GotiAomt NOOTDORP. maar alleen G. VAN DORP. De Oorlog. Dit blad verschijnt eiken dag, uitgéz. Zon- en Feestd. De Abonnementsprijs bedraagt, bij vooruitbetaling, voor Leiden 13 ct. p. week, f 1.70 p. kwartaal; bij onze agenten 14 ct. p. weck, f 1.85 p. kwartaal. Franco p. post f2.15 p. kwartaal. Het Geïllustreerd Zondags blad is alleen verkrijgbaar tegen betaling van 20 ct. p. kwartaal,.bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 ct., met Geïllustreerd Zondagsblad 8 cent. 9e Jaargang. DONDERDAG 10 JANUARI 1918. BureauSTEEK5CHUUR 15 - LEIDEN. Interc. Telefoon 935. No. 2513 Postbus 6. De Advertentieprijs bedraagt van 15 regels f0.75 elke regel meer 15 ct. Ingezonden mededeelingen van 35 regels fl.50, elke regel meer 30 ct., met gratir bewijsnummer. Bij contract aanzienlijke korting. Groote letters naar plaatsruimte. Kleine Advertentiën, waarin betrekkingen worden aangeboden of gevraagd, huur en verhuur, koop en verkoop 40 ct. p. 30 woorden. Ieder woord meer let. De abonné's worden verzocht geen abonnementsgelden te betalen aan den Heer E. E. RIPKEN. aan onzen teger.woordigen agent den Ke8r Het nieuws offensief in 't Westen wordt verwacht. -- Zal Polen aan de vredes onderhandelingen mogen deelnemen? -- Het Vaticaan over de rede van Lloyd George. -- Muiterij op de Portugeesche vlooi. Rede van president Wilson - instemming met Lioyd George. - Hat vredesprogram van Amerika. - Weer een hospitaalschip getorpedeerd. -- De conferentie te Stockholm hervat Overzicht Nog steeds wint de bedrijvigheid in het Westen veld. Was het gisteren de IBrit&che aanval bij Bullecourt, thans zijn er gevechten bij den spoorweg" Staden Ieperen geleverd. Ook hiervan meldt Ber lijn, dat Engelsche compagnièën aanvie len, terwijl Londen venzekert, dat de Duit- tschcrs eenige Britsche posten binnendron gen, doch er weer uit werden geworpen. Aan welke partij nu de grootste geloof waardigheid? Het schijnt,, dat de Duit- schcrs hun verkenningen voortzetten om een.grooter operatie voor te bereiden, doch blijkbaar overal hun neus stooten, terwijl de geallieerden door over het geheele front verspreide plaatselijke aanvallen te doen, leen concentratie der Duitsche strijdkrach ten hopen te voorkomen. Voor deze onderstelling zou de Fransche «onderneming kunhen pleiten, in Woevre ten W. van Flirey ten uitvoer gebracht. 'Berlijn erkent, dat de Franschen hierbij (krachtig aanvallende, de Duitsche voor posten linie binnendrongen. Van een blijvend succes schijnt ook hier geen sprake .te zijn, want „overeenkomstig 'de ontvangen bevelen" trokken de Fran- tichen na de noodige verwoestingen te heb ben aangericht, met 178 gevangenen en eenlge machinegeweren in hun eigen linies terug. Op zichzelf zijn al deze feiten niet van gröote beteekenis, maar toch vormen «e de inleiding van een, naar we hopen beslis- feenden strijd in het Westen, vooral nu van Engelsche en Amerikaanschezijde weer eens op de voortzetting van den oorlog is aangedrongen. De rede van JV i 13 o n behoort [weer eens tot de diplomatieke middelen den vijand te schaden, zooals alle oorlogvoerende partijen ze toepassen. Als liet gelukt tweedracht in het vijandelijke ïand te brengen of aan te wakkeren is dat zoo, goed als een gewonnen veldslag. Wilson's re dé za.l, evenals die van Lloyd George, de Nationalisten in Duitschland sterken. Dat is ook de bedoeling, want •een democratisch Duitschland zal eerder smet Rusland op goeden voet komen en de pacifistische elementen in de Entente-lan den aanmoedigen om van hun regeeritig aannemelijke vredesvoorwaarden te eischen. Belangwekkend is het voorts te zien, hoe ■Wilson de Russen tracht te stijven in hun verzet tegen de voorstellen der CentraLen en hij hen voor Amerika gunstig tracht te eteramen, opdat Amerika aan den weder opbouw van Rusland zal kunnen mede werken. Schoone .dingen heeft Wilson verder van 'den vrede in de wereld gezegd. Zoo de uit spraak, die ons land hoop kan geven op oen goede behandeling van Amerikaansche zijde: indien wij anderen geen recht doen, zal er ons geen recht geschieden. Niet onbedenkelijk voor het uitzicht van een ontwapende wereld is de beperking, die Wilson er aan verbond: ontwapening Uat het laagste punt, dat met inwendige veiligheid bestaanbaar is. Met belangstelling namen we kennis van de meening van het officieele Vaticaansche orgaan, welke men elders in dit nummer vindt afgedrukt. We willen hopen, dat de optimistische blik van de „Osservatore Romano" op de vredeskanaen goed gezien zal zijn. Verder is deze uiting belangwekkend en laten we vertrouwen hoopgevend, vooral sedert het vredesvoorstel van Z. H. den Paus, geacht mag worden op de hoog te te zijn van de vredesmogelijkheden en ook van de belemmeringen, die tot nu toe een algemeenen A-rede in den weg stonden. Intussfchen worden de vredeson derhandelingen te Brest-Litofsk voortgezet, ofschoon ons geen resultaten ervan bekend -zijn geworden. Of Polen al dan niet als belanghebbende zelfstandige staat aan de vredesonderhandelingen zal deel mogen nemen is, volgens het „Berli ner Tageblatt", nog niet beslist. Een op lossing in bevestigenden zin is echter niet uitgesloten. Op Zee. Weer een hospiSaalschip getorpedeerd. Het Engelsche hospitaalschip „Rewa", terugkeerende van Gibraltar, is in het Ka naal van Bristol getorpedeerd en gezonken in den nacht van 4 Januari. Alle gewonden zijn gered. 3 leden van de bemanning wor den vermist. Het schip had alle lichten en keriteeke- nen, vcreischt bij de Haagsche conventie, en bevond zich in het Versperd gebied, als aangegeven in de verklaring van de Duit sche regeering van 23 Januari 1917. De „Evening News" zegt: „Het roode kruis op den zijkant van het hospitaalschip „Rewa" schijnt door de Duitschers als doel genomen te .zijn, daar de torpedo er door gegaan is. Een lid der bemanning verklaarde, dat de lichten op het beried en-dek door de kracht der ontploffing werden gedoofd. De orde werd bewonderenswaardig gehand haafd, en het gedrag vau den kapitein-en de officieren was uitstekend. J2r waren een dertigtal gewonden aan boord, die- het bed moesten houden en vier verpleegsters. De zieken en gewonden kwamen uit het oosten en velen leden aan malaria. Zij moesten gedurende drie uur in open booten aan de bittere koude worden bloot gesteld. „De booten werden gebruikt voor dé ge noemde dertig gewonden, terwijl de overi ge gekwetsten zidh op vlotten moesten be geven, waar zij tengevolge van de golven herhaaldelijk doornat werden. Zij werden met dekens bedekt. Gelukkig vallen er geen verliezen aan menschenlevens te betreu ren onder de officieren en troepen. De zieken en gewonden, ten getale van vele honderden, zijn te Swansea geland."- Duitschland. Een ernstig spoorwegongeluk. Rij een spoorwegongeluk tusschen Hom burg en Kaiserslautern zijn meer dan 30 personen gedood en meer dan 100 gewond. Engeland. Vleesch. De „Daily Express" zegt, dat er geen te kort aan vleesch is, maar de Engelsehen eten te veel. De burgers krijgen 2 1/4 pond per week tegen 1Vè in Nederland! De sol- .daten aan het front krijgen 7 pond per week en 5 1/4 al3 ze thuis dienst doen. Frankrijk. De Ka?rier bijeen. Senaat en Kamer hebben hun zittingen hervat. De Kamerzitting werd gepresi deerd door den heer Jules Siegfried, oud minister van handel, geboortig van Mül- hausen. Zijn rede was in hoofdzaak gewijd aan Ekas-Lotharingen, zijn geboorteland, waarvan hij in het licht stelde de histori- ische beteekenis, die het voor Frankrijk be zit. Hij sprak in enthousiaste woorden over de opoffering van het leger ten bate van Frankrijk en het algemeene welzijn der menschheid. Hij eindigde met te zog gen: Wij willen tot den dood. toe de demo cratie in Frankrijk verdedigen, waar deze wenscht, dat het onrecht van 1871 worde hersteld. Rusland. Een strafexpeditie in E&tland. Volgens een mededeeling van het Esth- landsch bureau te Stockholm heeft het le gerbestuur van Esthland besloten, een strafexpeditie tegen de Russische troepen uit te eituiren. Het is tot een treffen met plunderende Russische soldaten gekomen, die op de vlucht werden gedreven. Esthland wordt geleidelijk door de Russische troepen ont ruimd. Zweden. De oonferentie te Stockholm. De mogelijkheid om de conferentie te Stockholm te hervatten, wordt weer meer overwogen en de oproep, dien de Russi sche en Scandinavische leden van het uit voerend comité aan de Engelsche arbei ders hebben gericht is een aanduiding van de hoop, dat misschien de Engelsche re geering toch nog voor den aandrang der Engelsche arbeiders zal zwichten en de passen voor Stockholm zal toestaan. Ca- mille Huysmans zal intus9chen naar het arbeiderscongres te Nottingham gaan en daar het standpunt van het Stockhblmsche comité uiteenzetten. Finland. De eerste gezant. De Zweedsche consul-generaal in Fin land, Ahlström, is tot yoorloopig gezant benoemd. Hij is het eerste lid van het co rps-diplomatnek te Helsingfons. Ook Noorwegen en Denemarken hebben, volgens berichten aan Fransche bladen uit Kopenhagen, de Finsche republiek thans officieel- erkend. 1 Portugal. Muiterij op de v'oot. De kruiser „Vasco de Gama", die op den Taag voor anker lag, heeft het vuur geopend op het fort St. George, dat dit beantwoordde, liet" schip heesch daarop de witte vlag en zette een gedeelte der be manning aan wal, dat ontwapend werd en .zich overgaf. D.e kruiser werd eveneens aan de regee ring overgegeven. De regeering heeft reeds alle maatregelen genomen, om de orde te herstellen. De kazernes - en het arsenaal, zijn door regeeringst roepen bezet. In Lis sabon is het thans rustig. Zwitserland. Bern vredes-siad. Verschillende bladen melden uit zekere bron dat vooraanstaande mannen in de vredes-beweging (Berner. conferentie!) alle krachten inspannen om dc vredesonder handelingen van Brest naar Bern te trek- ken. tfereenigde Staten. Rede van Wilson. Instemming met Lloyd George. Het Vredespro gram van Amc-rika. De president der Vereenigde Staten heeft tot het Congres een boodschap gericht, waarin hij de eischen van Amerika aan de Centralcn uiteenzet. Na een ovenzicht te hebben gegeven over den toestand, ontstaan door de vredeson derhandelingen te Brest-Litowsk en dc on duidelijkheid van het Duitsche 'oorlogs doel, waartegenover hij de openhartige verklaring van Lloyd George stelt, ver klaart hij zijn vredesprogram: a. Openbare vredesverdragen,- gesloten na openbare onderhandelingen, en daarna geen onderhandsche internationale over eenkomsten, van welken aard ook. b. Absolute vrijheid der zeeën. c. Verwijdering, voor zooveel mogelijk, van alle economische slagboomcn, han- delsgelijkhuid voor alle volken, die in den vrede toestemmen en samenwerking tot handhaving daarvan. d. Voldoende waarborgen, dat de be wapening der volken beperkt zal worden tot» het( allernoodzakelijkste voor hun binnenlandsche veiligheid. e.. Een openhartige en absoluut onpar tijdige regeling van aJle koloniale eischen, gebaseerd op do strikte in-acht-neming van het beginsel, dat bij de bepaling van al dergelijke souvereiniteitskwesties de be langen der bevolkingen even zwaar moe ten wegen als de billijke eischen der re geering, welker rechten moesten worden bepaald. f. Ontruiming van alle Russische gebie den en een «zoodanige regeling van de quaesties, dat land betreffende, dat het ongehinderd en onbelemmerd over zijn eigen politieke ontwikkeling kan beslissen. g. Ontruiming en herstel van België, ook wat zijn volkomen souvereiniteit be treft. Zonder deze daad van herstel is de geheele opbouw en geldigheid van het volkenrecht voor altijd verzwakt. h. Ontruiming en herstel van het bezet te gebied in Frankrijk en teruggaaf van Elzas-Lotharingen. i. Herziening der grenzen van Italië. j. Gelegenheid der volken van Oosten-. rijk-IIongarije om »zich autonoom te ont wikkelen. h Ontruiming van Roemenië, Servic, en Montenegro. Servië moet een uitgang naar zee hebben. Vriendschappelijke onderlinge verhouding der Balkan-stat en, alsriiede eco nomische onafhankelijkheid en territoriale integriteit voor deze. Verder eischt Wilson een algemeenen bond van naties onder bijzondere waarbor gen voor onafhankelijkheid. De boodschap van Wilson werd in het Congres met groote geestdrift begroet. De leiders der parlementaire commissies voor buitenlandsche aangelegenheden verklaar den deze volkomen te kunnen onderschrij ven. Persstemmen over de rede van Wiesen. De Amerikaansche pers merkt in haar bespr&kipg van Wilson's boodschap aan het Congres met voldoening op, dat er vol maakte overeenstemming blijkt le bestaan tusschen de voorwaarden, welke de presi dent heeft opgesteld en het program, dat door Lloyd George in «zijn jongste redevoe ring ontwikkeld is. De Vredesonderhandelingen De conferentie te Brest-Litofsk. Dinsdagmiddag werd een voorloopige be spreking tusschen de voorzitters der ver schillende delegaties gehouden, waaraan staatssecretaris vpn Kühlmann, de Oosten- rijksehe minister van Buitenlandsche Za ken, graaf Czernin, de Russische minister van Justitie en volkscommissaris van Bui tenlandsche Zaken, Trotzki, de grootvizier Talaat pasja en de Oekranische staatsse cretaris van Handel en Industrie, Weswo- lod Holubowitsj, deelnamen. Na een bespreking van formcelc en pro gram-kwesties werd tegen gisterochtend 11 uur een volledige zitting vastgesteld. Later hadden besprekingen tusschen de verte genwoordigers van den Vierbond en de Oekranische gedelegeerden plaats. Het verzoek van den Poolschen Regent- schapsraad. Het „Berliner Tageblatt" meldt, dat de vraag of de leden van den Poolschen Re- gcntschapsraad aan de onderhandelingen te Brest-Litofsk zullen deelnemen, nog niet beslist is. Een oplossing in bevestigen den zin is niet uitgesloten. D8 Entente moet meedoen! Naar aan de „Köln. Ztg." van de Zwit- sersche grens wordt geseind, publiceert het „Journal du Peuple" den tekst van het be sluit der Fransche minderheidssocialisten, waarin de eisch wordt uitgesproken, dat de Entente zich onverwijld bij de vredes onderhandelingen «zal aansluiten. ^De verklaring luidt als volgt: „Het Co mité is overtuigd, dat de vredesvoorstellen der Russische regeering een voor alle oor logvoerenden aannemelijken grondslag bieden, en dat de Centralen een met deze voorstellen in overeenstemming zijnd ant woord hebben gegeven. Het Comité ver klaart, dat Frankrijk en zijne bondgenoo- ten onder deze omstandigheden zich niet afzijdig mogen houden van de onderhande lingen, waaruit een wereldvrede zou kun nen ontstaan, een vrede op den grondslag van het zelfbeschikkingsrecht der volken, en «onder annexaties of schadeloosstellin gen. Ilct Comité is van meening, dat de door de Bolsjcwiki voorziene toestand thans voor de socialistische afgevaardigden is ingetreden, en dat derhalve weigering der credieten geboden is. Voor het geval, dat de Fransche regeering bij hare weige ring blijft om de Russische vredesvoorstel len in overweging te nemen, verlangen wij van de socialistische fractie in het Parle ment, dat zij met toestemming van de so cialistische bonden en de arbeiders na drukkelijk zal protesteeren tegen deze hou ding, die schadelijk ia voor de belangen van Frankrijk, het socialisme en da menschheid. Het Vaticaan over de rede van Lloyd George. Nog nimmer, te .voren, vernam men, schrijft de „Osservatore Romano", officieel en plechtig, wat Engeland en de Entente willen, om den vrede te teekenen. Enge land heeft veel ballast weggeworpen (en het deed daaraan goed) en het heeft het oorlogsdoel op eenige punten verzacht, zoodat het door den vijand besproken kan worden. Het program van den Engelschen premier nadert zoo de voorstellen van Ber lijn, dat werkelijk het oogenblik schijnt ge komen, de punten, waarover nog verschil lieerscht, nauwkeuriger va^t te.stellen en aan te vullen. Thans is liet woord aan Duitschland en Oostenrijk, om hun mee ning over deze punten te zeggen. Het ia te hopen, dat zij dit zullen doen, zij het door openbare redevoering of beter nog in geheime bespreking met de leden der En tente. Indien bij eoo'n bespreking van weerskanten een tegemoetkomende geest overheerscht, dan kan de lichtstraal, dia uit Londen en Brest-Litofsk opging, mis schien het morgenrood van den vrede zijn. BINNENLAND. Nederland en de Oorlog. Wanneer en hoe moeten de opgelegde melkproducten gebruikt worden Uit'het feit, dat dc regeering de als melk producten opgelegde 30.000.000 Liter molk beschikbaar gaat stellen, blijkt wel, dat nu ook voor particulieren, die zelf een ikieirte winterreserve aanschafüen, oo tijd is aangebroken om dez>e ie gaan gebruiken. Het is te verwachten, dat de m«elk- schaarschte nog slechts een 100 dagen zal duren cn ieder dient mu zijn melkvoorraad doelmatig over deze 100 dagen te verdee- leri, -teneinde zeker te zijn dezen voorraad te hebben opgebruikt op. het oogenblik, dat 'het bederfelijk warmere seizoen in treedt. Begin dus reeds nu uw mblkprcwluctte- voorraad geleidelijk aan le tpreken! Ilct is niet overbodig, de gebruiksvoor schriften in dezen tijd nog eens uitvoerig voor het publiek te doen volgen en Wij merken daarbij op, dat deze producten steeds in zoo goed ai!s alle kruidenierswiti kes verkrijgbaar zijn en bij de huidig® molkrantsoeneering in het huishoudelijk gebruik dienst kunnen Idoen. lo. Gecondenseerde m el k en afgeroomde melk met suiker. iDit product is verpakt in kisten van 48 bussen en zal, voor zoover beschikbaar gesteld door de regeering, in de winkela per gewicht verkrijgbaar zijn, zooals dii met stroop het geval is. De melk is niet gesteriliseerd, docM wordt, door suikertoevoeging en het uit dampen van water, voor langen tijd gere serveerd. Wij kunnen echter niet zeggen, dat het artikel jarenlang bewaard kan blijven .zonder van eigenschap of smaak te veranderen. Na vier of vijf maanden wordt het dikker en iets donkerder van kleur en maakt alsdan een minder oog lijken indruk. Het product kan dam echter meestal nog even goed voor menschclijke voeding dienen. Gecondenseerde melk met suiker is uiter lijk een dikke, strooperige vloeistof. On verdund is ?e in thee, koffie cn cacao te gebruiken; ze bevat dan voldoende suiker om de noodige zoetheid te verschaften. Voor keukengebruik, in gebak enz., moet ze met 3 a 4 deel-en water verdund wor den. De voedingswaarde van zoo'n liter verdunde gecondenseerde melk is echte* heel wat grooter dan die van gewone koe- mieJk, door het hooger gehalte aan kool hydraten. Er moet daarom wel op gewe zen worden, dat 'bij het gebruik voor kin dervoeding de verdunning veel sterke* moet zijn en wel minstens het dubbele. FEUILLETON. De Genileman-Oplichter. 10 „Komaan," zei-hij, „wij verliezen hier onzen lijd. Men lost niet in vijl' minuten de problemen op, door Arsenius Lupin fckoteld. Maar ik zweer, jdati ik tiem weer zal pakken!" Denzelfden dag werd door den baron oen aanklacht wegens diefstal bij do •justitie ingediend tegen Arsenius Lu- .pin, die in de gevangenis opgeslo ten was! v De baron had dikwijls spijt van dio aanklacht, als hij zag, hoe Malaquis was overgeleverd aan d§ gendarmen, aan den procureur, aan den rechter van on derzoek, aan «de journalisten en aan alle nieuwsgierigen. De zaak wekte groote sensatia. De haam van Arsenius Lupin stond in de blaclen, en de meest fantastische ver-, nalen deden de ronde in de pers. Maar de brief van Arsenius Lupin, "iÊü de „Echo de Eiuaoe" publiceerde (en niemand wist- ooit, wie den tekst daarvan had meegedeeld) de brief, waarin baron Cahorn openlijk was ge waarschuwd voor hetgeen hem bedreig de, veroorzaakte nog grootere sensatie. En aanstonds werden allerlei fabelach tige verklaringen gegeven. Men herin nerde aan het bstaan van onderaard- sche gangen en, onder den invloed van die geruchten, deed dc justitie in die richting haar nasporingen. Men zocht het kasteel van boven tot beneden af, men onderzocht iederen steen, iederen schoorsteen, iedere plank. Bij het schijnsel van toortsen onderzocht men de groote kelders, waar de hoeren van Malaquis vroeger hun munitie en voorraad opstapelden. Men onderzocht zelfs de rots, waarop het kasteel gebouwd was, maar niets werd ontdekt. Er bestond geen geheime gang. Maar de schilderijen en de meubels konden toch niet als spookbeelden plot seling verdwijnen. De personen, die ze hadden weggenomen, moesten toch dom' de deuren af de vensters zijn bin nengekomen en weggegaan. Hgt uarket van Roy en overtuigd van tziia machteloosheid, riep de hulp in van Parij- sche agenten. Dudouis, de chef van den veiligheidsdienst, zond er zijn beste man netjes heen. Hij zelf bracht twee dagen op Malaquis door. Hij slaagde echter evenmin. Toen ontbood hij den inspecteur Gani- mard, wiens goede diensten hij zoo dik wijls had kunnen waardeeren. Ganimard luisterde zwijgend naar de in structies van zijn overste, daarna schudde hij het hoofd en mompeldo: „Ik geloof, dat men een verkeerd spoor volgt, door het kasteel te doorzoeken. De oplossing ligt ergens anders." „En waar dan?" „Bij Arsenius Lupin." „Bij Arsenius Lupin? Dat wil zeggen, zijn tusschenkomst inroepen?" „Ja, dat is het." „Maar dat is ongerijmd, Ganimard. Ar senius Lupin is in de gevangenis." „Arsenius Lupin is in de gevangenis, het is zoo. Hij wordt er streng bewaakt, ik geef het toe. Maar al hou 'hij aan handen en voeten geboeid zijn en een prop in den mond hebben, dan izou ik nog niet van meening veranderen. „En waarom die hardnekkigheid?" „Omdat alleen Arsenius Lupin in staat is. êêU dergelijke zaak te combineeren en, uit te voeren, dat z;j slaagt, zooals ze ge slaagd is „Gekheid, Ganimard." „Neen, werkelijkheid. Men gaat onder- aardsche gangen zoeken, men ligt steenen op en dergelijke gekheden. Maar onze man gebruikt die oude, versleten dingen niet. Hij is een man van vandaag of liever van morgen." „En gij besluit?" „Ik besluit u het verlof te vragen, een uur met hem door te brengen." „In zijn cel?" „Ja. Bij den terugkeer uit Amerika heb ben wij gedurende den overtocht lang met elkaar gesprokén en ik durf zeggen, dat hij eenige sympathie heeft voor dengene, die hem heeft weten te arresteeren. Indien hij mij wil inlichten «onder zich te compro- mitteeren, zal hij mij geen vcrgecfsche reis laten doen." e Even na den middag werd Ganimard in de. cel van Arsenius Lupin gelaten. Deze lag op zijn bed, hief het hoofd op en slaakte een kreet van vreugde. „Dat is een ware verrassing! Die goede Ganimard hier!" „Hij zelf!" j^Ik zou veel dingen wengchpn ia deg£ eenzaamheid, die ik gekozen hebmaac niets liever, dan u hier te ontvangen." „Al te beminnelijk!" „Maar neen, maar neen, ik hgb voor u de grootste achting." „Ik ben er trotsch op." „Ik heb het altijd beweerddie Ga nimard is onze beste detective. Hij is bijna gij ziet, dat ik openhartig ben gelijk aan Sherlock Holmes. Maar in- waarheid ben ik ontroostbaar, u niets dan deze bank te kunnen aanbieden. En geen enkele ver- frissching! Niet eens een glas bier!" Ganimard ging glimlachend zitten, en de gevangene, gelukkig weer eens te kunnen praten, vervolgde: „Mijn God, wat ben ik blij, dat mijn oogen weer eens rusten op het gelaat vaa een eerlijk man! Ik heb genoeg van die spionnengezichten en van die verklikker* die tienmaal per dag mijn zakken nakijken en mijn nederige cel, om zich er van te overtuigen, dat ik niet een ontsnapping voorbereid!Wat stelt de regeering veel belang in mij!" „Ze heeft gelijk „Maar neen, ik zou zoo gelukkig zijn. als men mij in vrede liet leven in mijn hoekje (Wordl vervolgd^

Leidsche Courant | 1918 | | pagina 1