BB gragd Advertentiën. t Dr. MURK JANSEN Winkeljuffrouw Nette Dienstbode, lijnzaad, benevens 'de verwerkingspro ducten daarvan; dat in elke provincie een Regeerings- rommissaris van de Rijksgraanverzame- lincr belast is met de inbezitneming en inzameling van genoemde producten; dat hij belanghebbenden met nadruk er op wijst, dat het verbruik of de afle vering van deze producten aan andere personen dan bedoelden Regeerings- ïommissaris voor hen de meest ernstige levolgen na zich zouden kunnen slee pen en zij zich blootstellen aan straf rechterlijke vervolging. ""Opgave van runderen en varkens. De burgemeester van Leiden, gelet op circulaire van Z. Exc. den minister .in Landbouw, Nijverheid en Handel, Prengt ter kennis van de in deze ge meente gevestigde houders van rund vee, dat zij gehouden zijn, van het aan tal der ondergenoemde veesoorten, dat op 10 Augustus 1917 in hun bezit was, opgave te doen, door bij den Directeur van het Openbaar Slachthuis, de formu- ieren gehecht aan de hun toegezonden schriftelijke ordering vóór of op 18 Augustus e.k., ingevuld in te leveren, ralgens onderstaande specificatie: a, guste koeien; b. ossen; c. stieren; d. mestkalveren; e. varkens, van meer dan 50 Kg. slachtgewicht. Verzoekt hun, die geen persoonlijke uitnoodiging tot het inzenden van bo vengenoemde gegevens mochten hebben jntvangen, daarvan mededeeling te doen jian het Openbaar Slachthuis, alwaar tevens formulieren ter invulling koste loos verkrijgbaar zijn. Veehouders, die nalaten de gevraagde jegevens te verstrekken of onjuiste op- jave doen, zullen worden gestraft over- ■enkomstig de bepalingen van de Distri- buliewet 1916. STADSNIEUWS. De Huurcommissiewet. Na den 22sten Juni j.l. te zijn geïnstal leerd, he-i't de Huurcominissie vanaf dien dag haar werkzaamheden aangevangen. Al.ereerst werden de verhuurders van wo ningen, welker huur, per week bereaend, hoogstens f 7 bedraagt, in de gelegenheid ld, gedurende eéne maand, .zoo aij sedert 1 Januari 1916 de huurprijzen had den verhoogd, deze door de commissie te doen'goedkeuren. Ongeveer 1800 aanvra- kwamen in, die aan een plaatselijk onderzoek werden onderworpen. Toch is het bekend, dat nog menig verhuurder zijn verplichtingen niet is nagekomen, en daar om een vervolging niet zal uitblijven. Dezer dagen heeft de commissie een aan vang gemaakt met het plaatselijk onder- Kek, een werk niet zoo gering te schatten; menig huismoeder ontving al reeds bezoek van drie hc-aren om de woning te bezich- dit ondenzoek zal nog wel ettelijke maanden voortduren. De commissie hoort bij het plaatselijk onderzoek van alles en allerlei aard, maar dit staat wel vast, dat de huurcommissiewet, ook al weer een uitvloeisel van de tegenwoordige tijds omstandigheden, zeker moet worden ge acht te zijn. een wet in het belang van beide partijen. Begrafenis A. E. J. W. Juta. Onder groote belangstelling had dezen middag op de begraafplaats aan de Groenesteeg de teraardebestelling plaats van den oud-zeeofficier, gepens. W.-I. hoofdambtenaar A. E. J. W. Juta; hier ter stede overleden. De kist was bedolven onder een schat van bloemen, gezonden door vrienden en bekenden. Aan de geopende groeve sprak het eerst de kapitein ter zee Bal, uit 's-Gra- venhage. Spr. herinnerde er aan, hoe de overledene verleden jaar, na de aan komst in zijn nieuwe woning, door een verraderlijke ziekte werd aangetast. Vele jaren aldus spr. heb ik Juta gevolgd in zijn verschillende betrekkin gen, zoowel in staats- als in particulie ren dienst. Een stoere werker, was hij vooral bij de oprichting van de Centrale Suikerfabriek van de Ned. Ilandel-Maat- schappij. Ook als districts-commandant en bij de koloniale vaartuigen heeft Juta "oede diensten bewezen. In het vaderland teruggekeerd, werd hem een nieuwe betrekking aangebo den in den West. Maar ondanks hij Su riname werkelijk lief had, voelde hij er behoefte aan hier nog eenige gelukkige aren door te brengen. Totdat de dood hem nu is overvallen. bs. Klinkenberg, uit Voorburg, oom van den overledene, schetste in treffen de woorden den heer Juta als hartelijk familielid. Hij. heeft een rijk en ver dienstelijk leven gehad, omdat zijn werkkracht, liefde en vriendschap groot y_aren- De Almachtige, Wien het be- 1 heeft, hem van hier weg te ne- jnen, moge hem gestand doen de belof- te: „Die in Mij gelooft, hij zal niet ster ven in eeuwigheid". be oud-officier van de artillerie Ha- jenius. sprak een bewogen „rust zacht" namens echtgenoote en kinderen van den heer Juta. ben oud-wethouder van Rotterdam, den heer Ilavelaar, was het een eer, den overledene gevolgd te hebben in Suri- janje bij de districtsbesturen. Daar beeft hij sporen achtergelaten van dank bare herinnering bij de bevolking. ten slotte sprak mr. Schoch uit Am sterdam als vertegenwoordiger van de ia ue,n^ino steun aan arme Me- jaaischen in Suriname. Spr. legde er den nadruk op, dat Juta was een sympathie ke verschijning, die de menschen tot v,,jendschap dwong. «fr?^tJbloemen °P de kist waren ge- irooiü, dankte een oom, voor de belang- teiiing en deelname, den overledene bewezen. R*K. Naaistersvereeniging „St. Anna". riJnZe Pos voor eenige weken opge- «ente vereeniging, met aanvankelijk 23 leden, hield gisteravond ten tweede male een groote propagandavergaderingT on der leiding van het bestuur der R. K. Kleermakersvereeniging, in Prediker. Ongeveer een 60-tal jonge meisjes had aan den dringenden oproep van het be stuur gehoor gegeven. Even 8 uur opende de heer Aniba met den Christelijken .groet de vergadering, en heette alle aanwezigen van harfe welkom; een bijzonder woord van .wel kom bracht spr. aan de twee sprekers van dezen avond den weleerw. pater Zuidgeest en den heer Van Diemei, als mede aan de heeren bestuurderen. Na in !t kort het doel dezer propagan- davergadering uileen te hebben gezet, geeft spr. het woord aan den heer Van Piemel. In verschillende voorbeelden illus treerde spr. de voordeelen voor de naai sters in andere plaatsen van het land reeds door de organisatie verkregen. Spr. besprak de voordeelen, waarop de leden recht hebben. De contributie bedraagt voor meisje^ en vrouwen boven de 18 jaren 11 cent per week; voor hen, die ouder zijn dan 16 jaar 8 cent p#r week, en voor 'degenen die beneden de 16 jaar zijn 3 ct. p. week. De voorzitter, de heer Aniba, bedankt spr. namens de aanwezigen voor zijne duidelijke uiteenzetting, waarna hij het tooord gaf aan pater Zuidgeest. Spr. constateerde- dat hij er niet veel behoefde toe te voegen aan hetgeen de vorige spr. duidelijk had uiteengezet. Spr. begon met in een voorbeeld te laten zien, dat de eenling voor de ver betering van zijn positie niet veel tot stand kan brengen. Spr. behandelde verder de godsdienst- zedelijke zijde van de vakorganisatie en toonde op duidelijke wijze aan, dat de Katholieken, willen zij zich organisee- ren, dit moeten doen op Katholieken grondslag. De voorzitter bedankte namens de aanwezigen pater Zuidgeest voor zijn opwekkende en overtuigende woorden. Resultaat van deze vergadering was dat 14 Katholieke en 10 Prolestantsche meisjes zich als lid opgaven. Door deze vergadering is de Katholieke vakver- eeniging versterkt en is de Christelijke Meisjesafd. opgericht. Niets meer aan de orde zijnde sloot spr. met den Christelijken groet deze vergadering, na nog medegedeeld te hebben dat as. Donderdag in Prediker wederom een vergadering zal worden belegd ter bespreking van het huishou delijk reglement. De kapitein jhr. W. Laman Trip van het 4e regiment alhier, is in rang overge plaatst bij het regiment jagers; de kapitein Phaff, eveneens van het 4e regiment alhier, is in rang overgeplaatst naar Delfzijl, ter wijl de kapitein Boertje is geplaatst bij het 4e regiment infanterie als commandant van de 4e comp. 2e bat. Gisteravond- ongeveer halfnegen- had een manspersoon zich achter de poffertjes kraam op de Veeniark te slapen gelegd. Toen de politie hem wakker maakte, om hem te beduiden, dat het daar geen open bare slaapstede was, bleek, dat de man zoowel aan Ba;hns geofferd had dat hij niet meer op zijn bcenen kon staan. Door een tweetal agenten werd hij toen naar een nabijgelegen politie-wachtpost ge bracht, waar proces-verbaal tegen liem werd opgemaakt. Programma van het Parkconcert op Dinsdag 14 Augustus, 8 uur. 1. Viribus unitis", marsch, Kral. 2. Ouverture, Mozart. 3. „Wiener- Blut", wals, Strauss. 4. Ungarische rhapsodie. Liszt. 5. „Standchen", cor net-solo, Geyp. 6. Fantaisie „Carmen" Bizet. 7. Kleppermarsch, Morks. Roomsche Agenda. DINSDAG. Leiderdorp. Vergadering bij den heer Ramakers voor net oprichten van een R.-K. Kiesvereeniging voor Leider dorp. Spreker de hear G. Bul ten. Sociale berichten. Verscherping tiienstvoorwaarden bij de Staatsspoor. Wij lezen in het maandschrift „So- briëtas": Nu bij den beperkten treinen loop, van het dienstpersoneel op de trei nen steeds meer arbeid en krachtsin spanning wordt geëischt, zien de spoor wegdirecties heel goed in, dat hel per soneel bijzonder nuchter dient te zijn. Daarom heeft de directie van het Staatsspoor, wat den drank betreft, naar dienstvoorwaarden zeer verscherpt. In dienst mogen geen sterke drank of andere alcoholhoudende dranken wor den aangenomen (artikel 21). In dienst mag het personeel die dran ken niet gebruiken of bij zich hebben. Evenmin mag het personeel die dran ken gebruiken of bij zich hebben in de treinen, dienstlokalen, werkplaatsen of stapelplaatsen en op den weg of de em placementen. Het personeel mag zich die dranken ook niet doen verstrekken door de res taurateurs der stations of hunne be dienden (art. 23). Men ziet, het gaat voor het personeel hard naar geheelonthouding. De Min. van Waterstaat heeft deze verscherping goedgekeurd. De directie schijnt wel van plan, wat krachtiger tegen de drinkers onder haar personeel op te treden. vVant zij heeft de chefs van de diensten opgedragen, voortaan alle gevallen van het in dienst onder den invloed van alcoholhoudende drank verkeeren, zoomede van dronken schap of veelvuldig drankmisbruik bui ten dienst, te harer kennis te brengen. Aan de Telefoon. Mag ik even door een „telefoontje" den localen kiesvereenigingen in den_omtrek herinneren aan de vergadering op 15 Augustus a.s. in „Zomerzorg" te Lei- dem Denk eraan; deze is van groot be lang. Geen kiesvereeniging late na, daar heen een afgevaardigde te eenden; en geen afgevaardigde verzuime zijn plicht, daar. te verschijnen, teneinde bij te wonen de besprekingen, die zullen voeren tot vor ming van den Kieskring Leid en. Dank u, geachte redactie, voor het ge bruiken van uw telefoon. Gemengde. Berichten. Een staking en haar gevolgen. Aan den mestvaalt te Middelburg werken c-en vijftal werklieden. Een dezer, zekere L., 'had Woensdagavond als woordvoerder van allen aan den pachter van de mest vaalt. De P. geheeten, gevraagd het loon te verhoogen, hetgeen deze geweigerd had. Donderdag weigerden daarop de werklieden te werken en trachtte De P. andere werklieden te krijgen. Dit gelukte hem niet en daarom nam hij Vrijdag morgen dezelfde werkkrachten weder te gen een kleine velrhooging, maar wei gerde om L dien hij als den opruier be schouwt, weder in dienst te nemen. L. vervoogdo zich daarop bij hem en ent- stak in woede. De P., zich door L. be dreigd ziende, nam een stuk hout en gaf daarmede L. een slag, waarop deze een vrij groot mes trek en De P. een diepe wonde in het onderlijf toebracht. De ge troffene werd! op medisch advies per rij tuig naar het gasthuis overgebracht. De aanrander werd door de politie in arrest gesteld. Een prachtexemplaar. De jachtopzie ner V. schoot in den Coudorppolder een otter van 1.25 M. lengte, die ruim 17 pond woog. Je geld cf je leven! Een bankwerker verblijf houdende in den Oppert te Rot te cliarn is Donderdagavond omstreeks 11 uur op de Willemskade aldaar door een stoker aangevallen met de woorden: geld of je leven. Tegelijkertijd greep de aan rander «Jen horlogeketting van den bank werker vast om hem dien te ontrukken. Een worsteling volgde, pen paar klappen vielen, de bankwerker rukte *ich los en liep weg. Spoedig bemerkte hij, dat de stoker hem achtervolgde, waarop hij uit zelfverdediging zijn mes trok en daar mede zijn vervolge; een niet ernstige ver wonding aan de linkerzijde van den hals toebracht. Op de komst van een politieagent is de stoker ten slotte gearresteerd! en overge bracht naar het politiebureau, Tij dens deze overbrenging heeft hij den agent zoo tegen de beenen geschopt, dat deze man buiten dienst gesteld moest worden. Onweer. Te Lunteren is de bliksem ingeslagen- in het Herstellingsoord voor onderwijzers. Aanvankelijk werden twee patiënten bewusteloos. Verder werden de kerktoren en het woonhuis van J. D. Klomp aldaar door het hemelvuur ge troffen. Brand werd niet veroorzaakt. Geen vreemde woorden. De territo riale bevelhebber ih Friesland heeft een (Elchrijven gezonden aan zijn onderheb bende commandanten, waarin wordt ge zegd: ,,In ambtelijke stukken komen hoe lan ger hoe meer vreemde uitdrukkingen voor; uit sleur of uit zucht om z.g. „stad huiswoorden" te gebruiken is elke brief doorspekt met een groot aantal, in hoofd zaak aan het Franseh ontleende woer den, die het lezen bemoeilijken en den inhoud, onnoodig ondui lelijk maken. On ze mooie taal is waarlijk rijk genoeg om voor die woorden NederLancI&che en ge woonlijk hetere uitdrukkingen te vinden. „liet ligt op dien weg van ons, officie ren om mede te strijden tegen verbaste ringen van onze taal en in deze het goede voorbeeld te volgen van het departement van Oorlog, dat tegenwoordig „Legeror ders" uitgeeft in plaats van „Recueil- Militair" en Rensigmenten, consideratiën en advies'"' vervangen beeft door „be richt, beschouwingen en raad" enz. „Het behoeft geen betoog, dat door mij geen overdrijving wordt beoogd en een vreemd woord niet zou mogen worden ge bruikt, om eentonigheid Lc vermijden, indien het Nederlandsche woord van de zelfde beteekenis reeds gebruikt was, ter- wiji ik niet wensch, dat naar een verta ling gezocht wordt van woorden als „mo bilisatie, militair, telefoon, inspectie, cur sus, nota, proces-vebaa.l en dergelijke, of van titels. Wel verzoek ik u uw ambtelij ke briefwisseling onderling en met mij zooveel mogelijk z.g. gallicismen en ger manismen te vermijden en niet onnoodig een goed Nederlandsch woord te vervan gen door een vreemd woord." Teneinde gemakkelijker aan dit verzoek te kunnen voldoen, zijn bij het schrijven eenige lijsten van dergelijke woorden met een goede Nederlandsche uitdrukking ge voegd. Een vergissing. Dat een verslaggever zich in de haast van zijn werk wel eens leelijk vergissen kan, bleek dezer dagen in onze courant, toen daar in een verslag van den gemeenteraad van Hazerswoude als burgemeester genoemd werd de reeds eenige maanden geleden afgetredene.... Er zijn meer dan genoeg welwillende lezers geweest, die ons op deze vergissing hebben attent gemaakt! ONDERWIJS. Halve schooldagen. Het verslag van den schoolarts te Zaandam zegt, dat de kind'eren aldaar maandenlang slechts halve dagen onder wijs hebben gehad door dat watersnood- vluchtelingen in de scholen waren on dergebracht en dat hij geen enkele klacht heeft vernomen over verminde ring der onderwijsvorderingen. De schoolarts, de heer Van der Loo, vraagt naar aanleiding hiervan, of het wel noo- dig is, de kinderen zoolang in de school lokalen te doen vertoeven als tegenwoor dig de gewoonte is en of men niet met een onderwijsduur van een halven dag zou kunnen volstaan. Amsterdam heeft ook vele halve schooldagen gehad, wegens kolennood en voor ijsvermaak, zonder dat dit, naar het oordeel van vele onderwijzers nadee- lige gevolgen heeft gehad. In verband hiermede herinneren we aan de artike len, die een aantal jaren geleden in dag bladen verschenen, waarin de wensch werd uitgesproken, dat een ernstige proef zou worden genomen met halve schooldagen, waarbij elke onderwijzer aan twee klassen onderwijs zou geven, des voormiddags b.v. aan de derde klas se, des middags aan de achtste klasse. Als een der voordeelen van dit stelsel werd genoemd, dat de scholen in plaats van twaalf, slechts zes onderwijzers noo- dig zouden hebben, waardoor de salaris- quaestie op bevredigende wijze kon wor den opgelost. Voor het beoordeelen van den uitslag van een dergelijke proef zou men de on derwijsresultaten van twee gelijksoor tige scholen moeten vergelijken: aan de eene school zou het onderwijs den ge wonen gang moeten volgen, aan de an dere zouden halve schooldagen moeten zijn. Doordat in verschillende gemeen ten scholen in gebruik genomen zijn door militairen, vluchtelingen van den watersnood en doordat vele andere scholen halve schooldagen hadden we gens gebrek aan brandstof, zou men kunnen meenen, dat men al materiaal heeft van een toevallige proef. Maar dat is onjuist, daar men niet kan vergelij ken. Als bezwaar tegen halve schooldagen moet nu al genoemd worden het toene men van de tuchteloosheid der jeugd in en buiten de school, waarover verschil lende gemeenten klachten opgaven. Laatste berichten. Staatsbegroeting. De Staat-sibegrooting voor 1918 is naar den Raad van State verzonden. Prov. Bond van R.-K. Kiesvereenigingen in Zuid-Holland. In eene bestuursvergadering van den Provincialen Bond van R.-K. Kiesvereeni gingen in Zuid-Holland is besloten op 9 September a.s. te Rotterdam te houden eene buitengewone algemeene vergade ring van den Bond, ter bespreking van de reorganisatie van de plaatselijke en centrale kiesvereenigingen in die pro vincie. Koien. Ter besparing van kolen zullen van he den af op verschillende lijnen van de H. IJ. S. M. de reizigerstreinen minder rij tuigen en bagagewagens vervoeren, en dus kleiner worden. Er is rekening gehou den met die trajecten en treinen, waar de- ongerief voor het reizend publiek kan ongeref voor het reizend publiek kon wor- worden doorgevoerd. De Noord-Zuid-Holl. Tramweg Mij. heef1 den locaaldienst van Velsen naar Haarlem met ingang van gisteren «iopgezet. OEGSTGEEST. Geslaagd. Voor het examen Franseh L o. is geslaagd mej. A. G. M. Willemse. ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. De gemeenteraad vergadert op Dinsdag 14 Augustus 1917, des voormiddag® 10 uur Onderwerpen ter behandeling: 1. Inge komen stukken. 2 Aanbieding gemeente- rekening 1916. 3. Benoeming ambtenaar burgerlijken stand. 4. Benoeming lid: schattingscommissie. 5. Vaststelling ko hier schoolgeld 2e kwartaal 1917. 6. Vast stelling kohier hoofdei, omslag 1917. Geslaagd. Voor het examen Franseh 1. o. is geslaagd mej. E. J. J. van Wessem. Marktberichten. LEIDEN, 11 Aug. Botermarkt. Prima fa- brieksboter van fa fgoede fabrieks- boter fa fprima boerenboter f114 f 120, goede boerenboter f108 al'114 Weiboter f00.Aangevoerd 108/8 en 21/16 vaten, wegende 2370 K. G. Handel matig. Turfmarkt. Aanvoer lange .000. Hoogste prijs f per 1000. HOOFDDORP, 9 Aug. Granen. Karweizaad f3S,5039,50; oud blauwmaanzaad f3839: bruin mosterdzaad f6571; geel id. f3238 DELFT, 11 Aug. Kaasmarkt. Aangevoerd 49 stapels, wegende samen 9518 Kilo. Prijs f120 a f126 per 300 Kilo ItOELOFARENDSVEEN, 10 Aug. Veiling- prijs: Snijboonen f 1,40-0,96-0,Prinsen- boenen f 2.10, Boonenstekf0,36, Pronkboonen wit f 0,40-1,—--1,60, Pronkb. bont fl.Bast. f 3,20, Grof f 2,2.25, Boram. f0,75 Stipp. f 1,36 Augurken fijn f 11,60, fijn b ffy Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 11 Aug. 1917, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand: ruim 760 Zuid- Duitschland. Laagste barometerstand: nabij 755 Noord- Oost-Duitschland. Verwachting tot den avond van 12 Aug. Matige tot krachtigen Zuidelijke tot Wes telijke wind, meest zwaarbewolkt of betrok ken, waarschijnlijk regenbuien met kans op onweer, zelfde temperatuur. Temperatuur hedenmiddag 4 uur, 76 gr. Fahrenheit. 12 Aug. Zon op 5,44, onder 8,24, licht oP 8,54. Hoogste waterstand te Katwijk 10.09. 13 Aug. Zon op 5,45, onder 8,23, licht op 8,53. Hoogste waterstand te Katwijk 10.33, Heden overleed, tot onze diepe droefheid, voorzien van de H.1I. Sacramenten der Stervenden, na een langdurig, smartelijk en zoo geduldig lijden, ons innig ge liefd Dochtertje en Zusje JEANNE, op den leeftijd van tien jaar. Mede namens broers en zusjes, P. J. PETIT AZN. F. J. PETIT- -Reichert. Leiden, 10 Aug. 1917. (Breestraat 106/108). Eenige-en algemeene kennis geving. 1468 Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een smartelijk doch geduldig lijden, na voor zien te zijn der H.II. Sacramen ten der Stervenden, onze innig geliefde Echtgenoot, Zoon, Broeder en Behuwdbroeder MATHEUS KLEIJN, in den ouderdom van 28 jaren Uit aller naam: Wed. KLEIJN— 1440 Cromzigt en Familie. Hazerswoude, 9 Aug. '17 OC3C3C3CaaCZÏC3t=3CaC3C3ö D** Op 30 Augustus a.s. hopen jj onze geliefde Ouders JJ D JOHANNES DE KIJK Q EN 1445 Q Q GERARDA MARIE YERMEIJ Q fl hunnen 25 jarige Echtvereeni- Q q ging te herdenken. q Hunne dankbare kinderen Behuwd en kleinkinderen. 0 jj Nieuwveen, 11 Aug. '17. jj □□□□□□□aaaaan is weer te CONSULTEEREN Met half September gevraagd eene flinke Dienstbode kunnende koken en werken, en eene Tweede Meid voor dag of dag en nacht, tegen hoog loon, v.g.g.v. niet beneden de 20 jaar. Brieven onder No. 1250 Bureau Leidsche Courant. 1413 R. K. tweede Meid In een deftig gezin in den Haag wordt gevraagd voor noodhulp of voor vast een R.K. 2e meis je goed bekend met linnen- naaien. Brieven aan dit blad onder No. 1419. Manufacturen. gevraagd, flinke Verkoopster en be kend met hot vak, hoog loon. Brieven bur. v. d. Blad onder No. I44| Gevraagd voor Amsterdam met September een loon f200.-- Adres: Mevr. SPIEKERMAN, p/a. ZWEERS, Ruiterstraat, Noordwijk aan Zee. 1424 Gevraagd tegen 1 of 15 September» een flinke R.K. Dienstbode, kunnende koken en netjes werken, hoog loon en goede behandeling, z.g.g. onnoodig zich aan te bieden. Brieven onder letter L aan H. G. VELTMAN, Boekh., Alphen a/d. Rijn. 1425 GEVRAAGD: een net R.K. dagmeisje voor heele dagen, 's Zondags vrij. Adres: Witte Singel 44d. 1411 Een nette Dienstbode gevraagd tegen hoog loon Brieven bureau v.d. blad onder No. 1444. Gevraagd met 1 of 15 Sept. een R.K. MEISJE als dienstbode, voor dag of dag en nacht. Brieven onder No. 1470 Bur. v. d. Blad. 13-14 jaar, op het atelier, om het naaien te leeren. F. L. WENNING, Breestraat No. 175. 1443

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 7