Steidóofaji 6oma/rt# buitenland. BINNENLAND. Uitblad verschijnt eiken (lap, uitgez..Zon- en Fcestd. De Abonnementsprijs bedraagt, by vooruitbetaling, oor Leiden 15 ct. p. week, f2.— p. kwartaal; bij ODie ageDten 16 ct. p. weck, f 2.16 p. kwartaal.Franco poef f2.15 p. kwartaal. Het Geïllustreerd Zondags blad is voor de Abonné's verkrijgbaar tegen betaling var. 25 ct. p. kwartaal,bij vooruitbetaling. Afzonderlijke Biimmer6 5 ct., met Geïllustreerd Zondagsblad 8 cent. 10e Jaargang. MAANDAG 3 FEBRUARI 1913. Ko. 2830 BureauSTEENSGMUUR 15 - LEIDEN. Inlerc. Tefefoon 935- Postbus 11. Ge Advertentieprijs bedraagt 17y2 cent por regel voor Haudelsadvertentiën; Zaterdags 2$ cent per regel. 22J/2 cent per regel voor gewone ad verten tiën; Zater dags 30 cent per regel. Voor ingezonden mededeelingen wordt het dubbele van het tarief berekend. Kleine Advertentiën, waarin betrekkingen worde» aangeboden of gevraagd, huur en verhuur, koop en verkoop 50 cent; Zaterdags 75 cents, van 30woorden Vraagstukken ter Vredesconferentie. De Portugeesche monarchie schijnt to ze' gevieren. Een nieuw Spartacus-oproer? Gisting te Hannover. Een ultimatum jyaci Oekrajina? OVERZICHT. De-vraagstukken, die ter Vredesconferen tie nu aan de orde zijn, lijken niet interes sant genoeg om de gedelegeerden wakker te houden. Vrijdag zijn, naar men weet, ftoemeniërs en Serviërs hun belangen ko men bepleiten ter zake van het Banaat. Roemenië schijnt met stellige belofte op hel Banaat in den oorlog gelokt te zijn, maar nu het den prijs voor zich ópeischt, komt Servië in verzet. Eon beslissing heeft 'de conferentie nog niet genomen. Een ander probleem is het nijverheicls- gebied van Tjeschen, ec-n twistappel t.us- jchen Polen en Tsjechen. Daar zullen af gezanten der Geallieerde mogendheden heengaan om den stand van zaken te on derzoeken en intusschen moeten beide par tijen de vijandelijkheden staken. Van de vergaderingen der sub-commis sies lekt nagenoeg niets uit dan dat zij t»p dit of dat tijdstip vergaderen. De Engel- sche procureur-generaal zal in de commis sie voor herstel en schadevergoeding den eisch tot gerechtelijke vervolging van den px-keizer komen beslechten. Ook aangaande de voorgestelde conferen tie op de Prinsen-eilanden is nog weinig positief nieuws. De bolsjewiki hebben offi cieel nog niet geantwoord, terwijl steeds Jmeer vertegenwoordigers van andere in Rusland strijdende partijen komen verze keren, dat hun lastgevers niet aan de con ferentie zullen deelnemen. België. Een eeresatoel. Japan zal den koning der Belgen een heresabel aanbieden. Antwerpen huldigt onzen gezant. Havas seint uit Antwerpen, d.d. 2 Febr.: De gemeenteraad heeft op plechtige wijze de gezanten van de Vereenigde Staten, Nederland en Spanje ontvangen. De belangstelling was groot. De burgemeester begroette namens Antwerpen de groote yrienden van België. Do hoogeschool te Leuven. Aan de Katholieke Hoogeschool te Leu ven zijn 2000 studenten ingeschreven. Voor den oorlog bedroeg het aantal 2800. Munïtietrein ontploft. Vrijdagmiddag is een munitietrein ont ploft tnsschen Aubange en Longwy. Zes tig krijgsgevangen Duitsche soldaten, drie Fransche soldaten en een Amerikaan zijn gedood en ook werden verscheidene perso nen gekwetst. Het ongeluk is te wijten aan de onvoor zichtigheid van een soldaat, die een gra naat liet vallen. In alle dorpen in den Omtrek werden de ruiten verbrijzeld. Het spoorwegverkeer tusschcn Athuis en Longwy is gestremd. Duitschland. De ex-koningin van Beieren. De gezondheidstoestand van de vroegere koningin van Beieren, Maria Theresja, die in de laatste dagen tengevolge van geringe voedselopname zeer verergerd was, heeft zulk oen wending genomen, dat het ergste te vreezen is. Maatregelen tegen de Spartacisten. Uit Berlijn wordt aan de ,,Msbd." ge- JBeind: hi Wilhelmshaven is alles rustig. De Ontwapening der arbeiders zal weldra vol komen zijn. Zoodra ook te Bremen deze maatregel afdoende blijkt, zal de regee ring troepen in Hamburg en Brunswijk sa mentrekken, om ook daar de orde te her stellen. Ook in Oldenburg schijnt men sehoon whip te willen maken. De president van dezen vrijstaat en de chef van politie, die bftide met de Spartacisten sympathiseeren, *ijn voor vier weken op verlof gesteld en zullen daarna wel niet meer in hun func ties hersteld worden. Zoo worden allengs in het Duitsche rijk de Spartacisten uit den weg geruimd. Te Berlijn hebben de Spartacisten-on- lusten een klein naspel gehad. Er is na melijk kwestie, wie voor de "door de schiet partijen aangerichte schade verantwoorde lijk is. Deze schade wordt voor Berlijn op 10 millioen mark geschat. De verzekerings maatschappijen weigeren de schade te ver goeden en verwijden de betrokken perso nen naar het stadsbestuur. De stad ech ter wijst iedere verantwoordelijkheid van de hand. Vermoedelijk zullen na jaar en dag de gerechtshoven wel uitspraak doen. In tegenstelling met het bovenstaande wordt uit Berlijn aan de „Tel." geseind: De geruchten over nieuwe groote opge zette pogingen der Spartacisten, om de macht in handen te krijgen, nemen meer en meer toe. Als de ziel der beweging wordt Adolf Hoffmann genoemd, het be kende radicale lid dor onafhankelijke so cialisten, wiens benoeming tot Pruisisch minister van Onderwijs zooveel lot de po litieke verwarring heeft bijgedragen. Gisting te Hannover. V. D. seint: De arbeiders te Hannover, die tot nu toe aan de zijde der Eberl-Schei- demann-regeering stonden, keeren zich nu tegen die regeering. Op 31 Januari hielden duizenden werkloozen, waaronder meer dan de helft in uniform, een straatbetoo- ging. Men droeg borden met opschriften, waarop van de regeering geëisclit werd ondersteuning en billijke levensmiddelen- verdeeling. De leidende krachten van den arsolraad zijn eveneens tegen de huidige rijksregee- ring. lieden zouden in een gi-oote volksvergade ring te Hannover Haase en Barth spreken om aansluiting bij do onafhankelijke so cialisten te bepleiten. Men wil te Hanno ver Berlijn afsnijden van het verkeer met Westfalen. Het aardappelrantsocn is ingekrompen tot 7/10 pond per dag. De werkloosheid neemt toe. De stemming is zeer zenuwachtig. De „Kölnischo" verboden. De „Kölnische Zeitung" van Zondagmor gen is niet verschenen. De courant mag op bevel van den IJritschen commandant te Keulen gedurende eenige dagen niet uit komen. Frankrijk. Een woord van Fcch. In een vergadering der Katholieken van Brussel, onder voorzitterschap van Z. Em. Kardinaal Mcreier, heeft do Staatsminis ter Carton de Wiart met schitterende welsprekendheid oen rede gehouden over hot verloop en de lessen van den oorlog. Na afloop bedankte kardinaal Mercier den redenaar en zeide: „In de Junimaand 1018 is de wending gekomen en de zegepraal begonnen; in die maand ontving bet H. Hart van Jezus onze belofte en die van de bisschoppen der geallieerden; dit geschied de den 7en Juni en generaal Foch wijdde zijn leger twee dagen later, den 9en Juni, aan het H. Hart toe. Sindsdien is de zege praal steeds klimmende geweest tot aan den wapenstilstand. Op de gelukwenschen, welke hem door Engeland werden ge bracht, antwoordde Foch vol aandoening: „Breng dank aan Hem, Wiens instrument ik ben geweest!" Spoorwegongeluk. In het station van Montieramey is een trein op drie Duitsche locomotieven geloo- pen. Drie.wagons zijn verbrijzeld. Tot nu toe heeft men 6 dooden en 18 gekwetsten geteld. Mevrouw Wilson en de gewonden. Mevrouw Wilson heeft een groot deel van haar vrijen tijd doorgebracht met het bezoeken van gewonde soldaten in de hos pitalen rondom Parijs. Zij komt meestal onaangediend en zonder herkend te wor den, treedt dan de hospitalen binnen, loopt door de gangen en spreekt vriendelijk met soldaten en officieren. Rusland. Ultimatum van Oekrajina. Volgens berichten uit Kieff, heeft de Oekrainsche regeering een ultimatum ge zonden naar Warschau met den eisch van een onmiddellijke ontruiming van Oekrai- nisch gebied, daar anders de oorlogstoe stand tusschen Oekrajina en Polen zou intreden. Portugal. Een nationale regeoring gevormd. Uit Oporto wordt d.d. 1 Februari gemeld: De overwinningen der monarchisten wor den bevestigd. Een nationale regeering is gevormd met Paivn. Coneciro als premier. Deze treedt levens als minister van Oor log op. De regeering heeft een groot deel van Portugal in haar macht en is in af wachting van de komst van Don Manuel. Vereenigde Staten. Geheimzinnige Chinaezenmoord. Ti Wong, liet hoofd der Chinecsche mis sie in de Ver. Stalen, en zijn beide secre tarissen, zijn vermoord gevonden. Het bureau der missie bevindt zich in de aan zienlijkste wijk van Washington. Do be weegreden tot den moord is volkomen on bekend. Na twee jaar is weder de eerste mail boot uit Engeland te Vlissingen aangeko men. In Maart begint de distributie van zui vere benzine. Cacao en cacaopoeder. Naar de „Ned." verneemt, zijn de dis tributiebepalingen, die tot nu toe door de N. O. T. waren vastgesteld voor de artikels cacao en cacaopoeder met ingang van he den opgeheven, waar er een voldoende aanvoer heeft plaats gehad en ook in de naaste toekomst is tc verwachten. Rogge. Bij de reeds binnengekomen ladingen tarwe en meel zijn thans twee ladingen rogge aangebracht. lint stoomschip „Delf land", van den Kon. Holt. Lloyd, is Za terdag met ruim 5000 ton van Philadel phia on het stoomschip „Delta", van de Vrachtvaart Mij. Bothnia met ongeveer 2850 ton van New-York te Amsterdam aan gekomen. Benzine. Het „Motorrijwiel" meldt: Uit betrouw bare bron vernemen wij, dat in de maand Maart aangevangen zal worden met de distributie van zuivere hezine. Tévens zal de prijs.aanmerkelijk dalen. Onderhandelingen tusschen Nederland on België. Volgens een telegram uit Brussel aan de „N. R. Ct." zijn den Lieer Waller, die de Nederlandsche Regeering vertegenwoor digde bij de besprekingen over de levering aan België van boter, vee en papier, nieu we voorstellen gedaan, en is hij naar Ne derland teruggekeerd om die aan zijn Re geering mede te doelen. Men denkt te Brus sel, dal die voorstellen zullen worden aan genomen, en dat de overeenkomst tusschen de beide landen binnenkort geteekend zal worden. Varkensvleesch uit Amerika. Het Ned. Tel. Agentschap seint uit Washington, dat volgens een verordening van het departement van den oorlogshan- del varkens én varkensproducten naar Ne derland en naar de Scandinavische landen mogen uitgevoerd worden. Aanvragen voor uitvoervergunningen moeten voorzien zijn van een getuigschrift van het Voedingsbureau der Vereenigde Staten, waaruit blijkt, dat de waar, die men uitvoeren wil, tegen den door het voedingscomité vastgestelden prijs zal ver kocht worden. Do Rijkskleedingvoorziening. Het Maandblad van den Ned. Bond van Werkgevers in het Heerenkleedingbedrijf weet mede te deelen, dat pogingen worden aangewend om de overgebleven rijksklee- ding te doen overnemen door den handel, door middel van een te vormen garantie syndicaat dat voor een bedrag van vela millioenen dezen strop zal hebben over te nemen. Er zou zelfs sprake van zijn, dat slechts export zal worden toegestaan aan die firma's die in het garantie-syndicaat deelnemen. FEUILLETON. EEN EDEL HART. ISO) Welnu, ga er heen, en tr'acht de waar heid te achterhalen. Rond tien uur den anderen dag kwam Jean terug. Heer de Rhodes heeft een reiskaart eerste klasse voor Bordeaux gevraagd, sprak hij. Hij deed vervolgens zijn reis goed inschrijven en is op den trein gegaan. Zijt gij er zeker van? Ik heb het gezien. En ik heb het sta tion verlaten toen de trein vertrokken was. En zal hij niet te Rayonne afstijgen 001 naar Astarac terug te keeren? Neen, want had hij dit inzicht, dan had hij zooveel reisgoed niet medegeno men; er was daar veel voorraad bij voor iZ|jn huishouden te Bordeaux. ..TT Voorzichtigheidshalve, ga maar eens ijken aan den kant van Astarac, om te Z1.en of nij niet weergekeerd is, of hij er *net terug verwacht wordt, r- Goed mevrouw, ik ga er op uit. Lerst laat in den avond kwam Tailladet tfeer thuis. De graaf is zeker en vast vertrokken, zeide hij, en denkt er niet aan terug te keeren, want Mathieu Puyloo heeft zich reeds te bed begeven. Jean Tailladet vergiste zich deerlijk. En Diane, meer uitgeslapen dan hij, had wel een voorgevoel gehad van dat, waartoe Jacques de Rhodes bekwaam was. En terwijl zij haar koetsier herinnerde dat hij den anderen dag inspannen moest om haar naar de kerk te rijden, zooals 't een deftige kasteelvrouw paste, was Jac ques de Rhodes terug op weg naar Astarac. Ja, hij was inderdaad te Bordeaux ge weest. Konden handlangers- van Diana, door haar verwittigd, zijn huis niet bewaken, en haar seinen of hij er al dan niet was? Jacques had al den tijd gehad om ter beurs te verschijnen, in en uit zijn woning te gaan, overal te komen waar hij moest gezien worden, door de personen, welke de markiezin konden gelast.hebben na te gaan of hij wel te Bordeaux was. Maar rond middernacht verdween hij op nieuw, stoomende naar zijn kasteel waar hij bij het aanbreken van den dag aan kwam. Maar ofschoon hij Mathieu Puyloo ver trouwen kan, toch verwittigde hij hem niet van zijn terugkomst te Astarac, en zonder dat iemand van zijn eigen volk hem gezien had, slenterde hij voort in de richting van het park v.an Argelles, waar hij het. weg rijden bespiedde van Diane naar de kerk. Zij schittert te gaarne boven de an dere menschen uit, en daarom begeeft zij zich hedenmorgen stellig naar de kerk, peinsde Jacques de Rhodes, die in een haast ondoordringbaar boschje verscho len zat. Inderdaad, toen do klokken der dorps kerk voor de Hoogmis klepten, verliet de markiezin met Inès het kasteel. Zij waren beiden in groot toilet, en re den weg in een open landauer. Jan Taiilladet, met een lakei nevens liem, mende de paarden. O! o! peinsde Jacques, zijn wenk brauwen samentrekkende, Annette Casta- rèdc is op het kasteel gebleven! Maar oogenblikkelijk voegde hij er bij: Nochtans moet ik haar dwingen ruim baan voor mij te maken. En haastig stapte hij naar het eere plein. 't Ging zooals hij 't maar wenschen kon. Door 't blaffen der honden verwittigd, dat een vreemde het kasteel naderde, ver scheen Annette op den drempel der groote Rijwielbanden. Naar de „Tel." verneemt, zullen als uit vloeisel van de economische overeenkomst met de geassocieerden binnen enkele maanden hier te lande een millioen rijwiel banden worden ingevoerd, n.l. 750,000 bui ten en 250,000 binnenbanden. Aanvankelijk zouden wij de beschikking krijgen over 500,000 buiten- en eenzelfde aantal binnen banden, doch daar wij hier voldoende bin nenbanden bezitten en groot gebrek heb ben aan buitenbanden, hebben de onder handelaars alsnog een wijziging als hier boven genoemd doorgevoerd weten te krij gen..Het ligt thans in de bedoeling der re geering bij de distributie dezer banden re kening te houden met de binnenlandsche voorraden, met dien verstande, dat iedere toewijzing voor de helft uit geïmporteerd en voor de andere helft uit binnenlandsch fabrikaat zal bestaan. De voorzitter van den Bond van Rijwiel bandelaren en -Herstellers in Nederland, de heer S. Bossen te II i 1 1 e g o m, heeft den minister van Handel zijn ontslag ge vraagd als lid van de commissie van ad vies inzake rijwielbanden, als protest te gen de willekeurige wijze waarop de ad viezen van genoemde commissie, speciaal wat de behartiging van de belangen van den detailhandel betreft, door het betref fende Rijksbureau worden genegeerd. Vertrek .Nieuw-Amsterdam". Het vertrek van de „Nieuw-Amsterdam" van Rotterdam naar New-York is bepaald op Zaterdagochtend 22 dezer. De dienst van de „Zeeland" hervat. Na ongeveer twee jaar is Zaterdag weder een mailboot uit Engeland aangekomen. De „Zeeland" meerde te ruim zes uur aan de ponten met 17 passagiers, 0. w. eenige kinderen. Met de scherpe controle der pas sen en van de bagage was geruimen tijd gemoeid. De passagiers moesten hier over nachten en konden eerst gisteren vertrek ken. Vorwarmïng der treinen. Ingaande Zaterdag zijn er maatregelen getroffen, dat de treinen beter verwarmd zullen worden. Officieel publiciteitsbureau. De „Res.bode" deelt mede, dat onze Re geering sinds eenigen tijd in onderhande ling is om een soort officieel publiciteits bureau in te richten, waar met name ook met foto's gewerkt zal worden, om het bui tenland beter inzicht te geven in onze toe standen. Spoorwegpersoneel. Vraag van den heer Kleerekooper be treffende de loonregeling van het spoorweg personeel: Is de minister van Waterstaat bereid nu de beslissing der Regeering ten aanzien van de loonen van het spoorwegpersoneel uiterlijk 8 Februari zal worden genomen zijn standpunt ten dezen zóó tijdig aan de Kamer mede te deelen, dat, indien noo- dig en gcwenscht, daarover in de Kamer nog kan worden van gedachten gewisseld, alvorens de Minister zijn eind-oordeel aan directies en personeel kenbaar maakt. Antwoord van den minister van Water staat: Zoodra de Minister, ter volvoering van de hem bij algemeenen maatregel van be stuur opgedragen taak, omtrent de loon regeling voor het spoorwegpersoneel een beslissing zal hebben genomen, zal hij gaarne bereid zijn daarover met de Kamer van gedachten te wisselen. Naar zijn gevoelen brengt echter een juiste opvatting van de op hem rustende verantwoordelijkheid niet mede, dat zijn aan de beslissing ten grondslag te leggen standpunt vooraf door hem aan het oor deel der Kamer wordt onderworpen. De Minister ziet zich derhalve genoopt de gestelde vraag ontkennend te beant woorden. Zilveren jubilea aan „De Tijd". De heeren F. J. A. M Wierdels en J. F. Kcnens vierden Zaterdag hun zilveren ju bileum als leden der redactie van het dag blad „De Tijd". De redactie van het blad, die, zooals zij terecht opmerkt, „de bezwaren ondervindt om in eigen huis over een directie te schrijven", geeft tal van bijzonderheden over de journalistieke loopbaan der beide jubilarissen, doch laat voor het huidigen van haren eminenten directeur een aantaê personen van beteekenis aan het woord, die, op verschillend gebied, de werkzaam heden van den heer Wierdels hebben gade geslagen. Dr. Th. de Vlaming, oud-hoogleeraar van het Groot-Seminarie te Warmond, !<Jiept herinneringen op aan 's heeren Wierdels eerste schreden op het journa listieke pad en huldigt hem als een waren „ridder" van de pen. E. J. de Groot, directeur der Amster- damsche Stadsdrukkerij, huldigt hem als grondig kenner van het drukkersvak _eo beschrijft zijn aandeel in de Staatscom missie, die rapporteeren moest over het technisch beheer aan de Algemeene Lands drukkerij. De heer J. B. van Dijk, Tweede Kamer lid en voorzitter der Alg. R.-K. Patroons- vereeniging, huldigt den jubilaris in zijn veelzijdigheid en den rijkdom zijner werk kring, terwijl de heer J. B. Vesters, hoofd, redacteur van het „Huisgezin", den „ga- boren journalist en polimist in hem rele veert. De heer J. W. Reese, directeur van de „Standaard", lid van het dagelijksch be stuur der vereeniging „De Nederlandsche Dagbladpers", prijst den organisator en herdenkt hierbij het tot stand komen van het collectief contract voor het typogra fisch bedrijf, waarin de jubilaris zulk eon werkzaam aandeel had. De heer D. Kouwenaar, voorzitter der vereeniging^ „De Amsterdamsche Pers", huldigt hem als kameraadschappelijk ver- eenigingslid, terwijl de heer L. Romer, di recteur der Amsterdamsche Grafische school en oud-leernar der vakschool voor typografie te Utrecht hem noemt den va der van het grafisch vakonderwijs. Als stichter en voortstuwer der Vereeni ging „De Nederlandsche Dagbladpers" wordt hij geëerd door den heer II. Kuijpera directeur van de „Maasbode". Den vaardigen publicist beschrijft de heer F. II. M. van de Griend, directeur der „Nieuwe Haarl. Courant". De heeren H. M. Thijssen, directeur van het ;Huisgezin" en J. R. van der Lans, directeur van „De Gelderlander", loven zijn werken voor „De Tijd". Gemengde Berichten. Spoorwcgongeval. Ruim drie uur Zon dagnacht is de goederentrein 4134 van Lage Zwaluwe naar Dordrecht op de brug van den Moerdijk in botsing gekomen met eenige achtergebleven wagons van trein 7038, die op de brug waren afgebroken. De locomotief van den tweeden trein is ont spoord, terwijl eenige wagons dwars over, de brug stonden. Er hadden geen persoon lijke ongelukken plaats. Het verkeer met het Zuiden des lands ondervond echter groote stagnatie. De weg via Zwaluwe Willemsdorp was gestremd. Reizigers, be stemd, voor de richting Zwaluwe en verder moesten via UtrechtGeldermalsen en Den Bosch hun bestemming bereiken. Belangrijke diefstallen. In de woning van de wed. K. in de Klein Nullanderstraat te Kerkrade zijn twee kisten met geld ge vonden, welke in den kelder Ijegrhven wa ren. Het geld is afkomstig van den te Aken gepleegden diefstal van 400,000 mark, waarover wij reeds berichtten. Een viertal personen zijn gearrestëerd, terwijl nog meerdere personen verdacht worden. Het onderzoek wordt door de marechaussee voortgezet. Valsche bons. Bij een winkelier in de Adelheidstraat te 's-Gravenhage is door, een dame een 150-tal bons aangeboien waarop rijst verkrijgbaar was gesteld. La ter bleek dat deze valsch waren. Voor den winkelier een strop daar hij en de rijst mist en voor een tijdlang uitgesloten wordt van distribui iogoëdei en Door zigeuners aangevallen. Eiken morgen om twee uur vertrekken van Weesp drie wagens met flesschen melk van „Neerlandia" voor Bussum, Hilversum en Laren. Ter hoogte van den Loodijk wer den de karrevoerders aangevallen door d# bestuurders van elf zigeunerwagens. De Weespers wisten den toestand meester te blijven tot na ongeveer twee uur de Bus- summer politie hen ontzette. Ruim drie honderd flesschen werden vernield. ingangdeur. Jacques besteeg reeds de trap pen der stoep. Mijn God! murmelde de vrouw, ver- bleekende, hoe ga ik hem beletten binnen te komen? Heer de Rhodes stond voor haar liet haar niet veel tijd om te overwegen. Breng me bij mijnen schoonzoon, Annette, gebood hij haar met zachte stem. Zij stotterde verschrikt: Ik mag niet, mijnheer, neen, ik mag niet? Waarom niet? De heer markies is uiterst zwak. Reden tc meer voor mij om hem eens te zien. De geneesheer heeft bot streng verbo den. Hij zegt, dat hij volstrekte rust be hoeft om in 't leven te blijven. Jacques had geen tijd te verliezen met nuttelooze woordenwisselingen. Hij besteeg den grooten trap; Annette volgde hem werktuigelijk op den voet, zich aan hem vastklampende, hem weerhou dende, liem duizend reden voorhoudende, uitgenomen de ware. Op zeker oogenblik dreigde zij de andere dienstboden ter liulp te roepen, zoo Jac ques het waagde nog een voet voorwaart® te gaan. Jacques keerde zich om. Zijn oogen scho ten bliksemflitsen, en hij zag zeer bleek. Zoo dus, beet hij haar toe, gij zoudt den treurigen moed hebben, mij te doe» wegjagen, mij, den weldoener van uw zoon? Annette wankelde en drukte haar beide handen op haar hart. God! mompelde zij, wat is dan mijn plicht? Iloe kunt ge dat vragen?... Wat heht ge mij vroeger gezegd?... Wat gewordt et nu van de eeuwige dankbaarheid, welke ge mij eertijds toczcgdet? Zijt ge mij dan niets verschuldigd voor al hetgeen ik ga» daan heb, voor uwen zoon? Geven die wèV daden mij nietrhet recht u te bevelen?. Hij rees op in zijn volle lengte, en on weerstaanbaar gebood hij haar: Ik beveel niet alleen mij door te la ten en#te zwijgen, maar ook te waken da* niemand mij store, terwijl ik bij markiM d'Argelles vertoef* (Wordt vfcrvalgdii

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 1