Belanghebbende*! Kunnen opmerkingen qver dit ontwerp vóór 10 Maart a.s. ter kennis van den minister van Arbeid bren gen, met welke opmerkingen bij de verde re behandeling van het ontwerp rekening zal worden gehouden. Loonregeling spoorwegpersoneel. Daar omtrent de loonregeling van het spoorwegpersoneel geen overeenstemming Is bereikt, heeft de minister van Water staat die regeling zelfstandig vastgesteld. De Minister heeft alle door de directies voorgestelde loonen der beambten verhoogd met f 0.25 per dag en der ambtenaren met f 90 per jaar. Het grondtoon wordt nu f2.75 per dag voor de beamb te en f 980 voor de a-m b t e n a- r e n. Door de christelijke organisaties was ge vraagd f 3 per dag en 1' 1020 per jaar. De Minister heeft dus het verschil ge deeld. Verder zullen in het A. R. D. bepalingen tot instelling van een looncommissie wor den opgenomen. In bet in October j.l. uitgebracht rapport van de Staatscommissie, die de loonrege ling beeft voorbereid, was de loonregeling opgetrokken op den grondslag van een dagloon van f 2 in minimum en f 2.40 in maximum voor den ongeschoolden arbei der in de laagste loongroep-. In het- voor stel der maatschappijen, dat einde Jan. aan do goedkeuring van den Minister is onderworpen, was dit zoogenaamde grond- loon verhoogd tot f 2.50—2.90, terwijl de bezoldigingen van de ambtenaren in mi nimum en maximum f 180 hooger waren gesteld dan bij de Staatscommissie. Volgens de beslissing van den Minister ondergaan deze cijfers een nadere verhoo ging, waardoor het grondsloon zal komen ep f 2.75f 3.15, terwijl de ambtenaars- jaarwedden nog weder f 90 hooger komen en dus die der Staatscommissie zullen over treffen met f 270. Het ligt verder in het •Voornemen der regeering, het algemeen reglement voor den dienst op de spoorwe gen in dier voege aan te vullen, dat het reglement omtrent de dienstvoorwaarden van het spoorwegpersoneel bepalingen zal moeten bevatten, omtrent instelling van een loonraad, samengesteld uit vertegen woordigers van directie en personeel en een door den Minister aangewezen voor zitter. Deze loonraad zal de directie om trent loonzaken van advies dienen. De Katholieke en Christelijke organisa ties verklaarden zich op hare vergaderin gen dankbaar, maar niet voldaan. De socialistische organisatie heeft giste ren te Utrecht een protest-vergadering gehouden. Er werd geroepen „staken'", waarop een der sprekers, de heer Grimm, ant woordde: „Ja, doch we hebben ons verstand te gebruiken en moeten inzien, dat een deel van het personeel ons in den rug zou val len bij een staking. We hebben de volle kracht nog niet. Daarom dienen we aller eerst te zorgen, dat we 8 a 10,000 man van de andere zijde in onze organisatie trek ken, en dan komen we terug, dan zullen wc zien of de regeering nog 'op de 50 pet, van het personeel kan rekenen." Gemengds Berichten. Steomdrifter gezonken. De Engelsche stoomdrifter „Daisy", het ordonnanceschip van de mijnvegersflotille te IJmuiden, is Zondagmorgen in het Noordzeekanaal ge zonken. Het schip is vermoedelijk door ijs gang lek geslagen. Er hadden geen per soonlijke ongelukken plaats. Ameland geïsoleerd. Van Donderdag af is Ameland door het ijs geïsoleerd. Diefstal door insluiting. Zaterdag middag heeft een persoon zich laten in sluiten in het magazijn van Perry in de Kalverstraat tc Amsterdam. Het personeel ontdekte den volgenden dag, dat een aan tal kleine- voorwerpen, f5 zamen een vrij belangrijk bedrag vertegenwoordigende, ontvreemd waren. Een staking van mijnwerkers. Volgens „Het Volk" zijn Zaterdagmorgen mijnwer kers van Maastricht niet naar de mijnen vertrokken, wegens het niet verwarmd zijn der treinen. Van Beek, Bunde en andere plaatsen zijn de mijnwerkers evenmin ver trokken. De middagschicht zal evenmin vertrekken in een onverwarmden trein. Er heerscht groote ontevredenheid onder de werklieden, die uur in ijskoude wagens moeten verblijven, vóór zij op de mijnen arriveeren. De berichtgever van „Het Volk" te Heer len meldt: Ook in de middagploegen zijn bijna geen mijnwerkers uit Maastricht opgekomen Op eenige mijnen entbreken dientengevolge tot 500 man van het personeel. De besturen der vakbonden en vertegen woordigers der mijndirecties zijn naar Maastricht vertrokken tot het plegen van overleg, ook met dé inspecfe der SS/, ten einde betere verwarming in de arbeiders- treinen te verkrijgen. Troiningeval. Men meldt uit Tilburg dd. Zaterdag: l-Iédennacht om 4 uur is nabij het sta tion Tilburg een locomotief met bagage wagen op een stilstaanden goederentrein geloopen. De remmer Houwers werd ge dood. De overige personen bleven onge deerd. De materieele schade is betrekkelijk gering; het treinverkeer is weder hersteid. Tramonlsporing. Te Oudheusden is even voor de brug een goederenwagen van de stoomtram ontspoord, terwijl de machi ne en het personenrijtuig nog juist over de brug konden komen. De materieele schade is aanzienlijk. Troïn'roof. Van een bewoner uit Den Haag is in den trein van Den Haag naar Amsterdam f 4150 aan goud ontvreemd. Noodlottig ongeluk. Te Rotterdam hieft Zaterdagavond de 25-jarige stoker J. C. Fre'deriks zijn brööïer M.- Frederikfi bij ongeluk doodgeschoten. Hij had in een café aan de Leuvehaven van den Noor- schcn machinist C. Petersen een revolver gekocht en niet wetende, dat deze geladen was, probeerde hij deze bij den verkoop, en trof zijn bToeder, die daarbij tegenwoor dig was, in de linkerborst, waardoor deze gedood werd. Dc dader is gearresteerd. Vervalsching van meolbons. Te Kerk- rade is het vervalschen van meelbons vast gesteld, ten nadeele van het gemeentelijk levensmiddelenbedrijf aldaar. Van een bon goed voor 16 zakken meel, was de II van het getal 16 in een 3 veranderd. Zonder beta ling werden aldus 20 zakken meel uit hot lcvensmiddelcnmagazijn afgehaald. Tegen den expediteur A. B., lid van den gemeenteraad, die in deze vervalsching de hand zou hebben gehad, werd proces verbaal opgemaakt. B. is tevens geschorst als lid der Raadscommissie voor de levens middelenvoorziening in de gemeente. Doodclijk ongeluk. In de lucifersfabriek der firma Eras en Paulson te Breda is door onbekende oorzaak een droogmachine gesprongen. Er zijn groote verwoestingen aangericht. Een gehuwden, veertigjarigen arbeider is een arm afgeslagen. Hij kreeg ook ernstige Verwondingen aan het hoofd en is aan de gevolgen overleden. OngGregekJIiOifon ie Assen. Vrijdag avond 9 uur hebben de manschappen van de 4e compagnie wielrijders te Assen, hun ontevredenheid geuit over te weinig voe ding. Met banken, karabijnen en ransels werd over de chambrée gegooid, terwijl een slroozak in brand werd gestoken. Den luitenant, belast met den wachtdienst, ge lukte het de orde te herstellen door een extra uitdeeling van brood te doen plaats hebben. De brandende stroozak werd uit het gebouw verwijderd. Pseudo-dÈstrifcuïiefceambten. Bij den suikerbakker J. v. W. in de Rodenrijsclie straat te Rotterdam hebben zich twee man nen vervoegd, die voorgaven inspecteurs te zijn bij de suikerdistributie. Ze hebben hem bewogen eenig geld af te geven. Later bleek dat hij de dupe.was van een oude oplichters-truc. Het verbrande rechtsgebouw. Het pa leis van justitie te Leeuwarden, waar Don derdag de zware brand heeft plaats ge had, ruslende op meer dan 1000 palen, is in 1847 gebouwd op het daartoe gedempte gedeelte van de toen bestaande Oude gracht Het onderzoek heeft uitgewezen, dat de oorzaak van den brand gelegen is in het feit, dat de moeder van den concierge een heete pan met pap in couranten gewikkeld in het bed had gezet om de pap warm te houden. Een vonk, die vermoedelijk aan de pan hechtte, moet het beddegoed in brand gestoken hebben. Geen animo meer. In de „Tribune" van 7 Februari lezen we: Massa-actie. Dinsdagavond beëindigde mevrouw Roland Holst haar leerrijken cursus over massa-actie. Het bezoek was dezen keer buitengewoon slecht." Nu er weer thee komt en wittebrood heeft men blijkbaar geen trek meer in de massa actie". Doodgevroren. Gistermorgen werd aan den Veeserweg te Heerde een man gevon den die vast in het ijs zat en daar blijk baar den geheelen nacht gelegen had. Hij werd voor dood opgenomen, doch na ge neeskundig onderzoek bleek, dat het leven nog niet geheel gevjeken was. De oorzaak van dit treurig geval moet de drank zijn. De buskruitfabriek onder Muiden. De directeur, de heer J. J. Bredius Azn., deel de zijn werklieden mede, dat de 'firma De Gezamenlijke Buskruitfabrieken van N.- Hollond, Utrecht en Zeeland van 7 Febr. af ophoudt te bestaan. Met de regeering wordt overleg gepleegd of de fabriek voor andere doeleinden kan worden gebruikt, hetwelk zeer moeilijk zal gaan wegens den eigenaardigen bouw der verschillende afdeelingen. Ongeveer 100 werklieden worden nu wer keloos. ONDERWIJS. Ontslagaanvrage prof. Pel. Professor dr. P. K. Pel heeft om ge zondheidsredenen zijn ontslagaanvrage als hoogleeraar in de ziektekunde en genees kunde (met de physische diagnostiek en kliniek der infectieziekten) aan de univer siteit van Amsterdam ingediend. SPORT. IJs. De niaand Februari heeft onze ijssport goed bedacht. Nog immer wees de thermo meter zooveel en zooveel graden onder nul wat voor schaatsen'lief hebbers een welkom feit was. Over 't algemeen genomen, zijn de ha nen in stad en-omgeving goed berijdbaar gebleken. Men versta goed: over 't alge meen. Want nog steeds zijn er plaatsen, waar de ijskorst niet geschikt of bestand is een tamelijke menschenmassa te dragen. En nog steeds gaat daaraan gepaard een waaghalzerij van velen, die het juist op zulke plaatsen eens willen probeeren. 't Verwondert ons daarom niet, dat ons weer berichten bereiken van personen, die door het ijs zijn gezakt; Gelukkig wel niet van ernstigen aard, maar een nat pak bij zulk een temperatuur valt niets mee! In de stad was de baan van de Leidsche IJsclub weer uitstekend berijdbaar en druk bezocht van leden en introducee's, 't Was er een buitengewone vroolijkheid, vooral in het restaurant, dat weer het middelpunt van verkleumde rijders en rijdsters vormde. Ook op de Singels was het een verbazen de drukte. Jong en oud, rijk en arm, kruiste door elkaar. Menig staaltje van sierlijk rijden hebben we gezien; vooral het fleuren was zoo bij uitstek de geliefde be zigheid. Op alle Singels werd gereden, uit- genöïrieri 3an óp "dat gedeelte van 'den Zöa- terwoudschen Singel, n.l. van Doeza- tot v. Disselbrug, dat om veiligheidsreden door de politie was afgezet. Evenals voorheen, ontbrak ook thans de baanveger niet, maar 't wilde ons voorko men, dat hun arbeid niet voldoende geho noreerd werd door het schaatsenrijdend publiek, en daarom werd met het vegen op vele plaatsen wijselijk de hand gelicht. De traditioneele kraampjes ontwaarden we eveneens. En al laten dc tijdsomstan digheden geen verkoop van anijsmelk of dergelijke zoetigheid toe, toch was er van alles te koop, wat nu niet bepaald onder de distributie viel. In de buitengemeenten heeft men even- eens zijn hart kunnen ophalen aan mooie ijsbanen. We zullen ze hier niet bij name noemen, de talrijke slooten en grachtjes. Wijzen we sjechts op den Rijn tot Utrecht toe, die in grosso modo keurig bereidbaar was. Ook binten was een talrijke menigte op liet ijs. Deze wintersport bij uitstek heeft de harten voorzeker weer eens opge monterd. Land- en Tuinbouw. Rïjksioeslag op tie kaasprijzen. Bij de bepaling van den winterkaasprijs bestonden bij de regeering plannen "de kaas producenten te laten medewerken aan de melkvoorziening, wanneer dit noodig mocht blijken. Om de goede werking daarvan te bevorderen, wilde men een kleine verhoo ging op den kaasprijs over de geheele win terperiode toestaan. Thans is de regeling afgekomen en wordt aan vier organisaties de nakoming der verplichtingen hunner leden opgedragen. Genoemde organisaties zijn: voor het ge heele fabriekmatige zuivelbedrijf de Alg. hygiënische Vereeniging en voor het Zui- velfabrikanten in Nederland en de Melk- hygiënische Vereeniging en aoor het Zui velbedrijf op de boerderij: de Bond van Kaasproducenten. De toeslag bestaat uit f 4 per 100 Kg. over de geheele wmterproductie vanaf 1 November 1918 tot 1 Mei 1919, waarvan echter afgaan de kosten aan de uitvoering Varbonden. De Bond van Kaasproducenten houdt in verband hiermede nu vergaderingen te Lei den, Utrecht, Gouda, Gorinchem, Bodegra ven en andere plaatsen om de veehouders- kaasproducenten op te wekken tot aanslui ting bij den Bond, opdat genoemde toe slag hun niet zal ontgaan. Uitvoer van uien, enz. Het Rijkskantoor voor groenten en fruit zond de volgende circulaire aan de Veilin gen: In onze circulaire van 25 Sept. 1918 no. 74 en van 12 Oct. 1918 no. <84, werd last gegeven resp. van witte kool, groene sav- kool en van roode en gele kool welke voor fabrieken werden geveild, de opbrengst boven resp. 2% ct., 2ct. en 3y2 ct. in te hou den. De op die wijze ingehouden bedragen worden thans door ons vrijgegeven en kun nen dus worden terugbetaald. Veilingverklarmgen-vervoerbewijzen. Wij wijzen er tfe veilingen en koopers op, dat het vervoer ban zaaiuien zonder vervoer- bèwijs nog verboden is en men zich dus blootstelt aan groote sehade indien men uien zonder vervoerbewij9 r-fzendt. Uien voor export. Van den totalen voor raad uien, welke heden nog aanwezig zijn mag 20 voor het buitenland worden ge veild. Hiervoor komen alleen in aanmer king de niet houdbaren doch voor export geschikte uien, zoodat wanneer er telers zijn, die uitsluitend bewaarbare uien heb ben. aan- deze thans geen of een lager percentage wordt toegewezen voor afleve ring, waardoor dus zij, die alleen minder bewaarbare 'uien hebhben in de gelegen heid moeten worden gesteld, een hooger percentage af te leveren. Leger en Vloot. fnscEïrijvcng militie en vrijgestelden wegens kostwinnerschap. Door den minister van Oorlog wordt meegedeeld, dat ingeschrevenen der lich ting 1919, die voor 1 Juni 1918 door Gede puteerde Staten zijn vrijgesteld wegens kostwinnerschap, niet opnieuw voor de lichting 1920 mogen worden ingeschreven. Mot onbepaald verlof. Officieel. Vóór 1 Maart 19K9 zullen, voor zoover zij zulks wenschen, met onbepaald (klein) verlof worden gezonden de volgende categorieën van dienstplichtigen van de militielichting en landstorm jaarklasse 1917 1. Infanterie en hospitaalsoldaten: a. Zij, die in de tijdvakken van 36 Jan- 1917 en 15 Febr. 1915 werden ingelijfd of in dienst gesteld; *b. Zij die in het tijdvak van 1216 Maart 1917 werden ingelijfd. 2. Wielrijders. a. Zij, die in de tijdvakken van 36 Jan. 1917 en 1—3 Febr. 1917 werden ingelijfd of in dienst gesteld. *b. Zij die in de tijdvakken van 1620 April 1917 en 15 Juni 1917 werden in dienst gesteld of ingelijfd, met dien ver stande, dat de ploeg van April 1917 vóór die van Juni 1917 in aanmerking komt. 3. Vesting-artillerie. *a. Zij, die in het tijdvak van 15 Maart 1917 werden ingelijfd. *b. Zij, die in het tijdvak van 1620 Oc tober 1917 werden ingelijfd, met dien ver stande, dat in de eerste plaats de in Maart 1917 ingelijfde ploeg voor verlof in aanmer king komt. 4. Pantserfort-artillerie van torpedisten. Zij, die in het tijdvak van 15 Maart 1917 werden ingelijfd. 5. Motordienst. a. Zij, die in het tijdvak van 15 Febr. 1917 werden ingelijfd. *b. Zij, die in tijdvak van 1—5 October 19117 weréfèn ingelijfd. 6. Pontonniers,. Zij, 31e in liet tijdvak van 1—5 FebT. 1917 werden ingelijfd of in dienst gesteld. *b. Zij, die in het tijdvak van 2—5 Juli 1917 werden ingelijfd, met dien verstande dat in de eerste plaats de Februariploegen .voor verlof in aanmerking komen. 7. Genietroepen. *Zij die in de tijdvakken van 1—5 Febr. 1917 werden ingelijfd en in dienst gesteld. 8. Telegrafisten en telefonisten. Zij, die in dg tijdvakken van 16—20 Juli 1917 en 1—5 October 1917 werden in gelijfd. 9. Bereden korpsen. *a. De landstormplichtigen, die in het tijdvak van 2—5 April 1917 werden in dienst gesteld bij de bereden artillerie. *b. De landstormplichijjgen, die fn het tijdvak van 13 Maart 1917 en zoo moge lijk ook zij, die in het tijdvalf van 3619 Mei 1917 werden in dienst gesteld bi] de cavalerie. Op 1 Maart 1919 zullen desgewenscht met onbepaald (klein) verlof worden gezonden: de dienstplichtigen der militielichting 1917, die in bet tijdvak van 15 Maart 1917 weiden ingelijfd bij de cavalerie. Van de met een sterretje gemerkte ploegen worden op den aangegeven tijd alleen met verlof gezonden de dienstplich tigen, die kunnen worden gemist; de ove rige tot die ploegen behoorende dienstplich tigen zullen volgen zoodra de dienst hef toelaat. Uit de Omgeving ALPHEN AAN DEN RIJN. Roomsche organisatie. Dc R.-K. Land en Tuinbouw-arbeidersbond ,,6t. Deus De- dit" hield Vrijdagavond een algemeene le denvergadering, welke slechts matig was bezocht. Het huishoudelijk reglement werd behandeld en vastgesteld. Tot lid van de vaandelcommissie werd benoemd de heer Th. de Groot; voor het lidmaatschap Her wonnen Levenskracht werd aangewezen de heer P. Bruines, terwijl tot leden der con trolecommissie werden gekozen de heeren N. G. Kleijn. Th. Heijneman en P. Aker boom. Na een woord van opwekking door den geestelijken adviseur,volgde sluiting der bijeenkomst. Schooltoezicht. A.s. Woensdag worden de leden van de commissie van toezicht op het lager onderwijs beëedigd door den bur gemeester, waarna Z.Ed.Achtb. de commis sie als zoodanig zal installeeren. Distributie. Degenen, die nog gele bons voor één liter petroleum bezitten, kunnen vóór 13 Febr. bij den heer P. Vellekoop petroleum koopen. GOUDA. Gemeenteraad. In de Vrijdagavond ge houden gemeenteraadsvergadering hechtte de Raad zijn goedkeuring aan hefVoorstel van B. en W. om in afwijkiiig van het ad vies van de gezondheidscommissie, niet over te gaan to? onbewoonbaarverklaring van 41 pereeelen aan de Boomgaardstraat op grond van den nog heerschenden wo ningnood Het voorstel van Eijk werd met 11 tegen tot verlaging der elecriciteitsprijzen met 5 ct. per K.W., werd, ondanks het afwijzend praeadvies van B. en W. met 10 tegen 9 stemmen aangenomen. De heer Muijlwijk deed wederom een voorstel tot afschaffing van de kermis. De heer Van'Eijk stelde voor de behan deling op te schorten tot na de op handen zijnde raadsverkiezingen. De Raad in zijn nieuwe samenstelling zou eön juister beeld geven van de gezindheid der burgerij ten opzichte van het kermisvraagstuk. Het voorstel an Eijk werd met 11 tegen 8 stemmen verworpen, het voorstel Muijl wijk eveneens met 10 tegen 9 stemmen. Daarop deed de heer Muijlwijk het voor stel tot afschaffing der kermis op Zondag, welk voorstel met 10 tegen 9 stemmen werd aangenomen. HtLLEGOM. Distributie. Van 9—15 Febr. is ver krijgbaar op bon 301 een half pond visch; bon 302 een ons rijst; bon 303 een half ons gr. erwten; bon 304 een half ons br. boonen; bon 305 een ons kleizeep;'bon 306 een ons jam; bon 307 3 bouillonblokjes; bon 308 een pakje puddingpoeder; bon 309 een half pond suiker; bon 41 4 Kg. aardap pelen; bon 7 kinderkaart een half pond suiker; bon 1 kindermeelkaart het vastge stelde rantsoen kindermeel; bon 3 boter- kaart is geldig van 1018 Febr. met inle vering van bon 300 uit bet levensmiddelen boekje. Werkloozen. Het aantal werkloozen bedraagt hier momenteel ruim 200. Huldeblijk. Er heeft zich een com missie gevormd om aan mej. Terwoort Rijke bij haar zilveren jubilé als verlos kundige een huldeblijk aan te bieden. LEIDERDORP. Mond- en klauwzeer. Het bij Gebr. Ko ning alhier geconstateerde mond- en klauwzeer onder een 60-tal runderen is geweken verklaard. L3S8E. De Hanze. In de in het hotel De Witte Zwaan gehouden vergadering van de R.-K. Middenstandsvereeniging werd tot 2e voorzitter gekozen de heer Th. B. We ber, die deze benoeming voorwaardelijk aanvaardde. De heer J^ Zandvliet hield een zeer inte ressante en leerzame lezing over het on derwerp „Middenstand en drankbestrij ding". Op zeer onderhoudende wijze ont wikkelde spreker met krachtige argumen ten, dat ook en vooral de middenstanders in de Rc-omsche drankbestrijding een taak te vervullen hebben^ welke moet zijn geba seerd op ohristeüjke naastenliefde en eigenhelang. Uit het aandachtig gehoor mogen we de conclusie trekken dat zijn opwekking navolging zal vinden. Bij de rondvraag vroeg de heer A. J. van Zeist hoe het hier stond met de verstrek king van soldatenschoenen voor de ar beiders, welke dóóf deff inirifóter vrijgegeven. Hij voorzag dat de vr«ag naar werkschoenen binnenkort zeer gróót zou worden. Hij drong er echter op aan, dat het bestuur hier naar zou informeereij en besprak in verband hiermede de wem scheliikheid dat de schoenwinkeliers me{ den verkoop zouden worden belast en dat niet de gemeente winkeltje zou gaan spelen Distributie. Van 10—15 Febr. is ver< krijgbaar op bon 94 een half pond suiker; bon 95 een ons rijst; bon 96 een ons gort; bon 97 een reep chocolade; bon 98 twee ons jam; bon 99 een ons cacaodoppénpoe- der; bon 100 een ons kleizeep of een stukje toiletzeep; bon lOill een ons kaas; bon 16 peulvruchtenkaart 3 ons br. boonen; bon 19 8 Kg. zandaardappelen; bon 20 16 Kg. veenaardappelen; bon 36J-42 melkkaart serie R. NIEUWKOOP. Gemeente-Secretarie. De burgemeester heeft bekend gemaakt, dat wegens het gebrek aan brandstoffen de gemeente secretarie en het distributiebureau tot na der aankondiging op eiken Woensdag der, week zal gesloten zijn. *'iEfJWVEEN. IJsclub. Woensdag vergaderde de IJs club in café van Eik. Na opening door den voorzitter werden de notulen gelezen en onveranderd goedgekeurd. In kas is een batig saldo van f 239. Voor baanvegen is ruim f 70 uitgegeven. De aftredende be stuursleden Bau en Schetters worden her kozen. Eerstgenoemde, niet aanwezig zal kennis worden gegeven van zijn herbenoe- mig. Tot commissarissen worden herkozen J. H .A. Manders en J. Konst Jr., die.hun benoeming aanvaarden. Bij de rondvraag informeert de heer J., Konst Jzn., of er geen ijsvevmakelijkheden kunnen gegeven worden, tevens of het bestuur niet activer kan zijn, om hiermede vroeger te beginnen. De voorzitter ant woordt hierop, dat de vereeniging feitelijk alleen werkverschaffing beoogt, doch dat in den winter van '1916 in een spoed-* eischende vergadering werd besloten, ijs- vermaak aan het reglement toe te voegen* De kas is hiervoor echter niet te groot, daar, indien de winter lang aanhoudt, veel geld voor baanvegen noodig is. Tevens wijst de voorzitter erop, dat er nu een aparte vereeniging bestaat, het ijsvermaak bevorderend, zoodat dit. gevoeglijk aan de jonge club kan worden overgelaten, wat door "de aanwezigen werd beaamd. Op een vraag van den heer J. C. de Jong, naar het tijdstip der jaarvergadering; deelt de voor zitter medej dat deze reglementair in Oc tober moet worden gehouden, doch da| daarvan werd afgeweken. Besloten wordt, deze'vergadering in da maand December te houden "én er niet' vanaf te wijken. Ten slotte wordt mede gedeeld, dat de Nieuwveensche IJsclub het volgende jaar haar 25-jarig bestaan zal vieren. NGGRDWIJKERHOUT. Distributie. Van 10—15 Febr. is ven krijgbaar op bon 20 een half pond visch bon 65 een ons kaas; bon 67 een ons jaa; bon 68 een ons gort; bon 69 een half ons havermout (voor zoover" beschikbaar); bon 70 een ons rijst; bon 71 een stuk kleizeep; bon 72 "een reep chocolade; 2 bons 73 een pakje pudding a l^/2 ct. per pakje; bon 74 een half pond suiker; bon 4 melkkaart 7 maal 1/10 liter melk; bon 3 kinderkaart een half pond kindermeel; bon 4 idem eeri half pond suiker; bon 22 4 Kg. aardappe len, bon 20 peulvruchtenboekje een ons giv erwten; bon 10 kaarsenkaart 1 pak kaarsen a f 0.64. Ziekengort en ziekenrijst is verkrijgbaar bij P. Heddes en J. Boelen (Zilk). Er ia voldoende rijst en gort beschikbaar om al degenen die er ernstig voor in aanmerking komen, te voorzien. Petroleumkaarten kunnen worden afge- haald voor wijk A op Woensdag 12 Febr.; wijk B. op Donderdag 13 Febr.; wijk C. D. en E. op Vrijdag 14 Febr. op de gewonq uren. nnr:> /EfSjnRENnRVR&N Geitenfokkerij. Vrijdagavond verga"' derden alhier de leden der R.-K. vereeni ging van geitenhouders. Het eerste hoofd punt der agenda luidde: bespreking van den beschrijvingsbrief voor de jaarverga dering van den Provincialen Bond. Deze werd in zijn geheel aangenomen, nadat de leden telkens waren ingelicht door den plaatsvervangenden advrseur den weleenw heer Sistermans. Vooral wat betreft de ie heffen contributie a f 0.25, welke betaald moet worden aan den Prov. Bond, waren tal van leden het niet eens. De eerw. spn jtoonde aan, dat wel degelijk contributie betaald moet worden aan die Instelling, wil deze den leden ten nutte komen, vooral ook wat- betreft de subsidie van Rijk on provincie. Een bond, waaraan geen con tributie betaald wordt, zal ook steeds waardeloos zijn. Hoe,meer voor een ver eeniging betaald wordt, des te meer zul' len ook de voordeelen, aan deze vereeniging verbonden, op waarde worden geschat. Punt 2 betrof de benoeming van 2 leden' voor het op te richten plaatselijk comité der K. S. A. Op verzoek van den secretaris werd door den eerw. adviseur doel en werking der K. S. A. breedvoerig uiteen gezet. Spreker toonde aan, dat het vooral in deze tijdsomstandighecfen een Besliste noodzakelijkheid is, dat iedere R.-K. ven eeniging zich bij de K. S. A. aansluit. Spr. kon zich dan ook niet begrijpen, dat er hier nog een vereeniging is, die zioh niet aansluit. Hierna werden als leden of af gevaardigden gekozen G. de Jong en B. V' 'd. Meer. Hierna werd de vergadering gej sloten met den chr. groet. Naar men ons mededeelt waren de ïedort van bovenbedoelde vereeniging wegens onj gesteldheid van den geest, adviseur de hoogte gebracht van doel en strekking der K. 8. A. Moge het don weleenv. Sistermans gegeven zijn oen avond op W treden voor alle vereenigingen Ln Roelw arendsveen om hun allen het nut en al noodzakelijkheid der K. S. A. uiteen te zo" ten. Dan zullen ook, zonder uitzonderin» alle vereenigingen zich hierbij aansluit#

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 2