Uit de Omgeving. Vermindering van varkens vlees c h. De minister van Landbouw heeft be paald, dat de aflevering en het vervoer van geslachte varkens of gedeelten daarvan is verboden. Dit verbod is niet van toepas sing: a. voor zoover betreft de aflevering van varkensvleesch van zoogenaamde regee- ringsvarkens aan consumenten in overeen stemming met de in een gemeente bestaan de distributiebepalingen; b. op de aflevering van gerookte of op andere wijze geconserveerde varkensvlees waren aan consumenten, welke op den da tum dezer beschikking reeds ten verkoop voorradig zijn; c. voor zoover daarvan ontheffing is ver leend door de Rijkscommissie van Toeeicht op de Vleeschvereeniging of door een bur gemeester. De minister heeft van deze beschikking aan de burgemeesters een afschrift doen toekomen en daarbij ter toelichting het vol gende opgemerkt: De toestand van onzen varkensstapel brengt de noodzakelijkheid mede,Tiet. aan tal slachtingen aanzienlijk te beperken. Ter bereiking van het gestelde doel wordt verboden geslachte varkens of ge deelten daarvan af te leveren of le ver voeren. Deze bepalingen knmen practisch neer op een verbod van afleveren en vervoeren van andere dan regeeringsvarkens, terwijl liet slachten slechts kan geschieden tot ten hoogste de helft van het vroegere aantal rog e-erings varkens. Aflevering van vleesch. De minister van Landbouw heeft bepaald dat het aan alle fabrikanten van vleesch- waren en aan exportsiachterijen tot nader aankondiging verboden zal zijn af te leve ren geslachte varkens, gezouten of gerook te halve varkens, versch varkensvleesch, spek, worst, geslachte runderen, kalveren, echapQn, rund-, Lalfs- en schapenvleeech en bereide vleeschwarc-n. Vaai vorenbedoeld verbod kan ontheffing worden verleend door de Rijkscommissie van Toezicht op de Vleeschvoreeniging. Thee en koffie voor militairen. De minister van Landbouw heeft aan de gemeentebesturen medegedeeld, dat mili tairen met voeding ingekwartierd, geen koffie en thee van Rijkswege ontvangen en dat dus voor hen voor den tijd hunner inkwartiering mits deze langer duurt dan twee weken thee- en koffickaarten op deneelfden voet beschikbaar kunnen worden gesteld als voor de burgerbevol king. Aan militairen, wïeh in den militairen dienst thee en koffie van Rijkswege wordt verstrekt en wien een verlof van minder dan veertien dagen wordt verleend, kun nen geen bons voor den aankoop van thee of koffie worden uitgereikt. -Indien aan deze militairen een verlof van veertien dagen of langer^ wordt ver leend, zal hun door het bestuur der~ ge meente voor welke hun verlofpas werd af gegeven, een thee- en koffiekaart worden uitgereikt. Verbouw van gewassen. De minister van Landbouw heeft be paald, dat in hei oogstjaar 1918 slechts on der zekere dcor hem vastgestelde voor waarden de verbouw wordt toegestaan van de volgende gewassen: Geel mosterdzaad, bruin mosterdzaad, karwijcaad, blauvv- maanzaad, kanariezaad en zaaduien, Wes- terwoldsch raaygraszaad en andere gras sen voor zandwinning geteeld, spinazie- zaad, peenzaad, radijszaad, knollenzaad, koolrapenzaad, sluitkoolzaad, uienzaad, rair.enascaad, selderijzaad en andere groentezaden, suikerbieten, vlas, cichorei, tabak, kool, spinazie, pootuien, snijboonen, spcrcieboonen, prei, selderij, pastinaken en andere groenten, met uitzondering van vroege aardappelen, peen, knolrapen en knollen. Voorts heeft dc minister aan de burge meesters een zeer uitvoerige beschikking doen toekomen, houdende vooi'schriften be treffende beperking van den verbouw van gewassen ingevolge art. 7 der Distributie- wet 1916 voor het oogstjaar 1918. Evenals het vorige jaar geeft de minister in overweging een kleine commissie van be trouwbare personen te benoemen, die den burgemeestrs ter zake van voorlichting kunnen dienen. Het is in het vorige seizoen gebleken, dat de in sommige gemeenten benoemde commissieleden de voorschriften geheel verkeerd hebben opgevat, er althans niet naar gehandeld hebben. Mocht dat in de gemeeflte van den betrokken burge meester ook geschied zijn, zoo geeft de mi nister in overweging, andere personen te kiezen. Ook beveelt de minister het inroepen van medewerking der Cultuurcommissie aan. Bijzondere vrijgevigheid ten opzichte van kleine bedrijven, zooals deze in het afgeloo- pen jaar in sommige gemeenten is betoond, kan thans in geen geval worden toegestaan schrijft de minister. Kolenschaa-rschte. De firma Van den Bergh Krabbendam te Tilburg zal heden wegens gebrek aan ko len hare fabrieken moeten sluiten. Hier door komen 900 menschen zonder werk. Prijsverhooging sigaren. De Vc-reeniging van Klein-Fabrikanten en Eigenwerkers in de Sigarenindustrie, de R. K. Vereeniging van Amsterdamsche.Si garenwinkeliers St. Antonius, en de Am sterdamsche Vereeniging van Sigarenwin keliers, hebben besloten, hoewel noode, de prijzen der sigaren op 17 November te ver- hoogen, voor zoover zulks nog niet ge schiedde en op de basis der door de Siga renfabrikanten gestelde inkoopprijzen. (inlijving van Nederlanders in ifet leger der V. S.? Van verschillende zijden vraagt men ons inlichtingen naar aanleiding van het ge rucht, dat neutralen, dus ook Nederlan ders, in de Vereenigde Staten gevestigd, zouden worden ingelijfd bij het leger der .Ver. Staten* Bij informatie bij de Amerikaansche le gatie deelde men ons mede, dat hierom trent nog geen officieele niededeelingen «zijn ontvangen. Wel worden de neutralen geregistreerd, doch alleen ter vaststelling hunner identiteit. Een voorstel, om tot inlijving der neutra len over te gaan, is bij het congres der V. S. ingediend, doch de behandeling ervan is uitgesteld tot December. „Ilbl.' Opstallen van partijen manufacturen. De correspondent van de ,,Msbd." te Enschede meldt: In den laatsten tijd worden door Duit- sche cn Oostenrijksche kooplieden, vooral ook hier ter stede, pogingen gedaan om gi'oote partijen manufacturen enz. tegen hooge prijzen op te koopen. Deze goederen blijven in de magazijnen opgestapeld, in de hoop ize onmiddellijk na den oorlog over de grens te kunnen verzenden. Het is te begrijpen dat onze bevolking van dergelijke speculatie d.e dupe wordt cn daarom is vanwege het Levensmiddelenbe- drijf alhier tot de dagelijkschc besturen van Enschede cn Lonneker het dringend verzoek gericht zich over deze aangelegen heid onverwijld tot den betrokken minis ter of de regeering te wenden. Duitse li e kinderen. Te Arnhem zijn gisteren 150 Duitsche kinderen, gearriveerd. 35 ervan werden te Velp ondergebracht, de anderen zijn be stemd voor verschillende plaatsen in ons land. Sociale berichten.- Het conflict te Tilburg. "De correspondent van de ,,Msbd." meldt nader {.zie 2e blad): Wij vernemen omtrent het bemiddelings voorstel van den burgemeester uit ver trouwbare bron nader, dat het voorstel in houdt: De hervatting van den-arbeid op het oude contract, nadat de werklicdenorgani- saties aan den fabrikantenbond haar excuus over de partieele staking hebben aangeboden. Omtrent verkorting van den arbeidsduur wordt niets loegeeegd, doch na den oorlog zal arbitrage over den arbeidsduur be slissen. Omtrent loonsverliooging wordt gespro ken over een kinderduurtetoeslag van 10 pCt., wanneer de tijdsomstandigheden daartoe zullen nopen eveneens door arbi trage te beslissen. Verder het stoppen van den arbeid des Zaterdags te 5 uur en doorbetaling van loon gedurende drie verlofdagen per jaar. Land- en Tuinbouw. Onze voeding en verbouw. Voedermengsels. Men weet, dat volgens besluit van den Minister van Landbouw, d.d. 18 September, de afleve ring van gemengd veevoeder is verboden. Behoudens te verleenen ontheffing. Reeds zijn 115 aanvragen hiertoe behandeld: 59 zijn door de Toewijzings-commissiè gewei gerd. De commissie stelt prijs op eenvou dige samenstellingen, waarvan de waarde en de te betalen prijs door de verbruikers gemakkelijk kunnen worden beoordeeld. Vermengingen met houtzaagsel,gemalen krijt, meer dan d-e hqlft aan beenderen- schaafsel, gerstnaaldcn, gemalen stroo, ■riet cn kaf, grondnoten- en andere doppen, werden door de commissie afgewezen. Dat geeft dus een hecle zuivering- in den knoei handel. lo. Voederbieten mangels; 2o. koolrapen en knollen; 3o. paardepeen.-Voor den oogst 1917 is de prijs van lo. vastgesteld op"f22, van £o. op f20 en van 3o. op f 2d per 100 K.G. Met de hooge kosten aan deze verbouw verbonden, is> bij de prijs bepaling rekening gehouden. Voor het, oogstjaar 1918 zullen volgQns> bekendma king des ministers belangrijk lagere prij zen worden gesteld. Omdat het niet wen- Êchelijk wordt geacht, dat inen die pro ducten voor den handel gaat verbouwen op het beste land en ten koste van veel kunstmest en arbeid. Zal daai'door de teelt voor den handel verminderen, dit zal oordeelt de minister voor de veehou ders niet hinderen, omdat zij zelf die pro ducten voor hun eigen behoeften kunnen verbouwen op gescheurjj grasland. Boekweit voor eigen gebruik. Er was den minister van verschillende kanten ver zocht, om den boekweittelers hun oogst te laten'houden. Voor de volksvoeding was het totaal van den oogst van geen groote beteekenis, terwijl de zandboer, die reeds al zijn rogge moet afstaan, dan althans zijn boekwe it pap en -pannckoek kan blij ven eten. Wij bedoelen natuurlijk het kleinste deel der zandboeren, want de meesten verbouwen geen boekweit. Op dat verzoek is een gunstige beschikking geko men: aan eiken boekweitverbouwer wordt voor eigen gebruik 1 H.L.-per gezin terug gegeven, welke hoeveelheid uiterlijk 1 September 1918 verbruikt moet zijn. Tarwe en (rogge zoo wordt nog eens aan deze mededeeling toegevoegd kun nen niet worden gelaten. Op dit punt toont de Minister dus zijn Fricsche hoofd. Jammer! AARLANBERVEEN. Bons. Geldig voor 14 dagen van U9 t/m. 30 Nov.: bon no.. 20 100 gram rijst; bon no. 21 100 gram gort; bon no. 22 50 gram havermout; bon no. 23 150 gram nor maal bak en braadvet; bon no. 24 200 gram Keep; bon. n-o. 25 4 K.G. aardappelen 19 t/n». 24 Nov.; bon no. 26 4 K.G. aard appelen 25/30 Nov. Zij die kaarsen of waxinelicRten ver langen worden verzocht daarvan aangifte te doen ter gemeente-secretarie* NIEUWKOOP. Bons. In de week van 19 tot 25 No vember ie in deae gemeente verkrijgbaar: op bon 48: y2 ons gort of havermout; bon 49: 100 .gram zeep; bon 50: 100 gram bak- of braadvet; koffie en thee tot 30 Novem ber op bon 5: y2 ons thee; bon 6: 1 ons koffie. NOORDWIJKERHOUT. Ccdro. Donderdag a.s. zijn "verschil lende autoriteiten uitgenoodigd ter be zichtiging van de groentendrogerij Codro. De drectie van de H. IJ. S. M. is zoo wel willend op dien dag de treinen 9.15 uit Den Haag cn van 9.31 uit Haarlem te Piet Gijzenbrugi te laten stoppen. De trein van 10.57 uit Haarlem zal te P. G. stoppen ongeveer 11.15 voor terugkeer naar -Den Haag; terug naar Haarlem 12.37; OEGS1 GEEST. Bons. Geldig verklaarde bons voor do week van 1722 November: Bon 41 voor 1 ons rijst; bon 42 voor ons haver mout; bon 43 voor 1 ons zeep: bon 44 voor 1 ons vet; borr-T5 voor 3 K.G. klei-aard- appelen a 6Vè cent; bon 46 voor 1 K.G. zand-aard appelen a 5 y2 cent; bon 47 voor 2 ons groene erwten (oogst 1916), voor zoover deze nog. bij de winkelreas voor radig zijn. RCSLOFARENDSVEEN. Arbeid Adelt. De wensch voor suc ces aan Arbeid adelt in rijf ,,Leidsehe Courant" van 15 November, is schitterend verwezenlijkt. In de vergadering van Vrijdagavond bleek eenstemmig de geest tot het instandhouden aanwezig. Bij stem ming werden tot bestuursleden gekozen de liceren J. van der Meer. Mz., N. van der Meer Gz., J. Verhaar, Akerboom en J. de Jong, die onderling de verschillende functies zullen verdeelcn. Arbeid Adelt blijft dus tot- aller tevre denheid leven, en gez-ien de nieuwgeko- zen bestuurderen. is een vrij lang en voorspoedig leven alsnog aan de vereeni ging verzekerd. Een woord van welkom worde hier aan het nieuwe bestuur gebracht. Het aftre dende bestuur ontving den dank der ver gadering voor het, (sedert vele jaren ge dane werk. Alg. Ver. van Blcemb. Gisterenavond hield de plaatselijke afdeeling van do Algem. Ver. voor bloembollencultuur haar najaarsvergadering met verloting. Daar het bollenvak nog steeds lijdende is, is de animo friet bijsier groot, en zijn de te be handelen punten van minderbelang. Evenwel koinen toch belangrijke zaken, ?ij het dan op gebied der tuinderij, «er. spra ke. Zoo is bekend gemaakt, de beschik baarstelling van legerpaardcnmest en werd het van belang geoordeeld, ic ónder- zoeken, op, w-elke veilingen men die mest zou kunnen bekomen. Een ander belang rijk punt was de vraag, of er geen moge lijkheid bestaat, voor diegenen, die nog ruim in de boHen .bitten, uitzonderings bepalingen te verkrijgen voor gewassen tusschen de bollenteelt of nadat ze ge rooid zijn. Een feit is, dat degenen die óf nog een partij aanhouden, -jaarlijks een schadepost hebben te boeken, en al kun nen in de eigenlijke bollenstreek de leden vaai „Codro" gebruik maken, het schijnt dat kleine kweekers of plaatsen, waar men gemengde bedrijven heesft, daarvoor niet in aanmerking komen. Hoe dit zij, het kan geen verwondering baren, 'dat dege nen, die hun kapitaaltje, dat in de bollen zat, hebben zien wegkwijnen of vernieti gen, zich bezig houden met de vraag, of van een of andere zijde tegemoetkoming is te verkrijgen. - Doordat, de vergadering niet ruim be- zocht was, was de" verloting ongeveer een tombola zonder nieten, d.w.z. bijna ieder kon "een paar planten of bloemen thuis brengen. VOORHOUT. Bons. Geldig verklaarde bons van 17 tot en met 22 November: Bon 29 voor 1 ons rijst, bon 30 voor y2 ons gort, bon 31 voor 1 ons zeep, bon 32 voor 1/2 oris vet, bon 33 voor 4 K.G. aardappelen. VOORSCHOTEN In beslag genomen. Door den Rijks veldwachter W. 'Witleman en den agent van .politie D .Vonk zijn bij C. de G. aan den Rijndijk alhier, 120 pak lucifers (in houdende reder 50 pakjes) en 15 vaten koolteer in besJag genomen. Laag. Terwijl een bediende van Ba ron Schimmelpemimck van der Oye jn een winkel in ds voorstraat was, sneed een jongen met een mes een band van zijn flets stuk. Veelbelovend. Aan de Korj. Ned. Fa briek van Goudan en Zilveren werken van de firma I. M. van Kempen alhier is gis singen wegens diefstal. De jonger, telt teren v. B., wonende te Wassenaar, ont- nauwelijks 14 jaar en snoepte zeer veel. .WARMOND. Kiesrecht ia kiesplicht. Deze R.-K. vereeniging vergaderde gisteren, onder voorzitterschap van den heer C. M. van Stijn. De notujen werden goedgekeurd en het verslag van de kieskringvergadering, uitgebracht door den heer F. Machen. •Hierna had het stellen van candidaten plaats voor het bestuur der kieskring. Hiervoor werden gekozen de heeren II. Bader, Sassenheim; P. Warmerdam, Lisse; A. J. Oostdam en prof. Aalbersc, Leiden, C. L. v. d. Meer.Noordwijk en C. Paarde- kooper, Zoeterwoude. Aan de orde kwam nu de behandeling van het concept-reglement. Het reglement, zooals door de commissie daargesteld, werd door prof. Aengenent als voorzitter dier commissie "toelichtend behandeld, en niet verschillende wijzigingen aangeno men. Door die wijzigingen is het, wat ver kiezingen aangaat, aansluitend aan dat der Kieskring Leiden. Voor het overige in een lijn die de meest mogelijke rechten aan dc leden-kiezers geeft. Daarom is echter noodig dat ieder katholiek lid wordt der vereeniging, teneinde door zijn rechten te doen gelden, wat goed uitkomt, terwijl o.a. reeds vijf leden een candidaat kunnen stellen, en wie voor het minimum lid wil zijn, nu de verhooging der contributie toch slechts 15 cent per jaar bedraagt, zooals door de commissie was voorgesteld. Verhooging van contributie tot minstens 25 ct. wordt bestreden door den voorzitter, die uit liet praetische leven hierbij tegen- motieven put. Evenwel wordt ieder aange spoord, naar vermogen vrijwillig boven de minimum-contributie het .zijne bij te dra gen. Werklieden-leden geven in deize al dus voorzitter aan meergegoeden een beschamend voorbeeld. Betreurd wordt, dat hier zoo weinig lust bestaat voor politiek leven. Voorts wordt besloten, dat geen gemeen teraadslid tegelijk Jid van bet bestuur der kiesvereeniging mag zijn (dat zou toch niet gaan), welk besluit zelf de voorstemmers nog bejammerden, omdat dit op dit oogen- blik ons onzen voorzitter kost. Hier ston den 11 tegen 17 stemmen. De meerderheid besliste ook de aanne ming van het voorstel-Th. v. d. Maat, n.l. dat het voortaan plicht wordt, dat bij eventueele verkiezing liet bestuur candida ten stelt. Dit zijn de voornaamste wijzigin gen in het nieuwe reglement aangebracht. Op oen desbetreffende vraag van prof. Aengenent deelt de voorzitter mede, dat de Centrale KatwijkLeiderdorp het iniaitief ♦zal nemen tot stichting van een Stat en- kieskring. Óp liet einde der vergadering dankt. de voorzitter de commissie, die het concept reglement ontwierp, vooral prof. Aenge nent, voor zijn voorlichting vóór en tijdens de vergaderingen, en spoort ten laatste de aanwezigen ten zeerste aan belang te blij ven stellen in de gewichtige zaken, waar voor hc-t kiezerscorps thans staat, en dat zij hunne belangstelling vooral toonen in het trouw bijwonen der vergaderingen. STADSNIEUWS. Een 60-jarige werkster, die gisterenmid dag in het Levcndaal water wilde schep pen, had het ongeluk, te ver naar voren over te buigen, waardoor zij in het natte element plonste, en naar het 'midden af dreef. De gemeentewerkman A. Slegten- horst, die op het Levend aal woont, zag het ongeval, en aarzelde niet, onmiddellijk te water te gaan. Dcor de ondiepte van de gracht bleef hij met- de voeten op de mod der rusten, om nog juist het hoofd boven de water-cvppervlakte te houden. Door toe reiking van een stok wist hij de drenke linge naar den walkant te. halen, waar zij spoedig op het droge werd gebracht. De vrouw had geen letsel bekomen, en be kwam in -de Christelijke Wijkverpleging droge kleeren. Op de Koornbeursbrug reed dezen mor gen een 12-jarig schippersknechtje twee handwagens, tusschen welke hij in liep. Door de sterke helling van de brug, raakte hem het voorste wagentje uit de macht, met gevolg, dat het voertuig pardoes door een spiegelruit ging van den winkel van de firma Reinke aan de Botermarkt. De ruit was niet verzekerd, zoodat de eigenaar een aardig schadepostje te boeken heeft. Van het voorval is docr de politie proces verbaal opgemaakt. Dezen middag is aan het politiebureau? een valsche gulden gedeponeerd. Zoowel klank, afwerking en kleur zijn te ónder scheiden van den echten gulden, terwijl ook het randschrift ontbreekt. Laatste berichten. Moc-rd Ir» do Atexamterkezierne te 's-Gravenfiage. Naar wij vernemen, is de wachtmeester der veldartillerie v. d. B., uit Leiden, ver dacht van den moord op den adjudant-on derofficier Galie, in de Alexanderkazerne te "s-Gravenhage, thans ter beschikking gesteld van den auditeur-militair in het le militair arrondissement le 'a-Gravenhage, die de zaak naar de openbare terechtzit ting van den Krijgsraad heeft verwezen. Het zal echter nog wel eenigen tijd duren vóór de zaak in behandeling komt. v. d. B. verblijft thans in het huis van bewaring te 's-Gravenliage. Het cproer In Rusland. St. PETERSBURG, 12 Nov. In de laatste drie dagen is Tsarskoje Selo tweemaal van Ue eene aan de andere partij over gegaan. Kcrensky's volgelingen hadden (het eerst bezet na een korte botsing en zetten daarna den opmarsch voort. Op zeker oogenblik werden zij op nog geen 9 K.M. van St. Petersburg gerapporteerd. Volgens de lozing van de maximalisten van het gevecht aan liet station Alexan- drofsky, opende een gepantserde trein van Kerensky daar vergeefs het vuur met ka nonnen en machine-geweren. De kozakken trachtten bij Poelkowa op te rukken, maar werden dadelijk gestuit door gepantserde auto's met machinegeweren. Verkenners van de maximalisten rapporteerden, dat de kozakken van Kerensky zoo gering in aantal waren, dat eij, toen zij oprukten, slechts kleine afdeelingen te Tsarkoje Selo konden achterlaten. Op initiatief van de vereeniging van (Spoorwegbeambten zijn onderhandelingen begonnen, om aan den burgeroorlog een einde te ma-kón en een regeering He vor men, waarin alle socialistische partijen, met inbegrip van de maximalisten, ver tegenwoordigd Kullen zijn. Men stelde een binnenlandischen wapenstilstand van drie dagen voor. Zoolang de onderhandelingen hangende zijn, bee'ft de vereeniging aan de beambten op alle spoorwegen telegra fisch gelast, do (staking te schorsen. Vrede is dc leusi van een proclamatie, die door alle socialistisch^ partijen is uit gevaardigd. Uit Mo'scou wordt aan de „Djelo Naro- da'" gemeld, dat er bij de troebelen daar vele dooden gevallen zijn. Men spreekt van 2000 dooden. liet gebouw van het corps kadetten werd bestormd en vele ka detien .werden gedood. Ingezonden Mededeeling a 30 cent per regel. Maison „LUXij BREESÏRAAT 63. KAARL.SÏRAAT BYCUTERiEËN LEDERW6; Steeds nonveauté's Zichtzendingoi BemeenteMjke Aankondiging® Door II. II. T. Heemskerk is om ver ning verzocht tot uitbreiding vaj vleeschbewerkingsmachine in het pei Doezastraat no. 8, door plaatsing van electromotor van 2 p.k., tot het aandri van eene gchaktmachine. Genoemd verzoek ligt met de bijlage de Secretarie dezer gemeente Ier visie. Door J. C. Pieterse is om vergum verzocht tot. uitbreiding van de machii bliek in het perceel Hooge Rijndijk no] door het vergröoten der localiteit en plaatsen van een electromotor van 6 ter vervanging van" een electromotor p.k.. tot liet aandrijven van "diverse chines. Genoemd verzoek ligt met de bijlage de Secretarie dezer gemeente ter visie. AGENDA'S. Ned. R. K. Volksbond, afd. Leirie Zondag 13 Nov., jaarlijksche H. Mis uur in dc ïïartebrugskerk, voorafge door eene alg. H. Communie te kwart v Zondag Nov., na. de Hoogmis tot in het zaaltje naast de Hartebrugsl Bibliotheek; te 1 uur, op het Kerkhof, stond vanwege de St. B arb ara-Vere enig Woensdag van Si/210 uur, cursus in Ni landsche Taal. Donderdag, Sl/4 uur, in „Prediker", Vei; ring van het Afdeelingsbestuur, Zaterdag 89 uur, in „Prediker", zi Spaar- en Voorschotbank. St. Jozefsgezellen-Vereeiiiging. Zondag, is dc zaal open van 121/22x/2ei 57 uur voor de Leerlingen, van kwart 1 uur tot half 2 uur, onderricht voorde gewezen leerlingen, voortzetting van Sjoelbak-concours, van S10 uur, verpl bijeenkomst voor de gezellen. Maandag, Dinsdag cn Donderdag is de beschikbaar voor de gezellen. Woensdag van S.10 tot 10.10, repe Gymnastiek. Zaterdag van 8tya9!/3 uur, zitting Sj •kas en Bibliotheek. Zita-Vereeniging. Zondag Gezellige bijeenkomst dienstboden, 8 uur Spaarkas. Bibliotli Maandag. 3 uur Bestuursvergaderiiij Dinsdag 1112 Arbeidsbeurs. Woensdag Gezellige bijeenkomst dienstboden. Spaarkas. Bibliotheek. 1 titie D. O. S. Donderdag Gezellige bijeenkomst dienstboden. Vrijdag Gezellige bijeenkomst meisjes Retraitefonds-afdeeling. Zaterdag. Om 8 uur Koorzang H. Ilar Leïdsche Vakschool voor Meisjes, Noordeinde 50. Zondag. Van 2% tot 3zangles voc meisjes. Van 3% tot iJ/2 zangles voor alle me van de Vakschool. Van 4ya tot $y2 Godsdienstonderricht Van 5(/2 tot 6y2 Spaarkas Bibliotliee Van 5tot 6y2 Ontspanning. 1ste leerjaar Vakschool. Maandag 79 Handwerken. Dinsdag 79 Algemeene ontwikkeli Donderdag 79 Algemeene ontwikkel Vrijdag 79 Handwerken. 2e leerjaar A Vakschool. Maandag 79 Algemeene ontwikkel Dinsdag. 79 uur Handwerken (knip Donderdag 79 Kookles (Volkspot). Vrijdag. 7—9 uur Strijkles. 2e leerjaar B. Maandag 79 Handwerken (kniples) Dinsdag 7—9 Kookles (Volkspot). Vrijdag. 79 uur Huishoudkunde. Dinsdag van 71/%— 9l/2 uur, KostuuiA'i Maandag en Donderdag, voorbereid; cursus afd A. van 5 tot 6(4 Handwerk? Dinsdag en Vrijdag, voorbereidende sus afd. B. van 5 tot Handwerken. St. Agnes Meisjes Patronaat Par. 0. Hemelvaart (Mon Père.) Maandag, van 7y29 uur, 1ste leetj Herh'alingsonderwijs, 3de leerjaar: Naai Verstelles. Dinsdag, van 71/29 uur, 1ste leci Naaionderricht. 2de leerjaar: Naaiondern 3de leerjaar, kniples (Hooigracht). Woensdag van 7l/28V2 uur, 4de lceij Godsdienstonderricht (school), 3e leetj Zanglesna dezangles Spaarkas en Bibliol! Donderdag van 7Va9 uur, 2de leeij Hcrhalingsonderwijs, 4de leerjaar: Kuipte Vrijdag, van 7%9 uur, 1ste lceij Naaionderricht, 2de leerjaarNaaionuon 4de leerjaar: Costuumcursus. Alle Woensdagen na de zangles, Spa? en Bibliotheek. St. Pancratius Jongens Patronaa Par. 0. L. Vr. Hemelvaart (Mon Pér Zondag,4 uur: Ontspanning(Hooigiacl Maandag, Teekeuen volgens rooster, wie zich hebben opgegeven. Dinsdag, Teekencn volgens rooster, 8—91/2 uur, le afd.: Herhalingsondcrri Woensdag, Teekenen volgens rooster, 891/2 uur, 2e en 3e afd. Herhaliugsonden Donderdag van 89 uur: 1ste afdee Herhalingsonderricht, van 9—9V2 uur, afdeeling: Godsdienstonderricht, van8-4 2e en 3e afdeeling: Godsdienstonderricht Zaterdag S uur, lste^ 2de en 3de afdee» Gymnastiek (Hooigracht 18). St Liduina-Meisjes-Patronaat. St. Petrus Parochie Maaudag-arond van 7 tot half negen voor dc 1ste afd. Naailes, voor de 2<te Naai- en verstelles, 3de afd. Knipcursus- Dinsdag-avond van 7 tot kwart voor 8 lste en 2de afd. naai- cn verstelles, vank voor 8 tot half 9 uur, voor al de afdecln spaarkas en Godsdienstonderricht. Woensdag, van 7 tot half 9 uur voC 1 lste en 2de afd. Brei- en Zangles.

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 2