gemeentelijke Aanksndiningsn. Meikkaartan. De Burgemeester der Gemeente Leider, brengt ter al genie ene kennis, dat vanaf Vrijdag 7 Februari-tot en met Zaterdag 8 Februari is geldig verklaard: Ben f voor 2/10 liter VOLLE MELK. N. C. DE GIJ SELA AR, Burgemeester. Leiden, 6 Februari 1019. Geldig® vischikaarten. Dc Directeur van het Distributiebedrijf voor Vlecsch en Visch brengt ter kennis van belanghebbenden, dat morgen (Vrij dag) geldig is voor visch Serie A 100- 1000 en Serie B 1—100. Leiden, 6 Februari 1019. Disfrife&sfie Hegeeringsvisch Do Burgemeester van Leiden brengt ter Jtcnnis van de ingezetenen, dat aan den gemeentelijken vischwinkel, Pieterskerk-' gracht voor ieder ingezetene regeerings- yisch (klein-middel schelvisch) verkrijg baar is A f 0.221/è per y2 K.G. Do visch moet worden afgehaald en is jdagelijks verkrijgbaar van 2—6 uur nam. N,. C. DE GIJSELA AR. Burgemeester. Leiden, 6 Februari 1919. Regeeringszoutevisch. Do Burgemeester der Gemeente Leiden brengt ter kennis van de ingezetenen, dat aan de Gemeentelijke vischwinkels en bij diverse vischliandejaren zoutevèsch tegen den prijs van f 0.25 per y2 K.G. voor ieder- èan verkrijgbaar is. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 6 Februari 1919. STADSNIEUWS. Cursus R. K. Vrouwenbond. Ten vervolge van zijn cursus in de Ker kelijke Geschiedenis, sprak pater J. Kleijn- tjes S.J. gisterenavond in de St. Lodewijks- kerk voor een talrijk gehoor over het Ju- bilé in de Kath. Kerk. Sporen van een aflaat-jaar waren er reeds in de achtste eeuw, doch eerst in 1300 werd het eerste aflaat-jubilé gevierd. Toen stroomden duizenden pelgrims naar Rome, om er den aflaat te gaan verdie nen, uitgevaardigd per bul door Paus.Bo- nifaeius. Dit eerste jubilé verliep met den groot ste») luister, die te meer uitkwam, toen in 13-41 de zetel van den Paus naar Avignon werd verplaatst. Daar gingen de pelgrims den Paus verzoeken, opnieuw naar zijn residentie terug te keeren, opdat do Kerk ftvm schade 'zou lijden. Aan dit verzoek werd gcén gehoor gegeven door den H. Vader, doch liij stelde een nieuw jubilé in, dat iedere 50 jaar zou weerkeoren. Dat tweede jubilé werd bezocht door nog meer pelgrims, én de offers vloeiden ruim toe. Van over de Alpen kwamen voorname- lieden, die uitmuntten door groote gods vrucht. Intusschen was de Paus toch naar Rome teruggekeerd, en stelde het jubilé toen om de 33 jaar. Ook vele Hollanders togen al lengs naar de Heilige Stad, om de jubilé- aflaat te gaan verdienen. Zij «amen hun intrek in het Hospitium Sancta Maria, be heerd door den Dordrechtenaar Jan Pe ters. Die stichting werd evenwel spoedig door den bliksem verwoest. Opnieuw is dit Hollandsche vreemdelingenhuis herbouwd op aanstichting van den Paus. En nog he den ten dage gaan de Hollanders er heen. In 1449 had een grootsch jubilé plaats, bezocht door koningen, graven en ridders. Doch helaas verliep dit feest niet gelijk men wensehte. De pest brak uit, zoodat velen in de vreemdelingenhuizen bezweken aan deze besmettelijke ziekte. Ondanks dat stroomden de pelgrims steeds, toe, gingen zelfs door naai" Jeruzalem. Allengs werd de jubilé-oflaat ook gepre dikt door de Dominicanen, die door den Paus werden gezonden naar de verschil lende landen. Dc hieruit voortvloeiende aalmoezen wer den aangewend voor allerlei doeleinden, zelfs voor don bouw van bruggen, b.v. de Stecnenbrug te Maastricht. In ons land werd de aflaat gepredikt door kardinaal de Guza. Aan dezen prins der Kerk heeft ons land veel te danken; bij regelde hier tal van zaken, o. a. te Rijnsburg en Leiden. Voor het verdienen van den aflaat in onze streken was bepaald, dat verschillen de kerken moesten worden bezocht, gebe den gedaan, en vastendagen onderhouden worden. Dc verschillende gemeenten zorg den op haar beurt, zooveel mogelijk uèl- grims to trekken. Nadien werd de jubilé-aflaat door den Pans om de 25 jaar afgekondigd, vooral wegens de bocze levensneigingen van de Christenen. Doch opnieuw heerschte toen te Rome «le pest, waarom de Paus de aflaat m Bologna liet verdienen, en later in de Plaatsen buiten Italië. Ook in ons land is van andersdenkende zijde van leer getrokken tc-gen dc aflaten, welke ze slechts beschouwde als oen geld maker! j van de Kerk. Doch dit is geens zins waar Slechts was een aalmoes voor geschreven, welke niettemin vrijwillig ge stort werd, dus niet gedwongen. Dit. geld werd door de Pausen niet ten eigen bate «angewend. doch voor een groot deel ge bruikt (er bestrijding van de Turken, en VÓOr den houw van de St. Pief.-rskruk te Rome. IJa aflaat diende ter kwijtschelding «Ier tijdelijke "straffen, dus na de vergiffenis ,van de zonden in de biecht. Pe volgende cursus-avond heeft plaats Ayoensdag 19 Februari, eveneens in de St. «raowijkskerk. Ned. R.-K. Bond van Spoor- en Tramweg personeel ,,St. Raphael", afd. Leiden. Gisteravond vergaderde de afd. Leidon van bovongenoemden Bond in bet Si. Pan- cratius-pationaat aan dc Hooigracht. !n zijn openingswoord riep hij in bet bijzonder het welkom toe aan den nieuwbe- noemden geestelijken adviseur, den wel eer w. heer A. Leuscn, die hij vervolgens met eenige toepasselijke woorden als zoo danig installeerde. Dc nieuwe adviseur, het wqórd verkrij gende, zeide vol moed de laak te aan vaarden, welke hem door Mgr. den Bis schop van Haarlem is opgelegd en hoopte prettig niet de leden te .mogen samenwer ken. liet adviseurschap is vöör den pries ter niet alleen een vereerendc taak, doch ook een mooie, omdat deze daardoor de speciale belangen der katholieken, in hun vakbonden vereenigd, kan dienen. Het spijt den eenv. spr. niet de gehoede vergadering tc kunnen bijwonen omdat nog een aitflcre vergadering hem wacht. De voorzitter bedankte den eerw. spr. voor zijn waarcleerende woorden, waarna déze de vergadering verliet. Onder de ingekomen stukken was or een van bet hoofdbestuur, waarin kennis wordt gegeven dat a.s. Zondag te Utrecht wederom een congres zal worden gehouden, waar clc verdere houding in de loonactie zal worden vastgesteld. De secretaris spoorde alle leden die dezen dag vrij zijn aan, dit congres mede te maken. Ten aanzien der bekendmaking van de beslissing van den minister van Waterstaat inzake ue loonregeling, welke tegen uiter lijk Zaterdag a.s. verwacht wordt, werd besloten, dat de leden die belangstellend zijn bij den secretaris aan het station den uitslag, die dezen telegrafisch bereikt, kunnen vernemen. Ingekomen is ook een verzoek om steun voor de nagelaten betrekkingen van een bondsbroedcr uit Hiel. Besloten werd f 1.50 bij te dragen. De Volksborid-Propaganda- Unie zag haar jaarlijksehc donatie besten digd. Vervolgens worden twee nieuwe le den geïnstalleerd. De 2e-secretaris bracht een uitgebreid verslag uit van het op 12 Januari i.l. te Utrecht gehouden congres, terwijl dé le secretaris verslag gaf van de gecombineerde vergadering van de afde lingsbesturen met het hoofdbestuur, gehou den 26 Januari eveneens te Utrecht. De voorzitter dankte namens de vergadering beide afgevaardigden voor liun moeite zich voor de afdeeling getroost. Als bestuurslid werd gekozen de heer C. J. S. v. d. Linden, stations-assistent H.S.M. welke van zijn benoeming zal worden ken nisgegeven. Ten opzichte van het le houden jaarfeest werd besloten om dit zoo mogelijk vóór den Vasten le doen plaats hebben en het een huishoudelijk karakter te doen dragen. Bij de rondvraag werden verschillende zaken besproken en in behandeling geno men. O. a. de wensch om te verkrijgen dat het rijdend reserve-personeel der N. Z.-if. T. M, verkorting krijgt van haar nu 13- urigcï' werkdag. Velen, die hun aandacht schenken,'aan den eiseh der werknemers, om tot een 8-urigen werkdag te komen, zullen zich, en terecht, over zulk oen dienst tijd verbazen. Men rheene echter niet, dat dit een unicum is. Bij spoor- en tramwegen zijn zulke diensttijden schering en inslag. Het is niet alleen een belang van het per soneel om te trachten hieraan een einde te maken. Ook de veiligheid van het pu bliek vordert een kortoren arbeidstijd voor bet personeel der spoor- en tramwegen. Porsonc-eh hetwelk door zulke diensttijden oververmoeid is, kan niet verantwoorde lijk gesteld worden voor e.v. ongelukken die niet kunnen uitblijven. Getracht zal worden voor de kinderen van liet personeel der N. Z. H. T. M. te Rijnsburg woonachtig, een vrijkaart voor kerkbezoek te verkrijgen, evenals zulks reeds voor de vrouwen van dit personeel bestaat. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter deze zeer geanimeerde vergade ring met den cbr. groet. Een film. Men vraagt ons oordeel over een film, welke deze week in de bioscoop aan den Stationsweg zal worden vertoond: „Waar zijn mijn kinderen?" Wij kunnen dit kort geven: Door eenige aangebrachte coupures is deze film niet stootend en niet, althans niet direct, in strijd met Katholieke opvat tingen. Voor ouderen kan deze film, die een beeld geeft van een ongelukkig gezin, waarin de cchtgenoote den heerlijken kin derzegen weigert, zelfs een nuttig en gun stig effect hebben; de afschuw voor do ver schrikkelijkste aller zonden kan er door versterkt worden. Voor jongeren is deze film echter beslist te ontraden. En onder jonge ren mogen wij ook nog Godlof! ver staan vele personen boven de 18 jaar. In het algemeen zal de film voor de Katholieken niet als nuttig kunnen-worden beschouwd, daar ze reeds krachtens hun geloof een sterken afschuw zullen hebben voor het bedoelde kwaad. De aanschou wing van zulk een film zal hun niet licht van nut kunnen strekken, zoo zij voor an dere beweegredenen, helaas, ongevoelig mochten 'zijn gebleven. Hiermede rneenen wij voldaan te hebben aan een ons als Katholiek blad opgelegde taak: Ons oordeel te géven over een film, die dezer dagen wordt geannonceerd, en waaromtrent de Katholieken van ons een beoordecling het recht hebben te vragen. Lïefdadigt'.eïdsconeert. Gaarne verwijzen we naar achterstaande annonce, en sporen wc onze lezers a$n te gaan bijwonen het liefdadigheidsconcert te geven in de kleine concertzaal van de Stadsgehoorzaal, door mej. Alida C. de Vos, alt-zangeres, roet welwillende mede werking van hare ensemble-klasse, en aan den vleugel mej. B. van der Mark, op Maandag a.s. des avonds halfacht. Ongetwijfeld zal voor dit concert een gi'ööTe belangstelling bestaan', gezien" hel sboces, dat" mej. dé Vos met haar ensem ble l.lasse oogstte met dc operette .,üc zes Prinsesjes", eenigen tijd geleden in den Leidschen Schouwburg ten bate van het plu: t-uijii-c steuncomité gegeven. Het geldt opnieuw een liefdadig doel, dat men zeker zal helpen bevorderen. R. K. Kiesvereniging. Gisteravond hield de R. K. Kiesvereeni- ging haar jaar vergade ring in café De Burcht, wNke bijeenkomst slechts door ruim zestig leden was bezocht. Bij ontstentenis van den voorzitter in den aanvang der vergadering, opende de vice- voorzitter, de lieer P. Heemskerk. Nadat de notulen waren' gelezen, bracht de secretaris, de heer mr: W. J. M. Brant- jes van Rijn, een keurig jaarverslag uit, waaraan wij pntieenén, dat er 5 leden- en 12 bestuursvergaderingen zijn gehouden, dat het ledental is gestegen van 622 tot 829 (een nog véél te laag getal!), dat de ver- e'eniging telt 45 begunstigers en een begun stigster. De penningmeester, de heer P. J. Colln, deed vervolgens rekeningen verantwoor ding, waaruit een vrij aanzienlijk tekort bleek. Dit laatste -— het tekort' gaf aanleiding lot eenige discussie, waarbij door den voor zitter de wenschelijkbeid werd geuit, dat vele loden hun contributie' zouden verhoo- gen. Zeer vele (330 n.l.) betalen slechts de minimum-contributie. Een commissie werd benoemd voor het nazien der boeken van den penningmees ter. Aan secretaris en penningmeester werd door den voorzitter de dank der vergade ring gebfacht. Aan de orde was nu de bestuursverkie zing. Aan de beurt van aftreding waren de hoeren Colla, Lömbert en Wilmer, ter wijl er vacatures waren wegens vertrok van de hoeren Barge en Zwetsloot. Van de aftredenden stelde zich de heer Colla niet meer herkiesbaar. De voorzitter dankte onder applaus der vergadering den heer Colla voor het vele, wat hij in zijn moeilijke functie van penningmeester heeft verlicht. Ook werd een hartelijk woord van dank .gebracht aan de vertrokken be stuursleden, de boeren Barge en Zwetsloot. Candidatenlijsten waren ingeleverd voor de hoeren D. Bergsma, G. Koekenbier, G. J. Molkenboer, G. C. Roekens, H. Simonis en H. Wijtenburg. De heer Simonis ver klaarde geen benoeming te kunnen aan vaarden wegens drukke werkzaamheden. De uitslag der stemming was dat herko zen werden als bestuursleden de heeren H. Lombert en Th. Wilmer, terwijl gekozen werden de heeren G. J. Molkenboer, D. Bergsma en G. Koekenhier. Inmiddels was de heer A. J. Oostdam ter vergadering verschenen en had het pre- sidium overgenomen. Alsnu bracht de heer P. Heemskerk een duidelijk en leerrijk verslag uit van de ver gadering van de Federatie van den Prov. Stalonkieskring, waavvQCU: hem de voorzit ter hartelijk dankzegde, r Besloten werd acht personen af te vaar digen naar de vergaderingen voor S.talon- en Kamerkieskring, van wie het bestuur er drie zal aam,vijzen en de leden vijf. De vergadering koos voor deze laatste vijf de heg-en A. Bisschop. B. v. Noort, H. Simo nis, v. Lith en H. Wijtenburg. De voorzitter doet nu eenige mededèe- lingen. In een vergadering van den R. K. Vrou wenbond in Maart zal de voorzitter namens de R. K. Kièsvereeniging een lezing hou den, om de Rooirische vrouwen op te wek ken begunstigsters te worden van de Kics- vereeniging, teneinde dan onmiddellijk na dat zij liet kiesrecht hebben, gekregen als lid te kunnen toetreden. Verder deelde «le voorzitter mede, dat was ingekomen een motie van den R. K. Bond van Handels-, Kantoor- oh Winkel bedienden, waarin betreurd wordt het feit, dat de Gemeenteraad het voorstel tot acht uur-winkelsluiting heeft verworpen, en meer nog dat dit is geschied mede door de stern van een Kath. Raadslid. De voorzitter zeide namens het bestuur, dat dit zich met het laatste gedeelte der motie niet kon vereenigen. Het feit, dat een gemeenteraadslid in een bepaald ge val niet volgens de wenschcn der organi satie stemt, mag op zichzelf beschouwd, geen aanleiding vormen voor een motie van afkeuring. Zoo dit de kiezers niet be valt, kunnen zij "bij een nieuwe verkiezing van hun rechten in deze gebruik maken. Eenige leden in de vergadering waren het met deze mooning van het bestuur niet eens. Ten slotte werd de motie voor ken nisgeving aangenomen. Dc discussies hierover hadden tot resul taat gehad een motie van den heer B. v. Noort, luidende: ,,De R. K. Kiesvereeniging, in vergade ring bijeen, spreekt dc wenschelijkheid uit dat de leden van den gemeenteraad, door de kiesvereeniging; afgevaardigd, de ver gadering der Kiesvereeniging zooveel mo gelijk bijwonen, opdat zij meer doordron gen worden van de wenschcn en ei'schen der R. K. kiezers." Deze motie werd onder applaus met al- gemeene stemmen aangenomen. De voorzitter deed ten slotte eenige me- dedeelingcn omtrent Staten- en Gemeente raadsverkiezing. Vóór de Statenverkiezing in April zal er een groote vergadering plaats hebben, waarop waarschijnlijk mr. dr. J. v. Best als spreker zal optreden. In deze maand nog zal er een vergade ring worden gehouden, waarop de alpha- betische groslijst voor de gemeenteraads verkiezing zat worden opgesteld. Vóór déze vergadering kunnen candidate)! worden ingediend, terwijl op deze vergadering «le candiaten besproken worden. Op een volgende vergadering in Maart zal er over de volgorde der can- didalen op de definitieve lijst worden ge stemd. .Bij dit punt en bij de rondvraag werd o. m. liet bestuur gebrek aan activiteit verweten inzake de verkiezingen voor dc definitieve candidatenlijst voor de Prov. Staten. Vooral de Heef H. Wijtenburg oefent veel critici; uit en bracht daardoor een aangename beweegeiijkheid in «le dis cussies. Personalia. De lieer W. Kagïé alhier is met ingang van 16 Februari a.s. benoemd tot redacteur van „De G^ci en Ecmlander" te Bussurn. Naar wij vernemen, wordt kolonel De Blok met 1 Mei bevorderd tot generaal- majoor, tevens divisie-commandant. Luitenant-kolonel Van Wceren wordt dan opgelijken datum bevorderd tot kolo nel, tevens brigade commandant. Binnenkort zal prof. mr. Hecres onze stad verlaten. Met leedwezen zal alom dit bericht wor den vernomen. Prof. Heeres Hééft door zijn toewijding aan de Lcidsehe belangen onze stad ten zeerste aan zich verplicht. De geheele burgerij zat zijn veelzijdige sociaTa werkzaamheden zeker hoog waar- deeicn en dezen ijverigen energieken man noode Leiden zien verlaten. Moge prof. ïlceres een gelukkig „otium cum «lignitate1- geschonken zijn. Onder groote belangstelling viert de ge meente-ontvanger, de heer G. H. Kokx- hoorn, heden zijn 70sten verjaardag. In den ochtend werd hij gecomplimenteerd door liet personeel der afdeeling belastin gen, terwijl hem ook van de andere ge meentelijke afdcelingen felicitaties gewer den. Verleden jaar vierde.de jubilaris zijn 25-jaiig ambisfeest als gemeente-ontvanger terwijl hij het volgende jaar 59 jaar in gemeente-dienst zal zijn. Den $sten November 1916 deserteerde van het IVe depot te Leiden, de eerste-lui- tenant van het Oost Indische leger Goed hart. Deze officier nam toen dienst in hot Oost.-Hongaarsche leger, doch Heeft zich nu aangemeld bij den garnizoens-comman dant te Deventer. Men meldt ons van arbeiderszijde: \\edc-rom heeft de directie der Lcidsehe Katoen-Mij. aan hare arbeiders 80 K.G brandhout verstrekt. Verscheidene malen reeds is de directie gedurende dezen winter haren arbeiders door het verstrekkeft van brandhout Ier hulp gekomen, waarvoor een woord van dank voorzeker op zijn plaats is. Door de afd. mannen en meisjes van den Ned. R.-K. Textielarbeidersbond „St. Lam- bertus" zal Maandag 10 Febr. een propa- gandavergadering gehouden worden, toe gankelijk voor alle R.-K. textielarbeiders (sters). Als sprekers zullen optreden de weteerw. heer rectpr J. J. v. Liempd, bondsadviseur, en de heer Joh. Nijkamp, bondsvoorzitter. Deze vergadering zal ge houden worden in het St. Antonius-patro naat Haarlemmerstraat. Dinsdag, gaf de véreeniging A. S. V. P. (Algenleene Stenografen-vereen. „Pont"), haar 4cn oefenavond in de groote zaal van café Zomerzorg. Dc zaal was tamelijk be zet. Er werd gelezen in onverkort en ver kort. De eerste prijzen werden behaald door de dames E. C. Jonk, en M. Rombout, beiden van Leiden. Hierna werden ver schillende troostprijzen uitgereikt. Om 9 uur ving het toonecl aan. Een woord van hulde op deze plaats gebracht aan den heer M. v. d. Maden, «lie de - aanwezigen zeer boeide door zijn op voortreffelijke wij ze uitgevoerde goochel voorstelling. Vooral door zijn voordracht getiteld „Jan Onge luk" wist hij het publiek zeer te amusee ren. Verder nog een woord van warme hulde aan mej. T. Verstraaten, die den avond aantrekkelijk maakte door haar welwillende medewerking voor piano, en aan het. bestuurslid den heer J. v. Putten voor zijn goedgeslaagde voordrachten zoo wel op komisch als dramatisch terrein. Ten slotte werd er een tombola gehouden welke opbrengst ten bate komt van hel door de vereeniging ingestelde studiefonds Wij mogen met. voldoening op dezen wel geslaagden avond terugzien. In den kunsthandel der firma Sala aan de Breestraat is deze maand een tentoon stelling van schilderijen, schetsen er. etsen van Ilenjietle Dingeman—Numans, Waal- ho J. Dingeman en Simon Maris. Door de politie alhier is gisternamiddag gea» resteerd W. J. de P. te 's Gravenhage, die zich had schuldig gemaakt aan het ont vreemden van een jas uit hotel Rijnland. Voeder heeft de politie te Gouda aange houden, en gevankelijk naar hier overge bracht zekeren G. M., ter zake van diefstal van een mantel uit de gang van een wo ning alhier. i Omstreeks 11 uur dezen morgen ontstond een begin van brand in het filiaal van dc firma Rillen aan de Princessëkade. Oor zaak was, dat oen kachelpijp, welke te dicht langs het behang leidde, het behang selpapier in brand had gestoken. Het vuui' werd evenwel onmiddellijk gebluscht, zoo dat het inmiddels aangerukte materiaal van de politie, geen dienst behoefde tc doen. In een berichtje betreffende een brand stond gisteren abusievelijk vermeld do naam Saroni; dit moet zijn Borani. Op den tuin van den heer K., ónder de gemeente Zoete» wonde, zijn hedennacht dieven aan het werk geweest. Eenige prachtige konijnen en een aantal gereed schappen zijn door hen medegenomen. Rcomsche Agenda. DONDERDAG. Leiden, halfnegen ver gadering van de Leidsche Mis- sievereeniging in het St. Pan- cratiuspatronaat, Booigr. 18. DONDERDAG. Leiden, 's avonds 8 uur in het patronaatsgebomv aan 'de TTóoIgraehF, aTgemeene voFh gadeving van de prop.-club ,St. Petrus". VRIJDAG. Leid 8 uur in dc Graan-« beui«. bijeenkomst voor alle'»? zoowel nóg in dienst zijnde als gedemobiliseerde R.K. land weer-, landstorm e» iniliïie- plichiigen Spr. dc heer P. S wil lens, lid van het hoofdbe stuur van den Ned. R.-h". Bord van dienstplichtigen. VRIJDAG. ZONDAG. DINSDAG. i w- k o o p. Tc half zeven Tooneeluit- voering van de St. Joseph-Ge. 1- len in liet. Patronaatsgebouw. VRIJDAG. A lp hen a. d. Rijn. 7 uur in de St, Josephzaal, vergadering R. K. Bond van Bloemist-, Tuin en Landarbeiders! Opkomst zeer gewcnscht. Post- en Telegrafie. Aanvangende met het op 8 Februari a.s., _van Amsterdam vertrekkende stoomschip, „Prins der Nederlanden", zal wederom ge legenheid bestaan tof het verzenden van brief- en pakkelpost naar Ned. O.-Indiö per zeepost. 7 Postpakketten zijn 'alleen ter verzending toegelaten voor zooveel de inhoud ten uit voer is toegelaten of door uitvoer-consen- ten is gedekt. Laatste Berichten. VarkensvleesGh. Naar de „Tel." meldt, zal dezer dagen het slachtverbod van varkens, in verband- met het vrijgeven van varkensvleesch, too op zekere hoogte worden opgeheven. Ais beperkende bepaling zal de nieuwe be schikking n.l. het verbod bevatten om meer varkens te slachten dan noodig zijn voor een rantsoen van 2 ons per hoofd en per week; dc burgemeesters zullen hierop, evenals bij de runderslachtingen, hebben toe le zien. In normale tijden waren hier te lande per week ongeveer 13.000 varkens voor dei consumptie noodig. De geallieerden en de bolsjewiki. PARIJS, 5 Februari. Tsjitsjerin, de com missaris van buitenlandsche zaken den sovjet-republiek, zegt in een «Daadloos te legram: De sovjet-i egeering neemt de uit- noodiging to", deelneming aan de conferen tie op Prinkipo aan en is bereid vrede me tl dc Geallieerden te sluiten. De spoorwegstaking in Engeland. LONDEN. 6 Februari. De staking te Lon den heeft zich (van de electrisehe spoor wegen) tot de stoomspoorwegen ui!gebrcid.i Vanochtend vroeg zijn op den Zuidwester spoorweg te Londen geen treinen uit het Waterloo-station naar dc voorsteden verf trokken, (laar de machinisten niet ver schenen waren. KOUDEKERK. G e I) o r e D. van Kok en De Jong. Z. van Sprokkerift en De Jeu. D. van' d. Hollander en v. d. Bosch. Overleden: M. Hesseling echtgen., van C. Spokkericft 68 j. W. P. Pont echtgen. van N. v. Arnerongen 75 j. N. v. Muijen echtgen. van G. v. Grieken 80 jaar. 4198 STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 6 Februari. ^5e Klasse. 12de Lijst. Hooge prijzen: Nrs. 1377 2047 12612 13115 15938 en 17876 ieder f 1000. Nrs. 10026 en 12735 ieder f 400. Nrs. 749 6542 8489 11254 11569 17347 en 18793 ieder f 200. Nrs. 306 768 884 3911 6175 8979 10602 13596 17276 17785 en 20617 ieder f 100. Prijzen van f 70. 12 58 250 513 503 587 628 632 640 7?J 825 829 906 911 954 1027 1097 1174 1512 1527 «537 1673 1717 1731 2039 2117 2135 2166 2249 2335 2317 2394 2435 2451 24-43 2186 2608 2736 2745 2823 2915 2933 2992 3026 3084 3189 3283 3456 3497 £577 3703 3705 3748 3846 3876 3952 4120 41J83 4242 4298 4484 4498 •4546 4690 4613 4718 4731 4774 4879 4893 4989 5006 5061 5111 5130 5157 5226 5420 5514 5651 5663 5681 5853 6010 6042 6120 6387 6473 6500 6523 6693 6618 6730 6768 6832 0918 6927 0985 7040 7045 7037 7351 7507 7509 7540 7750 7804 7806 7824 7891 -7990 8038 8092 8143 8326 8438 8536 8589 8630 9097 911109 928-4 929-4 9743 9795 9838 10014 10097 10105 10223 10269 10376 10469 10638 10691 J1216 11236 11272 1)1281 11699 11740 11983 12088 12148 12248 12293 12396 d 12508 12859 12966 13020 13043 13162 13245 13273 13257 133-41 13399 13414 13466 13493 13625 13720 13750 13955 14048 14264 •14322 14366 l-i-467 14474 14505 1 4520 ÜA55! 14702 14792 14809 14859 14860 14918 14982 15156. 15220 15315 15467 15718 15845 «5959. 16006 16094 16101 16219 16304 16338 16369 16410 16519 16572 •16664 1674-4 16891 17136 17138 17186 17236 17398 17-448 17796 17909 18169 18243 18955 18354 18370 18470 18540 18510 18722 18773 38792 189-41 18987 19001 19015 19357 19377 19614 19574 19642 19650 20091 20275 20280 20325 20399 20-469 20538 20556 20558 20566 20620 20685 20791 Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verrichtiu denmorgeh van 6 Febr. 1919, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand761.2 Herwick Laagste barometcistand: 744.0 Malinhead. Verwachting tot don avond van 7 Febr. Zwakke tot matige wind uit Zuid.elifts lichtingen, nevelig tot zwaarbewolkt, wellicHjt enkele sneeuwbuien, lichte vorst de nacntSé nynvdag lichte dooi.

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 3