S^idódie Qou/ca/nt j)ft blad verschijnt eiken dag, uitgez. Zon- en Feestd. De Abonnementsprijs bedraagt, bij vooruitbetaling. Voor Leiden 11 ct. p. week, fl.45 p. kwartaal; btf onze agenten 12 ct. p. week, f 1.60 p. kwartaal. Franco post fl.SO p. kwartaal. Het Geïllustreerd Zondags- m is alleen verkrijgbaar tegen betaling vau 15 ct. d kwartaal, bij voortuitbetaling. Afzonderlijke nummers ft ct. met Geïllustreerd Zondagsblad 8 ct. 3e Jaargang. WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1917. Bureau STEENSCHUUR 15 - LEIOEN. Inferc. Telefoon 935. No. 2408 Postbus 6. Dit nummer bestaat uit twee bladen. ling mtii nset stiet 'c- Misdadig. bezorgd voor de toekomst moeten mogen we ons niet maken... Met de sombere zwartgalligheid toch kunnen we nog geen enkele dreigende wolk van ons wegvagen integendeel, het uitzicht wordt er des te donkerder door. Maar wel mogen, en moeten we zelfs, ,ns zelf rekenschap geven van de wer- gelijkheid, die het leven rondom ons heeft aangegrepen en door haar zware iorgen heeft neergedrukt... Kr heerscht op velerlei gebied gebrek ian het levens-benoodigde. Kn dat gebrek is onontwijkbaarkan door' de wijste regeeringsmaatregelen niel worden voorkomen... Misdadig noemen we daarom het ge- fcritiseer en gestook dergenen, die het volk prikkelen en ophitsen, het voor spiegelend. dat de overheid schuld {iraagt aan al dat gebrek! Zoo is Zondag te Amsterdam een ver gadering gehouden van de besturen der ,il het Nederl. Vakverbond aangesloten rereenigingen, der Arbeiderscoöperatie tn der S.D.A.P. allen familieleden waarop o. m. de heer Heykoop, leider der Rotterdamsche havenarbeiders dit Beide: Verleden week heeft minister Posthuma nog tegen den directeur I van het Rotterdamsche distributie bedrijf gezegd, dat als er niets bij komt. er nog voldoende graan is tot i Augustus 1918." I Men moest zich dus niet, aldus deze fceer, door praatjes over noodzakelijke beperking laten „belatafelen"! f' En wat is nu waar van deze bewe ging? Op zichzelf klinkt ze al buitenge woon onwaarschijnlijk! Maar nu is bo vendien nog. het Ned. Corr.-Bureau bfficieus komen mededeelen, dat mi nister Posthuma verleden week den di recteur van het Rotterdamsche distribu tiebedrijf gesproken noch gezien heeft! Wij aarzelen niet een zoodanig verzet- breeken misdadig te noemen! De S. D. A. P. schijnt de tactiek van pe S. D. P., om propaganda te slaan uit Wen nood der tijden, heel .en al te willen overnemen! BUITENLAND. De Oorlog. i Russische vesting Dunamiinde is afgesneden. - Hernieuwde strijd op den Monte San Gabriele. Groote vileger- Isdrijvigheid. - Duitsche vliegtuigen vlogen ten Zuiden van de Theemsmon- ding tot Chatham en wierpen bommen. Er werden 107 personen, tot de marine feehoorende, gedood en 86 gewond. Overzicht Door den val van Riga zijn eenige Duitsche bladen ietwat zenuwachtig ge worden. Zoo merkt dë toch reeds over spannen al-Duitsche „Tageszéitung' op: ..Riga moet het Duitsche volk doen in- ïien, dat het overwinnaar is en dat wij don prijs van den zegepraal ons niet uit handen laten nemen door de politieke actie van den tegenstander." Wij ver wonderen ons niet over dezen toon. Evenmin over de uitlatingen van de „Rundschau" en den „Lokal Anzeiger', die aantoonen, dat Riga feitelijk een Duitsche slad is en dit voorlaan ook maar moet blijven. De opmerking is niet juist. Riga en vrijwel alle Russische Ooslzee-provincies worden voor een groot deel bevolkt door Balten, afstam melingen van oude Duitsche nederzet- i.ngerv uit Oost-Pruisen en naast het l.ettisch en verder noordelijk het Es- Ihisch, is de gebruikelijke taal een l'iiilsch dialect en geen Russisch. Dij de ontruiming door de Russen van hel gebied van Riga, schijnt die van.de vesting Dunamiinde, ten Z. van de uit monding der Duna gelegen, niet inbe grepen te zijn. De Duitsche divisies shan er echter voor en het laat zich aanzien dat ook dit punt nu voor de Rus sen onhoudbaar is geworden. De strijd om den Monte San Gabriele is nog niet uitgewoed. De Italianen schij- uoi'i er alles op te willen zetten om- ook deze belangrijke hoogte in hun bezit te krijgen. Op de N. helling zijn nieuwe gevechten ontbrand, waarvan liet ver loop nog niet bekend is. De wijze waarop het Weensche bericht er melding van maakt komt ons voor de Italianen niet ongunstig voor. .Wat de andere fronten betreft, moet melding worden gemaakt van eenige Plaatselijke successen van de Franschen, waarbij weliswaar geen blijvende ter reinwinst werd behaald, maar de Duit se hers in eon drietal verrassende over- vallen nadeel werd berokkend. De eerste overval werd ondernomen len O. van «ipigneul, dat ten Z.O.Aan Berry au Bac aa» de Aisne is gelegen. De tweede Qverval aan den weg van Souain naar öomme Py, in Champagne dus, had grooter omvang en leverde, behalve de rnieüng van gashouders en schuil- R'a-usen der Duitschers, een 40-tal ge- ^ngenen en buit op. in 0Q slotte, volbrachten de Fransclieri Argcmng t(.n n. Van Vienne le Chateau -i uergelijkon overval, Aan invloed den algemeenen stand van zaken zijn zulke gebeurtenissen niet, tenzij het voorloopers mochten blijken te zijn van een uitgebreider onderneming, die met liet oog op de gebeurtenissen in het O. misschien wel mag worden verwacht. Nu het stormachtige weer tot kalmte is gekomen, bieden de heldere maan nachten aan de vliegers weer gelegen heid hun helsche projectielen rond te strooien, van welke gelegenheid dan ook aan beide zijden ruimschoots gebruik wordt gemaakt. In de Luchi. Luchtaanval op Engeland. Zes Duitsche vliegtuigen namen Maan dagavond deel aan een raid, die tot Chatham doordrong en waarbij bommen zijn geworpen op het Eiland van Thanet, liet gebied bij Sherness en Chatham. Het leger leed geen verliezen. Een burger is gedood, 6 zijn er gewond. De mate- rieele schade is gering. Engelsche vlieg tuigen stegen op en afweerlcanonnen vuurden zonder resultaat. De secretaris der Admiraliteit meldt, dat gedurende den raid 107 personen, tot de marine behoorende, werden ge dood en 86 gewond. Vredespogingen. Het bemiddelingsaanbod van den Paus. De actie van den Paus. Het blad „Italia" schrijft: De Paus zal de antwoorden der oorlogvoerenden aan de vijandelijke machten sturen met het verzoek om verklaring. De nieuwe nota van den Paus streeft naar een onmiddellijke onderhandeling. De „Messagero" verklaart, dat de En tente zeker nieuwe voorstellen van den Paus op haar. antwoord verwacht. De „New-York Sun" meldt, dat Wil son bij zijn nota aan den Paus een eigen- handigen brief heeft gevoegd die het den Paus mogelijk maakt niettegen staande de formeele afwijzing, zijn vre deswerk voort te zetten. Hij heeft in dezen brief zich bereid verklaart, het werk van den Paus tegemoet te komen. BINNENLAND. Beperkende bepalingen zijn vastge steld omtrent het verwerken van koffie tot koffic-extract. Alle hoeveelheden winteraardappelen z u lie n waars c.hjVixiiu-wa— opgevorderd. Voor uitvoer van bloembollen worden consenten verleend. Nederland en de Oorlog. Broodkaarten 25e week. Door den minister van Landbouw, Nijverheid en Handel werd gisteren den burgemeesters het volgende telegram -gericht: - lk verstrek ubij dezen een opdracht als bedoeld in artikel 9 der Distributie- wet 1916 om onverwijld bij alle bakkers in uwe gemeente opgave te vorderen van de broodkaarten der vijf en twintigste week, die zij onder zich hebben, anders dan voor zich en hun gezin en die kaar ten terstond in beslag le nemen. Voor zoover van aanwezigheid van die kaar ten blijkt ware "bovendien proces-verbaal op te 'maken ter zake overtreding van de brooddistributie-regeling. K o f f i e-e x t r a c t. De minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heelt het volgende bepaald: lo. het is verboden koffie, Le verwer ken tot koffie-extract anders dan voor eigen huishoudelijk gebruik: 2o. de aflevering van koffie-exlract is verboden; 3o. wederverkoopers van koffie-extract zijn verplicht onverwijld van de bij hen aanwezigen voorraad koffie-extraot op gave te doen aan het thee-koffie-distri- butie-kanloor, Vischsleeg 5, Amsterdam. Aardappelen. De minister van Landbouw, Nijverheid en Handel brengt ter algemee.ne kennis, dat in de bedoeling ligt, eerlang over te gaan tot de opvordering en distributie van winteraardappelen. Handelaren, die plegen op latere levering te koopen, wordt aangeraden met het bovenstaande rekening te houden. De minister van Landbouw. Nijverheid en Handel, gezien een beschikking van 21 Juli, heeft bepaald, dat de in die be schikking vastgestelde maximum-klein handelsprijzen ook zullen gelden voor de z.g. Eigenheimers of Borgers. Maximu m-p rijzenvoorbess en- sap-en appelsiroop. De minister van Landbouw, Nijverheid en Handel brengt ter algemeene kennis, dat het in zijn voornemen ligt, eerlang maximumprijzen voor bessensap en ap pelstroop vast te stellen, Door de winke liers en huismoeders kan dus met aan koop worden gewacht tot deze prijzen bekend zijn. Schoeisel en leer. Op de openbare vergadering van den Ned. Bond van Schoenmakerspatroons- en S choen wi nkehers ve ree n iginge n, houden te Utrecht op 29 Augustus 1.1., zijn onderstaande 2 moties met alge meene stemmen aangenomen, die giste ren ter kennis zijn gebracht van den minister van Landbouw. Dc Advertentieprijs Dedraagt van 1—5 regels f0.76 elke regel meer 15 ct. Ingezonden mededeelmg»u van 15 regels 11.50, elke regel meer 30 ct., met gratie bewijsnummer. Bij contract aanzienlijke korting. Groote letters naar plaatsruimte. Kleine Advertentiën, waarin betrekkingen worde» aangeboden of gevraagd, huur en verhuur, koop et verkoop 40 ct. p. 30 woorden. Ieder woord meer 1 ct De vergadering, vertegenwoordigende 2300 belanghebbenden, kennis nemend van de aanschrijving van-den minister van Landbouw, inzake de beschikbaar stelling van goedkooper schoeisel, voor aangegeven groepen der bevolking, spreekt als haar verlangen uit, dat bij de regeeringsmaatregelen inzake deze beschikbaarstelling rekening zal wor den gehouden met de groote groep van schoenwinkeliors en schoenmakers, wier belangen ten nauwste met deze zaak zijn verbonden en aanvankelijk ernstig wor den bedreigd; constateert, dat door het vooruitzicht van beschikbaarstelling van goedkooper schoeisel de schoenwinkelier thans reeds ernstig wordt geschaad. Zij meent, dat dit schoeisel door be middeling van schoenhandelaars en schoenmakers behoort te worden ver strekt en besluit een commissie te be noemen van schoenwinkeliers, om met het bestuur van den bond maatregelen te beramen, waarbij met de belangen van den schoenhandel rekening wordt gehouden en deze den minister ter over weging aan te bieden. De vergadering, enz., kennis nemend van de aanschrijving van den minister aan de gemeentebesturen d.d. 21 Aug. 1917, inzake de lederindustrie; meent dat door hc' publiceeren in de dagbladen van, en door de verplichting van iederen lederiiandelaar om duidelijk zichtbaar op te hangen den prijs tegen welken het leder, benoodigd voor zolen en hakken voor hem, die aan zelfrepa- ratie de voorkeur geeft, een dusdanige reclame wordt gemaakt voor de z.g. zelf- repaxatie, dat het beslaan van den klei nen schoenmaker hierdoor ernstig wordt bedreigd; spreekt als haar wensch uit, dat van het beschikbaar distributieleer geen hoo- ger percentage aan zelfreparateurs wordt verstrekt dan het percentage van het gebruik vóór 1 Augustus 1914. Beperking van den verbouw van s 1 u i t k o o 1-, k o o 1 r a p e n- e n knollen zaad voor den oogst 1918. In aansluiting aan de in in Stct. van 173 Augustus j.l; gedane mededeeling, brengt de minister van Landbouw. Nij verheid en Handel ter algemeene kennis dat de verbouw van sluitkool-, koolra pen- en knollenzaad voor den oogst 1918 zal worden toegestaan tot ten hoogste 70 pGt. van den gemiddelden verbouw jaren 1913, 1914 en 1915. Vervalsc-hing van ve evoede'r. Het" hoofdbestuur der Nederïandsche Vereeniging tot Bescherming van-Dieren heeft den Minister van Landbouw er op opmerkzaam gemaakt, dat de klachten omtrent knoeierijen met veevoeder, spe ciaal met paardenbrood, dat door ge brek aan normaal krachtvoer steeds meer door de eigenaars aan hun dieren wordt gegeven, schrikbarend toenemen en dit voeder herhaaldelijk ziekte en zelfs den dood der dieren veroorzaakt heeft. Aangezien bij ondernemingen van verschillende soorten paardenbrood be drog ontdekt is van den ernstigsten aard, bedrog waarbij turfmolm, duin zand, marnierslijp, ja zelfs gips in het brood aanwezig bleek en thans helaas tegen de knoeiers geen gerechtelijke maatregelen te nemen zijn, aangezien geen wet het vervalschen van veevoeder strafbaar stelt, schuilt hierin een ernstig gevaar voor veeteelt en handel. Het hoofdbestuur der V. D. B. heeft derhalve Z. E. verzocht in overweging te nemen, of niet door een v/et op de ver- valsehing van veevoeder aan deze knoeierijen een einde te maken is. Bloembollen. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft het volgende bepaald: 1. Aan gevestigde handelaren en telers van bloembollen kan vergunning wor den verleend tot den uitvoer van bepaal de partijen bloembollen voor normaal gebruik; 2. Met de afgifte van consenten voor den uitvoer van bloembollen wordt be last de heer K. Volkersz, Rijkstuinbouw leeraar voor de bloembollenstreek; 3. Aanvragen voor het bekomen van uitvoerconsënten voor bloembollen die nen te worden gericht aan den minister/ van Landbouw, Nijverheid en Handel en ingezonden aan het bureau van genoem den Rijkstuinbouwleeraar, gevestigd te Haarlem, Wilhelminastraat 13. Een Nederlandsch priester gedood. Bij de familie te Gastel is bericht in gekomen, dat pater Bergmans S.J. te Kortrijk (België) gedood is door een in slaande bom in zijn studeercel. Pater Bergmans was 56 jaar. Uitvoerverbod van sigaren. Men schrijft aan het „Hbld.": Met groote verbazing heeft de siga- renindustrie van het onverwachte uit voerverbod van sigaren en bewerkte ta bak kennis genomen. Deze industrie kon juist nog blijven doorwerken, omdat er nog gelegenheid bestónd belangrijke partijen af en loe naar het buitenland af te voeren. Zoodra dit geheel belemmerd wordt, zal er voor de binnenlandsche markt geen voldoende afneming meer zijn, zoodat de fabrieken dan zeer spoedig wegens overproductie zullen moeten sluiten. Buitendien kan de binnenland sche afnemer den prijs niet betalen, die het_product thans wegens tal van hooge Kosten, die in dezen oorlogstijd ontstaan zijn, rnoet opbrengen en waarvoor de fabrikant steeds een vergoeding in bui- tenlandsche aflevering vond tegen loo- nende prijzen. Door het Syndicaat kan thans het binnenland behoorlijk voor zien worden, mits de fabrikant in staat blijft gesteld, öm de uit zijn voorraden duurdere tabakken gefabriceerde siga ren voor export te reserveeren. Daar hier zoowel de belangen van fabrikant, winkelier, als arbeider ernstig worden geschaad en bedreigd, zullen de betrok ken partijen maatregelen overwegen, om intrekking van het uitvoerverbod te verkrijgen, of eene regelingvan den mi nister uit te lokken, waardoor het be drijf ongestoord kan worden voortgezet Dreigende werkloosheid. Zooals destijds werd gemeld, werd de zandaanvoer uit Katwijk door de fir ma Van Elshout met stopzetten bedreigd tengevolge van gebrek aan kolen voor de daarvoor benoodigde" machines, doch was door nieuwe levering van kolen de voortzetting weder voor eenigen tijd ge waarborgd. Thans is deze voorraad we der bijna opgebruikt, zoodat in den -loop van deze week ruim 200 grondwerkers werkloos dreigen le worden. Houdt de zandaanvoer op, dan moeten ook de werklieden van de grondwerken aan den Trekvliet, waar een nieuw R. IC kerkhof wordt aangelegd, en die, welke aan de uitvoering van de stratenplannen der Maatschappij Koningskade bazig zijn, den arbeid nederleggen. Door het bestuur van de Grondvver- kersvereeniging D. E. V. worden tlians slappen gedaan bij verschillende autori teiten om kolen voor den machinalen, zandaanvoer te verkrijgen, teneinde de dreigende werkloosheid voor een groot aantal grondwerkers te voorkomen. Vanwege de Pletterij voorheen L. J. Enthoven cn Cie. le Delft wordt mede gedeeld, clat ten eenenmale onjuist is het bericht dat genoemde vennootschap 400 arbeiders zou hebben ontslagen. Ongeveer 4 weken geleden heeft zij slechts eenzeventien menschen moeten bedanken. Een telegram aan Z. H. den Paus, De Nederlandaohe Katholieke Journulis- tenvereeniging heeft aan Zijn Heiligheid den Paus een telegram gelanden, dat in ïrïsteiivereenigin g epvitiediZ de voeten van Zijne Heiligheid leggen de uiting van haar innige ontroe ring en dankbaarheid, veroorzaakt door het bemididelingsaaiiibod, waarmee Zijne Heiligheid den wereldvrede voorbereidt. Gedurende drie jaren genieten de ge teisterde volkeren de blijken van vader lijke liefdie, die voor alle partijen gelij kelijk de droeve gevolgen van den oorlog verzacht door heilzame tasschenkomsL Tlians treedt door zijn vredesoproep de Plaatsbekleoder van Oh rist us op), niet al leen als de apostel van liefde, maar ook, overeenkomstig de roemrijkste tradities van het Pauesdom, als redder der bescha ving. Dc leden onzer vereeniging, vervuld van diepe dankbaarheid-, vereenigen hun gebeden met die van Zijn Heiligheid, dat weldra de vrede een einde make aan net lijden van de oorlogvoerende en neutrale volken." - De Haagsche wethoutfersbenceming. De gemeenteraad van 's-Gravenhage herbenoemde tot wethouder de heeren Mr P DroosleeverFortuyn (liberaal), met da stemmen! van de 42); A. C. A. van Vuuren (R.-K.), eveneens met 39 stemmen, en Mr. J. D. Verbroek (liberaal), bij herstemming met 19 stemmen tegen 10 op den sociaal democraat Drees en 13 in blanco, en na- dat bij eerste cn tweede stemming, op de heer Drees 11 en op het Chr.-Hist. ltd Ankerman 10 stemmen waren uitgebracht en respectievelijk 5 en 5 blanco. In de vacature-J. G. .lansen (U.-L.) word de sociaal-democraat J. W. Atbarda met 33 van de 42 stemmen gekozen. aarlanderveen. Gemeenteraad. Gistermorgen vergaderde de Raad de zer gemeente onder voorzitterschap van den burgemeester. Eerst worden de heeren Ih. Koks en C J. Kempenaar beëedigd als leden van den Raad, terwijl de installatie van de heeren P. van Dijk en M. van Muis winkel wegens atwezigheid wordt uitge steld. Onder de ingekomen stukken is een verzoek van liet electriciLeitsbecirijf om een bedrag van f 7500 voor bedrijhskapt- laal. Dit adres wordt gesteld in handen van B. en W. om advies. Eveneens geschiedt met een verzoek van A. J. van Gils, hoofd der school, om toeslag voor de kosten van onder houd der schoollokalen. De heer A. Van Dam wordt herbe noemd als wethouder. Op voorstel van B. en W. wordt afwij kend beschikt op het verzoek van den Alph'enschen Besluurdersbond om op richting van een gemeentewinkel. Aangaande een verzoek van de wed. F. van Egmond om' vermindering van haar bijdrage in de verpleegkóstcn van haar zoon, wordt besloten, dat zij in het Brandstoffencommissie Leiden. Herplaatsing wegens misstelling. De Burgemeester van Leiden maakl bekend, dat, vermits de Heer J. de Lang» wegens gezondheidsredenen heeft be- dankt als Lid der Commissie, in overleg met de Rijkskolendistributie de Conn missie ais volgt is samengesteld: Jhr. Mr. Dr. N, G. de Gijselaar, Voor* zitter, Mr. P. E. Briët, 2e Voorzitter, gedele^ geerd Lid, R. van Ammers, G. A. van Klinkenberg, J. L. G. Perquin, H. J. Wildschut, Leden. M. Kramer, gedelegeerd Lid voor de Buitengemeenten, tevens Secretaris van de Commissie en Directeur van het Brandstoffenbureau. en dat de Heer Mr. P. E. Briët in den regel te spreken zal zijn des Maandags van 12—1 en des Dinsdags van 4—5 uur ten Stadhuize. De Burgemeester voornoemd 2055 N. C, DE GIJSELAAR. Aan het publiek wordt bericht, dat een beperkte hoeveelheid groote bolster- turf beschikbaar wordt gesteld uit tiet schip „Fide Deo" legen den prijs van f 2.50 per 100 stuks. Bons verkrijgbaar aan het schip, dat bij den brandstoffeuhandelaar Anes voor den wal ligt. Afhaal da gen Donderdag 6 en Vrij dag 7 September. Deze turven worden niet afgetrokken van het rantspen. (2066) De Directeur »an h,et Brandstoffen bureau, KRAMER. vervolg f 40 zal hebben te betalen in plaats van f 115. Met 6 tegen 2 stemmen wordt verwor pen het verzoek der vereeniging „Volks- béHmg om eén voorschot groot f 22,000 en een jaarlijksche bijdrage in het tekort der exploitatie ad. f 820 voor den bouw van een achttal woningen langs den Kerkvaartsweg. Voor stemden de heeren S. Dompe ling en Th. Koks. Op voorstel van B. en W. worden na langdurige discussie de gevraagde be dragen tot op de helft teruggebracht, dus f 11,000 voorschot, en f 410 bijdrage. Alleen wethouder Jvnaapen stemde van een gedeelte van dc van iviurilicïiol/- straat staken de stemmen, zoodat in de eerstvolgende vergadering opnieuw zal wórden gestemd. Een verzoek van de afdeeling Alphen van de S. D. A. P. tot instelling van een huurcommissie, wordt gesteld in han den van B. en W. ter afdoening. Aangenomen wordt een voorstel van B. en W. tot vaststelling van een veror dening, betreffende het rooken door kinderen. De leeftijdsgrens wordt be paald op 15 jaar. Een voorstel tot wijziging der veror dening voor tiet verleonen van verlof aan onderwijzers en onderwijzeressen in en buiten het geval van ziekte wordt aangenomen. In plaats van één jaar trak tement zal bij langdurige ziekte in het vervolg slechts drie maanden salaris worden uitgekeerd. Bij het voorstel lot bepaling van de waarde van den voortuin van het huis, bewoond door mej. de wed. J. Rijlaars dam, voor overname van het grondbe drijf door de gemeente, wordt de waarde bepaald op f 5. Afwijzend wordt beschikt op oen schrijven van de Gedeputeerde staten dezer provincie, betreffende de rooilij nen van de Van Boetselaerslraat en op het adres van den heer vV. G. van (Hes sen, eveneens die rooilijnen betreffende. Bij de vaststelling van rooilijnen voor de Raadhuisstraat en de Van Manderloo- slraat wordt de straatbreedte bepaald op 8 meter. In de commissie van bijstand inzake het grondbedrijf worden benoemd de heeren v. Dijk, Dompeling en Kempe naar. in de commissie tot regeling van het geeenschappclijk beheer van de gas fabriek en het electriciteitsbednjf de heeren v. d. Lee, v. Dijk en Dompehng, terwijl wordt uitgesteld de benoeming van een lid van de commissie van be heer van het Gas- en Electriciteitsbe- drijf. Tot lid van de Financieele Commissie wordt benoemd de heer P. van Dijk. Hierna sluiting der vergadering. ALPHEN. Ongeval. Gistermiddag kwam nabij Gouwahiis een jongen met zijn rijwiel in aanraking met eon militaire transport auto, waardoor hij kwam te vatten. Hij bracht het er echter niet in figuurlijken zin, maar in werkelijkheid met zijn klee- ren te soheiuren af. HILLEGOM. Gered. Gistermiddag geraakten op den hoftuin, welke onmiddellijk aan d«i haven grenst, drie kinderen al spelend* te water Gelukkig was een werkman, zekere J. Kreeft, in de nabijheid, die «iltt onmiddellijk te water begaf en het genen- gen had de twee kleinsten (de. oudste had zich intussch'en door middel van eeu af sluitboom boven water gewerkt) van een wissen dood le redden. Verdrenken. Al spelende geraakt* gisteren het tweejarig dochtertje van eten

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 1