Distributie en Rantsoeneering. (Wordt vervolgdj pjt blad verschijnt eiken dag, uitgez. 2foff- en reeetd. De Abonnementsprijs bedraagt, bij vooruitbetaling, Toor Leiden 15 ct. p. week, f2.— p. kwartaal; bij onze agenten 16 ct. p. weck, i'2.15 p. kwartaal.Franco posf f2.45 p. kwartaal. Het GeïÜustreerd Zondags blad is voor de Abonné's verkrijgbaar tegen betaling van 25 ct. p.kwartaal,bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 ct., met Geïllustreerd Zondagsblad S cent. 10e Jaargang. Bureau STEENSCKUUR DONDERDAG 6 FEBRUARI 1919. !5 - LEIDEN. Iitlëre. TeleJoon 935. No. 2833 Postbus 11. De Advertentieprijs bedraagt 171/? cent per regel voor Uandelsadvertcutiën; Zaterdags *25 cent per regel, -'272 cent per .regel voor gewone ad vertentiën; Zater dags SU cent por regel. Voor ingezonden mededeelingen wordt het dubbele van het tarief berekend. Kleine Advertentien, waarin betrekkingen worde* aangeboden of gevraagd, huur cn verhuur, koop en verkoop 50 cent; Zaterdags 75 cents, van 30woorden BUITENLAND. De nationale vergadering in Duitschland. De Engclsche handel met het bezette ge bied horvat. Toekomstige staatsvorm in Luxemburg. OVERZICHT. De bijeenkomst van de Nationale Verga dering in Duitschland gistermiddag is met een rede van Ebert geopend. In de pers wijst men er op, dat het de voornaamste taak van de Nationale Vergadering zal zijn, een voorlocpigé begrooting en de noodgrondvvet aan te nemen. Vermoedelijk zal Scheidemann de besprekingen dien aangaande met een politieke uiteenzetting inleiden. Toch is het de vraag, of de onafhankelij- lcen niet zullen probeeren een politiek de bat te beginnen. Ebert heeft, blijkens een door hem in een fractievergadering der meerdcrheidssocialisten uitgesproken rede, het tafellaken tusschen dezen en de onaf- hankelijken voorgoed doorgesneden: het' ging met hen naar de anarchie, terwijl het zaak is, nu de vruchten der revolutie en der democratie te beveiligen, zei hij. Intusschen lieeft de meerderheids-sociaal democratie daartoe de médewerking van een of meer burgerlijke partijen nooclig. De hoop schijnt te bestaan, dat zoowel het centrum als de democraten met haar een 'coalitieregeering zullen willen vormen en zoo het centrum weigert alleen de demo craten. Op Zee. Engelsche mijn veger gezonken. De Britsche admiraliteit deelt mede, dat de mijnveger „Pernarth" gisteren voor de kust van Yorkshire op een niijn geloopen - en gezonken is. Veertig overlevenden zijn aan land gebracht. Men is bezig met de redding van de overige 35 leden der be manning. België. Tegen de activisten. In een ministerieele mededeeling is den lectoren der Belgische hoogeschelen ver zocht geen studenten op te nemen, die de Duitsch-Vloamsche hoogeschool te Gent hebben bezocht. Duitschland. Arsolraad en ex-keizer. De centrale Arsolraad van Hannover heeft een besluit aangenomen, dat de op- perpresident van Hannover en de landraad vau Soltau ter dispositie gesteld moeten worden, daar zij deel hebben genomen aan een hetooging voor den 60sten verjaardag van den vroegeren keizer Wilhelm. Sparfacusleider opnieuw gearresteerd. Tegen den bij de laatste onlustenge- Vangen genomen en later vrijgelaten Spar- tacusleider dr. Levie, den intiemen vriend van Liebknecht, die bij Liebknecht's be grafenis een ophitsende redevoering hield en oprichter is van de Berlijnsche Sparta- cusorganisatie, is opnieuw een bevel tot arrestatie uitgevaardigd en "een vervolging Straatgevecht te Kiel. Ongeveer 2000 arbeiders, die aan een ver gadering van den Spartacusbond, solda- tenbond en onafhankelijken hadden deel genomen, trokken gistermiddag naar den gouverneur, om bewapening van de arbei ders zoomede staking van den leeftocht- aanvoer voor de naar Bremen gekomen ijzeren divisie te eischen. Dit laatste had de gouverneur al aan de arbeiderseommis- sie beloofd. Toen verscheiden groepen de kazerne in de buurt wilden binnendringen, gaven de veiligheidsmanschappen vuur, waarbij een aantal mensehen werd' gedood of gewond. Scheiding van Kerk en Staat. Volgens een draadloos bericht uit Ber lijn heeft I-Iaenisch, minister van eere- dienst, in een rede in de handelshooge- school gezegd, voor een trapsgewijze ont- kerking van den staat, en, op gelijke wij ze, berooving van de Kerk van haar staats- karaklcr te zijn, waarmee beiden gediend zijn. Hij heeft een open oog voor de bui tengewoon gewichtige zedelijke krachten van het christendom. Het godsdienston derwijs moet voor onderwijzer cn leerling van allen gewetensdwang, zijn gespeend. De Duitscho koloniën on de geestelijkheid. In een bijeenkomst van Evangelische en Katholieke missionarissen werd de vol gende resolutie aangenomen: Het gelieele Duitsclie volk eischt de teruggave van zijne koloniën als een door de gelieele wereld erkend recht. Luxemburg. De toekomstige staatsvorm. De Kamer verwierp met 20 tegen 20 stemmen hot voorstel betreffende don stem plicht bij de Kamerverkiezingen Blijkens h--'t wetsontwerp op de organi satie vun een referendum zal dit^ betrek king hebben op do vraag of-hel Liixem- burgschc volk de handhaving en de sou- vcreinitcit der rego erende dynastie wenscht of de instandhouding van het monarchale stelsel onder een nieuwe dynastie, dan wel de invoering van het republikeinsche stelsel. Alle Luxemburgers van beiderlei kunne, en 21 jaar oud, zullen aan het re ferendum deelnemen. Vrouwenkiesrecht aangenomen. De Kamer nam met 34 tegen 11 stemmen het vrouwenkiesrecht aan voor dc verkie zingen voor de wetgevende macht. De vrou wen zijn eveneens verkiesbaar. Portugal. Royalisten naar Madrid. De royalistische minister van Handel cn verscheidene andere vooraanstaande roya listen zijn hier uit Oporto op weg naar •Madrid aangekomen. Zij laten zeer weinig uit over den toestand in Portugal, doch verklaren nochtans, dal de Rouga-spoor- weg zich in handen der royalisten bevindt. Spanje. Spanje en Portugal. In de Kamer viel de republikein Barrio1 de regeering aan omdat deze niet de ver plichtingen van vriendschap jegens de Portugeesche republiek vervulde. Minister Romanones antwoordde dat de Spaansche regeering alleen de republikeinsche regee ring van Portugal erkende, waarmee ze de vriendschapsbetrekkingen handhaafde. Van het Vaticaan. Italië en het Vaticaan. De „Corriere della Sera" bespreekt in een artikel de voorwaarden, waarop een overeenkomst tusschen Italië cn het Vati caan mogelijk zou zijn. De Apostolische paleizen met hun biblio theken en musea zouden, zegt het blad, het eigendom worden van het Vaticaan, dat er thans alleen het gebruik van heeft. Het Vaticaan zou bovendien van de Italiaan- sche regeering een somrne gelds kunnen aanvaarden, gelijkstaande met 'n jaarlijk- sche rente van 3,225,000 lire. De Italiaansehe regeering van haar kant zou afzien van het „placet" en de „exe quatur" vereischt voor de benoemingen der geestelijken. Slechts na een overeenkomst tusschen den H. Stoel en de Italiaansehe regeering, meent de „Corriere della Sera" zouden de andere mogendheden het internationaal karakter van den H. Stoel kunnen erken nen en voor wettig verklaren. BINNENLAND. De artillerie-inrichtingen houden zich bezig met het denkbeeld om over te gaan tot het vervaardigen ook van voorwerpen voor vredesdoeleinden. De vooruitzichten van onze kolenvcorzic- ning zijn bevredigend. Besprekingen worden gevoerd ovor de levering van ijzer door Duitschland. Brood, bloem, meel, rogge en zakken. De minister van Landbouw heeft wijzi gingen gebracht in* de distributieregcling voor brood, bloem, meel en rogge, die hij in „St.-Ct." 30 mededeelt. Voorts vestigt hij in een circulaire tot de bm'gemocsters de aandacht er op, dat hem nog steeds klachten bereiken over stagna tie in do terugzending der ledige.bloem en meelzakken. Teneinde.aan dezen mis stand zooveel mogelijk eén einde te maken, moeten bakkers de zakken binnen li da gen na ontvangst inleveren op de daarvoor door de burgemeesters aan te wijzen pluais, waarna deze regelmatig aan de meelfabri kanten en molenaars kunnen worden te ruggezonden. Dezen zullen eventuccle klachten tot de burgemeesters hebben te richten. Ingeval van vertraging zullen de betrokken-bakkers, na aanmaning wegens niet naleving der verplichting tot inleve- - ring, vooj- uitsluiting van de verstrekking van grondstoffen aan den minister kunnen worden voorgedragen. Ten slotte dienen de hakkers er op gewe zen te voorden, dat dc zakken door betaling van het staangeld niet hun .eigendom wor den, zoodat zij verplicht zijn deze weder in to- leveren. Stapelgr#nten. De minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft aan dc gemeentebesturen geschreven: Bij mijn beschikking van 8 November j.l. is bepaald, dat de maximumprijs voor stapelgroenten, indien zij gehaald worden geleverd, met 1 cent per K.G. worden ver hoogd, welke meerdere kosten tot dusver gehicel voor rekening van de betrokken gemeenten werden gebracht. Ik heb echter aanleiding gevonden hier in alsnog een wijziging te brengen en de aldus berekende prijsverhooging voor die stapclgroenten, welke volgens het oordoel van het RijLskantoor voor /Groenten cn Fruit gehaald moeten worden geleverd, voor 9/10 voor rekening van het rijk en voor 1/10 voor rekening van Ue gemeenten te doen komen. Deze regeling zal ook gelden voor stapel- groenten, welke reeds van 8 November j.l. afgehaald zijn geleverd. Pluimvee, w ld, gevogelte en eieren. liet Bureau voor Mededeelingen inzake de Voedselvoorziening -meldt: In verband met de opheffing van het Rijkskanioor voor Pluimvee en Eieren en de overbrenging der door dit kantoor be handelde aangelegenheden naar»de afd. Crisiszaken van het departement van Landbouw wordt- er de aandacht van be langhebbenden op gevestigd, dat alle cor respondentie ov-T hel. vervoeren cn liet in vriezen van wild en gêfplgelte behoort te worden' gericht tot de-afd. Crisiszaken. Ook nieuwe vprvoerbewijzen moeten daar worden aangevraagd. Intusschen blijven de ver-voerbewijzen, die~ieéïts""döör het Rijks- kantoor voor Pluimvee cn Eieren waren uitgegeven van kracht. Alle zaken, die eieren betreffen, worden voortaan behandeld door het Rijks Cen traal Administratiekantoor voor dc Distri butie. van Levensmiddelen. Ingevroren kippen. Naar het „Vad." verneemt, beschikt de regeering nog over een voorraad ingevro ren kippen, die voor f 2.90 per K.G. aan ziekenhuizen verkocht zouden worden voor zieken en herstellenden. Gebleken is echter dat geen enkele inrichting een noemens waardige hoeveelheid heeft willen betrek ken, en daarom is thans besloten de kippen aan hotels en restaurants te leveren. Lupinen. De minister van Landbouw heeft van de lijst der producten welke ingevolge zijn beschikking van 9 December j.l. door de burgemeesters in bezit genomen moeten worden, voor zoover zij niet vrijwillig aan de Regeeringscommissarissen belast met de Rijksgraaninzameling of hun gemachtig den of oenige andere door den Minister aan te wijzen autoriteit, zijn afgeleverd, afgevoerd de lupinen; ingetrokken de in bovenvermelde beschikking voor lupinen genoemde prijzen en tevens ingetrokken zijn beschikking d.d. 22 Augustus 1918 hou dende een vervoerverbod van lupinen. Onze kolenvoorziening. Omtrent dc vooruitzichten van onze ko lenvoorziening deelt de „Tel." o. a. het volgende mede: Uit. Engeland krijgen wij voor de maand Februari opnieuw 60,000 ton kolen aange voerd. De verlading en verscheping heeft regelmatig plaats. Uit Amerika zijn tot he den ongeveer 50,000 ton aangekomen, ter wijl meer aanvoeren reeds onderweg zijn. Dunk zij de gunstige positie, waarin wij ten opzichte van onze scheepsruimte ver- keeren, behoeven wij over stagnatie in den aanvoer uit Amerika, dat thans zelfs den uitvoer geheel vrijgelaten heeft, zoodat wij niet meer aan de 100,000 ton gebonden zijn, niet ongerust te zijn. Een gedeelte der Amerikaansche kolen, de z.g. Amerikaan- sche kachelkolen, is zelfs den laatslen tijd, vooral in het Oosten des lands, voor huis brand aangewend. Ook de aanvoer uit Duitschland laat niets te wenschen over, dank zij een geregelden aanvoer, waarvan verlenging vun de schik king tusschen de Duitsclie en Ncderland- sche regeeringen afhankelijk was gesteld. Zooals wij destijds reeds meedeelden, moet Duitschland ons steenkolen, zout en staal leveren om van ons visch cn geconserveer de groenten te ontvangen. Deze schikking is ook voor Februari van kracht, zoodat de kolenzendingen uit Duitschland geregeld blijven plaats vinden. Aanvankelijk wa ren daarvoor dagelijks twee treinen noo- dig roet een wagenaantal van 500, doch later was Duitschland zelfs in staat meer te leveren, zoodat per dag vier treinen konden worden gezonden, met een aantal van ongeveer 1000 wagens. Thans heeft ook. aanvoer van kolen uit Duitschland per schip plaats. IJzer uit Duitschland. Naar „De Maasbode" verneemt, zullen te 's-Gravenhagc binnenkort onderhandelin gen gevoerd worden tusschen afgevaardig den der Duitfiche industrie en de Neder- landschc regecring over-de levering van ijzer uit Duitschland. Hierbij zal o. m. de prijsbepaling ter sprake komen. Het is niet waarschijnlijk, dat de Duitschera den uit- voerprijs zullen lager stellen. Reeds zijn besprekingen gevoerd, welke tot Februari te Dusseldorf zouuen voortgezet worden. Door bijzondere omstandigheden is thans Den Haag aangewezen. Confectie-export. Men schrijft uit vakkringen aan het „Hbld.", dat de minister van Landbouw, Nijverheid en Handel aan de besturen van bonden van confectiefabrikanten heeft me degedeeld te zullen toestaan, ten minste in dien de N. O. T. en de N. Ü.'M. hun mede werking verleenen, dat voor 20 millioen aan confectiegoederèn en manufacturen worden uitgevoerd. Een commissie, uit de bonden gevormd moet ai tcgenpi'eslatie zorg dragen, dat 75,000 boerenpakken ter beschikking van de regeering worden ge steld. Het pestporsoneef. Een nieuwe salarisregeling voor het postpcrsonoel is zoo goed als gereed. De aanvangssalarissen worden verhoogd en het maximum wordt spoediger bereikt. Gemeenteraadsverkiezing to Amsterdam. Bij de gehouden stemming voor een lid van den gemeenteraad in district V, ter vervulling van de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer P. W. Sutoritts werden uitgebracht 8660 stemmen, waar van 703 ongeldig. Van de 7957 geldige stemmen verkregen de hoeren N. van Hinte (S.D.A.P.) 3025, G. J. van Lingen (R.-K.) 3604 en G. J. A. Wesselingh (S.P.) 1328 stemmen, zoodat herstemming noodig is tusschen de heeren Van Lingen en Van Hinte. De herstemming zal gehouden worden op Dinsdag 18 Februari. Trouwon per brief. Wij lezen in de „Daily Chron." een be richt van den New-Yorksclien correspon dent van het blad, volgens hetwelk uit Washington een officieele mededeeling is gekomen dat Amerikaansche soldaten in Europa, die met hun „sweethearts" in Amerika wenschen te trouwen, zulks kun nen doenper brief. De inhoud van liet "delicate document moet een door beide partijen geteekend hu welijkscontract zijn, dat naar de bevoegde autoriteiten moet worden gezonden. Waarna men waarschijnlijk „per om gaande" zijn trouwboekje thuis gestuurd krijgt. Couranten per vliegtuig bezorgd. De „Berl. Z. am Mittag" zal de eerste Europeesche courant zijn, die per vliegt maehine wordt bezorgd. Daardoor zullen de lezers in Leipzig en Weimar de courant op een ongewoon vroeg uur; thuisbezorgd krijgen. Gemengde Berichten. De Duifsohe Kroonprins op Wiorlm gen. Men schrijft van Wieringen aan het „Ilbld." Men herinnert zich do on» langs in ons blad beschreven bioscoopop» neming, waaróp de voormalige kroon prins de hoofdpersoon is Tot kenscheU sing der toestanden en levens van defi Prinsen gemoedelijk opvatten der dra gen, is het vermeldenswaard, dat deze film eerstdaags op Wieringen zal wor den vertoond, cn bovendien een extra- avond zal worden gegeven voor. den Prins en de door hem genoodigden. De Prins voelt zich hier goed thuis on weet zich in alles aan te passen. Men ziet hem eiken dag over het eiland gaan, met velen een gesprek aanknoo- pende over de dingen van het dagelijk- sche leven, altijd even vriendelijk, en voorkomend. Een dezer dagen maakte de Kroonprins een arretocht over het eiland. In vele gezinnen is de Prins een gere geld en welkom bezoeker. De Kroonprins teekent, speelt veel viool, kortom hij weet zijn ledigen tijd goed te besteden, en verveelt zich hier blijkbaar geen oogenblik. Misschien mede tengevolge van boven genoemde arretochten, was de Kroon» prins Maandag licht ongesteld. Boodelsjk mijnongeluk. Dc ruim 50- jarige mijnwerker H. P. uit Kcrkrade ifi Dinsdag, even na het afdalen der morgen- ploeg, in de Dominale mijn aldaar geval len; zwaar gekneusd werd hij naar hefc St. Joseph hospitaal gebracht, waar liij zonder tot bewustzijn te. zijn gekomen* overleed. P. lieeft een talrijk gezin. Noodlottige val, Te Bennebroek viel Maandagavond de 18-jarige bloemist- knecht van Bakel van een bollenzolder door een luik naar beneden. Hij werd dood opgenomen» Dinsdagmiddag was de winkelier A. J, S., wonende aan de Kerkstraat te Hilver sum, bezig met het verwijderen van sneeuw van het dak. Vermocdelijok door het uitglijden van de ladder is hij met het hoofd omlaag door den lichtkoker ge vallen met dit noodlottig gevolg, dal dé ongelukkige terstond overleed. IJsongovailon. Maandagmiddag zijrt twee zoontjes van dc wed. V. te Ouderkerk aan den A ras tel, rêsp- 4 en 6 jaar oud, bij het oversteken van den Amstel, waardoor des morgens nog een boot was gegaan, ver dronken. Verdronken. Twee jonge visscliers uit' Woudrich'em, die op de Waal bij een schipper te Andelst steenkolen in hun licht schuitje geladen hadden, sloegen met hun bootje om en verdronken jammerlijk. Brand te Gouda. Docr onbekende oor zaak ontstond hedennacht brand in de droogzaal van de Amsterd. kleedeibleekc- rij, gedreven door de heeren Boumans en Groos. Behalve de droogzaal brandde ook de gelijkvloers gelegen machinekamer ge heel uit. De belangrijke schade wordt dooc verzekering gedekt. Geld genoeg. In de afgeloopen maantj is te Maastricht ruim f 15,200 aan verma kelijkheden uitgegeven. Kindje verbrand. Gistermiddag hafl bij den heer L. Klein te Amersfoort een droevig ongeluk plaats. Een kindje van 9 maanden dat in de wieg trappelde, wierp daardoor een inhalatietoestel omver, waatf door het wiegekleed vlamvatte en ook hel kindje ernstige brandwonden kreeg. Ecni» ge uren daarna is het in het ziekenhuis aan de bekomen brandwonden overleden. Ontoerekenbaar verklaard. Men meldt uit Alkmaar, dat Neeltje S., uit 't Zand, die wegens het vergiftigen van een drie tal familieleden ee'nige maanden geleden naar het huis van bewaring werd over gebracht, zich voor deze misdaden niet zal hebben te verantwoorden. Dr. Noorduyn, de aangewezen deskun-: dige, heeft n.l. een rapport uitgebracht?' waarin hij aan de rechtbank verzoekt haar wegens volslagen ontoerekenbaarheid niefc naar de openbare terechtzitting te verwij. FEUILLETON. EEN EDEL HART. 122) Op een kleine verhevenheid gekomen, bleef hij uitgeput staan. 't Is alsof ik vervloekt ben, mompelde hij ontmoedigd. Annette Castarède zal niet spreken En Fabien is dood! Eensklaps schudde hij zijn bleek hoofd. En toch, zeide hij, geeik den strijd niet op! Ik weet nu al een gedeelte der waarheid. Inès, dc Ines met hare groenachtige oogen is mijne kleindochter niet!Daar is niet aan ie twijfelen. En moest ik mijn geheel leven zoeken, haar bewaken en bespieden lol op mijn laatsten levensdag, ik zal alles weten, alles! trouwens, de rechtvaardige cn almach tige God zal mij helpen! HOOFDSTUK IV. Een neef uit Amarika. Een gelieele week dwaalde Jacques 'de Rhodes, gelijk een waanzinnige, door bosch en veld* zich afvragende jvat hem te dficn §tond. De avond van den achtsten dag kwam hij toevallig aan het kerkhof. De kleine, blanke grafkapel schitterde in de gouden stralen der prachtig ondergaande zon. Onverstoorde vrede, heerschte er op dit hoekje gronds, gebalsemd door zoeten bloe mengeur. Jacques overschreed den drempel der kapel, cn knielde neder op een bidstocl voor een soort altaar. O, geliefde wezens, mompelde hij, zich wendende tot twee portretten, die daar in hun matgulden lijsten hingen, gee ff mij raad, zegt mij, wat ik doen moet. Het verdriet, het zielelced benevelen mijn verstand!... Bij den morgenstond bevond bij zich nog op dezelfde plaats. Hij stond op, want reeds <kwamén er landlieden voorbij die zich naar hun be zigheden begayen. Zijn besluit was genomen. Schijnbaar kalm kwam hij op Ijet kasteel van Asta- rac aan. Eenige dagen later ontving hij bezoek van den kantonrechter. Mijnheer de graaf, zei de ambtenaar, ik ben -tot u gezonden door 'mevr. markie zin d'Argelles. Jacaues ontroerde* maar de rechter ba- merkte het niet. Het duurde ook maar een oogenblik, want met vaste stem vroeg hij: Zij heeft u ongetwijfeld met een zending belast? Mag ik weten wélke? 't Betreft den familieraad van jonk vrouw d'Argelles, uw kleindochter. Mijn heer de markies, haar natuurlijke voogd, overleden zijnde, dient er een andere aan gesteld. Ja, dat is inderdaad, een wettelijke vorm. Wanneer denkt ge den familieraad bijeen te roepTti? Zoodra mogelijk. Goed. Zeg mij den dag, ik zal er zijn. Op het eerlijke gezicht van den rechter stond min of meer ontstemming te lozen. Zult gij er zijn, heer graaf? Zou u dat zoo verwonderen? Maar uw ziekelijke toestand, de be zorgdheid voor mv gezondheid?... Zullen mij niet verhinderen mijnen plicht te doen. Mevr. d'Argelles meende bet tegen over gestelde. Zij beeft zich vergist. Zij heeft mij belast er u over te spre ken. Spreek op, wij kunnen dan nog al tijd zien. Welnu, mevr. <ie markiezin meende dat zij, de markies dood zijnde, hem ver vangen kan als voogdes over uw klein dochter; terwijl gij, verzwakt, vol bekom mering, uw zending kon blijven vervullen als bijgevocgden voogd, wat u oneindig minder vermoeien zou. Doodbedaard had Jacques geluisterd. Eensklaps schoten zijn oogen, welke hij tot nu toe gesloten had, een vluchtigcn straal. Ik ben niet verzwakt, zeide hij. En tot den laatsten dag mijns levens, zal ik kracht genoeg bezitten om mijn plicht te doen. Nu, zegt mijn geweten me dat ik de voogd moet wezen van het kind mijner dochter. Voor de markiezin is die kleine niets meer dan een aangenomen kind. Zou nu iedereen niet verbaasd opkijken, indien een vreemdeling het ambt vervulde, dat de wet, in den regel, enkel aan de moeder toekent?..-.... Neen, neen, 't zou van mij verkeerd zijn mij te onttrekken aan.mijn plicht. Ik zal de voogd zijn van jonkvrouw Inès d'Ar gelles.. De kantonrechter stond op, tamelijk ver legen. Mijnheer dc Rhodes had medelijken met hem, en wierp hem een reddingsplank toe. Heer rechter* zeicle hij hem, ik dank u voor de moeite, welke ge bij mij gehacl hebt. Mag ik u nog een dienst verzoeker}?) Spreek graaf, ik zal gelukkig zijrt een man als gij te kunnen verplichten. Wilt gij mevr. d'Argelles zeggen, dat er tusschen haar en mij geen tusschen- persoon behoeft te zijn, hij zij dan npg zoo sympathiek als gij. De magistraat boog, zeer gevleid.. Jacques vervolgde: Dat ze mij eenvoudig kome sprekèri; en beiden zullen wij trachten een oplofi* sing te vinden. Is deze niet wat zij hóopt^ ze zal haar verlangen toch nabij komen* Nog heden zal ik uwe boodschap voU brengen, mijnheer. Ik dank u, mijnheer de rechter. Dan, treurig, glimlachende, en op gqa- digen toon, waardoor de kantonrcchtéSJ zich liet beetnemen, sprak hij: Kwam mevr. d'Argelles niet naar As* tarac, ik zou denken dat zij schrik van tol) heeft. En zie, dit zou erg zijn, daar wijTöqt elkander steeds op den besten voet vetfl' keerden. O! zeker, lieer graaf. En mevr. '.ttó I markiezin spreekt over u enkel met baarheid en groote genegenheid,.

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 1