76/» Gemeentelijke Aankondigingen. geldig verklaarde bons. Burgemeester der gemeente Leiden ffiigt ter algemeene kennis dat voor de eelt van Zaterdag 15 tot en met Vrijdag 21 eceniber getdig worden verklaard: Bon No. D 15 voor 1 K.G. aardappelen land) a 5y2 ct. per K.G'. ion No. D 10 voor 2 K.G. aardappelen Slid) a sy2 ct. per K.G'. Bon No. B 17 voor 2 K.G. aardappelen end) a 5y2 ct. per K.G'. p.on No. D 18 voor 1 ons gort a 13 ct. per onö. Bon No. O 15 vcor 1 ons zeep a 14 ct. per or.ti. Bon No. B 20 vc«r 1 ons vet a>8 ct. p. ons. Hen, die op bon No. 5 D geen havermout ebben kunnen verkrijgen, wordt aangera- i deize bbn zorgvuldig te bewaren, daar leze binnenkort weder geldig zal worden ■rklaard. Peulvruchten kunnen deze week niet. orden verstrekt. Van het Rijksdistributie- ureau is bericht ontvangen dat de No- ember-bestellingen van meerdere gemeen- en nog niet zijn afgewerkt en dat eerst na lat dit zal .zijn geschied, aan de uitvoering er December-bestellingen kan worden be gonnen. v.;! N. C. DE GIJ SELA AR, Burgemeester. Leiden. 14 December '1917. Vervoer van oude en versieten rijwiel banden. De Burgemeester van Leiden maakt be kend,, dat Z. Exc. de Minister van Land- ioüw, Nijverheid en Handel heeft goedge vonden te bepalen, dat het. sub 1 in arti kel 3 dezer Distrihutieregeling gestelde ver bod van vérkoop en aflevering van rijwiel banden, niet voorzien van het Rijkscontro lestempel, niet van toepassing is op oude en lérsleten rijwielbanden voor zoover die banden bij het vervoer gedekt zijn door een vergunning *tct aflevering van het Rijks bureau voor de Distributie van Rijwielban den. Aanvragen om dergelijke ver-gunningen moeten, vergezeld van een gespecificeerde opgave der af te leveren partij, worden ge richt tot het bureau voornoemd. „Eafoiola" opgevoerd en tot slot door drie kinderen der St. Anna-vereeniging het stukje Klip, Trip -en Flip, dat wéder- de lachspieren in beweging bracht. Met ge- vulden hand keerden ailQn zeer voldaan huiswaarts. GEGS1GEEST. Bcna. Geldig verkaarde bons voor de week van 15 tot 20 December: bon no. 67 4 Kg. zaudaardappelen A 5y2 cent; bon no. 68 voor 1 ons vet; bon no. 69 voor y2 ons havermout; bon no. 70 voor 1 ons zeep; bon no. 71 voor 1 ons bruine boonen; bon no. 72 voor 1 ons groene erwten. De peul vruchten voor zoover die bij de winkeliers voorhanden zijn. VOORHOUT. Holl. Mij. van Landbouw. In café „Boerhaave" vergaderde de aid: öegst- geest en Omstreken van de Holl. Mij. van Landbouw onder voorzitterschap van den heer Marbus te Sassenheim. Bij de verschillende ingekomen stukken is ook de mededeeling, dat de heer Slin gerland te Sassenheim, secretaris der af- ng, tot sub-agent van „Bieta" is be noemd. Door den heer J. van Noort te Lis se werd verslag uitgebracht omtrent de actie voor betere lichtvoorziening, die nog wel eenige gunstige resultaten, had gehad. Bij de verkiezing van een lid van het I - bestuur (.aftredend was de voorzitter, die herkiesbaar is) werd de heer Marbus >net algemeene stemmen herkozen, wat de be- j noemde met een dankwoord aannam. Bij de rondvraag kwam ter sprake de landbouwvertegenwoordiging in de Twee de Kamer. Men oordeelde (ook de inleider) dat deze kwestie tlhud® behoort in de politieke ver- eeni gingen. BEcembollencuStuur. Gisteravond ver gaderde in café ,,De Bontekoe" de ufd. Voorhout van de Alg. Vereeniging Van Bloembollencultuur onder voorzitterschap van den heer' C. Colijn. Van het bestuur was afwezig de heer S. P. Warmerdam. De notulen worden na lezing goedgekeurd. Tot afgevaardigde "werd gekozen de heer P. van der Lans Lzn. en tot plaatsver vanger de heer P. van der Hulst G.Thzn. Als candid aten voor het. 'hoofdbestuur wer den gesteld voor de vacature-J. de Graaff, de heer C. Eggink te, Voorschoten; in de vacature-L. van Staalduinen Jr. de heer J. van Rijn Mz.il. te 's-Gravenzande. De beschrijvingsbrief voor de 135ste nl- gemeene vergadering, te houden op Maan dag 17 December te Haarlem, gaf geen stof tot eenige bespreking. Ingekomen was. een schrijven van den Ned. Tuinbouvvraad. De heer Ve.ster, se cretaris, deed daarop mededeeling van een door hem bijgewoonde vergadering te Utrecht, in verband met de verhoogde kolenprijz.cn, doch hierop was nog geen gunstige beschikking ontvangen. Hierna sloot de voorzitter de vergadering en ging men over tot verloting van eenige fraaie prijzen, waarna men nog gezellig gerui- men tijd bijeen bleef. Gemeenteraad. Voorzitter J. G. M. v. Griethuijzen, bur gemeester. Tegenwoordig alle leden. De notulen worden gelezen en onveran derd goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dat. op 22 No vember de kas en bescheiden van den Ge meente-ontvanger zijn nagezien en in orde bevonden. Van Ged. Staten ziin terugontvangen goedgekeurde raadsbesluiten omtrent comp tabiliteit. Ook is door Ged. Staten goedgekeurd het verhoogde presentiegeld voor "de raadsle den. Van den onderwijzer J. van der Zwart is ingekomen een adres'om salarisverhooging en wel voor een bedrag van f 100. B. en W. stellen voor om afwijzend te be schikken en eerst af te wachten de goed keuring van, Ged. Staten betreffende een vroeger genomen raadsbesluit omtrent sa larisverhooging, wat algemeen wordt goed gekeurd. Voorts is ingekomen een adres van He lena Diemei, concierge, om verhooging van salaris, wat als ongezegeld wordt ter zijde gelegd. Een adres van den Bond van Gemeente ambtenaren wat ook, als ongezegeld, wordt ter föijde gelegd. Voorts is ingekomen een adres van een Commissie, bestaande uit Dr. Quant, Ds. P. de Haan e. a., betreffende het verplegen van zieken in de huizen (wijkverpleging) in De-Kaag, Sassenheim, Voorhout en War mond, waarvoor haar een bijdrage door de gemeente van f 100 zal -\yorden gegeven, n handen van B. en W. om advies. Nog is van Ged. Staten ingekomen een schrijven, betreffende het onderzoek be grooting 1918, met een opmerking betref fende de geldleening. Algemeen kan men goedvinden deze naar den wensch van Ged. Staten te wijzigen. Door de gezondheidscommissie te Alphen - wordt venzocht een verordening te maken op het rook en door kinderen, waarbij het verboden zal zijn aan kinderen beneden 12 jaar sigaren, sigaretten of tabak te ver- koopen, te verstrekken enz. De heer Van der Laan kan zich daarmee niet onverdeeld vereenige'n al is hij tegen het rooken door kinderen. Een Rijkswet zal meer dan een verordening -afdoende zijn, vooral in een kleine gemeente. De heer Van Rijn vindt dat het een schandaal is, zooveel onder de kinderen hier wordt gerookt. De Voorzitter tzegt, dat tegenwoordig al les bij verordening moet verboden worden. Het voorstel tot ontwerp van e.en derge lijke verordening wordt -aangenomen met 5 tegen 2 stemmen, die van de heeren Van der Laan en Angevaare. Eenige voorgestelde af- .en overschrijvin gen worden goedgekeurd. Behandeld wordt voorts een adres van mej. Van Genk, onderwijzeres alhier, om eervol ontslag als zoodanig. B. en W. stellen voor haar met ingang van 15 Nov. j.l. eervol ontslag te verleenen wat wordt goedgekeurd. Voorts doet de Voorzitter mededeeling, dat de gemeenteveldwachter W. D. S. van Werkhoven dezer dagen 40 jaar als zooda nig is. werkzaam geweest, wat het gemeen tebestuur is ontgaan. B. en W. stellen voor liem f 50 gratifi catie te geven wegens langdurigen dienst. De heer Angevaare zou hem voor die som liever een cadeau geven. B. en W. eulïen overwegen. Aldus wordt besloten. Alvorens over te gaan tot behandeling suppl. kohier H. O. in geheime zitting, deed de Voorzitter de rondvraag. De heer Van der Laan vraagt of de sala rissen van de beide ambtenaren wel in overeenstemming zijn met het vele werk op de secretarie tegenwoordig.^Uit de notulen heeft men kunnen liooren'dat zij f 10 en f 15 per maand extra ontvangen voor het distributiewerk. B. en W. hebben, zoo zegt de Voorzitter, dat voldoende gevonden, echter zal de Raad dit nader kunnen regelen. Voorts vraagt de lieer. Van der Laan wat de oorcaak is, dat een paai; winkeliers zijn uitgesloten om distributie-artikelen te verkoop en. De Voorzitter zegt, dat men rekening- heeft gehouden met de hoofdbedrijven. De heer Van der Laan vindt, dat deze zaak niet goed geregeld is. Immers de af nemers laat mem toch vrij van welken winkelier men wil betrekken. De Voorzitter: De zaak is aan den bur gemeester overgelaten. De heer "WarmenShoven bespreekt toeslag op petroleum voor de arbeidersbevolking, wijl de, bevolking volgens spr. in nood ver keert. Met 4 tegen 3 stemmen, die van de heeren Warmerdam, v. Rijn en Colijn wordt be sloten aan B. en W. in overweging te geven in hoever het mogelijk is nog op meerdere artikelen toeslag te geven. De lieer Angevaare wil de mooie linde bommen in het dorp laten rooien en het bout verknopen aan de dorpelingen, zo© ook de iepen boomen in de Kuiplaan, daar er veel gebrek aan brandhout is, en men toch al reeds van die boomen in de dorpskom gerooid heeft. Deze waren deels al dood, volgens de voorzitter. - De heer "Warmerdam vreest dat de ge meentenaren zullen gaan klagen dat men de boomen gaat rooien. De voorzitter vindt dat het minst; boo men zijn slecht voor huizen. De heeren Colijn en Van der Laan be spreken nieuwe boomen (Ulmus monumen- talis?) in het dorp en Kuiplaan. B. en W. zullen overwegen. De heer Angevaare wil nog het aanplak bord verplaatsen naar het. Plantsoen, daar •het clan beter in 't gezicht -slaat. De voorzitter weet niet waarvoor dit noodig is. De heer Van Rijn bespreekt de verstopte rioleering bij de Gemeenteschool; hom, als hoofd der Luizenmarktpdlder, bereiken daarover klachten. Hierin zal verbetering worden gebracht. Hierna sluit de voorzitter de vergadering. VOORSCHOTEN. Diefstal. Gisteren zijn tem nadeefle van den winkelier K. alhier eenige kopi ren gewichten ontvreemd. PI ET-GIJZEN BRUG. Koninklijk bezoek. H. M. de Koningin en Z. K. II. de Prins hebben hedennamiddag te Piet Gijzenbrug een bezoek gebracht aan de Coöp. Groen ten-Drogerij, Inmakeidj en Handel voor de Bloembollenstreek „Codro'. Om twee uur vertrok het Koninklijk Echtpaar uit Den Haag, en kwam daar om 4,10 weer terug- Beide sneltreinen, waaraan de Konink lijke wagon was gehaakt,,, stopten speciaal voor het bezoek, aan de halte alhier. Staten-Generaal. TWEEDE KAMER. Vergadering van gisteren. Gistermiddag was de Marine-begrooting ian de orde. Er werd tot nu toe weinig be langrijks gezegd. 1-Iet interessantste was de aankondiging van een interpellatie over de nieuwe regeling van de prijken der brand stoffen en de navordering van de verhoogde prijzen. De heer Beumer vroeg daartoe erlof en zal dit ongetwijfeld ook wel krij gen. Het onderwerp is belangrijk genoeg oor een afzonderlijke bespreking, 's Avonds werd „Waterstaat" voortge zet. Hoofdzakelijk wérd door dr. N o- 1 e n s gepleit voor een beter vervoer der Limburgsche steenkolen. De heer K 1 e e- rekoop er las een spoorweghetoog voor, waarin ditmaal vooral nadruk werd elegd op de wenschelijkheid van naasting der spoorwegen met medezeggingschap van het personeel. Er waren toen nog hoog stens 10 leden aanwezig. Leger en VEoot. In de dezer dagen benoemde Staats commissie, betreffende eventueele herzie ning der traktementen, van officieren, on derofficieren! enz., heeft o. rn. zitting een vertegenwoordiger van den Bond van Min der Marine-pereoneel, den Bond van Katlh. Onderofficieren St. Marti nu s, den Natio- nalem Bond van Christen-Onderofficieren en van den Neutralen Bond van Onder officier en „Ons Belang". STADSNIEUWS. Steuncomité Leider, Oorlogstoestand 1814. Aan de Ingezetenen van Leiden! Kunnen wij ons over de resultaten van onzen oproep per circulaire en in de cou ranten, welke een bedrag van f 11,374.14 inbracht, dankbaar gevoelen, voldaan zijn wij niet. Immers, wij hadden een tekort van circa f 6000. Onze uitgaven, waarvan 50 pet, door het Koninklijk Nationaal Steuncomité wordt bijgedragen, veireischten circa f 1600 tot f 2000 per week en ongetwijfeld zoo aan stonds meer, veel meer! Wel is ons tekort veranderd in een bezit van thans circa f 2000 en hebben wij ook een tegoed van ongeveer f 1700 voor schot voor werkverschaffing, docli wat zijn deze middelen in verhouding to.t het noo- dige! Hoe ongaarne dus ook, wij moeten nog eens een dringende oproep doen tot hen, die in de toezending van een ingevuld bil jet. zijn achtergebleven". Van de 1600 verzonden circulaires zijn thans 300 binnengekomen. Onzen clank aan hen, die zich beijverd hebben, zoo spoedig aan onzen oproep ge volg te geven en die, ten getale van 300 niet minder dan f 11','374.14- opbrachten. Ons beleefd verzoek aan de nog overge bleven 1300 ingezetenen van Leiden, door ons met zorg uitgekozen en waarvan nog geen biljetten zijn binnengekomen, toch vooral ons verzoek in gunstige overweging te nemen. Geeft alsnog wat u missen kunt voor hen, die getroffen worden door den nood der tijden. Steuncomité Leiden, Oorlostoestand 1911. - Jhr. Mr. N. C. de Gijselaar, eere-voorz. II. C. A. de Block, kolonel, eere-voorz. Prof. Mr. J. E. Heer es, voorzitter. Ds. W. J. Roseam-Abbing, vice-voorz. Mej. M. P. C. van Geer, secretaresse. P. A. de Gooyer, le penningmeester. S. de Boer Azn„ 2e penningmeester. - Mr. A. .T. Fokker. Mr. A. F. L. Tepe. Symphcnie-COficert. Buiten verwachting groot was gister avond de belangstelling voor het derde Symphonic-concert, dat. het symphonie- orchest. van het stafmuziekcorps van het. 4e R. I. in de groote Stadsgehoorzaal gaf onder directie van den heer Gerardus Dik. 't Was een uitgeleden programma, waar in diverse Kerstnummers domineerden. Om de stemming te verhoogeii, waren rond het. podium roode lichtjes aangebracht, met mistels en veel palmen en groen. De Kerstnacht-marsch van .T, Koedcl, ter opening, bekoorde reeds, doch behoorde op het programma als eenigst Kerstnummer vóór de pauze. In het. tweede gedeelte klonk aangenaam een intermezzo van W. Kanekamp: „In den Kerstnacht", 't Geheele programma hebben we niet kunnen bijwonen, maar een enkel woord 'aan- het laatste nummer, een Kerstfeest-potpourri van H. M. Stiller, mag wel gewijd worden. En dit woord is vooral een lofbetuiging aan directeur en orchest, die hier iets ge- praesteerd hebben, waardoor de roem var „het Vierde" zeer zeker is vermeerderd. De heer Dik had bij deze potpourri een korte verklaring geschreven, waarin hij het ge heel in elf de el en splits-te. 't Zou ons te ver voeren, hier een en ander weer te geven maar we willen toch even memoreeren de o. i. zeer geslaagde imitaties, zooals die van het inluiden van den Kerstnacht, van het dwarrelen der sneeuwvlokjes, van de alge meene feeststemming, ja eelfs van de be kende geluiden „die grootmama en -papa 1 aan hun jonge dagen doen denken". Er was veel waardeering bij het publiek, en terecht! Qntwïkkeüngsclub „De Hanze". Voor genoemde club was (liet gister avond zeer zeker een geslaagde bijeen- komst „In den Vergulden Turk". Daar trad voor een klein, maar dankbaar nudi- toriu.ni on de irear Re. Haas, die op boei ende wijze een paar voordrachten ver tolkte. Vóór de pauze gaf hij „De werkstaking", een aangrijpend verhaal, dat door veel dictie en uitstekende mimiek, geptaard aan rijken inhoud, bij voortduren de belang stelling der aanwezigen gaande hieTcl. In het tweede gedeelte gaf de heer De Haas een komisch nummer „De Vlieg". Een stukje, waarbij de voordrager zoo juist de treffende momenten wist te kie zen, om zijn gehoor in goéde stemming te brengen. Aan het. slot mocht de heer De- Haas dan ook eeai welverdiend applaus inoogsten. Voor de ontwikkelingsclub van ,,De Hanze" is deze -avond een zeer aangename geweest. Want naast de behandeling van veténschappelijke onderwerpen, is een voordrachtavond zeker een attractie. Ned. R.-K. Volksbond. In aansluiting met 'het bericht van Woensdag in dit blad zij medegedeeld, dat op de vergadering van a.s. Dinsdag de lezing van den heer Kcssels uit Delft zal worden aangevuld door lichtbeelden. Het onderwerp is :„Vuleanisme en aard bevingen". Dat vele Volksbonders dien avond .present zullen zijn, is te begrijpen. De vergadering begint om 8 uur en wordt gehouden in Prediker. Prijsverhcogmg op de electrische tram. Met ingang van mörgen zullen de reizi gerstarieven op de electrische tram Leiden—Katwijk—Noordwijk, aanmerkelijk worden verhoogd. Een enkele reis Katwijk kost dan 33 cent in plaats van 22 cent; een enkele reis Noordwijk 40 cent inplaats van 27 cent, Tevens zullen op de-stadslijn Station Hooge Rijndijk, de retourbiljetten verval len, en blijven slechts enkele reizen ad 7y2 cent gehandhaafd. In café „Hollandais" te 's-Gravenhage heeft plaats gehad eene bijeenkomst van afgevaardigden van het Diosecane Mëlk- slijtersgïilde, to-t het ontwerpen van statu ten en reglementen. Na discussie zijn deze aangenomen. Tot bestuursleden zijn gekozen: A. Vos kuil, Delft, le voorz.; L. de Iley, Gouda, 2e voorz.; A. J. v. Sclhie, Delft, le secr.; N. Th. cle Lange, Amsterdam, 2e secr.; G. v. Swieten, 's-Gravenhage, le penning meester; N. Verberg, Leiden, 2c penning stee, terwijl Rotterdam zal worden aangezocht worden een zijner -afgevaar digden te benoemen in lfét bestuur. Na verschillende besprekingen in het belang van het gilde, heeft de vergade ring de afd. Gouda en Delft aangewezen om de vereeniging op de vergadering te Utrecht (welke ten doel heef een commissie van voorlichting voor den Minister te vor men) te vertegenwoordigen. Proces-verbaal is opgemaakt tegen vier jongens van ongeveer 16-jarigen leeftijd, die gisteren, ten nadeele van een winke lierster in de Van der Werffstraa.t, eéft bedrag van f 6 uit de fade van haar toon bank hebben ontvreemd. Mej. Annie van Leeuwen, die reeds in 't bezit was van drie diploma's, heeft thans met goed gevolg afgelegd het examen solo- kla.sse voor piano aan het Koninklijk Con servatorium te 's-Gravenhage, waardoor zij haar vierde diploma verkreeg. Marktberichten LEIDEN 14 Dec.Veemarkt: Aangevoerd 0 paarden 1'a f ,15 Veulens f200 af 210, 15 stieren f125 a f 495, 59 kalf- en melk koeien f220 a f425, 874 varekoeien f 160 a f340, (schoon a.d. haak), 321 vette ossen en koeien i'210 a f520, per kilo f 1,10 a f 1.50 71 graskalveren f 70 a f 110,45 kalveren (vette) f55 a f 145, per kilo f 1,15a f 1,75, 36 kalveren (nuchtere) f 8 a f 17, 316 schapen (vette) f 26 a f65, per kilo0,60 af0,70, 853 schapen (weide) f20.a 1'38.141 varkens (magere), f]6 a 1"45, per kilo f0,a f,107 biggen f5.00af!2.5 bokken of geiten f4 a 1'12. Lammeren (vettejarige) OOOfOafOOperK.G. levend gewicht. Ter markt aangevoerd: 840 Runderen; 81 Kalveren; 1169 Schapen en 00 Geen Handel. Kaas. Aangevoerd 59 partijen. Besteed werd voor: le soort Goudsche kaas van f63,50 tot f71,50. 2e soort Goudsche kaas van f 6S, tot f69,le soort Leidsche kaas van f74,— tot f76,2e soort Leidsche kaas f 70,tot f73,Alles per 50 K.G. Aan de stadswaag gewogen: 58 partijen, 2lS5 stuks kaas, wegende 16242 Kg. Handel voor Goudsche kaas vlug. Leidsche vlug. UITHOORN, 13 Dec. Kaas. Heden aange voerd 103 partijen, piijsGoudschekaas, le soort f66—6S,50, 2e soort f 56—65; zwaardere f fRijksmerk l 70,5(3. Handel vlug. LEEUWARDEN, 14 Dec. Boter. Aange voerd Fabrieksboter /3 /6 vat. Prijs f 3,07 tot f 3.22 zonder consent. Kaas. Aailvoor 5061 K.G. Nagelkaas f f per 50 Kg. GOUDA, 13 Dec. Kaas. Aangevoerd 53 partijen, handel vlug, le qual f68 a f69,50, 2e qual f65 a f67, Zwaardere f.Gestem pelde f70,— a f71,50 Boter. Redelijke aanvoer. Handel goed. Weiboter f 1.40—1,50. Goebotcr f 1,50—1,60. Eieren. Prijzen per 100 stuks f20,0021, Weinig aanvoer, stemming flauw. Sree. Melkveeredel. aanvoer, handel en prij zen iets vooruitgaande; vette varkens, weinig aanvoer, handel matig, 4954 ct. per i/2 Kg. minder gewicht f 0.40f 0.45, p. 1/gkg. magere biggen, goede aanvoer, handel matig, fO.OO—1.75 per week, vette schapen, weinig aanvoer, handel gewoon, f32 a f38, lammeren, goede aanvoer, handel gewoon, f 18 a f30, nuchtere kalveren, goede aanvoer, handel vlug, f14 a f24, graskalveren, geen aan voer, fokkalveren f 18 a f&0. WASSENAAR, 13 Dec. Veiling. Peterselie per bos 0 a 0 ct. Selderie per bos 3a5 ct. Peen per bos 8 ct. Kroten per ben 30 a 42 ct, Boerenkool per 100 f 1a f2.25 Gr. Sa- voyekool perlOÖ fl.50a3.—GeleSavoyekool f4*7, Bloemkool fWitte kool, per 100 f Oaf,00, Roode kool per 100 f-46. Spruitkool4440 ct. per ben, Uien 10,0, Andijvie f0,42 a fl,45 per 100, Peren per kin f 2 .4 f 2.40. Faillissementen. Opgeheven: Th. H. Genemans, te Leiden. Academienieuws. LEIDEN. Met gunstigen uitslag afgelegd het doctoraal examen geneeskunde door. den heer C. Koek (Valkenburg Z.-H.); theo retisch geneeskundig examen door den heer J. F. Pieck (Leiden); theoretisch apothe^ kersexamen le ged. door den heer H. A. C. Boelman (Banjoemas O.-I.); eindexamen voor den Ned.-Ind. administr. dienst door den heer L. J. C. Rijsdijk (Den Haag). Na verdediging van een academisch' proefschrift, getiteld „Erechtens et Thesen-g apud Euripidem et Atthidographos" werd heden bevorderd tot doctor in de klassieke letterkunde de heer Maximiliaan August Schwartz, geboren te Doelinchem, leeraar in de klassieke talen aan het gymnasium te Leiden, voorheen te Leeuwarden. De Geneeskundige Staatscommissie be vorderde heden tot arts de heer C. II. C. Ris (Schiedam); tot semi-arts de heer C. Mout (Den, Haag). Laatste berichten. Duitsche en Engeische krijgsgevangenen. Voor zwaargewonde Duitsche of Engei sche krijgsgevangenen, die hier te lande worden verwacht, is in het Academisch Ziekenhuis valhier een groote zaal in ge reedheid gebracht. Een aantal vrijwillige verpleegsters is reeds aangesteld. In verband hiermede zijn er maatrege len genomen, dat, wordt bedoelde zaal voo» de zwaargewonde krijgsgevangenen in ge bruik gesteld, het aantal burgerlijke pa tiënten, dat in het Academisch Ziekenhuis kan worden opgenomen, niet behoeft te orden verminderd. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in denmorger» van 14 Dec. 1917, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand: nabij 775 Zuid- Duitechland. Laagste barometerstand: 748.3 Haparanda. Verwachting tot den avond van 15 Dcc. Matige tot krachtige .Zuidwestelijke tot Westelijke wind, nevelig tot zwaarbewolkt, wellicht eenige regen, zelfde temperatuur. Temperatuur hedenmiddag 4 uur, 47 gr. Fahrenheit. _5 Dec. Zon op 7.51, Zon onder 3.56, Licht op 4,56'. ..-.An 15 Dec. Hoogste waterstand in Katwijk 3.2. Financieeie Berichten. Medegedeeld door de firma LeoRuijgkok. Amsterdamsche Beurs. Officieele Prijscou :ant. V.K. üovig 713/r, !00A/1C 997/8 O.K. coram, pref. idem 103J/8 l033/4 993/4 941/0 793/4 427/a 4-'VI6 441/2 36 341/4 281/2 265/8 p/8 262i/2 445 I89i/a "'271/2 121 281 589 239 17U/2 130 324 427 403 1971/4 271 2971/a 2 3 263 261 455 340 9D/4 911/2 513/g 761 ö/16 131 90 603/a 741/4 97/l6 191/8 I8V16 50 28 96-Vs 84 5i/2 903/e 1193/4 397/8 353/b 451/a 91V8 21/2 %Cert Nederland °/o %Obl. o/0 Ned.-Indiö o/0 Amsterdam o/0 Rotterdam o/0 Haarlem 41/2 Leiden 1914/17 0/0 1911 o/0 1896 5 Oostenrijk 1868 4 o/0 n Jan.-Juli. 41/2 IwangDombr. Sp.'81 5 o/0 Nicolai Spoor 67/69. 4 o/Q Rusl. 6de em. '94 3 Gr. Russ. Sp. 'SO 5 Mexico le, 2e, 3e, 4e 9 Serie Gew. aand. Peru. 0 Pref. Peru Gecons. Holl. Petrol. Kouinkl. Petrol. Orion Petrol.^ Amsterd. Deli Amsterd. Lang Katgew idem pref. Deli Batavia. Deli Cultuur. Deli-Mij Medan Tabak Rotterdam Deli Senembah Amsterdam Rubber Deli Batavia Rubber Nederl. Rubber Serbad jadi Sum. Rubber Holl. Amerika lijn aand. idem eert. Kon. Holl. Lloyd Kon. Ned. Stoomboot. Kon. Paketvaart Rotterdam. Lloyd Stoomv. Mij. Nederland Ned. Scheepv. Uuie Stoomv. Mij. Oostzee Vrachtv. Mij. Bothnia. Holl. IJz. Sp. Mij. aand. Ned. Staatssp. Mij. Amer. Hide Leather Amer. Smelting lief. Anaconda copper Atch. ïopeka Car. Foundry Central Leather Denver Rio Erie Kans. City South. idem Marine Comm. idem pref. idem afg. cert, Missouri X. T. Mexican .."at. 2e pref. Pittsburgh Coal. Southern Railway Steel corp. Union Pacific United Cigar. Maxwell aand. idem incomeb. restant bew Koers van het geld Prolongatie 43/4 pCt. lr.oteeringen (Amsterdam). 70 »/i, IOO1/4 997/* 1081/e 1033/^ 993/4 42 Va 44l/4 30 221 557 88i/4 217 520 218 275 5SO 236 1297a 420 400 195 268 295 2547a 257 257 450 385 9174 9174 5072 7G72 130 8872 651/4 7374 974 19 181/8 50 265/8 957, 57s Si/4 37 28 90 11872 45 Wiss Zicht. Londen Parijs Berlijn Zwitserland Ween en Kopenhagen Stockholm f 11.07 40.90 3 39.76 54.— 23.75 75.50 82.25

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 3