Gemeentelijke Aankondigingen. VUeeschvaoraienrng. GELDIG VERKLAARDE BON. De Burgemeester van Leiden brengt, ter kennis van de ingezetenen dat deze week (eindigende 27 April, voor het' laatst geldig worden verklaard: Bon E 5, Bon E 53 en Bon E 65, voor 1 ons eenheidsworst of gemeervtewOrsi (leverworst en bloedworst met tong). Deze worst zal vanaf morgen (Woensdag) nanniddag bij de slagers verkrijgbaar zijn. Dc maximumprijs van alle worstsoorten bedraagt l 0.55 per Vè K.G. Ter voorkoming van onregelmatigheden wordt den ingezetenen dringend verzocht, geen bons aan de slagers af te staan, in dien niet tegelijkertijd worst, respectieve lijk ander vleesch door hen wordt gele verd. N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. Leiden, 23 April 1918. KOFFIE. De Burgemeester der gemeente Leiden brengt ter algemeene kennis dat: geduren de liet- tijdvak, aanvangende op 1 Mei en eindigende op 15 Mei '1918, door detaillisten aan verbruikers zal mogen worden afge leverd op: BON 28 eener thee- en koffïekaart 0.05 K.G. koffie. Gedurende het tijdvak, aanvangende op 16 Mei en eindigende op 31 Mei 1918 door detaillisten aan verbruikers zal mogen worden afgeleverd op: BON 29 «ener thee- en koffiekaart 0.05 K.G. koffie. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 23 April 1918. werpingen door sp.r. op duidelijke en gees-" tige wijze weerlegd. Toen spr. de vergadering verzocht als Instemming met de oprichting eenea- afd. van d'en R.-K. Volksbond te gaan staan, 6tonden bijna allen op. Hierop wenden de namen genoteerd van hen, die als lid wenschteii toe te treden, waarbij zich 80 mannen a's lid: opgaven. Nadat allen staande het ,,Wien Neer- larids bloed" igiezonigen hadden, avctü de vergadering gesloten, met den Chr. groet. De gebruikelijke collecte voor „Hulp in Nood" bracht f 2.60 op.. STADSNIEUWS. Verkiezing Candidaten Tweede Kamer. Van de leden der R.-K. Kiesvereeni ging hebben er dezer dagen 370 ge- llemd ter verkiezing van candidaten^ voor het lidmaatschap van de Tweecie Kamer. Uitgebracht zijn 370 stemmen, waarvan 11 van onwaarde. Deze stemmen waren als volgt ver deeld: Mr. dr. Kooien als nummer één 278, als nummer twee 29, als nummer drie 28; mr. Brankjes van Rijn als nummer .één 36, als nummer twee 272, als num mer drie 80; Balvers als nummer één 36, als nummer twee 18, als nummer drie 220; dr. Hoffman als nummer één 7, als nummer twee 17, als nummer drie 25; Moerel als nummer één 2, als num mer twee 9, als nummer drie 31; Br una als nummer twee 9, als nummer drie 28; Van Well als nummer twee 5, als num mer drie 7. Aantal behaalde slempunten: mr. dr. Kooien 920; mr. Brantjes van Rijn 672 Balvers 364; dr. Hoffman 80; Moerel 55: Bruna 46; Van \Vell 17. Zoo er in heel den Kieskring zal zijn gestemd als in Leiden, dan zal de uit slag zijn volgens het- Bondsadvies: 1. mr. dr. Kooien, 2. mr. Brantjes van Rijn. 3 Balvers. R.K. Kiesvereeniging. Onder voorzitterschap van den heer A. J. Oostdam hield gisteren de R.-K. Kiesvereeniging een goed bezochte ver ga de ruig in de kieme Stadszaai. Ma lezing der notulen geschiedde voorlezing der namen van een zeer groot aaiital nieuwe leden. De voorzitter bracht hartelijk dank aan de eerw. geestelijkheid dezer stad voor de medewerking bij en de onder steuning van de in de laatste weken ge voerde actie; spr. dankte vervolgens ook tie dames, die zoo bereidwillig waren geweest op de propaganda-vergadering il. een collecte te houden ter vorming van een sti ijdkas welke collecte ruim honderd guiden heeft opgebracht. Krachtig spoorde vervolgens de voor. bitter de talrijke leden aan, om zich in grooteren getale beschikbaar te stel len voor het zoo nood-ge en .voorname propaganda-middel; het huisbezoek. Als eerste punt vermeldde de agenda: bestuursverkiezing, wegens vacaturen, ontslaan door liet bedanken van de hee- mn Ilartwijk en Van Litli. De voorzitter brengt den af tredenden hulde voor den verrichten arbeid. Bij enkele candidaat- slclüng worden in de vacatures gekozen tie heeren J. Zwetsloot en H. Barge. Aan-de orclö is nu: verkiezing grens- commissie bedoeld bij art. 31 der ge Men te wet, b>e voorzitter verklaart, dat deze ver- Mczing tot zijn spijt niet bij enkele can Jidaatslelling kan afloop, n. De socialis ten eischicn voor zich op zeven van de vijf en twintig zetels (5 voor de S. D. A. P. en 2 voor de S. D. P.),'waardoor or zouden komen negen aan de andere, linker, de vrijzinnige partijen en negen "Mi de gezamenlijke rechtsche partijen. hQ afgevaardigde dar A.-R. partii en spreker hebben zulks geacht benedev. de waardigheid der rechterzijde. Over deze houding werd van gedach ten gewisseld; spijt werd er over geu.t dat. het compromis tusschen de partijen zij het dan ook met opofferingen, niet bereikt was, vooral ook met het oog oi> de te vermijden kosten van een stem ming; van den anderen kant werd in' gezien dat de schuld van het mislukken der onderhandelingen geenszins ligt bij dc rechtsche partijen. Aangenomen werd het bestuursvoor sel om zeven candidaten te stellen, vijf in district 111, één in II en één in I. Mocht de samenwerking met de an- /dere rechtsche partijen een wijziging in het aantal of in de verdeeling dei katholieke zetels wenschelijk maker., dan zou daartoe alsnog kunnen wordai besloten. De candidaten die de meeste stemmen behaalden, zouden wortden gesteld in district III, als zijnde het eenige recht sche district, vervolgens in district I en in district II. Van verschillende zijden werd gewe zen op de al of niet belangrijkheid van het annexatie-vraagstuk in het huidige stadium. Biet bestuur stelde voor als candida ten de heeren mr. E. J. N. If. Bolsius, J. Bots, P. T. Heemskerk, B. J. Kemper- man, L. v. d. Laan, A. M. J. v. d. Linden. H. Lombcrt, A. J. Oostdam, Th. G. Stijn- man en N. A. v. Zijp. Door de leden was een candidatenlijst ingediend vooi; de:, heer P. M. v. oerle. Nadat de kwaliteiten van de candida ten waren besproken had de stemming plaats. liet hoogste aantal stemmen De- haalden achtereenvolgens de heeren mr. Bolsius, A. J. Oostdam, v. Oerle, v. d. .Laan, Bots* zyjodatl deze heeren voor district III gekandideerd zullen worden. Daarna volgde de heeren Heemskerk en worden gesteld. Stijnman. die dus voor I en II zullen Als afgevaardigde naar de Bondsver gadering te Utrecht op 13 Mei a.s. wordt aangewezen de voorzitter, de heer A. J. Oostdam. Besloten werd inzake de vacature Fi scher den z.g. Godsvrede te handhaven. De voorzitter deelt mede, te hebben ver nomen, dat deze plaats vacant zal blij ven tot na de verkiezingen voor de Tv/eed e Kamer. Bij de rondvraag worden verschillen de kwesties naar voren gebracht en het ging er nu en dan heel warm toe. Zoo verwedt de heer H. Wijtenburg het besturn- laksheid bij de voorherc. ding der verkiezing van candidaten vooi het. lidmaatschap der Tweede Kamer. Het aantal leden, dat is komen stemmen, noemde spr. bedroevend. Ook had er meer propaganda moeten gemaakt zijn voor den Leidgchen candidaat mr. Brantjes van Rijn. De voorzitter weer daartegenover o. m. op de propaganda- vergadering van j.l. Vrijdag en achite het verwijt van den lieer Wijlenburg ongemotiveerd Op een vraag of de bestuursvergade ringen slecht bezocht worden, ant woordde .de voorzitter ontkennend. Te ruim elf uur was de vergadering, die een zeer „geanimeerd" karakter was gaan dragen, geëindigd. St. Agnes-Meisjespafronaat. 't Was gisteravond een gezellige d'iiuikte in de groote, zaal van „Zomerzoig". waar het St. Agnes-Mei^'espatronaat ui; de pa rochie van O. Vr. Hemelvaart (Mon Père) een feest/uitvoering gaf voor leden mei de oudere. De zaal was meer dan vod, wat dus voldoende ipleitóe voor de belang stelling, welke er bestaat voor het patro- naatsleveu, waarvan 'kapelaan. Va.n Em merik zic-h als directeur zoo geheel en al wijdt* met zijn ijverige ptromaatscom- mi.ss.ie. Vooraf (hield de directeur een korte in leiding -en sprak op de eerste plaats een woord van dankbaarheid tot de ouders-, daarna een woord van opwekking. Want dien ouders aldus kap. v. Emmerik is een heerlijke taak door God opgelegd, om hun kinderen op te voeden en terug te voeren tot God. De opvoeding heeft vel'e bezwaren, en men meent die Ojpvoeding reeds bekroond te zien bij de plechtige H. Communie der kinderen. Maar dan jutót moet. de opvoe ding verder gaan in het patronaat. Want juist tegen den 13-jarigen leeftijd komt het kind in vele gevaren, zona.] 9 die der verkeerde vriendschap en de geest van ongodsdienstigheid. Tegen deze gevaren biedt het patronaat het. tegengif en daarom hoopt spr., dat de ouders dier meisjes steeds, met het patro naat -zuulen- meevoelen. Zij kunnen dit too- nen door toezicht te oefenen op het gere geld patronaat «(bezoek en. door met het be stuur de meisjes aan te sporen geregeld te biechten en t.e coanmuniceeren. 'Tot de kinderen zegt spr., dat thans het •patronaat juist ®ijn 4 leerjaren heeft vol bracht. Daarom zal voor het vierde leer jaar een na-patronaat worden ingesteld, waar de meisjes zullen worden opgeleid tot degelijke huisvrouwen. Spr. hoopt, dat die meisjes later haar lidmaatschap zullen ronddragen als een waar sieraad. Verder vertrouwt spr., dat de meisjes nimmer van het St. Agnespatronaat naar een ander «uilen overloopen, want de instelling is streng parochieel. Ten slotte deelt spr. mede, dat aan die meisjes, welke door goed gedrag en waren ijver 'hebben uitgeblonken, prijzen zullen worden gegeven, .terwijl aan sommige meiisjes van het vierde leerjaar prijzen sullen worden uitgedeeld vvegena het ge volgde godsdienstonderricht. Na deze vermanende én ernstige woor den- nan den Eerw. directeur, werden dooi de drie kapelaans van de Mon Père de prijzen uitgereikt. Er waren tail van gelu'k- (ki.oien, die alle iets ontvingen, wat nuttig vv-as voor hun leeftijd. Tijdens de uitdee- ling hoerecthte er veel (pret en werden nog cacao, koekje» en andere Pelkkerij aan de leden- gegeven. Onder leiding van mej. A. Dingjan werden door de vier leerjaren nog enkele zangnummers met veel verdienste uitge voerd. Mej. C. Dingjan belastte zich daar bij met de piano-begeleiding. Zéér in den geest vooral vrd een dtanki'.ied aan kape laan Van Emmerik, voor al zöj.n moeite en zorgen. Na voleinding van dit lied klonk een lang en hartelijk applaus. Na de pauze kwam de clou van den avond, een opvoering vdn .,De Kapel in het Bosch", een dramatische legende uit de Middeleeuwen. Dit spel,. door eenige meisje®, van liet patronaat uitgevoerd, heeft wel op succes kunnen, (bogen. Werke lijk, wij hadden, ons voorgesteld, niet zulk goed epel te zien van meisjes, die zich hoogst zelden op de planken vertonnen. Zij waren alle rolvast, hadden een goede uitspraak en wisten zich hun diverse rol len goed in. te leven. Niettemin za,l hier wei goede regie zijn noodig geweest, om dit al te bereiken. Ook de ene ene erin g was keurig. Van het toon eel van den heer Brink was een. aardig interieur gemaakt. Vooral 'die gevangenis en dé- kapel in 'tilbosch deden het goed. Ten slotte ook de costumeering was 'perfect. Daaraan zal heel wat zorg zijn besteed. Intusschen pleit heit, voor den goeden smaak van de ontwerpster. 't Was eerst laat in den avond toen dit vijf-bedrijvige stuk was afgeloopen. Er is evenwel genoten en meegeleefd, met. al wat er op het tooneel gebeurde. Alles te saam genomen, mag het St. Agnespatronaat, met aan 't hoofd kape laan Van Emmerik en d.e patronaa t com missie, met voldoening op diezen avc/nl terug zien. 't. Moge haar een spoorslag zijn op den goeden weg voort te gaan. Voc*r de donateurs zal Donderdag a.s.. 's avonds 7'A u;:r, dezelfde legende worden herhaald, tr rvvijl ook dan de muzieknum mers door de gezamenlijke leden zullen worden vertolkt. Moge dan, evenals giste ren, de zaal geheel gevuld zijn met een belangstellend publiek. Commissie inzake de grenswijziging. Door de vrijzinnige partijen zijn als can didaten gesteld in district I d-e heeren P. du Croix, H. J. Pianjer, Gh. Christiaanoe Jr.: in district II de heeren J. Dekker, J. Pont., Gh. Kouw, H. J. van Weizen en' C. A. Milikan; in district III de heeren J. Baak, C. J. Wijnaendts Franc-ken en W. van Rossuni du Chattel. Hoogleeraar in de leer der Financiën. Ingevolge de bevoegdheid, aan het Leidsch Universiteite-fonds verleend bij Kon. be-^- sluiti van 6 dezer, heeft de Universiteits raad dier stichting op 17 dezer bij de facul teit der rechtsgeleerdheid aan de Rijks universiteit te Leiden een bijzondere leer stoel gevestigd voor de leer der financiën en vervolgens tot hoogt eeraar in de leer der financiën benoemd Mr. Dr. Ant. van Gijn, oud-t!iC:--aurier:generaal, oud-minister van financiën, die de benoeming 'heeft aanvaard. Het Emiua-bloempje. Bloem venters en bedelaars hebben gis teren concurrentie gehad, maar concur- rntie, die niemand het recht van verkoop zal hebben ontzegd. Talrijke Leidsch e jongedames liepen gisteren met het Ennma-hloempje, ten bate der arme tuberculose-lijders. Wie zou hen een anjer weigeren? Was het doel niet uitstekend? Wie ook was bestand tegen den zachten drang van de kleine verkoopsters? 7,Eén bloempje maar"' verzochten zij, en voor ieder bloempje één dubbeltje of meer. 't Was toch voor het goede doel A an onzen tijd, welke staat in het teeken der tuber culose. En hoeveel lijders en. lijdsters kun nen er na ontvangst van al die dubbeltjes weer een liefderijke A'erp'.eging ondervin den? Wij vernemen, dat de bloemverkoop voor onze stad f 593.43^ heeft opgebracht. Moge deze som: helaas geen zeer groo te er toe bijdragen, om eenigs.zins ver lichting te brengen bij hen, die onzen steun zioo zeer noodig heblben. (De bijdra gen der buitengemeenten kunnen we nog niet mededeel en.) Meer is or gedaan ten hateder tubercu- lose-bestrijding. In de foyer van de Stads gehoorzaal was gisterennamiddag een ma- tinée, uitgaande van het comité. Wel geen groot, maar toch een uitgelezen gezelschap Avaaronder meerendeels paladijnen onzer tuberculose-bestrijding, was aamvezig. Men heeft, .zich geamuseerd, en men ge noot a'an het rijke, afwisselend program ma, dat Aver.d opgedischt. „The Blue Band", eenig heeren. musici uit onze stad. zorgde voor eminente or- chest-muziek; de heer Fuchler trad op met enkele liederen en voordrachten, terwijl nog enkele dames als oian strijd zich be ijverden in het zingen a*an verzen en het a'oordragen van Averkelijk aardige stukjes. Ook zangnummers ontbraken hier niet, waarbij imr. de Jong zijn praestaties als klavier-technicus hoog hield. Zeer ver diend was de groote krans, met linten in de Leidsche kleuren, Avelke het gazelschap namens het comité, door een aardige, klei ne peuter Avcrd aangeboden. Er heerschte verder een aangename stemming in de zaal. Ijverige jonge-dames gingen af en aan meezeer prijzige cake, gebakjes en koek jes: het gold hier het goede doel. En, houdt men dat in 't oog, dan is men spoe dig geneigd dc beurs te openen. Niettemin is het financieel succes .dezer matinée, naar wij vernemen, niet bijster groot geweest. Aan den anderen kant daartegen hebben de meewerkende dames en heeren veel en zeer veel gedaan, om dezen middag te doen slagen ten bate <!er iuberculose-slachtof- feps. Hun 'komt daarvoor zéker een Avoord van huilde en Avaa»deorinjg voor hun ar beid toe. De collecte ten bate A'an het Steuncoité heeft de afgeloopen Aveek opgebracht f 285.37. De keuringsdienst alhier b°efl gisteren 'bij een winkelier in beslag genomn, onge- ver 100 pakjes tarwemeel, die werden ver kocht onder den naam van ontbijlvcedsel tegen den prijs van f 1.25 per 500 gram. Vannacht heeft de politie te dezer slede een gocnie vangst gedaan. Twee agenten nJ. 'hebben aangehoudic-n een schuit-, welke door onze gemeente voer, afkomstig was van Haarlemmermeer en bestemd voor 's-Gravenhago. In de schuit bevonden zich 6 zak aardappelen en 60 zakken haver. Deze welkome artikelen zijn natuurlijk in beslag genomen en zullen dus den ombekenden adressant in 's-Gravenihage niet bereiken. Laatste Berichten. Kaukasië. KONSTANTINOPEL, 22 April. Officieel. Onze troepen naderen de stad Kars. Ze zijn herhaaldelijk in gevechtscontact. Ozur- get, 30 K.M. ten noorden van Batoem, is door ons bezet. Guatemala. NEW-YORK, 23 April. Guatemala, dat een jaar geleden de betrekkingen met Duitschland heeft afgebroken, verklaart thans dat het dezelfde positie als de Ver. Staten ten aanzien van de Europeesc'ne oorlogvoerenden inneemt. Deze verklaring acht men hier gelijk staande met een oorlogsverklaring aan de Middenrijken. Ingezonden stukken. Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Mijnheer de redacteur^ Beleefd verzoek ik u opname in uw blad voor het navolgende. In het verslag van de vergadering der R.-K. Kiesvereeniging te Warmond, ge houden op 1.1. Zondagavond, is op zoo danige wijze naar beknoptheid gestreefd dat het in werkelijkheid een onvolledig beeld geeft van genoemde vergadering in het bijzonder van de opvatting in zake het Bondsadvies, door onclergetec- kende verdedigd. „Professor Seijsener", aldus de ver slaggever, „verklaarde nog eens met al len klem, dat men zich uit hoofde dei- organisatie te houden had aan het poli tiek advies (.bedoeld ia het bondsadvies;, wat betreft de keuze der candidaten en hun volgorde." Deze voorstelling van zaken is der mate onvolledig, dal zij onjuist is ge worden, en gemakkelijk voor misvat ting toegankelijk. Ter verg-adering heb ik verdedigd, dat men uit hoofde van organisatie als lid van het Roomsche kiezerskorps in het algemeen verplicht is, het Bonds advies te volgem tenzij er gewichtige redenen zijn die ons van deze verplich ting in een bepaald geval ontslaan. Zon der deze verplichting zou de éénheid en dus de kracht der organisatie te niet gaan. Daarom, zoo betoogde ik, was al les normaal verloop ?n. dan zou voor de leden van den Leïdschen kieskring slechts één redelijke weg openstaan, n.i. op de lijst le plaatsen als no. i mr. dr. Kooien, als no. 2 mr. Brantjes van Rijn en als no. 3 Balvers. Wat nu betreft de tweie eerste candi daten heeft het Bonsadvies zijn verplich tend karakter behouden, anders echtei staat de zaak betreffende de candida- tuur Balvers. Immers niet zoozeer om reden van üe onorganisatorische propaganda, voor deze candidatuur gehouden, als wel om het feit, dat een aantal onordelijke kiezers Balvers zullen plaatsen als no. 2 of zelfs als no. i op de lijst in afwij king van het Bondsadvies, kan het voor de overige kiezers, die bereid waren den ordelijken weg te volgen, niet lan ger plicht zijn, het Bondsadvies betref fende de candidatuur Balvers te aan vaarden. Want zouden zij dit doen, dan zou de candidatuur Balvers, door velen op no. i of no. 2 van de lijst geplaatst en door anderen op no. 3, naar bi ven worden verschoven en dus op no. 2, kunnen komen, wat nooit de bedoeling is geweest van het Bondsadvies. Om dit dan te voorkomen heb ik de vergade ring ontraden de candidatuur Batvers als no. 3 te steunen en daarvoor in de plaats een anderen candidaat te stellen, b.v. Morrel. Blijkbaar was de groote meerderheid in de vergadering het met deze ziens wijze eens, wat ook uil geno-emd verslag niet valt op te maken. Dengenen, die meenden, dat mijn vrees betreffende de verschuiving naar boven van 4e candidatuur Balvers on gegrond was, wil ik terloops er op wij zen, dat in de R.-K. Kiesvereeniging te Alphen, alzoo buiten de onmiddellijke omgeving van het propaganda-centrum voor Balvers, niet minder dan 61 kiezers Balvers als no. i op de lijst plaatsten. Ik heb gemeenjl, dat deze toelichting mijnerzijds op het al te magere verslag van genoemde vergadering, nuttig kon zijn, vooral voor de Roomsche kiezers in Warmond, die niet ter vergadering aanwezig waren. Eerlijkheidshalve meen ik te moeten bemerken, dat het. verwijt van onvolle digheid. niet betreft den officieelen ver- slaggever, die naar mijn beste weten niet aan de vergadering deelnam. (En ook niet de Redactie, die het aldus van den gewonen verslaggever ontving, li e d.). U dankend, mijnheer de redacteur, voor de verleende plaatsruimte, ver blijf ik met hoogachting. Uw dw. A. Th. SEIJSENER. Warmond, 22 April 1918. I111.11 11 - I"'jlM'lll ll II M IBJpilJIMJ Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het aanvullings examen bedoeld bij art. 135 wet H. O. mej. M. B.'L. Burger (Amsterdam). 417e STAATSLOTERIJ. Trekking van 23 April. Derde Klasse. Tweede Lijst. Hooge Prijzen. No. 12552 f 2000. No. 7012 f 1500. No. 19940 f 1000. Nos. 1-660 en 18082 ieder f 400. No. 8418 f 200. No©. 5325 9594 11028 en 18741 ieder f 100. Prijzen 1 van f 45. 29 104 165 169 179 275 339 379 445 450 505 595 619 638 641 651 661 699 75b 847 964 965 970 10u7 1137 1189 1239 1280 1306 1312 1325 1386 1387 143! 1446 1489 1619 1646 1699 1%? 2028 2029 2038 2041 2109 2140 2167 2176 2J86 2209 2265 2288 2291 2608 2724 2777 2792 2794 2804 28-46 2855 2857 2S58 2860 2902 2949 30-43 3070 3256 3262 3284 3381 3406 3417 3456 3503 aöli 3524 3551 3555 3574 3584 3592 3622 3625 3629 3666 3879 3888 3919 3941 3989 4030 •4058 4087 40% 4109 4119 4223 4252 4280 4332 4391 4567 4635 4703 4924 5007 5008 5058 .">083 5101 5215 5302 5317 5343 5436 5451 5480 5504 5594 5608 5644 5708 5722 5726 5767 5774 5796 5820 5885 5896 5936 5999 6006 6035 6095 6101 61:*» 6157 6206 6212 6237 6242 6250 6267 6383 6401 6409 6508 6682 6687 6716 6757 6765 6803 6995 7021 7235 7247 7277 7278 7293 7318 7319 7338 7340 7451 75-17 7556 7568 7591 7594 7685 7686 7691 7735 7762 7787 7791 7821 7908 7945 7945 8002 8028 8054 8056 8181 8185 8242 8245 8251 8414 8450 8452 8464 8468 8472 8485 8488 8722 8807 8909 8997 9060 9061 9079 9115 9128 9158 9276 9297 9-409 9460 9-472 9488 9544 9580 9602 9603 9614 9653 9695 9806 9848 937)3 10062 10080 10089 10118 10153 10167 10169 10241 10244 10282 10295 10363 10425 10491 10576 1058f 10616 10621 10654 10683 10693 10718 10778 10935 10967 11025 11043 11060 11107 11131 11151 11180 11229 11282 11295 11342 11343 11173 11486 11524 11525 11533 11561 11583 11600 11621 11685 11754 11774 11805 11837 11848 11883 11891 11909 12003 12062 12102 12104 12180 12209 12226 12302 12452 12454 12470 12494 12522 12541 12600 12691 12730 12767 12800 12852 12889 12925 12900 12970 13125 13300 13314 13332 13347 13357 13447 13157 1349 313511 1351G 13536 13548 13663 13678 13720 13767 13804 13812 13906 13994 14009 14026 14052 14055 14075 14088 14234 14269 14272 14363 14367 14389 14474 14487 14542 14575 14576 14602 14707 14757 14758 14765 14854 14859 14884 14895 15032 15068 15090 15139 15172 15309 15315 15353 15421 15438 15-480 15509 15544 15593 15597 15765 15836 15861 15993 15993 16061 16094 16124 16137 16138 16160 16183 16234 16263 16317 16336 16362 16391 16398 16421 16479 16523 16628 16596 16668 16678 16761 16825 16827 16829 16836 1G900 16916 16981 17020 17052 17055 17173 17196 17235 17258 17319 17322 17.'438 17356 17379 17427 17511 17573 17615 17627 17778 17834 17836 17867 1 I 18025 18049 18099 1835:) 18354 18457 18515 18589 18607 18663 18733 18801 18979 18992 18995 19089 19095 19161 19184 1919? 19292 19326 19350 19413 19427 19434 19528 19589 19673 19693 19694 19934 19939 19946 13957 19968 20029 20073 20094 20103 20110 20190 20237 20260 20261 20272 20506 26511 20524 20528 20567 20625 20648 20701 20778 -20800 20809 20855 20925 20934 20981 3e Klais<se, le Lijst: No. 8009 m. z. 809. Marktberichten LEIDEN. 22 April. Groenteveiling-. - Spinazie I f9.a f 11,00, spinazie II f8,00 a f10,00, per 100 K.G. Raapstelen f4,50 a 0,00, Radijs f0,00 a fS,50. Rabarber f 12,00 3, f 15,00, Prei f7,00 a f9,00, alles per 100 bos. Salade I f6,00 a fS,00, Salade II f4.—a f 6.— per 100 krop. Handel vlug. BOTTERDAM, 24 April. Vee. 132 Paarden, 1 Veulen, 0 Ezels, 961 magere runderen, 50 vette runderen, 92 vette kalveren, Nlicht, kalveren S50, graskalveren, 2 schapen, 88 varkens, 161 Biggen, 91 Bokken. Prijzen per i/aïL.G. van: Koeien en Ossen Vette Kalveren 000.0.00 Stierenct. Prijzen per stuk van mager veeMélkkoeieif, 250-625, kalfkoeien 300-650, stieren 00, pinken 150-200, graskalvercn 00, vaarzen 190-280, alles mager vee; biggen 30-50, slucht- paarden 000000, paarden 500800^ hitten 200350, Fok Nuch. kalv. 40-52,slacht nuch. kalv.biggen p. Aveek 3.103.50 Boter. Aanvoer 0/8, 0/16 vaten. Prijzen le 1' 0.—, 2e f0.- 3e f 0.00, 112 stukken van 1/2 K.G. f 0.— f 0,—. Eieren. Geen. AMSTERDAM, 22 April, Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 91 melk- en kalf koeien, waaronder 31 stuks bestemd voor de weide, van f400 tot f750; 27 graskal veren, bestemd voor de weide; 202 nuchtere kalve ren, in beslag genomen tegen regeeringsprijs 18 lammeren, f24 per stuk; Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in deD morgen van 23 April 1918, medegedeeld door liet Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand: 775.0 Haparanda. Laagste barometerstand: onder 760 Zuid- Oost-Duitschland. Verwachting tot den avond van 24 April. Matige Oostelijke tot Noord-Oostelijken Avind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen in het Noorden, in het Zuiden meer kans op regen, dezelfde temperatuur. Temperatuur hedenmiddag 4 uur 54 gr. Fahrenheit. 24 April Zon op 5.50, Zon onder 8.07. 24 April Hoogste waterstand in Katwijk 1,48

Leidsche Courant | 1918 | | pagina 3