Is M HER in i HM grootHeerenhuis V@rkooping Sanguinose Ho. 08. De com and ant van een dezer pa trouilles bemerkte tusschen 6 en 7 uur 's avonds in den smallen Suve-arm tus sen en de eilanden een bootje met drie Servische soldaten, twee~daarvan roeiden, de dorde stond aan liet roer. De patrouille commandant aurdzelde een oogenblik want hij had nog nooit in zijn leven op een menscli geschoten. Daarop nam hij zijn geweer, legde aan, mikte en drukte af. De Serviër aan het roer viel achter over in het water. Nog twijfelend of hij juist gehandeld had, meldde de patrouille- commandant zijn avontuur aan den kapi tein. Het officieren-korps van het regi ment, trots erop, dat een van het 68ste het eerste schot gelost had, begiftigde den commandant rijkelijk. Zijn naam is kor poraal Franz Petrargi. Hij beeft «zich later nog verschillende malen onderscheiden. ALLERLEI. Slapeloosheid. We lezen in „De Gezondheid", een po pulair geneeskundig blad: De .slaap is een functie, die het best uit- gem-eiend wordt, wanneer men een «zekere regelmatigheid1 in acht neemt. Iemand, die vandaag om 9 uur, morgen om 12 uur en overmorgen misschien den heelen nacht niet naar bed gaat, moet zich niet verwon deren wanneer de slaap dan eens een nacht uitblijft. De oorzaak van de slapeloosheid ligt dikwijls in gebreken bij de slaapappara- ten, slaapkamer, bed of nachttoilet. Het bad mag niet te koud. echter ook niet te warm zijn, niet te. hard, maar nog minder te zacht. Een gezond mensch slaapt na tuurlijk in ieder bed, desnoods op een p.ank, maar voor een nerveus persoon is het zaak, juist die kleinigheden niet te veronachtzamen. Nauwe kiecding is even eens nadeeiig. Zij stoort de bloedcirculatie en verhindert den skiap. Verscheiden on derzoek rs hebben opgemerkt, dat 's nachs de schildklier opzwelt en de halsomvang toeneemt. Men he®ft zelfs beweerd, dat de slaapfunctie haar uitgangspunt neemt van de schildklier. Hoe dit zij, een zeker verband tusschen slaap en schildklier is niet te loochenen. De kleeding mag des nachts dus niet te nauw aan den hals sluiten en moet over het algemeen' geen beweging belemmeren. Een andere ooizaak van slapeloosheid ligt in een slecht geventileerd slaapver trek. Men wenne zioh eraan ook bij do grootste kou in een onverwarmde kamer te slapen en.zorge dan voor een goede luchtverversching. Wanneer men dan te veel last heeft van het straatrumoer, stoppe men een paar watten in de ooren. Dikwijls ook is angst voor slapeloosheid oorzaak, dat men niet kan inslapen. Wie kent niet de anecdote van den beroemden professor, die wilde obsorveeren, hoe de meiisch ihslaapt en daardoor slapeloos werd? Zoo iets komt heel veel voor. Een nerveus menscli, die eens een nacht slecht slaapt, hetzij d-uor te \eel eten, drinken of te lang schaakspelen, krijgt onmiddel lijk den angst aan slapeloosheid te gaan lijden, iiij gaat vervelende boeken lozen, tot 100 tellen, alles te vergeefs; door alle •mehotome gedachten lieöii dringt zich het angstgevoel op. Voor hem is het voldoen de, dat een arts hem kalmeert met een.' „Dat heeft niets te beduiden, u zult n et sterven, wanneer u een paar nachten niet slaapt." Aan slapeloosheid lijdende men- sclien vergissen zich bovendien steeds. Een dier gaat eender slaap te gronde, ter wijl het zonder eten nog betrekkelijk lang bhjft leven. Nauwkeurige onderzoekingen hebben uitgemaakt, dal menschen die per tinent beweren „geen oog te hebben toe gedaan", toch m een lichte sluimering zijn geweest, die gedeeltelijk den slaap vervangen kan. Anderen booren ieder half uur'een klok slaan, maken daaruit op, dal ze voortdurend wakker zijn ge weest,, terwijl ze tusschen de halve uren, aj is liet dan ook lioht, geslapen hebben. De behoefte aan alaap is individueel. De een heeft genoeg aan een paar uur, de andere moet veel langer slapen. Wie na vijf uur het gevoel heeft, uitgeslapen te zijn, heeft ook niet meer dan vijf uur slaap noodig. Zooals men weet, kan de normale menscli niet zonder slaap. In China is men gewoon de straf van zware misdadi gers' te verscherpen door bun het slapen te beletten. Toch kent de wetenschap een geval van een man, die jaren lang nie£ sliep, zonder daardoor ooit eenig nadeel van te ondervinden. Toen Lodewijlk XVI en Marie Antoinette hnn feest elijk-en in tocht de.len in Parijs, werd' hun een schit terende ontvangst bereid. Op verschillende punten werden voor het volk groote tri bunes ingericht. Een van deze, waar schijnlijk niet "stevig genoeg gebouwd, stortte op den feestdag in, honderd en- ra en sclien onder het puin begravend. Bij- gcloovige menschen, waartoe ook Marie Antoinette behoorde, zagen in dit ongeluk hebben haaT", toevallig', later gelijk ge geven. Een van de eersten, die in schijnbaar hopeljozen toestand van onder het puin te voorschijn werd gehaald, was een jong advocaat, 'Herbette genaamd. Tegen alle verwachting herstelde hij. Echter kon hij vanaf dat oogenblik niet meer slapen. Overigens was hij volkomen normaal en wijdde zich met lust en ijver aan zijn juri disch herpep. Een behoefte aan slaap voelde hij nooit. De beroemdste genees- heeren uit dien tijd wijdden hun aandacht aan het geval en schreven er lange ver handelingen over, zonder echter ooit de oplossing, van het geval te vinden. L'Her- bette stierf in 1850 op hoogen leeftijd. De lijiksch'ouwing leverde geen resultaten op en ook thans is er geen verklaring van het «onderlinge géval gevonden. De eerste fuchsia's in Europa. In oen oud werkje vinden wij over de eerste Verschijning van de fuchsia in Europa, dat, in de laatste jaren der 18e eenw een bekend bloemist buiten Londen aan een zijner vrienden (rijn btcemens.hat liet ziet. De fiend, die alles bewonderd bad, zeide dat er zeer veel moois onder was, maar toch niet een zoo aardig, als hij toeval, ig dien morgen liad gezien, een plant met bloemen, zooals hij nog nimmer had opgemerkt. Op de vraag, hoe dat ju weel er dan wel uitzag, was het ant woord, dat de plant sierlijk was en de bloemen er in trossen bij hingen, heldere roode kélken, met donker roode harten. Na geinformeerd te hebben, waar zij.i vriend dan de plant had opgemerkt, ging de man er heen, en vond dat liet werkelijk een geheel nieuws bloem was, ook hem totaal onbekend. Hij trad de woning bin nen, waar de plant voor het raam stond en vroeg of deze te koop was. Maar de vrouw des huizes gaf te kennen, dat «ze voor geen geld te koop was, want dat haar man die uit de West had meege bracht en «dat ze haar man, nu weer naar zee zijnde, beloofd had, er goed voor ie ,v(>rgen. De bloemist wierp al het geild, dat hij in den zak had op tafel en zeide, dat hij de pot zou meeneanen, maar vast beloofde een van de eerste stekken aan haar te brengen, zoodat de man bij de thuiskomst niets zou aan te merken heb ben. De koop werd gesloten en de bloe mist ging met zijn nieuwe plant* naar huis. Hij sneed er alle bloemen en knop pen af, nain er zooveel .stekken van als maar mogelijk was, en zette die in zijn broeikassen. Iedere 11 i uwe plant werd weder in een aantal andere verdeeld, met die gevolg, dat hij het volgende jaar drie honderd fuchsia's had, die alle bloem be loofden. De eerste twee, die in bloei kwa men, stelde hij ten toon, en het duurde niet lang of zij vielen een bezoekster in het oog, die voor de plant een guinje be taalde. Een vriendin benijdde het bezit van deze uiterst irhooie bloem en toen zij hoorde, dat er een tweede bij den bloe mist stond, ging zij er onmiddellijk heen, om ook, voor een zelfden prijs, z'oo'n mooi exemplaar machtig te worden. De bloemist, blijkbaar een slimmerd, die goed wist hoe geld gemaakt moest worden van zijn uiterst gelukkig koopje, zorgde steeds, dat niet meer dan twee planten onder het oog van bezoeksters en bezoekers kwamen en dat dus niet ver moed werd, dat hij er zooveel bezat. In korten tijd waren al zijn planten voor een guinje aan den man gebracht en verdien de hij er een flinke som aan. Hij hield evenwel woord tegenover de vrouw van den zeeman,, die hij een van cuissehen de veiling en den afs'ag op alle werkdagen van 10 tot 2 tfur verhoogingen kunnen worden ge daan tegen genot van ééh vijfde der verhoogsom. (1791) zTjn stekken graf en die dai© haar man bij rijn terugkomst niet alleen de plant, maar nog een som van honderd gulden als ge schenk kon toonen. Hiermede had de fuchsia haar intrede in Engeland gedaan. Waarom rookt de soldaat zoo graag? Zonder twijfal wordt tegenwoordig meer gerookt dan vroeger, en de hartsoctitelijk- »le rookers zijn de soldaten. Dit is noch mode noch «zucht tot nabootsen. Een Duitseh arts, die lang aan het front ge weest is, schrijft: in tegenstelling met al cohol kan de tabak langen tijd een gun- (tigen invloed uitoefenen op de arbeids kracht van spieren en zenuwen. Juist aan het front, waar geen geregelde maaltijden kunnen plaats vinden, neemt iedereen graag zijn toevlucht tot eon middel, dat niet alleen opwekt, maar ook iets is voor smaak- reuk en gezichtszenuwen en kal meerend daarop inwerkt. Zoo is uit me nig niet-rooker een hartstochtelijk roóker geworden. Wanneer men van de schade lijkheid van rooken spreken wil, moet al lereerst de pijp worden verboden. In den pijpekop kan de lucht tot verbranding van de tabak slechts beperkt toetreden. Er vormt zich dus veel kooloxyde. Bij siga ren gaat minstens 40 pCt. van dit oxyde- gas werkeloos de lucht in, terwijl dit per centage bij de pijp hoogstens 6 is. Niet minder dan 92 pCt. wordt dus door den pijprooke-r- ingeademd, terwijl men boven dien bij het pijprooken veel sterker trekt dan bij een sigaar. Maar over de schade lijkheid yan rooken zal wel1 steeds gestre den worden. Het komt hier op de gewoon te aan. Het is herhaaldelijk vastgesteld, dat hartstochtelijke sigarett enrookérs geen middelzware sigaar kunnen verdragen. Van liet rooken zijn nog niet veel men schen gestorven, ai kan het ook de oor zaak zijn van verscheidene ziekten. Een sterk rooker moet men niet worden van den eenen dag op den anderen, evenmin als men het rooken plotseling moet- nala ten. Een werkelijk genot wordt het rooken pas, wanneer men niet ovedrijft en acht sfiaat op de volgende kleinigheden: een sigarenrook er moet nooit vergeten «zijn si gaar flink lang af te snijden. Juist Je teerproducten van de sigaar bevatten veel nicotine; die. teerproducten verzamelen zich hoofdzakelijk in de punt en komen met het speeksel in maag en darm. H« natte rooken en kauwen aan eindjes is in derdaad nade«eiig'. Bij den pijp zal men goed doen steeds den slechten "warmtege leider, die zich als een dichte laag in de pijp aanzet, te behouden. Deze warmte geleider beschermt de pijp voor verhitting en absorbeert rookgassen en nicotine. De fanatieke sigarettenrookers moeten tus schen iedere "nieuwe sigarette minstens een oogenblik adempauze houden, zoodat bet organisme tijd heeft de zuurstof te wangen, die door het rocken verwIJdToff Land- en Tuinbouw. Er wordt zoo weinig gerekend. Reeds meermalen is door ons gewaar, schuwd tegen -liet koopen en huren var», landerijen tot zeer hooge prijzen. Het verwonderlijk, dat juist in deze benarde }n onzekere tijden klef grond prijken en* pachten «zoo ongekend hoog zijn gestegen. Hoe onzeker is toch de toekomst; onzeker wat het gevolg zal zijn van de crisis, die Europa doormaakt; wélke invloed het to,. 1 taal ontwricht economisch verband op de toekomst zal hebben. Ook het Orgaan vau den Bond van Kaasproducenten wijst in zijn Augustusnummer op deze waaghalze- rij en zegt o.a. Het is o.m. de teelt va® ourlogsgevvassen, die opdrijvend werkt* De enorme sermmen, de laatste jaren ge» maakt .voor zekere export-producten, lieeffc, een speculatie in die richting in de hang. gewerkt, een speculatie, die ook weer een* ■fout loopt vermoedelijk, maar die toch or heden een jacht veroorzaakt naar grond, ►met het bekende gevo'ijg. Het blad wijst verder op de onnaden kendheid, die bij velen voorzit, een onna denkendheid, die paf doet staan."Omdat een buurman of neef 't deed^ doet men ook zoo, zonder verder diep op de zaak in te gaan. Een basis van hun berekening van opbrengsten voor de toekomst blijken ze, wanneer men er naar vraagt, niet te hebben. Er wordt zoo weinig gerekend. Op elk terrein vindt men menschen, die maar afzien of een ander het vraagt, en zoo ja, dan doen ze een sprong in liet dluister, Zoolang het een vooruitgaande tijd is, dan pakt dit meestal nog al goed uit; zoodra een crisis uitbreekt, loopt de boel vast. Nu komt er veel ge'ld vrij; door inkrimping van het bedrijf, van vee en varkens, terwijl ook voorraden veevoeder, stroo e. d. veel zijn verminderd. Men wcv.a er zuinig mee, want wie zal .zeggen, wat het kosten zal om in normale tijden hek bedrijf weer op peil te brengen? 1 j Gjeixrek aan voldoende rekenen speelt menigeen parten. C. B. Marktberichten. KATWIJK a/d. RIJN 24 Aug; Veiling der Tuinbouwv. „Katwijk en Omstreken". Aard appelen (vroege), binnenland f 3.753.90; dito voor export f0.per 50. K.G. Poters f0.-0.— per 50 K.G. Eigenheimers per 35 K.G. f 2,20—2,50. Peen f0,—dito voor export f0, per 100 bos, Breekpeen f 0,00-0,00, dito voor export f000,-, per 100 KG. Bloemkool I f 1G,— 24,00, dito voor export f 1722, Uien per 100 KG. f12. Wagensmeer bij H. C. VISSER Zn. Mare 38 in het Notarishuis aan den Burcht te Leiden, bij opbod Zaterdag 8 September !9I7> bij afslag Zaterdag 15 September 1917, des avonds te half acht uur, van met Kantoren, Koetsiershuis, Arbeiderswoning, Loodsen en Erven, gelegen te Leiden, in gebruik bij de ijN.V. Houthandel v/h. J. J. VAN HOEKEN Zoon in liquidatie", ten overstaan van Mr. H. M. A. COEBERGH Notaris te LEIDEN. Omschrijving van de perceelen: PERCEEL I. Het schitterend gelegen groote HEERENHUIS met aangebouwde KANTOREN aan den Maredijk No. 173 te Leiden, met Erf, Hcutloodsen en water, kadastraal bekend' in Sectie L No. 411 en een gedeelte van de Nos. 1039, 414 en 413, te zomen groot ongeveer 11.51 aren; welk perceel gelegen is tusschen en ten Oosten en Westen respectieve lijk grenzende aan de Haarlemmer Trekvaart en den Maredijk, gren zende ten N. aan Sectie L Nos. 403 en 408 en waarvan de Zuidgrens gevormd wordt door de lijn, die, evenwijdig loopend met de Noord grens van Sectie L Nos. 414 en 413 met No. 1039 o.p een afstand daar van Van 3 Meter, loodrecht ten Zuiden uit die grens gemeten, en in rechte lijn verlengd, de Haar- •lemrner Trekvaart en Maredijk snijdt. jjet Heerenhuis met Kantoren bevat twee kamers en suite (thans kantoren), vestibule en gang met wit marmer bevloerd, zijlkamer, twee kamers en suite, serre, keuken met bijkeuken en droge kelder. Boven: zeven kamers, badkamer en groeten zolder. De kamers zijn be hangen, geplafonneerd en voorzien van vele kasten en verdere gemak ken. Het perceel, dat mede closets be vat, heeft gas-, duinwater- en clec- tm>dhe lichtgeleiding. Perceel I blijft tot 1 Mei 1918 in eigen gebruik ibtj de „N.V. Hout handel v/h. J. J. v .Hoeken Zoon, in liquidatie", zonder vergoeding harerzijds. Van het brandv'ciitihuisje Sectie L No. 411. groot 0.07 are, bezit de Gemeente Leiden het opstalrecht. PERCEEL II. Het Koetshuis met aparte Boven woning aan den Maredijk, Nos. 107 en 167a te Leiden, benevens de daarnaast gelegen Aróeider:w: ning aan den Maredijk No. 165 te Leiden, met Erf, Houtlcodsen en water, kadastraal bekend in Sectie L Nos. 1040, 416, 415 en een gedeelte van No©. 414, 413 en 1039, te zamen groot ongeveer 10.04 are; welk per- eeel gelegen is tusschen en ten Ooeten en Westen respectievelijk grenzende aan de Haarlemmer Trekvaart en den Maredijk, gren zende ten Z. aan Sectie L No. 417, en waarvan de Noordgrens gevormd wordt door de lijn, die, evenwijdig loopend met de Noordgrens van Sectie L Nos. 414 en 413 met No. 1039 x>p een afstand daarvan van 3 Meter, loodrecht ten Zuiden uit die grens gemeten, en in rechte lijn verlengd, de Haarlemmer Trek vaart en Maredijk" snijdt. Het Koetshuis aan den Maredijk No. 167 bevat stal met koetshuis; het Bovenhuis aan den Maredijk No. 167a bevat trap, gang, drie kamers en keuken, benevens al- coofïkamer; daarboven voorkamer en zolder. De arbeiderswoning aan den Maredijk No. 165 bevat twe'e kamers en suite met keuken, daar boven zolder met kamer. De gebouwen hebben eleclrische lichtgeleiding. Het Bovenhuis aan den Maredijk No. 167a is per week verhuurd voor f 4.— en is 3 November 1917 te aan vaarden. Met uitzondering van dit Boven hui© blijft het geheele Perceel II tot 1 Januari 1918 in eigen gebruik bij de „N.V. Houthandel v/h. J. J. v. Hoeken Zoon in liquidatie", zonder vergoeding harerzijds. PERCEEL III. Twee groote Houtloodsen met erven en water, schitterend gelegen aan en langs de Haarlemmer Trek vaart te Leiden, met toegang aan den Maredijk, kadastraal bekend in Sectie L No. 793; groot 13.49 are. De loodsen hébben electrische lichtgeleiding. Perceel III is in eigen gebruik en met 3 November 1917, vrij van huur dus, te aanvaarden, of zoo veel eerder als de kooppenningen betaald zijn. De perceelen zijn in de weken van veiling en afslag op Dinsdag en Donderdag van 2—4 uur te be zichtigen, alsmede, mits na aan vrage en toestemming van de eige naresse, op andere dagen en uren. De grondlasten van alle percee len Tredragcn te zamen ongeveer f 95.— Betaling van alle perceelen op Maandag 3 November 1917. Meerdere inlichtingen zijn te be komen ten kantore van voornoem den Notaris, alwaar de kadastrale kaart - ter inzage ligt en alwaar Bakkerskwasien bij H.C. VISSER Zn. Mare 38 Ten overstaan van: F, A. MINKEMA, Candida a£--NGteris te Woerden, als plaatsvervanger van Mr. FUHRI SNETI1LAGE, Notaris aldaar, zal op Woensdag 29 Augustus 1917, 's voorm. 11 uur, in het H6lel „De Dubbele Sleutel", aldaar: publiek worden verkocht, dg kapitale Bfluwmanswoning ff u met Zomerhuis, Schuren, Berg, Arbei derswoning, Wei- en Hooilanden, gunstig gelegen in de Meije, langs de llazcuknde onniiddelijk nabij de U.K. Kerk le Zcgzeld, groot 27 H.A, 30 A. 28 c.A. in 7 perceelen: I. De BOL'JYMANSWOMNG, enz., met nabij gelegen Wei - en Hooilanden langs de Hazenkade, groot 10 H.A 72 A. 27 c.A. II. Het WEI- en HOOILAND naast en achter de R.K. Kerk en langs de Hazcnkade met daarop staand Woon huis, (waarvan de bewoner levens lang het gebruik heeft) groot 9 H.A. 77 A. 37 c.A. III. De BOOMGAARD met Schuur en Erf, tusschen de R.K. Kerkende Hazenkade, groot 13 A. 7 c.A. IV. Het WEI- en HOOILAND, strekkende van en met den Grintweg tot de Slimme-We tering nabij I, he lend den eigendom vau de R.K. Kerk en Mej. Wed. W. VERDUIJN, groot 2 H.A. 36 A. 42 c.A. V. Het WEI- en HOOILAND strek kende als en nabij IV helend aan «Jen eigendom der Heeren ADR. PO UW en W. ZEIJERVELD. groot 2 H.A. 10 A. 2 c.A. VI. Het WEI- en HOOILAND onder Nieuwkoop, helend aan den eigendom van Mej. Wed J. VOOREND "en den Heer VOLLERING, groot 1 H.A. 88 A. 90 c.A. VIL De ARBEIDERSWONING met grooten Tuin nabij I te Zegveld, groot 10 A. 83 c.A. 1416 In Perceelen en combinatiën; aanvaarding landerijen, uiterlijk Kerst mis 1917, gebouwen 1 Mei 1918. Betaling 17 October 1917. 2/3'der Koopsom kan als le Hypo theek a 4ty4°/° gevestigd worden. Wasbeits bij H.C. VISSER Zn. Mare 38 Terpentisra bij H.C. VISSER Zn. Mare 38 Opsti bar© Ten overstaan van den Notaris Mr. A. M. R, BEGUIN, te Tooi burg, zullen op Woensdagen 29 Augustus er. 5 September 1957, in het Logement „De Zwaan" te Leid- schendam, telkeus des voormiddags 11 nur, in het openbaar worden ge veild en verkocht: met schuren en stallen, gelegen te Stomp wijk in den Westeinderpolder gemerkt D Nos. 93 en 94, kad. Sectie A No. 722, groot 12 aren, 10 c.a. en No. 723, groot 5 aren, 50 c.a. benevens een daarachter gelegen perceel "War- moezierslaud en water, Kad. Sectie A No. 718. groot 2 H.A. 25 aren, 80 c.a. De Woning D 93 bevat: voorkamer, achterkamer, opkamer, kelder, voor kamer, (keuken, achterhuis, grooten zoldjr; het daarachter gelegengebouw bevat: twee st-allen, schuur en zolder- De Woning D No. 94 bevat: voor kamer, achterkamer, keuken en groote schuur, daarboven zolder. In één geheel verhuurd aan G, VERBOOM tot 30 November 1017 voor f 500.per jaar, die evenwel het recht zal hebben om tot 1 Mei 1918 in de woning D No. 94 te blijven wonen, tegen fl,25 per weck. Het ledige land moet worden ont ruimd uiterlijk 15 November 1917. Grondlasten over 1917 f34,31. Pol- derlasten over 1917 f61,075. Aanvaarding cn betaaldag kooppen ningen 15 October 1917. Bezichtiging dagelijks behalve des Zondags. Nadere - inlichtingen geeft voor noemde Notaris, Heerenstraat 101 te Voorburg. 1592 Schoolschriften, 20 en 40 bladen. 1791 ASIéón le kwal. papier. Gebonden Schriften Schoolagenda's en Notitieboekjes. W. iAÏVELD, PrinsessekadG 2. Telef. 888 Züverpoêiood bij H. C. VISSER Zn. Mare38 Schuurlinnen bij H.C. VISSER Zn. Mare 38 Wed. M. VAN DER BENT. Tel. 729. Het is voor one land een voor recht van „onschatbare" waarde, dat de Aardappelziekte zeer laat is opgetreden, de knol der laiö Aardappelen ia maar weinig aan getast. 1741 Vtnum Sanguinosum; in vacuo. Beslist beste middel tegen Bloedarmoede en Zenuwzwakte. Sanguinose is een zuiver plantaardig tonicum; en een degelijk versterkingsmiddel voor zwakken en herstellenden. Het wordt met vrucht toege past bij bloedarmen, bij zenuw hoofdpijn en zenuwzwakte, bij jonge moeders, bij klierachtige kinderen, bij herstellenden van typheuse_ koortsen en in alle die gevallen waar de normale bloedvorming geleden heeft. Zij werkt degelijk en geleidelyk, en zonder schadelijke bijwer king. De Sanguinose is „het" middel voor alle gevallen van uitputting cn.algemeene ver slappingstoestanden. Prijs per flesch met gebruiks aanwijzing ff 1.50; 6 fl. f8. 12 fl. f 15. Verkrijgbaar bij Apothekers en drogisten. VAN DAM Co.v de Riemerstraat 2c/4. Den Haag Te Leiden bij D. M. Kruisinga, Firma Dijkhuis, Reyst Krak, A. S; Broerse en Gebr. Chris- tiaanse. 1753 Adverteeren doet verkoopen. Harst i75S bij H. C. VISSER Zn. Mare 38 Openbare Verknoping bij Inzet, Verhcoging"en Afslag op Dinsdagen 4 en 11 September 1817, telkens des vooimiddiags 11 uur in het Hótal Het Bruine Paard te Sassenhcim, ten. overstaan van den Notaris G. TEN EHDGGENCATE ti_ Sassenheim, van de navolgende zeer gunstig aan den Menneweg aldaar gelegen goederen, als: I. 4 Huizen, plaatselijk gend. 18. 20, 22 en 24, met erven en te eiland, samen groot 50 aren, in 2 perceelen en combinatie. II. Eene Boerderij, plaatselijk gend. 14, bestaande uit woonhuis en sdhuren, met stallingen, erf, boomgaard en uitstekend te eiland, te samen groot 1.41.00 H.A., in 3 perceelen en combinatie. IIIEen partij uitmutend Wei land, zeer geschikt voor Tuinderij, komende tegen de Kooi sloot, samen groot 6 H.A., in 5 perceelen en combinatie. Veilingboekjes met kaart ver krijgbaar bij genoemden Notaris. Betaling der kooppenningen 15 November 1917. 1642 Te bezichtigen alle werkdagen. Vensterglas bij H. C. VISSER Zn. Mare 38 Aanbevelend, W. A. ELSHQF ZOON, ÜSS8LESME8STRMT 139a, b. d. Dstberst» Telefoonnummer 1023. Verfwaren bij H.C. VISSER Zn. Mare 38 Doet Uwe inkoopen bij hen die in dit blad adverteeren. j

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 4