Uit dö Omgeving Maison „LUXE"Brees,raat63 U Advertentiën. illGl) R.K. Diensihode, VERKOOPING Tuinland» Bloembollenland. Bouwterrein. Eiken- en Dennenbosschen Aan de Telefoon. Wat is de reden dat wij in Leiden zoo slecht van brandstoffen voorzien worden waarom die hooge prijcen? Is de gemeente Leiden een dorp gewor den? Of worden de derpen in dat opzicht boven steden gesteld? Te Waddingsveen j,.Y. wordt verstrekt voor de maand Novem ber 100 Kg. anthraciet of eierkolen, »100 Kg. steenkolen 100 Kg. bruinkolen, P/2 mud cokes, 400 turven voor 1 particulier, en dat alles goedkooper in prijs dan hier. Wie kan mij dat beantwoorden? kende pathologie aan de Rijksuniversiteit, alhier, en is voor het tijdvak van 1 Decem ber 191731 December 1918 als zoodanig benoemd M. D. Horst, arts, alhier. Door Z. D. II.-den Bisschop van Haarlem is benoemd tot kapelaan aan de parochie van O. L. Vr. Onbevlekt Ontvangen de welecrw. pater A. J. Lubeek, uit'h^t kloos ter der E.E. P.P.* Franciscanen te Nieuwe Nicdcrp. Door Z, D. H. den Bisschop van Haar lem is benoemd tot geestelijk adviseur van „De Jonge Garde" de weïeerw. heer G. D. van Emmerik. Zooals reeds in een onzer vorige hum mers vermeld, hoopt onze stadgenoot de heer J. B. Devilée, morgen (Zaterdag) den dag te herdenken waarop hij 60 jaren on afgebroken in dienstbetrekking is geweest bij#e firma A. H. J. Wijtenburg, tabaks en sigarenhandel aan den NieUwen Rijn alhier. Wij vertrouw'en, dat de talrijke clientèle van genoemde firma den trouwen winkelchef wel van hunne belangstelling zal doen blijken. De officieele feestavond zal plaats hebben Maandag 12 dezer, des avonds, in de Graanbeurs. Het Comité voor de brandstoffenvoorzie- ning der St. Jozef-gezellen-vereeniging hield Donderdag zijn 2e jaarvergadering. De voorzitter opende de talrijk bezochte vergadering, waarna de secretaris zijn jaarverslag uitbracht, waarin wordt gewe zen op de vele moeilijkheden, waarmede de vereeniging dit jaar te kampen heeft ge had. Heeft toch de coöperatie ,,Ons Doel" en de coöperatie Vooruit" dit jaar geen kans gezien, hun brandstof-vereeniging in «tand te houden, wij daarentegen hebben, ondanks alle moeilijkheden, het hoofd bo ven water weten te houden- en hebben onze leden dit jaar wederoni-van brandstoffen kunnen voorzien tegen een zij het ook niet grooten verminderden prijs. Dit jaarverslag wordt onder applaus goedge keurd. Uit het verslag van den penningmeester Wijkt, dat er een totaal bedrag aan spaar gelden is van f 2030.21, waarvan in den loop van liet jaar f40.17y2 werd terugbe taald. Dit bedrag werd bespaard door 104 leden. Op 1 Nov. 1916 telde de vereeniging 87 leden, zoodat het ledental stijgende is. De heer Van Cleef werd tot voorzitter ge kozen. Nu werd verkiezing gehouden voor de verdere functies van het bestuur, waar voor alle aftredende leden werden herko zen. Het bestuur is als volgt samengesteld: G. v. Cleef, voorzitter; G. Kleinhans, secre taris; W. Vorst, penningmeester; P. de Groot en Th. J. Werter commissarissen. Nu wei# door het bestuur gesproken over het goedkoop leveren van een of an der artikel door de vereeniging. Besloten werd een adhaesiebetuiging te zenden aan den minister, inzttke een adres van den middenstand om de verstrekking, van goed- koope sajet e. a. te laten geschieden door den winkelier als middènstander. Verder wordt nog besloten een vergoe ding te geven aan den huismeester der Gee. Vereeniging voor zijn belanglooze praesta- ties v oor onze brandstof-vereeniging. Bij de rondvraag merkt een der leden op, vooral te wijzen c»p de goede kwaliteit van de gelev erde brandstof en hiervoor den le verancier dank te brengen* De vergadering wordt met een woord van dank aan den aftredenden voorzitter, den heer L. Nijssen "gesloten. Door de gladheid van de straat, kwamen gisterenmiddag, ongeveer twee uur, twee paarden, voor een met steen beladen wa gen gespannen, op de Haarlemmerstraat te vallen. Met behulp van eenige omstan ders waren de beesten weer spoedig op de been. Zij hadden geen letsel bekomen. Al leen was de disselboom van den wagen ge broken, en liet tuig eenigszins beschadigd. Door de politie zijn dezen middag enkele woonwagens buiten de stad gebracht. HILLEGOM. R.-K. Kantoorbedienden-Vereeniging. Gisteravond vergaderde de afd. Hillegom van bovengenoemden Bond. De voorzitter opende de vergadering met gebed en heette allen welkom. De notulen werden voorge lezen (en goedgekeurd. Wegens den finan- cleelen toestand der kas werd besloten geen afgevaardigde naar de algemeene bondsvergadering te zenden. Medegedeeld werd, .dat over eenige weken een lid v an bet hoofdbestuur een redevoering voor de leden zal houden. Vervolgens werd een en ander betreffende tie distributie van schoe nen, zoolleer enz. ter kennis gebracht. Besproken werd, om bij de patroons aan te dringen op duurtetoeslag. Desbetref fende* circulaires zullen bij den Bond wor den aangevraagd >en in de volgende Ver gadering worden behandeld. Nog werd medegedeeld de oprichting van een steun-comité, ten doel hebbende bet kegelen en doen ophaken van gelden voor eventueele werkstakingen. Voor de staking der textielarbeiders te Tilburg wordt reeds flink opgehaald. De voorzitter verzocht den leden om hun geldelijken steun. Vervolgens deelde de voorzitter Hede, dat de volgende week een aanvang RÓrdt gemaakt met de bezorging der por tefeuilles. Hierna rondvraag en sluiting met gebod. NIEUWKOOP. Geslaagd. Dezer dagen behaalde de eerw. custer Odilo, hoofd der R. K. Meis jesschool alhier, in de wereld mej-. M. M. Prins, geboortig van Voorhout, de middel bare akte voor schoonschrijven. Wij wen- schen de bekwame en algemeen hoogge achte zuster geluk met dit succes. NNORDEN-NIEUWKOOP. L. T. B. Gisteren lïield de afdeeling Noorden-Nieuwkoop van den L. T. B., een vergadering van den vakgroep veehouders, in café Wed. Groenendijk te Noorden, waar als spreker was uitgenoodigd de heer H. Klaver van Alkmaar, voorzitter van den Vakbond Veehouders van den L. T. B., over het onderwerp: De werkwijze der zuivelfabrieken. In een rede van 1 y% uur zette dc heer Klaver op zeer vakkundige vvijöc'de werkwijze der verschillende Jypen fabrieken, als boterfabdek, kleine en groote kaasfabrieken en de z.g. zoet- erf condens- fabrieken uiteen. De verschillende voor- en nadeelen aan dc fabriekmatige zuivelbe reiding berden technisch behandeld. Na een zeer geanimeerde gedachtenwisseling werd een commissie benoemd, welke de zaak verder zal onderzoeken en leden cal trachten te winnen om, zoo de tijdsomstan digheden zulks toelaten, tot oprichting over te gaan. Van de rede van den heer Klaver zal nog een uitvoerig verslag worden opgenomen. RIJPWETERING. L. T. B. Gisteren vergaderde de L.T.B. in café Rustoord. De weleerw. heer Jonge- jan opende de vergadering met den Chris- telijken groet, gaf te verstaan dat degenen die op de vorige vergadering afwezig .wa ren zeer veel gemist hebbc-n en wees op tie noodzakelijkheid voor land- en tuinbou- ers om zich te vereenigen. De thans talrijk aanwezige veehouders traden allen toe als leden. Er werd over gegaan tot het verkiezen van een bestuur voor.deze groep. Na het verkiezen van no.g een bestuur voor de .gecombineerde groe pen, werd den leden medegedeeld dat nog dezen winter een cursus zal worden gege ten in boekhouden, voor het volgen waar van zich reeds een tiental leden opgaven, terwijl voor dc overige leden de gelegen heid om zich hiervoor aan te melden blijft opengesteld bij den voorzitter den heer Th. Straathof. Hierna werd de vergadering gesloten. SASSEN HE! Ma Heil. Mij. van Landbouw. Door de Holl. Mij. van Landbouw Oegstgeest en Omstreken, Noordwijk en Omstreken en den Diocesanenbond voor Land- en Tuin bouw werd in het café Schippers verga derd onder voorzitterschap van den heer J. Marbus te Sassenlieim, die na opening der vergadering het woord verleende aan den heer J. den Hertog te Oudahoorri, nis voorzitter van de te Gouda opgerichte coöp. exportslagerij voor Zuid-Holland, cm over deze zaak nader gegevens mede te deelen. Spr. deelde mede, dat deze coöp. slagerij is opgericht in navolging o.a. van Je Frie- sche, die reeds getoond heeft welke voor- deelen er te behalen zijn, die anders den boeren ontgaan en door speculanten wor den opgestreken. Nadat deze spreker nog verschillende vragen ha«l beantwoord, werd rijn tegen woordigheid elders verlangt, waarom deze met den voorzitter de vergadering verliet. De leiding werd nu genomen door den heer A. Verkleij, van Sassenheim, en de verdere bespreking gevoerd door den heer Van Dam. van Aarianderveen, den secre taris der coöp. exportslagerij. De heer K. Ham, jan Noordwijk, gaf hierop uitvoerige cijfers uit het jaarver slag van de Friesche exportslagerij, die het voordeel voor den veehouder en land bouwer scherp naar voren brachten, en voor welke bereidwillighed de voorzitter hem dankte. Nadat, van verschillende kanten de zaak bekeken was en ook de slachtplaats (ge meentelijk slachthuis te Leiden) besproken was, benevens alle dingen die van belang konden zijn goed ondeï de oogen waren gezien en ook de afgevaardigde naar de oprichtingsvergadering een woord a an aanbeveling had gesproken, werd gelegen heid gegeven tot het te eikenen van het re gister, waarvan door meerdere' aanwezi gen gebruik gemaakt werd. De voorzitter bracht hierop nog ter ken nis der aanwezigen, dat plaats en tijd bekend zal gemaakt worderi waar en w an neer het register ter teekening zal gelegd worden in Leiden, en ieder daartoe in 't algemeen belang anderen moet aanspo ren, en deed daarop de vergadering sluiten. Roomsche Agenda. ZONDAG. Alp hen. 7.30 uur. St. Jozef- zaal. Belangrijke vergadering R. K. Kiesvereeniging. Drin gende opkomst verzocht. MAANDAG. L e i d e n. 8.15 uur vergade ring Kleermakersgilde ,,St. Martinus" in Prediker, Janvos- sextsteeg. DINSDAG. Leiden, 8 uur. Verplichte ledenvergadering Ned. R.-K. Volksbond in Prediker. Spr. de heer Hooij, lid van het Cen traal Bestuur. Gemeentelijke Aankondigingen. UITGIFTE BONS. De Burgemeester der gemeente Leiden brengt ter algemeene kennis dat voor de week van Zaterdag 10 tot en met Vrijdag 16 November geldig worden verklaard: Bon no. C 83 voor 2 K.G. zandaardappe- len a 5Vè cent per K.G. Bon no. C 84 voor 2 K.G. zandaardappe- len a 5Vfc cent per K.G. Bon no. C 85 voor 1 K.G. zandaardappe- len ix cent per K.G» Ingezonden Mededeeiingen a 30 cent per regel. Byouterieën Goud Haarl.straat 93 Lederwaren Zilver Groote sorteering TASCHBEUGELS vanaf 60 cent tot f 2.70. Bon no. C 86 voor 1 ons rijst 14 cent per pond. Bon no. C 87 voor 1 ons zeep a 14 cent per pond. Bon no. C 88 voor ons vet 8 ct. p. ons. Klelaardappelen mogen volgens een van den minister van Landbouw, Nijverheid en Handel ontvangen bericht voorloopig niet worden gedistribueerd. Tusschenhand&lprijzen koffie. De Burgemeester der gemeente Leiden brengt ter algemeene kennis dat de Minis ter van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft bepaald: dat bet gestelde sub 2a de- eer beschikking wordt gelezen als volgt: dat vorenstaande tusschenhandelprijzen zijn gesteld met inbegrip van distributie- kosten, levering franco station van be stemming, spoor, boot of- laatste veer, en emballage voor zoover deze emballage niet bestaat uit jute-zakken. Runrtvteesch. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van de ingezetenen, dat tot nader bericht geen goedkoop rundvleesch aan het Openbaar Slachthuis verkrijgbaar wordt gesteld. Persone>ife belasting. Burgemeesters en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat een aanvulling van de lijst, vermeldende de in richtingen van Weldadigheid, tot genezing of verpleging van zieken of gebrekkigen en de inrichtingen tot algemeen nut door ze delijke lichamen, vereenigingn in het bezit van rechtspersoonlijkheid of stichtingen, bedoeld bij artikel 4 2 der Wet tot rege ling der Personeele Belasting, voor een ieder ter Secretarie dezer gemeente ter in zage is nedergelgd. Door B. en W. van Leiden is vergunning verleend aan de firma P. Fontein en Zo nen tot het uitbreiden van de tras- en gips- fabriek in het perceel Haven no. 56. Burgerlijke Stand. Acaciemienieuws. LEIDEN. Met gunstig gevolg afgelegd 'het. doctoraal examen in de rechten door de heeren H. C. Hintzen (Rotterdam) en J. A. C. M. Leesberg (Katwijk a. d. Rijn); doctoraal examen geneeskunde de heer J. J. dc Jong (Ginnekcn bij Breda). De Geneeskundige Staatscommissie be vorderde heden tot arts den heer G. J. J. van Berckel (Delft); tot semi-arts den heer J. A. H. van den Berg (Leiden). Geslaagd voor het candidaatsexamen in de rechten mej. M. D. Sluimer (Den Haag). Faillissementen. Opgeheven: A. B. Boon, schoenmaker, te Woerden. Laatste berichten. NOORDWIJK ER HO UT. Geboren: Geertrui da M., d. van F. Meeuwenoord en M. Boelhouwer. Casper A., z. van C. van Soere* en D. Rodenhuis. Jacobus J., z. van A. van Haaster en A. Verdegaal. Elizabeth M., d. van J. v. Dijk en P. M. v. Maris, Gerardus P. A., z. van G. J. Warmerdam en G. M. Oos- terwijk. Ondertrouwd: A. Meijer 30 j. en C. P. de Haas 21 j. te Noordwijk. II. v. d. Linde 22 j. en J. C. v. d. Lelie 18 j. J. Ban 25 j. en M. H. van Rijif 20 j. te s-Gravenhage. D. Marijnes 29 j. te Noordwijk en A. G. M. Wallemburg 25 j. Overleden: D. Kaptijn 68 j. C. H. Schürman 82 j. te 's-Gravenhage. Financieele Berichten. De staatsgreep in Rusland. ST. PETERSBURG, 7 November. Trotz- ky, voorzitter van de sowiet, heeft in de laatste vergadering van de maximalisten verklaard, dat er maatregelen zijn geno men- om buitensporigheden te voorkomen. De militie had order plunderaars gevan gen te nemen. Trotszky deelde voorts mede dat nagenoeg alle troepen, behalve de „ge schifte" bataljons en de kadetten, op de hand van de maximalisten zijn; er zijn machinegeweren op de daken geplaatst. Op bevel van de maximalisten had de kruiser „Aurora" de bevelen van de regeering om uit te varen niet gehoorzaamd en lag nu ten anker bij de Nikolaasbrug. Naar alle regimenten, in de buurt van de hoofdstad gelegen, was draadloos geseind om regee- ringstroépen te beletten naar St. Peters burg op te rukken. De vertegenwoordigers van het vijfde le ger betuigden daarop dat het vijfde leger de maximalisten eou steunen. De .z.g. roode garde te St.* Petersburg is tot de tanden gewapend. Het maximali^isohe militaire revolutio naire comité heeft een oproep tot de bevol king in de hoofdstad gericht om te verhin deren dat „de contra-revolutie haar misda dig hoofd opsteekt" en „den aanhang van het Kornilowismc mobiliseert." LONDEN, 9 Nov. Uit Petrograd wordt d.d. 7 dezer geseind: Kort na zes uur deden dc troepen van de Soviet, aan welks hoofd de bemanning van de-n kruiser „Aurora" zidh gesteld hadden, een aanval óp het Winterpaleis, dat met granaten werd bestookt en dat blijkbaar de laatste sterkte was, die de voorloopigc regeering in de stad nog in handen had. In de aan het paleis gren zende straten en pleinen werd den gehee- len nacht een Onafgebroken beschieting uit machinegeweren onderhouden. Het paleis wordt verdedigd door troepen van het voorloopig bewind (jünta-troops), die liet vuur met kracht beantwoordden. Te middernacht duurde de strijd nog voort; men zag gepantserde auto's van de Soviet aansnorren en A-oor de paleispoor ten zwenken, om een gevechtspositie in te nemen; onderwijl zag men het flitsen van de springende granaten uit de kanonnen van de kruisers. In andere stadsgedeelten werd slechts af en toe geschoten. De troepen van de Soviet treffen alle «maatregelen voor de veiligheid van het publiek, dat bevel had gekregen, thuis te blijven» Medegedeeld door de firma Leo Ruijgrok. Amsterdamsclie Beurs. Officieele Prijscourant. 21/a Gert. Nederland 3 5 o/0 Obl. 5 Ned.-Indië 5 Amsterdam 5 Rotterdam 5 Haarlem 4i/o Leiden 1914 4 B 1911 o/0 1S96 5 Oostenrijk 1868 4 o/0 B Jan.-Juli. 41/2 Iwang Dombr. Sp.'Sl 5 Nicolai Spoor 67/69. o/0 Rusl. 6de em. '94 o/0 Gr. Russ. Sp. '30 o/0 Mexico le, 2e, 3e, 4e Serie Gew. aand. Peru. Pref. Peru Gecons. Holl. Petrol. Koniukl. Petrol. Orion Petrol._ Amsterd. Deli Ainsterd. Lang Katgew idem pref. Deli Batavia. Deli Culjuur. Deli-Mij Medan Tabak Rotterdam Deli Senembah Amsterdam Rubber Deli Batavia Rubber Nederl. Rubber Serbad jadi Sum. Rubber Holl. Amerika lijn aand. idem eert. Kon. Holl. Lloyd Kou. Ned. Stoomboot. Kon. Paketvaart Rotterdam. Lloyd Stoomv. Mij; Nederland Ned. Scheepv. Unie Stoomv. Mij. Oostzee Vrachtv. Mij. Bothnia. Holl. IJz. Sp. Mij. aand. Ned. Staatssp. Mij. Amer. Hide Leather Amer. Smelting Ref. Anaconda copper Atch. Topcka Car. Foundry Central Leather Denver Rio Erie Kans. City South, comm. idem pref. Marine Comm. idem pref. idem afg. cert, Missouri K. T. Mexican Nat. 2e pref. Pittsburgh Coal. Southern Railway Steel corp. Union Pacific United Cigar. Maxwell aand. idem incomeb. idem restant bew Koers van het geld Prolongatie 4 pCt. ssel note erin gen (Amsterdam). V.K. O.K. 6IV4 61 713/4 713/4 lüOVs 1005/g 100 100 1043/s 1043/g 100 100 102 IOOV4 941/0 941/2 Z 37 37 551/g 55 44 48 42 3S 25 25 73/4 73A "95/IG 216 220 559 560 77 77 216 2291/2 2621/2 2021/2 439 I821/2 185 510 510 217 220 265 5843/4 584 230 230 178 1251/4 125 310 418 4121/a 387 382 186 185 263 262 278 2751/a 23JK 225 230 233 233 J.3° 442 %.0 90 90 92 92 53 021/4 80 1343/4 1321/4 93 671/4 67 78 78 9Vs 9V2 191/2 191/2 181/a ISV2 53 32 30-Vs 101 98 86 51/2 51/2 8Va 8V2 40 40 241/2 24 973/a 955/H 125 125 41 351/2 Sol/a 451/2 94 451/2 Zicht. Tonden Parijs Berlijn Zwitserland Ween en Kopenhagen Stockholm f 10.80 39.70 32.— 51.50 39.90 80.90 95.50 Marktberichten UITHOORN, 9 Nov. Kaas. Heden aange voerd 30 partijen, prijs Goudscbekaas, lc soort f 2c soort fzwaardere f fRijksmerk f Handel geen. LEEUWARDEN, 9 Nov. Boter. Aange" voerd Fabrieksboter /3 /6 vat. Prijs f 3,14 tot f 3.25 tonder consent. Notee ring der Commissie le kw. Fabrieksboter f 0.00 per K.G. zonder consent. Voor de Vereen, van Boter- en Kaashandelaren in Friesland: le soort Fabrieksboter f000. Knas. Aanvoer 424S0 K.G. Nagelkaas f f 63. Handel zeer vlug. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 9 Nov. 1917, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bill. Hoogste barometerstand: Boven 760 Zuid- Duitschland Laagste barometerstand: 743.7, Helder. Verwachting tot den avond van 10 Nov.: Matige, tot krachtige, Zuidelijke tot Wes telijke wind, betrokken of zwaarbewolkt met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk regenbuien. Dezeldc temperatuur. Temperatuur hedenmiddag 4 uur, 49 gr. Fahrenheit. 10 Nov. Zou op 7.03, Zon onder 4.23, Licht op 4,53. Hoogste waterstand in Katwijk 30 Nov..0. LEIDEN 9 Nov. Veemarkt: Aangevoerd 1 paarden f325 a f ,0 Veulens f 000 af 000, 7 stieren f120 a f 500, 41 kalf- en melk koeien f250 a f365, 861 varekoeien f125 a f290, (schoon a.d. haak), 227 vette ossen en koeien f 150 a f 405, per kilo f 0,90 a f 1.26 395graskulveren f 35 a f 65,31 kalveren (vette) f30 a f 140, per kilo f 0,95 a f 1,25,-24 kalveren (nuchtere) l'7 a f 12, 304 schapen (vette) f 22 a f55, per kiloO.58 af0,68, 1215 schapen (weide) f18.a 1'35.226 varkens (magere), f10 a 1'60, per kilo f0,a f,273 biggen f 1.00 a f4.S bokken of geiten f3.— a f14, Lammezen (vette jarige) 000 f 0 a f 00 per K.G. levend gewicht. Ter markt aangevoerd: 1531 Runderen; 55 Kalveren; 1519 Schapen en 0C Geen Handel. Kaas. Aangevoerd 46 partijen. Besteed werd voor: le soort Goudsche kaas van f tot ft2e soort Goudsche kaas van f tot f—le soort Leidsche kaas van f63, tot f65,2e soort Leidsche kaas f 5S,tot f62;Alles per 50 K.G). Aan de stadswaag gewogen: 26 partijen, 1116 stuks -kaas, wegende 8295 Kg. Handel voor Goudsche kaas geen. Leidsche matig GOUDA, 8 Nov. Kaas. Aangevoerd partijen. Handelle oual fa f 2c qual f 00 a f 00, Zwaardere fGestem pelde faf 00.00. Boter. Redelijke aanvoer. Handel traag. Weiboter f 1.35—1,50. Goeboter f 1,50—1,75. Eiereii. Prijzen per 100 stuks f18,0020,00. Vee. Melkvee: weinig aanvoer, handel en prijzen traag; vette varkens, weinig aanvoer, handel matig, 5261 ct. per V2 Kg* minder gewicht f 0.30—f 0.45, p. V2 magere biggen, redelijke aanvoer, handel gewoon, 40—70 ct., per week, vette schapen, goede aanvoer, handel vlug, f25 a f86, lammeren, redel. aanyoer, handel matig, f17 a f24 nuchtere kalveren, redelijke aanvoer, handel vlug, f 14 a f18, graskalveren, red. aan voer, handel vlug, f40 a f70, l'okkalveren f18 a f30. Den 14en Nov. a.s. Q hopen onze geliefde Q q Ouders q Q MARTINUS AKERBOOM Q D cn, D Q WILHELMINA VAN KLINK Q n den dag hunner 40-j,avige n if Ecbtvereenigiug te ge- denken. (j Hunne dankbare D Q Kinderen. Q 0 Roei.ofakekdsveen, n P7 Nov. 1917. 3942 q aaannaaaan Een gevraagd. F. L. WENNING, Breestr. No. 175. 3901 Er biedt zich aan een R.K. Dienstbode. Brieven en referentiën bij G. OTTO, Agent van .,De Leidsche Courant" te Langeraar onder No. 8940. GEVRAAGD 3963 goed kunnende werken, zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden, voor dag of dag en nacht, tegen hoog loon. Adres bureau van dit blad. Dienstbetrekking gezocht voor ccn Meisje van 17 jaar. Adres: P. VAN RIJN, Noordw(jkerweg, Katwijk a/d. Rijn. 3926 Openbare Notaris BINNENDIJK te NOORDWIJK, zal op Woensdag 14 November, PUBLIEK VERKOOPEN, te Noordwijfcerhout, in Café HENSBERGEN, 's voormiddags half elf, 27 Hectaren uitmuntend zeer gunstig gelegen Jpngs den Kerkweg en Gooyweg te Noordwijkerhout, nabij het station Piet-Gijzen- brug, in 31 perceelen. De Eiken- en Dennenbos schen zijn tevens door de hooge, droge en gezonde ligging uit muntend gelegen voor groot Herstellingsoord of Sanatorium Notitie met kaart op aanvraag verkrijgbaar.

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 3