STADSNIEUWS. Uit de Omgeving Na repliek komt ïiet amendement In stemming. Hel wordt verworpen met 38 tegen 26 stemmen. Het ontwerp wordt goedgekeurd. Ten slotte werd aangenomen een wets ontwerp. beoogênde een verhooging van liet ambtenaren-weduwenpensioen (in het fonds is een groot surplus). Dit wetje kreeg, dank zij een amendement Patijn, terugwerkende kracht tot 1 Januari 1916. "eden komt de heer Rutgers aan het «oord voor zijn vragen. Geloof en Wetenschap. Onder praesidium van Dr. H. J. Taverne hield gisteravond de afd. Leiden van de vereeniging „Geloof en Wetenschap" een (huishoudelijke vergadering in de kleine Stadseaal. De eerste 4 agenda-punten werden uit gesteld tot na de lezing, op de convocatie aangekondigd. Hierna hield raej. Nelly Onland naai zij aankondigde een simpele causerie, doch in werkelijkheid een lezing vol heer lijk, rythmisch proza over „kindergeloof en kinderfantasie". Na een ijlleiding vol kleur en rijkdom van pakkende beeldspraak, gaf spr. een definitie van het woord „geloof": het voor waar aannemen, van wat is medegedeeld. Omdat het kind louter liefde kent, bezit het ook slechts louter geloof. En wat zijn moeder zegt, houdt hij voor ontegenzegge lijk waar. Moeders fantastische verhalen droomt het kind verder in de donkerte van den nacht; dc gouden snaren van kinder geloof en kindervertrouwen ontspannen eich dan in een onbegrensde ruimte. Na de moeder stelt het kind het meeste vertrouwen in vader, maar ook in den on derwijzer. Deze drie vormen het triumphi- raat van 's kinds opvoeding. Laat de kleinen veel heerlijks gelooven en veel wonders aannemen, opdat zij latei- niet te klagen hebben, dat zij geen schoone jeugd hebben gehad. Met een schoone peroratie besluit spr. het rnet volle aandacht aanhoorde eerste gedeelte van haar lezing. Na de pauze behandelt mej. Onland de fantasie, welke is een gewijzigde voorstel ling van een of andere gebeurtenis. De scheppende verbeelding is der kinderen- fantasie eigen, wat blijkt uit den heerlijken onzin, door de kinderen «zoo menigmaal uitgedacht. Ons gemoedsleven heeft groeten invloed op de fantasie. Daardoor is de fantasie een diep-ingrijpend vermogen, dat vooral bij de kinderen bijzondere aandacht vraagt. In hun natuur en omgeving schept zich een schat van frissche verbeelding, zoodat der kleinen fantasie voortdurend in actie wordt gehouden. Te sterke verbeelding bij de kinderen leidt tot leugen-fantasie, welke natuurlijk niet rnag worden opgewekt. Is ze er een maal, dan moet ze niet te tragisch opgevat worden, omdat het niet goed is, het fan tasie-leven te onderdrukken. Ten slotte: het kind heeft van noode het spel, even zoo goed als voeding en klee ding. Er'&ijn kinderen, die spelen met alle mogelijke roerende voorwerpen. Maar er eijn ook kinderen, die spelen met hun eigen vreugde, spelen met hun eigen smart, spe len als ze op hun schoonst zijn, spelen wanneer ze bidden. Een kleurrijke schildering van des kinds gemoedsstemming bij zijn spel, vormde het waardig slot van spreeksters hoogst inte ressante lezing. De voorzitter dankte mej. Onland voor haar schoone voordracht, waaruit zoo'n schoon stuk paedagogie sprak. Hierna volgde het jaarverslag door den secretaris, den heer P. v. d. Velden. Hoe wel het ledental weinig verandering onder ging. blijkt toch een algemeene opbloei. Zes hoogstaande lazingen werden gehou den, welke alle groote instemming wekten. Dit het financieel verslag van den heer J. v. d. Laan blijkt een bedrag aan inkom sten van f513.38; uitgaven f334.22: batig saldo dus f 179.16. Bij de bestuursverkiezing werd herko zen: dr. P. Niemer, en gekozen de heer J. Brand in plaats van den lieer P. v. d. Vel den, die niet herkiesbaar was-wegens ver trek. Op voorstel van het bestuur wordt de benoeming van een eere-lid der vereeniging ingetrokken op verzoek van den betrok ken persoon, den heer P. v. d. Velden. Bij het sluiten der vergadering brengt de voorzitter namens de aanwezigen hulde aan den scheidenden secretaris den heer v. d. Velden, voor diens ijverige bemoeiin gen gedurende drie jaar, als lid van het bestuur. Vereeniging „De Ambachtsschool". De inschrijving voor den Avondcursus voor Volwassenen heeft plaats in de Am bachtsschool op Dinsdag 2 en Woensdag 3 October 1917 telkens des avonds tusschen 8 en 9 uur en is opengesteld voor: Beeldhouwers, Behangers, Stoffeerders en Beddenmakers, Boekbinders, Cement werkers, Constructiewerk'ers, Electriciens, Gas- en Waterfitters, Goud- en Zilversme den, Huis- en Vuursmedèn, Instrumentma ker,. Koper- en Blikslagers, Lood- en Zink- werkers, Lytho-grafen, Machinebankwer kers, Meubelmakers, Modelmakers, Metse laars, Plateelbakkers, Rijtuigsmeden, Schilders (Huis- en Decoratieschilder), Steenhouwers, Stucadoors, Timmerlieden, Typografen, Vormers en Wagenmakers die 20-jaar en ouder zijn of in het cursusjaar 19171918 den 20-jarïgen leeftijd bereiken. Behalve Vakteekenen, Boetseeren enz. wordt aan hen die dit verlangen onderwijs gegeven in Rekenen, Wiskunde en Ned. Taal. Electriciens, Gasfitters, Schilders, Be hangers, Stc-ffeeerders en Beddenmakers ontvangen ook het practisch onderwijs. Het schoolgeld bedraagt., naar de gegoed heid der deelnemers, f 5, f 10 en f 20 per cursus. Minvermogenden betalen f 2.50. Onvermogenden worden van de betaling van schoolgeld vrijgesteld. Voor de gernobiliseerden is de inschrij ving op Donderdag 4 October 's avonds tusschen 8 en 9 uur. Bezoek van H. M. de Koningin. De aankomst. Zooals wij nog in een gedeelte van onze vorige oplaag konden'vermelden, zou H.M. de Koningin heden een bezoek brengen aan deze gemeente. Hoewel het uur van aan komst niet vu; gepubliceerd, waren toch reeds in den vivegen morgen talrijken op de been, om een voor Leiden buitenge woon geval van Harer Majesteits be zoek getuige te zijn. Reeds om kwart voor negen kwam uit Den Haag de Koninklijke auto, met de standaard-vlag voorop, aan de Kweek school voor de Zeevaart aan, welk gebouw H. M. het eerst zou bezichtigen. De Ko ningin was gekleed in grijs mantelkos tuum met zwarten hoed en paarschen re genmantel. Het klein gevolg bestond uit: hofdame Freule Six; yice-admiraal Bau- duin; kapitein ter zee jhr. Hooft Graafland, en de ordonnance-officier Schiff. Aan de Kweekschool voor Zeevaart, werd H. M. ontvangen door de commissie van oppertoezicht en beheer; door den bur gemeester van Leiden, jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar. en verdere autoriteiten. Onze Jantjes, die alle waren aangetre den, hieven bij het binnentreden van de Koningin een geestdriftig hoera aan. Het eerst werd een gedeelte van het gebouw be zichtigd. waarbij de commandant van de Kweekschool de noodige inlichtingen ver strekte. H. M. liet zich ook van alle bijzon derheden op de hoogte stellen. Hierna werden schermoefeningen gehou den onder leiding van den Belgischen op perwachtmeester le Ribaux. Toen kwam de Koningin met gevolg naar buiten, waar op de plaats oefeningen met het geweer werden uitgevoerd. Een andere afdeeling demonstreerde vervolgens seinoefeningen; waarna de bemanning van een tweetal oefen-sloepen in het Galgewater voor H. M. defileerde. Ten slotte werd het overige gedeelte van de school in oogenschouw genomen, waar bij een koor van matrozen het „Wien Neer- lands Bloed" en ,','t Is plicht dat iedere jongen" zong. Als afscheid volgde het mooie, driestemmige ,,'k Vertrouw op U'V Toen de Koningin in Haar auto om- treeks kwart over tien het hek uitreed, stonden matrozen en verder personeel aan de Kweekschool opgesteld, en hieven een driewerf „hoera!" aan, waarmede het pu blick op den Haagweg geestdriftig in stemde. Langs het gedeelte Noordeinde, Bree- straat, Hoogewoerd, Plantage en Hooge- Rijndijk, bereikte de auto vervolgens het K o n i n k 1 ij k Militair Inva lidenhuis dat vervolgens met een becoek van II. M._ werd vereerdj welk bezoek reeds was toe gezegd bij het 100-jarig bestaan dezer in richting. Hier werd de Koningin ontvangen door den Raad van Administratie; door den commandant van het ïluis, den heer H. L. van Waveren: door den wethouder Fischer, en verdere dames en beeren genoodigden. Door een der invaliden, een oud-adju dant werd Hare Majesteit bij het binnentreden een keurige bouquet aange boden. waarna de stoet zich begaf naar de Raadszaal. Hier heette de raad van admi nistratie de Koningin hartelijk .welkom, Haar de verzekering gevende, dat dit be zoek op den hoogstcn prijs werd gesteld. Vervolgens werd het geheele huis bezich tigd. H. M. sprak herhaaldelijk Ilarê be wondering uit over de inrichting van het mooie gebouw; vooral prees Zij de geriefe lijke keuken. De gebrekkige invaliden, onder wie een 92-jarige oud-strijder, werden door If. M. afzonderlijk toegesproken, terwijl Zij ook voor de anderen een vriendelijk woord had. Ten slotte werd de bibliotheek in oogen schouw^ genomen, waar de Koningin dc aanwezige werken bezichtigde, en belang stellend vroeg naar de bijdragen voor,deze bibliotheek. Tegen kwart voor elf werd H. M. uitge leide gedaan door de aanwezige autoritei ten. Toen de Koningin in de gereedstaande Hofauto plaats nam, ging een spontaan ge juich op uit de groote menigte yoor het Invalidenhuis. Vervolgens werd langs den naasten weg gereden naar het gebouw van het Gemeentelijk Distribu tie b e d r ij f aan de Vischmarkt. Hier werd H. M. ver welkomd door den burgemeester, Jhr. Mr. Dr. N. C. de Gijselaar en door dr. Van Eek, directeur van het bedrijf. Onder diens lei ding werd de geheele inrichting in finesses bezichtigd, waardoor de Koningin gemak kelijk den loop van het bedrijf kon volgen. Ook de afdeeling boven werd in oogen schouw genomen, waar mede geruimen tijd werd vertoefd. Het geheele personeel van het distributie bedrijf was aanweeig," en verrichtte de ge wone werkzaamheden, toen H. M. de afdee- lingen bezocht. Na hier tot ruim kwart over elf uur te hebben vertoefd, vertrok H. M. vervolgens met Haar gevolg per auto in de richting van s-Gravenhage, door de compacte mas sa volk eerbiedig gegroet. De handhaving der orde tijdens het Ko ninklijk bezoek aan Kweekschool en Distri butiebedrijf stond opder leiding van den inspecteur, den heer Duval; aan het lnvalL denhuis onder commando van den inspec teur, den heer De Bock. De gansche rege ling verliep in de meest volmaakte orde, dank zij het tactisch optreden der politie. Van vele officieele en particuliere gehou wen woei de vaderlandscbe driekleur, ter wijl de Kweekschool <^e. Koninklijke Stan daard in top had. Overal langs den weg, welke de koninklijke auto nam, was voel belangstelling. Met ingang van 1 October is, op hun verzoek, eervol ontslag verleend aan F. L. Oudendal, M. D. Hage en A. A. Hucber als prosector bij de anatomie aan de Rijksuni versiteit, en zijn, voor het tijdvak van 1 öclober lot ën met §1 December 1917, als zoodanig benoemd J Th. A. Vos, J. P. M. Vogelaar en F. S. P van Buchem alhier. Tot rector aan het Gymnasium tc Zwolle is benoemd dr. P. J. Enk, alhier. (Herplaatst wegens misstelling.) ALPHEN. Begrafenis. Gisterenmiddag had on der zeer groote deelneming, Dp de be graafplaats der Ned. Herv. gemeente al hier de teraardebestelling, plaats van het stoffelijk overschot van den heer N. Sam- eon. Achter den lijkwagen, die gevolgd werd door een negental rijtuigen, schaar de zach het talrijke personeel om den pa troon de^ laatste eer te bewijzen. Bij de lijkgroeve werden door verschillende aan wezigen woorden van nagedachtenis ge wijd aan den overledene. Met den heer Samson is zeker een algeaneen geacht en verdienstelijk ingezetene heengegaan. Annexatie. Toen gisteravond bekend was geworden, dat door de Tweede Ka mer het wetsontwerp tot vereeniging der drie gemeenten was aangenomen, heersch- te hier allérwege op straat veel levendig heid. Door vele ingezetenen in de drie gemeenten werd bovendien de vaderland- sche driekleur ontplooid. BODEGRAVEN. Trarrtdienst. Zooals reeds eerder ver meld. zal de paardentramdienst Gouda— Bodegraven, na een bestaan van 25 jaar, op 1 October a.s. worden opgeheven. BOSKOOP. Benoeming. Benoemd is tot lid van de commissie van toezicht op de Rijkstuin- bouwwinterschool alhier T. Wezelenburg, te Hazerswoude. KATWIJK. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op* Vrijdag a.s., des voormiddags ten 10% uur. LEIMUIftEN. Diefstallen. Dat ons dorp zich steeds meer moderniseert, blijkt zoowel uit t goe de als uit t kwade. Hoorde men vroeger nooit van diefstal, thans gebeurt dit dage lijks. Bij een onzer medeburgers werd de zer dagen de kool uit den tuin gehaald, een ander vermistte zijn aardappelen uit den tuin, ja zelfs neemt men de hekken uit t land weg. Geen wonder dus dat men bij elk verdacht geluid da't men hoort, zich da delijk 't ergste voorstelt. Zoo gebeurde het, dat men meende dat een verdacht perso nage zich savonds bij den liter B. op het erf had begeven. Spoedig werd once wak kere politie gewaarschuwd en werd door deze het geheele terrein afgezet, zoodat ent- komen onmogelijk was, waarna met poli tiehonden alles nagezocht werd. Maar zon der resultaat. Na lang tevergeefs te hebben gezocht, begaf men. zich onverrichter zake huiswaarts. NOOTDORP. R.-K. Kiesvereenïging. Maandag avond! was door de R.-K. Kïesverèeni- ging alhier een vergadering uitgeschre ven, waarop-alle R.K. stemgerechtigden waren genoodigd. De vergadering had ten deel aan de kwijnende vereeniging weder nieuw leven in te storten, en hierin mag zij dan ook geslaagd heet en. Reeds direct gaven Eich 35 personen aJs lid op. Daarna werd over gegaan tot het kiezen van een bestuur. Op de vergadering werd: een opwekkend woord gesproken door den Zeereerw. heer H. A. Th. van Dam, pastoor der parochie. Nootdorp. Het ligt in de bedoeling, zoo spoedig mogelijk weder een buitengewone alge meene vergadering te houden. Na de vergadering bleef het nieuwge- kozen bestuur nog bijeen cm de functies onderling te verdeden en een rooster van aftreding samen te stellen. NOORDWIJK. A De broodbakkers. In een spoedeischen- de vergadering, gehouden naar aanleiding eener ministerieele circulaire, werd dooi de gezamenlijke broodbakkers besloten met ingang van 1 October a.s. den nachtarbeid geheel af te schaffen. Vanaf dien datum zullen de bakkers vóór des morgens 10 uur geen brood mogen afleveren. Dit besluit werd met algemeene stemmen genomen. Van een paar afwezige bakkers wist men, d!at zij hun goedkeuring aan het besluit zouden hechten. Op bovenbedoelde vergadering werd ook het plan besproken om één dag in de week, bijv. des Woensdags, niet te bakken. Hoe wel de meerderheid der vergadering zich er voor verklaarde, kon men hieromtent nog niet tot overeenstemming konijn. NOORDWIJK AAN ZEE. - AangespoeTd. De zee gaat nog steeds voort onze kusten met haar gevaarlijke ge schenken te bestrooien. Maandagmorgen spoelde, zooals reeds gemeld, vlak voor het Oranjehotel een mijn aan, zooals gewoon lijk van Engelsche 'herkomst. De helsche machine werd door militairen bewaakt., tot het oogenblik waarop zij gou worden ge demonteerd. Toch is de zee niet altijd even boosaar dig in het bewijzen van haar gunsten. Ten Noorden van onze badplaats toch spoelde een vat petroleum aan, een welkome ver rassing in deze dagen van olienood. ROELOFARENDSVEEN. Geitenkeuring. Gisteren had hier voor de eerste maal een Geitenkeuring plaats, welke werd gehouden vanwege de R. K, Geitenhoudersvereeniging „den Golden Driestar Op het terrein van het café Wagenaar waren de geiten samengebracht en werden vervolgens de dieren gekeurd. Den len prijs behaalden voor hun geiten de heeren J. Loos, J. v. d. Meer J.Gzn., W. de Jong Jz., Th. van Leeuwen, J. A. van Velzen, Van Lammeren, G. de Jong, C. Pouw, P. de Jeu. Jac. van der Hoorn, J. W. Hoogenboom. 2e prijzen: B. van der Meer, C. Hoogenboom. Jj£. Hoogcïiboom, J. \V. Hoogenboom, 7. Pouw, G. Huigsloot, J. Schrama, F. Wesselman M. A. Otten, N. Bakker, B. v. d. Meer, H. Klein, J. de Jong, P. H. Hoogenboom en G. de Jong. Dece eerste keuring kan wel als volkomen geslaagd beschouwd worden. In het geheel werden ongeveer 70 geiten ter keuring gebracht. RIJNSB'JRC. Boven den prijs. De heer O. heeft aan burgers alhier baaltjes bloem geleverd bo ven den maximumprijs!. O. is in verhoor genomen en de politie vordert de bij de burgers geleverde bloem op. Ook koffie moet voor een te hoogen prijs geleverd zijn. VOORSCHOTEN. Holl. Mij. van Landbouw. Gister avond vergaderde in hotel „Deurioo" de Holl. Mij. van Landbouw, afd. Voorscho ten. Ingekomen was een verzoek om adhaesae te betuigen een adres van de commissie tot wering van mond- en klauwzeer, in welk adres het afmaak- systecm wordt bocritiseerd en waarin ver zocht wordt aan de Tweede Kamer, de belastingwet-, door den Minister in uit zicht gesteld, waardoor de Landbouwers^ hetzij geheel of gedeeltelijk, de kosten van het afmaaksysteem zelf zullen moeten op brengen, niet aan te nemen, daar de land bouwers toch al reeds zwaar belast zijn. Dit adres kon de algemeene goedkeuring der vergadering niet wegdragen, daar men van meening verschilde over het af maaksysteem. Op voorstel van den heer L. C. de Jong1 besloot men met algemeene stemmen acühaesie te betuigen op het adres van den Prov. Z.-H. Boerenbond, dat. zich ook verzet tegen de nieuwe be lastingwet, doch zich niet verzet tegen het afmaaksysteem. Door den penningmeester C.yC. Breukink werd verslag uitgebracht van den toestand der kas. De inkomsjen in 1916 -bedroegen met het batig saldo van 1915 te samen f 475.17% en de uitgaven f 222.62%, batig saldo f252.55. Tot be stuursleden herkoos de vergadering de af tredende leden E. Vernede, C. J. A. Boom en C. C. Breukink. De beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering van 26 Sept. a.s. te Scheveningen werd behan deld. Tot afgevaardigden werden gekozen W. Lekkerkerker en L. C. de Jong. Staten-Generaal. TWEEDE KAMER. Vergadering van heden. Aam de orde is de interpellatie van den 'hèer Rutgers betref fende de kolen voorziening van ons Jand. Dc heer Rutgers (A.-R.) zal fcidh al leen (bepalen tot de kolenvoorziening, en zal daarom niet spreken over de rantsoe neering. Het beleid van dë regeering in deze kan niet nalaten eenige zorg. te wek ken. Welke minister is met het beleid der kolenvoorziening belast? En wat heeft de Minister van Financiën in de Eerste Ka mer bedoeld met zijn pertinente verkla ring, dat, zoolang hij minister was, er geen levering van kolen zou plaats hebben ten koste van ons ere da et? Deze verkla ring heeft in d.cn lande eenige. ongerust heid. gewekt. Is deze -uitlating van den minister geschied in overleg met zijn ambtgenoot en, of is het Kabinet in deze in zach zelf verdeeld? Was- het daarom, dat de minister gisteren verklaarde, dat het met het oog op '9 land's belang, geen nadere mededeeling in deze zaak kon doen? Spr. zou gaarne op< al deze vragen een antwoord van de regeering ontvangen. Bovendien, heeft de regeering bezwaren gesmaakt tegen levering van steenkolen aan particulieren buiten het Rijkskolen- bureau om en welke maatregelen heeft de regeering, genomen omtrent de distri butie van bruinkolen, zijn daar bijzondere maatregelen voor genomen? Herhaaldelijk i6 er gewezen op de groote moeilijkheid van het vervoer van uit Zuid- Limburg naar de centra en plaatsen in het Noorden, maar, naar spr. meent, is er niet voldoende gebruik gemaakt van de beschikbare waterwegen. Hierna bespreekt de heer Rutgers de taak der brandstoffencooimiss-ies: zijn -deze een onderdeel van de gemeente administratie of van die rijksadministra tie? In verschillende gemeentebesturen wordt hieromtrent geheel afwijkend ge oordeeld. Ten slotte tot de vragen komende, is spr. e enigszins verlegen geweest tot welken bewindsman hij de vragen stellen moest. Nu zijn er vier ministers aanwezig, maar gaarne had spr. ook de ministers van Oor log en Marine in deze Kamer gezien. Was het b.v. in strijd met onze defensie dat op een ruimere schaal verlof werd verleend aan gemobiliseerde mijnwerkers? De minister van Binnenlandsche Zaken, de heer Cort van der Linden, ant woordde, dat de onderhandelingen betref fende den aanvoer van steenkolen worden geleid door de ministers van Buitenland- sche Zaken, Financiën en Landbouw. Wat de andere vragen betreft, spr. herhaalt wat hij gisteren heeft gezegd, dat hij het beslist in strijd acht met 's lands belang, om thans nu de onderhandelingen gaande zijn, daar omtrent mededeeling te doen. Zoo spoedig deze bezwaren niet meer gelden, zal spr. gaarne in alle opzichten aan de wenschen van de Kamer tegemoet komen. Wat de vragen betreft omtrent dc distributie zal de minister van Landbouw gaarne ant woorden. De minister van Landbouw, de heei Posthuma, bevestigt dat buiten het Rijkskolenbureau geen steenkolen mogen geleverd worden. Alle grenskantoren zijn in deze geïnstrueerd. Wat de bruinkool betreft, alle maatre gelen worden genomen deze productie zoo hoog mogelijk op te voeren, waardoor men ongeveer 4100 ton pee dag zal kunnen ver voeren, waarvoor'1450 spoorwegwagons noodig zijn. Spr. heeft die maatregelen ge nomen om deze wagons te krijgen. Alle geïnterneerde Belgische mijnwerkers zijn i of zullen in de Limburgsche mijnen werk zaam worden gesteld en daarna 'de tr«n» biliscerdcn. Hierna deelde de minister verschillen* technische bezwaren mede, welke een ern! tere productie en spoedig vervoer in weg staan, ofschoon reeds op verschillen*, wijzen wordt voorzien. Wat de Brandstoffen-commissies betreft deze zijn te beschouwen als organen va de Rijkskolendistributie. Uit kracht V4s de daarvan ontvangen instructie bepak zij de maximumprijzen voor de brandstol fenhandelaren. De Brandstoffene.ommisKi(| cijn alleen rekening en verantwoordeik heid verschuldigd aan het Rijkskolen bureau. Bruinkool. In de Tweede Kamer heeft de minisig van Landbouw, Nijverheid en Handel hj. den medegedeeld dat de opbrengst aq bruinkool van de concessievelden Energy 2000 ton per dag bedraagt, van Carisborg) 600 ton per dag en van Carisborg II gf»); ton per dag. 415e STAATSLOTERIJ.^ 2473 2607 2808 3139 18 319 492 684 929 1114 1414 1620 1758 1921 2247 2419 2604 2739 3074 3225 3284 3597 3609 3675 3730 3828 3850 4010 4098 4301 4307 •4399 4405 4639 4665 4824 4844 4915 4920 5019 5025 5339 5346 5496 5509 5730 5743 5899 592 4 6123 6149 6334 6382 6493 6608 6851 6893 7090 7101 7296 7308 7434 7474 7745 7798 7955 8054 8256 8314 8474 8481 8703 8735 8915 8964 9123 9133 9328 9344 9498 9532 9667 9731 5de Klasse. 6de Lijst. Trekking van gisteren. NIETEN. 145 404 5» 789 1035 1134 1520 39 331 549 6% 1011 1118 1472 1678 1818 1928 2250 125 358 551 783 1031 1133 1481 1695 1853 1985 2256 2478 2621 2820 3176 3340 3618 3767 3851 4108 4319 44% 4670 4849 4943 50-41 5352 5579 5789 595-4 6185 6318 6629 6950 7132 7328 7497 7837 8077 8370 8484 8775 8988 91M 9358 9543 9754 1089 1139 1522 1708 1731 1871 1880 1886 l* 2024 2152 2162 g 2305 2369 2402 211 2483 2570 2580 2| 2650 2653 2870 2871 3188 3194 3545 3559 3626 3655 3779 3787 3853 3868 4116 4204 4333 4468 4360 4498 4680 4715 4855 4863 4961 4968 5082 5258 5377 5435 5596 5662 5797 5808 5955 5962 6190 6264 6334 6382 6683 6705 6997 7039 7135 7141 7334 7345 7571 7621 7872 7899 8112 8118 8421 8431 8522 8539 8798 8807 8990 9011 -9177 9217 9411 8430 9554 9611 9774 - S821 2675 X 2962 3U 3209 38 3563 3664 'M 3810 3875 SS 4221 a 4369 4526 IM 4729 4892 li 4974 IS 5324 5] 5450 51 5693 53 5818 51 5967 6308 631 6433 61 6789 63 7057 n 7277 78 7388 7# 7672 TB 7903 1 8144 a 8436 M 8623 «3 8860 a 9078 9250 a 9452 9629 Wf„m 9848 M 9952 9956 10027 10093 10109 10154 Hl# 10178 10217 10233 10237 10282 10288 1(8 10304 10348 10353 10366 10373 10411 ldl 10501 10535 10650 10657 10774 11(1843 118 10867 10910 10972 10979 10986 11020 11(3 11035 11059 11080 11099 11140 11172 111! 11204 11223 11223 11233 11249 11255 11S 11317 11333 11339 11352 11374 11422 110 11476 11480 11485 11573 11375 11580 10 11631 11644 11676 11710 11778 11818 II» 11890 11941 11993 11997 12023 12101 1M 12155 12213 12227 12271 12293 12342 1» 12373 12395 12(26 12442 12464 12515 IS 15515 12544 12555 12574 12615 12662 IS 12718 12736 12774 1 2783 12785 12791 1» 12923 12933 12993 13020 13074 13104 BI 13150 13206 13226 13236 13268 13277 1» 13282 13294 13348 13391 13448 13455 1* 13598 13610 13632 13643 13646 13653 I» 13681 13724 138P3 13815 13866 13897 1» 13966 14008 14110 14138 14181 14186 16 14243 14249 14262 14256 14274 14322 1» 14371 14415 14428 14434 144-18 14457 I» 14518 14552 14600 14604 14659 14660 lil 1Ï732 14777 14798 14852 14867 14964 15147 15175 15176 15335 15344 10351 15-470 15518 15560 15664 15668 13675 15781 15811 15818 15850 15875 15886 15917 15913 16013 16060 16128 16159 16254 16308 16364 16100 16450 16162 16476 16485 16626 16633 16641 16693*10 16761 16802 16803 16825 16832 16894 16922 16946 16953 16971 16973 17090 17130 17159 17238 17270 17310 173» 17398 17410 17452 17480 17493 17496 9 17535 17567 17581 17665 17684 17773 9 17792 17805 17809 17821 17825 1.858 17931 17968 18011 18037 18051 18161 18364 18367 16458 18496 18501 1854 9 18630 18652 18727 18728 18729 18833 9 18878 18920 18951 18991 19016 19064 9 19140 19150 19204 19272 19287 19304 9 19888 19397 19422 19178 19501 195» 1 19658 19664 19686 19714 19759 19839 9 19938 19980 21*111 20056 20070 20116 20178 20199 20210 2O2S0 20262 g 20298 2U317 20397 20101 2CU62 20552 20577 20600 206.11 20655 20701 10746 9 20785 20791 20797 20806 20851 20931 - 20955 5c Klasse, 5e Lijst: 1687 ITO ™.1' 2899 f70 m. z. 8299 f70; 10391 170 niet; 16403 m. e. met f 70. Academienieuws. Leiden. r- Na verdediging van St* gen werden heden bevorderd tot cl j de rechtswetenschappen d-e heeren W. H. Cort van der Linden, ge[>. w f versoim, wonend© te 's-GraveiüiaöW P. I. J. M. van der Velden, geb. terdam, wonende te Leiden. j| Voor het cand. examen genecsKu» j geslaagd mej. A. G. Jansen; ^Avee jJ examen mej. F. S. L. Brero en e w C. Schaap.

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 2