van de taak, die den kiezers wacht, een nieuwen gemeenteraad onder de'tegen woordige omstandigheden samen te stellen De adviezen die vooral de nieuwe raads leden zullen noodig hebben, zullen in al- gemeene lijnen te vinden zijn in het kath. gemeenteprogram, terwijl ook de Ver. van kath. raadsleden hier in dezen den weg kunnen wijzen. Spr. wees nog op den zede lijken pHcht der kath. raadsleden om lid te worden van deze vereeniging. Hierna werd door stemming de plaats der candidaten op de kath. lijst aangewe zen. Over de nos. 17 werd afzonderlijk gestemd; de plaats der 6 overige candida ten werd door een stemming bepaald. De uitslag der stemming werd reeds gepubli ceerd. ^JJNSATER V/OUDE. Gemeenteraadsverkiezing. De groslijst voor de samenstelling der Katholieke lijst voor de verkiezing van leden voor den ge meenteraad, waarvan Zondag j.l. de stem ming heeft plaats gehad, is als volgt inge deeld: no. 1 W. Compeer, 2. P. v. d. Meer, 3. A. Kiebert-, 4. H. Hogenboom, 5. J. Rijke- lijkhuizen, 6. J. H. Bieleveld. WARMOND. Bloembollencultuur. Gisteravond ver gaderde bovengenoemde vereeniging in hotel „de Zon". De voorzitter heette de aanwezigen hartelijk welkom, waarna door den secretaris,de notulen werden voorgele zen en onveranderd goedgekeurd. Behan deld werd de beschrijvingsbriaf 138ste al- gemeene vergader ing. Besloten werd tegen het voorstel hoofd bestuur te stemmen: „contributieverhoo- ging".- De vergadering ging accoord met voor stel aid. VoorschotenVeur, om door de vereeniging eens in de 5 jaar te doen uit geven een boekdeel, waarin vermeld wor den alle bekroningen gedurende die vijf jaar van alle bol- en knolgewassen, welke op de bloamenkeuring worden aangevoerd. Tot afgevaardigden alg. vergadering werden gekozen de heeren W. K. Heijl en J. Kroon, en plaatsvervangers G. Onder water, G. Uit den Boogaard en J. K. Heijl. De vergadering werd besloten met de ge bruikelijke verloting. VOORHOUT. Gemeenteraad. Voorzitter de burgemeester. Tegenwoor dig alle leden. Ri;j de ingekomen stukken is het verslag van liet laatste leerjaar van het Seminarie Hageveld, waaruit het volgende. In 1917 is de cursus, aangevangen met 260 studen ten, waarvan in 1918 waren overgegaan (naar Warmond) 25 naar elders 33, over leden 4, Het nieuwe studiejaar begon met een totaal van 287. Er waren 17 leeraren. De gezondheidstoestand was bevredigend. Het ver slag van de commissie tot wering van schoolverzuim gaf ten deele bevredi gende cijfers, en aan het herhalingsonder- wijs was de deelneming beduidend, n.l. 28 leerlingen. Ingekomen van Ged. Staten bericht, dat de aanslag H. O. 1917 van de firma Veld huizen van Zanten blijft gehandhaafd en de reclame is afgewezen. Het adres inzake onderwijsregeling van N. Niedorp wordt na korte bespreking aangenomen voor kennisgeving, ofschoon de heer Van der Laan wel adhaesie zou willen betuigen. De subsidie-aanvrage van het bestuur der R.-.K bewaarschool van f 10 per kind voor 70 kinderen, wordt naar p. en W. verzonden ter fine van praead- vies. Het kohier schoolgeld moet verhoogd worden, waarom hooger regeling voorge steld wordt. Het voorstel van B. en W., gewijzigd en aangevuld door den heer v. d. Laan, waardoor min- en onvermogende weinig beter gesitueerden iets meer beta len, wordt aangenomen. Op voorstel van den heer v. d. Laan. die deze zaak eerst wat nader wilde bezien, alvorens daarover te oordeelen, wordt de door Ged. Staten voorgestelde regeling van de jaarwedden van burgemeester, secreta ris, enz., aangehouden tot een volgende vergadering. Eenzelfde regeling voor den veldwachter, waarover B. en W. een voor stel hadden, werd afgestemd. Ged. Staten stelden voor een aanvangs salaris van f 750, vijfjaarlijksche verhoo gingen van f 50, wat door zijn 40 die.nst- jaren een cijfer gaf van 8 maal f 50 is f 400, alzoo f 1150, waarbij nog kwam f 90 voor kleeding en f 50 vergoeding woninghuur is f 1290. B. en W. stellen voor 8 verhoo gingen van f 25, alzoo f 950 en f 90 en f 50 is f 1090. Op dit oogenblik bedraagt het salaris van den veldwachter f 660 De Raad keurde goed, dat het school- schoonmaakstersaJaris kwam van f 100 op f 150. Eveneens, dat de betrekkelijke post voor distributiekostcn met f 20,000 werd verhoogd, waarna tot schatters werden herkazen de heeren Dijsselbloem. Colijn, Warmerdam en Vester, en de stembun werden samengesteld. Hierop werden in geheime zitting mes H. O. behandeld. ZOETklRWOUDE. Gemeenteraad (Vervolg.) Vervolgens worden de salarissen zien van de gemeente-ambtenaren. Ter de lieer Duifjes zich verwijderde, diens salaris het eerst besproken. De vi zitter vergelijkt dit salaris met dat de veldwachters, die nog meer ontvan dan de le ambtenaar ter secretarie. heer van Leeuwen bevreemdt liet, dat salaris zoo spoedig moet worden herrj De heer Duifjes is pas hier aangesteld kende de salarisregelmg. Wethouder Boer wijst hierbij op de verandering positie bij de verhoogirig van an-L-rei rissen. De heer v. Leer.wen: de veldw ters gaan met hun leven om. De 1 Straathof: de ambtenaar kan er nog bij verdienen, de veldwachters niet. heer Rotteveel: was zegt iT daar? Dr y zitter zegt, dat de lieer D. onmogelijk verdienen kan. Zijn werkzaamheden vele. I-Iierna wordt het salaris heoaaft f 1200, met verhooging tot een masin t van f 2000, zoodat de le ambtenaar f 1400 komt. Ver volgens wordt de jaar, de van den nachtwacht van f 25u op t gebracht; van den aschophaler van op f 400. Het aanvang-weekloon van wegwerkers van f 12 op f 16. ïnaxin f 20; dit wordt bereikt door v. Slingerl en v. d. Ploeg- Berk heeft nog maari nig dienstjaren. De jaarwedde van 'f klerk ter secretarie wordt op f 850 gebr; Het salaris van den gemeente-ontvai wordt volgens de door Ged. Staten v geschreven regeling gebracht op het m mum van f 1400. De lieer Rotteveel informeert na.j borgstelling van den gemeente-ontvan De voorzitter zegt dat dit een zake! groot f 3000 is. Het kohier van den H. O. over 191 teruggekomen, wijl hierbij de aansis 1 van de Rijksinkcmstecbelastïng nis aanmerking waren genomen. De nic samenstelling is een totale aanslag f 28.399.42, percentage 2.1; het eerste centage was 2.85. Het suopletoir kc p, is totaal 1 1384.34. Hierna werd een aanvang genomen i de voorloopige vaststelling van de bee ui ting over 1918. De heer Rotteveel vr ai het wcord en drukt zijn spijt uit, dat pl tabellen nog niet ingevuld zijn. o. a nu voor de aflossingen. Bovendien zegt n hoe kunnen wij deze begrooting, waai 't batig saldo van het afgeloopen diens! ontbreekt, aanvaarden. De voorzitter dat aan Ged. Staten zal gemeld woi c dat dit cijfer nog niet van den ontvai e' is gekomen. De heer Rotteveel begrijpt la dat B. en W. niet gezorgd hebben da "e rekening 1917 klaar is. De heer v. I ver- wil B. en W. geen verwijt ma dat. zij de twee zware posten van oni Le gec en directeur van het distributief op de schouders van éen man geit hebben, maar zoo kan het. niet la gaan. De heer Rotteveel zegt, dat toestand niet bestendigd kan blijvc-u voorzitter wil de begrooting sameost en met een begroot saldo narr Ged. SI Dt zenden. De heer Rotteveel: wat een fij nj maken wij nu weer tegenover Ged. Sla m De heer Straathof zegt, dat de gemtc ah ontvanger heeft gezegd, mei 14 dagen hï de distributie te gaan, klaar te kra ur komen. De voorzitter verklaart uitdrol ii?< lijk, dat de heer Slootweg altijd vrij! en. heeft gehad zooveel personeel te nemen ïli hij noodig achtte. De heer van Leem tig drmgt er op aan, dat «3e achterlijke! i,n zal bijkomen. B. en W. zullen een m tie kevvig onderzoek instellen. De algen* icli beschouwingen worden beëindigd. lo Bij de post bewaarschool stelt de 1 a» Straathof voor de subsidiën aan de jko zondere bewaars-'hoJen ie verhoogen. oog tafel k.imt een lijst van het aantal 1 e(f linger;. In de Zuidhuurt 54. Rijndijk c-kl De heer Straathof wit het aantal kina rh in aanmerking nomen voor het bep. og van de subsidie. De heer Rotteveel belt ii g dat een kleine school bezwaarlijker oog ploiteerd kan worden dan een groo:e in t voorzitter stele voor de post van f ld So. behouden en B. en W. in overweginj eefi geven 'hoe nader te regelen. Zonder veil rmi aanmerkingen wordt de begroeting f ord gesteld op f 61.759.36 in uitgaven en oer vangsten, f 5000 buitengewone ontn lies sten-en f 1363.91i onvoorziene uilzai urn Rondvraag. De" heer Rotteveel 'm oor naar het percentage van de nieuwe leer il.n Is 5 pet. zonder provisiën of meer. Bfcl Zij v. Bennekom acht het gewenscht de I roet slagen per 3 maanden te betalen. Wijl iror toeslagen met de nieuwe regeling zijn m's vallen is dit een overbodige vraag, L! betreft de teeknmst. 3o Ock bespreekt de heer v. Bennekom nai adres van de Bnnwvakpatroons om df on taling van hun rekeningen over flö1-? de verdeeling van de werkzaamheden de patroons. De voorzitter zegt, da! 'u i adres als ongezegcld is tev zijde get i De mandaten liggen hij den gemeente vanger. Het rooster van de werkk Vo wordt sarcngesteld door den geniee 'ces opzichter. Do beer v Leen wen vreet di' n dit gemeente ontvanger wel mandaten c ;i geen geld heeft. De heer Rotteveel spr zijn verbazing er over uit,, dat B e'ki niet zorgen voor kasgeld. De voord *u i zegt. dat de leening aangevraagd is Ged. Staten. De heer Rotteveel drintf met kracht op aan, dat kasgeld gc-w* he wordt. Wij moeten op tijd betalen. B C'"'J W. worden gemachtigd f 6000 kasgfM e"« te nemen. P° Niets meer aan dc orde zijnde word' eice: vergadering gesloten. 1 St. Joris. Het Plaatselijk Comitd de Kath. Sociale Actie heeft plannen vormd tot het oprichten van een R Bond van Dienstplichtigen. Daartoe* op Donderdag a.s. (zie advertentie) eo» gadering belegd, waar de secretarti n „St. Joris" zal optreden.

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 2