Deuffdje Keiner von Euch darf fehlen, wenn es gilt, Deutschlands Zukunft zu sichern Zeichnet die 7. Kriegsanleihe Ingezonden stukken. RECHTZAKEN. Uit de Omgeving maar, 'de jonge vi'ouw J. G., uit Medem- blik. Zij hadden elkander toevallig ont moest en waren toen samen op roof uit gegaan. Na een inbraak in het tenten kamp te Bergen werd een bezoek gebracht aan een onbewoonde villa te Egmond, waar zij niets van hun gading hebben ge vonden. Uit het tentenkamp hadden zij in hoofdzaak eetwaren gestolen. Zaterdag- nocht braken zij in Krimhilda in. Zij leg den iboiden eern volledige bekentenis af. 40,000 paar echoenen. Het Rijksdistri- IbuliekantooT heeft vastgesteld, dat in een pakhuis in de Uilenburgerstraat (te Am sterdam 40,000 paar schoenen zijn opge slagen. Gewetensgeld. Ingekomen 78 zendin gen, waaronder van f 6500, f 1920, f 1048, f450, f4137, f8600 en f7150. Gestoken. Door de Haagsche politie werd aan een der politiebureaux aange bracht een 23-jarige landstorm soldaat uit Noordwijk, met verlof te 's-Graven hage vertoevende, die verschillende steek en smijwonden had bekomen. Na een in gesteld onderzoek werd door de politie aangehouden een 27-jarige pakhuisknecht, wonende te 's-Gravenhage, die verdacht wordt de mishandeling te hebben gepleegd. De verdachte, die bekend heeft, is ter be schikking van de justitie gesteld. Er blijkt, naar gemeld wordt, geen vrjes te bestaan voor het leven van den gewonde. Over de grens gekomen. In Ge afge- loopen week zijn uit de ridhting Aken 14 uit Duitsehland ontvluchte Russische sol daten en één Engelschman in het zuiden van Limburg over de grens gekomen. Te Maastricht kwamen in de afge- loopen week slechts twee Fransche krijgs gevangenen (burgei's) aan. Brand in een postkantoor. Zaterdag nacht te 4 /uur brak door onbekende oor zaak brand uit in het postkantoor te Goes. Het diuurde eenigen tijd vóór men er in slaagde binnen het gebouw te komen. Daarna kon het vuur spoedig gedoofd worden. Een laktafel en eenige postzak ken met brieven zijn in de vlammen op gegaan. De Amsterdamsche inktwerper ontdekt? Aan de s Hertogenb. Crt." wordt ge schreven: Dezer dagen las men in de dag bladen, dat te Amsterdam wederom een inktwerper zijn snoodelijk 'bedrijf had uit geoefend door een damestoiletje te be smeuren. Reeds vele jaren lang heeft men derge lijke berichten van tijd tot tijd vermeld gezien en wie zal kunnen nagaan, hoeveel moeite de Amsterdamsche recherche heeft gedaan en hoeveel uren zij heeft besleed: om den dader te ontdekken? Wanneer zij echter haar archief eens zoude willen na pluizen, zou zij tot de ontdekking komen, dat de gevallen steeds op denzelfden tijd van het jaar voorkwamen, en dit tijdperk overeenkomt met den tijd, waarop de vruchten van den vlierboom (Sambusus nigra) tot Rijpheid komen. Het sop dezer zwarte bessen is donker van kleur en neemt in de maag der vogels een nog donkerder kleur aan, tot zwart toe. Wan neer nu dames onder de boom-en wande lend ongemerkt door de uitwerpselen Gier vogels worden besprenkeld, komen zij niet op de gedachte, dat haar vijand zich in hoogere sferen heeft opgehouden. On der de vogels, die zich met de bessen der vlierboomen voeden, kunnen op de eerste plaats de lijstersoorten genoemd worden. Brand. Gistel-morgen brak brand uit in het ketelhuis van de dekenfabriek dei- firma A. Pessers van Zuylen te Tilburg, doordat vonken vuur van brandend mae- tenhout uit den ketel overgesprongen wa ren op hout dat voor den ketel lag opge stapeld'. Het ketelhuis brandde uit en het Gak stortte in. Het vuur werd met drie slangen top de waterleiding gebluischt. As surantie dekt de schade. •Naar de firma mededeelt, hoopt zij bin nen drie of vier diagen het werk te kun nen hervatten. Te Reusel brandde door onbekende ooi-zaak af een gedeelte van het woonhuis van den winkelier van H. Assurantie dekt de schade. Looddieven. Te düelft werd1 door de politie een tweetal werklieden gearres teerd, verdacht van diefstal van ongeveer 1000 K.G. daklood van fabrieken, parti culiere woningen en rijksgebouwen. Inbraak. Te Odijk (Utr.) is in de Herv. pastorie ingebroken; f 160 eigendom van de afdeeling van het Groene Kruis, benevens eenige sieraden, worden vermist De tuin der pastorie grenst aan den Krommen Rijn. Men vermoedt, dat de in brekerfis) per bootje is aangekomen. De politie doet onderzoek. Gerold. Niet ver van Utrecht consta teerde een reiziger, dat hem een porte feuille, inhoudende een kilometerboekje, vier bankbiljetten van f 100 en een van f300 ontrold waren, terwijl hij de porte feuille nog even te voren in de handen had gehad. Bij aankomst te Utrecht wer den alle mede-inzittenden der coupé ge fouilleerd. Zonder resultaat evenwel. Inbraak. Vermoedelijk door het uit breken van een kuit aan de achterzijde van het huis, heeft men zich Zondagmid dag toegang verschaft tot de woning van den heer H. Nijgh Jzn., directeur der „.Nieuwe Rott. Crt." aan de Westersingel te Rotterdam. De heer N. vertoeft op het oogerVblik in Engeland en ook de verdere familie was afwezig. Een survéiMeerende agent van poitie zag te 5 uur de deur open staan. Bij onderzoek Week dat alle kasten waren opiengebroken en alles door de ongenoode gasten overhoop was gehaald. De inmid dels thuiskomende dienstbode kon niet opgeven wat vermist wordt. Mevr. N., die elders bij familie vertoeft, is telegra fisch top de hoogte gesteld! en haar is ver zocht ,over te komen. Pomade-,,ersatz1''. Een onderwijzeres behandelt in de klas het versje: „Duifje strijkt zijn veertjes glad.'' Onderwijze res vraagt: „Waarmee"doet het duifje dat wel?" Geen antwoord. „Kom, Jantje", luidt de aanmoediging, „weet jij het niet?" Jantje vermant zich en zegf: „Met een bout." „Wel nee! Waarme strijkt je moeder 'e morgens jou hanen dan glad?" „Met spuug!" KERKNIEUWS. „Maar wat is dat onder zocveferi?" Jo. 6 9. De schitterende opbrengst onzer inza meling voor de arme nieuwe parochiën, waardoor de maand September zoo ver boven al haar voorgangers uitsteekt, mag niet onopgemerkt voorbijgaan. De vorste lijke giften, die „Sint Bavo" heeft ven- méld, de rijke jaarlijksche, halfjaarlijk- sche, driemaandelijksche bijdragen, wel ke dit weekblad in gTOoten getale aankon digde, verdienen een bijzonder woord van dank, hetwelk bij deze in alle oprechtheid en eenvoud wordt uitgesproken. En nu wij toch over ons liefdewerk spre ken, moge hier een plaats vinden het oor deel van een zeer belangstellend! vriend en ijverig begunstiger onzer inzameling. Toen wij hem lieten zien, welk een onge dacht groote som deze inschrijving iedere week weer opbrengt, kwam het helaas al te ware woord van jijn lippen, dat wij hierboven schreven: „Maar wat is dit onder zoo velen....?" Helaas, 't is zoo! Veel, ongedacht veel, bracht de milddadigheid van honderden gevers reeds bijeen: maar deze groote som staat toch niet in verhouding tot de ontzettende behoeften van zooveel arme, ja, echt-arme, d. i. hulpbehoevende nieu we parochiën.... Toch, eerlijk gezegd, al werkte op het eerste oogenblik zijn opmerking wel wat ontnuchterend, lang duurde onze ont steltenis niet. Want dit woord was im mers een toespeling op e>en der grootste bewijzen van Christus wonderdadige edel moedigheid? Die vraag van Andreas werd immers de aanleiding tot het wonder der broodvermenigvuldiging? En daarom zeggen ook wij, na zooveel gifben dankbaar ontvangen te hebben, dien heiligen Andreas na: Maar wat is dit on der zoovelen?" En met die vraag durven wij nogmaals ons goede werk aanbevelen aan het God delijk Hart, vast vertrouwend, dat Het om wille van de duizenden, die geestelijke aj^ijze zoo van noode Webben, d<e giften die wij reeds ontvingen, zal verveelvoudigen door nog duizenden zijner vereerders de goede ingeving te schenken onze arme parochiën mild en geregeld te gedenken. Giften en vooral jaarlijksche bij dragen, ontvangt met groote dankbaarheid de redactie van „Sint Bavo", Huize „Bij dorp", Voorschoten. Th. M. P. BEKKERS, Rector. Het nieuwe wetboek. Daar over de juiste uitlegging der voor schriften van den nieuwen codex van het canoniek recht vaak twijfel is ontstaan, heeft de H. Vader door een motu proprio, een bijzondere commissie van kardinalen en consultoren ingesteld, die tot taak heeft, dc betreffende voorschriften uit te leggen en de twijfels op te lossen. Gelijk men weet, is in den nieuwen codex van het canoniek recht bepaald, dat het feest van den H. Joseph, op 19 Maart, voortaan weer tot de geboden feestdagen zal behooren. Daar de codex echter eerst met Pinksteren 1918 van kracht wordt, en het feest van den H. Joseph vóór Pinksteren valt, heeft de Paus op verzoek van talrijke beschoppen bepaald, dat reeds in het jaar 1918 de St. Joseph-dag een geboden feest dag zal zijn. „Msbd." Pastoor van Swaeten Naar we vernemen is de Zeereerw. heer Th. P. van Swieten, pastoor te Heer-Hugo- waard (N.-H). gisteren plotseling overle den. „Msbd/- STADSNIEUWS. R. K. D. Vrouwenbond. Regen en wind trotseerend, waren gis teravond zeer vele leden en niet-leden van den Roonuschcn Vrouwenbond getogen naai' Ge Stadsgehoorzaal, om daar een rede te hooren van den bekenden pater Borro- maeus. De ruime foyer was geheel bezet met be langstellenden; 't was hier inderdaad een bijeenkomst uit alle rangen en standen -van Leiden's Katholieke vrouwen! Aanwezig was ook de geest, adviseur, de zeereerw. heer pastoor A. J. M. Haf- kenscheid. De presidente, mej. R. Dries- sen, opende de vergadering, waarna de secretaresse, mej. J. Noordman, de notulen las. Vervolgens deed de presidente eenige mededeelingen betreffende den Studiekring te 's-Gravenhage, waarvan later meer bij zonderheden zullen worden bekend ge maakt. Ook zal te 's-Gravenhage door pa ter Molkenboetr een cunsus in Ge kunst geschiedenis worden gegeven, waarvan door alle leden van den Vrouwenbond <te eerste les op Maandag 15 October koste loos zal kunnen worden bijgewoond. Pater Borromaeus de Greeve besteeg daarna onder applaus den katheder. De Kathoieke vrouwen en meisjes van Leiden, aldus spr., zijn hier bijeengekomen om te beraadslagen, of er iets moet en kan wor den gedaan tegen de hedendaagsche zeden- ontaarding. Deze vergadering is bedoeld als een protest - en als een propaganda- vergadering.. Een protestvergadering tegen de zeden-ontaarding, waarbij de vrouw vooral is betrokken als slachtoffer en, helaas, ook als schuldige. Tevens zal deze vergadering zijn een oproep aan alle vrou wen en meisjes om dat protest te uiten in een daad, om zich n.l. aan te sluiten in de vereeniging „Voor Eer en Deugd" of „Vrouweneer". In naam van haar eer als vrouw en uit kracht van haar liefde als moeder moet in de ziel van de vrouw een protest oprijzen tegen het hedendaagsche «edenbederf. Wij hebben een vaste zedewet, in tegen stelling met ander©- en nietedenkenden. In de verhouding van iedere handeling tot den wil van God ligt de grond der ziedelijkheld van die handeling. De leer der Katholieke Kerk over het geslachtsle ven en over het huwelijk is voor een Ka tholiek de maatstaf over het. afl of niet zedelijk-zijn. De publieke onzedelijkheid, flaneerend langs de straten en brutaal staande op de pleinen, tracht de gevaren voor zonde te vergroot en, de ergernissen te verbreiden, de gelegenheden tot zonde op te dringen. Het moderne heidendom grijpt de heilig heid van het huwelijk aan. en maakt zoo de vrouw tot een slavin. De theorieën van het moderne heidendom storten nu millioe nen levens neer op de ©lagvelden; diezelfde theorieën hebben aan millioenen schepse len het leven geweigerd. De echtscheidin gen in Nederland bedroegen in 1905 755, in 1914 1110; in het bisdom Haarlem wor den in één jaar 2700 'gemengde huwelijken gesloten, waarvan slechts 400 met dispen satie. Spr. toont aan hoe vol de wereld is van gevaren voor zonde. Tooneel en bioscoop zijn -leerscholen van zedenbederf. Op fees ten en partijen is een toilet des te meer „pekieed" naarmate het ongekleed is! Het eerste protest tegen de hedendaag sche zedenontaarding is het protest der vrouw uit naam van de heiligheid van het huwelijk. Het protest tegen het moderne zedenbe derf stijgt ook op uit de kracht der moe derliefde. De publieke onzedelijkheid legt bet er op aan, aan millioenen schepselen het leven te onthouden fen, als het leven er is, wil het dit bederven. De publieke onze delijkheid wil het kind ontgroenen door het te bederven. Plaatwerken in sigaretten kokers en cacaodoosjes hebben het kenne lijk doel de eerbaarheid te ontrooven. In uitstalkasten en op prentbriefkaarten zijn afbeeldingen aangebracht met satanische bedoelingen. Hel werelcfsche gedoe i-s de hofdame der publieke onredelijkheid. Dat wereldsche gedoe organiseert kinderbals, die spr. belachelijk èn verderfelijk noemt. Spr. maarrt aan tot voorzichtigheid inzake de padvinderij, de coëducatie, de lectuur in huiö. In naam van het kind moet er weer klinken een pro-test tegen de openbare on zedelijkheid. Spr. wijöt op de dwaze bewering, dat de onzedelijkheid een uitvloeisel zou zijn van de beschaving! Ook de kunst kan niet aamengaan met de onzedelijkheid de kunst, die de zienstea- i* van Gods heilig beid en de zangster van God© schoonheid! De oorzaken van het zedenbederf zijn het ongeloof, hiet weel del even en de gods dienstige verslapping-. Ieder op zichzelf moet tegen het zeden bederf strijden, maar ook moet dit ge schieden openlijk, georganiseerd. Om dien persoonlijken istrijd met succes te kunnen etrijdén, beveelt spr., op gezag dei' Pausen, de Derde Orde aan. Voor den openlijken strijd is de aangewezen vereeniging „Voor Eer en Deugd", voor de mannen „Man- nenadel", voor de vrouwen „Vrouweneer" Wij' zullen bet katholiek fatsoen stellen tegenover het mondain gedoe; wij zullen ei-schen, dat op onze Roomsehe partijen geen decolleté's worden gedragen; wij zullen eischen, diat de koningin der mode met onze beginsele-n rekening houdt; de wereld duldt op de straten <niet de mon nikspij, wij eullen in ons gezelschap niet dulden de vrouwen in mondaine klee ding; wij kullen op onze bijeenkomsten niet dulden de dansen, die bekend zijn ais slecht. De redenaar bespreekt |nu het reglement van de vereeniging „Vrouweneer" en be spreekt meer uitvoerig de bepalingen be treffende de kleeddng en bet dansen. Wat de -Meeding betreft wijst spr. erop, dat de mode staat onder dwang van ge- wetenlooze teekenaars, geldspeeulanten van modehuizen, perverse individuen. Vele Roomsehe vrouwen willen maar niet inzien, dat die wereldsche irncde zoo ver derfelijk werkt. Maar, met priestergezag omkleed, verklaart spr. het, dat die kleed ij een ergernis en een aanleiding tot zonde is voor velen. Wat het dansen betreft, zegt spr. o. m., dat dit niet altijd verkeerd is, als het ge matigd is in "tijd en uur en geregeld wat betreft de personen. Maar er zijn slechte dansen: de Tango, Furiana, One step, Two step. Deze moet een katholiek «veraf schuwen. Ook het goede, wat er In zou zijn, mag hij niet overnemen, omdat het dan zoo gemakkelijk wordt en zoo verlei delijk het slechte er bij te leeron. Die dan sen mogen nooit geduld worden op de balboekjes van partijen, waaraan katho lieken deelnemen. Terwijl pater De Greeve vervolgens nog eenige bezwaren tegen het lidmaatschap van „Vrouweneer" weerlegde, gingen de dames van het bestuur rond, om leden voor de vereeniging aan te werven. Het resul taat was, dat 150 personen zich als lid op gaven. Een verblijdend resultaat inder daad! Pater de Greeve sloot hierna de bij eenkomst met den wensch, dat de avond moge gestrekt hebben tot eere van de On bevlekte Maagd en Moeder Gods. De Vrouwenbond mag met trots terug zien op deze vergadering, die een heerlijk succes is geweest voor der vrouwen Room sehe actie. De vele aanwezigen zullen met genoegen en met vrucht terugdenken aan de rede van pater Borromaeus, naar den vorm eoo schoon en litterair-verzorgd, naar den inhoud gegrepen uit- het werke lijke dagelijksche leven, overstraald door het zuivere en alles-doordringende zonne licht der ware katholieke zedeleer! Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Mijnheer de Redacteur! Hoewel het ingeeonden stuk in uw num mer van 6 October van een brandstoffen- bandelaar vermoedelijk een persoonlijke uiting is en niet een weerlegging zal zijn van de vereeniging van brandstoffenhan delaren, lijkt mij beantwoording wel ge- wenscht, opdat het publiek geen onjuiste opvatting zal krijgen van de aangenomen motie. Onwillekeurig moest ook ik glimlachen om de schijnbare onnoozelheid van bedoel den brandstoffenbandelaar en de gedach ten dier vergaderden blijken verder te zijn gegaan dan de gedachten der heeren, bij de brandstoffenhandelaarsvereeniging aan gesloten. Immers, met geen enkel woord is geprotesteerd tegen contante betaling en de geheele, waarschijnlijk wel gegron de, klacht over den toestand dier hande laars kon gevoegelijk achterwege zijn ge bleven. De zaak is niet, dat contante betaling ge- eischt wordt, iets waarmede we wel in stemmen, doch dat vooruitbeta ling geëischt wordt bij bestelling, waarbij dan nog gezegd wordt, dat men, bij niet vlugge bediening, niet moet kla gen doch rustig afwachten. Vooruitbeta ling dus van dit artikel, terwijl men niet weet, welke waar en wanneer te ontvan gen: 'niet oyertuigd «zijn van hoeveelheid en kwaliteit en toch zijn geld deponeeren Iets wat toch zeker in geen enkele handel usance is. Het door de arbeiders met veel moeite bijeengegaarde en gedeponeerde geld kan misschien dan 14 dagen onder be rusting der handelaars zijn, alvorens brandstoffen bezorgd worden. En wat te doen, wanneer de juiste maat niet gege ven wordt, wanneer kwaliteit niets lijkt, wat ook al gebeurd is bij vorige regelingen. Hot is voor ieder weldenkend mensch om te glimlachen over dc zeer slimme handel wijze van de handelaars. Men eische kort om contante betaling bij bezorging, wat billijk is, en schaffe af genoemde hatelijke regeling. Dat men bij de bezorging wel eens iemand niet thuis zal treffen, spreekt, doch zouden de handelaren nu werkelijk onzen arbeiders of hun vrouwen, huisarrest wil- len bezorgen, afgescheiden van de finan- cieele schade, om te wachten op den brn stoffenhandelaar.Laten deze den dag, bt5 |l(j vens voor of na den middag, bij bestel)) - vaststellen voor bezorging, dan beho*» die 20 cents extra-bezorgkosten niet bt? kend te worden en wordt ook voorkonn dat bij niet onmiddellijk postvatten aan deur rechtsomkeer wordt gemaakt om tweede bezorgloon te verdienen. Een troost, dat genoemde annonce is, - plaatst met toestemming van het brat, nsl stoffenbureau is een ceer schrale trooel. ci" dit juist, dan is het een bewijs, dat dc lei) 'fi; van dit bureau niet op de hoogte zijn t de toestanden onder dè volksklasse en tegenwoordiging dier klasse in een der Se' lijke regeling gewenscht waren geweest Na 4 of 5 dagen denkens zijn onze ho den nog niet voor deze zaak afgekoeld handhaven we onze meeningen. Een dier heethoofdige Een smid-docter! Tegen een /amid uit Middelburg, die a pp onontwikkelde personen drankjes kocht, werd voor het kantongerecht aldi f 100 boete, subsidiair 50 dagen hecht/ gevorderd wegens het /onbevoegd' uito ja n»en der geneeskunde. De ambtenaar het O. M. schetste in zijn requisitoir gevaar, dat deze man heeft kunnen weegbrengen en aeide, dat het zeker iemand geldt, die met de macht tot nezen geboren wordt en voor welke gorie van mensch en de Staat scomim tot wijziging van een wet op de gieni rt' kunde is ingesteld. De zaak Schroder. Voor het Bossche gerechtshof dit geisteren de zaak van J. C. Schrik hoofdredacteur van „De Xeleora&f'\ schuldigd van overtreding van art. van het W. v. Straf., n.l. het in geval een oorlog, waarin Nederland niet trokken is, opzettelijk verrichten van handeling,, waardoor de onzijdigheid den Nederlandschen staat in gevaar vt gebracht, in rasu het doen opnemen De Telegraaf" van 16 Juni 1915 van onderschrift op een ingezonden stuk, welk onderschrift o.a. voorkwam de snede: „In het centrum van Europa vinden zich een troep gewetenlooze 6cl ken. die den oorlog veroorzaakt hebh Tegen kwart vóór elf nam Ge beha ling der azak een aznvang. •Het Hof was als volgt samengesl president Mr. Duynstee; raadsheer en procureur-generaal Mr. Cnopius. Mr. Schade van Westrum en Mr. Grab Nadat de president aan beklaagde 4e: verklaringen voor de 4e Kamer d'er n bank te Amsterdam heeft, -voorgelezen, woordt beklaagde, dat hij (bij die vei ringen blijft, evenals bij die, welke bij de behandeling £er zaak.in hoogen etantie heeft afgelegd. De president: TTïst u, of veronderei u, dat uw daad in strijd/was mei etrikte neutraliteit? Beklaagde: Neen: De president: En u had ook niet bedoeling om de neutraffifft te schei» Beklaagde: Ook niet. De procureur-generaal, mr. Cnopius, gint met er op te wijzen, dat bcklaa Schroder met cijn zaak een heele rond heeft moeten maken, voor deze zaak ei lijk haar beëindiging kan vinden. Spr. treurt het voor het zoo noodige aanzien justitie, dat deze rondreis noodig is weest, want het groote publiek, dat geruchtmakende zaak met meer dan wone belangstelling heeft gevolgd en van een juiste rechtspraak al heel m verstand heeft, heeft in die proces vai rechterlijke macht zeker geen hooger 4 gekregen. Spr. herinnert dan aan de beslissing den Hoogen Raad. Door die beslissing 1 de Hooge Raad aan het O. M. een taal gelegd, waaraan hij onmogelijk kan doen, en eoo zal spr. dan ook niets am resten dan vrijspraak te vragen. ROELOFARENDSVEEN. 40-jarig Priesterfeest van Pastoor W. I. M. Herscheit. 't Was feest in het Roomsehe Veen,Ij Man van hooge verdienste «zou vieren 40-jarig Priesterfeest. Het dundoek wapperde van allen Het rood getuigende van zijn liefde, hd sprekende van gelofte en priestereer, blauw zinspelende op de trouw van goeden herder voor zijn schapen. Nooit zag men schooner glans Dan waar 't priesterkleed Een vaderhart'omkleedt. En in de frissche morgenluchten gil zij op, de parochianen van Petrus' Ba om als kinderen hunnen vader te eert den Almachtige te danken voor fculi goede gave. Blijde orgelklanken ruis langs de versierde tempelbogen Ier van den feesteling, die zijn priests* voor 40 jaren had gemaakt tot een lijk lofgecang, een voortdurend „Tel* laudamus", „U o God loven wij". B» H. Misoffer voor dien dag, opgedragen' den zeereerwaarden jubilaris, daarbij assisteerd door zijn heide kapelaans vooral een offer van veel dankzeg! waarbij zoo ontroerend klonk het „g" agamus Domino Deo nostrof' late" dank brengen aan den Heer onzen W Het zangkoor vertolkte 's Priesters den in de cantate vail Franken, diem verdienstelijk werd uitgevoerd. Een drukke receptie, waarbij n»cfr 700 parochianen kwamen gelukwens legde getuigenis af van wat de parocn voelden voor hunnen Pastoor. Het feest werd besloten door eer» hulde van over de 600 kleinen die in tien der jongens en in vrije- en ofd* l.t.I ULX J~ ningen der meisjes blijk gaven van" uitputtelijk geduld hunner leer® leeraressen. liet kinderfeest weW

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 2