BUITENLAND. BINNENLAND. Blstfiöütie en Rantsoeoeerlng. f~DH blad verschijnt eiken dag, uïtgoz. Zon- en Feestd. De AbonnementsorgB bedraagt, bij vooruitbetaling, voor Leiden 15 ct' p. week, f2.— p. kwartaal; bg onze agenten 16 ct. p. week, f 2.15 p. kwartaal.Franco p. post f2.45 p. kwartaal. Het Geïllustreerd Zondags blad is voor de Abonné's verkrijgbaar tegen betaling van 25 ct. p. kwartaal, bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 ct., met Geïllustreerd Zondagsblad"8 cent. 10e Jaargang. VRIJDAG 31 JANUARI 1919. Bureau STEENSCHUUR 15 - LEIDEN. Interc. Telefoon 935. No. 2328 Postbus 11. De Advertentieprijs bedraagt 17tyj cent per regel* voor Handelsadvertentiën; Zaterdags 25 cent per regel. 221/j cent per regel voor gewone advertentiën; Zater dags 30 cent per regel. Voor ingezonden mededcelingen wordt bet dubbele van hot tarief berekend. Kleine Advertentiën, waarin betrekkingen worde» aangeboden of gevraagd, huur en verhuur, koop en verkoop 50 cent; Zaterdags 75 cents, van 30woorden De stof triumpheert. lie Katholieke afgevaardigde, de heer Deckers, heeft in de Tweede Kamer een motie ingediend, waarin de regeering wordt uitgenoodigd, maatregelen te ne men tegen de uitstalling en verkoop van onzedelijke lectuur in den stationsboek- handel. Deze motie is door de liberale pers, na tuurlijk, niet met heel veel waardeering ontvangen. In een overzicht van een der vrijzinnige bladen de Niéuwe Crt. wordt den af gevaardigde verweten gebrek aan „rui men blik" en „vrijen geest" de gebrui kelijke .terminologie! Maar de Kamerover zichtschrijver laat dan toch ook niet na, den heer Deckers een pluim op den hoed te steken: Het eerste gedeelte van de rede van den heer Deckers klonk ons wel zoo sympathiek in de oaren; inzonderheid bij de door den spreker- gemaakte op merkingen over het spoorwegvervoer van levende dieren. Ligt in deze tegenstelling geen cynische toeken ing van de „moderne" levensbe schouwing? Hulde voor iemand, die het opneemt voor een goede behandeling der dieren smaad voor denzelfde, als hij zijn rnede- mensehen, en in het bijzonder de ontvan kelijke, reine jeugd, wil beschermen tegen «ie ergernis en de gevaren der onzedelijk heid, der meest schaamtelooze pornogra- phif! De lichamen der dieren be schermen de zielen der kinds- r o n ten prooi laten vallen aan een sa tanisch winstbejag, aan een duivelscha boosheid De stof triumpheert 'n in-droeve triumph! V Verkeerd gemikt. Wij hebben medegedeeld een bericht uit den Statenkieskring Gouda, waarin ver meld werd, dat de heer Moerel, die als candidaat voor de Provinciale Staten "op de lijst is geplaatst als no. 3, met zijn op- volger, den heer v. d. Weijden, van plaats beeft verwisseld, zoodat hij nu no. 4 is ge worden. D e T ij d, die dit bericht ook ontving, teekent er het volgende bij aan: „Dit staat er zoo zonder meer, alsof het de incest gewone zaak is. En toch lijkt ons dergelijke omwisseling niet oorbaar, zood,at wij in ernstige over weging geven, zulke transactie niet-uit te vocrerL Dg candidaten worden aangewezen door de leden der kiesvereeniglng en ook de rangorde op de lijsten wordt door hen of hun besturen vastgesteld. In geen geval behoort, naar onze meening, hooger- be roep te worden toegelaten bij de candida ten. Dezen moeten vóór de definitieve can- didaatstelling zich kunnen terugtrekken, maar-behooren dan van de lijst te worden afgevoerd. Zou men die mogelijkheid ope nen, dat candidaten onderling de plaats mochten bepalen, die zij wilden innemen, dan wordt de deur opengezet voor allerlei misbruiken. Wij houden ons overtuigd, dat in het ens vermelde geval hiervan geen sprake is, maar zulke voorbeelden kunnen aan stekelijk werken. Het eerste en het laatste woord bij het samenstellen der candida- teriiijst behoort te zijn aan de kiezers en niet aan de candidaten. Trekt er een uit, dan moet een nieuwe stemming uitmaken, wie zijn ledige plaats zal innemen. Geen stuivertje wisselen!" Tot zoover De T ij d welker beschou- wing-wij in haar geheel hebben overge nomen, omdat er inderdaad veel waars in ligt. Maar toch in het onder havige geval loopt het blad veel te hard van stapel! Een praten van „stuivertje wisselen" zou bij een omruiling van plaatsen op de de finitieve candidatenlijst op z'n plaats kun nen zijn, maar h i e r is 't o. i. niet van pas. Wat toch is het geval? Het aftredend lid, de heer v. d. "Weijden, behaalde 3111 stemmen, terwijl de heer Moerel 3127 stemmen op zich vereenigd zag, dus slechts 16 stemmen meer. Van een uitspraak der kiezers, volgens welke de heer Moerel no. 3 op de lijst moet staan en de heer v. d. Weijden no. 4, kan dus al heel bezwaarlijk sprake zijn; veel eerder van een toeval van liet lot! En 't pleit voor de waardigheid des hee- ren Moerel, dat hij met zoon1 toevallige meerderheid den heer v. d. Weijden, die jarenlang in de Staten de kiezers voortref felijk heeft vertegenwoordigd, niet van de derde plaats wil verdringen. Als hier gesproken wordt van „stui vertje wisselen" en afkeuring wordt geuit, dan is 't verkeerd gemikt. Wilson's programma gezegevierd. Geen losscheuring van Rijnland. Wilson naar Brussel. Het lijk van Rosa Luxer burg. OVERZICHT. Een bericht in de Amerikaansche pers jubelt over een derde overwinning van Wilson ter vredesconferentie, een overwin ning op de annexatie-uitingen. Wilson zou namelijk zijn standpunt hebben doen zege vieren en doen begrijpen, dat niet gerecht vaardigde inlijvingen niet geduld zullen worden. Het is bijna te mooi om het te gelooven en de toevoeging, dat de zaak nog niet op papier staat, doet wel eenigen twijfel rij zen. Men gelooft zoo graag wat men wensclit en alle Amerikanen hopen na tuurlijk, dat Wilson bij het internationale voetbalspel te Versailles, een groot aantal doelpunten zal maken, voor hij 15 Febr. naar zijn land terugkeert om tijdelijk, naar men zegt, aan het hoofd zijner delegatie door oud-president T'aft vervangen te wor den. Een kleine overwinning vergeleken met de groote, die nog uitbleef is voor zeker, dat de elkaar bevechtende nationa- liteiten in de voormalige Donau-monarchie gehoor geven aan het verlangen der Vre desconferentie, om hun troepen terug te trekken uit de betwiste gebieden, ook Po len en Tsjecho-Slovaken. Een der Poolsche gedelegeerden heeft verkljiard, dat zijn land de grenzen her steld wil zien van voor de verdeelingen van •1772 en 1793 met inbegrip van de stad cn de provincie Thoin en een uifgang- naar zee over Danzig verlangt, beschermd door een streek Poolsch gebied. Het is voor sommige lui. die door Poolsclien landhon- ger zijn bezeten, al een tam programma. België. Nationale hulde aan Kardinaal Mercier. In 1915 werd een comité tot stand ge bracht, mot het doel, 'kardinaal Mercier een medaille 'aan te bieden. Tot nn toe kon, wegens verschillende omstandigheden aan dit voornemen nog geen gevolg worden gegeven. Thans echter zal de hulde weldra worden gebracht. De medaille is gemodelleerd door Jules Jourdain; verkleinde modellen zullen ver kocht worden en de opbrengst zal ter be schikking van den gevierden primaat wor den gesteld. Wilson naar Brussel. Er zijn aanwijzingen, dat president Wil son nog steeds de hoop koestert, Brussel te kunnen bezoeken voor zijn terugkeer naar dé Ver. Staten en het is waarschijn lijk, dat hij dit uitstapje op het allerlaat ste oogenblik voor zijn vertrek zal maken. Er zijn verschillende data genoemd, maar inderdaad is .de president verhinderd ge weest om deze maand naar België te gaan ten gevolge van de belangrijke zaken, die zich op de vredesconferentie hebben voor gedaan. Waarschijnlijk is, dat hij aan zijn bezoek aan Brussel een bezoek aan de slagvelden zal vastknoopen. Men vermoedt dat hij ongeveer 8 of 9 Februari Parijs zal verlaten'en na bovengemeld bezoek naar -Brest zal gaan, waar hij -tusschen 12 en 15 Februari zal aankomen. De tramstaking te Brussel. De tramstaking duurt nog steeds voort. De stakers hebben minister Wauters ver zocht als bemiddelaar op te treden. De directies hebben nog niet medegedeeld of zij de arbitrage aanvaarden. Men ver wacht echter, dat het conflict spoedig zal worden opgelost. Duitschland. De Grondwst. In de vergadering van dé volkscommis sarissen en den CenUalen Raad is het ont werp voor de grondwet aangenomen. Het lijk van Rosa Luxemburg. Volgens Duitsche bladen bevindt zich het lijk van Rosa Luxemburg in de handen der Spartaciërs. Het moet zoo verminkt zijn, dat het onkenbaar is geworden. Tegen do afscheiding van Rijnland. Gisteravond heeft er naar Wolff uit Berlijn seint een zeer druk bezochte vergadering plaats gehad, waarin leden van verschillende partijen met nadruk te gen de plannen ter afscheiding van het Rijnland uit Pruisen protesteerden. Versenigde Stalen. Voor de voedselvoorziening van Europa. Het wetsontwerp, waarbij 100 miiioen dollar wordt toegestaan voor de Europee- sclie voedselvoorziening is door den Se naat en het 1-luis van Afgevaardigden aan genomen. Het behoeft thans nog alleen de onderteekening van- den president. Taft als plaatsvervanger van Wilson? Volgens verscheidene bladen staat het vast, dat Wilson, tijdens zijn afwezigheid, als leider van de Amerikaansche delegatie, vervangen zal worden door Taft, den eeni gen oud-president van de Ver. Staten, die nog in leven is. Credieten ingetrokken. Het Huis van Afgevaardigden nam met algemeenc stemmen een wetsontwerp aan, waarbij de voor leger 'en vloot verleende credieten ten bedrage van 15 milliard dol lar weer werden ingetrokken. De Vredesonderhandelingen Wilson's vertrek. De datum, waaróp Wilson waarschijnlijk naar Amerika vertrekt, is 16 Februari, aldus meldt het „Hbld".'". Protest van Duii3ch!and. Gister heeft de Duitsche regeering een protest tegen den „roof der Duitsche kolo niën" gepubliceerd. Lloyd George niet naar Londen terug. Lloyd George zal deze week niet naar Engeland terugkeerèn. Een politiek diner, dat op 4 Februari te zijner eere zou wor den gegeven, is uitgesteld. De eischen van Australië. Op een conferentie der eerste ministers kwam men tot het besluit, dat de federale regeering rechtmatige aanspraken kan doen géiden op een schadeloosstelling door de vijandelijke, landen jegens de uitgaven, ciiè zij'vóór dén oorlog' heeft gedaan. in de Tweede Kamer deelde de Minister van Landbouw mede, dat het broodrant soen gehandhaafd zal blijven. Verkorting van den duur der vetkaart is niet mogelijk. De aardappeloogst blijkt zóó voldoende, dat meer aardappelen voor drogen moeten worden beschikbaar gesteld. Er komt eert Staatscommissie voor het Pacnivraagstuk. 1 Maart krijgen 2500 ambtenaren van Crisiszaköïi ontslag. De „Noordam" heeft cocosolio, grondno- tonolie en rijst meegebracht. De onderhandelingen met België: steen kool voor vee, zijn afgesprongen omdat Boigië de kolen niet kan tevoren van de gewenschte qualiteit. Regeeringsbloem. De minister van Landbouw heeft, met ingang van 3 Februari: lo. toegevoegd aan de lijst van goederen, bedoeld in art. 1 der Distributiewet 1916, regeeringsbloem; 2o. den verkoopprijs van de gemeenten, bedoeld in art. 3 van genoemde wet, be paald op f 30 per 100 K.G.; 3o. den inkoopprijs voor gemeenten, be doeld in art. 3 van genoemde wet, bepaald op f 36.35 per 100 K.G. De minister van Landbouw maakt be kend, dat de prijs van regeeringsbloem voor bereiding van scheepsbeschuit, bollen en wafelen en ten dienste van res taurants van 27 dezer af bedraagt f 36.35 per 100 K.G. Boter enz. De minister van Landbouw maakt be kend, dat de bon 2de week van de boter-, mélange A- en B- en margarinekaarten voor het derde tijdvak geldig is van 1 tot en met 9 Februari a.s. Kalveren. De minister van Landbouw heeft inge trokken zijn beschikking van 13 Juli 1918, voor zoover deze betrekking had op de af levering en het vervoer van kalveren. Kool. De minister van Landbouw heeft: I. a. ingetrokken de onder Ila van de beschikking van 12 Oct. j.l. gestelde in koopprijzen voor de gemeenten, voor zoo veel betreft roode en gele kool; b. de onder sub I lo., van bovengenoem de beschikking genoemde stapelgroenten aangevuld met het artikel Deensche witte kool; II. vastgesteld de navolgende maximum inkoopprijzen voor de gemeenten: a. voor Februari 1919: roode kool per 100 K.G. f 13.70; gele kool per 100 K.G.,f 13; witte kool (Deensche) per 100 K.G. f 11.50; b. voor Maart 1919: roode kool per 100 K.G. f 14.50 gele kool per 100 K.G. f 14.25; witte kool (Deensche) per 100 K.G. f 12.50; III. vastgesteld: a. een maximum kleinhandelprijs voor Deensche witte kool van 6 cent per K.G.; b. een maximum tusschenhandelprijs voor Deensche witte kool van 4 ct. per K.G. Erwten en stamboonen. De minister van Landbouw heeft be paald dal voor erwten en stamboonen, welke ingevolge zijne beschikking van 2 Jan. j.l. (zaaizaadregeling) voor den zaai verhandeld worden in partijen, kleiner dan 10 K.G. de navolgende maximumprijzen voor den kleinhandel gelden: Erwten (alle soorten) f 0.60 per K.G., Stamboonen (alle soorten) f 0.56.per K.G. M e n i e. De minister van Landbouw heeft opge heven het verbod van aflevering en ver voer van menie. Kalizeep. De minister van Landbouw heeft voor de periode van 28 'Jan. tot en met 24 Febr. 1919 voor kcilr/eap eer; maximum prijs bij gebruik voor industrieele doeleinden van f 72 per 100 K.G. vastgesteld. Carbid. Het Bureau voor "Mededeelingen inzake de Voedselvoorziening meldt: Het blijkt nog niet voldoende tot den kleinhandel en het publiek te zijn doorge drongen dat sinds 23 dezer de beperkende bepalingen op calcium carbid zijn opgehe ven. Alleen zijn de maximum prijzen blij ven bestaan en is het afleverings- en ver- voerverbod voor hoeveelheden van 50 K.G. en hooger gehandhaafd. Bij hoeveelheden beneden 50 K.G. is de aflevering dus vrij geworden. Ten gevolge van deze nieuwe beschikking is weder toegestaan: le. het gebruik van calcium carbid voor rijwiellantaarns; 2e. het onbeperkt gebruik van calcium carbid voor alle doeleinden, dus ook voor huisverlichting, verlichting van straten, en dergelijke; 3e. het gebruik van calcium carbid als bij verlichting ook voor hen, die over gas, electriciteit, petroleum of kaarsen be schikken. GEEN STEENKOLEN UIT BELGIE. Havas (Reuter) meldt uit Brussel: Deze week kwamen hier twee Neder- landsche afgevaardigden aan om met België te onderhandelen over de levering van steenkolen in ruil tegen een zeker aantal Néderlaudsch rundvee. Over den prijs is men het gemakkelijk eens gewor den, maar de besprekingen zijn afgebro ken, omdol de steenkoolnijverheid in haar tegenwoordigen loestand niet in staat i3 de gevraagde soort steenkolen te leveren. De Nederlandsclie herren hebben Brussel verlaten. Aanvoer s.s. „Noordam" Het s.s. „Noordam" van de Holland-^ Amerika-lijn heeft van Batavia le Rotter* dam aangevoerd 5000 ton cocosolie, 700 toi< grondnotenoiie en 500 tjn rijst. De vischvoorziening. De stoomtreilers „Rotterdam" „Dor« drecht", „Zaanstroom I" en „Zaanstroont II* van de Visscherij-Maatschappij Zaan stroom te IJmuiden, zijn Donderdagavond van daar naar Fleetwood vertrokken om( deel te nemen -aan de visscherij aan do Britsche Westkust. Aangezien deze trcilerf van voldoende kolen zijn voorzien, zullen ze rechtstreeks naar Engeland oversteken. Het s 8. „Westerdijk". Het s.s. „Westerdijk" is gistermorgen van Baltimore te Rotterdam binnengekoh men met een lading meel voor de Nedor:« landsche "Regeering. Schoenenbeurzen. De Nederlandsche Bond van Schoenwiri* keiiers en de z.g. luxe groep hebben 1.1. Maandag te Utrecht een schoenenbeurs ge opend. Rotterdam en Den Haag hebben ook reeds een dergelijke beurs, terwijl het plan is de volgende week eveneens zulk een beurs te openen in Arasterdam. De bedoeling, die bij de oprichting dezeij beurzen voorzit is, de groote voorraden schoenen bij winkeliers aanwezig, te ver handelen. Zoolang deze voorraden niet Sijn opgeruimd, wordt noch bij fabrikanten* noch bij grossiers door de leden dezer ver- eeniging besteld. Te Utrecht werd den eersten keer voóü ruim f 8000 omgezet, terwijl over partijen ter waarde van f 8500 nog onderhandeld wordt. Een werkgoversvakbond in de Metaal nijverheid. Naar wij vernemen,^liebben voornam» werkgevers in de Metaalnijverheid teH stand gebracht een werkgeversvakbond ge naamd de „Metaalbond", waarbij zijn aan gesloten de voornaamste werkgeversver- eenigingen en groote werkgevers in ons land. Het hoofddoel van den Metaalbond is om bij de leden zooveel mogelijk op de zelfde wijze de arbeidsvoorwaarden, waar onder hun werklieden werken, te regelen en te verbeteren. Onlangs is van Katholieke zijde een der gelijke vakbond opgericht. De actie van het spoorwegpersoneel. Door den Prot. Chr. Bond van Spoor-» en Tramwegpersoneel is le Utrecht een zeer druk bezochte vergadering gehouden, waarbij afgevaardigden van de af deelingen uit het gel) eel o land tegenwoordig waren,, ter bespreking der nieuwe loonregeling voor het spoorwegpersoneel, terwijl even eens sterk werd geprotesteerd tegen de wijze waarop door de socialislischgezinde. spoorwegorganisaties de Christelijke bon den thans worden bestreden. Met algemeene stemmen werd de vol gende motie aangenomen: „De besturen van den Protestantsch- Christelijken Bond van Spoor- en Tram wegpersoneel, op Dinsdag 28 Januari 1919 te Utrecht in vergadering bijeen; gehoord de besprekingen omtrent het on derhoud met de directies en den minister; gaan accoord met de houding van het hoofdbestuur in zake de gevoerde actie betreffende de nieuwe loonregeling; verklagen de loonen, neergelegd in het door de maatschappijen aangeboden ont werp beslist onvoldoende; betreuren, dat het ontwerp R. D. V. geen rekening houdt met de rechtmatige wen- schen van de organisaties; dragen het hoofdbestuur op dit ter ken nis te brengen bij de directies en den mi* nister en - dringen aan op krachtige doorzetting der actie, teneinde de alleszins billijke eischen te zien doorgevoerd. Protest tegen de 5 pet. invoerrechten. Gisteren werd te Hengelo een vergade ring gehouden van de voorzitters der Ka mers van Koophandel te Hengelo, Almelo, Enschede en Oldenzaal, ter bespreking van het voorsel detr regeering om 5 pet. invoer te heffen op alle goederen, door bemidde ling der N. O. T. ingevoerd. Besloten werd aan de commissie van rapporteurs voor dit ontwerp een telegra fisch request te zenden, waarin geprotes teerd wordt tegen het voorgenomen be sluit der regeering. Alleen de heffing op garens en manufacturen zou in de millioe- FEUILLETON. EEN EDEL HART. Maar Diane was niet gerust. Reeds den volgenden dag toog zij naar Parijs, voor de eerste maal Inès, die nu zes jaar oud was, onder de hoede latende van Annette Castarède en haren echtgenoot. Zij nam enkel Jean met zich, die zoowel haar ver trouwde knecht was als haar koetsier. Dit plotseling vertrek maakte Fabien ongerust, en geen twee dagen waren ver hopen of hij was op zijne beurt te Parijs. Op het oogenblik dat hij een reiskaart had hij de markiezin per telegram van zijne komst verwittigd. 't Was in de lente. De twee eclitgenooten bleven een dag of vier, vijf afwezig. Toen zij in 't gebergte terugkeerden, zag Diane er woest uit, ongenaakbaar; 's mid dags ondernam zij lange wandeltochten, ®n haar oogen keken zoo hardvochtig en naar gelaat was zoo dreigend, dat zij ieder een schrik aanjoeg. Zij raasde tegen haar zelf als een krank- ^nnige, en scheen ten prooi aan buitenge wone opgewondenheid.. Gij zult eens rijk wezen, zei ze tot Inès, gelukkig en benijd, en dat zult ge mij te danken hebben. Waarom zal ik rijk wezen? vroeg op zekeren dag het kleine meisje. De heldere oogopslag van het kind ont stelde de markiezin, maar zij herkreeg aan stonds hare koelbloedigheid en ant woordde: Omdat -ik u gaarne zie, en daarom heb ik gezorgd dat niemand u het geluk kan betwisten. Het volk der streek, Diane's aardige handelwijze bemerkende, beklaagden haar en zeiden: I-Iet verdriet brengt haar verstand op hol; de heer markies loopt op zijn laatste beenen. Inderdaad, sedert zijn laatste reis naar de hoofdstad, ging Fabien's gezondheid achteruit, men kon 't zien. Hij was als door vliegende tering aan getast. Nochtans, hij hoestte niet, maar zijn krachten smolten weg. Zekeren dag, zonder Diane te raadple gen, die zich, trouwens, weinig met stoffe lijke zaken inliet, deed hij een belangrijke houtverkooping. Zij bracht hem ongeveer zestigduizend franks op. De markiezin was juist naar Pan ge reisd, waar zij het huwelijk van een barer bloedverwanten ging bijwonen en er een maand verblijven. Hij nam die ge legenheid waar om naar Parijs te ver trekken. Ilij bleef twee weken van huis. Toen hij terugkwam, wqrd hij bedlegerig. Hij komt er niet meer van op, ver klaarde de oude dokter Cabanes, de levens bronnen zijn in hem uitgedroogd. Zoodra Diane wist, dat haar man ziek was, keerde zij huiswaarts. Waar zijt gij geweest? Fabien? vroeg zij hem. Te Parijs, antwoordde hij kortaf. Wat gaan doen? Een geneesheer raadplegen. Zeker waar? Waarom zou ik liegen? Hoe komt het, dat ge nu zoo bekom merd zijt om uwe gezondheid, gij die u nooit wildet verzorgen?... Tgt nu toe geloofde ik niet dat ik ziek was, ik achtte mij enkel wat verzwakt. En thans?... Thans, Diarie, heb ik schrik!... Van wat? Rekenschap te moeten geven zonder het kwaad te herstellen dat ik gedoogd heb. Zij geloofde hem, en dat de vreeze te moeten sterven hem ongelukkig maakte. Dit stelde haar gerust; van den ande ren kant, zij gevoelde diep medelijden met den man, die zij, alles wel ingezien, toch vurig bemind had. Zij omhelsde hem. Ik zal u zoo goed verzorgen, Fabien, sprak zij, dat ik u genezen zal. Wij zijn nog jong, wij zullen nog blijde dagen be leven. Neen, ik niet meer... Waarom niet!... Bemint gij mij dan niet meer? 'Zij omhelsde -hom, en trachtte hem met haar blik te betooveren. Ik zie u gaarne, zuchtte hij. Wees dan gelukkig. Dan zou ik uit mijn geheugen en mijn hart het beeld moeten rukken van... Diane huiverde. Stiller, somberder nog, voegde hij er bij: Van haar, die gij gedood hebt, van 't arme kind. Maar Diane was haar zelve weer mees ter. Wroeging had op haar geen.vat. Zeer kalm haalde zij de schouders op, én met misprijzend medelijden sprak zij: Waarachtig, Fabien, gij hebt gelijk, gij zijt ziek. Maar hare gerustheid was geweken. Met zijn besluiteloozen wil was de markies tot alles in staat. Zij zou hem dus kort in het oog houden. Zij nam plaats aan zijn bed, verliet hem niet meer, trachtte hem t« verstrooien, sliep in hetzelfde vertrek en bewaakte hem dag en nacht. HOOFDSTUK III. Het geheim van den doode. Het werkzaam leven dat Jacques d» Rhodes leidde te Astarac, had noch zij» kommernissen, noch zijn wanhoop veN dreven. Zoo min de dood als de vervlogen jar»» deed in dit diamanten hart, de liefde en- d« teederheid verdorren, zelfs niet verzwak* ken. Hij betreurde zijn vrouw en zijn dochtea als op den dag van haar afsterven. Hij bezocht dikwijls de kleine marmer»,» kapel, welke hij geregeld met bloenit«a versierde. CWordt vervoigd^

Leidsche Courant | 1919 | | pagina 1