■lening» betrokken zijn, in hun Bedrijf lö laten. Naar aanleiding van het communiqué, !Aat door bet Bureau voor Mede deel in gen aan de pers werd verstrekt, heeft het Cor respondent! ebureau Vaz Dias zich tot «enige vooraanstaande personen in de •lagerswereld gewend, teneinde daarom trent hunne meening te vrage*. Zij waren aJlen van meening, dat het zeer gemakkelijk, is het publiek tot gedul dig afwachten te adviseeren, doch de sla gers zijn, volgens hen, niet in staat te wachten. De bepaling der maximumprijzen dooi den Minister heeft in één slag het geheele bestaan der slagers onmogelijk gemaakt. Men kwam er tegen op, dat de slager met den maximumprijs zou kunnen uitko men, indien voor een rund vam 200 K.G. f 1.25 per K.G. slachtgewicht wordt be taald. Deze voorstelling van zaken in het communiqué van het Bureau voor mede- deelingen is, volgen® een onzer zegslieden, geheel naast de waarheid. O-pi onze vraag, of men geen andere oplossing dan in be slagneming mogelijk acht, antwoordde een der leiders van die slagerspatroons-organi- eaties, dat dit zeer wel mogelijk is. De regeering koopt thans een paar hon derdduizend kilo minderwaardig vleesch tot het produce eren van eenheidsworst. Zij betaalt daarvoor f 1.61 per Kg., terwijl de productiekosten f 0.46 per Kg. bedragen. De geproduceerde eenheidsworst wordt vervolgens door de regeering aan den tusiscbcnhandelaar afgeleverd tegen f 0.86 per Kg., zoodat op' elke (kilo worst f 1.19 toeslag betaald wordt. Indien nu de regöering een dusdanigen toeslag op het vleesch zou willen betalen, dan zou, volgen® onzen zegsman, de moei lijkheid in den vleeselunood volkomen zijn opgelost. Hierbij dient nog rekening gehouden te worden, dat het publiek liever goede kwa liteit vleesch eet, dan de van minderwaar dig vleesch geproduceerde eenheidsworst. Ontslag slagersgezellen. Naar de „Tel." verneemt, is in een ver gadering der besturen van patroonsorgani saties besloten, met het oog op den onzeke- ren toestand in de vleeschvoorziening, hun deden te adviseeren de gezellen met een week opzegging te ontslaan. Geen attesten voor vleesch. Het bestuur van den Geneeskundigen Kring heeft aan de leden van dien kring verzocht aan de patiënten geen attesten af te geven voor het verkrijgen van vleesch, als «zijnde dit voor doktoren ondoenlijk. Willekeurige maatregelen. In de gemeenten West- en Ooststelling werf zijn op last van de burgemeesters bij verschillende boeren varkens in. beslag ge nomen, die bestemd waren voor huishoude lijk gebruik. Eenige boeren hebben zich nu vereenigd oin de burgemeesters in rechten aansprakelijk te stellen. Het Kamerlid voor Eindhoven, mr. dr. 9. van Best, heeft zich, naar aan het „Huis gezin" wordt gemeld, telegrafisch gewend tot den minister van Oorlog om tusschen- 'komst in de zeer willekeurige* vorderingen van rogge- en haverstroo bij de Brabant- sche boeren «zonder eenig bewijs van ont vangst en welk stroo zij dringeïTd zelf be hoeven. Houders van gecondenseerde melk en melkpoeder. Vrijdagmiddag werd in hotel Noord- Brabant te Utrecht een vergadering ge houden van houders van gecondenseerde jnelk en melkpoeder. Mededeeling werd gedaan der resultaten van het onderhoud en der gevoerde corres pondentie met Z.Exc. Minister Posthuma, ineake de vaststelling van maximumprijzen ▼oor de betrokkene artikelen. Op een des betreffende vraag zou door den minister geantwoord zijn, dat het hem, onmogelijk was, onderscheid te maken tusschen bona fide en andere handelaren; er kon geen schadeloosstelling worden gegeven voor geleden verliezen. Aan critiek werd ook onderworpen de in-bezit-name van partijen bij vele bona fide handelaren. De voorzitter las vervolgens een concept adres aan de Tweede Kamer voor, waarin o. m. voor de verliezen van de bona-fide handel schadeloosstelling wordt gevraagd, terwijl ten slotte ook in 't algemeen wordt aangedrongen op een meer neutrale taxatie van voorraden, door het benoemen van taxateurs uit beide betrokken partijen. Het in de vorige vergadering benoemde Comité van Actie, waarvan enkele leden hadden bedankt, werd aangevuld met de heeren Kieboom (Nijmegen) als secretaris, Sandhaus (Rotterdam) als penningmeester. Besloten werd het adres als voorgesteld te verzenden, met aanvulling nog van het uitspreken der wenschelijkheid van moge lijkheid van beroep op uitspraken van Rijksambtenaren. Verbouw van hennep. Aangezien gebleken is, dat sommige land bouwers voornemens zijn dit jaar aan den verbouw van hennep ongewone uitbreiding te geven, brengt de minister van Landbouw ter algemeene kennis, dat, ten aanzien van den oogst van dit gewas, hij zich voorbe houdt, die maatregelen te nemen, welke moodig zullen blijken, met inbegrip van het vaststellen van maximumprijzen en inbe zitneming van den oogst. Daarbij zal met 'de hooge prijzen, die thans voor zaad en landpacht worden betaald, geen rekening worden gehouden. ■Straatvuil voor den land bouw. De minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft geantwoord op twee schrif telijke vragen van het Kamerlid Knobel betreffende de bestemming van het straat- vuil en 'den compost der sleden voor den landbouw. Daaruit blijkt, dat de minister reeds de aandacht vah de besturen der groote ge meenten op het belang dezer zaak heeft ge vestigd. De 8te*deJijl£© Besturen zijn uitge- noodigd den compost uitsluitend af te leve ren aan landbouwers op het zand. Een na der onderzoek wordt door den minister in gesteld omtrent de vraag, in hoeverre het mogelijk is de hoeveelheden compost en straatvuil te vermeerderen. Ruwe tabak. - De minister van Landbouw heeft onder intrekking van zijne beschikking van 14 Februari 1918, houdende vast.ste.Jing van bepalingen op de aflevering en het ver voer van ruwe tabak, een vïabaksregeling' vastgesteld: Artikel 1 bepaalt-: 1. Verkoop en aflevering van ruwe tabak is verboden. 2. Vervoer van ruwe tabalk uit eenig gedeelte eener gemeente naar alle overige gedeelten dies Rijks, hetzij in of buiten die gemeente gelegen, is verboden. 3. Voor de toepassing van de bemalingen der regeling wordt onder de aanduiding „ruwe tabak" óók geacht te zijn begrepen: gestripte tabak, stelen van tabak, en cou pures. Artikel 2 bepaalt, dat de verbodsbepar Jingen van art. 1, le en 2e lid, niet van toepassing zijn op hoeveelheden van 10 K.g. of minder. Van de verbodsbepalingen van art. 1, le en 2e lid, kan ontheffing worden verleend door het Rijksbureau voor Tabak. De verdere artikelen der regeling bevat ten voorschriften aangaande ontheffingen, administratiekosten, enz. In eene circulaire aan de gemeentebe sturen zegt de minister, dat belanghebben den bij den tabaksharadel te kennen heb ben gegeven er prijs op te stellen, dat in zijne tabaksbeschikking van 14 Februari met eenige meerdere nauwkeurigheid de bepalingen zouden worden opgenomen on der welke van de gestelde verboden ont heffing kan worden aangevraagd en ver kregen. De minister zegt, dat er zijnerzijds daar tegen geen bezwaar bestaat; ten einde raadplegen der betreffende regeling, te vergemakkelijken is de bedoelde beschik king niet aangehaald, doch door eene nieuwe vervangen. Van deze gelegenheid is teven© gebruik gemaakt om de regeling in het belang van de Keinweitk'ers en van de gemakkelijke verzending van handelsmonsters aan te vullen met de bepaling, dat de verbods bepalingen niet van toepassing zijn op partijtje® van 10 Kg. en minder. B ij slag voor gepension- neerden. Het Algemeen Pensioen-Comité zond een adres aan een groot aantal gemeenteraden, verzoekende aan het gepensionneerde ge meente-personeel, weduwen en weezen en op wachtgeld gestelden een bijslag op het pensioen te willen verleenen, groot 25 pet. van den pensioengrondslag, waarnaar het pensioen vastgesteld is, met een algemeen minimum van f 150. De tweede Nederiandsche Jaarbeurs. I. Te anderer plaatse in ,,De Leidsche Cou rant" is reeds door een artikel van een welwillend medewerker gewezen op het belang, dat onze nationale handel en in dustrie heeft bij een Jaarbeurs. Verleden jaar reeds, bij de proefneming te Utrecht, is het noodig gebleken, dat er telkens weer moest komen 'n beurs, waar de kooplieden zouden te zamen komen, am' door expositie ■en aanprijzing hun fabrikaten en andere artikelen van de hand te doen. De handels geest is er levendiger door geworden, en wat het initiatief dien eersten keer te Utrecht heeft uitgewerkt, kan vanaf heden opnieuw bewonderd worden in uitgebrei- den zin. In uitgebreiden zin. Want feit is het, dat het groote complex terreinen verleden jaar op Vreeburg en Janskerkhof te klein is ge bleken om thans aan de meer dan 1000 aanvragen te voldoen. Vandaar dat Tivoli en de geheele Maliebaan moesten worden bijgetrokken, om voldoende gelegenheid te bieden het Hollandsche product aan het eigen, nationale volk, voor te houden. De algemeene indeeling van de Beurs heeft belangrijke wijzigingen ondergaan. Bijna alle deelnemers van het vorige jaar zijn naar een andere plaats verhuisd, wat verband houdt met de meer systematische samenbrenging van verwante bedrijven. Men vindt nu op het Vreeburg de volgen de groepen: machines en werktuigen; gas en electriciteit, metaalbewerking, weten schappelijke instrumenten, goud- en zilver werken, kunstnijverheid en kerkelijke kunst, verwarmings-, verlichtings- en sa nitaire artikelen, rubber, steenkolen en turf, land- en tuinbouw, transportmidde len, verfwaren en lakken. In één der Beurs gebouwen is verder een kamer voor de Pers ingericht. Op het Janskerkhof: Houtbewerking, kurk enz., bureau- en woningartikelen, muziekinstrumenten, sportartikelen en speelgoed, bouwmaterialen. In Tivoli: Glas- en aardewerk, huishou delijke en luxe-artikelen, boekhandel, pa pier en papierwaren, grafische vakken. Maliebaan-Noord: Leerwaren, voedings- en genotmiddelen, chemische en pharma- ceutische producten, oliën en vetten. Ma liebaan-Zuid: Textiel, wol, sajet, garen en band, confectie, mode-artikelen, tricotage, lingeries. Afzonderlijke paviljoens en monsterka mers zijn er van: de afdeeling Handel van het Departement van Landbouw, Nijver heid en Handel, de Maatschappij van Nij verheid, de Vereeniigng „Nederlandsch Fabrikaat", de Vereeniging voor Tentoon- stellingsbelangen, de Monsterkamer van de Commissie voor den Zuid-Afrikaanschen Handel, het Departement van Koloniën te zamen met het Handelsmuseum van het Koloniaal Instituut te Haarlem, de Artille rie-inrichtingen, de Staatsmijnen te Heer- len, de Nederiandsche Kamer van Koop handel te Brussel, de Vereeniging tot be vordering van het Vreemdelingenverkeer en de Coöp. Vereeniging „Centraal Be heer ta Amsterdam. Onderstaande tabel eindelijk, gééft aan de werkelijk opvallende uitbreiding der Beurs met het vorig jaar: 1917 1918 aantal deelnemers 690 1056 aantal heele monsterkamers 381 881 aantal halve monsterkamers 116 164 aantal meters tafeloppervlakte 294 634 aantal vierk. M. open ruimte 150 263 Er is de laatste dagen hard gewerkt om het geheel bij de opening (welke dezen mor gen heeft plaats gehad, en waarop we na der terugkomen) klaar te hebben. Zelfs de zen morgen moest nog de laatste hand wor den gelegd, maar alles is tot een gunstig resultaat gekomen. De verwachtingen zijn niet teleurgesteld. Er zit teekening in de Jaarbeurs-stralen en -pleinen. Eentonigheid is vermeden, eonder dat men het zakelijk karakter ge offerd heeft aan een tentoonstellings-frivo- liteit. De tinten voor de versieringen ge bruikt, staan kleurig tegenover elkaar; de versieringen zelf zijn welgeslaagd en de ar chitectuur. der grootere gebouwen vertoont een evenredige en evenwichtige indeeling, met een versiering, die zich aanpast bij de constructie. De officieele catalogus, die als een lijvig maar toch handig boekdeel verschenen is, geeft zoo velerlei bijzonderheden meer over, terreinindeeling en stands en dat alles practisch n systematisch ingedeeld, dat het overbodig is daarover hier nog veel te zeg gen. Zoo heeft Utrecht, de Centrumplaats des lands, zich gereed gemaakt voor de komen de Jaarbeursdagen. 't Is er druk en feeste lijk. Evenals verleden jaar, doen er ook nu reclameborden over de straten zéér mo dern, en wijeen het bezoekend publiek den weg naar de binnenstad, 't Is er Jaarbeurs; en de geheele stad leeft er in mede. Dispensatie voor de Jaarbeurs. Wij herinneren er aan, dat Z. H. de Paus aan allen, die zich gedurende de dagen der a.s. Jaarbeurs te Utrecht zullen bevinden, dispensatie heeft verleend in het Kerkelijk Vastenr en Onthoudingsgebod. De Rijksmiddelen. Het nieuwe jaar zet voor de schatkist goed in. Met een totaal-opbrengst van f 18.065.333 heeft Januari verreweg het hoogste bedrag opgeleverd, dat ooit in de eenste maand de9 jaars is binnen geko men. De opbrengst over de overeenkom stige maandi van heit vorige jaar is met 1.32 millioen overtroffen, nadat 1917 op zijn beurt reeds 2.5 millioen meer had opgebracht dan zijn voorganger. Waar zeer vele middelen bij het vorige jaar ten achteren zijn gebleven, kon heb goede, eindresultaat natuurlijk slechts worden bereikt, doordien hiertegenover een sterk accres uit anderen hoofde heeft gestaan. Het leeuwenaandeel tot deze ver meerdering hebben de zegel- en de regis tratie opgebracht. De eerste léverden 1.27 millioen tegen 0.78 millioen in Januari 1917, die laatste. 1.95 millioen tegen 1.23 millioen. Onze gezant te Petrcgrad beroofd? We hebben een bericht aan een der bladen ontleend, waarin werd gemeld, dart die Nederlamdsche gezant te Petrogrado zou zijn overleden en beroofd. Bij navraag aan het ministerie van Bui- tenlandsche Zaken is aan de ,,H. Crt." gebleken, dat daar niets van dit geval bekend was. Men bracht het bericht in verband met het feit, dat circa een maand geleden in de opera te Petrogrado de zakportefeuille aan den gezant ontroofd was. De „Niéuw-Amsterdam". Van Hr. Ms. gezant te Washington is per telegraaf bericht ontvangen, dat, zoo- ails vanzelf spreekt, aan het onmiddellijk vertrek van het s.s. Nieuw Amsterdam" geen bezwaren in den weg zullen worden gelegd, maar dat, wegens groote trans portmoeilijkheden, op het oogenblik geen lading beschikbaar is. De reis in ballast te aanvaarden zou, met heti oog op de huidige weersomstandigheden, gevaar kunnen opleveren. Intusschien wordt ge tracht zoo öpoedig mogelijk de benoodigde lading voor het schip te verkrijgen. Een koopmansbeurs te Gouda. Op initiatief van eenige kooplieden te Gouda werd in een daartoe gehouden ver gadering besloten te trachten een koop mansbeurs aldaar tot stand te brengen. De bedoeling is een punt van samenkomst te hebben, ten einde op reëele wijze zaken te kunn)en doen. Besloten werd de Kamer van Koaphan- del en Fabrieken met dit voornemen in kennis te stellen en haar te verzoeken medewerking aan dit plan te verleenen. Waar Gouda is een centrum van het plat teland, omgeven door bloeiende kóeinere gemeenten, meende men, dat de oprich ting eener beurs voor Gouda van belang kan worden geacht. Gemengde Berichten. Pogingen om een deserteur te ontzetten. Een patrouille, bestaande uit twee man en een sergeant, had. bevel gekregen een deserteur te haden van het politiebureau St. Pietershal op den O. Z. Voorburgwal te Amsterdam en over te brengen naar de Oranje Nassaukazeme. In de Hoogstraat kwamen uit een tap perij eenige mannen, die het dadelijk de patrouille lastig begonnen te maken en te kennen gaven, den deserteur te zulil'en ontzetten. Het troepje groeide aan en bij de St. Anthoniusshiis werd geroepen. Moet hij los? Moet hij er uit? Een recher cheur van politie ried de menscheh aan, zich kalm te hdudesn en de patrouille niet Jastig te vallen. Echter, de menigte om de militairen' werd hoe langer hoe grootier en even over de Hortusbrug werd er ge roepen, „Nou i© het tijd, nou moet hij los." Meteen werd die sergeant van achte ren besprongen door een burger, om het geweer van den onderofficier te grijpen. DezJe Heit zich echter zdjn wapen niet ont nemen en loste een echot, dat zijn aan valler in de bruik' trof. Deze tuimelde toen achterover en bleef liggen. Middeflerwijl had de sergeant tegen de soldalen geroe pen, den deserteur niet los te laten en, als hij wilde vluchten, desnoods te vuren. Toen deze, ofschoon geboeid, werkelijk trachtte een goed heenkomen te zoeken, maakte een der soldaten van zijn vuur wapen gebruik en loste drie schoten, die den deserteur alle drie even boven het dijbeen van achteren troffen. Beide gewonden werden binnen gedra gen in den Hortus Botanicus, waar Dr. De Hartogh en Dr. Schaap de eerste hrulp verleenden. De burger, Simon Lascaris, oud 24 jaar, verkeerde in bedenkelijken toestand. De toestand van den deserteur, de 21-jarige Willem Josephus Nant, was zeer ern stig. Beiden werden door den geneeskun digen dienat naar het Binnengasthuis ge bracht. De militaire patrouille en eenige bur gers werden door commissaris Van Aspe- ren, die een onderzoek instelt, gehoord. Nader meldt men, dat Nant is overleden. Twist. Zaterdagavond kregen in de lunchroom „De Beijenkorf" aan de Wa genstraat te 's-Gravenhage eenige jongelui twist. Op straat gekomen, heeft een met verlof en in burgerkleeding zijnde mili cien twee and éren met een mes gestoken; de eene kreeg drie steken, de ander een steek in den rijg, waardoor niet ernstige verwondingen ontstonden, zoodat de ge troffenen, na 'door een dokter van den eersten hulpdienst te zijn verbonden, te voet huiswaarts konden gaan. De dader werd gearresteerd en zal aan de bevoegde militaire autoriteiten worden overgegeven Schending van onze neutraliteit. Ju stitie en politie hebben te Souburg (Z.) een huiszoeking gedaan in de woning van een -raadslid aldaar, die te Vlis-singen is aangehouden, verdacht van het plegen van met de neutraliteit strijdige hande lingen. De aangehoudene is niet ter be schikking van de justitie gesteld. Volgens de „Tel." had de aangehoudene een plan ontworpen, om het Engelsche consulaat te Vlissingen als spionnage- bureau te kunnieri signaleeren. In dit op zicht is hij door de strikte neutraliteit van dit consulaat- ten opzichte van Nederland teleurgesteld. Deze aanhouding wekt groot opzien, daar de aangehoudene zoowel te Vlissin- gen als te Middelburg zeer bekend is. Van de „Berlin". Door eenige werk-' lieden te Hoek van Holland werd op de punt van het Noorderhoofd, op de plaats waar 21 Februari 1907 het Engelsche s.s. „Berlin" verging, een stuk van een soort, pomp opgevischt, waar ongeveer 500 Kg. koper aan zat, voorwaar geen alledaagseh buitenkansje. Het vermoeden bestaat, dat dit afkomstig is van 'bovengenoemd stoom schip. Een en ander wer<J bij den strand vonder aangegeven. Relletjes. Men meldt uit Beverwijk aan het „Hbld.": Het besluit van dc-n ge meenteraad inzake de gasprijsregeling, dat in de zitting van Donderdag genomen werd, gaf Vrijdagavond aanleiding tot relletjes, hoofdzakelijk van werkloozen. Reeds van te voren was den raadsleden, van wie men verwachtte dat zij tegen het voorstel van den heer Gorter, dat de goed- jkeuring der onrustmakers kon wegdragen zouden stemmen, aangezegd dat er hard handig zou worden opgetreden. Na eene vergadering van hun agitatie- comité in café „Centrum" ging het in op tocht naar de huizen van hert. raadslid Van Santen, wethouder Zwager, raadslid Valt- huizen van Zanteft en den burgemeester Jhr. Strick van Linschorten. Bij allen wer den mirten ingeworpen, het meest bij den eerste. Voor de woning van den burge meester werd diens zoon aan het hoofd verwond door een steen. Poging tot moord en zelfmoord. Te AJmkerk heeft de landstormer Nije, uit Oss, op den voorbijfietsenden tweede-lui tenant der infanterie Raans uit Rotter dam een schot gelost, waardoor de offi cier aan de kaak werd geiiroffen. Daarna richtte Nijs bet wapen tegen Ufthzejf en bracht zich een wond bij de hartstreek toe. Beiden werden overgebracht naar Go- rinchem. De toestand van den landstor mer is 'levensgevaarlijk, die van den lui tenant niet ernstig. Aanranding. Toen een slager uit Hujijibergletn) kl avondls van cLe markt itcj Roosendaal naar huis reed, werd hij ter hoogte van Oostlaar onder Wouw door drie onbekende personen aangeroepen met „halt". Denkende dat het rijksambtenaren waren, stapte hij onmiddellijk af, maar eensklaps kreeg hij een hevigen slag tegen hét voorhoofd, zoodart hij bewusteloos in eenzakte. Al zijn geld, zijnde f800, werd hem afhandig gemaakt. Tragisch. Te Oud-Gastel kregen de 17-jarige A. v. d. M. eat haar 10-jairig broertje in de ouderlijke woning twist, waarbij het meisje in woede ontstak, een schaar nam en hiermede naar haar broertje gooide. Zij trof hem in den buik. Het jongetje wérd in hopeloozen toestand naar het R.-K. gasthuis overgebracht, waar het aan de bekomen verwonding is overleden. Door den opperwachtmeester Hermans uit Oudenbosch is een onderzoek ingesteld Het meisj'e is naar Oud enbosch overge bracht. Nader verneemt hert „Dagblad v. N.-B." dat het lijkje van het jongetje naar Ouden bosch is vervoerd, waar het gerechtelijk onderzoek zal plaarts hebben. Typhus. Te Vaardingen zijn in de laatste dagen een 20-tal typhusgevallen geconstateerd, waarvan tot heden vier met doodelivken afloop. Te Maassluis doen zich ruim 50 gevallen voor. Brand. Bij afwezigheid der moeder ontstond brand ten huize van D. aan de Breedesrtraat te Hees bij Nijmegen, tenge volge van het ©pelen met lucifers door een paar kinderen. De brand werd door de spoedig aanwezige brandweer géBTuschf* de kinderen die aan armen en gerief brand wónd en hadden opgeloopen werden na verbonden te zijn, naar hert ziekenhuis overgebracht. Te Keent onder Balgoy is de woning afgebrand van H. St. Behalve de inbo»> del verbrandden ook twee koeien en een vaars. Alles was beneden de waarde ver zekerd. Verdronken. In de Spoorsloot naar; Wierden is de eenige zoon van den we. duwna^r J. S. met zijn fiets te water ge. raakt en verdronken. Het 8-jarige dochtertje van den heer Z. St. te Stadskanaal is over de brug van het Boerendiep gewaaid en verdronken. De inbraak in de Breeiaschö kathedraal, De drie inbrekers hebben hun misdaad bekend. Het zijn jongens van 18, 16 en 15 jaar, P. M. II. en J. II. Cl. wonende te Rotterdam; de derde P. J. A. is een zwer- vende Duitschei*. Last tot opgraven gegeven. Te Sloch. teren is op last der justitie opgegraven het lijk van K. van Timmeren, die in December van het vorige jaar aldaar ver- dronken zou zijn. Diefstal? Door de Rotterdamsche po. litie is beslag gelegd op een paarlen col- lier, ter waarde van f 8000, en een platina broche, ter waarde van f 1000, die door een bij de politie bekend staand perscon op de Hoogstraat te koop werden aange boden. Daar men niet weet, wie de eige naar is, zoo wordt deze verzocht zich te melden bij den hoofdcommissaris van po- •litie te Rotterdam. Vermoed wordt, dat beide voorwerpen van diefstal afkomstig zijn. De Bolsjewikï-bacil. Te Rotterdam vertoefde op de Kipstraat een man, die de menschen in zijn omgeving uit alle macht toeschreeuwde, hen te laten zien, hoe men tegenwoordig, in Rusland op treedt, waarna, hij twee étalage ram en en een achter een der ramen bevindende étalagekast der bakkerij van H. W. Stein en de beide deurruiten van de Franse Bazar insloeg. Hij werd door een agent van politie overgebracht naar het politie- bureau Lange Torenstraat, waai* hij tot nog toe halsstarrig weigert zijn naam op te geven. Treurig. Een te Eindhoven verblij vende Belgische weduwe ontving dezer dagen van het "Belgische front drie brieven van onderscheidene data en welke het sneuvelen v'an hare drie_ eenige zoor» meldden. SPORT. VOETBAL. Overzicht* In de Westelijke eerste klasse zijn do uitslagen ven de gisteren gespeelde wed strijden naar 'krachtenverhouding nogal meegevallen. Men behoeft het uitslagen lijst je er maar op na te zien. De tweede klasse B leverde belangwekkende resul taten, doordat L. V. V. als gast van het Utrechtsche Kampong, een 3—0 nederlaag onderging; het en decadens zijnde Allen Weerbaar te Bu-ssum glansrijk verloor van O. D. E., en de plaatselijke derby Hilver sumVictoria, zooals te verwachten was, verliep in een zij het dan matige - overwinning van de club van dien naam, Voor de derde klasse afd. C bleef L. F. C. hier ter istJede haar goede faam getrouw en won met fiïksche cijfers van D. W. S. Ten slotte wist de Sportman het in Alphon tegen die club van dien naam te winnen, De uitslagen. NEDERLANDSCH^. VOETBALBOND. Westelijke afdeeling. le klasse A. Amsterdam: Aj-axQuick 2-0 Utrecht: U. V. V.'H. F. C. - 6-4 Den Haag: H B. S.Sparta 1-1 Rotterdam: V. O. C.Hercules (M Dordrecht: D. F. C.—Blauw—Wit 1-1 1 e klasse B. Delft: Comcordia-^-'t Gooi M Schiedam: Hermes'—Spartaan 0-fl Rotterdam: FeyenoordR. F. C. 1-" f'D. V. S.—S. V. V. M Amsterdam: Amstel—Dordrecht 1-1 A. F. C.—V. V. A. 2-1 2e klasse B. Hilversum: Hilversum—Victoria - k-3 Buasum: Allen WeerbaarO. D. E. 0-2 Utrecht: Kampong—L. V. V. 3-" 3e klasse C. Leiden L. F. C.-D. W. S. W Aiphen: Alphen—Sportman 2H AlphenSportman. (3—6). Men schrijft ons uit Alphen: Alphen maakt dit seizoen al een P' slecht figuur. Dit bleek ook gisteren w* in den wedstrijd tegen Sportman, waarbij onze plaatsgenooten met vijf invallers» strijd aanbonden. Scheidsrechter Mart«: voldeed daarbij maar zeer matig, getuig een tweetal goajs, welke o. i. buitens# aan die Sportman werden toegekend. Vóór de rust gaan beide elftallen vrijwel gelijk op; na een kwartier neemt Alpli® de leiding, waarna Sportman weldra ge lijk maakt; de vlugge Leidsche voorhoed» weet daarna nogmaals te doelpunten, at zoo den stand brengende op 2—1. Even vw rust gelukt het onze plaatsgenooten dj gelijkmaker in 'te zenden, zoodat deze n»> gelijke stand ingaat. In het tweede gedeelte blijken de naars overwegend sterker, waardoor li spel veelal op Alphen's helft wordt plaatst. Achtereenvolgens moet de Alph^ doelwachter viermaal visschen, dan een herstelling in de gelederen pilaatsgenooten, waarbij de Sporlrnan gr heel op eigen terrein wordt tenrggedrw gen. Na verschillende mislukkingen ten ©lotte Alphen kans met een 8°?j* richt schot de stand in haar voorde^ verkleinen, waarna het einde komt een 6—3-overwinning van Sportman. KORFBAL. Overzioht. De plaatselijke derby le hiér een schitb-cende wedstrijd geword&n,

Leidsche Courant | 1918 | | pagina 2