Uit de Omgeving Gemeentelijke Aankondigingen. GELDIG VERKLAARDE BOKS. De Burgemeester der gemeente Leiden torc-ngt ter algemeene kennis dat voor de jweek van Zaterdag 29 December, tot en met ■Vrijdag 4 Januari geldig worden verklaard: Een No. D 29 voor 2 K.G. zandaartfappe- ten a Gy» ct. per K.G. Bon No. D 35 voor 2 K.G. zandaardappe- len a 5y2 ct. par K.G. Ben No. D 31 voor 1 K.G. zanrïaar«tappe ten a 5y2 ct. per K.G. Bot. No. B 32 voor y. ons gort a 13 ct. per pond. Bon NO.'D 33 voor V/2 ons groene erwten 11 ct. per pond. Bon No. D 34 voor y2 ons zeep a 14 ct. per pond. Bon-No. O 35 voer ya one hak- cm braad vet a 8 ct. per, ons. K. C. DE GIJSELAAR, .Burgemeester. Leiden, 28 December 1917. De Burgemeester der gemeente Leiden brengt ter kennis van belanghebbenden dat BON NO. 6 'der Rijkspétroleumdistributiekaart geldig zal zijn van 31 December 1917 af tot en met 15 Januari 1918 voor een hoeveelheid van 2 LITER. In aansluiting hiermede wordt aan Bon No. G van de Ra&at-kaSrt vósr Petroleum con waar tie toegekend van 32 cents, N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. Leiden, 28 December 1917. VernieSen van stroo enz. tot.meel. B,e burgemeester der gemeente Lei den ibrengt ter algemeene kermis, dal de minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heelt-goedgevonden te bepa len, dat het jvermalen van stroo, kaf. heide, riet, cacaodoppen en boekweit- doppen tot meel verboden is met uitzon dering van die partijen, waarvoor door de Toewijzingscommissie voor veevoe der te 's Gravenhagd Jichrtfftelijk {toe stemming tot vermalen is gegeven. Verwerking van melk, melkproducten en me Ikfeestan ddoe le n De burgemeester der gemeente Lei den brengt ter algemeene kennis, dat de minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft goedgevonden te bepa len, dat met ingang van heden: 1. geen melk zal mogen worden gebe zigd bij de bereiding van producten der bakkerij en der banketbakkerij (koek, beschuit, banket, e. d. met inbegrip van brood), 2. geen meikbeslanddeelen of .melk producten zullen mogen worden gebe zigd bij de bereiding"van brood. Koffie en Thee. De Burgemeester der gemeente Leiden brengt ter alg>emeone kermis, dat de.Mi nister van Landbouw, Nijverheid en Han del heeft goedgevonden te bepalen: lo. De verkoop en aflevering van thee en koffie als drank in hotels, café's, res taurants, wachtkamers, kajuiten en der gelijke blijft toegestaan, nochtans onder deze beperking, dat die verkoop en afle vering niet anders raag geschieden dan jp-er kop. 2o. Onder de in dit eerste lid' bedoelde inrichtingen zijn uitsluitend te verstaan die bedrijven, welke geheel of Tn hoofd zaak bestemd zijn epijzen en/of dranken, waaronder the.e en koiifie, aan het pubfliek te verkoop en; daaronder zullen niet be grepen zijn inrichtingen, waarin die dran ken ei echte plachten te worden verkocht of verstrekt aan het personeel van be- paaCde kantoren, magazijnen, enz. 3o. De verkoop en aflevering van thee en (koffie aan inrichtingen als bedoeld in het voorgaande lid, zal niet mogen ge schieden dan tot zoodanige hoeveelheden als waarvoor vooraf een machtiging van bet Thee- en Koffie-distrabutiekantoor is verkregen. Zulk een machtiging zaü n& 1 Januari 1918, behoudens bijzondere op dracht van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, til echts kunnen worden verstrekt ten behoeve van inrich tingen, welke in den loop van het jaar 1917 reeds aks hotel, café, restaurant, enz. bij het T. K. D. waren ingeschreven én aan welke dienovereenkomstig reeds mach tiging als bovenbedoeld werd uitgereikt. 4o. Voor aflevering van thee en koffie aan inrichtingen als bovenbedoel® worden extra distri hu ti ekosten geheven tot een be drag van Z) ct. per y2 K.G. thee en 12% ct. per y2 K.G. koffie. 5o. de in het 4e lid bedoelde extra disliT- butiekosten wordeh door de lx3 lang hebben den rechtstreeks aan het T. K. D. betaald tegen overreiking van de machtiging, welke machtiging ate postkwitantie És in gericht. lo. Wanneer de aard van biet bedrijf bepaald noodzakelijk maakt, dat aan allé of een gedeelte van de bij dat bedrijf be trokken personen een extra, rantsoen koffie wordt verstrekt, kan aan dezen een bijslag op het gewone rantsoen worden toegewezen. 2o. Indien degenen, die voor een extra- koffierantsoen in aanmerking meen en te •komen, in dienst zijn van een werkgever, dan behoort de aanvrage door zijn werk gever te worden gedaan onder opgaaf van de sterkte van zijn daarvoor in aanmer king komend personeel, van de dringende redenen, waarom een extra-rantsoen noo- dig wordt geacht en. wanneer die redenen van tijdelijken aard zijn, van den duur dier redenen. De aanvragen behooren te. worden gericht tot den Minister van Land bouw, Nijverheid en Ilandel; op het ver wek zall worden beschikt door het T. K. D. overeenkomstig de ter zake aan dat kan- loör kenbaar Ie maïfren zienswijze van 'den Minister. 3o. Op medisch voonSchrift kan een daar voor in aanmerking komenden een extra rantsoen koffie of thee door het T. K. D. worden verstrekt; het daartoe door of na^ mens de b elungjh ebbend en ingediend ver zoek wordt, onder overlegging van het me disch voorschrift tot het T. K. D. gericht. komt er verbittering, omdat «r na jaren lange actie nog 'niet gekomen fis een bil lijke safari earing, 't Mokt en wrokt wider de onderwijzers. Bijverdiensten "zijn nood zakelijk, met het gevolg, dat zij -het onder wijzers-ambt op de laatste plaats gaan stellen. De minima en maxima zijn beslist te laag. In Rotterdam zijn bijzondere on derwijzers met een maximum van 1Ö50 gulden. Spr. ivijist op een onderwijzer in I/eiden, met Ifcoofdacte, twee talen-acten, en een salaris van 850 gld. Spr. noemt een staaltje van noodzakelijke uitgaven voor een gehuwd onderwijzer met klein gezin op een dorp en komt tot minstens veertien honderd gulden. De werkelijke salarissen staan echter veel lager. Wie gelooft er, "dat de staat geen geld heeft voor de onderwijzerssalarissen? A'-s -de staat geen geld heeft voor de opvoeding van zijn volk, dan is hij feitelijk bankroet. Waar er geld is voor militaire doeleinden, daar moet er ook geld zijn voor het on derwijs. De staat dient ook de onderwijzers te betalen. Tot nu toe berust die zorg echter nog (bij de schoolbosuren. In het lichte Zuiden zijn er vele verbeteringen gekomen. De zon breekt door, maar haar stralen vallen nog niet boven de Moerdijk. Wachten op de gelijkstelling van open-, baar en bijzonder onderwijs is een wissel op een misschien nog zoor verre, toe komst. De schoolbesturen moeten begrij pen, dat verbetering" van de salarissen dringend noodig is. De bijzondere Dndei'- wijzers zijn de grootste donateurs van' het bijzonder onderwijs, aldus wethouder Stu- lemeijer te Rotterdam. Laten de school besturen een beroep doen op het Katho lieke volk. Liever geen school, dan een school met onvoldoend-toetaalde onder wijzers. ,,Gij zult den werkman zijn recht vaardig loon niet onthouden." Spr. protesteert ton slotte tegen de. hui dige 9alarieering on doet een beroep op allen, die de bijzondere scholen besturen, oon in de salariecring der onderwijzers verbetering te brengen. Luid applaus en een dankwoord van den voorzitter, dankte spr. voor zijn rede. De heer Smit, Voorschoten, wees er op, dat bij de wettelijke gelijkstelling de schoolbesturen eerstens de onderwijzers niet meer salarmeren, en vervolgens de bouwkosten der scholen veigoed krijgen. Van andere zijde werd opgemerkt, dat het lang niet zeker te, dat het ontwerp- bevrediging ook wet aal w.orden. De heer Sa-meel stelde voor, aan de schoolbesturen' een verzoek te richten om als norm van de onderwijzevs-salarieering te nemen het, door bet door het Rijks school toezicht in de eerste inspectie voor gestelde. Dit voorstel werd z.' h. et. aan genomen. Een voorstel van "den heer G. Reij9 luidt: „Sectie B dringt er bij haar leden op aan, in een of meer kieskringen een R.-K. on- derwijzers-candidatuur te bevorderen." Ter sprake werd gebracht: Zullen de onderwijzers ijveren voor een Katholiek bijzonder of een Katholiek openbaar onder wijzer? De voorzitter zeide, dat het bestuur deze kwestie door de omstandigheden wil de laten beantwoorden; in beide catego- rieëh zijn zeer geschikte personen. De heer C. D. Wesseling verklaarde, dat hem het streven naar een onderwijzer- volksvertegenwooreiger zeer sympathiek is. Dat heeft niets 'te' maken met standen- vertegenwoordiging. Spr. vindt Sn deze geen verschil tusschen een Katholiek bij zonder en openbaar onderwijzer. Alle Roomsche onderwijzers van Nederland hebben te zorgen, dat er althans op Één der lijsten een onderwijzer een goede plaats heeft daartoe moeten stappen worden gedaan hij het bestuur van den Algemee- nen Bond van' R.-K. Kiesvereenigingen. Al staat op alle lijsten een onderwijzer achteraan, dan bereikt men nog niets. De heer De (Boer bepleitte de afvaardi ging van een Katholiek bijzonder onder wijzer. De heer Verweij moakte daar een amendement- van. Dit werd verworpen met 7 stemmen vóór. De voorzitter sloot hierna met gebed de uitstekend door hem gepresideerde verga- .dering. Woensdag 2 Januari ate. hoopt onze stad genoot, de heer J. J. Zandvliet, den dag te herdenken, dat hij vóór 25 jaren in be trekking trad a'ls sigarenmaker bij de firma A. H. J. Wijtenburg, sigarenfabri kant, Nieuwe Rijn, alhier. C. Rijkers. Op Zondag 23 December den dag voor Kerstmis liet C. Rijkers het leven bij een poging om een kind te redden, dat door het ijs in den Zoeterwoudschen Singel was geraakt. Behalve de poging zelf, oogenblikkelijk bij het zien van het ongeval het ijskoude water in te zwemmen, ligt in de volhar ding van de opwelling het buitengewone en verhevene van Rijkers' daad. Want hij heeft het gezonken kind gegrepen en het tegen zich aangeklemd gehouden, zoolang, tot hij er den prijs van het eigen leven voor betalen ging. Zonder een enkele klacht te hebben doen hooren, heeft hij gewacht, lang, heel lang, tot het uiterste, op hulp die niet kwam. Niets is meer kenbaar te maken aan den goeden, edelen Rijkers, niets meer moge lijk dan hem te eeren in liefhebbende ge dachtenis. Tastbaar zou- daar een vorm aan te ge ven zijn door. een eenvoudig gedenkteeken op zijn graf. Vaijuit Leiden moet dit komen, waar hij zijn kostbaar leven van goed mensch weg schonk. Wie met ons root (leze geïacKïé voélt, wórdt uitgenciodigd een bijdrage te zenden aan het adres van den 3en onderteekenaar. H. W. BERG. J. M. BITTER. Mr. J. DRAAIJER, Wasstraat 35. N. C. F. VAN GINKEL. Prof. Dr. G. J. HEERING. L. VAN DER MEEL. A. VAN WEEREN. Mej. A. SCHOLTEN. Ch. VAN SPALL. (Alle giften worden in dit blad verant woord.) ©ij hel gehouden examen in boek houden van de Federatie van Handels- en Tvantoorbediende-vereenigingen in Nederland „Mercurius", is geslaagd do heer P. J. H. Peetcrs, leerling van den heer De la Rie. Geslaagd is voor het Mercurius-examen: Boekhouden, Handelsrekenen, Handels recht en Statistiek, mej. Henuy Straats burg, leerlinge der R. K. M.Ü.L.O.-school aan de Haarlemmerstraat. Bij het te Utrecht gehouden examen door de Nationale Vereeniging van -Leeraren in de Stenografie „Groote' slaagden voor kantoorstenograaf (snelheid 130 lettergre pen per minuut), de dames A. Suzan, N. Smit, C. Pommée en A. Pommée, alhier. Zondagmiddag aan den Zoeterwoud schen Singel gaf de heer v. d. Meel bij het redden van een 'drenkeling zijn bouffant aan iemand in bewaring, welke hem echter niet. werd terugbezorgd. Daarom verzoekt hij bedoelden persoon dat kleedingstuk alsnog terug te willen brengen. In den nacht van 24 op 25 December 1.1. bemerkte een waker van den Particu lieren Bewakingsdienst (dir. de heer Smits, Beestenmarkt 24) dat van de fa briek der N.V. Rembrandt, aan de Rijn en Schiekad-e, een achterdeur open stond, die bij zijn vorige ronde geslo ten was. 61j nader onderzoek ontvlucht, ten twee personen, die hij niet vermocht te achterhalen. In den daarop volgenden nacht werd wederom een poging ge daan tot inbraak door één persoon, wat echter ook door het actief optreden van den waker werd voorkomen. NOOTDORP. Met ingang van Maandag a.s., 31 De cember, houdt de heer. E. E. Ripken op agent onzer Courant te zijn. Zoolang wij nog- geen nieuwen agent hebben aange steld, zullen wij onzen kwartaallezers de courant per post toewenden. Mochten meerdere lezers de courant per post wenschen, dan kunnen zij dit gedaan krijgen, rnits ze het abonnementsgeld van 3 maanden, zijnde f.2. IJS (f2.35 met Zon dagsblad), vooruit be'aien. DEi ADMINISTRATIE. LEIMUWEN. IJsclub. Hedenmorgen hield in Ca/é Keijzer de IJsclub Leimuiden (Werkver schaffing) haar jaarvergadering. Nadat de voorzitter op de gebruikelijke wijze de ver gadering had geopend, werd door den secretaris het jaarverslag uitgebracht, waaruit bleek dat het aantal leden 73 be draagt. De fondsen der vereeniging be droegen f 468.75. De uitgaven aan arbeids loon, onderhoud enz. hebben in 't afgeloo- pen jaar f385.65 bedragen, zoodat er een saldo is van f 83.10. Besloten werd, om, nu de jeugd zich geregeld op den riugsloot aan 't oefenen is, door de IJsclub daar de noodige werkzaamheden te laten verrich ten, zoodat de jeugd daar nu een baan krijgt; dit tevens ter geruststelling der ouders, daar 't ijs daar goed vertrouwd is! Niets meer aan de orde zijnde werd de ver gadering gesloten. ussc. Uitvoering. Gisteravond is de uitvoe ring vah „Guido Gezelle" weer uitstekend geslaagd.Stampvol was de zaal en ook voor hedenavond zijn de plaatsen weer uitver kocht. Naar we vernemen heeft de eerw. directeur het plan om'de jongens de vol gende week nog een avond tc doen optre den om de bewoners der omliggende plaat sen van dit prachtig spel tc laten genieten. Na afloop der uitvoering bracht A. Bon namens de ouders, in een mooi gedicht, dank aan den eerw. directeur voor alles wat hij voor de jongens deed, alsmede aan het ijverige bestuur. Ook de zeereerw. heer Pastoor voerde nog het woord, om allen een hartelijk dankwoord te brengen, die hadden medegewerkt deze uitvoering zoo schitterend te doen slagen en vooral aan den heer A. J. v. Zeist, welke als regisseur een bijzonder woord, van lof toekomt. Hem werd dab ook een heerlijke Kerstkrans aan geboden, waarop een luid applaus volgde. <- Ook het tableau slaagde uitnemend. Harddraverij-Vereenigir.g. Gisteravond hield de Harddraverijvereeniging Lisse en O. hare jaarvergadering. De secretaris bracht een mooi jaarverslag uit, waaruit 'bleek dat in het afgeloopen jaar weer twee goedgeslaagde harddraverijen werden ge houden. Uit het financieel overzicht bleek dat naast een ontvangst van f 6068*49%; waaronder begrepen het saldo 1916, aan uitgaven viel te hoe-leen f 3731.W/2, alzoo een v-oordeelig saldo van f 2337.33. Tot toestuursleden werden herkozen de hèeren. J. van der Meij Gzn., W. van Dijk en Th. F. van Rijn. In de «vacature J. A. Wensveen werd gekozen de heer J. Malta. De vereeniging tedt thans één ecrelid, vier donateurs en 210 leden. Na de rondvraag volgde sluiting en ging men over tot eene verloting van eenige prachtige kamerplanten. NlBlfWROBP. Hoofd. Omslag. Door middel van het aanplakbord ia bekend gemaakt, dat het suppletoir kohier van flem hoofdelijkem omslag vóór liet dienstjaar 1917, tot ccai bedrag van f599, gedurende rijf maamden, van 25 December 1917 tot en met JB4 Mei 1913, ter gemeente-secretarie voor een ieder ter lezing ligt. OEGSTCEEST. Bons. Gc-ldig verklaarde bons voor de week van 29 December tot 3 Januari: Bon no. 79 voor 4 K.G. aardappelen A 5% cent per K.G.; no. 80 voor 1 ons vet; jio. 81 voor 1 ons zeep; no. 73 voor ons havermout; nos. 34, 47, 71 en 7^ voor 1 ons groene erw ten. Voor zoover de bons 34, 47, 71 en 72 zich nog in de boekjes bevinden, kan op elk dezer bons bij de winkeliers 1 ons groe ne erwten verkregen worden. WARMOND. Geslaagd. Voor het door den Rijks- zuivelcons-ulent voor Zuid-Holland gehou den eindexamen van meer uitgebreid meik- onderzoek werd gediplomeerd de heer. J. A. M, Schrama, thans in betrekking als hulp-controleur bij de Melkcontrole-Ver- eenïging te Sassenh'eim. Vreemd. In den Ouden Rijn werd eer gisteren een half opengebroken pakje op- gevischt, hetwelk de te Noordwijk gedruk te statuten voor de Warmondsche Kiesver- eeniging bevatte. Wellicht heeft men een meer waardevollen inhoud verondersteld en het pakje daarom ontvreemd bij l>ode of andere bestelgelegenheid. Gemeenteraad. (Vervolg.) Goedgekeurd werd nog dat A. v. d. Geest het stukje grond aan de Losplaats tot Mei a.s. in gebruik zal mogen houden, en de demping' van de Schippersdamsloot zoo vlug mogelijk wordt afgewerkt, vooral daar de voorzitter meende te kunnen zeg gen dat de eischen voor afstand van den heer V. d. Vooren zeer gering zouden eijn. Aan de Brandstoffencommissie werd f 400 crediet gegeven voor toeslag op brand stof. waarbij op voorstel van den lieer v. d. Maat rekening zal gehouden worden met brandstof voor zieken dio boven het be: paalde verstrekt f 6 zal kosten. -Bij de rondvraag brpngt de heer Heem-s ik er d heft te royaal verstrekken van melk- bojis t»er sprake. Hierop zal gelet warden; er werd de heer Vain Stijn gevraagd de lijst eens na te zien en te schrappen die hi en-oor in aanmerking kwamen. De benoeming van een gemeentewerk man voor 3maand had de heer Heijl liever niet zoo onderhands gezien. De Voorzitter zegt, dat dit aan 'B. en W. is en er ook spoed bij was. De. heer v. d. Maat zegt, dat de sloot bij den heer Ruijgrok aan de Leede te ondiep is, zoodat een achter in 13e sloot geladen schudt en- niet uit kan. De Voor zitter weet niet of omen er reoht op heeft er in te varen. De h-eeren Heentskerk en v. Stijn zeggen, dat üe gemeente er in ieder geval schouw op heeft en de sloot op diepte moet zijn. Verder zegt dc heer v. d. Maaf, dat de heer R. de vorige week gaten in het ijs maakte, omdat kinderen cip die sloot schaatsen reden. Dit werd dan niet af gezet, zoodat ongelukken, zooals gisteren op de Leede, hier ook hadden kunnen plaats hebben. Op de Leede is gisteren iemand in het slop gereden van de overhaal. Dat Blob was ook niet afgezet; zegt hiervan de politieverordening niets? De Voorzitter zegt., dat het waaghalzerij was. Wethouder Heemskerk meent, dat „afzetten" bij verordening wordt gelast. Tot vaststelling van het suppl. kohier H. O. ging de Raad daarop in. geheime zitting. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Als een zeldzaam heid kan wel gem-e-ld "worden, dat hier in ruim twee maanden geen aangifte is geschied van overlijden en daartegenover een groot getal aangiften van geboorten, in 't-bijzonder uit het dorp Hoogmade. Academienieuws. LEIDEN. De Geneeskundige Staatscom missie bevorderde heden tot arts den heer A. H. J. Coppes (Den Haag). RECHTSZAKEN. Oneerlijk ambtenaar. De Haarlemsche rechtbatak veroordeelde den zaakwaarnemer A. J. L., eertijds boek houder bij het Haarlemsche levensmidde- lenbedrijf, die als afdeelingschef bij de commissie van toezicht op de Rijksgroen- tencentrale van zijn functie misbruik had gemaakt door het zgn. verkoopen van ver gunningen voor groentendrogerijen, tot een gevangenisstraf van 1 jaar en 6 maanden met aftrek van preventief, conform den eisch. KRIJGSRAAD. II. C. G., veldartillerist uit Leiden, wegens inbraak' in een militair magazijn aldaar en die f stall van wollen dekens, tot 5 maanden gevangenisstraf. De auditeur-militair toekende appèl aan. De raadsels en kunstjes. De oplossingen van .de raadsels en kunstjes in on-s Kerstmis-nummer (onder de inzenders zullen tien fraaie boeken woTden uitgeloot) moeten aan ons Bureau zijn ingezonden vóór Dinsdag a.s. Nieuwen Waterweg voor anlter ge&p men. Met hoog water (ongeveer 2 uia') zal het stoomschip den Waterweg bia- nenstoomen. Van het gevechtsterrein in Macedonië. SOFIA, 27 December '(Officieel). Tefll westen van. Monaslir en in de bocht van de Tserna is van üjd tot tijd hevig vtrar gewisseld. Op het overige front matige gevechts actie. Ten Noorden van het Tahinos-meer hebben wij een Engelsche verkenning^- afdeeling door vuur verjaagd. (In de Dobroedzja wapenstilstand). Uit Mantsj.Terije. TOKIO, 27 Dec. Van toevoegde zijde wordi uit Charibin gemeld, dat daar in. den. och tend van don 26stèn dezer gevochten is tusschen Ghinee-ache en maximalisti-sctoe troepen. De Russen gaven zich over on zijn ontwapend en opgesloten. De Chineesche troepen vormen nu het garnizoen. Financieele Berichten. Medegedeeld door dc lkma Leo Ruijgf.ok. Amstordamèche Beur;. OfficicelePrjjscour 2J/3%Cert Nederland °/o i» •/o ObL o/0 Ned.-Indiê •/0 Amsterdam Rotterdam - Haarlem 4l/o Leiden 1914/17 - I911 l89ü Oostenrijk 1868 o/Q n Jan.-Julï. 4,1 L o/0 Iwang Dombr. Sp.'81 o/0 Nicolai Spoor 67/69. c/0 Rusl. 6de era. ^4 C/0 Gr. Rus8. Sp. 'SO o/0 Mexico le, 2e, 3e, 4e Serie Gew. aand. Peru. Pref. Peru. Gecons. Holl. Petrol. Koninkl. PetroL Orion Petrol.^ Amsterd. Deli Amstcrd. Lang Katgcw idem pref. Deli Batavia. Deli Cultuur. Dcli-Mij Medan Tabak - Rotterdam Deli Benembfth Amsterdam Rubber Deli Batavia Rubber Nederl. Rubber Serbad jadi Sum. Rubber Holl. Amerika lyn aand. idem eert. Kon. Holl. Lloyd Kon. Ned. Stoomboot. Kon. Paketvaart Rotterdam. Lloyd Stoomv. Mij. Nederland Ned. Scheepv. Unie Stoomv. Mij. Oostzee Vrachtv. Mij. Bothnia. Holl. IJz. Sp. Mij. aand. Ned. Staatesp. Mij neu. Diaaraap. nuj. Amer. Hide Leather Amer. Smelting Rcf. Anaconda copper 1318/4 Atck. Topeka 87s/4 Car. Foundry 68V2 Central Leather 72 Denver Rio 9l/« Erie19i/< Kans". City South, comm. 171/2 idem pref. SO1/» Marine Comm. 28V4 idem pref. 99 idem afg. cert, 82 Missouri K. A T. 53/fl Mexican Jat. 2e pref. 8Va Pittsburgh Coal. 397/s Southern Railway 23 Steel corp. OOVg Union Pacific HO1/? United Cigar. 373/4 Maxwell aand. 346/3 idem incomeb. 44i/2 idem restant bew 91 Vg Koers van het geld Prolongatie 5i/4 pCt. .Russen een weinig in reactie. Wisselnoteeri 11 gen (Amsterdam). Zicht. Londen f 11.02i/2 Parijs 40.S5 9 Berlijn - 45.25 Zwitserland 52.95 Ween en 27.30 Kopenhagen 78. Stockholm 77.90 V.K. 58V2 693/8 iuov,e 100_3/u 99V8 103 IO31/2 l033/4 993/4 94i/2 793/, 25 7 lU 29'/16 2211/2 557i/2 90 218 234 27U/a 440 186 530 222 279 579 238 171 131 Va 314 434 412 1971/a 274 294Vs 262V-» 264'/a 259 440 300 916/s 931/2 53Va O.K. 5SV2 691/2 997b 103. 103»/4 99s/« «Va 351/2 271/, 1%U 293/4 224 558 2621/, 440 433 408 198 277 295 264 265 260 260 917. 567. 81 135 727« 9»/4 207. 29'Vg 997a 67. 3978 247a 947« 1203/4 Marktberichten Laatste berichten. De „Nieuw-AïTrsterclam". Het ;sloomschip „Nieuw Amsterdam" ïs'hedenochtend 8 u. 30 m. voor den WOERDEN, 28 Dec. Kaas. Heden aan gevoerd 17 partijen, waarvan verkocht partyen, Goudsche f 6466.00, mindere kwaliteit f 6769.00, Rijksmcrk f 70OU.00 Hnndel traag. LEIDEN 28 Dcc. Voeniavkt: Aangevoerd 0 paarden fa I 0, 3 Veulens f190 al'220, 9 stieren f105 a f 495, 51 kalf- en melk koeien 1230 a f470, 179 varekoeien f185 a f375, (schoon a.d. haak), 189 vette ossen en koeien f225 a f525, per kilo f 1,15 a f 1.58 39graskalveren f 70 a f 100, 24 kalveren (vette) f40 a f145, per kilo f 1,10a f 1,85, 22 kalveren (nuchtere) 19, af 18, 620 schapen (veile) f 26 a f72, per kiloO.61 af0,72, 1211 schapen (weide) f21.af3S.—42 varkens (magere), f 18 a f52, per kilo f0,a f,14 biggen f5.00afl3.5 bokken of geiten fl4a 1 16. Lammeren (vettejarige) 000 f 0 a f00 per K.G. levend gewicht. Ter markt aangevoerd: 467 Runderen; 46 Kalveren; 1S31 Schapen en Geen Handel. Kaas. Aangevoerd 8 partijen. Besteed werd voor: le soort Goudsche kaas van f 70,00 tot f74,00, 2e soort Goud'Whe kaas van f tot fle soort Leidsche kaas van f75, tot f77,2c soort Leidsche kaas f tot fAlles per 50 K.G. Aan de stadswaag gewogen: 14 partijen, 508 stuks kaas, wegende 3829 Kg. Handel voor Goudsche kaas vlug. Leidsche traag LEEUWARDEN, 28 Dec. Boter. Geen aanvoer, geen noteering.

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 3