Uit de Omgeving. gjcki lichen, brooï wf mecï IkMTinen Krij gen, noch door veevoeder, dat tijun in kleine «porties tegen verbazend hooge prij zen en van meestal slechte kwaliteit, 't zij door de regeering, 't zij door den handel, aangeboden wordt. Redenen, waarom zij met den meesten aandrang ejschen: lo. dat aan den boer van zijn eigen geteelde producten voldoende broodkoren en andere levensmiddelen voor het ouder-, hemd van zich en zijn gezin wordt ge laten; 2o. dat Ihean het veevoeder, noodig voor instandhouding van zijn bedrijf, niet ont nomen worde, tenzij in ruil tegen vee- voedenmiddelen aan prijzen, evenredig aan hum voederwaarde; 3o. dat de maximum-prijzen der granen en andere producten door de regeering aanmerkelijk moeten, worden verhoogd, aangezien de verbouw dezer gewassen niet meer loonend is, en verklaren al 1 e boeren, hier aanwezig, dat zij tot een lij- d e 1 ij k verzet gedwongen wor den, en steunend op hun goed recht, geen of zeer weinig rogge en tarwe zullen uit- tzaaien, indien de regeering niet binnen veertien dagen hun eischen heeft ingewil ligd. Deze motie werd onder luide bravo's aangenomen met 6458 stemmen. In een vergadering van den N. P. Chr. Boerenbond zal nog overwogen worden, op voorstel van kapelaan Kersemakers uit Udcn, om ook een verzoekschrift te richten aan de Koningin, cm haar steun hij de regeering. Spionnage onder het Rotterdamsche politiekorps. Wij maakten reeds melding van de schorsing van een •hoofdagent van po litie, omdat hij verdacht werd betrek kingen te onderhouden met den spion- nagedienst van een der oorlogvoerende statengroepen. „Het Volk" vindt in dit feit aanleiding een voorstelling van za ken te geven van een zeer alarmeerend karakter en welke moet doen denken dat deze aangelegenheid belangrijke ver houdingen heeft aangenomen. Van zeer bevoegde zijde worden wij in slaat gesteld mede te deelen, dat het onderzoek, dat zich uitstrekt over het zich beschikbaar stellen aan beide groe pen van oorlogvoerende staten, tot dus verre niet de minste reden geeft om aan te nemen dat verdenking behoort te val len op nog andere politie-ambtenaren dan op den geschorsten hoofdagent. Dat de geschorste betrokken zou zijn bij het op sporen van Duitsche deserteurs, ten ein de deze weder in handen der autoritei ten te brengen, is bij het onderzoek zelfs niet ter sprake gekomen. Met nadruk moet er nog de aandacht op worden gevestigd, dat in geen geval eenig Nederlandsch belang bij de tot het onderzoek aanleiding gevende feiten be trokken is. „Msbd." Korle Kroniek. De Koningin heeft gisteren de sport- feesten in Den Helder"bijgewoond. De burgemeester van Groningen, jhr. mr. E. Tjarda van Starkenburg Slachouwer zal met April 1918 aftreden. De nieuw-opgetreden wethouder van Haarlem mr. A. Bruck, heeft de af- deeling onderwijs gekregen:mr. J. B. Bo- mans, eveneens nieuw-gekozen, krijgt de lichtfabrieken en het slachthuis on der zijn beheer. Naar „Het Volk" verneemt, hebben B. en W. van Schiedam een nieuwen dienst voor sociale aangelegenheden in het leven geroepen, welks bestuur aan den heer De Bruin is opgedragen. Tot dien dienst zullen o.a. behooren de dis tributie, de volkshuisvesting, arbeids beurs en werkloozen-verzekering. STADSNIEUWS. Bekroningslijst. De vaste Keuringscommissie der Ne- dcrl. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde heeft op de groote planten- keuring o. n. de volgende prijzen toege kend. Zilveren Af fourlit-mcdaille. Aan inzen ding Varens van de firma Lemkes Zo- nen. Alphen a.ci. Rijn. Viruly-medaille v. h. hoofdbestuur der Mij.: aan inzending groep handels varens van de fa. Gebr. Lam, Alphen a.d. Rijn. Grooie zilveren medaille van H. M. de Koningin: aan inzending afgesneden Dahlia's van de fa. E. II. Krelage Zn Haarlem. Zilveren mcdalle van den voorzitter der Afdeeling Leiden aan collectie Dah lia's van de fa. Jan briest Zn., Leiden. Zilvcnn medaille van Z. K. II. Prins Hendrik der Nederlanden aan fantasie- groep Dahiia Princess-Mary van de fa. R. Eggink, Voc-rschi ten. Groote verguld zilveren medaille v. d. Administratie van het Leidsch Dagblad aan inzending Dahlia-bloemen en een aantal in potter, van de fa. J. G. Ballego, Leiden. Zilveren plaquet v. d. Ver. t. Bev. v/h. Vreemdel. Verkeer te Leiden aan inzen ding afgesneden Gladiolus-bloemen van de fa. k. Veithuys, Riïlegom. Groote zilveren medaille van Jhr. J. W. G. Boreel van hoogelanden aan ver zameling afgesneden Bloemen van de ia. M. Jongkindt Gzii.. Aalsmeer. Zilveren medaille v. d. heer S. R. von Franck aan veizameling afgesneden bloemen van de fa. Gebrs. Vianen van Delft, Rijnsburg. Zilveren rnedvUe van wijlen den heer II. Witte te Bennekom aan inzending Picea pungens plauca Spek van de fa. Jan Spek, Boskoop. Zilveren medaille van II. M. de Ko- niogin-Moeder aan giocp Dwerg Conife- re van Rotsbeplanting van de fa. K. v. Wczelenburg Zn., Hazerswoude, Kleiné gouden medaille of f25.van dc ver. „Nos jungunt Rosae" aan verza meling afgesneden rozen in soorlen (van de laatste jaren) van de fa. W. G. Hagc Co., Boskoop. Verguld zilveren medaille v. d. Burge meester van Leiden aan verzameling Vaste Planten van N. V. Clingedaalsehe Kweekerij, Den Haag. Verguld zilveren medaille van de Leidsche Tuiniers en Bloemistenvereen. „Door eendracht verbonden" aan inzen ding Mixed Border van de fa. C. Smils- kamp te Zeist. Groote bronzen medaille v. d. Ge meente Leiden aan inzending Fruit v. d. N. V. J. C. de Lange's Kon. Tètinb. In richting, Rotterdam. Verguld zilveren medaille v. d. Afd. Enschede aan inzending Fruit v. d. fa. Roodenburg te Leiden. Kleine gouden medaille of f 25.van de Ver. Nos jungunt Rosae aan verzame ling afgesneden Rozen v. d. fa. Jan Spek, Boskoop. Gouden medaille: aan inzending afge sneden Dahlia's van de fa. C. if. Krelage Zoon Haarlem; aan groep Anjelieren van de N. V. Clingendaalsche Kweekerij, Den Haag; aan groep Dwerg Coniferen voor rotsbeplanting van de fa. K. We zelenburg Zn., Hazerswoude; aan in zending collectie Dahlia's van de fa. Jan Kriest Jzn., Leiden; aan inzending Dah lia-bloemen en een aantal in potten van dc fa. J. G. Ballego, Leiden; aan inzen ding bloemen van Gerbera Jarnesoni Hybriden van de fa. W. Lodder, Han- delskweekerij „Gebria' Hees bij Nij megen. Kleine gouden medaille: aan verza meling afgesneden bloemen van de fa. Gebr. Vianen Van Delft, Rijnsburg; aan verzameling afgesneden Gladiolus- bloemen van de fa. K. Velhuys, llille- goin: aan verzameling Vaste Planten van de N. V. Clingendaalsche Kweekerij, Den Haag. Verguld zilveren medaille: aan verza meling afgesneden Rozen van de fa. H. Copijn Zn. Groenekan bij Utrecht; aan 1-i soorten appels van den zandgrond van de fa. C. C. Muller, „De üverbosch". Diepenveen; aaninzending Fruit van de fa. J. C. de Lange's Kon. Tuinb. Inrich ting, Rotterdam; aan verzameling afge sneden Bloemen van de fa. J. L. H. Germ fa. G. J. Sax, Dordrecht; aan verzame ling afgesneden Lelies van de fa. F. Put, Apeldoorn; aan verzameling afgesneden bloemen van de fa. M. Jongkindt Gzn., Aalsmeer (plus 10 grid.); aan inzending Vaste Planten en Rotsplanten van de fa. N. V. Vaste Planlenkweekerij „Bussum" te Bussum; aan verzameling afgesneden bloemen van Vaste Planten van de fa. B. Ruys, Kon. Kweekerij „Moerheim Dedemsvaart; aan verzameling Gladio lussen van de fa. Grullemans; aan inzen ding Mixed Border van de fa. G. Smits kamp, Zeist; aan inzending Japansche Acers van de fa. K. Wezelenburg Zn., Hazerswoude; aan Dahlia Princess Ma ry (in Fantasie Groep) van de fa. R. Eg gink, Voorschoten; aan inzending Groep Pioen Dahlia's van de fa. H. Ilornsveld, Baarn; aan inzending kleinbloemige Dahlia's van de fa. D. Bruidegom, Baarn; aan inzending Dec. Groep Planten en Bloemen v. d. Gebr. den Older, Leiden; aan inzending Groep Handelsvaren v. d. fa. Gebr. Lam, Alphen aan den Rijn; aan inzending Varens v. d. fa. Lemkes Zn„ Alphen a. d. Rijn; aan inzending Cactussen en Vetplanten van de fa. Frans de Laet, Contich (België); aan in zending Streptocarpus hybriden van den Horlus, Leiden. Zilveren medaille: aan inzending di verse Rozen van de fa. Jan, Spek, Bos koop; aan afgesneden Rozen in soorten van de laatste jaren van de fa. W. C. Ilage Co., Boskoop; aan inzending Vaste Planten van de fa. W. v.Veen, Lei den; aan verzameling afgesneden bloe men van de fa. H. Copijn Zn., Groene kan bij Utrecht; aan sortiment van 100 Coniferen van de Veursche Kweekerij Veur (Z.-H.), plus f 15.als bestuurs- prijs voor de opstelling; aan inzending Groep Dahlia's (benedenzaal) van de fa. G. Wouters, Nijkerk; aan inzending 12 Celosia Thompsoni Magnifica v. d. fa. C. Geitenbeek, Tuinbaas „Huize Berbi- ce", Voorschoten; aan inzending Varens en Snijgroen v. d. fa. A. D. Hakkenberg, Oegstgeest. Getuigschrift Eerste Klasse: aan in zending Decoratieve Dahlia's „Pink Per fection", van de fa. J. Kriest Jzn., Lei den; aan inzending Picea pungens glau- caspek (nieuw gewonnen plant) van de fa. Jan Spek, Boskoop; aan inzending enkele Dahlia Velours d'Utrecht (getuig schrift van verdienste 1915) van de fa. E. II. Krelage Zn., Haarlem; aan inzen ding Nephrolepis G. J. Bier Jr. (nieuw gewonnen plant) van de fa. Gebr. Lam, Alphen aan den Rijn. Getuigschrift van Verdienste: aan in zending Alster Amellus, „King George", van de fa. B. Ruys, Dedemsvaart (nieuwe plant); aan inzending Gaillardia the King (Nieuwigheid), van de fa. B. Ruys, De demsvaart; aan inzending Decoratieve Dahlia „Oranje King", van de fa. Gebr. Vianen Van Delft, Oegstgeest (met verzoek naam te veranderen); aan inzen ding Decoratieve Dahlia Oranje King van de fa. Gebr. Vianen Van Delft, Oegstgeest; aan inzending Decoratieve Dahlia Nelsons Harifa van de fa. G. Wouters, Nijkerk (nieuwigheid); aan in zending Decoratieve Dahlia Vuurbaak van de fa. G. Wouters, Nijkerk (nieuwig heid); aan inzending Decoratieve Dahlia Picuzelaêr van de fa. G. Wouters, Nijkerk (nieuwigheid); aan inzending Decoratie ve Dahha Porthos (nieuwigheid) van de fa. G. Wouters, Nijkerk; aan inzending Decoratieve Dahlia Oranje King van de fa. G. Kroon, Baarn; aan inzending Kraag-Dahlia Sonate van de fa. E. H. Krelage Zn., Haarlem (nieuw gewon nen); aan inzending Kraag-Dahlia Ga votte (nieuw gewonnen) van de fa. E. H. Krelage Zn., Haarlem; aan inzending Kraag-Dahlia Rhapsodie (nieuw gewon nen) van de fa. E, IL Krelage Zn., Haarlem; aan inzending Ivraag-Dahlia Aria (nieuw gewonnen) van de fa. E. II. Krelage Zn., Haarlem; aan Colens Rehneltianus (nieuw ingevoerde plant) fa. Lemkes Zn., Alphen aan den Rijn; aan inzending Prunus Pissardi Atropus- purea, twee planten in pot en afgesne den takken (nieuw ingevoerd) v. d. Veur sche Kweekerij te Veur (Z.-I-L). Getuigschrift voor Cultuur: aan inzen ding Coniferen van de fa. Jan Spek, Boskoop (en zilveren medaille). Bronzen medaille: aan verzameling Fruit van de fa. Roodenburg; aan inzen ding Vruchten van de Veursche Kwee kerij Veur (Z.-II.) plus f 10.als be- stuursprijs voor de keurige opstelling; aan inzending afgesneden Knip hofia van de fa. Krelage Zn., Haarlem; aan inzending Taxushagen om zitbanken van de fa. J. Kortenoever, Naarden; aan sortiment van 26 Acers van de Veursche Kweekerij Veur (Z.-H.); aan groep Stre- phocarcus en Varens van de fa. W. van Veen, Leiden; aan groep Planten, be staande uit cyclamen, begonia's Gloire de Loirraine, Dracaena, Pandamus, Ne phrolepis in soorten en Spaansche Pe per (samen 80 stuks) van de I-landels- kweekerij „het Molenpad", fa. J. \V. A. de Graaff te Bennekom; aan inzending Groep Erica, Gebr. Lam, Alphen aan den Rijn Eervolle vermelding: aan inzending Japansche Acers van de fa. Jan Spek. Boskoop; aan verzameling Kas- en Ka merplanten v. d. fa. W. van Veen Lei den; aan inzending 12 Coleussen van mej. C. E. Filippe, Leiden; aan inzen ding afgesneden Orchideeën v. d. N. V. J. G. de Lange's Kon. Tuinb. Inr., Rot terdam. Diverse bekroningen: 10 gulden als bestuursprijs voor de opstelling, aan 50 hulsten in 2 variëteiten, Veursche Kwee- kerijen te Veur (Z.-IL). Een jubileum. In stilte, zonder eenige officieele plech tigheid, herd«acht. heden de weleerw. pater R. Bouters den dag, waarop hij vóór 12V6 jaar werd benoemd tot kapelaan aan de parochie van O. L. Vr. Onbevlekte Ont vangenis. Zeer veel belangstelling miocht d'e pater heden ondervinden vele bewijzen, hoe hoog zijn onvermoeide toewijding en on verpoosde ijver op prijs wordt gesteld. En wij hoorden 't zoo terloops verlui den de belangstelling' uitte zich vaak op een wijze, die den pater wel het meest aangenaam is: n.l. ten bate zijner Zita- Vereeniging. Morgen te half elf zaïl Pater Bouters een H. Mis van dankbaarheid opdragen. (Salarissen der gemeente-ambtenaren. De Raadscommissie tot onderzoek der salarissen heeft thans ook haar ontwerp verordening betreffende de salarissen der ambtenaren aan dfe betrokken organisa ties toegezonden, waardoor deze ir)y de gelegenheid zullen zijn eventueele opmer kingen aan de commissie Schriftelijk mede te deelen, waarbij zij te kennen kunnen gevcfa, of zij daarna alsnog mondeling door de commissie wenschen te worden gehoord. Voor hen, die niet bij eenige or ganisatie zijn aangesloten, zal het ont werp ter inzage worden gelegd bij hun hoofd van dienst.' De vreties-meeting. Voor d'e velen ongetwijfeld velen die Dinsdag de Rooanscihe vredesmeeting in den Dierentuin te 's Graven'hage wil len bijwonen, zij vermeld, da.t er Maan dag nog kaarten te toekomen zijn van 9 tot 12 cn van 25 uur aan bet Centraal Bu reau van de K. S. A., en Dinsdag in den Dierentuin te 's Gravenhage, a 50 cent pea* kaart. De „St.-Ct." no. 209 bevat een kon. be sluit van 9 Augustus j.l., houdende na dere wijziging van het kon. besluit van 16 Sept. 1895 (St.bl. no. 161), waarbij aan het bestuur der gemeente Leiden vergunning is verleend op het landgoed „Endegeest'gemeente Oegstgeest. een gesticht voor krankzinnigen óp te rich ten. Donderdagavond te ongeveer 7 uur werd onder de gemeente Zoeterwoude nabij de Vink, een man gevonden, die blijkbaar bewusteloos was. Dr. Timmer mans, ontboden, achtte overbrenging naar het Academisch Ziekenhuis alhier gewenscht. De patiënt werd onder toe zicht van den veldwachter v. d. Stel, van Zoeterwoude, (per rijtuig) daarheen ver voerd. De man is echter zonder tot be wustzijn te zijn gekomen, in het Zieken huis overleden. Bij onderzoek bleek het te zijn zekere Van der Z„ wonende al hier. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer, waarin nog een laatste gele genheid wordt bekend gemaakt, om zich aan te geven voor de R.-K. Avondschool. Mogen vele ouders deze hoogst nuttige instelling, zoo vruchtdragend voor hunne kinderen, toonen te waardeeren. Te kwart voor zes gisteravond brak op de Steenstraat een wiel van een niet hooi beladen disselwagen. De wagen, die bleef staanen niet omkantelde, bevond zich juist op de tramrails. Met behulp van eenige omstanders werd hij naar een an der «gedeelte van de straat overgebracht. Het tramverkeer 'had daar zeven minuten oponthoud. Programma van bet Parkconcert op Dinsdag a.s., 8 uur n.m.. No. 1. Parkmarsch, Geijp; 2. Ouverture „Don Juan", Mozart; 3. Verscbmabte Lit-be", avals, Lincke; 4. Fantaisie ,,Le Prophéte", Meijerbeer; 5. „Polichinel", intermezzo, Geijp; 6. ,,La Fille de Pha- raon", Fantaisie, Puzni; 7. Le beau IcLéad", znarsch, Sonda. KATWIJK AAN DEN R5JN. Diefstal. Den laatsten tijd worden door onbevoegden, in den omtrek alhier, veel winteraardappelen gerooid. De poli tie doet streng onderzoek. Het is tot heden echter nog zonder resultaat. NOQRDWIJK. Plotseling sterfgeval. Een zwerver, genaamd J. v. d. W., in dece streken be kend onder den naam van „Jan de Wij- ker", omdat hij uit Beverwijk afkomstig was, kwam Donderdagavond in het lokaal van C. R. en verklaarde zich onwel te ge voelen. Eenige oogenblikken later zakte hij levenloos neer. Dr. Van Nes kon slechts den dood constateeren. Het lijk werd naar de algemeene begraafplaats vervoerd. On danks zijn leven van ongemakken en ont beringen bereikte de zwerven den leeftijd van bijna tachtig jaar. RUNSATERV/OUDE. Te water. Het dochtertje van den landbouwer R. is in een onbewaakt oogen- blik te water geraakt. Onmiddellijk is ge neeskundige hulp ingeroepen en na veel inspanning wist men de levensgeesten we der op te wekken. Roomsche Agenda. MAANDAG. Leid e n, vergadering prop.- club ,,St. Petrus", om 8 uur in „Prediker". DINSDAG. Leiden, 8^ uur, in liet St. Vincentiusgebouw, vergadering Prop.-Club „Dr. Aliens". Gemeentelijke Aankondigingen. Verkoop Rundvleesch. De directeur van bet Openbaar Slacht huis brengt ter kennis van belanghebben den, dat door een tweetal slagers hier ter stede aan het Openbaar Slachthuis on der zijn toezicht rundvleesch verkrijgbaar zal worden gesteld, tegen f 0.40 per K.g. zonder been. Deze verkoop zal voorl«oopig plaats heb ben des Woensdags en Zaterdags van 812 uur v.m. Voor het eerst op Woens dag, 12 September e.k. Het medebrengen van eigen verpak kingsmateriaal verdient aanbeveling. Raap- en patentolce. De burgemeester der gemeente Leiden brengt ter algemeene kennis dat door rlen minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, gezien art. 8 le lid der Distribu- tieweit 1916 is «bepaald: 1. de aflevering van raap- en pat entolie door oliefa,Vulkan ten is verboden, tenzij met schriftelijke toestemming van den minister van «Land bouw, Nijverheid en Handel. In geval van twijfel, of iemand gerangschikt moet wor den onder de caliefabrikanten en oliehan delaren, wordt door den minister voor noemd beslist; 2. Aanvragen voor het ver- leenen van •toestemming als sub 2- bedeeld1, behooren te worden gericht tot de com missie van advies inzake het gebruik van eetbare vetten voor technische d«oelein- den, Van Speijkstraat 4, te 's-Gravenhage. Najaarsschouw. Burgemeester cn Wethouders van Lei den bringen ter kennis van belangheb benden, dat, te beginnen met Maandag 1 October e.!k., zullen geschouwd worden: alle wegen, 1-sfnen, paden, straten, ka den, pleinen, hofjes, stegen, slpppen of poorten en gangen, benevens de daarin gelegen of daartoe behoorende bruggen en andere kunstwerken, voor zoover die bijzonder eigendom zijn en, zonder ver hindering door of vanwege rechthebben den, voor het publiek open staan- en alle wateringen en slooten, en de riolen ter veivanging daarvan gemaakt, benevens de daartoe behoorende sluizen, duikers, buizen, toegarhgskokers on der gelijke werken, voor zoover die bijzonder eigendom zijn. OORLOGS VARIA. Vader en zoon. Onder dezen titel lezen we in het „Hbl.": We rijden door Frankisch Beieren, waar een rijke oogst te velde staat te rijpen. Aan het station van eeh droomerig stadje stappen twee zwaarbepakte soldaten m, die naar het Westen reizen. Een jonge, met frissche, roode wangen en een oude met veel grijs haar. Ze praten coowat, rustig, wat karig met hun woorden, als strijders, die zich in het onafwendbare schik kei* Toen zei de jonge: „Kijk eens, hoe dat graan er hij staat, vader!" Alle reizigers in de coupé krijgen een schok, een paar minuten is het stil, heel stil... vader en zoon. In hetzelfde veklgrijs, van hetzelfde wapen, aan éen front. Dan begint men te vragen, te bemoede ren, eetwaren uit te pakken. Gitten en medelijden. De beide krijgers blijven ge laten. Ze rooken, eten, nemen graag en dankbaar het gebodene en vertellen intus- schen hun eenvoudige geschiedenis. Ze zijn niet uit die streek geboortig. De jonge vrouw van den Zvvabenschen bak kersgezel is vroeg gestorven. Toen is hij met zijn armen moederloozen jongen aan het reizen gegaan, is in het Frankische terecht gekomen en heeft, toen de bakkers patroon stierf, de dochter des huizes ge trouwd. De brave vrouw hield veel van den jongen; ze hadden een vreedzaam le ven in hun bakkerij en het ging hun goed Toen de oorlog begon, werd eerst de va der opgeroepen; hij ging met den land storm naar Belgie. Het was hard, maar de .zeventienjarige jongen deed het werk g^ed. Toen kwam de dag, dat ook hij werd opgeroepen. De moeder .deed het veel ver driet, toen hij het laatste brood uit de oven haalde en het vuur uitging. Het was, alsof ook in haar langzaam iets werd ge doofd. Meer dan honderd jaren had haar J familie de bakkerij beheerd en jn het huis gewoond; dan hecht men zich er aan werd ziekelijk. En nu waren ze allebei verlof geweest om haar de oogen toe drukken en de laatste eer te bewijs Huis en erf waren verkocht, het geld ui gezet en een testament gemaakt. De hcj derdjarige, goede bakkerij had afged^ „Nu Kijn we nog maar met z'n twecfo Mijn jongen ligt voor A. en ik ben h de veldbakkerij van dezelfde divisie. ik s nachts opsta om te bakkeai en ik hoj de kanonnen donderen, dan moet ik bi den. Bij eik brood, dat ik bak, denk dat kan mijn zoon in handen krijgen ik zorg, dat het ,goed wordt. En als li< aan liet front eens bijzonder heet toegay maak ik stilletjes een kruis in elk brood ik denk, misschien helpt 't wel, mijn joj gen en de anderen. En als hij zijn bro» krijgt, draait hij 't driemaal om: „g. kan van mijn vader zijn," denkt hij dan smaakt het beter. Dat is net als groet." f Vader en zoon kijken elkaar aan. Eei haast onmerkbare, oneindig trieste gijn lach glijdt over hun gezichten. De reizigft, in den coupé zien stom voor .zich; et paar hebben de handen gevouwen. Nie een, die niet hoopt, dat de kruisjes op d( kommiesbrooden zegen mogen brengen et dat .ze den braven, geloovigen veldbakh en zijn zoon veilig thuis mogen brengen. Laatste berichten. Candidaatstellirig Prov. Staten. De anti-rev. kiesvereeniging le Lei. derdorp heeft candidaat gesteld voor dj Provinciale Staten, vacature J. H. Waal Malefijt, den heer P. Boot Sr., u Leiden ,lid der firma Gebrs. Bool, scheepsbouw, te Leiderdorp. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgt van 8 Sept. 1917, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand: onder 770.0 Oost Duitschlani Laagste barometerstand: 763,0 Hernosand. Verwachting tot den avond van 9 Sept. Meest zwakke veranderlijke wind, nevelj tot lichtbcwolkt, weinig of geen regen, iet warmer overdag. Temperatuur hedenmiddag 4 uur, 73 gr Fahrenheit. 9 Sept. Zon op 6,25. Zon onder 7,29. Licbl op 7,59. 10 Sept. zon op 6.27. Zon onder 7.27. Lick! op' 7.57. Hoogste waterstand in Katwijk 9 Sept. 8.22 10 9.41 Marktberichten ROELOFARENDSVEEN, 7 Sept. Veiling. prijs: Snijboonen v,fl,22-0,00-0,Prinsen- boonen f 2.75-0,-17,40, Booncnstek fOJfl, Pronkboonen wit f2.3U-l,00-0,40-0.00 Pronkh bont fl,20, Augurken fijn f7,40-2,70, Bin b 2,65, Bast. 2.40, f 0,Grof f 2,05 Borara. ftylk Stipp. fl,30. Aardappelenf 0. WASSENAAR, 7 Sept. Veiling. Peterselie per bos 3a4 ct. Selderie per bos 3aóct Peen per bos 6 a 13 ct. Kroten per bos 2a 3 ct. Rhabarber per bos OaO ct. Zuring per ben f0,10a f0,14, Kropsla per 100 f 1,00 a f2,51 Snijboonen per 100 f 0,35 a f 0,45, Gr. Sa- voyekool per 100 f2.a f 4.Gele Savoyekoiü f20,-22,00, Roode kool JWitte kool per 100 f 12 a f 16,Komkommers per lOÜfO,- afO,Raspers per 10 kilo i"5,af5,5(1, Prinsesseboonen per 10 kilo f 1,70af3^0, Tuinboonen per 10 kilo f0,a f0,—Tomaten per kilo f 0,12 a f 0,14. Radijs f 0,03 a 0,05 p.bos. Bloemkool f0,00, Uien f0,0,— per kilo Eieren per 100 f 11,af!2,50. Kippen f0,- a f0,— per stuk, Konijnen f 1a f 1,75per stuk, Aardappelen f0,a 0,per kin. Pal men 14 a 17 cent de KG. Appelen f0,0,- Peren f0,0,per ben. LEIDEN, 1 Sept. Botermarkt. Prima fs- brieksboter van fa fgoede fabriek* boter fa fprima boerenboter f 110- f 120, goede boerenboter faf Weiboterf?! f96.Aangevoerd 74/8 en 20/16 vaten wegende 1680 K.G. Handel matig. Tnrf nihil. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Geboren: Johanna Elisabeth, d. L. G. Nachtegeller en W. F. S. van d« Blom. Adriana Johanna, d. van J. da Ouden en A. Dorrepaal. Hendrika Chrk- tina, (I. van J. de Best en F. de Groot.- "Willem, z. van J. A. Paalman en J. Mey. Tlioma9 a van R. Mosselman a J. van Velzen. Gérard Willy Hulbfrt Marie E. van J. .J. H. van Alphen en G. M. Pieok. Hendrika d. van H. kier en K. Riethoven. Johanna Maf- grietiha d. van C. Rijsiberg.en en J. M- Paddist. Catharina Johanna, d. van W. Schouten en B. E. Tiele. Johatiiu d .van C. G. Martijn en J. Chaudron. - Jacohus Gerardus Anthonius, z. van G. W. van der Kooy en W. P. Belt. trus z. van P Vink en M. C. van W Berghe. Neeltje d. van K. van Rooni" P. C. van Dorp. Lena Adriana d. A. H. van Son cn M. de Bolster. (hannes z. van J. Kanibier en G. de Boef- Maria d. van J. J. Gordijn en L. I Rijsdam. Jeanne d. van II. Kokkel»» en A. C. Schats. Neeltje Hendrika» van II. P. L. Beijerbergen van Henegou wen en M. van Meel. Gerardus tinus z. van C. L. Seijn en W. van Vb* Overleden: G. P. van de Water,1 16 j. C. de Kier, ongéh. vr. 55 j. - j- de Kier geto. Modderkolk, 72 j. E. - M. Markx geib. Westh-off, 62 j. P- van Ginkel, d., 10 j. J. Blom, d. kD A. E. de Ruijter wed. W. van der l 87 j. J. van der Zeeuw, m., 69 j- F. W. de Kok geb. Scihuller, 77 j. BODEGRAVEN. Geboren: Jan Johannes en Geerbjj! Riemer, zoons van J. Dam en A. A. h mer. Arendje, d. van A. Wirtsrna N.Wiersma. W^Jiand, z. vanjjb^

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 2