Gemeentelijke Aankondigingen. GELDIG VERKLAARDE BOKS. De Burgemeester der gemeente Leiden brengt Ier algemeene kennis dat vanaf he den tot en met Vrijdag 10 Mei geldig is .verklaard: Eon No. E S9 voor 1 K.G. ZANDAARD- APPELEN a 5i/o cent per K.G. Bon No. E 100 voor ons RIJST a 10 cent per pond. N. G. DE GIJ SELA AR, Burgemeester. Leiden, .7 Mei 1918. Bepalingen betreffende de beperking van het gasverbruik. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van de gasvenbruikers, dat krachtens artikel 17bie van de Ver- "ordening (betreffende de levering van gas, door hen de volgende voorschrften zijn vastgesteld betreffende de beperking van het gc-bruk van gas: 1. Vanaf heden is het tot nader order uen aangeslotenen op het gasbuizen- net der Stedelijke Fabrieken van Gas en Electïiciteiti (liieijia genoemd „verbruiker") verboden gedurende het tijdvak tusschen twee maandelijksche - meteropnemingen (hierna genoemd „maand") per perceel voor verlichting en verder huish 1 Jelijk gebruik (uitgezonderd koken) meer gas te verbruiken dan 10 M3. 2. Verbruikers, die gas voor kookdoelein- den gebruiken, imogen, behalve de boven genoemde hoeveelheid per maand, ten hóógste extra verbruiken 20 M3., vermeer derd met 2 kub. M. voor elk inwonend lid van het gezin. 3. Verbruikers, die met gas verwarmen, mogen gedurende de maanden Mei, Juni, Juli, Augustus en September geen gas voor verwarm i n g gebruiken 4. Verbruikers, die gas yoor industrieeie doeleinden (koken, smelten, ctrijken, enz.) benutten, mogen per maand t^n hoogste gebruiken 30 pet. van hun verbruik in de maand November 1916. Ten behoeve van gasmotoren zal, in dien de verbruiker, ter beoordeoling van den Directeur der Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit, in de gelegen heid is of geweest is zich voor electrische drijfkracht in te richten, geen gas meer worden verstrekt. 5. In peroeelen, die een electri.vhe licht installatie hebben, iis het verbruik van gas voor verlichting verboden. 6. In noodzakelijke gevall -n, e.a. bij' grootverbruikers, zooals gestic 1 ten zieken huizen, enz., kan aan gafir. er bruikers <p schriftelijke en gemotiveerde aanvrage aan den •Direct eur der Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit een grootere hoe veelheid gas tea- (beschikking wvrdeh ge steld. Aanvragen, die betrekking hcbl-cn op het beschikbaar stellen van meer gas voor verlichting, kunnen niet in overweging genomen worden, voor zoover, ter beoor deeling van den Directeur der "Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit, de meerdere bemoodigxle verlichting langs electrischen weg kan worden verkregen. 7. Overschrijding van de krachtens deze voorschriften aan een verbruiker toegestane hoeveelheid kan worden gestraft met af snijding van de gastoevoer gedurende ten minste 1 en ten hoogste 14 dagen. Wederaansluiting aan de gasleiding kan uitsluitend geschieden, na vooruitbetaling ten kantore der Stedelijke Fabrieken van Gas en Electricitejt, van <ïe kosten van af- en aansluiting, ten bedrage van f 2. 8. De uitvoering; en het toezicht op de naleving van deze voorschriften is opge dragen aan den Directeur der Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit, behou dens beroep op Burgemeester en Wethou ders, die beslissen, na ingewonnen advies van Commissarissen der Fabrieken. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 7 Mei 1918. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. «Hedenavond Ie halfaeh\ vergadert de gemeenteraad al hier ter bespreking van een ingekomen adres inzake voedselvoorziening. STADSNIEUWS. Jan Botermans. f Na een korte, doch hevige ongesteld heid bloedstorting in de hersenen is gisteren in het öt. Elisabethsgesticht overleden de heer Jan Botermans, lid .van den gemeenteraad, bestuurslid van het Steuncomité, directeur van de naarn- looze vennootschappen 1ste en 2do Leid- sche Maatschappij van Grondbezit. De overledene, die behoorde tot ds «Vrijzinnig-democratische Parlij, had se dert 1911 zitting in den Raad der ge meente. Sinds korten tijd was hij lid van de Commissie van Fabricage. Op betrekkelijk jeugdigen leeliijd, hij was 56 jaar oud is hel leven van dezen schijnbaar zoo krachligen man afgebroken. .Wie hem nog slechts een drietal we ken geleden heeft igadegeslagen als iemand, staande in de volle kraent van het leven, zich gevend _gehe«el en al aan zijh velerlei maatschappelijk werk hem moet wel bij dit onverwacht sterf geval (.schokken, het „memento morr'. De heer Botermans had vele vrienden, •Was bekend bij bijna iediereen. Hot was een man van spontane opwellingen en doortastend bandelen. Hij gaf zich, zoo- als hij was... Zijn goed hart, zijn rond borstigheid, had hem. vooral ook in do kringen der werklieden, met'wio hij krachtens zijn maatschappelijke funj lies veel in aanraking kwam, veel waai peering verworven. De ïïe'graïcnis ÏÏe-cïl plaats a.s. Donder-, dag te 12 uur op het Rhijnhof, Pt. I. P. Mathesis Scientiarum Genitrix. Bij .'net eand'examén van het Genootschap Maithéois Scientiarum Geriatrie slaagden de na te noemen candidaten, t. w.: voor Wis- en Natuurkunde: P. J. va.n Aartsen, C. G. van Be uitering, H. W. Blote, J. W, Boehrmer, G. Brummelkamp, E. M. Butcr, W. PI. Doove, J. van Ees, M. Hannaart, A. van der He'ijdem, C. Kas telein J. van Katwijk, D. Knol,ter Jr., A. van Konijnenberg, F. Kriek, 3. J. L&11&- horst, J. W. MaaiVenise, J. N. van Nieuw- kenke, Th; Th. J. van N-ifteirilc, P. H. H. A. Onstenk, J. Oudshoorn, Tlh. ]f..M. Pleij, N. -P. van Rossen, J. Sommie ling, J. Stig- ter, P. J. J. Weerlee, alten te Leiden; J. G. de Beer, Bergen op Zoom; J. Brokaar, Wass&maar; A. II. Hartman,, Helder; C. Hoi 1=man, W. II. Plomp en C. Swerie, al lien tie Leiderdorp; IP. J. W. de Loos, Av'e- reesit; O. P. J. A. van Os, Den Helder; C. W. Spanjer, idem; J. C. van Straaten, Den Haag. Beschrijvende meetkunde en perspectief: F. J. A. van Beukei ing, Ph. L. F. M. van -dier Drift, C. Guldenmond-, A. van Weerén, allen te Leiden. Bouwkunde W. Th. Br'eedelvedd en P. Kooreman, heiden te Led den. Steuncomité. Bij den eersten penningmeester zijn in gekomen de navolgende biljetten: N.V. Leidsch Dagttjlad f 100; Gefons. M. f 10; X. IJ. Z. f 10; Wed. J. H. W. f25; L. v. S. f 2.50; P. v. S. f 10; G. G. f 10; jubileum comité Elsa Maus f 12.78; H. v. d. B. f 5; J. B. f50; G. S. f 2.50. Totaal met onze vorige opgave f 11412.44. Ons- tekort wasf 14.106.48 Veirzonden 2000 biljetten, Ontvangen 341 (biljetten - 11.412.44 Blijft tekort. f 2.C94.04 Leidsch Kruisverbond. In de groote zaal van „Zomerzorg" gaf het - Leidsch .Kruisverbond gisteren een propaganda-avond, waar als spreker op trad de WelEerw. Pater P. C. Frigge, gees telijk adviseur. Na het cingcn van het Sobriëtas-lied, waarbij mej. La Rivière aan de piano ac compagneerde, opende de voorzitter, de heer Van de Pol, de bijeenkomst en heette allen welkom, vooral den Eerw. adviseur' terwijl hij de hoop uitsprak, dat heb Leidsch Kruisverbond door trouw verga- deringbezoek en vurige propaganda weer «mocht toenemen in ijver voor de goede Roomsche Drankbestrijderszaak, geholpen door de steun en medewerking van bui tenstaanders en propagandisten. Hierna verkreeg, de WelEerw. Pater Frigge het woord. In zijn inleiding sprak de Eerw. spr. een welkomstwoord tot den voorzitter, die door zijn energie en werklust in andere plaat sen getoond heeft ijver te bezitten voor .de Rooimsche Drankbestrijding. Overgaande' tot het onderwerp: Drank bestrijding, wees spr. erop, dat het noo- dig; was, dat velen zich aansluiten om het alcoholisme te bestrijden, daar een weer galoos gebruik ervan ons volk benadeelt, schadelijk is voor .zijn' lichamelijk, geeste lijk en zedelijk leven. 'De drankgewoonfe ondermijnt het gestel, verwoest de gezond heid en is een langzaam werkend vergif. Een groot percentage vroege sterf gevallen treft men aan hij de alcoholisten. Hun geestelijk leven wordt er ten zeerste door geschokt, daar hun verstand wordt beneveld en krankzin nigheid dikwerf het onvermijdelijke gevolg is. Ook worden drankzuchtige ouders ge troffen'in hun kinderen, daar dezen maar al te dikwijls de schadelijke gevolgen van de drankzucht, hunner ouders ondervinden. Onnoodig is het te «zeg-gen, dat drank voor kinderen zeer nadeelig is. Waar im mers de volwassenen de uitwerking ervan niet ontgaan, daar.zeker zullen de kinde ren den nadeeligen invloed ondervinden. Hoe treurig de gevolgen zijn op zedelijk gebied, kan niet beschreven worden. De dronkaard toch, zichzelf vergetend, vergeet, zijn pücihten als man en vader, verwaar loost huisgezin, God en godsdienst en baant zich een zekeren weg naar het eeuwig; verderf. Met treffende voorbeelden staaft de Eerw. spreker zijn lezing en gaat door de middelen op te noemen, waardoor de drankellende wordt verminderd. De eendracht vooral, het gezaimenlijk streven om den vijand alcohol te bestrij den, moet te baat genomen. Daarom roept spr. op jongelingen en mannen,meisjes en vrouwen 001 zich aart te sluiten aan de Roomsche drankbestrijding. De eerw. spreker besloot zijn .treffende rede met de schoone woorden: Als men ook slechts één dronkaard uit zijn slechte gewoonte verlost, één vader, één huisgezin voor de drankellende heeft behoed, hééft meriniet tevergeefs geleefd. Een spontaan applaus brak los uit de aanwezigen, die met volle aandacht den eerw. redenaar hadden gevolgd. Onder da pauze werd een collecte gehou den, die de som van f 10 opbracht. Hierna werd door de afdeeling „St. Ge- nesius" opgevoerd het blijspel in 2 bedrij ven: „Professor Droomstede" of „De vijf niet bij elkaar", wat veel lachlust onder de toehoorders opwekte. De rollen werden goed gespeeld en de spelers verdienen ze ker een woord van lof.v Om half elf werd deze goedgeslaagde propaganda-avond gesloten. Academienseuws. LEIDEN. Geslaagd voor het doctoraal examen in de Ned. letterkunde mej. .1. Jvl. van Gelder te Leiden v.h. te Utrecht, candidaatsexamen scheikunde de hoer Th. J. 'J'. Mattaar, te Rotterdam; cancü- daats-examen wis- en natuurkunde de heer A. J. G. Nortlone te Roltciuam. Letteren en Kunst. Kunstavond. 't Is'geregeld een nieuwe attractie, welke de Belgische Kring van Leiden weet te be reiden. Meerdere feestavonden van ge noemden Kring hebben we reeds medege maakt, cn bij al deze, sluit die^van giste ren zich waardig aart. Ter gelegenheid van de opening der tweede «tentoonstelling van den Leidsclien Kring, was deze kunstavond in de kleine Stadsgehoorzaal belegd ten bate der wer ken door den Kring gesteund. De opkomst was uitstekend, en «zoo is het «mogelijk, dat. de Kring in werkelijkheid geldelijke baton van dezen avond zal hebben getrok ken. Maar er waren ook andere baten, en wel baten van oprechte kunst, welke zich den ganschen avond door uitt-en. Doch vooraf in 't kort de openingsrede genoemd, welke de voorzitter van den Kring, rnr. Alfons de Groeve, Ihield. Nadat spr. allen had welkom geheeten, en het doel .van den kunstavond had uit eengezet, herinnerde hij er aan, wat de Belgische Kring in Leiden reeds heeft ge- praesteerd. En spr. noemde als resultaten, dat .0. a. aan vijf Boigische krijgsgevange nen irt Duitschland tussbhenbeiden paket- ten met versnaperingen worden gezonden, en dat hun ook eedelijken steun wordt verleend. Verdef vestigde spr. de aandacht op de te houden tentoonstelling, op het werk der boekerij, en. op het feit', dat voor de uitgewekenen in Leiden. than9 een ge zellig tehuis i9 ingericht. Dit alles bracht uitgaven met .zich aldus spr. en daar om ook was deze kunstavond ingericht. Maar de Kring heeft door dezen avond ook willen toonen de Belgische muziek- en liederen-kunst, welke niet zeer bekend zijn. 't Is wel geen muziek, rechtstreeks uit België geïmporteerd want dat gaat door den oorlog niet maar 't is Belgi sche muziek, welke in Holland of toevallig in Duitschland voorradig was. •Hierna wijdde mr. De Groeve een korte bespreking aan Benoit, den wekker van hel Vlaamsche lied, en aan vele anderen, zooa!4 Gevaert, Desmet en Hullebroeck, die op Benoit's toon eijn gekomen. Door hen allen is de Vlaamsche liederenschat rijk en verscheiden geworden. Ten slotte gin.g] spr. na de muzikale op vattingen der componisten, welke het pro gramma vermeldde: Tinei, de classicus met« zijn strengen vórm en ware Bach-ver- eering, Mortelmans, de merkwaardige per soon, niet slechts als liederendichter, maar ook als componist; Hullebroeck, de pro pagandist van het gpede volkslied, met zijn eenvoudige aceoorden, en zijn frissclie gegevens; en eindelijk Mestdagh, de joviale dichter van liefdeliederen vol fijnen hu mor, maar ook de componist', zij het dan niet als een classicus, gelijk Trnel en Mor telmans. Na deze uiteenzetting, hoopte mr. De Groeve, dat was duidelijk geworden, dat naast de VTaamsche letterkunst ook be staat een Vlaamsche liederenschat. Vooral het volks- en het strijdlied zijn er hoog ge roemd. Spr. toonde dit aan met' een schoo ne p'croratie op „De Vlaamsche -Leeuw". Hierna werd een aanvang gemaakt met Ihet uitvoerige, doch afwisselende pro gramma. Daar trad op 'mej. Mien Dries- sen, die wij hier .'.00 dikwijls reeds moch ten hooren, en die steeds opnieuw bekoort met haar klankrijke, zuivere sopraanstem. Wat voldeden die Vlaamsche liedekens uit stekend, en hoe karakteristiek wist zij ze weer .te geven. Denken we slechts aan de beide nummertjes van Hullebroeck! De naam van mej. Marie Batenburg, als waardig comparante,. prijkte gelukkig ook weer op het programma. Haar te hooren, met haar mede te voelen, is werkelijk een genot. Zij, de vaardige klavier-virtuose, weet) zoo echt te boeien, mee te sleepen, te illustreeren, wat zij vertolkt. Zeer teeke nend sprak dit wel bij de Menuet, maar vooral bij de Adagio van Edgar Tinei! Dat was uitbeelding van klassieke muziek, door een pianiste, die-haar taak serieus opvat. Een tot nu toe voor ons onbekende, was de heA' P. Veenstra, die zich reeds bij zijn eerste nummer van Saint-Saëns, onthulde als een ervaren violist, een technicus, een fijn-voeler. Zijn jeugd is voor hem ge lukkig geen aanleiding geworden tot oppervlakkigheid. Met groote waar- deerin&i voor zijn werk hebben we hem gevolgd, en de conclusie zal onver deeld gunstig zijn. Hoe viel zijn accentua tie te roemen, en hoe vaardig was zijn streek. Hij had wel een overgroot succes bij zijn auditorium. Ten slotte trad op als declamator de Vlaamsche leeraar aan het Conservato rium, de heer Modest Lauwerijs. Terwijl wij hem eerst van de grootte soberheid hadden verdacht, ontplooide hij zijn talent allengs, en beeldde uit het leutige „Jeugd" van Stijn Streuvels. Lauwrijs «heeft hier veel gepraesteerd; hij slaagde er in, de verschillende sentimenten oprecht weer te. geven. Dit bleek vooral bij „Klokke Roe land" van Albr. Rodenbach. Dit was wel een pakkend slot van zijn optreden. Hij heeft er een indruk door achtergelaten, voortspruitend uit zeer gevoelde decla matie-kunst. Zoo is deze kunstavond van den Belgi schen .Kring te Leiden uitstekend verloo- pen, en enthousiast zullen allen huistoe zijn gegaan-. Vermelden we nog dat er voor de dames-medewerkenden bloemen waren. De tentoonstelling. Om 3 uur dezen namiddag is de ten toonstelling van den Belgischen Kring in de Stadsgehoorzaal geopend. Er waren vele aanwezigen bijeen, die werden toege sproken door mr. De Groeve, die in een aardig speeehje het doel van de tentoon stelling uiteenzette, rj.l. ten hate van de vak- en wetenschappelijke boekerij ten dienste van het Belgische veldleger. Op de keurig ingerichte tentoonstelling zagen we werk van A. Bay ens, klos- en naaldekant, borduur-^ inleg- en huisvlijt- weric van Belgische geïnterneerden en uit gewekenen. Verder warerver ten bate van bovengenoemd doel vei'verschingen en een tomboia. Op oen en ander komen wij morgen .meer uitvoerig terug. Staten-Generaal. TWESiDE KAMER. Vergadering van heden. De Voorzitter stelt voor, aaiy de agentia nog e enige wetso u-werpen toe te voegen, waartoe wordt beslot om. Verder dealt de Voorzitter medo, dat de Centrale Secties hebben .besloten Woens dag 10.30 v'.m. e enige wetsontwerpen in de afdeelingen te onderzoeken, waaronder het ontwerp tot wijziging dier Disitributie- wet en de aanvulling der Scliepenvcrde- ringswet. De 'heer Van Raalte (U.-L.) atelt voor, het wetsontwerp tot uitbreiding van de haven te Vliisisingen ook in de afdee- iingen te onderzo eiken. De «heer Kleerekooiper (S.-D.) sit-elt voor, het wetsontwerp taj aankoop van aandeelen dier spoorweg-ma a tsschappij>en ook nlog, in de afdeelimgen te onderzoeken. Het voorspel-Van Baal te wordt hierna in stemming gebracht en aangenomen met 43 tegen 17 stemmen. •Het voorsiiel-Kleeretkoper wordt aange nomen met 30 tegen 27 stemmen. De heer Nolens (R.-K.) koont. he.t- voor, -dait die Kamer bezig is srpoedwerk te doen, \waardoor d)e (boel vastloopt. Het gaat mietr'aan, om al d'ie wetfiCKivwerpen morgen vóór hallf één te behandelen e«n daarom sfteCt spr. voor, morgen den ge- ih'eelen dag in de afdóelingen te verga deren. De V o o r z i 11 e r heeft daartegen be zwaar, <al begrijpt hij ooik niet, dat de Kamer nog allerlei belangrijke ontwerpen aan de agenda toevoegt, terwijl men de volgende week op reces wil. Di.y geldt vooral ten opzichte van het voorstel- KLeerekooper. De heer Mar chant (V.-D.): Het is niet de bedoeling diRi ontwerp in openbare behandeling te mennen. De Voorzitter: Dan heeft Wet af- deelingsonderzoek op morgen ook geen nut, Spr. stelt voor, morgen van halfelf tot half één in de «afdeelingem te vergade ren en wanneer men wiet gereed is, de openbare vergadering om 4 uur te ver dagen en dan weer in de afdeeliingen te gaan. Hiertoe wordt z. h. st. besloten. Laatste berichten. De burgeroorlog in China. LONDEN, 7 Mei. De „Times" verneemt d.d. dc-zer uit Sjanghai, dat de Ghinee- sche bladen met beigliséiheid verzekeren, dat Hajasji, de Japaneche gezant te Pe king, den Ghineeschen minister-president Toean heeft bezocht, en hem heeft mede gedeeld, van de Japansche regeering de opdracht te hebben gekregen, zijn bemid deling aan 4«e bieden in het geschal tus schen de noordelijken en de zuidelijken. De greote 9lag in het Westen. BERLIJN, 7 Mfei .(Draadloos). Officieel. Op het gevechtsterrein was de anïlLerio in den morgen zeer levendig. Beschieting in het Oosten. BERLIJN, 7 Mei. Draadloos). In die ha ven van Maniup&l zijn de Duitse he troepen door Rueaieehe schepen beschoten. Van het Macedonische front. «BERLIJN, 7 Mei. (Draadloos). Sterke Engelsche afdeelingen hebben gis'teravond Bulgaarsche stellingen bij Dojram aange vallen. De vijand werd Ceruggehouden Het Hcngaarsche Ministerie. BUDAPEST, 7 Med. (Draadloos). De mi nister-president Wekenle is met de vor ming van het' ministerie bela^. Een Russische beurs heropend. RIGA, 7 Mei. (Draadloos»). Na onder breking van date jaren, is de beurs weder om geopend. Amerikaansche trcepen naar Italië. BERN, 7 Mei. (Draadlbos). Uit New- York 'wordt bericht, daft, Noord-Amerikaan- sche troepen naar It«allië worden gestuurd, mits Italië de Centrale troepen krachtig aanvalt. In Azië. BERLIJN, 7 Mei. (Draadloos). Aanval len van Engeteclie brigades bij Jericho en. aan den Jo,rdaan zijn door Centrale troe pen afgewezen. Na hevigem strijd i9 de vijand teruggeworpen. Optreden van Lemsnow. WEENEN, 7 Mei. ^Draadloos). Uit Pe king wordt gemeld, dart de Kozakken- aanvoerder Lemenow uit Mantsjoerije voortgaat op t.e trekken tegen de. Bolsje- wiki in Siberië. Ook in Trans-Baikalië is de actie ten gunste van Lemenow. 417e STAATSLOTERIJ. Trekking van 7 Mei. Vierde Klasse. .Tweede Lijst. Hooge Prijzen. No. 6437 f 1500. - Nos. 11158 18951 em 18980 iede.r f 1000. No. 12031 f 400. No. 9148 en 19898 ieder f 200. Nos. 259 350 2146 9491 10391 11518 11932 12616 16254 17995 18373 en 20539 f 100. Prijzen van 65.— 1 71 109 121 141 195 213 237 239 269 282 416 421 452 467 482 518 520 530 565 584 625 634 693 694 6% 737 785 787 845 848 889 900 909 924 933 1017 1021 1042 1082 1139 1199 1237 1258 1259 1294 1307 1317 1322 135-1 1360 1382 1410 '1467 1532 1609 1625 1636 1658 1687 1716 1728 1733 1812 1850 1860 1908 1920 2010 2061 2114 2143 2169 2180 2198 °°07 2Tv 2257 22G6 2292 2305 2354 2378 2383 23S9 2436 2438 2446 2463 2477 2486 2509 2511 2655 2699 2746 2771 2778 2813 2841 2S87 2907 2919 2958 3067 3225 3227 3243 3282 3289 3300 3310 3311 3318 3319 3387 3389 3112 3418 3431 8168 •3496 3544 3546 3547 R683 3658 3667 3697 3700 3722 3725 373*4 3777 3810 3831 3866 3881 8922 3956 3958 3985 4019 4057 4148 4176 4231 4262 4300 4311 4314 4319 4366 4427 4461 4462 4472 4182 4574 4613 4619 4658 4710 4743 4790 4806 4815 4889- 4939 4944 4950 4993 4991 5006 500% 5015 5040 5059 5084 5091 5104 5144 5184 5197 5208 5211 5221 5249 5283 v 5354 5448 5598 5603 5611 5635 5639 5748 5895 5897 5913 5922 5973 5975 5986 5996 6008 6039 6060 6194 6225 6226 6260 6286 6292 6329 5162 6482v 6501 6547 6606 G619 6632 6097 6704 6717 6725 6779 6814 6817 6856 6871 6890 6910 6942 6953 6965 6966 7140 7149 7246 7416 7417 7425 7427 7439 7467 7514 7527 7569 7572 7581 7630 7650 7658 7673 7743 7757 7836 7843 7868 7876 7895 7930 7937 7942 7968 7987 806-4 8088 8159 8163 8i70 8190 8195 8228 82-40 8248 8282 8300 8301 8305 8356 8398 8404 8454 8492 8538 8556 8649 8650 655 8692 8696 8701 8717 8815 8831 8837 8853 8892 8899 8938 8961 8968 9023 .9055 9068 9094 9127 9134 9135 9151 9205 9229 9236 9268 9295 9313 9315 9328 9378 ■"•9428 9452 9534 9538 9547 9554 9583 9610 9646 9704 9762 8929 9835 9844 9856 9859 9904 9977 9992 10152 10157 10173 10223 10237 10243 10253 10268 10280 10342 10345 10386 10393 10423 10453 10475 10517» 10537 10562 10568 10604 10619 10635 10645 10670 10677 10689 10701 10725 10786 10811'. 10874 10884 10892 10903 10928 10975 10986 10988 11004 11014 11031 11050 11061 11078' 11098 11109 11208 11233 11358 11500 11551' 11574 11624 11635 116-47 11657 11677 1167£ 11702 11795 11796 11822 11831 11895 11923' 11934 11937 12044 12081 12096 12105 12271 12276 12288 12369 12393 12410 124-17 12495 12545 12546 125% 12597 12673 12685 12690. 12688 12704 12785 12816 12861 12C95 1289G 12939 12953 12980 13053 13066 13095 13113 13139 13204 13291 13322 13337 13340 13393- 13420 13429 13459 13483 13-495 13525 13553 13556 13576 135 §3 13649 13700 13702 13719 13742 13783 13788 13797 13801 13825 13832 13865 13S88 13898 13941 13982 140-43 14109 14132 14149 14158 14193 14J97 14200 14271 14287 1429S9 14339 14346 14372 14393 14416 14433 14444 14508 14527 14584 14586 14700 14721 14731 14737 14740 14811 14880 14887, 14909 14922 14925 14953 14957 14977 15033 150-41 15076 15084 15086 15106 15119 15165 15184 15218 15276 15311 15330 15335 15358 15380 II 15-495 15497 15537 15547 155G2 15573 15625 15665 15693 15695 15704 15713 15790 15796 15804 15837 15849 15855- -15867 15945 15953 45984 16020 16024' 16088" 16116 16119 16192 16198 16242 16271 16327-f 16356 16375 16412 16422 16424 16500 16513 16527 16538 16548 16618 16635 16650 16656 16657 16693 16700 16732 16736 16W7 16758 16788 16902 16913 16940 16942 169G9 16979 16983 17033 17073 17117 17119 17132 17140. 172-41 17293 17324 17349 17395 17-402 1740Z* 17328 17474 17516 17518 17522 17534 17538 17547 17579 17603 17609 17617 17685 17713 17776 17815 17864 17868 17926 17910 17970 17989 17999 18051 18079 18113 18115 18116r ,18174 18176 18186 18209 18210 18214 18219 18254 18256 18293 18330 18379 18414 18436- 18449 18461 1&512 18528 18533 18542 18557. 18578 18604 18630 18637 18671 18748 18780 18785 18812 18873 18879 18957 19006 19031' 19055 19062 19075 19112 19114 19126 19130 19227 19274 19311 19343 19376 19454 19538 19597 19601 19606 19610 19617 19628 19643 19703 19717 19806 19810 198-42 19854 19858 19863 19865 19877 19976 19989 20006 20020 20062 20091 20113 20156 20198 20208 20318 20322 20325 20328 20400 20565 20593 20595 20639' 20889 20941 20961 20965 20980 21000 4e Klastse, le Lijst: 12407 m. z. 12471.. Marktberichten LEIDEN, 6 Mei. Groentenveiling. Spinazie I f6.a f8,00, spinazie II f0,00 a f0,00, per 100 K.G. Raapstelen f4, 5,00, Radijs fS,f4,Seidery f2,00 a fo,00, Prei f 10,00 af 11,00, alles per 100bos. Salade I f6,00 a f8,00, Salade II f4.—fó.— per 100 krop. Rabarber 2 a 4 Ct. per stuk. Handel vlug. KATWIJK a/d. RIJN, 6 Mei. Veiling der Tuinbouwv. „Kafwijk en Omstreken". Spinazie, binnenland f3,— a f6,50 per 10O K.G. Prei, binnenland f5,00 a f7,00 per 100 bos. Aanvoer 2600 bos. Spinazie, handel slecht, onverkoopbaar. ROF.LOFARENDSYEEN, 6 Mei. Veilingbc- richt. 'Sla f5,205,60 per 100, Peulen fS,50 per 10 pond, Aardbeien 54—68 Cent per. bakje. ROTTERDAM, 7 Mei. Vee. 100 Paarden, 0 Veulen, 0 Ezels, 702 magere runderen, 100 vette runderen, 79 vette kalveren, Nucht. kalveren 591, graskalveren, 3 schapen, '81 varkens, 156 Biggen, 75 Bokken. Prijzen per 72K.G. van: Koeien en Ossen Vette Kalveren 00—0.0.00 Stierenet. Prijzen per stuk van mager vee: Melkkoeien, 250-600, kalfkoeien 275-650, stieren 00, pinken 150-200, graskalveren 00, vaarzen 200-800, alles mager vee; biggen 30-50, slacht- paarden 000000, paarden 500800, hitten 200350, Fok Nuch. kalv. 25-50,slachtnuch. kalv.biggen p. week 3.20—3.50, over- loopers 75130. Boter. Aapvoer 0/8, 0/16 vaten. Prijzen le f 0.2e f0.—3e f0.00, 74 stukken van V2 K.G. f 0.f 0, F.ieren. Geen. Vette koeien en ossen: aanvoer tamelijk, alles in beslag genomen; Stieren: alleen jonge fokstieren, aanvoer onbeduidend; Vette kalveren: aanv. red., handel bijna geen, alios in beslag genomen; Mngcro Melk- cn kalf koeien: aanvoer behoorlijk, handelietB betor, prijzen iets hooger, beide exemplaren boven noteering; Jong vee: aanvoer goed, handel tamelijk, prijzen nog vrg hoogNuchtere fok- en slacbtkalveren: aanvoer behoorlijk, handel redelijk, prjjzen voor fokkalveren vry hoog; Blachtkalveren in beslag genomen; Werk paarden en hitten: aanvoer redelijk, handel vrij kalm, pryzen op dezelfde hoogte, slacht- paarden niet aangevoerd; Biggen: aanvoer klein, handel langzaam, prijzen op de zelfde hoogte; Uverh: aanvoer redelijk, handel ta-

Leidsche Courant | 1918 | | pagina 3