Uit de Omgeving BUITENLAND. een edel hart. R.K. Dienstbode, zeer bekwame Kookster KEUKENMEID. R.K. Dienstbode. ifshiiiing verkeer Ziji- poortsbrug, [«meester en wethouders van Leiden Jn ter algemeene kennis dat de Zijl- fibrog vanaf Maandag 24 Maart a.s., ad we aankondiging, voor het verkeer rii- en voertuigen zal zijn afgesloten, bet verkeer voor voetgangers en, voor je ruimte strekt, ook voor kleine wagens zal worden voorzien door een overhaalschouwen I C. D£ GIJSELAAR, Burgemeester. rAN STRIJEN. Secretaris, rifn. 21 Maart 1919. émeentelijke Aankondigingen. het ware haar werk volkomen be- fcchte. Alsdan zou tevens een centrali- kunnen worden verkregen, die an- slecbts door een omweg ware te be- n. grond van een en ander veroorloof jj u mede te dcelen, dat het in mijn eling ligt Ged. Stalen bij de toezen der stukken naar aar leiding van de lira: van artikel 6, le lid,, onder a, wel, uit te noodigen het advies van «stuur van iedere gemeente, gelegen den kring eener ,vereeniging of Üng waarvan de toelating wordt ver in te winnen over de hierboven ge vraag in verband met de daarbij ven toelichting. vertrouw, dat uw hestuur, voor zoo- zulks in zijn vermogen is, in deze ihtig zal willen medewerken om een e uitvoering der wet te verzekeren. katv/ijk aan den rijn. neenteraad. De A.R. Kiesvereeniging ir plaatste als candidaten voor den ge- nteraad op de lijst de heem J. v. d. aftrW. Schoneveld, C. Korpers- E. Wassenaar, imeentcraadsverkiezlng. Gister- hield de R.-K. Kiesvereeniging it en Eensgezindheid een algemeene adering. De voorzitter, de heer P. J. opende de vergadering met den chr. Na voorlezing van de notulen ging over tot stemming voor een lid van gemeenteraad, waarvoor gekozen werd aftredend lid de heer A. v. Paridon, ar dit het eenige punt der agenda kon de voorzitter hierna de vergade- sluiten andere zijde meldt men ons nog, canrlidaat zijn gesteld 1. A. v. Pari- PI. W. Grimbergen, 8. H. Boekamp, J. Meyer. LEIDERDORP. 1, Kiesver. Vrijdag hield de R.-K. m. een vergadering tot het stellen «adidaten. «to werd het bestuur met een com- (Mrtsuit te breiden, waarvoor de heer Jnigman werd gekozen. Voor den gemeenteraad waren de hee- A. Verklei j, aitr., I J. Klaver en W. d. Geest candidaat gesteld. Van de der leden was geen candidaat inge- nd. do stemming werden gekozen de ra A. Verkleij, 1; I. J. Klaver, 2; en P. v. d. Geest, 3. werd besloten een vierden candidaat itellen (de R.-K. zullen twee personen den raad brengen). Als 4e candidaat gekozen de heer N. Koot. conclusie van een bespreking was, 5 vereeniging te klein werd geacht om ipiopaganda-commissie te vormen. De zullen zelf zooveel mogelijk propa- da maken BODEGRAVEN. asrantsoeneering opgeheven. De gas- Isoeneering is opgeheven. Tevdhs zijn, wij vernemen, plannen in voorberei- ra tot verlaging der gasp rijzen over aai^ Pastor Verriest verlost, ij lezen onder bovenstaanden titel in Stem uit België": astor Verriest heeft het onder den oor kloek volgehouden. De grijze tachti- geëerbicdigd geworden, et ergste waren de verlossingsdagen, 1 Ingoyghem in No man's land kwam. October begonnen er bommen op het te vallen, dat door de Duitscliers nog it was. Pastor Hugo had de plaats niet len verlaten en zat in den kelder ver- T ÉUIL L ETON!" (Vervolg van Tweede blad). evr. Vallauris zou het aan haar ver- 'd brengen. ïoals zij gedaan had voor Maurice, ver- Jde zij haar alles wat er eertijds voor- illwi was. )en "j haar sprak van den onbekenden he bet meisje overvloedige tranen; al- prentte zich diep zoowel in haar hart "i baar geheugen, en Souriquette had vergeten sdau dacht zij weer aan dit treurig at dar. over het hare boog. aan die vu llissen welke haar die man gegeven dip haar al weenende in zijn armen k', aan dit blonde portretje, welk hij tra hand had gesteld, heel zeker dit J moeder, want hij was haar vader... r toen mevr. Vallaurfs haar verhaal- hij eenige dagen later teruggeko- vat'0,1 vijftig duizend francs gebracht met welke som Roselin zijn zaak be- •m was, an die de oorsprong was van ermogen, dan richtte het meisje haar 0 oogen len hemel, terwijl een vuri- scholen met een veertigtal dorpelingen. Daar komt een Duitech majoor beneden en beveelt den pastor boven te komen voor allerhande opeischingen. De Duitscher was> nog met 3 andere officieren en 4 paarden voor de deur. Op 't oogenblik, dat de ma joor en pastor Verriest in de gang staan, valt er een obus op de groep in de straat, doodt drie paarden gn twee officieren, liet vierde paard en de derde officier worden in de gang geslagen en leven nog enkele oogenblikken. Pastor Verriest en de majoor bleven ongehinderd. Daarna zijn de Duitscliers achteruit ge trokken en de menschen uit den kelder zijn het paardenvleesch komen afsnijden. Een tijd daarna kwam er een soldaat de trap af, roepend: „Kamerad! Kamerad!" Men hoorde terstond, dat het geen Duit scher was. Neen, 't was een Engelschman, 't was de verlosser, en dc verscholenen hebben hem gekust en gedragen! En Hugo Verriest wist Engelsch te spre ken, na vijftig jaren! De ellende was echter niet uit. De Duit scliers schoten van tusschen Tieghem en Berchem, in hun aftocht naar Audenaarde, en de Engelsclien van uit Kortrijk. Men vreesde de gasbommen. Na twee dagen scheen een verhuis mogelijk en Verriest trok naar familie te Kortrijk, waar hij 8 dagen verbleef. Toen waren de Engelschen in Ingoyghem en verderop. De Engelschen 'hebben een groóten eer bied van den grijzen man. ,,A decent fellow 1'!' boorden we een offi cier zeggen. En op zijn weg naar de kerk is 't van wege de Engelschen: „Morning, reverend father." Of vanwege de Iersche jongens: „Morning, your reverence." En Verriest trekt de Engelschen aan. Paulien, de meid, heeft er altijd haar koffie voor gereed, wanne or Verriest ze inroept, om „zijn Engelsch te onderhou den*'. Clemenceau verpleegd door een religieuze Men herinnert zich, dat Clemenceau, die thans het slachtoffer is geworden van den aanslag, waarvan de telegrafische nieuwsbureaux u wel al de bijzonderhe den zullen hebben geseind, ondanks zijn afgekeerdheid van de Katholieke Kerk, toch niet ze1 .len waardeering heelt ge toond voor hetgeen zij ook in zijn oog be wonderenswaardigs wist te praesteeren. Nog tijdens den oorlog heeft hij bij ge legenheid dór uitreiking van eereteekens aan heldhaftige priesters, aalmoezeniers 'en liefdezusters herhaaldelijk hulde ge bracht aan den geloofsmoed gepaard aan de vaderlandsliefde, welke deze helden op het slagveld tot zoo grootsche daden hadden bezield. Is hij het ook niet geweest die ondanks de kuiperijen der school van den beruchten generaal Br.: André den genialen Foch op de hoogste aan- voerdersplaats heeft weten te brengen, den katholieken veldheer, wiens broer Jezuït is, en die zelf geregeld eiken eer sten Vrijdag der maand tot de H. Tafel nadert? Zoo heeft het indertijd geen wonder ge baard, dat Clemenceau, toen hij eens door een ziekte werd overvallen, zich liet ver plegen in de ziekenkliniek der Zusters van den Allerh. Verlosser in de rue Bizet alhier, ronduit verklarend aan zijn vrien den, dat hij aan een verzorging door re ligieuzen verre de voorkeur gaf boven een leeken-verpleging. Hem werd toen wel verweten, dat hij voor zijn persoon wenschte, wat hij aan het volk misgunde en eens in het openbaar had aangevallen (tijdens de behandeling der quaestie van de verwereldlijking der hospitalen), maar hij trok zich daarvan niet veel aan. Dat hij sindsdien het geval dateert al van jaren geleden weinig veranderd is in zijn sympathieën, bewees hij weer na den op hem gepleegden aanslag, toen een zijner eerste zorgen was, in een eigen handig door hem nnderteekend briefje, de bekende Zuster Thérèse te verzoeken, hem in zijn ziekenkamer hare verpleging te komen wijden, daar hij schreef hij zich nog hare zachthandige behandeling van voorheen herinnerde. De Zuster heeft zich gehaast, aan het verzoek van den minister-president te voldoen, en ziedaar Clemenceau ten tweeden male onder ver zorging van een liefdezuster. Stoomvaartberichten. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. MEDEA en ZEUS vertrokken 20 Maart van Amsterdam naar Barry. ROTtEBpAMSCHE LLOYD. DJEMBUES (thuisreis) arriveerde 14 Maart te Suez. lofzang van erkentenis en liefde over harè lippen kwam. O, arme vader! riep zij uit, mogelijk hebt ge niet wel gehandeld te mijnen op zichte, maar gij hebt geleden en ik vergeef u... ik zegen u zelfs, vermits uw edelmoe digheid. mij in staat gesteld heeft mijn schuld te betalen aan die brave lieden wel ke ik bemin, en die thans heel mijn fami lie zijn Zij viel in Laure's armen. Teerbeminde moeder, stotterde zij te midden harer tranen en kussen, dat er tus schen ons nooit sprake zij van geld. Ik ver lang enkel uw liefde, uw hart, uw teeder- heid.. Neen, geen acten, geen notarissen... geen voorzorgen... Dit alles, ziet ge zou onze genegenheid ontheiligen. En ik, geliefd kind, antwoordde Lanre, overloopend van blijdschap, ik dank u orn uw gevoelens, want gij zijt wel de dochter, zooals ik ze gedroomd, zroals ik ze gewild heb Ja, ik weet het,, gij staat boven alle berekeningen. En nochtans, gij moet doen wat ik u vraag, hoort ge, gij moet. En daar het meisje haar blonde hoofdje schudde, vervolg do Laure: 't Is niet alleen omdat ik beloofd heb van u onze vennootc te maken dat het stuk DJEBRES (uitreis) verirok 20 Maart van Cardiff. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. DAD ANUS, van Batavia naar Amster dam, arriveerde 11 Maart te Suez. kon. west ind. maildienst COMMEW1JNE van Paramaribo naar Amsterdam, airiveerde 18 Maart te Fal mouth. Financieele Berichten. Medegedeeld door de firma LeoRuijgbok. Amsterdamsche Beurs. Ofticieele Prijscourant. aand. eert. 21/2 Cert. Nederland 8*%. 4 ObL 5 Gecor.s. Holl. PetroL. Koninkl. Petrol. Orion Petrol. Ind. Hand. Bank Cert. Handel. Mij. Amsterci. Lang kat. gew. idem preL Deli Batavia. Besoeki Deli-Mij. Medan Tabak Rotterdam Deli Senembali Amsterdam Rubber Nederl. Rubber Holl. Amerika lijn idem Holl. Stoomboot Kon. Holl. Lloyd Kon. Ned. Stoomboot. Kon. Paketvaart Rotterdam. Lloyd Stoomv. Mij. Nederland Ned. Scheepv. Unie Noordzee Java China Japan Aand. Cult. d. VorstenL Actions idem Hand. Ver. Amsterdam Amer. Hide Leather Amer. Smelting Ref. Anaconda copper Atch. Topeka Car. Foundry Central Leather Denver Rio Erie Kans. City South. idem Marine Comm. idem prof. idem 41/2 r Missouri K. T. Mexican Nat. ~e pref. Pittsburgh Coal. Southern Railway Steel corp. Stodebakeï Union Pacific United Cigar. Maxwell aand. idem incomeb. idem restant bew. Koers van het geld: Prolongatie 8'/2 pCL Wisselr-Oteeringen (Amsterdam). coram pref. V.K. 537/8 816/a 863/4 946/8 2791/2 639*/2 SSI/a 2331/4 ISW/t 2IG1/2 269 490 176 509V2 28-P/4 313V2 4871/2 1948/4 HU/, 415 394 209 175 2361/, 2Ö0'/2 2S6I/0 308'/2 2606/g 171'/, 319'/, 156 1251/2 4501/2 S95 751/4 131 78V, 9Vie 22'/, 21V, 52V* 29 I3U/4 947/g 7V4 131/2 491/4 286/8 93 76 1363/, 527/8 253/, 77 O. K. 87 94V, 301 654 84 235 189 490 178 512 2381/2 318 495 195 111 413 392 207 175 233 249 286 306 260 168 815 156 125 4511/2 873/, 75 131V, 95 88 76 9 22 21V4 52 29Vi 132 95Va 73/4 13V2 487/8 28V, 137' 521/2 Zicht. Londen m Parijs Berlijn m Zwitserland m Weenen Kopenhagen Stockholm i 11.71 43.021/2 24.70 50.- 11.85 63.40 67.65- Marktberichten. LEIDEN, 22 Maart. Botermarkt. Prima Boerenboter f4.tot 4.05 per K.G. Aanvoer 6/8, 8/16 vaten, wegende 200 K.G. Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht Id den morgen van 22 Maart 1919, medegedeeld dour het Kon." Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand768.0 Soydisfjord. Laagste barometeistand742 5 Mueuchen Verwachting tot den avond van 23 Maart Meest matigen wind uit Noordelijke rich tingen, zwaarbewolkt met lijdelijke, opklaring, waarschijnlijk regen- of hagelbuien, iets zach ter overtlag, AGENDA'S. Ned. B. K. Volksbond, afd. Leiden. Zondag, 11& de Hoogmis tot 1 uur, Biblio theek in het zaaltje naast de Hartebrugskerk Maandag 24 Maart., kwart over 8, ver plichte BONDSVERGADERING in het „6t, Antonius-Patrouaat, Haarlemmerstraat 28 Agenda: Voorstel tot wijziging in de hef fing van de contributie Bespreking over het aanstellen van een bezoldigd bestuurslid Woensdag te 8V2 uur, in „Prancratius- Patronaat", Hooigracht 18, Vergadering van het Afdeelingsbestuur. Woensdag 8'/2 uur, in „Prediker" Jan- vossensteeg, repetitie Zangvereeniging „St. Cecilia". Woensdag, van 8y29V2 zitting van het bureau voor Rechtskundige en Sociale Adviezen, Oude Singel 78. Zaterdag 89 uur, in „Prediker", zitting Spaarbank en Voorschotbank. St. Jo2efsgezellen-Vereeniging. Zomlag, Verkiezing van Coram isearisseu Gezellen Zondag, is de zaal open van 12V22Va en van 5—7 uur voor de Leerlingen, van 810 uur, verplichte bijeenkomst voor de gezellen, Maandag, Dindag en Donderdag is de zaal beschikbaar voor de gezellen. Woensdag 8'/, uur Debatïngavond Zaterdag van i)—10 uur, zitting Spaar kas en van 8l/29V2 uur, Bibliotheek. Zita-Vereeniging. Zondag, gez. bijeenkomst voor dienstbo den, te 8 uur Spaarkas en Bibliotheek. Maandag, te 3 uur Bestuursvergadering. Dinsdag van 1112 uur Arbeidsbeurs. Donderdag, gezellige bijeenkomst voor dienstboden. Vrijdag, gezellige bijeenkomst voor de meisjes van het Retraitefonds. Zaterdag, te 8 uur Koorzang H. Hart; daarna Tooneelclub. Leidsche Vakschool voor Meisjes. Noordeinde 50. Van 31fa tot zangles voor alle meisjes van de Vakschool. Van 4^6 tot 5Vfe Godsdienstonderricht. Van 5tot 6Vij Ontspanning. Van tot C Spaarkas Bibliotheek. Voorbereidend© cursu9 a. Maandag van 56.30 uur Breiles. Voorbereidende klasse B. Woene*fag van 56.30 uur Handwerken. Vrijdag van 56.30 uur Handwerken. Drie-jarige cursus, iste leerjaar vakschool. Maandag, van 7—9 uur Handwerken. Dinsdag 79 Algemeene ontwi^kelingi Donderdag 7—9 Algemeene ontwikkeling. Vrijdag 79 Handwerken 2e leerjaar A Vakschool. Maandag 7—9 Algemeene ontwikkeling. Dinsdag van 79 uur Huishoudkunde. Donderdag, van 7—9 uur Strijkles. Vrijdag van 79 uur handwerken. 3d© leerjaar A. Maandag van 79 uur Strijikles. Dinsdag van 7—9 uur Handwerken. Woensdag, van 79 uur Kookles (volks- pot). Vrijdag. 7—9 uur Huishoudkunde. 3de leerjaar B. Maandag van 79 uut Koken. Dinsdag. 79 uur Handwerken Woenedag van 7—9 uur Platte Wascb. Donderdag, van 7-0 uur Huishoudkunde. St. Lldulna-Mehjes-Patronaat. St. Petrus Parochie. Maandag-avond van 7 tot half negen uur, voor de 1ste afd. en 2de afd. Naai- en Verstelles, 3de en 4de afd. Knipcursus. Woensdag-avond van 7 uur tot kwart vóór 8 -uur, voor 1ste en 2de afd. Zangles; van kwart vóór 88V2 uur, Breiles; van kwart vóór 8 tot half 9, voor 3de en 4de afd. Zangles Diusdag-aTond alle afd. Spaarkas en con tributie; van 7'/2 tot 8V2 uur, lste en 2de afd. Naai- en Verslelles, voor 3de en 4de afd. van 7i/2 tot half negen urn, nuttige Hand werken; van 7 tot half 8 uur, alle afdeeÜD- gen Godsdienstonderricht. Vrijdag 7—8V2 uur, 4de leerjaar: Costuum- cursu6. St. Agnes Meisjes Patronaat Par. 0. L. V. Hemelvaart (Mon Père.) .Maandag, 73/4—8a/4 uur, voor2e,8deen 4de ftfdeeling: Zangles, van 9 uur, le leerj. Herhalingsonderricht. Bibliotheek te 7 uur Dinsdag, 7'/^9 uur, lste en 2de leerjaar: Handwerken (school), 7'/29 uur, 4de leer jaar Kniples (Hooigracht), 8 uur5e leerj. bijeenkomst Woensdag, 7 V29 uur, 3de leerjaar: Kniples 4de leerjaar: Costuumcursus, 2e leerjaar: Herhalingsonderricht Donderdag Meditatie Vrijdag geen Goddienstonderricht. St. Pancratius Jongens Patronaat. Par. 0. L. Vr. Hemelvaart (Mon Père.) Zondag te 5 uur, Ontspanning in he1 gebouw, tc 7V2 uur Congregatie Lessen: lste afdeeling: Maandag en Vrijdag yan 8—9i/2 uur, Hcrhalingsonderwjjs, Woensdag van 89 uur Godsdienstonderricht 2de afdeeling Woensdag van 89 uur, Godsdienstonderricht, Dinsdag van 73/4 83/( uur, Herhalingsonderwjjs 3de afdeeling: Donderdag en Vrijdag van 8—91/2 uur, Herhalingsonderwijs, Dinsdag van SyA93/4 uur, Godsdienstonderricht, 4e afdeelingDinsdag des avonds van kwart vóór 9 tot kwart vóór 10 uur, Godsdienst Maandag te 8 uur: herhalingsonderwijs St. flntoniu8-Patronaat (Hartebrug). Haarlemmerstraat 28, Zondag 4i/2 uur Geloofsverdediging, waarna ontspanning. Woensdag 8—9V2 uur Herhalingsonderwijs Donderdag 8—9V2uur Herhalingsonderwijs in de Parochiale Jongensschool, Haarl,straat WOENSDAG Alpbe na. d Rij u, haH- acht vergadering R.-K. Kioevec- eeniging Stemming groslijst ge- meenteraadsverkiezing. MAANDAG Nieuwkoop. Jaarvergade ring van de R*K. Ver. „De werk manskoe". Voor de zeer vele hartelijke en stoffelijke blijken van be langstelling bij ons Zilveren Feest ondervonden, betuigen ondergeteekenden hun op rechten dank. 3302 J. VERWEIJ. J. VERWEIJ—v. 't Riet. Rijpwetering, 22 Maart '19. Oproeping. Allen, die iets te vorderen hebben van- of verschuldigd zijn aan de onder het voor recht van boedelbeschrijving aanvaarde nalatenschap van den Heer PETRUS CHRIS- TIANUS DE VRIND, in leven Mr. Timmerman, gewoond hebbende te Leiden aan de Hooglandsche Kerkkoorsleeg 12. en aldaar overleden, den 3en Maart 1919, wordt ver zocht daarvan opgaaf of be taling te doen vóór den len April a.s., ten kantore van den Notaris B. H. STUM- Pei, Hooigracht 40. 3276 GEVRAAGD als Hulp in <lo Huishouding, eene nette Weduwe of Meisje uit burgerstand, voor de och tend uren (van 8 tot 12), voor namelijk voor kamerwerk. Franco Briefjes met volledige opgave onder letter 3328 bureau van dit Blad. Wordt gevraagd met Mei, een nette tegen hoog loon. Adre9: J. H. KOOP, kweekerfj „Veldzicht", Hof van Delft 3331 In een eerste klas pension, met ongeveer 40 gasten, te Noordwijk aan Zee, wordt voor de maanden Juni en September gevraagd, een uitsluitend voor het koken. Sa laris f50.per maand en veel verval. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan le bieden. Br. onder N. 3326 bur v. d, BI, Mevrouw Mr.BRANTJES VAN RIJN, Witte Singel ?5, vraagt met 1 Mei, oen DIENSTBODE. Hoog loon en veel verval. 3277 Gevraagd te Oen Haag tegen 15 April a.8. een R.K. Dienst bode, netjes kunnende wer ken en van goede getuigen voorzien. Liefst van buiten. Hoog loon en veel verval. Fr. Br. onder No. 3299 bur. van dit Blad, Net Burgermeisje gevraagd, v. g. g. v. in gezin met 1 kinderen, huiselijk yerkeer, hulp van Dagmeisje. Brieven letter Z aan J. v. VLIET, v. Manderslooslraat, Alphen a. d. Rijn. 3266 GEVRAAGD een R.K. Dienstbode of aankomend Meisje, bij M. VAN HOFWEGEN, 3245 Alphen a.d. Rijn moet getK-Vend worden. Er is nog een andere reden welke ik u zal zeggen, u, mijn vertrouwelinge, mijr. vriendin, en die u zal overhalen, naar iK hoop. 1 luat hoorèn die reden, sprak Een- riette wat verWeeliende. Dit huwelijk staat me niet aan. 3k heb mijn toestemming verleend omdat Maurice en vader, de eene al even erg be- tooverd als de andere, het zoo willen, en omdat alle verzet of redenèering tegenover hen nutteloos was. Maar die vrouwen, vooral die markiezin d'Argelles, boezemen mij geen vertrouwen in. Het schijnt dat ze tot over hare ooren in de schulden zitten. Ik ril ervan, als ik er aan denk wat Mau rice in hare handen worden zal. Ook Henriette huiverde. Is het zoo erg, sprak zij, dat gij voor mijn broeder vreest? Misschien druk ik mij niet goed uit. Ik vrees niets voor zijn eer, neen, en ik hoop, ik ben zelfs zeker dat, gezien zijn grondbeginselen en zijn karakter, niets hem van den rechten weg doen afwijken. Maar in alles wat geldzaken betreft, is Maurice zoo naief als een kind. Hij zal zich nooit kunnen verdedigen en het zal niet veel moeite kosten om hem ten onder te brengen, vooral ale vader en ik er niet meer zullen zijn niemand weet wanneer het stervensuur slaat. Nu, ik wil niet dat die gebeurtenis mo gelijk weze. Ik wil niet dat uw edelmoe dig- en onverschilligheid u beiden onge wapend laten tegenover mevrouw d'Ar gelles Maar zijn uw rechten wettelijk vastge steld, dan blijft gij meesteresse van den toestand, ten minste voor de helft, en daarmee kan zijn aoon altijd gered worden De oogen van Souriquette flonkerden gelijk sterrekens. Zij kon zich dus nog wijden aan het ge luk van Maurice, voor hem werken, het kwaad herstellen dat anderen hem zeker zouden berokkenen. 't Is wel, moeder, sprak zij, dring niet aan, ik heb u begrepenzal de acte teekenen. En het werd gedaan, zonder dat er iemand erg in had, uitgezonderd de nota ris en Maurice, die insgelijks het stuk wilde teekenen. Eerstdaags zou het huwelijkscontract ge- teekend worden in het hotel de Candales; den volgenden dag zou het feest zijn bij de familie Vallauris, en Henriette had de eer geëischt het te mogen inrichten. Diane kwam nu dagelijks in de rue Den- fert; zij veinsde groote vriendschap voor Laure, die hoe was het toch mogelijk! door haar kattengestreel zich om den tuin liet leiden. Alles wel ingezien, dacht de arme vrouw, als wilde zij zich tegenover haar zeiven verontschuldigen over den vooruitgang welken de markiezin maakte in het intieme van haar huiskring, zij houdt het geluk van mijn zoon in hare handen: want hare dochter is een zwakke geest op welke mevr. d'Argelles onbeperk- ten invloed heeft. Wat Roselin betreft, hij was evenals Maurice in de wolken. Alleen Henriette voelde haar afkeer niet verminderen, en telkens dat de moeder en de dochter vooral de moeder haar naderden, scheen het haar alsof zij met een slang in aanraking kwam. Ook zij alleen behield genoeg tegenwoor digheid van geest om de listige streken in te zien der markiezin, die al vleiende en liegende, Roselin en zijn vrouw in haar garen zocht te vei'warren. (WoriH vervolgd.)

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 5