Uit de Omgeving Bij den eersten penningmeester van liet steuncomité ingekomen: van: P. W. f 5; P. I B. f25; J. I-I. f2.50; J. L. Jr. f 1; E. L. I f 2.50; J. C. v. M. f5; T. F. V. f 10; J. K. 10; L. R. L. f 100; J. Th. II. f5; G. S. [2.50; J. B. f 10; totaal met onze vorige opgave f 10,029.14. Bij kon. besluit zijn tot leden van den Voogdijraad te Leiden herbenoemd de heer ff. Pera en mevrouw A. Chr. Montagne, geboren Van der Lee, en is benoemd de heer mr. A. v. d. Eist, ambtenaar van het Openbaar Ministerie, alhier. Wij herinneren belanghebbenden, dat niet. 1 Januari 1918 alle maten en gewich- ten, in het puibliek verkeer, moeten voor- ïi*sn zijn van de letter X als goedkeurings- Gierk. Voor in 1916 of 1917 verzuimden herijk bestaat nog tot 31 December a.«. gelegan tie ik aan de ijkkantoren, o.a. te Leiden iederen Vrijdag en Zaterdag van 81 uur- Maten en gewichtenwaarop het gioed- keuringsmerk ontbireekt, of waarop het af- keuringsmerk, een driehoek, is afgeslagen, mogen in geen winkel of bij straatverkoop Vonden aangetroffen. AARLANOERVEEN. Bond van Kaasproducentèn. Men ver- eoekt ons opname van het volger.de: Za terdagavond hield het bestuur van boven- genoemden bond zijn eerste vergadering. Na eenige besprekingen werden de functies als volgt verdeeld: C. J. Kempenaar le voorzitter, A. de Jong 2e voorzitter, Th. Cocx le secretaris, J. Bunnik 2e secretaris en J. v. Dam penningmeester. Na nog eeni ge besprekingen sloot de voorzitter de ver gadering. Wij hopen, dat er zich nog ve len avis lid zullen aanmelden. Onze afdee- iing telt nu ongeveer 50 leden. Ieder kan zich zelf wel overtuigen, welke voordeden worden genoten. HSLLEGOM. Ned. R. K. Volksbond. Maandagavond Spralk alhier de weleerw. pater Simplicius. O.F.M., van Breda, ovea* het doel en het nut van de retraite. De opkomst was niet groot, hetgeen vooral te wijten was aan het slechte weer. Na het openingswoord van' den voorzit ter, den heer Loerakker, werd het woord aan den eerw. spreker gegeven, die in een gloedvolle, indukwekkende redè de retraite en het groote nut daarvan uiteenzette. Spr. spoorde vervolgens aan om zich als lid van het retraite fonds op te geven en als ijverige apostelen voor deze schoone zaak te strijden; reeds het goede "voorbeeld maakt op de men se hen indruk. Een luid applaus vertolkte den dank der aanwezigen voor de schoone rede door den I eerw. pater gehouden. De voorzitter dankte den eerw. spreker en hoopte, dat diens woorden in daden zullen worden omgezet en het fonds zich spoedig op een flink aantal leden en groe ten bloei zal mogen beroemen. -Een der leden meende de aandacht te moeten vestigen op de- alhier opgerichte „Retraitepenning", waarvan velen der 'aanwezigen reeds lid zijn. De voorzitter deelde hierop mede, dat voorop gezet dient te worden het retraite- 'foncls van dezen avond: de „Retraitepen- ning" is een liefdewerk. Hierna vroeg de heer Warmerdam, van Lisse, het woord en* bracht dank aan de Uil] eg-omsche propagandisten, welke eeni- 'ge jaren geleden Lisse bezocht hadden, waar door hun tusschenkomst een retraite- fonds wérd opgericht. Spreker, overtuigd van het groote nut van een geestelijke af zondering, hoopte, Gat de afd. Iïillegom binnen enkele jaren, evenals Lisse, meer dere retraiten voor de leden zal moeten aanvragen. Hierna bracht de voorzitter no-gmaals een woord van dank aan den eerw. spreker en verder aan de zeer- en weleerw. heeren en aan de overige aanwezigen 'voor hunne opkomst en sloot de vergadering met den Christelijken groet. Staande de vergadering gaven zich ruim 40 leden voor het fonds op.- KATWIJK. De storm. D.d. gisteren meldt men uit Katwijk: Sedert Zaterdagavond woedt bijna, onaf gebroken een ihevige storm, welke nóg krachtiger schijnt dan acht dagen geleden. De leien daleen, waaronder de leibedekking van de, NêcL IIerv. kerk, hebben het weer zwaar moeten verduren. De zee stond .bui tengewoon hoog. Het water kwam veel hoog er dan acht dogen geleden. Wederom is een gedeelte van den duinreep wegge spoeld. Op sommige plaatsen stond het schuim bij hoog water op den strandboule- vard. Het schuim dwarrelde den geheelen dag in de lucht zoo zelfs da.t het meer malen geleek of het sneeuwde. Nog vijf vaartuigen bevinden zich op de trawlvisscherij; overigens was de geheel e vloot reeds Vrijdag of Zaterdag j.l. binnen gevallen. NIEUWKOOP. Tuinderij. Dezer dagen is opgericht een naamlooze vennootschap, Nieuwkoop- sche Tuinbonwmaatschappij". Bedrijfslei der is de heer P. Blanksma uit Rotterdam, eerder keurmeester aan Üe veiling te Ber- kel. Voornaamste aandeelhouders dezer maatschappij zijn de Geibrs. Havenaar uit Rotterdam. TER-AAR. Spoorlijn. Naar men verneemt, zal Üe spoorlijn Ter AarNieuwveen 30 Dec. a.s. loor het prubüek verkeer worden lopen- gesteld. Chef van het te openen station der II. IJ. S. M. alhier wordt de heer De lleerdt, te Anjum. VALKENBURG. Een forensenkvveetie. Er doei zich in deze gemeente een eigenaardige forensen- kwestie voor. Een groot reeder en indus trieel uit ,de naburige gemeente Katwijk^ de heer N. P., heeft ook in deze gemeente een bedrijf. Nu heeft het gemeentebestuur hem ais forens van zijn volle inkomen aangeslagen. De heer P. bleek weigerach tig. Hij meende te moeten wonden aange slagen alleen voor het inkomen, voort vloeiend uit zijn bedrijf in onze gemeente. Deze késtie is zoover geloopen,- dat üe ge meente besloten heeft' een deel der bezit tingen van den heer P., in deze gemeente gelegen, gerechtelijk te verkoop en. Met belangstelling wordt de afloop dezer zaak tegemoet gezien. VOORSCHOTEN. Centrale keuken. Gistermiddag zijn aan verschillende gezinnen voor één per soon bonnen uitgereikt om gratis een por tie eten te kunnen afhalen aan de keu ken, die voor onze .gemeente zal worden geopend. De porties zullen worden ver strekt tegen f 0.15 per portie. De Centrale keuken is geplaatst in een lokaal van de O. L. school in het^dorp. VVOUBRUCGE. Ziekenfonds. Nadat Zaterdag j.l. te Hoogmade een vóórvergadering had plaats gehad van het ziekenfonds ,,Onderl. Hulp" had hier Maandagavond de algem. vergadering plaats. De voorzitter opende te ruim 7 uur de vergadering en bracht den groet der deelhebbers van Hoogmade, met de betuiging hunner volle tevreden heid over de ver-richtingen van de vereeni- ging in het afgeloopen jaar., waarna de se cretaris de notulen voorlas, die onder dank betuiging werden goedgekeurd. De reke ning van den penningmeester, die vooraf door "eenige leden was nagezien, werd met groote aandacht aangehoord. Wij stippen daaruit aan het volgende: De vereeniging telt 140 leden. Het aantal donateurs 48. lm gekomen waren 88 ziekenbriéfjes, waarop is uitbetaald f 677. De geheele ontvangst, met inbegrip van het batig saldo van het vorig boekjaar, bedroeg f 1899.24%. De ge heele uitgave f 766.59,, zoodat het batig sal do is f 1132.65-|. De wekelijksche uitkeering bedroeg f 6.30. Onder hartelijke dankbetui- ging.aan den heer F. Kroes, die belange loos zulke vele zorgen aan het fonds wijdt, werd de rekening onveranderd goedge keurd. De verkiezing van twee bestuursle den bracht geen verandering in het be stuur, daar de aftr. heeren Bogerrnan en Van Iperen bij acclamatie werden herko zen. Daar verder geèn belangrijke zaken te behandelen vielen en ook bij de rond- vra.ag niets werd aangeroerd, sloot de voorzitter piet een ,,tot weerziens" üe ver gadering. ZOETERMEEfl. PojcJersG-houw. De hungemeester van Zoeteimeer maakt bekend, da,t op Woens dag 5 December in den Akerpolder, op Dinsdag 11 December in den nieuw öroog- gemaakten polder en op Dinsdag 18 Dec. in den Driemanspolder schouw zal worden gedreven over dijken en kaden. ZEGWAART. Koepokinenting. De burgemeester van Zegwaart maakt bekend, dat op Donder dag 6 December., v.m. 8 uur, do inenting en berinenting zal plaatshebben bij Dr. Palte. ZOETER WOU DE, Sinterklaas. Het uur van aankomst van Sinterklaas is thans,officieel bepaald. Woensdagmiddag half drie zal de goede Sint arriveéren. De kinderen van Bondsle den zuilen op de beide scholen na halfdrie vrijaf krijgen. OEGSTGEEST. Gemeenteraad. De raad dezer gemeen te vergadert Donderdag a.s. des voormid dags te 10 uur. Roomsche Agenda. DINSDAG. Leiden. Gebouw Prediker, 8.30 uur: Bijeenkomst Typogra fische Studieclub voor volwas senen. DONDERDAG'. Leiden. 8.15 uur verga dering Bestuursraad Ned. R. K. Volksbond in „Prediker", Jan Vossensteeg. DONDERDAG. Leiden. Half 9 's avonds in Hotel „De la Poste" verga dering der R. K. Handelsreizi- gersveréeniging. DONDERDAG. Roelof arendsveen, 's avonds 7 uur, vergadering van de R.-K. Anbeidersver. „St. Jozef'. Toegang voor alle R.-K. arbeiders. Gemeentelijke Aanisondigingen. Vervoer van (mgeschild eikenlrout. De Burgemeester der gemeente Lei den brengt ter aJgemeene kennis, dat door den Minister vanLandbouw, Nijverheid en Handel is bepaald, dat ver voer v et-gunning voor ongeschild eikenhout niet alleen moet worden goedgekeurd d'oor het Rijks Dis- tributiebureau voor Huiden en Leer, maar ook door het bureau vervoer. Dienis'volgens moeten verzoeken tot ont heffing van het vervoerverbod van onge schild eikenhout worden ingediend bij het Rijks Diistributiebureau voor Huiden en Leer, en indien zijnerzijds tegen inwilli- - ging geen bezwaar bestaat, ter verdere behandeling worden gezonden aan het bureau Vervoer; dit bureau zal alsdan besl.isisen )jf ook uit vervoers-overwegingen tegen inwilliging van het vqffzoek geen 'bezwaar bestaat. De beslissing wordt dobr bureau Vervoer aan don belanghebbende toegezonden. Mitsdien beboeren vergunningen voor het vervoer van ongeschild .eikenhout te zijn voorzien en van het bewijs van in stemming van het Rijks Dirtribuitiebureau voor Huiden en Leer, en van het bureau Vervoer van het Departement van Land bouw, Nijverheid £n Handel. Acadesnienieuws. LEIDEN. Met,, gunstigen uitslag afge legd liet candidaatg examen in .de rechten door de heeren A. II. C. Gieben (Middel burg) en P. D. E. Teixeira da Matthos (Heelsum bij Arnhem); examen in de He- breeuwsche taal- én letterkunde en de Israëlietische oudheden door mej. W. P. Bloembergen (Zwijndreclit bij Dor drecht); voorbereidend examen N^d. Ind. adferin. dienst door den heer J. M. Vel- linga (beiden Utrecht) HAAGSCHE RECHTBANK. NAAGSCHE RECHTBANK. Het O. M. bij de H-aaigische rechtbank eischte tegen: II. M., fabrieksarbeider te Leiden, wegens heling van sajet, 4 mnd. voorwaardelijke gev.,straf; P. S., te Leiden, wegens mishande ling van den onderwijzer, van zijn doch tertje, 2 weken; A. M. L., wegens verduistering, v/m een rijwiel te Leiden, 3 mnd. worw.; C. M. S. en C. S., wegens mishandeling te Alphen, resp>. tot 1 maand en f 15 eubs 10 dagen. Tegen A. de K., te Leiderdorp, wegens onjuiste opgave der Verdedigings- belasling, werd vrijspraak geëischt. Kei Lyrisch Tooneel failliet verklaard. De rechtbank te Amsterdam heeft giste ren in staat van faillissement verklaard de naamlr vennootschap „Het Lyrisch Too* neef'. Het faillissement werd uitgesproken op verzoek van de Theater-drukkerij Nies ten wegens een schuld van f 1300 k f 1400. De moord te Woifheze. Voor de .rechtbank te Arnhem heeft te rechtgestaan E. J. R., ter zake dat hij op 8 Juni 1917 te Wolfhaze opzettelijk en met voorbedachten rade in kalm overleg uit een met kogels geladen revolver schoten heeft gelost op. c^pn politie-beambte M. van der Beek, welk schot den dood ten gevolge beeft gehad, terwijl hij bij zijn arrestatie door-- drie politie-beambten wederom heeft geschoten, waarbij de inspecteur van po litie Lovinlc zwaar i9 gewond. Men herinnert zidh dat R. werd. aange houden door den politiebeambte v. B., toen hij zonder jachtakte of consent zich met een geladen geweer in het jachtveld bevond. Beklaagde, die werkzaam was bij de gemeente-reiniging te Breda, heeft daar diefstal gepleegd en van h'et daardoor ver kregen geld een geweer en een revolver gekocht. BeSU. beweert, zicli niets te herinneren; op alle desbetreffende vragen van den pre sident antwoordt hij: „dat zal wel", of „dat, heb ik in de papieren gelezen." Dr. Dobberke heeft als (psychiater een onderzoek ingesteld naar beklaagde's geest vermogens en is daarbij tot de conclusie gekomen, dat bekl. iemand is, die moreel en p'hysiek niet normaal is. Hij mist alle begrip van goed en kwaad, hij is een hystericus. In d/en toestand waarin b'ekl. verkeert, komen zwerversneigingen vaak voor, zoo ook de plotselinge neiging tot kwaad doen na een periode, waarin de patiënt h'eel goed is. Dat bekl. niet weet, wat er is gebeurd, acht de deskundige zeer goed mogelijk. Hij acht hem lijdende aa.n een zeer groot ethisch effect, waar- •voor geen verbetering mogelijk is. Uit de getuigenverklaringen blijkt, dat jde bekl. zich geuit had, dat hij met een geweer en een revolver liep om zich de jachtopziener van het lijf te houden. De officier van justitie acht, wat de fei ten betreft, bewezen zware mishandeling, den dood ten gevolge hebbend en zware mishandeling. Wat de kwestie van be- klaagde's toerekenbaarheid betreft, zegt de officier, dat, al9 de rechtbank meegaat met de meening van den deskundige, deze beklaagde een proeftijd in een krankzin nigengesticht zal moeten doormaken, ter wijl h?t dan van den directeur van dat gesticht afhangt, wanneer bekl. aan de maatschappij wordt teruggegeven. Spr. noemt het een leemte in de wet, dat psy chopaten als derae beklaagde niet ter be schikking van de overheid kunnen worden gesteld. De officier gaat niet mee met hét oordeel van den deskundige, hij meent dat beklaagde geruimen .tijd uit de maat schappij verwijderd moet worden en requi- reert een gevangenisstraf voor den tijd van vijftien jaren. De verdediger pleitte, op grond van het rapport van den deskundige ontslag van rechtsv ervol ging. V raag: Hoe moet men* borstplaat be reiden en wat is er voor noodig om ze róse, geel of bruin te (maken? Antwoor d: Op drie lepels' water neemt men een ons suiker en dat mengsel wordt zoolang gekookt, tot het gebonden is. Dan zet men de stroop van het vuur en doet er een theelepel essence (deze geeft de kleur er a.an) door. Roeren tot het mengsel dof wordt en clan uitgieten in een vorm of een geboterden steenen plaat. De vorm moet eerst in koud1 water hebben gelegen. Staten-Generaal. TWEEDE KAMER. Vergadering van heden. Interpellatie De jong. Aan de orde is het verzoek van den heer De Jongh om den minister van Landbouw te interpelleeren over de ver bod-circulaire van den minister van Fi nanciën betreffende uitvoer van kaas. De voorzitter stelt voor dit verzoek toe te staan en de interpellatie te bepalen op een nadet te bepalen datum. De heer D e J o n g li (U.L.) is tegen dit laatste voorstel, daar de zaak zeerur gent is. De Minister van Binnenlandsche Zaken, l dfi heer G p r t y a n de r. Linden, zegt, dat omtrent deze kwestie tusschcn minister Treub en 'Posthuma niét-oifi- cieele communiué's verschenen zijn, welke niet van de regeering waren. Het betreft niet alleen kaas, maar ook suiker en ge droogde groenten. Over deze -laatste twee zaken is tu-sschen beide ministers nog geen overeenstemming verkregen, maar is over leg nog gaande. In dezen stand van zalven acht spr. de interpellatie op dit oogenblik niet gewensclit en zou hij eenige dagen uitstel willen verzoeken. De voorzitter stelt naar aanleiding hiervan voor, de interpellatie a.s. Woens dag over 8 dagen te behandelen. De heer De Jongh wil zich nu bij dit voorstel aansluiten, maar spreekt zijn vertrouwen uit, dat dien dag de~mi nister s van Binnenlandsche Zaken, Financiën en Landbouw aanwezig zuliöil zijn. De heer Nolens. (R.K.) zal zich thans niet tegen dit voorstel verzetten, al acht hij het in 'stands belang, dat bij dergelij ke kwesties als deze, terstond en in bet openbaar mededeelingen worden gedaan, hoe de zaak feitelijk is. Dit is niet alleen gewensclit voor het binnenland, maar vooral voor het buitenland. (Geroep: Zeer juist!) De vooreit te r stelt hierna voor de interpellatie te behandelen Woensdag 'over#8 dagen nam. 12.30 uur, welk voorstel zonder hoofdelijke stemming wordt aan genomen. Staatsbegroolirtg 1918. De algemeene beschouwingen worden voortgezet. De heer Lohman (C.H.) repliceert en bespreekt nader het dienst weigerings- vraagstuk. Spr. ontkent, dat art. 7 der Militiewet den minister het recht, gaf om zijn bekende legerorder uit te vaardigen. Vrijstelling van den miltairen dienst bij gewetensbezwaren mag niet geschieden dan hij de wet. Ondertrouwd: C. Groenew'eg 21 en A. J. Keijzer 24 j. te Zevenhuizen. Overleden: Arie Brinkers 53 j. geh.- met J. van der Spek. Marktberichten LEIDEN, 4 Dec. Varkenmarkt. Aange voerd: velte varkens prijs per K.G., vuil f 0,0,licht soort 6 stuks. Prijs per kilo vuil f0,0, AMSTERDAM, 3 Dec. Vee. Aangevoerd 50S vette koeien, le lew. fl,85, 2e kw. fl,05 a f1,10, 3e kw. f0,85 a f0,95, 4e kw. f0,55 a f0,75, ossen f0, a 0, stieren f 0, p. kilo, graskalvcren f0 a, Ö00 vette kalveren lekw. f0,00a0 2e kw. 0,00 a f0 3e kw. f 0 aO p. kg., 85 melk- en kalf koeien f280 a f400, 104 nuchtere kalveren f 18 a f22, 275 schapen f 18 a f 35, 00 lammeren f0, a f00, per stuk. 16 vette varkens. i In vette varkens geen handel. ROTTERDAM, 3 Dec. Vee. Aanvoer Paarden 0Veulens runderen vette runderen 786, vette kalveren 83, nuckt. kalv. schapen 1685, varkens 373, biggen 0, bokken of geiten 0, ezels 0. Prijzen per i/2 Kilo: Koeien 456070, Ossen 45521/260, vette kalveren 506580, schapen varkens, (zware) 7075, 2e soort 3é soort 0000. Varkens beneden minimum slachtgewicht Koeien en ossenaanvoer ruim, handel redelijk, prijzen vrij hoog; vette kalveren: aanvoer behoorlijk, handej tamelijk, prijzen iets hooger schapen en lammeren: aanvoer goed, handel kalm, prijzen op dezelfde hoogte; varkens: aanvoer klein, handel weinig; re- geeringsvarkens: geen handel. HAZERSWOUDE, 3 Dec. H. E. Veiling. 306 kipeieren f 16.2517,35 *per lOOstuks. BODEGRAVEN, 4 Dec. Kaas. Aange voerd 99 wagens, waaronder Rijlcsmerken. te zamen 00stuks, wegende K.G: le soort Goudsche f 6S,50 a f 69.50 2e soort f 66,00 a f 67,50, Contróle f 69.a 71.50 Handel matig. Laatste berichten. Nederi. gezant in de Ver. Staten. In verband met ons bericht-, dat de keuze an een Nederlandsch gezant én de Ver- eenigde Staten van Noord-Amerika buiten het diplomatieke corps zal worden gedaan, wordt ons van h-oogist betrouwbare rechts kundige zij'dlc te Amsterdam bericht, dat voor dien post "bestemd moet zijn Mr. A. Philips te Amsterdam. Verklaring van den Russïschen gezant tc Rome. ROME, 3 December. De Russische gozant alhier staat er op te verklaren, dat de pu blicatie van de geheime afspraken van de Italiaansche regee-ring met Rusland en zijn bondgenoot en, een hatelijke inbreuk op overeengekomen verplichtingen is. Verschillende Oorlogsberichten. Kinderen van vreemde ouders. Voor den duur van den oorlog zijn alle jonge mannen, uit vreemde ouders in Frankrijk geboren, die niet hun Franschmanschap opgegeven hebben, op 18-jarigen leeftiju gehouden zich op grond van de wet van 3 Juli 1917 te laten inschrijven bij de kanselarij of de diplomatieke consuls van Frankrijk in den vreemde, willen zij in de toekomst het recht hebben om vrij in Frankrijk te verblijven. Bezoldiging, der geestelijken in Oosten rijk. De Oostenrijiksche regeering heeft met het oog op d'e buitengewone stoffelijke nooden, waaronder ook de geestelijkheid te lijden heeft, verschillende bepalingen uit gevaardigd, krachtens welke aan bediena ren van den gods-dienst' verheuging van bezoldiging wordt toegekend voor liet j.aar 1917—1918. Ook met de bijzondere behoef ten 'van gehuwde Protestantsche predi kanten en Grieksch-orUliodoxe geestelijken wordt rekening gehouden. Udtne onder Buitsch bestuur. De „Daily Chronicle" verneemt uit het Itali aansche hoofdkwartier, dat de Duitschers een boete van 400.000 pond sterling aan de door hen bezette Italiaansche stad Üdine hebben opgelegd. Gevonden vwrwerpen. Abonnement voor den tol te Voorscho ten; bruin taschje met een snoer koralen; zwart taschje met rozenkrans enz.; groen taschje met zakdoek; roeispaan; 2 hand doeken; groen uitschuifpotlood; zilveren kinderarmbandje; sleutels; eenige brand stof fenbons; stopmes; portemonnaie met inhoud; gouden militaire schouderbedek king; zeemlederen lap; zilveren broche met. steentjes; 'plooiijzer; zwart glacé hand schoen; schoolboek van G. van Ruiten; 2 aan elkaar geschroefde stukken oud ijzer; zwart kinderschoentje; een paar gym nastiekschoenen; bruin glacé kinderhand schoen met bont; zwarte rijwielpomp; zak waschgoed; 2 sleuteltjes aan een touwtje; ring met 3 sleutels; een jas en een vost; donkergroene das; gouden dameszegelring; cahier met gedichten; bruin lederen akte- tasch; Groninger lam; geit; hond; mond harmonica; bruine sigarenkoker. Gevonden in het Postkantoor: bruine da- mesportemonnaie met inhoud; 4 pakjes tabak; een ïedige geldzak; een zwart en een geel katoenen handschoen. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen eiken werkdag, behalve Don derdags en Vrijdags, van één tot drie uur nam. ten politiebureele alhier. Burperlijke Stand. AARLANDERVEEN. Geboren: Dochter van De Jong en Hu ijk es. Ge huwd: W. J. Spreij, 25 j. en G Jongenburger, 25 j. Overleden: J. F. Koolmoes, 71 3., echtgen. van C. Leliveld: ZEGWAART. Geboren: Johannes Cornells, z. 11. Windmeijer en C. J. Kool. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen 4 Dec. 1917, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand: 773.0 Vlissingen. barometerstand: onbekend. Verwachting tot den avond van 5 Dec.: Zwakke tot matige, later wellicht toene mende wind uit Westelijke richtingen, toe nemende bewolking, aanvankelijk weinig of geen neerslag, waarschijnlijk des nachts lichte vorst, zachter overdag. Temperatuur hedenmiddag 4 uur, 38 gr. Fahrenheit. 5 Dec. Zon op 7.40, Zon onder 3.56, Licht op 4,56. 5 ï)ec.Hoogste waterstand in Katwijk 6.46 Financieele Berichten. Medegedeeld door de firma LeoRuijgeoil Amsterdamsche Beur3. Officieele Prijs 2^/2 Oert-. Nederland 3 5 o/Q obl. 5 o/0 n Ned.-Indië 5 °/0 Amsterdam 5 Rotterdam 5 Haarlem 4V2 Keiden 1914 4 o/0 n 1911 o/0 1896 o/0 Oostenrijk 1868 o/0 n Jan.-Juli. 41/2 Iwang Dombr. Sp.'81 5 o/0 Nicolai Spoor 67/69. 4 0/0 Rusl. 6de em. '94 3 Gr. Russ. Sp. 'S0 5 Mexico le, 2e, 3e, 4e Serie Gew. aand. Peru. Pref. Peru Gecons. Holl. Petrol. Koninkl. PetroL Orion Petrol. Amsterd. Deli Amsterd. Lang Katgew idem pref. Deli Batavia. Deli Cultuur. Deli-Mij Medan Tabak Rotterdam Deli Sefiembah Amsterdam Rubber Deli Batavia Rubber Nederl. Rubber t t Serbad jadi Sum. Rubber Holl. Amerika lijn aand. idem eert. Kon. Holl. Lloyd Kon. Ned. Stoomboot. v Kon. Paketvaart Rotterdam. Lloyd Stoomv. Mij. Nederland Ned. Scheepv. Unie Stoomv. Mij. Oostzee Vrachtv. Mij. Bothnia. Holl. IJz. Sp. Mij. aand. Ned. Staatssp. Mij. Amer. Hide Leatüer Amer. Smelting Ref. Anaconda copper Atch. Topeka Car. Foundry Central Leather Denver Rio Erie Kans. City South. comm. idem pref. Marine Comm. idem pref. idem afg. cert, Missouri K. T. Mexican Nat. 2e pref. Pittsburgh Coal. Southern Railway Steel corp. Union Pacific United Cigar. Maxwell aand. idem incomeb. idem restant bew Koers van hot 0. Prolongatie 4 pCt. Wissel noteeringen (Amsterdam). Zicht. Londen f ll.!6i/2 Parijs 41.15 B Berlijn 38.75 Zwitserland 55. Weenen 24.25 Khpenhagen 75.50 Stockholm u 85.50 mrant. V.K. I 6OV4 1003/s I IOOI/2 102 102 l033/4 1003/4 94Vo 7(J3/4* O.K. eoya 72 1003/g 100i/2 102 103 1033/. IOU3/4 401/9 38 35 24I/2 2^ 239 554 91 260 433 186 518 225 2651/j 590 245 174 231 322 426 399 198 274 311 245 249 263 535 340 92 91 521/z 82 134 913/4 68Va 76 9 197/s 188/4 301/2 98V2 85i/a 51/2 87/a 391/2 25 937/8 40 353/4 46Vo 90Vs geld 39 241/2 73/4 569 93 234 260 436 187 526 227 265l/2 590 244 428 199 293 245 249 535 92 91 521/a 134 92 6? e.d. 751/2 9Vi 191/2 l8i/2 521/2 308/4 981/2 86 5i/a 8V4 391/2 241/2 931/2 1231/2 40 353/4 453/4

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 3