Verkoop grond. Aankoop grónd. De gemeente is in de gelegenheid van de heeren M. P. Splinter c.s. de percee- len kad. beikend gemeente Leiden sectie K. Nis. 556, 557,594 en 2555, teelland en water, ter gezamenlijke oppervlakte van plm. 2.1153 HA. voor de som van f 22,000 of ongeveer f 1.04 per M2. aan te koopen Volgens het te wijzigen uitbreidings plan kan van het terrein 1.3645 H.A., d.i. 65 pCt. als bouwterrein worden aan gemerkt, terwijl de rest voor straat en plantsoen bestemd is. Het terrein grenst ten zuiden aan een bestaande arbeiderswijk, ten westen aan het te maken volkspark, en de nieu we bebouwing der Kooi terreinen. Na den aanleg van het park zal deze buurt ongetwijfeld als woonwijk zeer gezocht zijn, meenen B. en \V. In hek zuiden ligt het land ongeveer op 0.10 c.M., in het midden en noord waarts op 0.60 Ni A. P. Volgens den directeur van Gemeentewerken is de bodem naar alle waarschijnlijkheid be trouwbaar en zullen derhalve bij het bouwen van arbeiderswoningen geen kostbare fundecri^gen gemaakt behoe ven te worden. Met de commissie van fabricage komt het B. en W. voor, dat de gevraagde koopprijs billijk is te noemen en dat het ook voor de gemeente alleszins ge- wenscht is tot den aankoop van dit gun stig gelegen en gewild bouwterrein, dat zooals de teekening doel zien, zeer voor- deelig in bouwblokken kan worden ver kaveld, over te gaan. Op het terrein kun nen ongeveer 108 arbeiderswoningen van het gewone type met boven- en "be nedenhuizen, onderkomen verschaffen de aan een lOOOtal ingezetenen, worden gebouwd. Het terrein, dat wel is waar verhuurd is, doch ten deele op aanne melijke voorwaarden vrij gemaakt kan worden en waarvan de huur voor het overige gedeelte op korten termijn kan worden opgezegd, is als het ware aan gewezen om overgedragen te worden aan vereenigingen, werkzaam in het be lang der volkshuisvesting. Bij de beoor deeling van de plannen tot bebouwing van het Kooiterrein wees de inspecteur van de Volksgezondheid dan ook her haaldelijk op de wenschelijkheid voor de gemeente, om op dit land de hand te leggen. Op grond van een en ander geven B. en \V. den Raad in overweging: io. te besluiten tot den aankoop van de perceelen kad. bekend gemeente Lei den sectie K nis 556, 557, 594 en 2555, teelland en water, ter gezamenlijke op pervlakte van plm. 2.1153 H.A. voor de som van f 22.000; 2o. over te gaan tot vaststelling van een suppletoiren begroolingsstaat, groot met inbegrip van de kosten van over dracht f 22,695. De v/oningbcuwvereeuiging „Eensgezindheid". In öe Raadsvergadering van 1 Maart il werden B, en W. gemachtigd, om uit 's Rijks kas een voorschot van ten hoog ste f 352.800 aan te vragen en te aan vaarden ten behoeve van den bouw van liS woningen, waaronder 3 winkels, en den aankoop van den daarvoor benoo- digden grond aan den Zijlsingel, door de woningbouwvereeniging „Eensge- zidheid" alhier en tevens om tot 11. M. de Koningin het verzoek te richten in de tengevolge van de verstrekking van het voorschot door de gemeente aan hel Rijk te betalen annuïteit gedurende een door het Rijk te bepalen aantal jaren een buitengewone Rijksbijdrage (prisis- bijdrage) te verleenen tot zoodanig be drag, dat van het jaarlijksche tekort ten minste 3/4 gedeelte door het Rijk en de rest door de gemeente zou worden ge dragen. In hun desbetreffend praeadvies brachten B. en W. onder de aandacht van den Raad, dat omtrent de bouwkos ten toen feitelijk niets kon worden ge zegd. In de hunnerzijds gemaakte ra ming was aangenomen, dat die kosten plm. 30 pCt. hooger zouden zijn dan in normale tijden, doch eerst een te hou den aanbesteding zou in deze uitsluitsel kunnen geven. Na het houden der aan besteding zou derhalve moeten worden nagegaan, of de crisisbijdrage bij uitvoe ring van het werk niet dermate zou stij gen, dat het wenschelijk moest worden geacht de plannen tot een lateren tijd te laten rusten. Hoewel een gunstige beschikking op de voorscholaanvrage uit 's Rijks kas B. en W. nog niet heeft gereikt, hebben zij toch gemeend de door de vereeniging ingezonden plannen en bestekken inmid dels reeds te moeten goedkeuren. De steeds stijgende prijzen der materialen en de groote woningnood gaven hun hiertoe aanleiding. Op 16 dezer heeft dientengevolge de aanbesteding van het werk plaats ge had. Daarbij is gebleken, dat de bouw kosten belangrijk hooger zullen zijn, dan indertijd werd geraamd. Na kennisnemnig van den uitslag der aanbesteding hebben B. en W. ernstig overwogen, of het onder deze omstan digheden voor de gemeente nog.raad zaam was haar steun aan de plannen te blijven verleenen en of die plannen wel een jaarlijks offer van ruim f 3000 wet tigden. De groote woningnood hier ter stede en de steeds grootere stijging der materiaalprijzen, heeft hen echter doen besluiten den Raad voor te stellen h'et door de vereen iging gevraagde hoogere voorschot ten bedrage van f 522,154 (95 PCt. van het benoodigde kapitaal) te ver strekken en haar ook dc daarmede ver band houdende hoogere bijdrage toe te zeggen, in het vertrouwen, dat het Rijk eveneens bereid zal zijn dat voorschot te verleenen en het bovenaangegeven gedeelte van het tekort voor zijn reke- njng te nemen. Op de beslissing van het Rijk toch Kan niet worden gewacht. De gunning van het aanbestede werk moet binnen enkele dagen plaats hebben, omdat de aannemers zich in de tegenwoordige omstandigheden niet langer dan Ten hoogste 14 dagen door hun inschrijving plegen gebonden te achten. De gemeente, loopt zoodoende evenwel in verschillende opzichten extra-risico. In de eerste plaats mist zij de zekerheid dat het voorschot ten bedrage van f 552,154 en de jaarlijksche bijdrage van ruim f 8000 in het tekort haar door het Rijk worden verleend. Er is echter alle aanleiding om te vermoeden, dat het Rijk wel bereid zal worden bevonden het voorschot en de gevraagde bijdrage te verleenen. Een tweede risico bestaat hierin, dat k het Rijk voorloopig slechts een buiten gewone bijdrage uiterlijk tot en met het exploitatiejaar 1921 toezegt en zich ten opzichte van de volgende jaren zijn volle vrijheid voorbehoudt. B. en W. meenen echter te mogen aannemen, dat gedurende de eerste jaren op behoud der bijdrage mag worden gerekend en dat na het exploitaliejaar 1921 of de Rijksbijdrage zal worden gehandhaafd, of de huren zullen kunnen worden ver hoogd. Het geraamde tekort thans reeds te dekken of te verminderen door ver hooging der huren lijkt B. en W. niet wel mogelijk. Zita-Vereenigirsg. Zeen* druk bezocht was gisteren cl-e Ou der sa vond voer de p air o n o atskln fileren der Zita-Vereenigiing. In zijn opening/ woord gaf <ie WefEerw. Poter Bouters dan ook zijn voldoening te kennen over de buitengewoon groote opjkxxmst. Aan ruim vijftig kinderen werd een p-rij uitgereikt, terwijl veten voor een ©erva'le vermelding in aanmerking kwamen. Na de' prijeuitdeeHng begaven oudieirs en kinderen zich naar den tuin vanwe; de fancy-fair in een ai'.tractie-oord van veler'ei vermakelijkheden herschapen. Er heerschte heel den avond een prettige, feestelijke stemming en om half e£if keer den allen blijkbaar zeer voldaan huis waarts. De tentoonstelling jin. de zalen van het gebouw dier Zi-t-a-Vereen igi mg wend giste ren vereerd met een bezoek van den Édel- Achtbaren heer Burgemeester en Echtge noot©. Daar verscheidene ingezetenen nog niet in de gelegenheid- schijnen geweest te zijn een bezoek te brengen aan de aardige ten toonstelling en de attractioneeJe fancy-fair, is deze men zie een advertentie in uit nummer drie dagen verlengd. We vertrouwen, dfat de Katholieken liet sympathiek voorbeeld van den burgemees ter zullen navolgen en eons on een dezer avonden "een kijkje zullen gaan nemen in het Zita-gefoouw. We zeiden het reeds: inrichting zoowei als do-ei der tentoonsteL- ling is een bezoek ten volle waard. Bei dien, 's avonds is 't in den tuin een heer lijk zi-tje. Twee kinderen verdronken. Zaterdagavond maakte de familie de J. aan den Zijlsingel zich ongerust over het lange u'Ab'ijven van het zesjarig doch tertje Aaitje. Om 7 uur had men haar nog zien wandelen en spelen met een eveneens .-us jarig knaapje H. de L. uit Rottendam, dat canigen tijd bij familie aan den Zijlsirtgel vertoefde. Aangezien het tweetal niet verscheen, gaf de familie de J. van een en ander kennis aan de po'itie, die direct een ernstng onderzoek instelde in de omliggend® gemeenten en des- nachts den. Zijlsdngel afaregde. Men kwam die kinderen evenwel niet op het ©poor, totdat men dezen morgen ophieuw ging dreggen en vanmiddag ongeveeruur uur achtereenvolgens het meisje en het knaapje uit den Zijlsingel ophaalde. Bij Kon. besluit zijn voor de verschil lende provinciën benoemd! tot voorzitters en leden van de militieraden en hun plaats vervangers voor de 'Richting der militie van 1918. Voo.r de provincie Zuid-Holland zijn be noemd in het dorde m.iliiitic-di,stiet: tot voorzitter W. Pera, lid van de Prov. Sta ten; tot zijn plaatsvervanger Mr. P. Briët, lid van de Prov. Staten; tot leden J. P. .T. Diriessen, oud-Lid van den gemeenteraad van Leiden, en J. P. Vergouwen, directeur van de Credietbank voor Nederland:, te Leiden; tot bun plaatsvervangers Mr. C. W; van dor Pot Bz. en A. Mulder, beiden lid van den gemeenteraad van Leiden. Hedennacht circa 1 uur bemerkten de militairen, gelegerd in de schermzaal van de Doelen-kazerne, dat er personen bezig waren, met het lood van het dak te snijden. Zij waarschuwden de wacht., welke onmiddellijk het Paterslraatje af zette. Hier vonden zij drie personen, die zich beschonken hielden. Hierdoor mis leid lieten zij deze personen loopen. Later bleek echter, dat dezen toch de daders geweest waren, waarop zij we der nagezet werden. Het gelukte een hunner te grijpen. Hij werd in de wacht geleid, waar hij ontkende, waarna hij aan de politie werd overgeleverd. De twee overige zijn nadien door de politie gearresteerd. Een bijzondere -attractie die dc Thalia- bioscoop stampvolle zalen trekken doet iis het optreden van „Maris!©", d'en sterk- sten man der twintigste eeuw. Wij hebben -hem zien werken en verbaasden ons over zijn perfecten lich-aamsibouw en rijn enorm spierenstelsel. Maar vooral trokken zijn praestaties, kunstvol en sierlijk teven®, met de eware ijzeren staven, die enkelen uit het publiek ternauwernood' vermoch ten te tillen. Maciste is dan ook een kracMmensch, zooails er werkelijk weini gen zijn. Als voornaamste bioscoop-nummer ging dn Thalia" de vierde serie van „De sleu tel naar hot geluid1, een spannend drama op leven en dood. Ter herdenking van de kermisweek heeft de H oil an du a-Bioscoop* lederen, dag speciale matinée's georganiseerd, waarin een uitgebreid programma wordt afge werkt. We noemen slechts hot leerzame drama ,,'n Verschrikkelijke nacht" en de dolle Keystone-klucht Fatty en de bal lons". Midden Augustus worden op „Den Burcht" als solisten verwacht: mevrouw Grace ButterHaver Droeze, dramati sche sopraan; de heer Mundet Butter, helden bariton, met medewerking van het stafmuziekkorps 4e regiment infan terie. Men verzoekt ons mede te dee1 en, dat het programma van de kindervoorstelling Woensdagmiddag in Den Burcht waar omtrent moogen een annonce in dit blad zal verschijnen als volgt i© samengesteld; 1. Gebr. Lotte, de vroolij-ke exentrigues; 2. Bobby, de rekenende hond; 3. Optreden van den beroemden muzikalen clown Coco; 4. De drie Tyrolers, komische acrobatische pantomime. Zaterdagmiddag omstreeks half zes ge raakte zekere J. A. de Z. in de Jan van Goyenkade te water. Eenige gedienstigen haalden hem spoedig weer op het drege, waarna hij naar zijn woning werd ge transporteerd. Twee minderjarige jongens uiit het op voedingsgesticht te 's-Gavenhage vonden het weer gisteren te kostelijk om opge sloten te zitten, waarom zij de gelegenheid' te baat. namen te ontvluchten. 0;n half vijf dezen nacht werden ze door de poli'rie alhier aangetroffen en gearresteerd, omdat bij fouilleering bleek, dat de knapen in het bezit waren van rood koper telefoon draad, dat zij volgens hun verklaring van die leiding aan de Haagsche Schouw had den ontvreemd. Op last van den Commis saris van Politie is het tweetal wederom naar Den Haag overgebracht en ter be schikking gesteld van de autoriledóen. Gedu/rende den morgen zijn hier herhaal delijk kanonschoten gehoord Hoogstwaar schijnlijk van militaire oefeningen afkom stig en niet zooais menigeen veronder steld® van gevechten aan de Noordzee. Uit de Omgeving. HAARLEMMERMEER. Een tfreigbriefschrijver. Door de po litie is te Haarlemmermeer gearresteerd een soldaat, afkomstig uit Amsterdam en behoorende tot de bezetting van het font aan den Slotcrweg te liaarlemmormeea-, die een paar dreigbrieven (pandbrieven) ■had geschreven aan een landbouwer. Hij eischte daarin, dat dc boer een groote som geld© zou deponeeren op een aange geven plaats, met de bedreiging, bij niet voldoening daaraan, de boerderij in brand te zullen stoken. Hoewel do brieven niet wanen onderteek-end., is het de politie toch gelukt den schrijver op te sporen. Dc in. die aanvankelijk alles ontkende, die eft, na een dag in het arrestlpkaal .te Hoofddorp te zijn opgesloten geweest, erkend de schrijver van de „brandbrieven" te zijn. Hij is daarna op last van den burgemees ter ter beschikking van de militaire auto riteiten gesteld. KATWIJK. Gasbezuiniging. B. en W. van deze gemeente brengen ter kennis van de gasverbruikers in die gemeente, dat, hoewel in de laatste dagen eenige bezui niging op het gasverbruik is verkregen, deze toch nog ten eenenmale onvoldoen de is om aan den eisch, door het Rijks- Kolendistributiebureau gesteld, dat n.l. niet meer dan 44510 M3. per maand zou worden gebruikt, te voldoen; dat pogin gen, bij dat bureau in het werk gesteld, om vermeerdering van het gestelde maximum te verkrijgen, tot dusverre lot geen resultaat hebben geleid; dat daar om aan de ingezetenen dringend wordt verzocht hun verbruik nog meer te be perken, door bijvoorbeeld voor twee da gen tegelijk te koken of wel twee pan nen boven elkaar te gebruiken en derge lijke middelen. Wanneer het gasverbruik niet tot de door het dislributiebureau aangegeven beperkte hoeveelheid wordt terugge bracht, zal de gasfabriek gedurende één of meer dagen per week moeten worden stilgezet, en alzoo de toevoer van gas ge durende die dagen geheel worden ge staakt. Zoolang mogelijk wenschen B. en W. echter dien uitersten maatregel uit te stellen, doch nog meerdere inkrimping van het gasverbruik, is dan ook nood zakelijk. KATWIJK AAN DEN RIJN. Veiling. Een buitengewone bedrij vigheid heerscht er iederen dag aan de veiling der Tuinbouwver. Katwijk en O. Met een aanvoer van plm. 2000 zak in 50 K.G. groote aardappelen, plus de po ters dagelijks, is zulks geen wonder. En de aanvoer neemt nog toe. De regeling dat alle aardappelen, ook van personen die tot heden nog geen lid der vereeni- ging waren, over dc veiling moeten, draagt daar ook nog toe bij. De teelt van pean is dit jaar ook aan merkelijk uitgebreider bij vorige jaren, zoodat van dit artikel ook geregeld 15 k 20,000 bos dagelijks ter veiling komen. Binnen enkele weken is het nieuwe vei lingsterrein klaar, zoodat men, als de koolcampagne begint, op eigen terrein en dus niet meer langs den publieken weg, waarlangs het veilen nu nog ge beurt, zal kunnen veilen. Voor de vei- lers, doch vooral voor het verkeer langs het Overrijn, zal dit een reuzenverbe- tering wezen. LElMUiREN. Tuberculoseblcempjeo. De opbrengst der verkoop van de tubarculoseb 1 oenn,pj es heeft in deze gemeente opgebracht f 43.715. LISS£. Brandstoffen. Zij, die tot heden neg geen brandstoffen-invulrinsgofrmulier heb ben ontvangen, maken wij e.r op attent, deze alsnog kunnen worden aange- vraagd len kantore van dc gasfabriek. Deze formulieren moeten uiterlijk 27 Juli e.k. zijn ingeleverd ter zelfder plaatse. Dit laatste geldt ook voor hen, die hun reeds vroeger ontvangen formulier Lot 'he- d=en nog niet hebben terugbezorgd'. OEGSTGEEST. Gemeenteraad. De Raad' dezer ge meente vergadert morgenochtend om 9*/£ uur. VOORSCHOTEN. Ergerlijke baldadigheid. Een groep zigeuners stond met de woonwagens Vrij dag j.l. nabij den Veurscben tol al'hier. Zaterdagnacht kwam de knecht van den landbouwer A. de Marei laat- thuis en zag bij zij.n komst eenige zigeuners op het erf, die stonden te kijken door die ramen der stal en van het woonhuis, blijkbaar voor nemens naar binnen te komen, om te halen wat van hun gading was. De zigeuners werden van het erf verdreven. In hui ne baldadigheid brachten zij met messen schad® aan bij twee in de weide loopende paarden. Rijksveldwachters. Heden zijn alhier op verzoek van den burgemeester aange komen een zestal rijksveldwachters, met 't oog op die paardenmarkt van de vol- gena'e week, die de aantrekkingskracht, .is voor een druk bezoek van rijdende villa's en waarvan het doip, den laatster; tijd vooral, zeer veel last heeft. Men is dan ook stellig van plan gestreng op te treden tegen die lieden die hun brutaliteit hoe langer hoe verder drijven en dei schrik worden voor de buigerij. Ook de alhier ingekwartierde zesde batterij van tte veld artillerie staat, wanneer die orde wordt verstoord, ter beschikking van den burge meester. Duitschc kinderen'. Gisteravond! zijn alhier een achttiental kinderen uit DuiRch- land aangekomen en gehuisvest bij de parochianen alhier. Onder de kinderen bevond «zich één Puotestanltsch jongetje. Men heeft gepoogd deze gehuisvest te krij gen bij zijne geloofsgenooten, doch zonder resultaat, zoodat ook dit jongetje bij eorn der R.-K. is ondergebracht. Laatste berichten. Ket s.s. Gelderland opgebracht. Het Nederlandsche stoomschip „Gel derland", van Engeland naar Rotterdam bestemd, is hedenmorgen op ongeveer 3 mijl afstand van de Nederlandsche kust aangeihouden door een Duitsch wa tervliegtuig. waarna de bemanning het schip moest verlaten. Na ongeveer een half uur in de booten te hebben gezeten werd de bemanning door de bemanning van het watervliegtuig teruggeroepen om weder aan boord te gaan, waarna de „Gelderland" koers naar den Waterweg zette. Van andere zijde meldt men van den Hoek van Holland: Het Ned. stoomschip „Gelderland" wordt bewesten de Zuiderpier in het ge zicht van de kust door een watervlieg tuig aangevallen. 1-Iet volk verlaat het schip, loodsbooten gaan fullspeed der waarts. Nader meldt men: Het volk is weer aan boord van de „Gelderland" gegaan en het stoomschip zot nu koers naar den Waterweg. De loodsboot heeft het sein waaien; eerbie dig de neutraliteit. Onderzoekengsvaartuigen van de Ned. marine waren ter plaatse. Van andere zijde meldt men: Naar men ons seint, is de „Gelder land" 1 mijl buiten het neutraal gebied door 3 Duitsche vliegtuigen aangehou den, welke een Duitschen officier als prijsbemanning aan boord hebben ge zet. Na een conferentie met Nederland sche officieren der marine werd het schip opgebracht naar Zeebrugge. (De „Gelderland", 1877 ton groot en gebouwd in 1913, is het eigendom van de Scheepvaart en Steenkolen Mij. hier ter stede. Red.) De toestand in Ru&'and. PETROGRAD, 22 Juli, 1 uur 's morgens. De ministers hebben beraadslaagd over de onmiddellijke afkondiging van een demo cratische republiek in Rusland. Nadat het uitvoerend comité van den raad: van arbeiders en soldaten over het vocxrstel een bes'uit zal genomen hebben, zal een beslissing genomen worden. 415e STAATSLOTERIJ. 415de Nederlandsche Staatsloterij. Trekking van 23 Juli. Eerste Klasse. Eerste Lijst. Hooge Prijzen. Nos. 10440 en 16577 ieder f 400. No. 18431 f 200. Nos. 5647 6811 7703 9582 en 15290 leder f100. Pa-ijzen van f 20. 12 21 37 58 88 156 164 186 203 220 258 27!) 288 297 317 370 423 430 459 462 408 471 516 546 554 65» 652 067. 705 727 782 827 919' 1010 1022 1050 106 8 1112 1147 1203 1259 1291 1319 1326 1397 1515 1G31 1G41 1659 1673 1763 1767 1781 1904 1911 1959 1993 2019 2198 2269 2290 2302 2327 2361 2489 2490 2535 2545 2596 2032 2663 2774 2775 2797 2803 2832 2879 2891 3024 3224 3243 3253 3274 3334 3175 3482 3572 3703 3712 3728 3793 3892 3967 3971 3995 3998 4001 4050 4090 4188 4203 4231 4235 4249 4273 4325 4326 4429 4474 4511 4518 4540 4558 4570 4607 4672 4695 4751 4755 4869 4901 4917 4954 4965 4981 5057 5062 5064 5115 5127 5148 5158 5174 5228 5237 53 W 5-110 5448 5483 5198 5514 562-8 5618 5076 5785 5861 5881 5910 5960 5901 5973 6076 6139 6148 6156 6161 6171 6172. 6203 6227 0241 0309 6384 0394 6397 6441 6i50 G458 6533 6570 6601 6602 6608 6688 687» 6918 6964 6976 7064 7105 7118 7219 7232 7244 7302 7327 7333 7462 7165 7469 7559 7573 7669 7683 7754 7895 7919 7956 8011 8012 8023 8031 8073 8119 8184 8279 8327 8329 8363 6442 8493 8529 8554 8564 8650 8693 8714 8788 8789 8826 8833 '88-44 8982 90(0 9008 9056 9113 9130 9279 9336 9381 9492 9558 9679 9700 9701 9729 9737 976-4 10029 100-47 10063 10086 10164 10191 10309 1832g 1<>356 10439 10455 10476 10522 10544 10564 10506 10570 10661 10662 10728 10743 10889 10911 10962 10983 11029 11039 11042 11076 11113 11115 11122 11175 11189 11254 111367 11443 11508 11512 11553 11610 11643 11828 11829 11847 11865 11906 11930 11931 11942 12032 12100 12114 12134 12179 12193 12237 12278 12309 12341 12378 12409 12503 12511 12535 12635 12696 12708 12770 12794 12312 12819 12845 12854 12941 13003 130c6 13075 13134 13147 13163 13335 13353 13398 13403 13-415 13439 13501 13520 13540 13554 13634 13774 13791 13839 13872 13878 13903 13948 13961 14112 14175 14252 14300 14372 14390 14405 14485 14511 14575 14585 14591 14625 14636 14661 146g3 14687 11693 14715 14783 14820 14853 148g0 11929 14957 14965 14979 1499/ 15013 15135 15253 15349 15418 15445 15466 15521 15524 15531 15564 15594 15628 15660 15712 15737 15758 15795 15874 15970 16033 16099 16170 16186 16191 16212 16335 16393 16548 16614 16639 16659 16080 16682 16717 16739 16916 17006 17124 17181 17187 17203 17210 17258 17314 17341 17416 1746 017618 17622 17630 17676 17739 17747 17791 1783-4 17908 17920 17912 18065 18080 18098 18102 18115 18123 18282 18328 18330 18389 18646 18663 18700 18715 18722 18732 18756 18775 18783 18814 18837 18872 18880 19046 19104 191-49 19152 19255 19274 19322 19345 19372 19454 19-480 19505 19522 19525 19544 19594 19810 19877 19919 19933 19964 20039 20155 20166 20277 20280 20289 20336 20372 20438 26445 20523 20551 20564 20614 20687 20740 20904 20957 Financieele Berichten. Amsterdamsche Beurs. Offïcieele Prijscourant. Medegededd door de firma LeoRuijgkok. 2i/2 Gert. Nederland 3 5 o/Q obL 5 Ncd.-Indië 5 Amsterdam 5 Rotterdam 5 Haarlem H/2 Leiden 1914 4 1911 3 n 1896 5 Oostenrijk 186S 4 Jan.-Juli. 41/2 Iwang Dombr. Sp.'81 5 Nicolai Spoor 67/69. 4 Rusl. Gdc em. '94 3 Gr. Russ. Sp. 'S0 5 Mexico le, 2e, 3e, 4e Serie Gew. aand. Peru. Pref. Peru Gecons. Holl. Petrol. Koninkl. Petrol. Orion Petrol. Amsterd. Deli Amsterd. Lang Katgew idem pref. Deli Batavia. Deli Cultuur. Deli-Mij. Medan Tabak Rotterdam Deli Senembah Amsterdam Rubber Deli Batavia Rubber Nederl. Rubber Serbad jadi Sum. Rubber Holl. Amerika ljju aand. idem eert. Kon. Holl. Lloyd Kon. Ned. Stoomboot. Kon. Paketvaart Rotterdam. Lloyd Stoomv. Mij. Nederland Ned. Scheepv. Unie Stoomv. Mij. Oostzee Vrachtv. Mij. Bothnia. Holl. IJz. Sp. Mij. aand. Ned. Staatssp. Mij. Amer. Hide Leather Amcr. Smelting <fc Ref. Anaconda copper Atch. Topcka Car. Foundry Central Leather Denver Rio Erie Kans. City South, comm. idem pref. Marine Comm. idem pref. idem afg. cert, Missouri K. T. Mexican Nat. 2e pref. Pittsburgh Coal. Southern Railway Steel corp. Union Pacific United Cigar. Maxwell aaud. idem incomcb. idem restant bew. Koers van het geld Prolongatie 31/4 pCt. Wisselnoteeringen (Amsterdam). V.K. O.K. 613/8 6H/4 ^21/2 IOI1/2 IOU/2 IUO1/2 IOO1/4 1Ü31/2 1031/2 104 104 104 io-13/a 100 100 94 793/4 36 36 381/2 39 68 69 5Si/a 551/s WU 473/4 171/2 171/4 3s 7V2 28 169i/4 16Si/2 537 613/, 62 2321/, 232i/2 224 224 2671/„ 2671/2 418 175 175 514 514 lS03/4 180 230 4961/2 232 233 162 105 105 296 351 350 340 340 178 178 231 2311/, 2021/2 209 I851/2 185 199 370 96 96 96 96 57 571/2 100 164 164 100 763/8 771/4 87 841/2 11 11 263/, 267a 54 54 31 32 SS3/4 91V2 87 c3/< 6V2 8 8 471/2 48i/2 251/4 251/4 1103/4 113i/2 1373/4 138 39 371/2 37 461/2 46 941/2 Zicht. Londen Parijs Berlijn Zwitserland Ween en Kopenhagen Stockholm f 11.54t/2 42.20 34.60 53.— 21.90 70.75 76.15 Marktberichten. ROTTERDAM, 23 Juli. Tce. Aanvoer Paarden 0Veulens runderen 333, vette runderen 0vette kalveren 175, nucht. kalv. schapen 6S6, varkens 846, biggen 0, bokken of geiten 0, ezels 0. Prijzen per 1/2 Kilo: Koeien en ossen 506070-, Stieren - vette kalveren 45-6N/2-72V2-75 schapen varkens, (zware) 5051, 2e soort 4246, 3e soort 323S. Koeien en Ossenaanvoer goed, handel lang zaam, prijzen nog hoog. Vette kalverenaan voer gewoon, handel redelijk,prijzen behoorlijk. Schapen en lammeren: aanvoer middelmatig, handel slecht, prijzen nog laag. Varkens: aanvoer tamelijk, handel redelijk, prijzen vrijwel op dezelfde hoogte.

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 3