Ingezonden stukken. Uii de Omgeving frwto. Op Ïïcfecrt gfföW-éïï kjChkTJ'ngpJ<optt- gandodag zuRen een zes- k achttal 6pre deem, neAr1 de propagandisten liopen, voor 2&000 k 30600 R.-K. kiezers ha woord voe ren. Naar wat uaervons van het organiseeren van dezen kieskrmg-prop'agam dadag medte- dieeit, bedooft deze meeting schitterend te zulten worden en aal de hoofldstad daar mede een schoon voorbeeld van opgewekt politiek propagandaleven geven. „Tijd". Spoor wegongeval op 7 Juni 1917 fcusschön Houten en Schalkwijk. Uitgebracht is thans het verslag van de commissie van ondetrzoek inzaike het spoor wegongeval mot trein 4 tusschen Houten «n Schalkwijk, op 7 Juni 1917. Aan het verslag zijn toegevoegd een 4-tal bijlagen, t. w.: het relaas der verhooren van getuigen en deskundigen bij de open bare zitting; een nota over knïkvaistheid van het spoor; een situatieteekening van bet gedeelte van de spoorbaan, waarop het ongeval geschiedde, en een teékening van trein 4 op 7 Juni 1917, op welke teeke- ning aangegeven tzsijn Üe radstanden en asbelastingen der voertuigen, alsmede eenige bijzonderheden het ongeval betref fende. Daaraan heeft de regeering toegevoegd de verslagen van de Maatschappij tot Ex ploitatie van Staatsspoorwegen en het rap port van den districts-inspecteur dor Spoor wegdiensten, den heer J. W. H. Coenen. Korle Kroniek. Op beide Kerstdagén heeft de Zuid- Hollandsche Electrische Spoorwëg-Maat- chappij op hare lijn RotterdamDen Haag Scheveningen 22,740 personen vervoerd. Vierhonderd losse werklieden zijn gisteren te Rotterdam door de directie der gemeentereiniging aangenomen, om sneeuw te ruimen. De comm. vénn. Machinefabriek F. J. Kempeneers en^Co. te Bussum zal te gen Maandag a.s. het grootste deel der ■werklieden, ongeveer 40 man, moeten ont slaan wegens gebrek aan materialen. De Maandag te Winschoten wegens gebrek aan tabak ontslagen sigarenmakers der firma Bargeboer, zijn weer tewerk ge steld, omdat tabak werd verstrekt. Naar de directie der N. V. fabriek, van stoom- en andere werktuigen Hk. Jonker Zn. te Amsterdam mededeelt, zal zij op 2 Januari a.s. haar fabrieken wegens ge brek aan kolen moeten stop zetten. De commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde heeft aan 7 Nederlanders, onder wie een vrouw, en aan ceven Belgen het verblijf in Zee land ontzegd, wegens het betrokken zijn bij den smokkelhandel. Mevrouw Wijnaendts Franken, door de Vrijz.-Dem. Vrouwenclub op de gros lijst van vrouwelijke Kamercandidaten ge plaatst, heeft volgens de ,,N. Ct." doen weten, dat zij die candidatuur om prin- siRiHiï tesamvWri de partij. B. en W. van Haarlem stellen den ge meenteraad voor, den gasprijs te verhoo- gen tot 18 cent (muntgas 19 cent), doch op deze prijzen 6 cent of 3 cent hijslag te ge ven, wanneer de verbruiker niet meer dan f 500, respectievelijk f 1000 belastbaar in komen heeft. Den electrischen stroom stel len zij voor met 4 cent te verhoogen, met bijslagen van 5 en 3 cent in genoemde ge-, vallen. De firma Van den Bergh Krabbendam te Tilburg heeft gisteren wederom wegens kolennood een gedeelte van haar fabrieken moeten stop zetten. Mocht er geen aan voer plaats hebben, dan zullen Maandag hare overige fabrieken worden gesloten. De Nederlandsche regeering heeft aan de Duitsche regeering verzocht, geen maat regelen tegen Oarl Minster te .nemen, in afwachting van het resultaat var. het door de Nederlandsche justitie ingestelde on derzoek, of de inhechtenisneming van dien persoon inderdaad, zooals beweerd wordt, met schending van Nederlandsch grondge bied is ten uitvoer gelegd. De commissie van advies tot het te gengaan van den kettinghandel in manu facturen is in het laatst der vorige week door den minister van Landbouw, Nijver heid en Handel geïnstalleerd en heeft haar werkzaamheden aangevangen. (Buiten verantwoordeliikheid der Red.) Brandstoffendisfritoutie. De ingezetenen moeten hun kaart voor brandstoffen ingevuld per post zenden aan het Brandstoffenbureau Roelofarendsveen. Komt men dan lïlter vragen waarom nog geen brandstoffen geleverd rijn, dan moet men hooren, dat geen kaart is ont vangen. Echter mag niemand meer persoonlijk aan het Bureau komen en moet mén klach ten en vragen schriftelijk per post indie nen'. Wat moet nu'gedaan worden als de klachtbrieven dezelfde weg op gaan als de ingevulde kaarten? Immers velen wachten nog op levering. December en kunnen geen antwoord mach tig worden. Uw abonné'6 B. H. Roelofarendsveen, 22 December 1917. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoekt ondergeteekende het volgende op te nemen in uw blad. In het verslag van den gemeenteraad van Warmond, voorkomende in de Lcid- ftche Courant van Vrijdag 23 December Btaat o. m. ook de onjuistheid, dat den hoer v. Stijn werd gevraagd de lijet na te zien van verstrekte melkbons en te schrap pen die -daarvoor in aanmerking komen. Welnu, mijnheer de redacteur, zulk een macht werd mij niet gegeven, wel werd mij verzocht als gedelegeerd lid van de voe- dingscomnils^ïê' <Hë Hjat met 'den BuFgè^ meester te onderzoeken, om daarna de Commissie voor te leggen vóór verdere af wikkeling, wat dan ook Donderdagavond reeds is geschied. Het advies werd heden bekend gemaakt op het bord aan het Raad huis. Dus niet Van Stijn, maar de geheele Commissie is aansprakelijk voor de uitvoe ring. Dit ter voorkoming van verkeerde uit leggingen. U, M. de R., dankend voor de plaatsing C. M. VAN STIJN, Gedelegeerd lid der Voedings commissie. Warmond, 29 December 1917. ALPHEN Bid. RIJN. Gemeenteraad. Eerste vergadering van den Raad der gemeente Alphen a. d. Rijn, op Vrijdag 4 Januari 1918, des voor middags te 10.15 uur, op het Raadhuis in de Raadhuisstraat. Agenda: Opening. Beëediging der geko zen raadsleden. Voorstel om tot H. M. de Koningin het verzoek te richten tot het voeren van een gemeentewapen. Benoe ming van twee wethouders. Verordening op de Ambtenaren en den dienst van den burgerlijken stand. Vaststelling van een lijst van eenige gemeente-ambtenaren en beambten die met ingang van 1 Januari 1918 in hunne betrekking gehandhaafd blijven. Voorstel omtrent enkele straatna men. Voldoening aan het laatste lid van art. 3 der Wet van 9 November 1917 (Staatsblad no. 628). KAZERSV/OUDE. Ste/ufrcomité. Het Steuncomité is door milde bijdragen van de inwoners der ge meente weder in staat gesteld om dezen winter velen aan goedkoop brandhout te helped. Deze week is een aanvang gemaakt om ongeveer 150 gezinnen, die daarvoor in aanmerking kwamen, te vooreien van goedkoop brandhout, namelijk 25 cent on geveer 60 kilo. Bovendien Zal ook nog aan andere gezinnen brandhout tegen vermin derden prijs worden aangeboden. Jubileum. Op 2 Jan. 1918 zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer W. v. d. Poel als gemeente-ontvanger in functie trad. KILLEGCM. Gemeenteraad. Vrijdag vergaderde de gemeenteraad al hier. De voorzitter doet voorlezing van het gebed, waarna de vergadering wordt ge opend. De notulen der vorige vergadering werden vastgesteld. Ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Door den voorzitter werd vervolgens een commissie benoemd, bestaande uit de heeren Balvers, Heemskerk en v. Zanten tot onderzoek geloofsbrief en verdere stuk ken van het benoemde raadslid P. Klaver. De heer v. Zanten bracht namens de com- inissie rajjport uh, waan:» lui lueiaung van den heer P. Klaver werd besloten. Tot leden van de Gascommissie wer den herbenoemd de heeren J. van Til Ran., R. A. v. d. Schoot en J. H. M. Bal vers. In de vacature Topper werd de heer R. V. v. Zanten gekozen. Tot leden van de Garantiecommissie werden de heeren J. Vooren en R. V. v. Zanten herbenoemd- Bij de benoeming van éen lid van de Plaatselijke Schoolcommissie stelde de heer R. V. v. Zanten zich niet meer her kiesbaar. Bij de 2e stemming werd de heer J. V. v. Zanten in diens plaats gekozen. Tot leden van de Distributiecommissie werden herbenoemd de heeren Dalvers, Jonkheer en R. V. v. Zanten, en in de plaats van den heer Heemskerk, die niet herkozen wenschte te worden, werd de heer H. Vooren benoemd. Tot onderwijzeres aan de O. L. School werd mej. G. H. M. Groeneveld, no. 2 der voordracht, «benoemd. rDe comptabiliteitsbesluiten werden ge nomen. Regeling jaarwedden ambtenaren ter ge meente-secretarie werd met algemeene stemmen aangenomen. De jaarwedde-regeling van het onderwij zend personeel der L. School werd na langdurige discussie en behoudens eenige wijzigingen vastgesteld. Het verzoek van de N. V. ,,Het Midden" om subsidie voor de uitgave van een adres boek werd afgewezen. Het reglement voor het Burgerlijk Arm bestuur werd na eenige wijzigingen vast gesteld. Omtrent de a.s. gasprijzen ontspon zich een breedvoerige discussie en werd door verschillende raadsleden het woord ge voerd, totdat wethouder v. Zanten voor stelde dit onderwerp op de volgende ver gadering te behandelen. Besloten werd deze vergadering de vol gende week voort te zetten. Hierna rondvraag en sluiting. Goedkoope schoenen. De commissie be last met de uitgave van bons voor goedkoo- pe schoenen zaJl zitting houden: voor hen die zijn aangeslagen naar een inkomen van ten hoogste f 625 op Woensdag 2 Ja nuari en Vrijdag 4 Januari 1918 des avonds om zes uur in het gebouw der Openbare Lagere School. Steun-Comité. Donderdagavond had alhier plaats de ontbinding van het Steun comité voor de uitgesloten textielarbeiders te Tilburg. In het geheel werd door de pro pagandisten opgehaald de som van f 386. Door den voorzitter van het comité werd dank gebracht voor hetgeen de propagan disten voor deze zaak hebben gedaan. De boeken van den penningmeester werden in orde bevonden. NIEUWKOOP. Benoeming. De heer P. Pietersen, te Noorden, is voor het belastingjaar 1918 aangewezen têe deskundige voor de op neming der waarde van meubilair ten .be hoeve van de. heffing der perscvneele be lasting, /alsmedle voor de opnemingen, noo1 dig tot" vaststelling vöh 3e huurwaarde binnen deze gemeente. NOORDWIJK. Roorosohe drankbestrijding. In de zaal van de Erven C. Gordijn hield de Ma- ri aver een iging een propagandavergade- ring onder leiding van de presidente, mej. Ali de Groot. De zaal was flink bazel. Ook een aantal niet-Jeden waren tegenwoordig. In haar openingswoord bracht de presi dente dank aan de afgetreden secretaresse, mej. C. Hazenbosch, die haar functie we gens vertrek naar elders moest, neerleggen: Na het zingen van een lied, deelde de- presidente mede, dat de Januari-vergade- ring volgens het reglement verplichtend is., Een bestuursvoorstel om 5 cent boete te heffen voor te laat komen werd aangeno- -men. In de pauze werden de aanwezigen ont haald op aardige pianonummers door de dames J. V. d. M. en J. de K. Na de pauze hield de presidente een le zing over het onderwerp: „Alcoholisme en Bestrijding". In haar inleiding noemt spr. de oorza ken, waardoor zoovele menschen koud en onverschillig blijven tegenover de drank bestrijding en niets doen ter afwering van de ontzettende rampen, die dagelijks het Christelijk gezin en geheel 4e Christelijke samenleving bedreigen. Spr. noemt als grootste noodzakelijkheid, dat de men schen, doch vooral de vrouwen en meisjes, tot scherp zien en ernstig nadenken moe ten gebracht worden. tAls de vrouw maar nadenken wil, dan komt haar hart in be weging en wel door twee krachten: liefde en haat. Liefde voor de ongelukkigen, die lijden onder het drankmisbruik en zijn ge volgen; haat tegen den geweldenaar, den drank, die alles wat heilig is, aangrijpt en vernielt. Verder behandelt spr. de alcohol-ellende en legt daarbij vooral den nadruk op de ontzettende drinkgewoonte, die ook vooral in ons vaderland heerscht, waar. bij alle gelegenheden dopr het geheele volk in groote hoeveelheden sterke drank wordt gebruikt. Spr. bewijst, dat het alcoholisme in waarheid een volksramp mag genoemd worden, en illustreert dit met voorbeelden. Hierna schildert spr. de lange staat van zonden, die het alcoholisme na rich sleept. Drank is dikwijls de oorzaak van gevloek, godslastering, ontucht, diefstal, moord. Spr. laat verder zien, hoe de vrouw het meest lijdt onder de gevolgen van het drankmisbruik en spoort ten slotte aan om krachtig mede te strijden om de noodlotti ge drink-ideeën en drinkgewoonten uit te roeien. Wij moeten dit blijven doen, aan houdend, taai; wij moeten strijden met kracht, waarin doorstraalt boven alles de recht lieflijke glans der Christelijke naas tenliefde, beoefend in dë~Katholieke drank bestrijding. Spr. noodigt de damesf di.e nog geen be sluit kunnen nemen om1 blijvend lid der Maria-Yereeniging te worden, uit zich op te geven voor het tijdelijk buitengewoon lidmaatschap, dat wordt, verleend aan al len. die zich uit versterving van alle alco-" holhoudenöe dranken willen onthouden, om door die vrijwillige versterving éen spoedigen vrede te verkrijgen. De penningmeesteresse, mej. Truus Al kemade, bedankte de presidente voor de boeiende, leerzame lezing, die met groote aarfdacht werd gevolgd. Namens een paar aanwezige dames werd de presidente een prachtig bouquet aangeboden. Door een hartelijk applaus bewees de vergadering haar instemming. Als resultaat der lecing gaven zich 4 da mes voor liet gewoon en 4 voor het tijdelijk lidmaatschap op. Na een dankwoord sloot de presidente de vergadering met gebed. ROELOFARENDSVEEN. Lezing Pater BorrOmaeniB de Greeve. Eigenaardig aanzien had op 28 December de zaal van Sint Pancratius, toen pater De Greeve onze Veènders eens bitwijs zoude maken omtrent de aanstaande verkiezingen in 1918. Het 5 meter, toreede en 4% nieter hooge voorscherm van het tooneel was ge heel ingenomen door groote plakkaten, waarop aanschouwelijk en zeer duidelijk werd uitgelegd, hoe de verkiezingen vol gens het nieuwe systeem der evenredige vertegenwoordiging «zullen moeten geschie den. Z.Eerw., -verwelkomd dcor den president der R. K. Kiesvereeniging, kreeg spoedig het w oord en besprak in zijn eigen schoone taal de noodzakelijkheid der organisatie. Erkend moet worden dat er bestaat ge mis aan belangstelling. Redenen: gemis aan actie in de Tweede Kamer zelf. De mobilisatie-klokken luidden de begrafenis in van het politieke leven. Wat ten grave was gedragen bleek echter spoedig te zijn een schijndoode, een tooneellïjkje. De gods vrede werd al heel spoedig verbroken door het Kabinet. De verkiezingen voor de Prov. Staten gaven wat meer leven: strijd links tegen rechts. Socialisten met liberalen in één bond tegen de Christelijke partijen. In Mei 1917 hadden de verkiezingen moeten plaats vinden voor de Tweede Kamer. Nieuw ver bond: „laat zitten wat zit". Dus'weer geen actie. Grondwetsherziening, iets zeer in-, grijpends in het staatsbestel, werd niet uitgevochten maar afgehandeld. Het pu bliek werd er buiten gelaten. Dit waren de redenen waarom men ook onder.de Room- schen verflauwden in de politiek. Vraag stukken \-an kikYorschen en mollen kunnen moeilijk een geheel volk warm maken. Als 2de reden van gemis aan belangstel ling „de treurige tijdsomstandigheden". Vroeger heette het „of je van de kat of den kater gebeten wordt, je moest toch be lasting betalen"; thans ongeveer hetzelfde met een kleine variatie „als ik maar brood en kolen krijg". Vroeger: als 1 minister moest aftreden duikelde het geheele ministerie. Als Treub weggaat blijft alles en als Treub weer te rugkomt (zoo zie je mij en zoo zie je mij niet) vinden allen dit weer opperbest. Of Posthuma voldoet of niet voldoet, men eet liever grauwe erwten dan blauwe boonen. 3de reden- gewijzigde toestand. We krij gen een nieuwe kiesregeling. Verder weet men er niet veel van. Onbekendheid maakt weinig toelangstelling. Men heeft wol eens gehoord van E. V. of Evenredige Vertegen woordiging. Dus slapte, verflauwing en wel bij alle partijen oim bovengenoemde redenen. Dringende eisch as organisatie cp poli tiek gebied. Wij, Katholieken, will-en in zekeren zin gaarne hulde brengen nan het tegenwoordige ministerie, vooral omdat wij dankbaar zijn niet in den noodlottigen maalstroom van den oorlog medegesleurd te zijn, maar tevens willen wij ronduit zeggen en luide verklaren, dat wij die zelfde mannen voor het Nederlandsch be wind zullen bestrijden, omdat zij zich la ten leiden door verkeerde begin-selen. Zij willen de soevereiniteit van de volkswil. Wij willen dat niet. Men moet zich niet. verwonderen, dal de priesters zich bezig houden met de poli tiek. Dat hebben vóór 4 jaar en eigenlijk veel vroeger ook, de heeren van Deri Haag hun zeer kwalijk genonien) Is een priester dan minder burger omdat, bij priester is? Als Paulus zich reeds beriep op zijn Ro- meinisch burgerrecht, zeggende „civis Ro- manus sum"; „ik ben Romeinsch burger", dan wil ook de priester in detzen beschaaf den tijd zeggen, zoo hard dat een ieder dit hoort, ik ben ook een vrijburger in het vrije Nederland. Eerst inwendige actie. Inwendige ver betering, dan naar buiten. In de binnenkamer niet knielen voor andere goden dan daar buiten. Dat zou zijn een godsdienstig .kleed aantrekken over een God-loochenende ziel. Eerst zich zei ven dus verbeteren. Wat baat het geheel de maatschappij te redden, als ik mijn eigen ziel verlies. En dan naar buiten met ziijn heerlijke beginselen, die gloed en leven zullen brengen. Leugen is het „gods dienst is privaatzaak". Ook buiten de kerJt zijn wij voor het Leger van Christus, dan ook zijn uniform gedragen. Het kan ons niet onversohiMigi zijn, of Christus' Kruis wordt geëerd dan wel vertrapt. Als een Katholiek hier of daar in een stil plekje der kerk zit te bidden en daarbuiten staat een bende om die kerk in brand te steken, dan moet hij er uit, om het huis van Jezus Christus te beschermen. Aan de overzijde gruwt men voor dat confessioneele der Roomischen. Confessie beteekent: belijdenis. Waarom mag teil atheïst (godloochenaar) wel zijn wereld- beginselen doen toepassen zonder van con- fèesioneele enghartigheid beschuldigd te worden? Doet hij soms geen belijdenis voor zijn overtuiging? En heet dat dan geen confessiopalisme? De inzet van den politieleen strijd is de triomf voor het hooger geestelijke óf liet Lager dierlijke leven. Wij hebben doodeen voudig niet het recht om werkeloos te blijven. Vooraf tegen Christus. Zijn wij niet vóór hem, dan tegen hem. Practise!! besluit: de godsdienstige vrijheid moet verzekerd. De Katholiek moet ook zijd plaatsje ondeT de Nederlandsche zon. Utrecht heeft 35 pCt. Katholieken. Hoe veel Katholieke anrotenaTen: l pet.! Lie baantjesiagerij is nog lang niet van dê baan. De begrafenis-quaestie en het processie verbod blijven ons hinderen. Het cremato rium kan zijn onchristelijk werk der lijk verbranding onwettelijk voortzetten. Een socialist mag optochten organiseeren mei ontplooide roode vaandels en als een pries ter langs den weg loopt met een misdie naar bij zich in rooden toog, dan krijgt dat deel der natie, dat hetwelk over veel hersenen beschikt', kippevel en de pastoor een boete op den koop toe. Wij hebben noodig een Christelijk staats bestuur om onrechtvaardigheden te kee- ren, ook om de zedelijkheidswetten van mi nister Regout z.g. te doen toepassen. Is het niet om te schreien dat een Nap de la Mar onze brave soldaten met zekeren opzet klaarblijkelijk staat te bederven met zijn schunnigheden? Wat komt er terecht van het huwelijk? De onchristelijke regeerin- gen willen de huwelijksbanden altijd maar "losser maken. De afschuwelijke Bond van het Neo-Malthusianisme, de meest zede- looze, heeft altijd nog de Koninklijke goed keuring. En de opvoeding? Het liberalisme kent bijv. geen schooner kind dan een'met een schoon kleedje en zeer correct Hol- landsch sprekend;'wij-houden meer van een prachtpakje met een gebed op de lip pen. De tweede.helft der rede was hoofdzake lijk gewijd aan de uitlegging van de kies- methode, met een pakkend slot. Daverend applaus volgde op de rede. .(Dit verslag, ons welwillend toegezon den," hebben wij, om het nog heden te kun nen plaatsen, moeten inkorten.) Nieuwe vereeniging. De koopman s- en commissionnairs-vereeniging "hield een vergadering in café Wagenaar, ter bespre king van eventueele voorstellen voor dc algemeene vergadering vam de Vereeni- ging van groenten-exportcmns en inzouters ran augurken, komkommers, enz., waar van de vereen iging een afdeeling is, even eens ter behandeling dier ontwerp-statuten. Wat het eerste betreft, Verd besloten bij toe toestuur aan te Wringen op een uniforme regeling voor looninmiakers. Hoewel daar een regeling voor is vastgesteld, schijnt daar de hand (mee gelicht te worden, waf niet anders dan moeite en nadeel kan brengen voor de betrokkenen; ook werd besproken de onbillijkheid, dat de pas op gerichte inmakerijem gelijk staan met de reeds lang gevestigde in het percentage, dat wordt toegewezen. De statuten zullen worden gedrukt en bij de leden worden fhuisgezondian, om dan in een volgende vergadering tot definitieve behandeling over te gaan. RIJPWETERINC. Fonds. Gisteravond had de jaarver gadering plaats van de Vereeniging tot instandhouding van toet ondersteunings- en uitkeeringsfonds bij ziekte en ongeval len vaai de ingezetenen van Alkemade, in het' café „Rustoord". Na opening dcor den voorzitter en voorlezing der notulen, gal de penningmeester, de heer H. M. Kuipers, verslag van zijn foelie®". Uit 3e rekening bleek: ontvangsten over het afgeloopdS jaair f212.16, rente f22.20, totaal f234.36; uitgaven f 56.09% Met het bestaanxlê eaWo, groot f 696.43, beschikt het for,dg op heden over de som van f 876.53%. Tn het bestuur wierden de aftredende leden, de heeren J. van Diemen en N. Koot, her kozen. De heer H. Klein (café Meerzicht) heeft 'bereids op zidh genomen het uitrei ken van Guiekenbriefjes voor Oude-Wete ring. Tengevolge van dien goeden stand der kas zullen dezen winter de Leden tien wieken vrijgesteld zijn van contributie te betalen. Tevens werd besloten, dat voor taan bij een week ziekzijn de „Volle uit- keering wordt ontvangen en dat er tof. betere opkomst bij de jaarvergadering 5n het vervolg een kleine verloting zal plaats hebben. Niets meer aan de orde, sloot de voorzitter de vergadering. TER-AAR. IJsclub. De ijsclub hield deze week, onder voorzitterschap van dien heer \Vü- denbuiig, fliaar jaarvergadering. N<a een woord van welkom aan de vele aanwezigen werden de notulen der vorige vergadering -onveranderd goedgekeurd. Rekening er» verantwoording van den penningmeester getuigden van het goede beheer der kas- weflke een voorclieelig saldo aangeeft van f 534.31. Het rapport der commissie tot iieS nazien der boeken wa9 gunstig, waarna de penningmeester voor dit jaar werd ge- dechaigeerd. Hiet jaarverslag van den se cretaris gaf een overzicht van den goede# loop dei' zaken en besloot met een aanspfc ring tot üe leden, om de Werkverschaffing voor den werkman te 'bevorderen. Uq af tredende secretaris en de commissarftfrsen J. Hof, J. W. Kelder en P. Mulder werden allen toerkopen, terwijil in de plaats van den heer S. Wetter, die bedankt had, werd benoemd de heeV v. d'. Ge^st. Bij (het verloten der schaatsen was dè burgemeester de gelukkige. Z.Ed. Achtbare - stelde ze echter weder besc-hiikbaar, waar na de winbaar was de heer C. Vermeulen* Hierna sluiting der vergadering. j VOORHOUT. Bons.- Geldig verklaarde bons voon toet tijdvak vam 29 December tot 3 Januari* Bon 62 voor ons gort; bon 63 voor ons havermout; bon 64 voor on-s zeep; bon 65 voor 1 ons vet; bon 66 voor 1 ons bruine toöonem; bon 67 voor 2 ons groene erwten; bon 68 voor 4 K.G. aardappelen* IJsclub. De Voorhoutsche ijsclub ver gaderde gisteravond in „Boerhaave' met 35 Leden; afwezig was het bestuurslid Jac* W-ester hoven. Do tweede voorzitter, de -heer L. H. ven der Poel, opende de vergadering,, waarna de notulen werden gelezen door den secre taris, den heer P. N. Vester, door wien ook op bevattelijke en aangename wijze het ijsvermaak Sn Jïet voorjaar van 1917 werd geschetst. Vervolgens was aan de orde rekening en verantwoording van den pen ningmeester, den heer J. van Steijn l>zn« Ontvangen was van 80 leden en 3 dona teurs f 89; van een extra-gehouden col lecte cn de bussen op cie ijsbaan r - saldo 1916 f69.51; totaal inkomsten f 268.65. Uitgaven: arbeidsloonen f 117.35, hardrij derij behoeftigen f 58.07, diversen f 37.32-/ totaal uitgaven f212.74, al zoo batig sal/JO f 55.91. Deze rekening werd accoord bevon den door de heeren N. G. Ruiter en J. Nijssen. De periodiek altredende heeren bestuursleden A. van der Vlugt en P. van" der Hulst werden met 29 stemmen herko zen. In de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer Th. C. Mens, voor- -zitter, werd gekozen die heer J. NijssëM met 19 stemmen. Het bestuur koo9 tot voor zitter den heer L. H. van der Poel, die 2è voorzitter was, en tot 2en voorzitter den heer J. Nijssen. De rondvraag kon niets ter sprake bren gen. Hierrua sloot de voorzitter de verga dering en daar er door het bestuur nog een kleine verrassing was bereid voor <10 leden, bleef -men nog cenigen tijd bijeen. VOORSCHOTEN. Ongeluk. Hedenmorgen stond oj d&n achterweg een wagen op de rails der tram. De tram, komende uit Den Haag ongeveer te halfacht v.m., reed (den wagen /bmveij .en bracht groote ischade aan. De wagen behoorde aam den groentenhavdelaar Timmers, alhier» WASSENAAR. Inbraak. In den afgeloopen nacht hebben ongenoode gasten zich toegang Verschaft tot de villa, bewoond door, den heer Van Ommeren aaivöen Schouwweg alhier. Men heeft zien meester gemaakt van een heerenrijwiel, een paar Friesche schaatsen, een gou-- _den dames-horloge met dito ketting cn "een paar scheermessen. Alles was door zocht en over den grond verspreid. Ook in de garage Van den heer Van den Berg aah de Konijnenlaan was alles doorzocht en door elkaar gewor pen, zonder echter iets mede te nemen; Verschillende gedeelten van andere villa's ondergingen hetzelfde lot. Van de daders geen sp_oor. WOUBRUGGE. Gemeenteraad. In de Vrijdagmiddag gehouden raadsvergadering nam het nieuw ingekomen lid, de heer W. A. Baat, na toecedigd te zijn, zitting. De heer J. C. Boumamn werd' met algemeene stem men benoemd tot gemeente-secre-taris. <le heer C. Molenaar tot wethouder, de hoeffl F. F. Noordam tot lid van de commissi® vaai schoolverzuim en de toeer L. E. Lottt tot plaatsvervangend geneesheer. ZOETERMEER. Ongeluk. Gistermiddig sloeg he6 paard van den landbouwer J. v. H. ^oor de arresiede op hol. Het paard holde qö voorweg op, naar huis toe. Door nel hooren van een andere arresiede sloe® het op hol. Een boom en een streng was stuk. Door twee personen is he® dier gegrepen. De twee meisjes, die iu de a? zaten, vielen er uit. Met den schriK kwamen zij vrij.

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 2