Uit de Omgéving. J&ucn waren zóó ïngerïcfft Ral henzon laai de candidal en op één !rn kwamen te slaan waardoor zeer gemakkelijk een vergissing kon ontstaan bij de invulling der biljetten, daar men het blokje zwart maakte dat achter den naam stond, terwijl het hokje vóór den naam moest worden ingevuld. Dit bezwaar nu is weggenomen doordat de lijsten niet meer horizontaal op één lijn zijn geplaatst maar meer zig-zag-gowijze, zoodot vergissen in bovenbedoelden zin niet mec-r mogelijk is. Nieuwe epcorwegdienstregeUng. Naar het „Mdg.O.blad" verneemt, wordt er begin Juni een nieuwe dienstregeling voor de spoorwegen verwacht. De vaderlandsche betooging te Utrecht. Men meldt, dat de vaderlandsche be- tooging, uitgaande van het hoofdbestuur van het Algemeen Nederlandsch Verbond en welke Vrijdagmiddag a.s. gehouden zal worden in de groote zaal van Tivoli te Utrecht, door het geheele land groote in stemming vindt. Uit ongeveer 800 gemeenten in ons land kwam bericht, dat zij Vrijdag li Maart te Utrecht zullen zijn vertegenwoordigd. Voor elke provincie zal één spreker kort het woord voeren. Eioscopische bedrijfspropaganda. De Staatscourant van gisteravond be vat de statuten van de met een kapitaal van f 50,000 opgerichte naamlooze ven nootschap de Commercieele en Industrieeie Film. maatschappij voor biosccpische be- drijfspropaganda. De vennootschap heeft ten doel het vervaardigen en exploiteeren en doen exploiteeren van films ten behoe ve van den Nederlandschen handel en nij verheid, landbouw en verkeersinstellingen Directeur is de heer G. A. Vunderink te Haarlem. EERSTE NEDERLANDSCHE KATHOLIEKENDAG. Dezer dagen is door het Comité voor de Nederlandsche Katholiekendagen een cir culaire verzonden aan de locale comité's van de K. S. A., en in plaatsen, waar zulk een comité niet bestaat, aan de Zeereerw. Pastoors, ten einde de welwillende mede werking te verzoeken van de locale comi té's of van de Pastoors voor het aanwerven van leden van den eersten algemeenen Katholiekendag, welke dit jaar zal gehou den worden te Utrecht op 23, 24 en 25 September. Het best zal die medewerking geschieden doordat., zooals in de circulaire vermeld staat, in iedere plaats een of meer propa gandisten worden aangesteld, die bij de meergegoede katholieken aanklop pen om zich als lid te. laten inschrijven. Het lidmaatschap geeft recht op een be wijs van viijen toegang tot alle vergaderin gen en op het gratis ontvangen van het Programmaboek en het Verslagboek, dat eenige honderden bladzijden zal beslaan. Met het oog op de duurte van 't papier en de drukloonen en op de andere hooge on kosten, die een betooging als een Katho liekendag van zelf meebrengt, is de prijs van dat lidmaatschap moeten gesteld wor den op tien gujden. Nu blijkt échter om trent de beteekenis van dat lidmaatschap misverstand te bestaan, omdat sommigen raeenen, dat alleen degenen, die zich als lid laten inschrijven, den Katholiekendag zullen kunnen bezoeken, zoodat zeer velen, namelijk al degenen, die geen tien gulden kunnen betalen, zouden zijn uitgesloten. Herinnerd zij echter aan hetgeen in het laatste persbericht omtrent den Katholie kendag reeds werd vermeld, dat het name lijk het streven is van het Hoofdcomité om den prijs van de^entrée voor de afzonderlij ke vergaderingen van den Katholiekendag juist zóó laag te stellen, dat hij binnen ieders bereikt zal vallen en dus ieder een aan den Katholiekendag zal kunnen deelnemen. Doch om zulks mogelijk te maken, wordt een beroep gedaan op de raeergegoe- d e katholieken. Wanneer zij door het lid maatschap van tien gulden de hooge on kosten helpen dekken, zal de entrée-prijs voor de niet-leden uiterst laag zijn. De be wering, dat het instellen van het lidmaat schap van tien gulden een ondemocratische handelwijze zou zijn, mist dus allen grond en kan aJleen voorkomen uit misverstand. Immers door het aanvaarden van dat lid maatschap wordt den meergegoeden juist de gelegenheid geboden om hun solidari teitsgevoel voor de raindergegoeden te too- nen. Ten slotte zij nog vermeld, dat het lid maatschap niet vraagt een jaarlijksche storting van tien gulden. Bedoeld is niet meer dan één storting voor dezen. Katho liekendag." Gemengde Berichien. Nederlandsche tjalk v6»tnist. Het Ne derlandsche zeilschip ,,Rehoboth", begin Februari van een Deensche haven naar Porsgrund vertrokken, is nog niet aange komen en wordt met man en muis als ver loren beschouwd. De ..Rehoboth". kapitein J. de Jonge, is een tjalk van 84 bruto en 65 netto tons groot, in 12003 gebouwd en behoort aan den kapitein, te Groningen. Auto-cngetuk. Zondagmiddag om streeks 2 uur kwam een auto de Katherij- nestraat tc Arnhem afrijden. Bij het draaien onder het Velper viaduct slipte de auto en reed op het trottoir, waar juist drie jongens passeerden Een dezer, de 11-jarige P. P uit de Heerenstraat, werd tuischen den auto en den muur gedrukt. Hei kind werd binnengebracht bij dr. Maats, die slechts den dood kon consta- teeren De bestuurder was een 17-jarige jongen, die zonder voorkennis van zijn vader den auto uit de garage had gehaald, orn daarmee een sportvriend uit Doetin- chem te halen. Bom ontploft. Zaterdagnacht werden dc bewoners van de Wilhelminastraat, te Arnhem, den Ulrechtschen weg en de naaste omgeving, opgeschrikt door een he vige "ontploffing, waardoor hier en 'daar de ruiten sprongen. De politie, die spoe dig ter plaatse was, stelde een onderzoek in en vond op het terrein van de Wilhel minastraat de overblijfselen van een bom, die bestond uit een flesch, bekleed met ge wapend beton, waaraan nog een gedeelte van de lont bevestigd was. Het verder on derzoek heeft nog niet aan he'. licht ge bracht, op welke wijze de bom daar is ge komen of wat de beteekenis van het ge val is. Geen zakkenrollers ep de Jaarbeurs. De Utreehtsche recherche, bijgestaan door een aantal Amsterdamsche. Rotterdamsche en Haagsche collega's, hebben het den zakkenrollers finaal onmogelijk gemaakt om op de Jaarbéursterreinen hun slag tc slaan. Op de terreinen zelf is dan ook niets gerold en buiten de terreinen is hun buit al heel onbelangrijk geweest. Onregelmatigheden. De raadscommis sie inzake de onregelmatigheden, gepleegd hij het ïevensmiddelenbedrijf te Haarlem- merliede, komt in haar rapport tot de slot som, dat de magazi in meeste v Van Laar en zijn zoon weger.? gepleegde onregel matigheden niet te handhaver» jijn. Daai van L. ook goede diensten aan de gemeen te bewezen iieeft, adviseerd/ de commissie om den magazijnmeester als gemeente werkman in dienst te houden. Over het beleid van den directeur wordt geoor deeld. dat die te toegevend is geweest. Hoewel hij grooten ijver aan den dag heeft gelegd en met werk overladen was, heeft zijn beleid eenige malen gefaald. Plankenstad te Groningen. Kort ge leden is gemeld, dat het voormalige Én- gelsche kamp te Groningen waarschijnlijk zou worden bestemd tot een terrein, waar op een sanatorium zou worden gebouwd. Het onderzoek naar de geschiktheid van het terrein heeft niet geleid tot een gun stig advies. Van 15 Maart af zullen er Ne derlandsche militairen worden gehuisvest in de barakken van de vroegere planken- stad. Hoog water. De Maas en de Roer zijn dei laatste dagen onrustbarend jsnel ge wassen. De Maasweiden staan geheel on der water, terwijl op enkele gierpontvee- ren de dienst motst worden gestaakt. Overreden. Zondagnamiddag is tP Tilburg een 17-jarig meisje tengevolge van onvoorzichtigheid harerzijds, door een auto overreden en gedood. Mishandeling van een politieagent. Zondagavond is te Tilburg een agent van politie bij liet arresteoren van een dronken man, door een viertal individuen aange vallen en met een mes ernstig in den rug verwond. BerkeS-gewelc. Door de felheid der stroorning in de Berkel is een in aanbouw zijnde brug te Lochem voor een deel weg gespoeld en is in een alsluitdijk (het z.g. ..Kerkdijkje") door verzakking een. aan zienlijk gat geslagen. Gemaskerde kerkgangers. Naar wij in The Christian Commonwealth' 'lezen zijn in Victoria (Auslr.1) de godsdienst oefeningen alleen toegestaan onder voor waarde dat ieder kerkganger een masker- zal dragen, in verband met het griep-be- smettingsgevaar. Het blad betwijfelt of zulk een voorschrift bevorderlijk zal zijn voor de waardigheid van den kerkgang. Wij .strekken onzen twijfel uit ook over de stichting van den kerkdienst. Of ook de 'predikant, „gem.ajskercT moet .zijn,. Wer-{ meldt het bericht niet. De vlektyphus. Tc Hattem is de laat ste in de barak gebrachte patiënte aan vlektyphus overleden. Dit is het derde slachtoffer daar ter plaatse. Vlektyphus. Sedert Zaterdag hebben zich in twee gezinnen te Rotterdam nieu we gevallen van vlektyphus voorgedaan, Twee personen zijn overleden. Een duikboot gevonden. Door den stoombeuger ,,Mercurius" uit Vlaardingcn werd op zee verlaten drijvende gevonden en te IJmuiden binnengebracht een van de machine en inventaris ontdane Duit- srtie duikboot, welke ongenummerd was en waarschijnlijk op reis naar Engeland van de sleepboot was losgelaten. Geen aangename thuiskomst. Een be woner der Nieuwe Heerengracht te Am sterdam was Zaterdagavond even uit ge weest. Toen hij terugkwam, bemerkte hij, dat de buitendeur van zijn woning open stond. Bij nader onderzoek bleek, dat on- gewenschte gasten zich toegang hadden verschaft lot zijn woning en daar uit eenige kasten effecten, gouden en zilveren voorwerpen, goederen enz., ter waaide van ongeveer f 6000 ontvreemd hadden. Tn de kamers was verder alles overhoop ge haald. De smokkeizucht. Bij een landwonwer- voerman te Zevenaar werd Zaterdag tij dens een huiszoeking, een groot aantal kisten kwaltareepen in beslag genomen. Het eigenaardigste is, dat de man gewoon lijk belast is om met paar en wagen voor de ambtenaren de geconfiskeerde smokkel waren naar 'de griffie te Arnhem te ver voeren. KERKNIEUWS. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor te Rotterdam (O; L. V. van Lourdes) den zeereerw. hooggel. heer M. W. A. Wijtenburg, professor van het Groot-Seminarie te Warmond. Begrafenis en uitvaart oud-Pasicor Smeele. Men schrijft ons uit Hoogmade: Zaterdagmiddag fe 3 uur arriveerde alhier het lijk van den zoó hooggescliatten oud-pastoor H. P. Smeele. Aan den in gang der kerk opgewacht door den zeer eerw. heer Pastoor, werd het onder bet luiden der klokken, door Kerk- en Arm- meesters de kerk binnengedragen en in het priesterkoor geplaatst, waar de gcloo- vigen gelegcnlreid hadden een laatsten blik te werpen op hem, die zoo lang voor hun zieleheil had gearbeid. Nadat op Zon dag ontelbaar velen van deze gelegenheid hadden gebruik gemaakt, terwijl onder de Hoogmis een Rozenhoedje voor de ziele- rust van den ontslapene was gebeden, werden des avonds de Metten gezongen, waarhij als cantores fungeerden de eerw. heeren Knitel en Van der Meer. terwijl pastoor Borsboom. van hier, officieerde, geassisteerd door de pastoors van Rijp- wetering en Oud-Ade. Maandagmorgen had de plechtige uit vaart en begrafenis plaats. Na het zingen der Lauden, waarbij Deken Hillegers, van Alphen. geassisteerd door pastoor Smeele, van IJmuiden, en rector Aalberse, van Haarlem, officieerde, werd de H. Mis op gedragen door deken Smeele. van Hoorn, broeder van den overledene. Dezelfde eerw. heeren, als bij de Lauden, kapelaan Van der Meer, van Hoorn, en kapelaan Vloot- huis, van Aiphen, waren cantores. Ge zongen werd de Greg. Mis uit het Gra duale.. Na de H. Mis besteeg pastoor Smeele, van IJmuiden, neef van den over ledene. den preekstoel, om in een gevoel volle rede den overledene voor te stellen als een priester naar Gods hart, als een rnan des gebeds. die in Hoogmade had willen rusten te midden van hen, die hij zoo langdurig en herhaaldelijk tot bidden had aangespoord, opdat hij door hun ge bed geholpen, zijn diamanten priesterfeest, wat hij in dit jaar hoopte te vieren, zou mogen uitjubelen in tegenwoordigheid der Engelen voor Gods troon. In diepe ontroering werden hierop de Absolutie en begrafenis door den zeereerw. heer Bors boom, met dezelfde assistentie als in de Mis, vojbracht. Onder de vele aanwezige lieeren gees telijken, werd, behalve al de kapelaans, die den overledene in de zielzorg te Hoog made hebben bijgestaan, o. a. opgemerkt de weleervv. heer Kuipers, oud-pastoor van Leiïnuiden. Land- en Tuinbouw. Krachtvoeder voor ziek vee. Door het bestuur der Overijselsche Land- bouw-Maatschappij is aan den minister verzocht voor het vee, lijdende aan mond en klauwzeer, een extra-rantsoen kracht voeder te mogen ontvangen, hetgeen door het Veevoederbureau te Zwolle geweigerd werd. Adressante wijst op het dreigende melkgebrek ten gevolge der ziekte, indien extra-toewijzing van krachtvoeder achter wege blijft. SPORT. VOETBAL. ,R. K. Voetbalbond in Haarlem. Naar de ,,Msbd." verneemt, bestaat in het bisdom Haarlem het ernstige plan om, evenals in de andere bisdommen, een R. K. Voetbalbond op te richten. Rechtzaken, HAAGSCHE RECHTBANK. De rechtbank veroordeelde gisteren: A. B. te Leiden wegens diefstal van mantels tot 1 jaar gevangenisstraf. W. Le M. wegens diefstal van zeilen te V7 armosd tot 3 maanden gev. straf. D. A. v. d. B, en J. G. W. te L e i d e n wegens diefstal van zilver te V o o r- schoten tot ieder 5 maanden gevange nisstraf voorwaardelijk. J v. L. wegens diefstal van zakken te Leiderdorp tot 9 maanden gevange nisstraf. il.'W. W. en H. J. wegens diefstal van rijwielen te Voorburg tot resp. 6 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk en 1 jaar gevangenisstraf. A. H. P. B. te L ei den wegens diefstal van een overjas tot 4 maanden gevange nisstraf voorwaardelijk. M. M. de L., huisvr. D. wegens diefstal van huishoudelijke artikelen te Leiden tof 4 maanden gev.straf. A. IT. S. te L c i d e n wegens mishande ling tot 4 maanden gev.straf. A. P. L. en J. L. wegens diefstal van koekjes-en suiker te Leiden tot ieder 1 maand gevangenisstraf. I. B. en J. N. te Leiden wegens dief stal en heling van zeemlappen tot ieder 1 maand gev.straf voorwaardelijk. T. v. S. te L e i d e n werd wegens dief stal ter beschikking van de Regeering ge steld. p. teLeiden werd wegens diefstal tot 3 maanden tiuchtSchqolstraf veroor deeld. L. K. teLeiden wegens diefstal van steenkool tot 2 maanden gevangenisstraf. P. J. M. den E teZegwaard wegens beleediging tot f 10 boete of 5 dagen hech tenis. Beroovmg le' Leiden. Voor de rechtbank te 's-Gravenhage stonden terecht J. S., 25 jaar, los werkman, en J. B., 25 jaar. zonder beroep, te Lei- d e n.%Zij waren op 18 December j.l. uitgc- weest met den visscher J. v. d. B. en zeke ren S. Op de .Binnenvestgracht had J. B. haar arm om den hals van v. d. B.. die in bc-schonken toestand verkeerde, geslagen vairwelke gelegenheid Sch. gebruik maak te om v. d. B. zijn portefeuille, inhouden de f 750, afhandig te maliën. Sch. gaf de portc-fewille aan J. B.. die er zich 'mede uit de voeten maakte. J. B. bekende volledig. Sch. daarentegen ontkende hardnekkig alle schuld. De verschillende getuigen die hen samen hadden gezien en die verklaar den getuige le zijn geweest van dc beroo- ving. stonden volgens hem te liegen. De off. van justitie achtte het ten laste gelegde evenwel tegen beide bekl. beween en vor derde tegen J. B. 9 maanden gevangenis straf en tegen Sch.. die zeer ongunstig bekend staat, 2 jaar gev.straf. De verdediger mr. Van Kuijk refereerde zich aan het oordeel der rechtbank. Letteren en Kunst. Liefo'adigheidsconcert. In de kleine Stadszaal ga.f mej. Alida C. dc Vos gisterenavond e^n liefdadigheids- concert. met medewerking van haar En semble-klasse. Aanvankelijk was dit con cert gesteld op 10 Februari j.l.. maai door onvoorziene omstandigheden moest het worden uitgesteld tot na een maand. Ge zien verder het liofdadig doel van dit concert, zullen we voor ditmaal van onzen stelregel afwijken, om in de Vasten ons te onthouden van het geven van concert-ver slagen. Mej. de Vos is een zeer geschoolde alt zangeres, wat blijkt- uit haar welverzorgde techniek, haar bestudeerd rhythme en haar welbegrepen voordracht. Wanneer zij va ker als soliste optrad, zou haar stem onge twijfeld nog meer gewend raken aan de concertzaal. De zangeres begon met eenige hoogst in teressante Schumann-nummertjes, vol stemming en fantasie. Dan „Litanei" van Schubert, en drie atmosfeer-rijke liederen van Brahms. Ir» het tweede gedeelte wer den eenige niet-classielcers geïntroduceerd, als Wolf, Fremisot en Van Rennes. De composities van de nieuweren werden niet charme en gratie vertolkt. Aan het slot ging 't stemmige ,.Do Wiegende Mijnwer ker" van Hullebrocck, dat om de keurige voordracht gebiseerd moest worden. Mej. De Vos vond bij haar auditorium een har telijk applaus. In den loop van den avond gewerd haar ee'n zeer verdiende bloemen hulde. Als leidster der ensemble-klasse hebben we mej. De Vos gewaardeerd met haar leerlin gen, die een zevental koornummertjes uit voerden. Over 't algemeen zongen de da mes beschaafd, zuiver en opgewekt: drie factoren, die vereischten zijn bij den zang, en die mej. De Vos haar ensemble-klasse uitstekend heeft bijgebracht. De dames Tonic Dingjan en Mies van de Burg voer den in deze koornummers de soli uit, en vonden evenzeer waardeering. Vermel den we vooral het lieflijke Kindje des Heeren" van Loots, ,,Dc Avondklok" uit Mendelssohn's Lorelly, en het bewerkelijke ,,le Retour des hirondelles". De liederen werden aan den vleugel be geleid door mej. Bep van der Mark, wier talent men zeer op prijs stelde. Bescheiden, niet op den voorgrond tredende, heeft ze haar, dikwijls zeer moeilijke, taak vervuld. Ze is een beschaafde pianist-e, die blijken geeft van gezonde opvatting en smaak. Ook voor haar gold zeer zeker het warme applaus telkenmale. Verkoopingen. —Leiden. Gehouden verkooping in het Notarishuis aan den Burcht te Leiden, op Zaterdag 8 Maart 1919, ten overstaan vanv den notaris-plaatsvervanger P. H. Ro- meijn. Het winkelhuis Middelstegracht 59, In bod f 2100. Kooper de heer C. W. Ouds hoorn qq. voor f 2185; het huis Clarasteeg 33 en drie huizen Kattenpoort en 4. Samen in bod f 1720. Kooper de heer J. Bezemer qq. voor f 1833; het huis O'oster- jpoort no. 3. In bod f 200. Kooper de heer N. Duk qq.; het huis Kattenpoort 11 en het huis Noord-Rundersteeg no. 6, samen in bod f 690. Kooper de heer J. Kukler; twee huizen Kattenpoort nos. 12 en 5. In bod f 420. Kooper de heer P. Bergen en Henegouwen voor f 438; zeven huizen Kat tenpoort 13, 14, 15, 16, 17, 19 en 20. Samen in bod f JI770. Kooper de heer A. v. d. Kwast qq.; twee huizen Kattenpoort nos. 18 en 10. Ir. bod f 490. Kooper de heer F. H. Swaak; twee huizen Kattenpoort 6 en 7. In bod f 410. Kooper de heer Jan Plu; twee huizen Kattenpoort 8 en 9. In bod f 410. Kooper de heer M. Brouwer; drie huizen Bouwelouwesteeg 36, 38 en 40. In bod f 1200. Kooper de heer G. L. van Dam qq.; het pakhuis met bovenwoning Bouwe louwesteeg 3-4. In bod f 6-40. Kooper de heer P. Kooreman "typ eenige perceelen in de Plcttepoort. In bod f 240. Kooper de heer H. Korswagen qq.: drie huizen Lan- gegracht 210, 212 en 214. In bod f 3465. Kooper de heer P. de Wolf qq., voor f 3470; het huis le Gortestraat 20. In bed f 840. Kooper de heer W. Verhoog qq. voor f 865; het hui3 Korte Riarnsteeg 79 is niet ge gund. VOORSCHOTEL. Gemeenteraad. Voorzitter dc heer E. Vernède. burge meester. Afwezig de heeren W. A. J. J. baron Schimmeipcnninck van der Oye en R. Eggink. Laatstgenoemde met kennis geving. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastge steld. Ingekomen stukken: Een' adres van den gemeentebode C. v Meurs, verzoekende om eervol ontslag voor het innen van de gelden voor het gas- en waterleidingbedrijf, wegens hoogen leef tijd Aan adressant wordt met ingang van 1 Maart eeivol ontslag verleend. B. en W stellen den Raad voor eenige ontheffingen van H. O. te verleenen, waar toe wordt besloten. Eer. reclame tegen den H. O. wordt in handen gesteld van B. en W. om praead- vies. Een vczoek van R. C. Hagen, om resti tuticj van schoolgeld wegens ongesteld heid van een kind. wordt aangehouden tor. het einde van den cursus. De voorzitter deelt mede, dat dc stem ming voor den gemeenteraad is bepaald op 13 Mei a.= Tol leden der sehattingscommissie wor den herbenoemd de heeren C. Eggink, C. C. Brcnkink,. L. H. van Wissen en J. C. de Graaf. De Voorzitter zegt, dat een adres door der. heer A. Dijkman is ingediend, waarin deze den Raad verzoekt een uitpad gen maken van een perceel kada hekend sectie B. 2854, naar een p kadastraal bekend sectie B 2189. T stellen den Raad voor aan het van adressant, onder zekere voorwaj fnt wederopzeggings toe, te voldoen, door den gemeente-opzichter zijn ge( zwaren tegen dit verzoek ingebrach dus besloten. De Voorzitter zegt, dat de heer L, Jong ir. dc vorige vergadering v heeft ook ccn nachtwaker aan te voor den Rijndijk. B, en W. hebjj zaak besproken en stellen nu den voor een bewaker voor den Rijnrlijl te stellen, doch slechts tijdelijk, io zomer, en vragen een blanco erediei De heer C. Eggink vindt den Ri voor de bewaking een moeilijk te daar aan den achterkant, der huis Rijn loopt. Do meeste diefstallen ge den langs den Rijn en niet lang: straf-tweg Spr. vindt dat de nacht ook eenige malen langs den Rijn varen ter beveiliging. De Voorzit# looft aan deze opmerking zijn aan te zullen schenken waarna aan B, met algerneene stemmen het gevr crediet wordt verleend. Daarna leest de Voorzitter een sen van Ged Stalen van Z.-Holland lpge eenige nnnmerking?n maakt ore de vastgestelde verordening voo missie van bijstand van het badhuis] daar volgens deze verordening di woordelijkheid niet wordt gelegd oj college van B en XV zooals dit hel Aan de wcnschen van Ged. Staten door den Raad voldaan, door het wij van artikel 2 en 3 en het schrapper art. 9 en 10. Daarna komt aan de orde: duurte! gen aar. gepensioneerden. De Voor zegt, dat dit pont een gevolg is va vooistel van den heer A. W. Kwak. dc vorige vergadering B. en W. vei het vooistel dat B. en W. destijds H ingediend hij den Baad in te treklij een nieuw voorstel te doen in den van de Rijksregeling inzake duurleli gen voor de gepensioneerden en vooi die op wachtgeld zijn gesteld. B. hebben aan het verzoek voldaan ec gens deze regeling stellen B. en W, voor een duurtctoeslag te geven wed. C. W. Hoogteijling op het pêi Wan 15 pet., zijnde liet bedrag van f en aan C. v. Meurs, zijnde het be(|ffl f 83.10. Met, nlgemeene stemmen won voorstel van B. en W. door den Raid genomen. Vervolgens h-esl dc voorzitter culaire van Ged. Staten van Z -Ho: meldende dat dc bezoldiging der lijk g, wachters belangrijk is verhoogd dus billijk is de ut dementen v; wachters en de dienaren van polil verhoogen. De Voorzitter zegt, dat culaire spreekt van gemeenten van beteekenis, waartoe volgens den Vooi cok Voorschoten behoort. In verband deze circulaire stellen B. en W. voor: het minimum salaris van de: meente-veldwochter D. Vonk vast te len op f 900, met vrije woning en kleeding en 8 verhoogingen van f 9 jaar de eerste 2 verhoogingen na 1 en de overige 6 verhoogingen om de jaren, zoodat na 14 jaar door den gei te-veldwachter het maximum is k van f 1300, met vrije woning en kleeding. en 2o. het minimum salaris den agent van politic W. Steffcne va stellen op f 850 met vrije woning en kleeding, met dezelfde verhoogingen den voornoemden gemeenteveldvyai zoodat door den agent van politie jaar het maximum is bereikt van met vrije woning en bovenklecdiiu voor het bezitten van een diploma f jaar en 4o. voor het bezitten van ploma met aanteekening f 50 per Met algemeene stemmen wordt het stel van B. en W. aanvaard. Ingekomen is een verzoekschrift mej. Olman—Raad om verhooging salaris en wel van f 150 wegens de tijden. De Voorzitter zegt, dat ook verschil andere salarissen hehooren te words hopgd. B. en W. stellen voor het looi den gemeentewerkman J. A. LamI» brengen van f 17 op f 19 per week, va gemeentewerkman A. v. d. Krogt va op f 18, van H. Mooten, machinist, per week te verhoogen en te brengt f 23, van den gemeentebode C. v. van f 150 op f 275; van mej. Olman te verhoogen met f 150 en te brengt f 525; van den keurmeester K. Wa brengen van f 200 op f 300; van meente-opzichter D. P. Tperlaan van op f 450. en van den gas- en waterra D. J. Rinks van f 1700 op f 2000. D» C. Eggink meent, dat de gas én meester al meermalen een belangrijk hooging van salaris heeft ontvangen geeft toe, dat het een goed ambten» Doch steeds wordt gezegd, dat deze met werk is overladen. Spr. vindt di gevaar en meent, dat men dezen naar niet met bijbaantjes moet overt want ook hij is een mensch me lichaam en het gevaar is dus niet beeldig, dat het werk waarvoor deze tenaar feitelijk is aangesteld fechud' door andere werkzaamheden. De Voorzitter geeft toe dat deze naar met andere werkzaamheden overladen, doch heeft nog' ninmif merkt, dat de werkzaamheden, vvai hij is aangesteld, schade lijden wordt in de toekomst, wanneer de nï toestandlen terugkomen, wel bet» salaris van f 2000 acht. spr. voor ambtenaar niet te hoog. Daarna de voorstellen van B. en W. met al?1 ne Stemmen aangenomen. Deze a verhoogingen zullen gelden vanaf 1919. u De Voorzitter leest een verzoek van den agent van politie Steffens, in adressant den Raad verzoekt hei tegemoetkoming te schenken in de) van verhuizing. B. en "W. stellen ''f'

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 2