Uit de Omgeving Adverientiën. t Gemeentelijke Aankondigingen. GELDIG VERKLAARDE BONS. üe Burgemeester der gemeente Leiden „engt ter algemeen©. kennis dat vanaf he len tut en met Vrijdag 3 Mei geldig is ver jaard: Bon E S1 voor 1 K.G. ZANDAARDAPPE- IZM a 5% ceni per K.G. Ben E 92 voor 1 ons RIJST a 14 cent per pond. De verkoop van prei zal morgen voortge zet worden. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 1 Mei 1918. Vleeschvoorziening. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van de ingezetenen, dat op morgen (Donderdag) voor yarkensvleesch in aan merking kcenen de nummers der Levens middelenkaarten van 8000—14090. De verkoop geschiedt' uitsluitend op Let Openbaar Slachthuis van v.i.n. 9" uur— p.m. 6 uur. f Geldig is bon E 88 voor 1 ons varkens vleescli. Gegadigden 'gelieven hunne levensmid delenkaarten en- verpakkingsmateriaal mede te brengen. Iedere ingezetene komt voor dit vleesch jn aanmerking. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 1 Mei 1918. v Broodkaarten. De Burgemeester der gemeente Leiden brengt ter algenieene kennis dat de Minis ter van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft goedgevonden te bepalen: 1. Onder intrekking van zijne beschik king van 10 April 1918, Rijksbureau voor de Distributie van Graan en Meel (C. 3. K.) dat met ingang van 27 April 1918: a, op de boijsl der wittebroodkaarter^ welke geldig zijn voor den aankoop van bloem. resp. Regeeringsbloeiar, in plaats van 125 gram 75 gram bloem, resp. Regee- ringsbloeim-, zal kuhnen worden gekocht en verkocht; b. op den bon der bruïTibroodkaarten welke geldig is voor den aankoop van meel, resp. regeeringsmeel, in plaats van 250 gratin 150 gram meel, resp.- regeerings meel, zal kunnen worden gekocht* en ver kocht. 2. Dat artikel 6 van .zijne beschikking van 30 .Augustus 1917 met ingang van 27 April 1918 zal worden gelezen alsjyolgt: De inwoners eener. gemeente,-ten aanzien waarvan een' besluit overeenkomstig arti kel 1 is genomen, zullen tegen inlevering van een wittebroodkaart, bruinbroodkaart of roggebroodkaart resp. 1 K.G. tarwe bloem', tarwemeel -of roggemeel en tegen inlevering van een aanvullingswittebrood- kaart resp. 0.8 K.G. tarwebloem, tarwe meel of roggemeel kumven ontvangen. Vaatwerk. De Burgemeester der gemeente Leiden brengt ter kennis van belanghebbenden dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, fabrikanten en verbruikers van en handelaren in vaatwerk uitnoodigt zich uiterlijk 4 Mei 1912 schriftelijk aan te mel den bij het Bureau Nijverheid,-Kneuterdijk 8, 's-Gravenhage, onder opgave van firma naam, nauwkeurig adres en aard van be drijf. Deze aanmelding moet geschieden onder gesloten couvert, waarop links bo- -ven duidelijk te vermelden „vaatwerk". Door het Bureau Nijverheid zullen aan fabrikanten, handelaren en verbruikers vragenlijsten worden toegezonden, welker nauwkeurige invulling aan belanghebben den dringend wordt: aanbevolen. Onder verbruikers van vaten worden niet gerekend te vallen .-.ij, die slechts bij uit zondering vaten voor eigen gebruik aan- koopen, terwijl onder handelaren slechts worden verstaan degenen, die van den handel in vaatwerk een hoofdtak van be drijf maken. Met de belangen van degenen, die aan dezen oproep geen gevolg geven, zal bij eventueel ten opzichte .van vaatwerk te treffen maatregelen geen rekening kunnen worden gehouden. De jaarvergadering der Maatschappij zal plaals hebben op Woensdag 12 Juni a.s. Geloof en Wetenschap. 't Viel wel te- betreuren dat er gisteren- avnd een .zoo beperfct auditorium in de kleine Stadsgehoorzaal aanwezig was, om bij te wonen de belangrijke lezing, welke prof. J. Knaapen, van Heeswijk, hield voor ..Geloof en Wetenschap", Doch die er wa ren, zullen, oin te spreken met den voorzit ter, dr. Taverne, met groote aandacht de lezing gevolgd hebben, welke allen pakte door de ruime mate van apologie, welke er in vereenigd was, en door den rijkdom van verheven gedachten, welke de spreker over zijn toehoorders uitstortte. Prof. Knaapen, voor de zesde maal hier optredend, sprak dan over „den Levenden Christus". Voor 40 jaar aldus spr. -- werd in Frankrijk door Ernst Renan het laatste woord gesproken over den „volks menner" Christus, Die toen e.g. als God heid werd erkend, maar dan in den geest, zooals het volk dit verstond, toen liet uit riep: „Wees gegroet, Koning der Joden". Gelukkig zijn er-millioenen, die hun Christus anders huldigen, en Hem .toezin gen: „Christus resurgens Christus op rijzende uit den dood, sterft niet meer", hij beheercht het leven en den tijd. Maar toch, 't is nog altijd: Christus of Barabbas. Doch wij houden steeds onze oogen gericht op de stralende figuur van Christus, en vragen: „Wat dunkt TJ van Hraa, en Wien zegt Gij, dat de Zoon des menschen is?" En dan antwoorden wij met Petrus: „Gij zijt Christus, den Zoon van den levenden Go-d". In allerlei theoriën heeft de werelu trach ten uit te eoeken, of Christus wel was De gene, voor wien-Hij zich uitgaf. Men heeft de vraag over het wonder behandeld, en getracht, de waarachtigheid van het evan gelie te treffen. Maar zonder succes. Pe trus woord heeft weerklank gevonden over de geheele wereld. Weten wij dus, wie Christus is, dan ook kunnen wij een bovennatuurlijk leven lei-* den oim Christus. Hij was het ware licht, dat scheen in de duisternissen; Hij kwam in de wereld om ons te leeren, wat wij d^c almacht God's noem.en. En zoo gaat de mensch weer terug tot God, zooals Goéihe's Faust den Christus wilde bereiken, desnoods door de vlammen der hel heen. Want „Deus charitas est", en die liefdé danken wij aan geheel het leven van Jezus. Gods liefde blijft voor ons een mysterie, tenzij God zo ons openbaart. En Hij open baart ce: Zijn liefde is goedheid. Goedheid deelt mede, en aldi»s wordt de mensch deel genoot van Gods glorie. Gods liefde verder is teedei'heid en barmhartigheid, zacli'moe digheid, ja de daad zelf. Want de daad van Christus" was Zijn zoendood voor on> allen. Vervolgens is Gods liefde toewijding en zoekt daarom éénwording met den mensch. Daarom heeft Christus ons gege ven Zijn eigen vleesch en bloed, zeggende: „Neemt en eet, dit is Mijn lichaam; drinkt, .want dit is Mijn bloed; doe dit te Mijner gedachtenis". God kwam in de wereld ajs het ware licht. En dat licht is niet «neer te verdrin gen, zoodat Christus voortdurend in 'ons leeft. Hij verblijft op onze altaren, en bied', er het offer aan van Zich -zelf, dat de Kerk aanvaardt. .Maar als Christus in ons leeft, dan ook zijn wij-levende Christussen, en moeten wij daarom Christus' leven op aarde uit breiden. Een 50-jarig jubileum. Heden herdacht onze stadgenoot de heer J. Burgerjon, den dag waarop hij, vóór 50 jaren in ekenst t-Vaci aisJpesielier bij de tinna Van £end en Loos. Nadat ae jubilaris mei zijn echtge- noole door den oudsten kantoorbedien de per rijtuig van zijn woning was ai- behaald, vonct de ontvangst plaats te.i kantore der firma Yan üend. en Loos, B'reestraat. Namens de hoofd-administralie dier Maatschappij wenschte de direcleui, de heer J. A. A. v. d. Horst, den jubilaris geluk met zijn gouden ambtsleest an dankte hem, onder aanbieding van een oorkonde en een feestgave onder cou vert, voor de groote toewijding en stipte plichtsvervulling, gedurende een haivi eeuw aan den dag gelegd. Door het 3-jarig zoontje van den directeur werd dij jubilaris een bloemstuk aangeboden. Als persoonlijkblijk van waardei- ring ontving hij nog van den directeur een i'otogralische groep in gouden lijst van het te Leiden werkzaam zijnde per soneel, terwijl namens dat personeel, door den stalbaas H. Lemmers, een fraaien leuningstoel werd aangeboden. Ook van het Leidsche publiek en den Handel, waren vele blijken van belang stelling ontvangen, zoodat den jubilaris een aanzienlijke feestgave onder cou vert kon worden ter hand gesteld. Op de Breestraai, in dè omgeving van het kantoor, wapperden tal van vlaggen. Zichtbaar aangedaan dankte §urger- jon voor de ondervonden belangstelling en verliet, nadat de eerewijn geschon ken was, met zijn echtgenoot© per rij tuig het kantoorgebouw om dien feest dag verder genoeglijk te slijten in den kring zijner familie en kennissen. Ten zijnen-huize vond hij nog eenige bloemstukken van beambten en hun echtgenooten. St. Liduina-MeiEjespatronaat. Ter gelegenheid van het jaarfeest van het St. Lidiöina-Patronaat was gisteren een feestavond georganiseerd in de groote z/aail van „Zonderzorg" voor de leden en haar onderis., In ziijn openingswoord riep de weleerw. heer J. J. van Santé, directeur van het patronaat, allen een. hartelijk wenk om toe.. Sprekend over het wezen van het Meisje-s-- patronaat, gaf de eerw. directeur een dui delijk beeld van het véle goede en nuttige, wait, in het patronaat giek'weekt wordt, rui et alleen op godsdienstig, maar ook op maatschappelijk gebied. De kennis van den godsdienst, zoo sichoon door. haar vrome gebruiken en instellingen', moet .bet meisje opvoeden tot een echt christelijke, deugdzame vrouw, en het -onderricht op Ltoiffelijk ^gelbied maakt (haar qen waar sieraad voor het. huiselijk leven. Hoewel in benarde -tijden levend, wordt er toch feest gevierd, aldus d'e eerw. spr. Dit echter kan niet andiers! Deze feest- viering dringt zich als noodzakelijk op, is een ware uiting van den opbloei van het patronaat, en deze Oudej*savond wordt gegeven, om te toonen, wat de meisje© kunnen leeren, indien zij getrouw het pa tronaat bezoeken. Na deze opening werd door de leden met frisisahé stemmen hot Patronaat si ied gezongen en werden eenige eenvoudige,, maar lieflijke imuzieiknummertje,? ten ge- bcore gebracht. Ook door 'enkele mooie voordrachten werden de aanwezigen aan genaam bezig gehouden. Het herhaaldelijk langdurig applaus bewees ten volle hoe zeer de praeetatiee van de leden werden gewaardeerd. Onder de pauze nam de eerw. directeur de gelegenheid te baat, om nogmaals aan te dringen op toetreding tot het patro naat. en ZijnEenv. spoorde vooral de onderis aan ,hun kinderen van deze heil zame instelling te laten pr of.it eer en. Na de pauze werden nog enkele liederen en tooneelstukjes ten beste gegven, die dooi- aile op een voortreffelijke manier werden vertolkt. In het slotwoord sprak de eetrw. direc teur een woord van- dank tot aillc aanwe zigen voor de betoonde belangstelling en ffpraik.de hoop uit, dat het St. LidUina- palronaat onder Gods zegen moge voort gaan met het nuttige wenk en dat er vele getrouwe, ijverige ledcai zich zouden aan sluiten. Een hartelijk applaus bewees de instem ming der aanwieziigeji met het gesprokene en in opgewekte stemming gingen ai] 1 en huiswaarts.. Steuncomité. Bij den len penningmeester ingekomen de. navolgende hiljettc-n: F. G. C. B. f 50; Leidsche Levensvierzekering-Mij. f 100; F. R. f5; E. C. f25; Dr. W. J. L. f5; J. P. N. f 10; C. B. R. f5; G. f3; H. C. H. 15. Totaal met oraie vorige opgave 1 10.164.16. Ons tekort wa«= f 12.219.79% Verzonden 200(1 bil'j et-ten Ontvangen 294 (biljetten - 10.164.16 Blijft tekort. - 2.055.63% Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer, waarin de K-K. Bakkers en Kruideniers van Leiden en omstre ken worden opgeroepen voor een zeer belangrijke vergadering morgenmiddag te vijf uur in ..Zomerzorg". Dat niemand deze vergadering verzuime. Het ,was lieden voor den heer N. de Boer, adjudant-onderofficier, weykzaam op het bureel van den administrateur der lYe infanterie brigade alhier een ware feestdag. Aan hem toch werd he: denóchtend om 9 uur de gouden me daille. voor 3d jaren militairen dienst op plechtige wijze uitgereikt. Op gemeld uur waren de troepen van het -ie regiment infanterie, onder bevel Van den majoor Fris^ opgesteld op het Raamland. De jubilaris werd yitgenoo- dagd voor,"het front van den troep te ko men, waarna hem door den comman dant van het 4e regiment, den luitenant kolonel Van vVeezen het gouden e-ere- teeken op de borst werd gehecht. Ziyi hoogedelgestrenge wenschte hem daar na geluk met de ontvangen onderschei ding. prees'den ijver en de plichtsbe- tracnling en stelde hem ten voorbeeld /Voor de jongeren. Na deze huldiging werd aan de officieren en onderofficie ren gelegenheid gegeven den jubilaris te complimente-eren. Een défilé van de troepen voor den gedecoreerde besloot deze militaire plechtigheid, welke nog werd opgeluisterd door de tonen van de stafmuziek. Op het terrein merkten wij nog op, de- put^Uën van het 15e regiment infanterie en van het IV e depotbataljon. Na terugkeer in de kwartieren werd de heer De Boér met zijn.familie uitgc- noodigd%in de bibliotheekzaal der bri gade. Aldaar hadden zich.veile kamera den en vrienden (onderofficieren uit dil garnizoen en van elders) zich veree.nigci om den jubilaris hun afzonderlijke hul de te bréngen! Bij monde van den oud ste hunner werden hem onder het uil spreken van een korten maar hartelijken geluk wen sch, waaruit bleek hoezeer hij zich in aller vriendschap mocht, verheu gen, een prachtig eikenhouten buffet met een stel vazen aangeboden; Met eenige welgekozen woorden dankte de heer De Boer voor deze bij zondere huldiging, terwijl hij znn groote erkentelijkheid betuigde voor de hem -aangeboden geschenken. Reeds vroeg in den mórgen hadden dezelfde onderofficieren hem ten bloemenmand thuis gezonden, terwijl ook van andere zijden gedurende den dag groote belang stel Ling werd betoond. Wij vernamen nog, dat hem van zijn chef en het personeel van het kantoor, waarop hij werkzaam is, afzonderlijke geschenken zijn vereerd geworden. Het heeft den jubilaris alzoo niet aan blijken van belangstelling ontbroken. Deze feestdag zal, als het hem gegeven is, nog jaren lang in aangename herin nering blijven. Bij de Leidsche Spaarbank is in de maand April ingelegd f 152.299.30 en te rugbetaald f 161.036.65, terwijl 79 nieuwe ialleggens werden ingeschreven en 74 boekjes «gcUieel werden uddtoeóaald. Het tegoed der 14375 inleggers bedroeg einde April f 3.98C.300.47. 'Door de poT.itie alhier zijn gistermorgen in beslag genomen 5 zakken (bruine bon nen, 2 mud aardappelen en ongeveer 300 eieren. Dezen morgen is beslag gelegd op. een paar mud tarwe, welk© bij een schipper in een dichtgespijkerde, kis/, werden ge vonden. Thans werden amim 2500ederen „eingesipert". Dit waren eieren, welke de winkeliers voor 16 cent of in eer verkochten, ofschoon de maximumprijs er van 14 cent is. De winL.aie.r3 hebben diec.e eieren wol duur ingekookte, ook /ogen liioogere prijzen dan de maximumprijzen, doch hiermede houdt de politie geen rekening. En terecht! Want anders zouden die afnemers moeten betalen, wat de boeien nu extra boven den maximumprijs ontvangen. Reeds Is een gedeelte in beslag geno men eieren verkocht, doch er zijn nog ongeveer 3000 eieren te verknopen, welke de politie beschikbaar stelt in de. gemeen telijken vischwinkel tegen den prijs van 14 cent. i Naar aanleiding van den eritieken toe stand inzake de ledervoorziening hield gis teravond de Schoemmakersvereeniging „Nieuw Leven" een buitengewone leden vergadering. De voorzitter, de heer J. H, Peter, deelde mede, dat de directeur der Ledcrvereoni- ging in een confirentie Tikd verklaard, dat de toestand ten opzichte der ledervoorzie ning uiterst donker is, .zelfs coo, dat men genoodzaakt1 zal wezen de levering, min stens drie maanden stop te zetten. Deze maatregel imoest komen, wilde men de a.s. wintermaanden hei publiek niet zonder le der later.. Dp feiten, Jot (te geallieerde lau den ons absoluut geen looistoffen 'leveren, en Oostenrijk het contract tot levering niet uitvoerde, heeft dezen donkeren toestand geschapen. Dit beteekent' werkloosheid in de schoenindustrie, plus prijsopdrijving van de nog. aanwezige voorraden niettegen staande de' maximumprijzen -door den mi nister zijn vastgesteld. Na deze verklaring werd besloten nog maals met den directeur der LedervereSni- ging te confereeren, om het stopzetten der aflevering te voorkomen; want doorvoering van dil. besluit kan niet anders ten gevol ge hebben dan broodeldosheid der .meeste schoenmakers. Met 't oog op de steeds om hoog gaande prijzen, zijnde f 9.50 per kilo, van het vrije zoolleder, werd besloten de prijzen te verhoogen (wat per advertentie in dit nummer bekend gemaakt wordt). Gisteravond vergaderde de afd. Leiden van den Ned. R.-K. urfischen Bond, onder voorzziRerschap van den lieer P. v. d. Staak, ter behandeling' van den be schrijvingsbrief voor de a.s. Bondsver. gadering, welke zal worden gehouden op 20 en 21 Mei le Utrecht. De voorzitter installeerde met eenige passende 'Woor den een nieuw lid. Alvorens met den beschrijvingsbrief een aanvang werd gemaakt, werden de afgevaardigden gekozen, n.l. de heeren Veraart en Van Fessem. Over de punten van den beschrijvingsbrief werd breedvoerig van gedachten gewis seld. Daar het. te laat werdvom alle.pun ten te behandelen, zal er een vervolg- vergadering moeten plaats hebben. Ne de romdvraag sloot de voorzitter met gebed de'vergadering. In de Haarlemmertrekvaart, onder de gemeente Oegstgeest, is gisteren een lijk opgehaald van een als heer gekleed persoon. De verdronkene was woonach tig in de Sophiastraat. BODEGRAVEN. In beslag genomen. Dezer dagen arriveerde alhier een familie welke zich in onze gemeente kwam huisvesten. In een grooten verhuiswagen» werd de ge heele inventaris overgebracht. Op het oog niets ongewoons. De politie vond het echter raadzaam in deze wagen een nauwkeurige inspectie te houden. De moeite werd beloond. Een tweetal zak ken gerst, welke blijkbaar in dezen tijd van schaarschte niet tot de noodzake lijkste huishoudelijke artikelen werden gerekend, werden gevonden en door de politie in beslag genomen. Rectificatie. Het H. Vormsel wordt alhier hiep toegekend den 21en April, zoo- al© gisteren abusdcwlelijik vermeld, -doch den 2len Mei. De berichten over VoedsélveUbooiw" en „In beslag genomen", gisteren onder Bodegraven «geplaatst, behoorden onder Zwammerdam te staan. NOORDWIJKERHOUT. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdagmorgen. ZOETERWOUDE. De grenswijziging. Bij enkele Candi da af stel ling. zijn tot leden van de com- imvasie inraaike de annexatieplannen geko zen de heeren A. J. Boer, C. Captein, M. Karents, C. Korteweg, T. Noordman, J. C. Stadhouder en J. B. Weeselingh. Roomsche Agenda WOENSDAG. Leiden, 8% uur, Ontwik kelingsclub van „Be Hanze" in „Den Vergulden Turk". DONDERDAG 2 Mei. Geen "vergadering bestuursraad N. R.-K. Volks bond. Academienieuws. LEIDEN. Met gunstigen uitslag afgelegd het doctoraal examen in de rechten door de heeren B. M. Berger (Den Haag) en D. B. W. Postma (Oegstgeest). RECHTSZAKEN De aanslag op het kruitmagazijn. De zaak van den „aanslag" op hei kruitmagazijn aan den Haarlemmerweg komt naar „IJe Tribune" verneemt, 14 Mei a.s. voor de zesde kamer d«r recht bank te Amsterdam in behandeling. De arrestatie van L, de visser. Naar „De Tribune" mededeelt, komt de zaak De Visser vermoedelijk 30 Mei a.s. voor de rechtbank te 's-Gravenhage in behandeling. Laatste berichten. Wetsontwerp burgerlijke dien6.plicht. De Voor'zitter der Tweede Kamer deel de in de heden gehouden Kamerverga dering verschillende wetsontwerpen mede, welke no^ dit zittingsjaar zullen behandeld worden, daaronder werd niet vermeld het wetsontwerp tot invoering van den burgerlijken dienstplicht. Naar wij vernemen, heeft de centraie sectie besloten dit wetsontwerp niet meer in dit zittingsjaar te behandelen zoodat het doop de huidige Kamer niet meer in behandeling zal worden geno men. —De groote slag In Frankrijk. BERLIJN, i Mei (Draadloos). In Vlaan deren bereikte het vuurgevecht in de vakken van Loker en Dranoeter grootere hevigheid. Versche Fransche strijdkrachten, die in den strijd geworpen werden, met het doel om in de richting van Dranoetei voorwaarts te komen, slaagden daarin niet. Hun herhaalde aanvallen zaklerï -ineen. Aan beide zijden van de Somme voer den wij geslaagde verkenningen uit. Overvallen in de vijandelijke linies ten- Zuidweslen van Noyon en over het Oise- Aisnekanaal, bij Varesnes, leverden ons 50 gevangenen op. BERLIJN, 1 Mei (Draadloos). Door de verovering van den- Kemmel is het aan tal ïiiet-gewonde gevangenen lot over de 127.000 gestegen; er zijn meer dan 1600 stuks geschut buitgemaakt. Aan hot Zuidelijk frenC. VVEENEN, i Mei (Draadloos). De ge- vechtsactié in het Zuidwesten duurde ook gisteren vcort. Op vele plaatsen worden Italiaansche verkenningen ver ijdeld. Schepen in Argentinië. BERLIJN, 1 Mei (Draadloos). Volgens de Times" zal Argentinië de irt de ha vens aanwezige schepen in gebruik ne men. De strijd in Finland. BERLIJN 1 Mei (Draadloos)..De vijand heeft wanhopige pogingen gedaan"om onze linies ten^.Oosten van Tavstehus te doorbreken. Hij werd onder zware ver liezen teruggeslagen.' Finsche troepen hebben de vesting Wiborg veroverd. De strijd in Oekraïne. BERLIJN, 1 Mei (Draadloos). Op de Krim hebben wij Feodosia zonder strijd bezet. Uitgewisselde krijgsgevangenen. De hospitaalschepen „Koningin Re gentes", „Sindoro" en „Zeelandzijn he denochtend omstreeks 10 uur den Wa terweg binnengeloopen. Financieele Berichten. Koninklijke Petroleum. De directie der Kon. Nederland scfo-e Maatschappij (Joit Exploitatie van Petro- leauubronnen in Ned.-Inddë deelt mede, dat zij, naar aanleiding van den huldigen financieel en toestand, overwegende dat bet uit te keeren dividend over het, jaar 1917, naar verwacht wordt, liooger zal zijn dan dat van 1916, in overleg met commissarissen besloten iheeft op 6 Mei a.s. een (tweede interim dividend van 15 pCt. uit te keeren. Marktberichten BODEGRAVEN, 30 April. Kaas. Aange voerd 63 wagens, waaronder 0 Itijksmerken, te zanieu 2761 stuks, wegende 16.560 K.G: le soort Goudsche f 68,a f 70. 2e soort f 64,a f 66, Rijksmerkfaf - Gestempelde f69,f71.50. Handel matig. WASSENAAR, 30 April. Veiling. Raapstelen per bos 5 a li ct. Selderie per bos 0 a 0 ct. Radijs perbos 4a6 ct. Sjalotten per K.G. 00 a 00 ets., Zuring, per ben f0.12 a f 0.16, Spinazie, per ben f0.20 a f0.82, Rabarber, per bos 10 a 16 ets. Eieren per 100 f.00 a WOERDEN, 1 Mei. Kaas. Heden aan gevoerd 41 partijen, waarvan verkocht partfjen, Goudsche f 67.0069.00, betere kwaliteit f 69.5000, Rijksmerk f 70.5U71. Handel vlug. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in deD morgen van 1 Mei 1918, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand: 773.4 Stockholm Laagste barometerstand: 766.7 Maastricht Verwachting tot den avond van 2 Mei. Zwakke tot matige Oostelijken wind, ge deeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, iet-s zachter overdag. Temperatuur hedenmiddag 4 uur 48 gr. Fahrenheit. 2 Mei Zon op 5.35, Zon onder 8.20. 2 Mei Hoogste waterstand in Katwijk 7,17 Hed$n overleed na een vreeselylc lijden, voorzien van de laatste II.H. Sa cramenten der stervenden onze geliefde Tunte Mejuffrouw ALIDA DE RIDDER, weduwe van I? Bkrnardus van Hoorn, in den ouderdom van 80 jaren. J. GOOSEN, Reeuwijk. Executeur. Eenige en algemeen e kennisgeving. 3421 Bodegraven, 80 April '18. Op 'den len Mei 1918 hoopt de Heer H. VAN EGMOND, den dag te herdenken, dat hfj 50 achtereenvolgende Jaren in trouwe dienstbetrekking 1« geweest van Vader op Zoon bij de Familie VEELENTURF, landbouwer te Hazcrswoud# (Rijndijk). 3385 Familie VEELENTURF.

Leidsche Courant | 1918 | | pagina 5