Advertentiën. Gemeentelijke Aankondigingen. GELDIG VERKLAARDE BONS. Do Burgemeester der gemeente Leiden brengt ter algemeene kennis dat \oor de week van Zaterdag 5 tot en met Vrijdag Jl januari geldig worden verklaard: Rort E*o. O 36 voor 2 K.G. aardappe len a 5V> ct. per K.G. Bon D 37 voor 2 K.G. aardappe len a 5V£ ct. per K.G. Ben Mo. D 38 voor 1 K.G. aardappe len a 5Vé ct. per K.G. Ben wo. D 39 voor 1 ons groene erwten It ct. per pond. Bo.n No. D 40 vcof t ows groene erwter. 3 tl cent per pond. Bon. No. d 4t voor onö zeep a 14 cent per pono'. Bon No. D 42 veer ons vet a 8 cent per ons. Met het oog op de bemoeilijkizig van het transport door te vorst en de daardor veroorzaakte onzekerheid van aanvoer, is het \etrantsoen op ons gesteld. Zoodra weer vet is gearriveerd, zal een tweede bon voor vet worden geldig verklaard. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 4 Januari 1918. HUISONDERWIJS. De Burgmeester van Leiden; Herinnert ouders, voogden en verzor gers van de in deze gemeente woonachtige kinderen, op wie de Lerplichtwet van toe passing is; dat zij, indien zij aan de eischèn dier wet voldoen, door aan die kinderen huis onderwijs te verstrekken of te doen ver strekken, verplicht zijn aan hem bij een door hen onöerteekende verklaring opgave te doen van: lo. <le vakken, waarin de kinderen huis onderwijs genieten: 2o. a. de namen der kinderen, met bij voeging van de voornamen, dagteekening van geboorte eif plaats van werkelijk ver blijf. alsmede van de plaats, waar het on derwijs gegeven wordt; h. de namen en voornamen van hen, door Wie het onderwijs gegeven wordt; dat deze verklaaring, welke door hen, die het onderwijs geven, mede ondertee kend moet worden, ieder jaar vóór 1 Fe bruari opnieuw moet worden ingediend; da.1 van verandering in d^ personen, door ■wie het onderwijs gegeven wordt, binnen acht-en-twintig dagen aan hem mededee- Jing moet worden gedaan: en dat formu- üieren voor de opgaven omtrent kinderen, aan wie huisonderwijs wordt verstrekt en voer de opgaven omtrent verandering in de personen, die het huisonderwijs geven, (kosteloos verkrijgbaar zijn ter Gemeente- Secretarie.^ N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. Leiden, 4 Januari 1918.' G. f 100; P. F. f 25: P. M. B. M. f 10; Comm. van het voormalige St. Josephs of Timmer mans- en Metselaarsgilde f 25; N. N. f 1; H. l' 10; Speelpot Oudejaarsavond f 5; totaal met de vorige opgave f 12,267.64. Woensdag 9 Januari a.s. hoopt de heer H. van den Berg den dag te her denken, dat hij 25 jaren geleden, als wissellooper in betrekking kwam bij de Leidsche Bankvereeniging H. F. G. Gerlings (thans Scheurleer en Zonens Bank) alhier. liet zal den jubilaris dien dag- zeker niet aan blijken van sympa thie ontbreken. Gisteravond vergaderde het Bestuur van den R. K. Graf. Bond met leeraar, leer meesters, bestuur der adspiranten en de adspiranten met hunne ouders, onder voor zitterschap van den heer P. van der Staak, ter opening der vakcursus voor de jongens. De voorzitter heette allen welkom, in 't bijzonder den weleerw. pater Zuidgeest, den vriend der arbeiders, die steeds op zijn post is, den heer Verstraten, teeken-leeraar en leermeesters der vakcursus. Spr. wenscht allen een Zalig Nieuwjaar en deelt mierte, dat de wejeerw'. (kapelaan Van. Emmerik kennis had gegeven niet aanwe- izig te kunnen zijn en brengt dank aan Z.Eerw. voor hetgeen hij in 't belang der jongens heeft gedaan. Dan wijst de voor zitter den jongens op den plicht om vooral de cursussen trouw te volgen, daar zij anders niet met gunstig gevolg hun diplo ma kunnen behalen en het niet bijwonen der cursussen ook reden tot ontslag bij hun patroon tengevolge kan hebben, en wijst hun voorts op eenige verplichtingen en rechten uit de Leerlingen-overeenkomst. Alsnu krijgt pater Zuidgeest het woord om eenige woorden tot de jongens ter op wekking te "spreken. Vele jongens, aldus de eerw. spreker, hebben nog pas 14 of 15 maal het Nieuwe- jaar gevierd. En als men hen vraagt of zij weer terug wilden, dan zullen zij ant woorden: neen. Zoo ook niet de o.uderen, die een gids zijn voor de jongeren. De ouderen hebben vaak geleerd met scha en schand. Is de ondervinding, in het leven opgedaan, vruchteloos? Neen, zij kan in latc-re levensjaren voor onszelf en voor anderen zijn nut hebben. Wij -kunnen aldus Z.Eerw. lessen geven aan ande ren, die er hun voordeel mee kunnen doen. Spr. waarschuwt voor velerlei ge varen, die de ouderen doorworsteld heb ben, en zegt dat de jongens dankbaar moeten wezen dat de oud er on tot hen konien om hen te onderrichten en als 't wane een kaart geven om in 't leven voor uit te komen. Onderwijs en organisatie zijn voor hen nuttig en noodig. De ouderen roepen u toe:. Vereenigt u. in Katholieke vereenigingen! Alle voordeelen, die gij geniet, zijn bewerkt door de ouderen. Gij moet hen daarom bijstaan door tromv de cursussen te bezoeken en anderen bewer ken voor de R. K. organisatie. Z.Eerw. zette nu het nut van R. K. or ganisatie uiteen. Met den wensch, dat zij Christenen zullen blijven, kundige arbei ders cullen worden, en dat zij de lessen der ouderen zullen ter harte nemen, eindigt de eerw. spreker zijn luid toegejuichte op wekkende toespraak. De voorzitter bracht den eerw. spreker dank voor zijn onderrichtend woord en brengt dank aan het Volksbondbestuur voor het beschikbaarstellen van zalen. Hierna geeft de voorzitter nog eenige in lichtingen op gestelde vragen, en zegt dat de cursussen .zullen beginnen voor het her hal ingsonderwijs op a.s. Maandag, voor het teekenonderwijs op ^Dinsdagavond en de vakcursus op Donderdagavond om 8 uur. Na een dankwoord voor de opkomst aan de aanwezigen- sluit de voorzitter met den Christel ijken groet de bijeenkomst. Gisteravond meldde zich aan liet po litiebureau alhier zekere A. K., mede deelend, dat hij zicli een onderdak had willen verschaffen in ..een keet onder de gemeente Zoeterwoude. Tevens had hij er eenige kleedingstukken medege nomen. Na het procesverbaal werd hem hier een onderdak gegeven, waarna hij hedenmorgen fce-r beschikking is (ge steld van den burgemeester van Zoe ter wou de. Opgepast. Daar worden in onze stad~sch^mnige pamfletten rondgezonden /vanwege de Godloocheaarsvereenigïng „De Dageraad". Vooral heeft men het er op gemunt, het venijn in de gewinnen der arbeiaders uit te spuwen. In arbeidersbuurten wordt het vuil huis aan huis verspreid- Wij waarschuwen de ouders voer die schunnige circulaires en raden hén aan, dm dat vunze geschrijf te weren uit hun woningen, door het pamflet onmiddellijk te verscheuren. Zelfs voor de straatsteen en is-het nog haast te vuil! Uit de Omgeving GOUDA. Centrale, keuken. In tegenwoordig heid van autoriteiten en genoodigden is gisteren alhier de gemeen Lelijke cen trale keuken geopend, die is gevestigd in een houten gebouw op de Nieuwe- jnarkt. Den eersten dag werden pl.m. 5o0 porties verstrekt. Lisss:. Pater Phitippona. Men schrijft on-s: Veertien Januari as., 's avonds 7 uur, komt d>e Ün Lise-e zoo beminde Pater A. H. Phillppona, gewezen directeur van het St. Clemens Retraitenhuis te Noordwij-ker- hout, met zijn bezielend woord Roomse he krachten opwekken, en de meer dan 30$ oud-retrailanten zullen door hunne tegen woordigheid blijk geven, dat een propa gandistisch woord over de gesloten retnaite met enthousiasme wordt ontvangen. Waar aan dit heerlijk liefdewerk de persoon van Pater Pliilappona onafscheidelijk verbon den blijft, zal deze beminde priester niet aan bewijzen van hulde kunnen ontkomen. .Besturen van Roomsche vëreenigmge/n worden vriendelijk verzocht op 14 Janua,* geen andere vergadering uit te schrijven, opdat uit elk R.-K. gezin ten minste één vertegenwoordigd is. Nadere mededeelingen volgen nog. Gepakt. De dader van <Je rijwieldief stallen, waarvan wij gisteravond melding maakten, is door veldwachter Kaas gevat. Het is een zekere R., zonder vaste woon plaats. x NIEUWKOOP. Brandweer. Het gemeentebestuur heelt, door aanplakking bekend gemaakt, dat in de week van 21 tot en met. 26 Januari a.s. de brandmeesters en assistent-brandm&es- ters bij de brandweer de jaarlijiksche sohoorste en schouw zullen drijven. NOORDWSJKERHOUT. R.-K. School. Woensdag had de plech tige inzegening plaats van de bijzondere R.-K. St. Jozefschool voor jongens en meisjes. De plechtigheid nam een aanvang oim 9 uur, met een solemneele H. Mis, opgedragen door den hoogeerw. heer Zon dag, deken te Vogelenzang, geassisteerd door de weleerw. heeren Melehers en Van der Waarden, kapelaans, respectievelijk vaai -de St. Jozef- en St. Victor-pa-rochie alhier. Na de H. Mis werd de Veni Creator ge beden, waarna de genoodigden, w.o. de zeer eerw. Iheer Van Haelen, pastoor der St. Victor-paroehie, de zeereerw. heer Rij- kehberg, inspeoteur van het bijzonder lager onderwijs, de rector van het Retraitenhuis, de burgemeester en leden van den gemeeti- teraad, het kerk- en armbestuur, de over ste der St. Bavoistiohtipg en enkede ande ren, zich naar de school begaven, gevolgd'" door de kinderen der hoogste klasse (jon gens en meisjes) en de celebranten. De inzegening geschiedde door deken Zondag, geassisteerd door bovengenoemde eerw. heeren geestelijken. Na de plechtigheid vereenigden celebran ten en genoodigden zich in een der ruime schoollokalen, Waarna door de kinderen, onder leiding der eerw. zusters, een toe passelijk lied werd gezongen en een voor dracht gehouden. Vervolgeus werd h'et woord gevoerd door pastoor Quant. OEGSTGEEST. Bons. Geldig verklaarde bons voor *9e week van 5 tot 10 Januari: Bon no. 82 voor 4 K.G. zandaarclappc- len a 5è ct.; bon no. 83 voor 1 ons veto bon no. $4 voor i ons gort; bon no. 85 voor i ons zeep: bon no. 86 voor 1 ons bruine booneip bon no. 87 voor 1 ons froene erwten voor zoover nog voor- anden. Aan houders van bonboekjes wordt om teleurstelling ,te |?oorkomeni Ideni raad gegeven nimmer de bons uit de boekjes te laten scheuren, die niet door hen gebruikt worden of die niet direct kunnen word/en ingewisseld. OUDE-WETERING. Door het ije gezakt. Doordat een kind van den heer van H R. i>aast de plank stapte, die op het ijs was gielegd, zakte er door. De vader begaf zich te water en bracht de kleine weer op het droge. SASSENKEIM. Onderwijs. De heer Liesker, onder wijze** aan de R.-K. Jongensschool alhier, is in gelijke betrekking benoemd te Breda. WARMOND. Katholieke 'Kiesvereeniging. Door de R. K. Kiesvereeniging is gisteren de be stuursverkiezing gehouden voor de Ka merkieskring Leiden. De aansporing van verschillende zijden tot mceleving met en belangstelling in dc politiek, vooral met het oog op de E. V., is niet tevergt-efsch geweest, want in deze kleine vereeniging werden niet minder dan 120 stemmen uitgebracht. Hier volge het aantal stemmen van el- ken candidaat: prof. mr. Aarberse 99; A. J. Aengenent 43, prof. Aengenent 99; C. G. J. Alkemade, Noordwijk, 30; H. Bader, Sas- senheim 93; Balvers, Hillegom, 68; H. Bank, Hoogmade 26; A. C. v. Berkel, Gou da, 13; J. Bes, Alphen, 18; P. Blomme- stein, Zwammerdam 15; mr. Brantjes van Rijn, Leiden, 40; G. Bulten, Zilk, 32; Van Doeveren, Oegstgeest 16; J. Groenewegen, Bleiswijk, 24; W. J. Heemskerk, Zwam merdam, 10; dr. Hoffman, Gouda, 38; Th. Houdijk, Boskoop, 25; J. Kaale, Bleiswijk, 18; Krebbers, Alkemade, 15; B. Loerakker, Hillegom, 31; C. 'v. d. Meer, Noordwijk, 68; Moerel, Oudewater, 22; A. J. Oostdam, Lei den, 83; C. P. Paardekooper, Zoeterwoude, 69; J. Pijnacker, Lisse, 15; C. v. d. Poll, Hillegom, 18; Spend el, Leiden, 17; J. Stad houder, Zoeterwoude, 38; P. Velenturl", Hazerswoude, 14; C. Verwcy, Noordwijk, 14; P. Warmerdam, Lisse 79; Van Well, Zegwaard 14; J. B. Wesselïngh, Zoeter woude, 14. De overige candidaten hadden minder dan 10 stemmen op zich vereenigd. (Zooals men weet moeten voor 15 Januari de stemmingen in de verschillende locale kiesvereenigingen voor de bestuursverkie zing van de Kringlciesvereeniging geëin digd zijn. Het voorloopïg bestuur zal dan den uitslag moeten vaststellen een om vangrijke taak met name voor den secre taris, mr. Brantj*es van Rijn, aan wiens ijver en accurate toewijding dit weMc in- tusschen wel is toevertrouwd.) WASSENAAR. IJsvereeniging. Gisterenavond ver gaderde de Wassenaarsche IJsvereeni ging in het café „Le-mpers" onder pre sidium van den heer J. Ruijgrok. De belangstelling was niet zoo groot, daar er ongeveer slechts 20 leden tegenwoor dig waren. Een groot gedeelte van den avond werd besleed aan het te berde brengen van grieven en onregelmatig heden. Daar verschillende bestuursle den hadden bedankt, wérd het bestuur als volgt gereconstrueerd: J. Ruijgrok, 'voorzitter; A. Versteeg, secretaris; N. de Bruijn, penningmeester. Bestuursle den: P. van Helmond, J. J. Remmers waal, H. J. van iNoort, G. van Pol, C. yerstéeg en Jac. Beijersbergen. De helft der tegenwoordige leden nam aizoo plaats aan de bestuurstafel. Aan den burgemeester zal women verzocht het eere-voorzitterschap te aanvaarden. Daar de.vorige functionaris kas noch boeken had overhandigd, kon geen re kening en veranlwooring gedaan wor den. Besloten werd a.s. Zaterdagavond weer te vergaderen, wijl het bestuur hoopte alsdan deze bescheiden ih han den te hebben. WOUBRUGGE. Het kabelnet. Gedurende de maanden November en December zijn hier, dank zij den .petroleumnood, ruim 40 aansluitingen aan het kabelnet geschied en even zoovele huis-instiallat i es ve rriciht. Bij menigeen liep het verschil van wer ken in heit oog. Waar men in 1913 onder l*eiding vaai den chef-monteur J. aes dagen over deed, geschiedde thans ditzelfde werk in twee, zegge twee dagen. VOORSCHOTEN. R.-K. Kiesvereeniging. Hedenavond hield de R.-K/ Kiésvereeiiygmg <.iaan jaarvergadering in het R.-K. Vereeni- gingsgebouw. De vergadering was goed bezocht. De voorzitter de heer J. J. Smit, opende de vergadering met den Christelijken groet en heette de aan wezigen welkom en spoorde allen aan tot trouw bezoek der vergaderingen, vooral met het oog op het nieuwe kies stelsel en de evenredige vertegenwoor diging, en de gewichtige gebeurtenis sen, welke ons op politiek terrein te wachten staan. De penningmeester^ de heer L. H.- van Wissen, bracht verslag uit over de financiën. De inkomsten in 1917 bedroegen f 74.14 en de uitgaven f 64,26, een batig saldo dus van f 9,88. Een commissie bestaande uit de hee ren A. van Leeuwen, J. van Koppen en J. \Vaaijer, onderzocht de rekening, die door haar in orde werd bevonden. De toeer M. Lakeman bracht verslag uit van de vergadering van den Provincia len Bond, gehouden op 16 December 1917 te 's Gravenhage, en de heer L. G. de Jong, van de vergadering van *de Centrale Kiesvereeniging gehouden op 15 Augustus 1917 te Leiden. Tot afgevaardigde naar de vergade ringen van den Provinalen Bond werd met acclamatie gekozen de heer M. La keman, en tot .afgevaardigde naar de vergaderingen van de Centrale Kiesver eeniging werd gekozen de heer L. C. de Jong. Tot bestuurslid der kiesver eeniging in de plaats van den heer W. ,0. Duinisveld, die volgens reglement niet herkiesbaar was, werd gekozen de heer A. van Leeuwen. Daarna had de verkiezing, plaats van de leden voor het Kieskringbestuur, kamerkieskring Leiden, waarvan de uit- slag nog niet bekend is, waarna een verloting plaats had van verschillende voorwerpen. ALPHEN a/d. RIJN. Eerste Raadsvergadering der nieuwe gemeente. Bij gelegenheid van de eerste raadsver gadering der verbonden gemeenten Alphen, Oudshoom en Aarlanderveen, wapperden heden van alle officieele, evenals van tal rijke particuliere gebouwen, de vaderland- sche driekleur. •Nadat feestelijk -klokkengelui den aan vang der raadszitting om 10.15 uur had aangekondigd, bracht het Christelijk fan farecorps „Arti et Religion!" een aubade voor het gemeentehuis aan de Raadhuis straat. klier kwamen vele belangstellenden bij een, om de-muzieknummers aan te hooren. Als een treffende choraal was uitgevoerd, ridhtte 'burgemeester Visser, in ambtsge waad, zich vanaf het balcon van het Raad huis tot de venzamelde menigte, om op de eerste plaats zijn dank te brengen voor de harmonisohe klanken, waarmede het muziekcorps den nieuwen raad had be groot. Hij hoo-pte, dat tie goede harmonie tnssdhen gemeentebestuur en inwoners steeds zo-u blijven, ten bate van nijverheid, handel en industrie. Met een ,,lang leve II. M. de Koningin", besloot de burgemeester l^ijn toespraak. De aanwezigen stemden hiermede in, en hieven nog een lang „hoera" aan. Hierna ving de eerste raadsvergadering aan, waarop wij morgen uitvoerig terug komen. Roomsche Agenda. VRIJDAG. Leiden, 's av. 8.30, leden vergadering Ned. R.-K. Metaal- bewerkerslbond in „Predikey". Spreker F. van Welie. VRIJDAG. Leiden, van half 9 tot half 10 uur in „Prediker", bijeen komst Grafisch Studiegezel schap „Onze Kunst". VRIJDAG. Wassenaar. Onmiddellijk na het Lof vergadering, van de R. K. Kiesvereeniging. ZONDAG. Alp hen a. d. Rijn, na de Hoogmis, Juvenaatsgeb., laat ste jaarvergadering der R.-K. Kicsvereen. van Oudshoorn. ZONDAG. Leiden. Liefdadigheidsuit- vooring in de Stadsgehoorzaal door de MiSsieclub „St. Igna- tius". Opvoering van St. Tar- cisous. ZONDAG. Leiden. Propagandaclub St. Petrus, 7 uur, in de St. Petrus- kerk, maandelijksche H. Com munie tot intentie v. d. vrede. MAANDAG. Leiden, 8 uur, in „Patri monium", vergadering van de R.-K. Vakjeugdorgandsatie. DINSDAG. Leiden. 8 uur vergadering Ned. R. K. Volksbond. Voor dracht van den heer Sengers over Mijnbouw. DINSDAG. Leiden, 8 uur 's avonds, maandelijksche vergadering dea* afd. Leiden van den Ned. R.-K. Bond van Spoor- en Tramweg personeel „St. Raphael" in het gebouw „Prediker", Janvossen- steeg 17. Academienieuws. LEIDEN. De Geneeskundige Staatscom missie bevorderde heden tot arts den heer P. Meerburg (Den Haag). CORRESPONDENTIE. Tengevolge van een vergissing zijn Donderdag verscheurd geworden een paar stukjes copie, waaronder de uit slag van een verkiezing voor het be stuur van den Kieskring Leiden in een der omliggende gem-eeiUen. Wij verzoe ken bedoelden correspondent beleefd, dit verslag ons nog eens te sturen. Financieele Berichten. De Beursnotoering is heden niet tijdig in ons bezit gekomen. Laatste berichten. Diefstal in een R.-K. kerk. Men meldt ons: Ln de R.-K. kerk te Maassluis is tijdens het Veertig-uremgebed van de monstrans een diamanten kruis gestolen. Het kostbare siéraad vertegenwoordigt een waarde van ongeveer 10.000 gulden. De Vredesonderhandelingen ST. PETERSBURG, 3 Januari. De ma- ximalistische regeering heeft aan de cen trale mogendheden voorgesteld, om de be sprekingen voort te zetten en maakt tegelijkertijd bekend, dat zij wei gert het Öostenrijksoh-Duitsche voorstel aan te nemen, dat vervat is in de twee artikelen die betrekking hebben op de be- eette gebieden. Burgerlijke Stand. ALKEMA5E. Geboren: Gijsberta Maria, d. van J. Zoetendaal en P. Wolvers. Johannes Wouter, z. van C. G. v. d. Zwet en W. Vink. Theodoras Johannes, z. van A. C. van Grieken en A. C. Penning de Vries. Aipoicmia Anna, d. van W. vaai Benteai en M. C. A. Molkehboer. Martha Maria, d. van C. van Berkel en E. Kuiper. Ja cobus Stephanus, z. van M. A. Otten en J. M. Straathof. Maria Jacoba Elisabeth d. van N. J. Dobbe en A. Vowater. Wik- helmma Quirina, d. van J. Borst en J. v. d. Berg. Cornelia Johanna Maria, d. van L. Bakker en M-. J. Stipdonk. Overleden: A. Valentijn 74 j. te Rijpwetering.'— A. Zaal 60 j. geh. met W. v. d. Meer te Roelofarendsveen. Getrouwd: C. Nederstigt en M. C. Oudshoorn. BODEGRAVEN. Geboren: Nicolaas, z. van W. Spreij «n D. Diepe veen. Dirk Willemfridus, z. van II. Meijer en G. Woltegersf Theo doras II en neus, z. van T. Korse en H. W. M. waai Vree. Overleden: J. H. Belten, 28 Jaar. KOUDEKERK. Overleden: Hugo van Driel, 49 j., echtgen. van A. de Bruijn. NIEUWVEEN. Ge'boren: I-Iendrikus, x. van P. Eg berts en C. Spring in 't Veld. üradus, z. van S. Splinter en G. Pictersen. Ondertrouwd: M. Ililders en J. iv. ti. Hulsit. Marktberichten LEIDEN 4 Jan. Veemarkt: Aangevoerd 0 paarden f—a f 0, 20 Veulens f225 af 300, 11 Btieren f120 a f 510, 37 kalf- en melk koeien 1225 a f480, 305 varekoeien f190 a f370, (schoon a.cl. haak), 2S9 vette ossen eu koeien f 230 a f 540, per kilo f 1,20 a f 1.62 15 graskalveren f 65 a f90, 33 kalveren (vette) f45 a f 150, per kilo f 1,10a f 1,85, 20 kalveren (nuchtere) f9, af 17, 410 schapen (vette) f 27 a f75, per kilo0,62 af0,74, 920 schapen (weide) f25.a f42.19 varkens (magere), f16 a f55, (geen handel) a f,4 biggen (geen not.) 6 bokken of geiten f3 a 114. Ter markt aangevoerd: 657 Runderen; 53 Kalveren, 1340 Schapen en Kaas. Aangevoerd 17 partijen. Besteed werd voor: lesoort Goudsche kaas van ffO.OO tot f75,00, 2e soort Goudsche kaas van f tot fle soort Leidsche kaas van f76, tot fSO,2e soort Leidsche kaas f tot fAlles per 50 K.G. Aan de stadswaag gewogen: 21 partijen, 893 stuks kaas, wegende 6490 Kg. Handel voor Goudsche kaas vlug. Leidsche ZOETERWOUDE, 3 Jan. EiercnTCiling. 117 kipeieren, waarvan verkocht allen voor f 15.00—19.15, 0 Eendeieren, allen verkocht ▼oor f,000, per 100 stuks. Totaal LEEUWARDEN, 4 Jan. Boter. Aange voerd Fabrieksboter /3 /6 vat. Prijs f 3,22 tot f 3.23. Kaas. Geen aanvoer. Geen noteering. •GOUDA, 3 Jan. Kaas. Aangevoerd partijen, handel vlug, le qual. f70 a f72,00, 2e qual f65 a f68, Zwaardere f.Gestem pelde fa f Boter. Weinig aanvoer. Handel vlug. Weiboter fl.551,60. Goeboter i'1,651,70. Eieren. Prijzen per 100 stuks f 18,0020, Weinig aanvoer. Handel vlug. Tee. Melkvee: weinig nor.voer, handel en prijzen zeer hoog; vette varkens, weinig aauvoer, handel kalm, 5050 ct. per Va Kg. mindergewiebt f 0.42f 0.48, p. 3/a Kg. magere biggen, weinig aanvoer, handel matig, f 1.10—1.80 per week, vette schapen, weinig aanvoer, handel matig, f 48 a 1'56, lammeren, groote aanvoer, handel vlug, f25 a f31, nuchtere kalveren, red. aan voer, handel vlug f 15 a f25; foklcalveren, f24 a f25. UITHOORN, 3 Jan. Kaas. Heden aange voerd 13 partijen, prijs Goudsehekaas.lc soort f69,5072, 2e soort f 00—00; zwaardere f fRijksmerk 1Handel vlug. WASSENAAR, 3 Jan. Veiling.Peterselie per bos 0 a 0 ct. Selderie per bos 0 aO ct. Peen per bos 0 ct. Kroten per ben 22 a ct. Boerenkool per 100 l'0.60 a fL20, Gr. Sa- voyekool per 100 f0.00a0.00, Gele Savoyekool f0,0, Bloemkool fWitte kool, per 100 f Oaf,0Q, Roode kool per 100 f00, Spruitkool 9500 ct. per ben, Uien f0,0, Andijvie fl,95 a f0,— per 100, Peren per kin f 0 a f 0.Konijnen per stuk fO.OO u f 0.— Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 4 Jan. 1917, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand: nabij 775.9 Zuid- Duitschland. Laagste barometerstand: 760.0 Kopenhagen. Verwachting tot den avond van 5 Jan. Aanvankelijk matige tot krachtigen, later waarschijnlijk afnemende Noordwestelijke tot Zuidwestelijken wind. meest half- tot zwaarbewolkt, wellicht nog eenigp sneeuw. Alleen in het Zuidoosten des nachts bij het vriespunt, overigens lichte tot matige dooi. Tepiperatuur hedenmorgen S uur 34 gr., hedenmiddag 4 uui, 38 gr. Fahrenheit. 5 Jan. Zon op 7,59, Zon onder 4,13, Licht °P 513. 5 Jan. Hoogste waterstand in Katwyk 7.35 3 Jan. 1918. i. W. P. FRANSEN, Arts, betuigt onder wederkccrige ge- lukwenschen zijn hartejijken dank voor de hem betoonde belangstelling. 73 Voorschoten, i Leiden, Wed. 8UITEN, in Kruidenierswaren. Z. N. Stoiapwijk. BIEDT ZICH AAN g I R.K. Juffrouw, Q grondig bekend met Ga- n lanteriën en Luxe Arti- R k&Jen. Gewoon met goed P 0 publiek om te gaan. R g Prima referentiën. S pj Brieven onder No. 66, s bur. „De Leidsche Crt." g

Leidsche Courant | 1918 | | pagina 3