Gemengde Berichten. RECHTSZAKEN. STADSNIEUWS. Laatste berichten. Stosmvaartberichten. Ingezonden stukken. Uit de Omgeving- t>e met een gemerkte treinen loopen niet op Zondag. Van Rotterdam naar Am sterdam vertrekken de treinen om 6.57, 7.-45*, 8.30, 9.55, 11.12*, 1.20, 3.11. 4.08 4.59*, 5.36, 7.35 en 8.50 en bovendien op Zondag nog om 9.35 en 10.47. De laatste trein van Amsterdam naar Rotterdam vertrekt dus reeds om 9 uur en van Rotterdam naar Amsterdam om 8.50. De 1 6, OOOkr ij gsge vangenen. Naar de „Msbd." verneemt, zullen de zer dagen de laatste maatregelen getrof fen worden voor de verpleging van de 16,000 uitgewisselde krijgsgevangenen in ons land. Engeland zal dezj?r dagen vaststellen, uit elke haven het transport naar ons land zal geschieden. Als Duitschland zich met de keuze van de haven vereenigt, kan het vervoer uit Engeland dan beginnen. Uitvoer van gezouten varkens vleesch. Naar de „Tel." verneemt, zijn de on derhandelingen met Duitschland over den uitvoer van 't restant gezouten var- kensvleesch, dat van de distributie in ons land is overgebleven, thans geëin digd. Er heeft geruimen tijd verschil van opvatting beslaan over den prijs, die betaald zou moeten worden, maar de zaak is thans opgelost. Duitschland heeft berust in den hoogeren prijs, die door ons werd gevraagd. Het vleesch zal gedeeltelijk naar Duitschland, gedeelte lijk naar België gaan. Rogge als varkensvoer. Te Bredevoort zijn twee bakkers ont dekt, die hun varkens met rogge voer den. Ze bleken bij de afgifte van 4 ons brood een half ons overwicht te geven, welke moest dienen voor varkensvoer. Goedkoop vleesch. Wegens de groote schaarschte aan veevoeder en ook omdat de slagers te geringe prijzen voor het vee betalen in verhouding tol de vleesch prijzen, begin nen de boeren in de omliggende plaatsen van Gorinchem zelf hun vee te slachten. Op deze manier raken zij hun vee toch voor een redelijken prijs kwijt, ter- wij! de consumenten tevens van goed koop vleesch profiteeren. Veevoedernood. Door de gemeente Enschede zijn een tiental varkens aangekocht om deze bij wijze van proef vet te mesten met voe der, dat bereid wordt uit het door de ge- meenlereiniging bij de ingzetcnen opge haalde keukenafval. Mocht de proef suc ces hebben, dan zal het aantal varkens belangrijk worden uitgebreid. Onze thee voorraden. Tn de ..Daily News" stelt een van de medewerkers deze vraag, die thans ook voor ons land een sombere beteekenis gekregen heeft. De medewerker consta teert, wanneer in Engeland de thee een maal op is, de koffie wel snel zal volgen. Gelukkig, zegt hij, is het niet zoo erg, als wanneer wij gebrek zouden krijgen aan brood of aan suiker, maar de ar men zullen er toch erg onder lijden. In vele arbeidersgezinnen is de theepot den geheelen dag in gebruik. En toch stelden onze voorvaders het zonder thee, even goed als zij zonder lucifers konden be staan. Het vooruitzicht, dat de bierpot weer op de ontbijttafel verschijnen zal, heeft misschien voor enkelen wel iets verlijdelijks, maar wij twijfelen er toch sterk aan. zegt de medewerker, of niet het enthousiasme erg groot zal zijn, wanneer er dan geen ander bier op tafel komt dan het regeeringsbrouwsel. Het is nat en dat is zoo ongeveer alles, wat men er van zeggen kan. R.-K. Gerr.eente-a?nbtenaren. Zaterdag j.l. werd te Amsterdam door de Vereeniging Van R.-K. ambtenaren in dienst der gemeente Amsterdam een bui tengewone ledenvergadering gehouden. Na de opening zette de voorzitter, de heer B. Th. Santen, beknopt uiteen de aanleiding voor deze vergadering, n.l. de stichting van de Nederlandlsclhe R.-K. Vereeniging van Gemeente-Ambtenaren, waartoe aan het bestuur de vereerende opdracht was gegeven namens het Door luchtige Episcopaat van Nederland. Komende aan de bespreking van het bestuursvoOirstel omtrent de Ned. R.-K. Vereeniging van Gemeente-Ambtenaren werd, na eene duidelijke uiteenzetting van het doel en streven der nieuwe vereeni ging door den voorzatter en een warm pleidooi van den Z.E. geestelijken advi seur, nog aangevuld met een krachtige op wekking van den secretaris, de heer G. A. P. Limburg, met algemeene stemmen be sloten tot stichting van de Ned. R.-K. Ver eeniging van Gemeente-Ambtenaren. Bij de geanimeerde discussies werd de wenocihelijkheid1 betoogd, om nu ook Pro vinciale en Rijks-Ambtenaren als lid op te nemen, waarvan de voorzitter over weging toezegt. De voorzitter deelde nader mede, dat het in de bedoeling ligt om b.v. in Den Haag, Zwolle en Den Bosch propaganda- vergaderingen te houden en afdeelingen te stichten, waarna op een algemeene verga dering, b.v. te Utrecht of Amsterdam, de decfinitieve stichtingsvergadcring zal plaats vinden en dan de statuten kunnen wor den vastgesteld. Op de vraag, of de vergadering voor de te voeren actie een commissie wenseht aan te wijzen, werd met algemeene stem men besloten, dat het bestuur alle ge- wenschte stappen m doen en ter berei king van liet beoogde doel volle vrijheid te geven. Een gevaarlijke tocht. Uit Walsoor den wordt gemeld: Zondagavond, acht uur kwam alhier aan een motorboot met twee Belgische zee kapiteins en oen tiental jongelui van adel en hoogen stand, wien het gelukt was door list de grens te passeeren. Een Antw erpsche dofcloods, die reeöis maanden in dienst bij de Duitschers was, en van tijd tot tijd tot aan de grens bad gevaren -met de Duitsche marine-autori teiten, had dit echt von Köpenick-idee uitgedacht. Te twee uur -kwamen de Belgische tsee- kapiteins- nabij Roode Sluis in de motor boot en toen stoomde men, de admirali- teitsvlag in top, tot aan St. Annelken. waar de dienstplichtige Belgen werden ingeladen. Tusschen de forten door, langs wachten, die eerbiedig salueerden, stoom de men naar ae Nederlandsche grens. Bijna had men deze bereikt, toen de motor weigerde en dok een Duitsdie marine-motorsloep op hen kwam aanzet ten. De Antwerpsche dekloods, weer in militaire positie of hij als voorheen weer hooge militairen vervoerde, bleef kalm en na de militaire eer bewezen te hebben, stoomde de Duitsc'he motor verder. Na enkele minuten varen toen de Belgen op Ilollandsch gebied, waar zij door het Hollandsche wachtschip werden gevisi teerd en vervolgens konden doorvaren. Ze zullen nu naar den Belgischen consul gaan, om zoodoende het front te kunnen bereiken. Een woesteling. Op den overweg rabij de Charlotte die Bourbonstraat te 's-Gravpnhage zijn een dame en twee kin deren aangereden door een automobiel, welke daarna doorreed. De aldaar wo nende F. Otto sprong op de treeplank om den auto tot stilstand te doen brengen, waarop de chauffeur in woest en vaart dooivord. Op den Bezuidenhoutschenweg reed de auto tegen den trottoirband, ten gevolge waarvan genoemde F. O., die nog steeds op de treeplank stond, daar afviel. Hij werd' bewusteloos binnengedragen bij den stalhouder De Greef aan het Bezui- denhout, waar hij door Dr. Klein tot be wustzijn werd gebracht. Tegen den chauf feur wordt proces-verbaal opgemaakt. De hulpbrandstof. De uitvinding van den heer E. Romer te Maastricht, een belangrijke besparing aan geld voor brandstoffen beoogende, (hééft, gelijk wij gemeld hebben, in „Het Gas" tot critiek aanleiding gegeven. Deze critiek is, zegt de „Lirnb. Crt. niet in overeenstemming met de feilen. De schrijver in „Het Gais" redeneert steeds over het „emmertje op den kop doch heeft blijkbaar geen kennis geno men van de 'beschrijving van de meer geperfcctiomneerde toestellen, welke zijn vervaardigd, en schijnt, in het algemeen een verkeerde voorstelling te hebben van hetgeen door den heer Rümer gevonden is. Hij beweert ten slotte, dat het „toestel letje" in handen van het publiek hóógst brandgevaarlijk zou zijn. Hiertegen kan worden aangevoerd, dat de uitvinders niet van plan zijn om het oorspronkelijk toestelletje, waarmede de proeven geno men werdén, in den handel te brengen. De geperfectioneerde toestellen zijn even vrij van brandgevaar als een gewone kachel. Als door het procédé echadélijke gassen zouden ontwikkeld vvorderi, zou den deze toch geen gelegenheid hebben om verkeerden invloed op de gezondheid uit te oefenen, omdat voor een behoorlij ken afvoer van dergelijke gassen is ge zorgd. Gevonden. Door een der employé'© van de firma Vroom Dreesman te Eind hoven werden de f 2300 aan bankpapier op straat gevonden, die door mej. v. B. te Gestel Zaterdag - verloren werden, na dat zij het bedrag voor een houtlevering bij de Philip-s-fabrieken ontvangen had. Zij zijn aan de eigenaresse ter hand ge steld. De moord te Stratum. Het paikêt uit 's-TÏertogehbosch was ter onderzoek te Stratum in verband met den .moord' op ikorjjjoraal Van Keulen aldaar. De ver dachte voortvluchtige Pordon is nog niet gevonden. Opbrengst heide;- Dat de heide (waar van het z.g. „heidemeeP gemaakt wordt), nog al aardig wat opbrengt, kan men opmaken uit het feit. dat de gemeente Veroray reeds voor f 7000 verkocht heeft. Treurig. Het. Donderdag te Duiven gehouden militair sportfeest heeft een droevigen nasleep gehad. Een der mili tairen aldaar, een jongmensch uit Gro ningen, dronk uit overmoed zooveel alco- holischen drank, dat hij den volgenden dag bezweek. Zijn lijk is naar de ouder lijke woonplaats vervoerd. Kanarievogels. Tal van meisjes uit Kerkrad e arbeiden te Herzog en rath in een fabriek, waarin granaten worden ver vaardigd. Deze meisjes krijgen een gele gelaatskleur en gele handen, alsof ze de geelzucht hadden. De bevolking noemt haar reedis „kanarievogels". Het mes. Zaterdag heeft te Dinksland een ernstige vechtpartij plaats gehad tusschen de 17-jarige G. G. en de 16-jarige M. v. d. W., beiden werkzaam op de stoomdorseherij aldaar. Zij hadden in den loop van den dag ruzie gehad over een bos stroo. G. lieeft daarop v. d. W. te kennen gegeven, dat hij 's avonds wel af zou rekenen en heeft dit ook werkelijk gedaan. II voorzag zich van een geducht mes eri zocht Zaterdagavond zijn tegen stander op. Na eerst v. d. W. gesard te hebben, wierp hij hem over de straat en bracht hem vervolgens vier geduchte mes- sneden toe, waarvan drie ernstig. Baden de in bloed is de getroffene binnenge bracht en voorloopig verbonden. De dader is gevat. Vruchten- en kippendiefstatlen. On der Hoogland (Ut.) hebben de laatste dagen onophoudelijk brutale vruchten- en kippendiefstallen plaats. Uit de boom gaarden werden de beste peren en appe len gekaapt en op de boerderijen werden de kippen bij tientallen des nachts uit de rennen gehaald. De politie heeft -vermoe dens- tegen een paar bij haar als berucht bekend staande individuen uit de directe omgeving. Branden. Zondagmiddag was een te fed houtvuur onder den fcrwddagppt oor zaak van brand in ccn arbeiderswoning aan den Meentweg te Bussum. De woning brandde geheel uit. De inboedel werd gedeeltelijk gered. Te 01dekerk is de fooerenbehuizing van R. Humberts geheel afgebrand. Alles was verzekerd. Goed op de hoogte! Vanwege het secretariaat der Bmnenlandsche distribu tie van de Kaasvereeniging te Den Haag ontving de coöperatieve vereeniging Self- Help" te Almelo liet verzoek te willen melden, of haar woonplaats ressorteert onder de gemeente Ambt-Almelo of onder de gemeente Stad-Almelo. De beide gemeenten Stad- en Ambt- Almelo zijn reeds bij de wet van 31 Dec. 1913 tot één gemeente vereenigd! Uit de wherry gesprongen. Op den Amstel was het Zondag vol met wherry's en gieken. Er werd een wherry-zeilwed strijd gehouden, en „Nereus" hield een roeidag. Tot Abcoude werd geroeid. Op den terugtocht der verschillende vaartui gen geschiedde bij halfweg „Het Kalfje" een ongeluk, dat nog goed is afgeloopen. Een wherry biet vier „Nereusi"-meisjes kwam vlak in de nabijheid van een -boot van den liaivenstoombootdienst. Blijkbaar was het aan de stuurvrouw niet duide lijk, of de boot wilde aanleggen of niet. De vier meisjes, hét gevaar ziende, sprin gen uit het vaartuigje, dat zoo goed als vernield werd en zwommen naar den wa'. In het clubgebouw van „Nereus", waar heen de natte „Nereïden" in een motor boot gebracht werden, kwamen zij gauw weer op baar verhaal. (N. v. d. D.) Een grensge&eurtenis. Elk jaar vier den de Belgen van het grensplaatsje St. Margriet met de Hollanders in Zeeuwsch- Vlaanderen omtrent dezen tijd' gezamen lijk hun kermis. Nu ging dit niet. Maar de Vlamingen wilden dien dag toch niet onopgemerkt laten voorbijgaan. En zie nu wat er gebeurde. Tegen den avond ver zamelden zich te St. Margriet mannen, vrouwen en kinderen, die, voorafgegaan door een harmonikaspeler, in een stoet langs de schutting trokken, die op Bel gisch gebied is opgetrokken cm de bewo ners aldaar aan 'het oog der Nederlanders te onttrekken. Toch had aan de Neder- landsche zijde der schutting zich eveneens een groot aantal lieden, onder wie uitge weken Belgen, verzameld. Plotseling nu klonk liet ontroerende: „Zij zullen hem niet temmen, Den fieren Vlaamschen Leeuw". De luisteraars op NUderlandsch gebied klapten in de handen en nu klonk van de andere zijde het Belgische volkslied. De Duitsche grenswacht stond paf. De Nederlandsche grenswacht, beducht voor incidenten, verstrooide tactvol de lieden aan deze zijde der grens. Korten tijd daarna werd het stil. .Maar de lieden die anders gemeenschappelijk kermis vierden, hadden elkaar toch blijut gegeven van hun wed'erkeerige sympathie. Een merbiaf van 'telefoondraden. Dt politie te Maastricht heeft in den afge- loopen nacht op h-ee-terdaad betrapt drie ongunstig bekend staande personen, die bezig waren langs den Molenwal de mili taire, rijkst en gemeentelijke telefoon draden te 'Stelen. Een groote partij koper en ijzerdraad werd in beslag genomen. Een stagnatie in het telefoonnet zal het gevolg zijn van deze mislukte poging tot diefstal. Gewetensgel f. De Staatscourant ver meldt weer 74 zendingen, w.o. van tf 5000, f1381 en f 1770. HOOGE RAAD. De brandstichting te Delft. (Vervolg van gisteren.) Daarna werd voor den Hoogen Raad behandeld het beroep van L. Z., koop man te 's-Gravenhage, door het. hof te 's-Gravenhage veroordeeld wegens me deplichtigheid aan de brandstichting voornoemd tot 2 jaar gevangenisstraf. Aan den requirant was ten laste ge legd, dat hij opzettelijk aan S. de gele genheid en de middelen heeft verschaft om, met het oogmerk zich en zijn mak kers D., de C. (die vrijgesproken werd), en B., beide laatsten te Leiden woon achtig, ten nadeele van de verzekeraars wederrechtelijk te bevoordeelen, den brand te stichten. Bewezen verklaard werd, dat hij in December 1916 in Ne derland opzettelijk aan N. S. gelegenheid en een middel heeft, verschaft om met het oogmerk zich en D., de C. en B., ten nadeele van de verzekeraars te bevoor deelen, brand te stichten; en dit feit werd gequalificeerd als medeplichtigheid aan het met het oogmerk om zich en ande ren ten nadeele van de verzekeraars te bevoordeelen, stichten van brand. Mr. Denekamp. advocaat te 's-Graven hage, ontwikkelde twee cassatiemidde len. Het eerste was hierop gegrond, dat het hof een veroordeeling krachtens art. 328 Wetboek van Strafrecht be krachtigende niet uitsprak de nietig heid der dagvaarding, alhoewel in dat stuk geen opgave voorkomt, waaruit blijkt, in hoeverre requirant zich door de brandstichting wederrechtelijk be voordeeld zou hebben. Dit deel van de aanklacht behoorde zeide pleiter zóó omschreven te zijn, dat de beklaag de of zijn verdediger door alle middelen rechtens in staat zou zijn, om aan te too- nen dat het door de assuradeuren uit. te keeren bedrag niet hooger was dan de waarde der goederen, iets wat bij deze dagvaarding waarin daaromtrent niets te lezen staat ten eenenmale uitgesloten zou zijn. In de tweede plaats betoogde pleiter, dat het hof, veroordeelendc wegens me deplichtigheid aan brandstichting met het oogmerk om zich en anderen weder rechtelijk te bevoordeelen, dit ten on rechte deed, nu niet ten laste is gelegd dat requirant de bedoeling had zich zelf te bevoordeelen. Voor het geval de Ilooge Raad liet ar rest van het hof aldus mocht lezen, dat requirant veroordeeld is wegens het medeplichtig zijn aan brandstichting om uitsluitend S. en diens makkers D., de G. en B. te bevoordeelen, meende pleiter, dat er wetsschending heeft plaats gehad, omdat niet bewezen is, dat requirant's opzet bij het verschaffen van de gelegen heid en het middel gericht was alleen op het voordeel verschaffen aan anderen en niet aan zich zelf. KANTONGERECHT TE LEIDEN. De heer C. G., fabrikant en onderne mer eener potten- en dakpannenfabriek onder de gemeente Zoeterwoude, tegen wien door den ambtenaar van het O. M bij het kantongerecht wegens ver schillende overtredingen van de Arbeids wet, o. a. het doen werken van 5 knapen gedurende 45 dagen op verboden tijden, geëischl was 255 geldboeten van f 1, sub sidiair 255 maal één dag hechtenis, werd gisteren door den kantonrechter veroor deeld lot 35 geldboeten van f3, te ver vangen door 35 maal 1 dag hechtenis. Prcp.-Club „SI. Petrus". Onder voorzitterschap van den heer B. Kleijn hield gisteravond bovengenoemde cluib een vergadering in „Prediker". Onder de ingekomen stukken was een Schrijven van Warmond, houdende toe zegging om maatregelen te treffen, noodig voor de oprichting eener prop.-club; verder een schrijven van den lieer J. A. de Zwart, waarin ihij tot de conclusie komt, dat de organisatie onder de warklieden in de gemeentebedrijven aan het verwateren is. Schrijver sp/oort aan, deze organisatie nieuw leven in te blazen. De voorzatter deelde hierop den hee.r I A. de Zwart mede, dat het best-uur van oordeel is, dat liet op den weg ligt van het afdelings bestuur van den R.-K. Volksbond, om deze organisatie, welke de Volkehond vier jaar geleden oprichtte, voor verdwijning te be hoeden. Hierna deelde de voorzitter mede, dat den 17den December a.s. de club 10 jaar bestaat. Spr. zeide, dat diezei dag niet onopgemerkt mag voorbijgaan, doch s<pr. toon nog niets definitiefs mededeelen Slechts diit: dat op dien dag het vaandel van de afd. Leiden zal worden ingewijd. De voorzitter bracht een woord van dank aan de leden van de vaandeleoinmissie voor hun goedgeslaagden arbeid. De heeren J. A. de Zwart, A. v. a. Aar en IC. B. Kleijn werden door de vergade ring aangewezen om het bestuur inzake de viering van dit lö-jarig bestaan bij te staan. Dit jaar, evenals andere jaren, zullen door die Prop.-club scheurkalenders wor den verkocht. De enorme prijsstijging van papier enz. heeft ook op de kalenders haar beslag gelegd. Hierna sloot de voorzitter, nadat nog •verschillende leden van de rondvraag ge bruik hadden gemaakt, deze vergadering. A.s. Maandag zal de heer "W. F. Schre- gel den dag herdenken, waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de fimia Th. C. Stijnman, Burgsteeg alhier. Dezen morgen en vanmiddag trok door de hoofdstraten der stad een com pagnie militaire wielrijders van de le comp., in doortocht naar Gouda. Het mu ziekcorps eveneens per fiets dat de compagnie voorafging, trok veel bekijks. Nu en dan werden vroolijke marschen uitgevoerd, waarbij het een lust was de Turksche trom op de fiets in actie te zien. In den ochtend zijn vanuit Leiden naar hun vaderland teruggekeerd 45 Duitsche kinderen. Gemeentelijke Aankondigingen. UITGIFTE BONS. De Burgemeester der gemeente Lei den brengt ter algemeene kennis dat vanaf heden tot en met Vrijdag 14 Sep tember alsnog wordt geldig verklaard: Bon No. G 35 voor 1 ons rijst. Verkoop van rundvleesch. De burgemeester van Leiden brengt ter (kennis van de ingezetenen dat aan het Openbaar Slachthuis, onder toezicht van den directeur dier inrichting, door een tweetal slagers, rundvleesch zal worden verkocht tegen den prijs van f 0.49 per y2 K.G., zonder been. Delze verkoop zal voorloopig plaats hebben op Woensdag en Zaterdag van iedere week, van des voormiddag© 8 tot 12 uiur, en wel voor het eerst op Woens dag 12 September a.s. Het verdient aanbeveling' v er; iakk in ge- materiaal mede te brengen. Wel kofen uit Duitschland? De Wirtschaftliche Pressestelle im Haag deelt mede dat het bericht in de dagbladen, dat Duitschland den kolen- aanvoer naar Nederland zou hebben stopgezet, onjuist is. I?en dergelijk be sluit is niet genomen. Steenkolen uit Engeland. Naar het „Vaderl." verneemt, is er een overeenkomst tusschen ons Kolenbureau en de Engelsche regeering omtrent de levering van steenkolen tot stand geko men. Commissar is-beneeming. Naar wij vernemen, is aan mr. dr. C. C. Geerlsema, onder dankbetuiging, eer vol ontslag verleend als commissaris der Koningin in de provincie Groningen en is benoemd tot Harer Majesleits Com missaris in die provincie jhr. mr. E. Aan de Telefoon. Hallo! Een bewoner van Roelofamn, veen. Na den 15en September wordt» krijgbaar gesteld 400 turven en 75 jj anthraciet. Zou de directeur van de 4 tributie ook rekening willen houden», die inwoners in Alkemade, welke wn lijks hun ondersteuning ontvangen I dus van zulke groote hoeveelheden te> lijk verkrijgbare brandstoffen niet t' nen profiteeren, daar zij niet het now ge bedrag daarvoor ineens kunnen mi sen? Een lezer van ons eind. Mogen uw naam wet eri, dan zullen wij J „Aan de telefoon" inzake het ingeaonj stuik, de cokes betreffende, morgen p|a2 Tjarda van Starkenborgh Stachouwt burgemeester van Groningen. Nieuwe Staatsleening. Naar wij van de me ast bet rouwig zijde vernemen is in den loop van najaar te verwachten een wetsontwÜ tot het aangaan eener nieuwe Sta leening, met conversie van het nog n, afgeloste gedeelte der 5 procents Staai leening van 1914 in een 4y2 procents. Zijn wij wel ingelicht dan izciu, de nL we teeming, met inbegrip van rle 250 ml lioen van d'e conversie, waarschijnlijk a 400 a 500 millioen bedragen. Het moet echter in de gedoeling ,ji Regeering liggen de uitgifte der nieu leening niet voor einde December e. te doen geschieden. De Vereenigde Staten en Zweien. WASHINGTON, 10 September. Het parlement van Buitenlandsohe Zaikt heeft bekend gemaakt, dat er voortel bij de vergunning om goederen naar Z» den te verschepen een deugdelijk Tjem geëischt z/al worden, dat de goederen Zweden gebruikt women en niet per si voor Duitsdh gebruik aangewend zulk worden. Tot dusver had men het woo van de Zweedsohe regeering op dit pa voor voldoende gehouden. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. „Grotiu-s" (uitreis) passeerde 9 Si 10 u. 30 min. n.m. Üoggersbank Noor ROTTERDAMSCHE LLOYD. „Kawi" (uitreis) passeerde 9 Sept. 11 30 rain n.m. Roggersibank Noord. KON HOLL. LLOYD. „D rechterland" (uitreis) passeerde Sept. 2 uur v.m. Doggerbank Noord. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verrichtin denn van 11 Sept. 1917, medegedeeld door h« Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te Dc Bilt. Hoogste barometerstand: onder 769.6 Ook Duitschlw Laagste barometerstand: 748,4 Haparandt Verwachting tot den avond van 12 Sepl Meest zwakke veranderlijke wind nevt; tot licht bewolkt weinig of geen regen if koeler overdag. Temperatuur hedenmiddag 4 uur, 6ii Fahrenheit. 12 Sept. Zon op 6,30. Zon onder 7,22. Lid op 7,52. Hoogste waterstand in Katwijk 12 Sept. Buiten verantwoordelijkheid, der Htl Mijnheer de Redacteur, Gaarne verzoek ik éenige plaatsruii te in uw blad. Sinds een paar weken is de gelift slagerswereld in rep en roer over del sommige slagers 2e klasse: grootenl slag van rundvleesch. Voor vele mevrouwen, juffrouwen! huismoeders is dit een blij gehoor Jfe weten ze ook wel bij welke slagerst afslag is; zijn dat slagers die ook lidn de plaatselijke slagersvereeniging zijn kunnen ze om een of andere reden niet in komen? Weet het publiek wel dat er in runl vleesch verschillende kwaliteiten i' staan; dat het in de zaken, waar hel: j op 't oogenblik voor zoo weinig w verkocht, toch zeker geen eerste, 1 geen tweede kwaliteit kan zijn? Mijnheer de Redacteur, hoe kan een slager, die gewoon is steeds! cliëntèle goed te bedienen en na tel pen met 's morgens te komen vragr' wanneer mevrouw of juffrouw het w® schen en steeds te bezorgen wat zej* langen, mede doen met grooten afslf daar de eerste kwaliteit koeien nog®® stens f 1.20 per kilogram kosten in beenen. Hoe kan het nu bestaan n deze week op 't Openbaar SlachW vleesch wordt verkocht voor f 0.40 P pond, wat reeds aan 't publiek bekt-' is gemaakt? j Is 't niet treurig dat zulks nog besiw daar een goede slager steeds flink pöj neel moet hebben, wat heden ook 9 flink loon verdient, hooge bedrijfskOS heeft enz. en zoo de dupe moet zijn1' zulke concurrenten, want och, hel F bliek gelooft zoo gauw dat iemand soa te veel verdient. Dit wordt nog 't publiek in de ooren geknoopt, maar bestaat in rundvleesch groot vers» zoodat de beste koeien, die menig 8' slager koopt, nog steeds duur zijn. U, geachte Redacteur, dank zegtF voor de ruimte, die ik van u gevw heb. Hoogachtend, Een le klas Sla LISSE. Harddraverij. De jaarlijksche n harddraverijen vanwege de haroa

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 2