BINNENLAND. Warmwatervoorziening. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis dat van af Maandag 12 November a.s. op iederen werkdag, behalve bij sneeuwval of andere stoornissen,- van 7.30—12 uur v.m. en van 1.30—S.30 nam. warm water zal verkrijg baar zijn tegen betaling van 2% cent per «znmer van 14 Liter, waartoe 3 sproeiwa gens van den gemeentelijken reinigings dienst op de hieronder volgende dagen en plaatsen in dienst zullen worden gesteld. 8proeïwagen no. 1. Standplaats: Maandag: Haverstraat bij de Kraaier- straat. Dinsdags: Kaiserstr. bij de Zegerstceg. Woensdags: Rijndijkstraat bij den Hoogen Rijndijk. Donderdags: Oude Varkenmarkt. Vrijdags: Drie Octoberstraat bij de Hee renstraat. Zaterdags: Langestraat bij den N. Rijn. Sproeiwagen no. 2. Maandags: Klooster. Dinsdags: Maredijk bij de Piet-Heinstr. Woensdags: Heynsiusplein. Donderdags: Hansenstraat bij de Leeuwen hoekstraat. Vrijdags: Morschweg bij de Paul Kru- gerstraat. Zaterdags: Lammermarkt. Sproeiwagen r.o. 3. Maandags: Volmolengracht bij de Van der Werfstraat. Dinsdags: Prinsenstraat bij den Heeren singel. Woensdags: Kalvermarkt. Donderdags: Prins-Hendrikplein. Vrijdags: Hooigi'acht b. d. Groenesteeg. Zaterdags: Decimastraat bij den Lagen Rijndijk. Nadat aan de vragen tot afgifte vam warm water op de standplaatsen zelve vol daan is, sullen de wagens de straten in den naasten omtrek dier standplaatsen doorrijden, ten einde, voor zoover de voor raad strekt, aan verdere aanvragen te voldoen. Bovendien zal op dezelfde uren en tegen gelijken prijs warm water uit een kraan der gasfabriek op de Langegracht naast het gebouw der Vuilverbranding dagelijks verkrijgbaar zijn. Voor eene goede contróle wordt men ver zocht bij de ontvangst van het water een contramerk in ontvangst te nemen, dat in tegenwoordigheid van den afnemer moet worden afgescheurd en dat men na ont vangst gelieve te vernietigen. Het water is alleen voor werkdoeleinden bruikbaar. Het verdient aanbeveling, den emmer met warm water te plaatsen in een kist of mand, gevuld met hooi, papier of andere isoleerende stof, -ten einde het water zoolang mogelijk"op temperatuur te houden. - De bestaande gelegenheid om warm water tegen 2 cent per emmer te halen aan de fabriek der. firma J. en A. Le Poole op de Garenmarkt blijft onveranderd. Leiden, 10 November 1917. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. tot navolging strekken: voor de stichting van een dergelijk vrijbed is een zeer be langrijke som noodig, zoodat groote zoo wel als kleine giften zeer welkom zijn. Prof. mr. B. M. Taverne. Gisteren is mr. B. M. Taverne, rechter bij de arrondissements-rechtbank te Ara- sterdam benoemd tot hoogleeraar in liet i:Strafrecht aan de Universiteit te Amster dam. Prof. mr. Taverne heeft een zeer merk waardige loopbaan achter den rug. In de Jaren, dat hij zee-officier was, is hij name lijk gepromoveerd tot doctor in de rechts wetenschappen. Hij werd in 1874 te dezer 6tede geboren. Na eind-exanxen H. B. S. gedaan te hebben, kwam hij in 1894- als adjunct-administrateur bij de marine. Een jaar later werd hij bevorderd tot officier van administratie. Drie jaar verbleef hij daarop in Indië. Toen hij terugkwam, besloot hij in de rechten te gaan studeeren. Na Latijn en Grieksch gestudeerd te hebben, bij dr. Die- penbrock, deed hij eerst staatsexamen. Aan twee universiteiten volgde hij toen de col leges in de rechtswetenschappen, n.l. te Amsterdam, toen de heer Taverne geplaatst was aan boord van den monitor Hr. Ms. „Cerberus", en hier, waar hij later werk zaam was aan de Kwe^ls^atiool voor Zee vaart. In zijn geboortestad' pT&moveerde hij in 1903 op stellingen tot doctor in de rechts wetenschappen. De officier van adminis tratie ging toen weer drie jaar naar Indië, doch werd, in het vaderland teruggekeerd, geplaatst aan het departement van Marine en werd tevens redacteur van het „Mili tair strafrechterlijk Tijdschrift", waarin verschillende bijdragen van zijn hand ver schenen, die de aandacht trokken. In 1909 werd Mr. Taverne benoemd tot substituut-griffier bij de rechtbank. In 1911 volgde zijn benoeming tot rechter te Rot terdam en twee jaar later te Amsterdam. Sinds enkele maanden is hij daar werk zaam als rechter van instructie. In verband met de vele hangende straf zaken zal Prof. Taverne pas na de Kerst- vacantie zijn colleges aan de universiteit kunnen aanvangen. Hij is ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Leidsche ljs&rub. Gisteravond had onder voorzitterschap van prof. dr. P. Th. L. Kan de jaarverga dering plaats van de leden der Leidsche IJsclub. Het verslag werd uitgebracht over het vorig dienstjaar, loopende van 1 No-^ vember 1916—1 November 1917. Daaruit* bleek dat het financieel succes der welge slaagde wedstrijden en ijsfeesten geduren de de fraaie winterdagen in Januari j.l. niet bijzonder schitterend was. De bedrijfs kosten daarentegen namen steeds toe, zoo- Aan de Telefoon. U spreekt met een correspondent van uw blad. Mijnheer, het komt nogal eens voor, dat vergaderingen plaats hebben of plaats ge had hebben, eonder dat daarvan een be richt of verslag voorkomt in „De Leidsche Courant" en dan schuift men dit op de lakschheid van den correspondent. De eigenlijke reden is dan, dat hij het niet tij dig geweten heeft. Wil u daarom in uw blad heeren secretarissen van de verschil lende vereenigingen, inzonderheid die on zer katholieke organisatiën, eens uitnoodi- gen, dat zij van elke ledenvergadering ook een convocatie aan uw correspondenten zenden? Indien men zijn naam niet weet, kan men de convocatie ook zenden aan uw redactie. Als u dat vriendelijk vraagt, doen zij dat zeker! Het verzoek van onzen correspondent brengen wij bij de betrokkenen over. dat men genoodzaakt was de contributie te verhoogen van f 2.50 tot f 3.50, ook voor de studenten-leden H$t aantal leden steeg tijdens het open hebben der banen van 297 tot 374. Het daalde echter, ten gevolge van de contributieverhooging weder tot 363. De ontvangsten bedroegen f 2935.04, de uitgaven f 2876.16, zoodat het goede slot der rekening is f 58.80. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren G. van Ammers en A. H. Dros; be noemd werd in de plaats van mr. Beek huis, die bedankt heeft, de heer W. G. Sillevia Bepaalde plannen voor den winter wer den nog niet vastgesteld. Het Caldercn-tooneel. Nog enthousiast over het heerlijk spel, dat wij eenige weken geleden in „Peter en PauweAsr tie genieten kregen, deelde de directie vaji het Calderon-tooneel ons mede, dat zij het plan heeft, a.®. Woens dag een opvoering te geven van het oude, doch steeds aangrijpende drama van Sclxeffers: „De Pastoor van Neufvilette" (dus niet „Beatrijs" van dr. Felix Rutteax, zoo-als enkele bladen weten te berichten), en wel in den Leidschen Schouwburg. De hoofdrol, die van den pastoor, zal worden waargenomen door Vincent Berghegge, terwijl de regie in uitstekende handen is van Cor Hermus. Gezien de belangstelling, welke het Cal deron-tooneel zich te dezer stede heeft weten te verzekeren, mogen we Woensdag avond een uitverkochte schouwburgzaal verwachten. Maandag zal in „De Leidsche Courant" een medcdeeling voorkomen vanwege de directie van het Calderon-tooneel, waarin plaatsen tegen gereduceerde prijzen voor onze lezers worden beschikbaar gesteld, na inwisseling van den bon^ welke onder genoemde mededeeling voorkomt. Bij beschikking van den minister van Binnenlandsche Zaken is dr. J. Droste tot wederopzegging toegelaten als priv.-doc. in de wis- en natuurkunde aan de universi teit alhier, om onderwijs te geven in de wiskunde. Het naamfeest van Koning Albert van België wordt gevierd op den 15en Novem ber. De Belgische Kring van Leiden zal deze gebeurtenis niet ongelet laten voor- hijgaan. Woensdag 14 November zal er in de Stadsgehoorzaal een openbare fee'stver- gadering -worden gehouden, die tevens de herdenking zal zijn van den heldhaftigen Yserslag. In 't Gebouw Prediker, Maandag 8 uur 's avonds vergaderen de adspiranten (met hunne ouders) van de afd. Leiden van den Ned. R. K. Graf. Bond. Als spreker treedt op de heer J. v. d. Dries, Redacteur-Pro pagandist, met het onderwerp: „liet onder wijs on^er jongens". Dinsdag a.s. houdt de Volksbond een 'zeer belangrijke ledenvergadering, waarin eal optreden de heer Th. C. Hooij, redac- ieur van „De Volksbanier" en lid van het Centraal Bestuur van den Nederl. R. K. Volksbond. Het onderwerp van dien avond is: „po litieke ontwikkeling". Het is begrijpelijk dat Dinsdag zeer vele Volksbonders ver wacht worden. Wie kan, kome dus Dinsdagavond om 8 uur in „Prediker". Omtrent het nieuwe Academisch Zieken huis van de Rijksuniversiteit leeen we in het voorloopig verslag van de Staatsbe- grootir.g 1918 der Tweede Kamer: Men vroeg of de Minister omtrent den voortgang van den bouw* eenige mededee iingen kon doen en wanneer de voltooiing er van kan worden tegemoet gezien. Ook wenschte men te vernemen of de be noeming van een geneesheer-directeur bin nenkort is te verwachten. Eenige leden wenschten opnieuw de po sitie der verpleegsters in het Academisch Ziekenhuis in het -bijzonder aan de aan dacht des Ministers aan te bevelen. Uit de Pers. Wie -zal het betalen. Het Huisgezin meent ceer te recht dat de lagere aanslagen door de 150 opcenten op de Verdedigingsbelastin gen te zwaar getroffen worden. Het blad schrijft o. m. „Pas is ook de nieuwe en verhoogde duurtebijslag voorgesteld. Het rijk acht het noodig zijn ambte naren in ruimer mate dan tot heden tegemoet te komen en 'die tegemoetko ming ook uit te strekken tot catego rieën met hooger inkomsten. Om de eenvoudige reden, dat de gul den zóó weinig waard is geworden, dat wie tot dusver met een middelmatig in komen er komen kon, er thans niet meer kGmt. Ingezonden Mededeeiingen *30 cent per regel. Maf son „LUXE" Filiaal Haarlemmerstraat 93. BYOUTERIËN LEDERWAREN KOFFERS - CITY-BAGS. Maar gaat het nu aan, waar de re- geering zelf deze bekentenis heeft af gelegd, van de lage aanslagen nog een extra-heffing te vorderen' naast de op centen, die ze al uit anderen hoofde hebben te voldoen? Men spreke niet van gelijkheid, want het is reeds een ongelijkheid, voor alle aanslagen, lage en hooge, heteelfde aantal opcenten te heffen. Wij vertrouwen, dat in de Kamer een krachtige strooming zich zal af- teekenen tegeh dezen extra-penning van de lagere aanslagen. Naar aanleiding van een credietaanvra ge van tweehonderd zestig millioen, schrijft De Nederlander: Over de wijze van dekking dezer uitgaaf zwijgt de Memorie van Toe lichting van minister Posthuma. Maar als om 'duidelijk te doen uit komen dat er tweeërlei strooming is in het Kabinet, is nu heden van mi nister Treub het voorstel met toelich ting gekomen om de kosten der Distri butie te verhalen uit m^er dan een verdubbeling van de Verdedigingsbe lasting. Die toelichting is een merkwaardig stuk. Zij draagt in menig opzicht al de kenteekenen eener polemiek, en wel eene polemiek tegen des Ministers ambtgenoot van Landbouw. Hetgeen noodig is tot dekking der uitgaven waarmee het 80-inillicen-krediet over schreden is, denkt de Minister te vin den uit de verhoogde inkomsten van invoer en voor een deel uit'leeninggel- den. Maar voor het overige wil hij van leenen voor dit doel niet weten. De beschikbaarstelling van levens middelen met bijslag van vele tiental len fnillioenen uit de Rijksschatkist acht hij zoo verregaand bedenkelijk, dat alleen de buitengewone omstandig heden hier tot verontschuldiging kun nen dienen. Het is een nood-toestand,, die moet ophouden zoo dra de oorlog zal zijn geëindigd. Eerste consequentie van dit gevoelen is, dat moet worden geleverd tegen prijzen die niet iager zullen zijn dan, naar menschelijke be rekening, de prijzen na den oorlog «cullen wezen. Dat geschiedt intusschen thans niet. Brood, vet en klei-aardap- pelen worden geleverd tegen prijzen die te laag zijn én hét Rijk past bij. „Hoewel zeer noode heeft de Minis ter van Financiën zich daar ditmaal nog hij neergelegd", lezen we in de Memorie van mr. Treub. Ditmaal nog dat wil zeggen: voor het laatst. Hier openbaart zich duidelijk een conflict, dat sinds lang gezegd werd tusschen de Ministers van Landbouw en van Fi nanciën te bestaan, een conflict dat mr. Van Gijn aijn zetel kostte. Maar Minister Treub wil nog iets anders, n.l. een herziening der Distri- butiewet, waardoor de verstrekking van levensmiddelen met bijslag van het Rijk alleen zal geschieden aan hen, die daaraan behoefte hebben. Ook op dit punt heeft mr. Treub, naar hij* laat merken, zijn laatste concessie ge daan. Hij wil geen verder strekkend krediet dan voor dezen" winter en het voorjaar. Daarna zal (leze quaestie moeten worden uitgevochten. „De Hanze". In het orgaan „De Rssize" roept de heer Mr. H. Schaapveld, nu het bondsbestuur hem de redactie van het orgaan heeft opgedragen, de medewerking niet alleen van het bestuur, doch ook van alle leden persoonlijk in. Mr. Schaapveld schrijft: „In een der laatste artikelen die onze geachte voorganger als redacteur, schreef over het Centraal Bureau van de.n Haar- lemschen Hanzebond, erkende de heer Endel ten volle de wenscbelijkheid, dat dé.dr, waar al'le-s, wat den Bond betreft, samenvloeit, ook voortaan de samenstel ling zou geschieden van den inhoud van het Orgaan. Er bestaat dus een nauwe samenhang tusschen het Centraal Bureau en het Or gaan. Beide instellingen zijn volstrekt noodzakelijk voor de verdere ontwikkeling en groei van de Haarlemse lx e Hanze. Het orgaan moet in zijne artikelen de. vraagstukken, die den middenstand raken, helder uiteenzetten, opdat de middenstan ders daardoor aangespoord, ook werkelijk tot da'den overgaan wanneer éet Centraal Bureau om daden vraagt. Want des te spoediger zullen de Hanze- leden. aan het verlangen van-het Centraal Bureau, b.v. om nieuwe leden op te geven, voldoen, wanneer zij .in het Orgaan heb ben gelezen hoe organisatie voor den Mid denstand een levensvoorwaarde is. Tusschen het Orgaan en het Centraal Bureau zal er in de toekomst steeds zijn een groote wisselwerking. Daarom bestaat ons verzoek om mede werking aan alle 'leden van de Haarlem sche Hanze hierin, dat zij de artikelen van het orgaan met aandacht zullen lezen en den inhoud ïijpelijk overwegen. Groo- tere belooning kan de redacteur van een blad niet verlangen. Wanneer dit geschiedt maar ook al leen onder die voorwaarde zullen zij, het voetspoor volgend' van onzen voorgan ger, die de moeilijke aanvangsjaren van het Orgaan heeft meegemaakt, maar zich daardoor niet heeft laten afschrikken en nog als medewerker aan het Orgaan zal verbonden blijven, veel tol' bloei van de Haarlemische I-Iamze kunnen bijdragen. Dat geve God!" Een volk dat zich zelf doodt. Uit een artikel in de „.N. Rt. Crt." knip pen we een paar etuikjes, die spreken. „Resumeeren wij het/sombere beeld van de voedselvoorziening vtan Europa, zoo ilien wij èe»n 6terke vermindering, zoo niet een ophouden van aanvoer, uit andere werelddeelen, een sterke vermindering der eigen productie van ons werelddeel en groote verliezen van den zoo gereduceer- den voorraad door het optreden van de overheid', die met hare ambtenaren buiten staat is zonder schade bij de verdeeling van den voorraad werkzaam te zijn. Hierbij is slechts gesproken over de in directe gevolgen van den oorlog. Te her inneren is, dat door. verwoesting van lan derijen en door verbranden van voorraad schuren en pakhuizen enz., de rechtstreek- sche verliezen groote afmetingen aan nemen." „Men verneemt van groote sterfte in Rusland, van hongersnood in sommige doelen van Italië. In een Reutertelegrajn. van Londen (,N. Rt. Crt. 15 Oct., Avond blad C) leest men "dat de sterfgevallen in de Duitsche steden onrustbarend' toene men, dat dysenterie en hongertypbus vele slachtoffers maken. .Bij ons te lande meen de prof. Verrijn Stuart in de statistiek van de eerste maanden van 1917 reeds een toenemende sterfte tengevolge van den oorlog te moeten constateeren. Van andere zijde is deze conclusie uit de statistiek betwist. Hoe de toestand thans is, blijft onzeker. Intusischen kan inen met beslistheid aan nemen, dat bij een lang voortduren van den oorlog de sombere geruchten over den toestand van het tegenwoordige verre zul len worden overtroffen. Door den dertig- jarigen oorlog is de bevolking van Duitsch- land met twee derden verminderd. Thans werkt men op grooter schaal, thans gaat alle® sneller. Zoude nu in vier of vijf jaren worden bereikt, wat in nlff 17de eeuw 30 jaar vorderde? Alles is veranderd in de drie werloopcn eeuwen. Het is echter zeer. de vraag, of de gevaren voor een algemeenen hongersnood niet juist door die veranderingen zijn ver groot. Vroeger leefde men in veel meer dere mate van de vruchten van den naast hij gelegen akker. Zoo er thans voor een veel talrijker bevolking plaats is „aan den maaltijd des levens", zoo is cl.it niet alleen een gevolg van verbeterde techniek, maair ook van liet verhoogde Internationaal ver keer, waardoor o.a. Duitschland de ge heel e aarde van kali voorziet en Zuid- Amerika de onontbeerlijke Stikstof levert. Met ontzetting denkt men aan de mil lioenen gesneuvelden en gewonden in het oorlogsveld, aan de slachtoffers van duik- booten en mijnen ter zee. Intusschen bij het voortduren van den oorlog zinken die getallen in het niet tegen de sterfte, welke zich zal openbaren, zoo aan den maaltijd des levens geen voldoende plaats mocht blijven. Waar "zich die groote sterfte het eerst en het ergst zal openbaren, valt niet te voorspellen. Men spreekt van Rusland, waar de zorgeloosheid het grootst zoude zijn geweest, waar. door een 'ongehoord vleeschverbruik van de legers de veestapel grootendeels zoude zijn verdwenen. Er valt slechts te herhalen, dat alle gegevens onzeker zijn, maar dat bij alle onzekerheid ten aanzien van bij zon derh eden wel mag worden aangenomen, dat geheel Europa met hongersnood wordt bedreigd, althans het vaste land van Europa. Hoe het met Engeland staat is een geheel afzonderlijke vraag, waarover de duikbootoorlog zal_ beslissen. Laatste berichten. Wijziging treinetiicjïp. De treinenloop van Alphen a. d. Rijn naar Uithoorn is aldus gewijzigd: Van Alphen a. d. Rijn naar Uithoorn v.m. 8.50, nam. 12.34, 4.30, 's av. 9.15. Van Uithoorn naar Alphen a. d. Rijn: v.m. 6.30, 9.35, nam. 3, 's av. 6.15. CORRESPONDENTIE. Wegen9 plaatsgebrek moeten eenige bij dragen, o.a. een ingekomen stuk, een ver slag van de Metaalbewerkersvergadering en verder de beantwoording van enkele vragen tot hét volgend nummer worden uitgesteld. Gemeentelijke Aankondigingen. Inwisseling Broodkaarten en vernieuwing Benbeekjes. De Burgemeester brengt tc-r algemeene kennis, dat a.s. Maandag 12 November een aanvang zal worden gemaakt met de uit reiking dei: broodkaarten voor de 33e*, 34e, 35e en 36e week, en nieuwe bonboekjes Berie D. De afgifte geschiedt uitsluitend op ver toon .van de Levensmiddelenkaart, en wel: a. aan het Broodbureau. Nieuwe Rijn 32 van VS morgens 912%, 's middags van 2—5 en 's avonds van 7—9 uur; to. op de volgende hulpposten: Stads-- timmerwerf, Galgewater; Gasfabriek, Twe- linigstraat; Gebouw Gemeente-reiniging, St. JacobsgTacht; 's morgens van 9—12% en middags van 2—5 uur. De uitgifte zal geschieden voor hc-n wier naam begint met: A tot en met E Maandag 12, F tot en met J Dinsdag 13, K tot en met O Woensdag 14, P tot en met T Donderdag 15 en U tot e>n met Z Vrijdag 16 November. Ten einde wachten te voorkomen, wordt men dringend verzocht zich aan boven staande regeling te houden en de kaarten bij voorkeur vóór den middag in te ruilen. Een ieder is verplicht zich onmiddellijk na In ontvangstname van broodkaarten en honboekies te overtuigen dat hij het i juiste aantal heeft ontvangen* Aan later inkomende reclames kan gett n gevolg meer worden gegeven. Houders van bonboekjes zijn vprplicjJ in de nieuwe bonbookje9 op de 'daafrvoo, r bestemde plaats hun naam en adres in te schrijven. Toeslag consumptiemelk. De Burgemeester der gemeente Leiden brengt ter kennis van belanghebbend^ dat door den Minister van Landbouw, Mij! verliefd en Handel de toeslag op consuii-m, tiemelk voor melkverkoopjers en inrichtingen is vastgesteld als volgt: I. volle rauwe melk, gepasteuriseerde M gesteriliseerde volle melk, al dan niet 1 verpakt in fle&schen: a. geleverd door de volgende melk. f inrichtingen: H. F. Kingma, Oude Vest 197, Wed. v. d. Kloot, Diefsteeg, P. v. j Kloot, Hooge Rijndijk, „De Landbouw Rijnsburgèrsingel, J. Prins, Hooigracht 5l' levering volgens gewoonte, 4 cent per liter' b. door de overige melkverkoopers 3% een! !p per liter. II. Karnemelk of taptemelk: y( a. geleverd door bovengenoemde inricfe J tingen, 2^ cent per liter. b. door de overige imeikverkoop er®, 2 d per liter. Regceringsgroentcn. )r Woensdag a.s. zullen regeeringsgroeo. ten worden verkrijgbaar gesteld legen de |j- navolgende maximumprijzen: roode on gele kool 6 cent. uien 8 cent, rapen '3% cent f en peen 6 cent per K.G., spinazie in Llik 17% cent per pond, zuurkool 10 cent, on- kele spercieboonen (onafgehaald) 20cewnten L pjronk snij boon en 18 cent per K.G. Groentenverkoopers kunnen telkens op Maandag, Woensdag en Vrijdag1 van 19-12 't en van 23 uur op de bekende voorwaar- j(, den tegen contante betaling zoowel van r vat- als stap?!groenten bon9 verkrijgaj tegen afgifte, waarna de groenten kunnen worden afgehaald aan de Stadsluilpwerf, Gcedkcope petroleum. B. en W. brengen ter algemeene kennij 0 dat de navolgende regeling voor de ver. strekking van goedkoope petroleum is vast- ,r gesteld: Art. 1. Aan hoofden van gezinnen, wiet woning niet is voorzien van gas- of eleo trisch licht en die in het rechtmatig becit zijn /van een Rijkspetroleum-distributie- ;J kaart, wordt een gemeentelijke rabat kaart voor petroleum verstrekt, voor zoover d«e ie gezinshoofden in de plaatselijke directe Le- )f lasting zijn aangeslagen naar een jaar- a lijksch inkomen van minder dan f 1000. Art. 2. Telkens wanneer van Rijkswege een bon van de Rijkspetroleum-distributie- a; kaart wordt geldig verklaard, wordt van gemeentewege in-de locale bladen bekend ,r gemaakt dat een bon van de gemeentelijke petroleum-rabatkaart geldig wordt en wel met vermelding van het nummer der bon, de waarde daarvan en van den tijd, gedu- rende welken de bon geldig zal blijven. a Ark 3. Bij het koopen van petroleum n op een Rijkspetroleum-distributiekaart kan i aan den petroleumverkooper de op dat oogenblik geldige gemeentelijke rabatbon in betaling worden gegeven. De waarde der rabatbons zal zoodanig worden bepaald,da! de petroleum per liter zal kosten f 0.25 plus a het rabat. I j Art. 4. De rabatbons voor petroleum moeten door den petroleumverkooper of diens persneel eigenhandig van «de kaait worden afgenomen. Losse bons zijn van onwaarde. De rabatkaarten staan op naam 'en zijn strikt persoonlijk. Het is verboden p rabatkaarten voor petroleum of de rabat- bons voor peti'oleum voor eenig ander doel te gebruiken, dan waarvor zij zijn Bestemd, of de kaarten of bons aan een petroleum- verkooper in bewaring te geven. Art. 5. Detailverkoopers van petroleum kunnen de door hen ingenomen bons tegen hunne waarde in klinkende munt inwisse- i len aan het bureau Vischmarkt 18 op iede« ren werkdag voor :s namiddags 3 uur, mill de bons naar behooren zijn opgeplakt op j de daarvoor bestemde, aan het bureau gra- tis verkrijgbare opplakbladen. Art. 6. Overtreding van eenig voor schrift betrekking hebbende op de ver strekking van rabatbons voor goedkoops petroleum, of handelingen, die naar hel oordeel van B. en W. in strijd «zijn met ds bedoeling van de verstrekking dezer rabat bons, kunnen leiden tot intrekking van ds rabatkaarten voor petroleum van de be trokken personen. In verband hiermede zullen op Maan dag, Dinsdag en Woensdag aanstaande ds in bovenstaande regeling bedoelde rabat kaarten verkrijgbaar zijn aan het Bureau Vischmarkt 18 en wel uitsluitend des avonds van 7—10 uur, op vertoon der Rijkspetroleumkaart. Tot dusverre niet-afgehaalde Rijkspetro leumkaarten kunnen eerst na Woensdag 15 November worden afgegeven. Met nadruk wordt gewezen op art. 1 (lef regeling. Recht op rabatkaarten hebben dus uit sluitend gezinshoofden, in wier woninr geen gas- of electisch licht aanwezig is« die in de plaatselijke directe belasting zijn aangeslagen naar een inkomen beneden f 1000 's jaars. Telegrafisch Weerbèrichf. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 10 Nov. 1917, medegedeeld door bet Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand: 754.-S Haparandn. Laagste barometerstand: 740.9 Vlissingcn 6 en Helder. Verwachting tot den avond van 11 h'ov-! Zwakke tot matigen, later wellicht toe nemende Zuidoostelijke tot Zuidwestelpen j wind, betrokken of zwaarbewolkt met tijde lijke opklaring, waarschijnlijk eenige regen, iets zachter overdag. Temperatuur hedenmiddag 4 uur, 47 gn Fahrenheit. 11 Nov. Zon op 7.04, Zon onder 4.22, Lich op 4,52. i 12 Nov. Zon op 7.05, Zon ondcr"4.21. b'c" op 4.51. et 11 Nov. Hoogste waterstand in Katwya x-jg 12

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 2