liitvcenng. De muziekvereniging Echo titer Duinen" gaf gistenavond' em concert in de tent; ©r hoarsrfite een aan- gcnunie stemming onder het publiek. REEUW IJK. Gemeenteraad. Biï de herstemming voor dén gemeenteraat^Jfs gekozen de heer M. Zwijnenburg (a.-r.) met 219 stemmen; op den heer A. Breedijk (aftr. vrijz.) wer den 211 «temmen uitgebracht. De Raait? bestaat thans uit 4 a.-r., 4 r.-k. en 3 vrijzinnigen, WADDINXVEEN. Gemeenteraad. De uitslag v:am de hcrs'.iemmmg voor den gemeenteraad as, dat gekozen zijn de heeren Jonkheid (a.-r.), Visser (c.-h.), Nieuwenhoven (a.-r.) en Al bion (v.-d1.). Links heeft één zetel verloren. ZOETERWGUDE. „Herwonnen Levenskracht". Voor „Herwonnen Levenskracht" zal oip Zondag a.s. het bekende bloempje worden ver kocht. Ongeval. Gistermiddag need een juf frouw in die Noordbuurteehe watering. Zij kwam met den schrik en natte kleeren van iret ongevail af. Harddraverijen. Het bestuur van de Harddraverij-Vereeniging besloot dit jaar de traditionecJe harddraverijen te houden. De plannen zijn echter g.rootsch in opvat ting. 't Belooft een mooi sportfeesó te woa-den. St. Vincentius-Vsre.ensgitig. De Con ferentie van St. Jaus- Onthoofding Vincen* tius-Vereeniging te Zoeterwoud'e 'houdt op Zondag a.Sl haar algemeene vergadering. ZOETER WOU DE (Hcoge Rijndijk). Missie. Naar we vernemen, zullen de Ee.rw. Patere Van Keuilen en Cnonen, die het vorige jaar in Onze parochie een miss O? preekten, van 21 tot. 30 Juli. a.s. eene vernieuwing hou.den. Tevens wondt in dlle dagen het oktaaf van het Scapulier gevierd. STADSNIEUWS. Belgische Kring. Ter herdenking aan de Guldensporen- zege hield gisteravond de Belgische Kring onder presidium van mr. A. de Groeve een algemeene vergadering in „Zomerzorg". Deze avond is een der schoonste ge weest in de rij der avonden, door den Belgischen Kring reeds aangeboden. De namen der medewerkenden stonden er ons borg voor. Even half negen werd niet de "afwer king van het zwaar beladen programma aangevangen. Als no. 1 trad op het Bel gische Dam es-zangkoor onder directie van mr. A. de Groeve, geacompagneerd door den heer Gemin. De liederen „Blij- lied van Groeninghe" (dit lied heeft be trekking op den Guldensporenslag), „Aan mijn Belgen aan den Yséf" en „De Strijdkreet"' werden op uitnemende wijze vertolkt; een daverend applaus mochten de zangeressen inoogsten. kir. A. de Groeve deed hierna enkele mededeelingen van huishoudelijken aard, o. a. dat 940 personen de tentoon stelling van 1.1. bezocht hebben. Reeds kan ongeveer f400 als batig saldo wor den gegeven aan het werk „Steun voor de Belgische militairen aan het front". De goede afloop dezer tentoonstelling heeft het plan doen rijpen ook een der gelijke tentoonstelling te houden in Noorchvijk, en wel van.27 Juli tot 4 Aug., in den gemeenteschool in de School straat. Spr. deelde ook nog mede, dat in de Heerensleeg alhier het bureau van den Belgischen Arbeidsbeurs gevestigd is. Alleen Belgen kunnen daar kosteloos gebruik van maken. Tot verdere afwerking van het pro gramma werd thans overgegaan; resp. traden nu op de heeren Scheepens, Sou part, Kolbeck en Kerkvliet, met onder scheidene, met zorg gekozen zangnum mers van Emiel Hullebroek, Cath. van Rennes, Rich. Hol en Cath. van Tus- schenbroek. Deze liedëren werden op uitnemende wijze door de voor de Lei- denaars welbekende zangers ten gehoore gebracht, waarvoor zij van het publiek een welgemeend applaus ontvingen. Het accompagnement was in jeugdige, doch in goede handen; de heer Vanderbos Jr. accompagneerde de liederen voortreffe lijk; ook werden de muziekstukken: „Peer Gynt-suile (1, 2, 3 en 4) van Edw. Grieg en de Nocturne van Chopin op onberispelijke wijze ten beste gegeevn. De heer mr. A. de Groeve trad weder als spreker op met een gelegenheids rede ter herdenking aan de Gulden- sporenzege, die volgens spr. was de grondslag van het onafhankelijke en vrije België. Pastoor Krol dankte namens de aan wezigen mr. A. de Groeve voor zijn leer zame en opwekkende rede. Nadat de voorzitter zijn welgemeen- den dank had uitgesproken namens het aanwezige publiek aan de medewerkers van dezen avond, werd met de komische voordracht: „Het vertrek van den Re- cruut" door de heeren Scheepens en Vreeburg deze goedgeslaagde bijeen komst gesloten. Gisteren zijn te Utrecht geslaagd voor het examen M. U. L. O. de jongedames A. Saraber, E. Teuheijceii euA. van Ui- den, allen leerlingen van de M. U. L. 0.- school voor meisjes in de HaarOe.immer- straat. Gisterenavond hield de R. K. Metaal- bewerkersbond zijn vergadering in ..Prediker". De voorzitter, de heer P. Devileè, opende de vergadering met den Ghristelijken groet, waarna de notulen werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Hierna bracht de afge vaardigde, die naar de Bondsvergade ring le Utrecht was geweest, een uitge breid verslag uit, waaruit bleek, dal de R. K. MelaalbewerkersHond met reuzen schreden vooruitgaat. Voor het aftreden de bestuurslid, de heer F. Pijpers, werd de heer J. Verhoogt met een flinke meerderheid van stemmen gekozen. Na de mededeeling dat aan de wed. Over- dijk f 50 was ter'hand gesteld als gevolg van de gunstige bepaling die 18 Mei voor de bondsleden en hun nagelaten betrek kingen in werking is getreden, werd na een drukke rondvraag de vergadering met den Ghristelijken. groet gesloten. Roomsche Agenda. WOENSDAG. Leiden, R.-K. Coöperatie „Eendracht", vergadering om 8 uur in gebouw „Prediker" lot vaststelling, der statuten en verkiezing van bestuur en com missie van toezicht. VRIJDAG. Leiden, 8 uur, Propaganda- ve.rgadering, toegang voor alle R.-K. en Christ, fabrieksarbei ders en arhéiolséers, in „Predi ker", Jan Vosiaen steeg. Spre kers Mooi man en Strijhos. Gemeentelijke Aankondigingen. Distributieregeling huiden. De Burgemeester van Leiden, gelet op de beschikking van Z. Exc. den minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, d.d. 14 Juli j.l., gezien artikel 8 der Dis- tributiewet 1916, brengt ter kennis, van belanghebbenden, dat voornoemde mi nister heeft goedgevonden vast le stel len de volgende maximumprijs voor pin- kevellen: f 0.52 per Ve K.G., versch ge wicht. Voor licht beschadigde huiden wordt, deze prijs met 1 cent, voor be schadigde met 2 cent en voor wormhui den met 3 cent per Ve K.G. verminderd, onder bepaling, dat het maximum-ge wicht van een pinkevel 21 K.G. niet mag overschrijden, een en ander overeen komstig de bestaande handelsgebrui ken. Rijks graanverzameling oogst 1917. De Burgemeester der gemeente Lei den brengt ter algemeene kennis dat door den minister van Landbouw, Nij verheid en Handel bij schriftelijke vor dering opgave wordt verlangd van het grondgebruik in het loopende seizoen. In verband hiermede zullen aan alle grondgebruikers le Leiden woonachtig, behalve aan gebruikers van siertuinen of moestuinen voor eigen gebruik, for mulieren ter invulling worden afgege ven. Ieder grondgebruiker (met uitzonde ring van gebruikers van siertuinen of moestuinen voor eigen gebruik) die een dergelijke vordering niet vóór of op 19 Juli a.s. heeft ontvangen is verplicht daarvan onverwijld schriftelijk mede deeling te doen aan het Bureau Visch- markt. 18, ook wanneer de door hen ge bruikte grond buiten de gemeente Lei den is gelegen. RECHTSZAKEN. HAAGSGHE RECHTBANK, W. D. K., 20 jaar, loodgieter te Lei den, staat terecht w. gen/s diefstal. Hi] zou ongeveer 24 Maart crider Hazerswoude een paar lcere/i motorkappen weggenomen h ebbe o. Beklaagde ontkent. Ilij beeft ongeveer 2 jaar geleden -Ie kappen cp den Witten Singel te Leiden Van oen onbekenden- sla ger gekocht. De bestolene herkent Ce kappen aan ver" schillend? kenteekenen als zijn eigendom. Eenige getuigen worden neg gehoord. De -officier van justitie acht bet ten laste gelegdiö bewezen er vordert tegen beklaagde oplegging ecner gevangenisstraf van .één- maand. D. B., 29 jaar, opperman, wonende te Leiden, staat terecht wegens mishan deling. Bekl. bekent. Hij heeft met een mes gestoken, omdat de mishandelde zijn moeder uitschold. Eenige getuigen worden geboord. De officier van justitie vordert opleg ging een-er gevangenisstraf van 2 mnd. Uitspraak: Vrijdag a..s. Dienstweigering. ITet Hoog Militair Gerechtshof te Utrecht veroordeelde: F. W. v. N., oud 24 jaar, geboren te Utrecht, landstormsoldaat, tot vijf maan den militaire gevangenisstraf met vijf jaar ontzegging, onder aftrek van het voorarrest" sedert 23 Maart j.l. wegens principieele dienstweigering. Raadsman was mr. Gerlings. H. B., oud 20 jaar, geboren te Finster- wolde, milicien-soldaat, tot vier maan den militaire gevangenisstraf onder af trek van het voorarrest sedert 13 Maart j.l. wegens principieele dienstweigering. Raadsman was mr. Snethlage. Plunderdïefstaneri t© Amsterdam. De bankwerker J. N. nam in den nacht van 3 op 4 Juli in de Pontanusstraat een kist thee weg. Hij stond daarvoor gister terecht en zeide te meenen, dat er aardappelen in die kist waren. Hij had in dien nacht in die straat meerdere menschen gezien, die levensmiddelen wegnamen uit een kelder en was toen ook maar, heelemaal „onbewust", aan het wegnemen gegaan. De schade, door de zen diefstal aan den eigenaar H. berok kend, bedraagt pl.m. f 1140. Er werd echter in dien nacht uit dien kelder mer gestolen. De officier, mr. Luyken Glashorst, rangschikte deze zaak onder de plun- derdiefstallen. Het parket stelt er prijs op, met het oog op de ernstige tijden, die we mis schien nog zullen beleven, deze plun derdiefstallen uit den tijd der relletjes met spoed te behandelen. Het O. M. overwoog, dat het volk toen opgezweept was, maar rustige burgers 'dienen daarbij hun verstand en kalmte te behouden. De justitie keurt, in het be lang der algemeene veiligheid en met het oog op den toekomstigen winter, zulke diefstallen streng af en zal met de strafmaat daarbij dan ook rekening houden. Het O. M. eischte 3 maanden gevan genisstraf. De verdediger, mr. A. T. M. E. Kuin- ders, constateerde, dat het volk in deze tijden zag, dat de vruchten, de oogst van hun werk, naar een ander land werden vervoerd, dat onze graanschepen in den grond boorde. Oogluikend lieten autori teiten het volk toen zelf zoeken naar aardappelen. Het was een kleine bende, het schuim van het volk geweest, dat aan relletjes en plunderingen deelnam. Beklaagde's hoofd was verhit door het bijwonen van de vergadering in de Dia mantbeurs. Hij werd het slachtoffer van die opwinding. Zijn vrouw trachtte hem van het plunderen af te houden en wan neer bekl. nu veroordeeld werd zou dit haar den dood aandoen. Bekl. wil scha de aan den eigenaar vergoeden. De me de-arbeiders van bekl. verhonden zich om dagelijks een uur van hun werk loon aan bekl. af te staan om hem te helpen die schadevergoeding bijeen te krijgen. Pleiter vroeg invrijheidsstelling van beklaagde. De officier van justitie in zijn repliek wees er op, dat bekl. niet dien goeden raad van zijn vrouw had opgevolgd. De straf moet dienen, voor de algemeene veiligheid der maatschappij. De vrij ge voelige straf is hier op haar plaats en de officier persisteerde dus bij zijn eisch en vond voor de voorwaardelijke veroor deeling geen aanleiding, evenmin voor invrijheidsstelling. Na in raadkamer geweest te zijn, be sliste de rechtbank, dat er geen termen voor invrijheidsstelling waren en be paalde de uitspraak op 31 Juli. Hierna stonden terecht J. v. G. en P. v. E., die in dienzelfden nacht van 3—4 Juli, terzelfder plaatse ook -thee hadden gestolen. Zij bekenden en loonden berouw. De feiten stonden voldoende vast en het O. M. eischte, met een ernstige ver maning voor de beklaagden, voor ieder 3 maanden gevangenisstraf, evenals bij de -vorige zaak met aftrek van preventief. De verdediger, mr. Stibbe, bestreed de dagvaarding, die hij een raadsel vond wat betrof bekl. v. die z. i. niet de mededader noch de medeplichtige is ge weest. Pleiter meende, dat v. E. moest wor den vrijgesproken en wees op een des betreffend arrest van den Iloogen Raad en de dissertatie van mr. Bloch (pag. 61) i. z. medeplichtigheid en mededader schap. In de dagvaarding wordt aan bei de bekl. diefstal in vereeniging ten laste gelegd. Nu dit niet waar blijkt le zijn, volgens pl., zou de eerste bekl., J. v. G., ook vrijgesproken worden. Over den niet-juridischen kant dezer zaak sloot mr. Stibbe zich aan bij zijn collega mr. Kuinders en vond, dat hier juist het instituut der voorwaardelijke veroordeeling op zijn plaats was, indien geen vrijspraak volgen kon. Het O. M. persisteerde bij den eisch en de rechtbank, na'in raadkamer ge weest te zijn, wees den eisch van den verdediger ten opzichte van v. E. toe en beval zijne invrijheidstelling. OORLOGSVARIA. Russische toestanden Naar de Zweedsche bladen mededeelen. is eenigen tijd geleden een commissie uit den Russischen Senaat benoemd, welke een onderzoek zou instellen naar den toe stand van den Moermanspoorweg, den spoorweg, die tijdens den oorlog werd ge bouwd en die voor de verbinding van Rus land met de buitenwereld, resp. voor den Russischen in- en uitvoer van zoo ontzet tend veel gewicht is. Deze commissie is thans tot de conclusie gekomen, dat de aanleg van den spoorweg beneden alle critiek is, zoodat het geheel uitge sloten is, dat de spoorweg voor het in tensief verkeer zal kunnen worden ge bruikt, hetwelk men gehoopt had, daar over te kunnen leiden. Er werd thans een oid izok ingestild, w'.e l.ie.voor moet worden verantwoordelijk gesteld. Men e:al zich herinneren, dat, toen Rus land hij het fiitbieken van den oorlog vrij wel van de zee was afgesloten, en de Duit- schers de Oostzee behcerschten, de Russi sche regeering er toe overging een spoor weg te bouwen naar de kust van de Noor delijke IJszee en wel naar dat gedeelte van die kust, hetwelk Moermankust genoemd wordt, waar een haven gevonden wordt, die het grootste gedeelte van het jaar ijs vrij is. Omtrent dezen spoorweg, waarop men, naar velen zich herinneren, groote verwachtingen gebouwd had voor den Rus sischen in- en uitvoer, lezen wij thans het een en ander in „Altonbladet", wat het blad op zijn beurt weer ontleent aan een correspondentie in het Russische blad „Nowoje Sjisnj". De correspondent, die onlangs een ge deelte van het traject van den Moerman spoorweg bereisde, geelt het volgende beeld van de toestanden op dien spoorweg: De trein vertrok tusschen 6 en 7, in plaats van om 2 uur. Hij reed heel zachtjes zoo dat hij ibij lijden bijna stilstond. In den winter kon de bevroren grond condor moei lijkheid den trein dragen, maar in den zomer was de spoorbaan op vele plaatsen ingezakt, zoodat er dikwijls ongelukken voorkomen. Op verschillende plaatsen lagen vernielde waggons langs den weg. Tegenwoordig liepen er nog slechts arbed- derstreinen. Het overige verkeer was voor- loopig stopgezet, 'aangezien de spoorbaan grondig moest worden gerepareerd. Langs den spoorweg kwam de correspondent op een plaats, waar voor een halfjaar nog een station was geweest. Nu vond men er sTechts bosch en moeras. Men stoncl tot de knieen in het water op do plaatsen, waar men bezig was het bosch om te hakken. Zeer vele krijgsgevangenen had den daar den dood gevonden, hoofdzake lijk tengevolge van de daar heer-:cliende scheurbuik. Staten-Generaal. TWEEDE KAMF". Vergadering van heden- De voorzitter memoreerde het overlij den van den heer Lieftinck en herinnert aan deze krachtige figuur, zoo vol be langstelling steeds in de algemeene zaak. De minister van Binnenlandsche Za ken sluit zich bij de woorden van den voorzitter aan. De Regeering eert in hem een man bij wien het publiek belang voorging en ook bij haar zal zijn nage dachtenis in eere blijven. De redevoeringen werden slaande aangehoord. De Voorzitter stelt voor nog ver schillende wetsontwerpen op de agenda te plaatsen. De heer Schaper (S.D.) stelt voor de rnotie-v. d. Tempel inzake de levens middelenvoorziening te behandelen aan het slot der agenda. Aldus wordt besloten. De Voorzitter deelt mede dat de Centrale Sectie be'sloten heeft a.s. Vrij dag half twee de Grondwetsherzienings- voorstellen in de afdeelingen te doen onderzoeken. Dien dag is er 's middags half twee openbare vergadering. De heer Schaper (S.D.) vraagt ver lof tot de Regeering eenige vragen te mogen richten naar aanleiding van het votum van de Eerste Kamer tot niet-be- handeling van de bij haar ingekomen ontwerpen. Morgen zal omtrent het gevraagde verlof worden beslist. Zonder discussie of stemming wordt daarop aangenomen het wetsontwerp betreffende de Indische ieening van 50 millioen. Aan de orde zijn vervolgens verschil lende naturalisatie-ontwerpen. Na discussie worden de ontwerpen met 41 tegen 7 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren Ter Spill, Bichon van Ysselmonde, Knobel, Van Doorn, Eerdmans, Ileeres en Nierstrasz. De Voorzitter delt mee dat inge diend is een wetsvoorstel-Marchant i. z. verhooging onderwiizerssalarissen. Hierna pauze. Na de pauze is aan de orde de supple- toire begrooting Binnenlandsche Zaken. De heer Van derMolen bepleit de mogelijkheid der vorming van parallel- klassen aan gemeentelijke en bijzondere kweekscholen. Minister Gort van der Linden is bereid aan dezen aandrang te vol doen. Laatste berichten. Een gerucht. Ons kwam vanmorgen een gerucht ter oore ails zou de „No ar duim" van de Holl. Amerika-lijn zijn vergaan. Na ingewonnen informai'ries is ons echter gebleken, dat dit gerucht van alle grond' ontbloot is. Het zeegevecht bij Bergen. Uit TJmuiden meldt men: Het Dunrche stoomschip „Rena/.e Leonband" is vlot en te IJmuiden binnengesleept. Een schipbreuk. KRISTIANIA, 17 Juli. De Noorsch- Amerikaansche Lijn maakt bekend', dat (toet stoomschip „Krisitianiaijord", ander- weg van New-York naar Noorwegen, Zon dag ibij Kaap Race, Newfoundland, in dichten nevel aan dan grond ss geraakt. Alle passagiers zijn behouden geland en blijven in St. Johns of Halifax tot ze met een ander schip verder kunnen reizen. Een stoomschip heeft, zich, om lading te hergen, naar die plaats van de stranding begeven. De vredesmotie in tien Duitschen Rijksdag. BERLIJN, 18 Juli. Volgens het „Beri. Tageblatt" heeft de commissie uit de mcer- derheideipa.rtiijen utt den Rijksdag eenstem mig besloten de vredesmotie in te dienen. Bij een voorafgaande stemming hebben de socialisten eenstemmig, de vooruit-sfoieven- den met o:p twee na algemeene stemmen, zich vóór het door 'de motie ingenomen standpunt verklaard. Een aanzienlijke meerderheid' is er dus in den Rijksdag aan de motie verzekerd. Do „Lokal An- zeiger" neemt aan, dat slechts tweehon derd en twintig R ijksdagafgevaardcg o n in dte vergadering voor de motie zuUon stemmen. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Geboren: iMaiiie Antonetta, d. van C. van Niouwenib'oven en B. E. van Essen. Isaac, e. van C. Baart en J. Onder water. Ad Ariana Maria, d van N. Kors- wagen en M. J. la Lau. Willem Frede- rik, z. van W. F. Henzen en S. M.. Krar mors. Jacobus Johannes, z. van M. Crama on J. lluber. Cornelia Sofia., van H. Gresisie en C. S Klaver-wijden. Jacob a I-Ieudirika, d>. van Oh. van Buuren en J. P. E. Rubenkoning. Johanna Maria Eva-, d. van C. Th. Rombaut en E. Huner. Julia Martina, d ian E. S. Offringa en S. Eerdmans. Alida, d. var D. Cornet en A. Molenaar. Barbara, d. van IT. Romijn en N. Blonk. Johanna Jacoba, d. van II. J. Favier en T. C. Wel ters. Alida, d. van J. P. de Ridder en S. Voorbij. Jacob, z. van J. Brok aar en J. Dtibbeiaajr. Pieter, z. van J. Vervel en M. die Meii, Overleden: P. Leema/nsi, m., 63 J. Roodeu, m., 51 j. W. Flandeuhijn*; m., 66 j. R. van Tongeren, dr., 15 mndï J. Wijn, zn., 22 j. H. Mooij, wed,, 66 j? Levenl. kind van A. van der Leek e-ii E. Frankhuizen. M. van Gent, geb* Ncutoboom, ja6 j. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgea van 18 Juli 1917, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand ongev. 76.3 Zuid- Duitschland. Laagste barometerstand: 755.5 llernösand. Verwachting tot den avond van 19 Juli. Zwakke tot matigen, Zuidelijke tot Wes telijken wind, meest zwaarbewolkt, waarschijn lijk regen- of onweersbuien, dezelfde tempera tuur. 'emperatuur hedenmiddag 4 uur, 68 gr. Fahrenheit. 9 Juli: Zon op 5.11 v.m. onder 9.00 n.m. Licht op 9.30 Hoogste waterstand te Katwijk 2.42 Marktberichten. STOTIPWIJK, 17 Juli. Veiling. Op de heden gehouden eierenveiling werden aangevoerd 4238kippeneieren, die verkocht werden voor f9,00 a f9,65 de 100, beuevens 100 eenclencie- •en, die f9,309,75 opbrachten per IGOstuks. KATWIJK o/d RIJN, 17 Juli. Veiling der Tuinbouwv. „Katwijk en OmstrekenAard appelen (groote), binnenland f 3.500.00; dito voor export f0.50 per 50 K.G. Kleine fO.00—0.00 per 50 K.G. Aanvoer 97.000 K.G. groote, 5500 K.G. kleine aardappelen. Peen voor export f9,25—11,per 100 bos. Aanvoer 16000 bos. PIET-GIJZEN BRUG, 17 Juli Groenten- veiling. Peulen binnenland f2,13, buiten land 10,00, Doperwten binnenland 1'2,05, bui tenland fO,Capucijners binnenland fö,00 buitenland f 0,per 10 Kg. Uien binnenland f0,buitenland f0,por 100 bos, Aard beien f 0,00—f0,00 per 3 kilo. Bruine Capucijners binnenland f 0,00 buiten land f0,Wonder van Amerika binnenl. f(),buitenland f0,Tuinboonen binnen land f0,7S buitenland f0,alles per 10 KG. Aardapp. f3,45-0,kleine f 0,00, voor Duitsch- land f 0, voor Engeland f0,per 50 Kilo. Snij- boonen binnenl. f2,69-0,Witte Capucijners binnenl. f2,10, buitenl. f0,— Tuinboonen langehangers binnenl. f0,buitenl. f 0, dubb.Stamheerenboonen f2.20, per drie kilo. Wortelen binnenl. f0,00 buitenl. f 0,00 per bos, fijne Franseboonen f0,per kilo, Zwarte Bessen f0,per kilo. Aanvoer U0 zak Peulen, 000 zak Dop erwten, 000,000 bos Uien, 000 slof Aardbeien. 000 zak witte Capuc. 0000 zak Tuinboonen 000 zak bruine Capuc. 000 zak wonder van Amerika. 0000 baal Aardappelen. Financieels Berichten. Amsterdamschc Beurs. Officieele Prijscourant. Medegedeeld door de firma Leo Ruijgrok. 2'/o Gert. Nederland n - %Obl. o/0 Ned.-Indië o/0 Amsterdam ty0 Rotterdam 0/0 Haarlem 4l/2 Leiden 1914 4 1911 3 °/0 1S96 5 Oostenrijk 1868 4 0/0 n Jan.-JulL 41/2 °/o Iwang Dombr. Sp.'Sl 5 Nicolai Spoor 67/69. 4 Rusl. 6de cm. '94 3 Gr. Russ. Sp. 'S0 5 Mexico lc, 2e, 3e, 4e Serie Gcw. aand. Peru. Pref. Peru Gecons. Holl. Petrol. Koninkl. Petrol. Orion Petrol. Amsterd. Deli Amslerd. Lang Katgew idem pref. Deli Batavia. Deli Cultuur. Deli-Mij Medan Tabak Rotterdam Deli Senembah Amsterdam Rubber Deli Batavia Rubber Ncderl. Rubber Serbad jadi Sum. Rubber Holl. Amerika lijn aand. idem eert. Kon. Holl. Lloyd Kon. Ned. Stoomboot. Kon. Paketvaart Rotterdam. Lloyd Stoomv. Mij. Nederland Ned. Scheepv. Unie Stoomv. Mij. Oostzee Vrachtv. Mij. Bothnia. Holl. IJ*. Sp. Mij. aand. Ned. Staatssp. Mij. Amer. Hide Leather Amer. Smelting Ref. Anaconda copper Atch. Topeka Car. Foundry Central Leather Denver Rio Erie Kans. City South. idem Marine Comm. idem pref. idem ai'g. cert. Missouri K. T. Mexican Nat. 2e pref. Pittsburgh Coal. Southern Railway Steel corp. Union Pacific United Cigar. Maxwell aand. idem incomeb. idem restant bew. comm. pref. V.K. 613/s 731/s 10U/2 lOOVxo 1031/2 104 1043/a 100 94 793/4 361/4 39 69i/4 593/4 573/, 473/, 17J/, 7l/2 283/, 168 542 63 235 224 2677/8 412-Vs 174 510Va 17oV2 2283/, 49|V2 163 100»/, 293 3-15V, 336 1763/, 230 2053/, 183 185»/2 1963/, 370 581/2 100 166 j995/se.cl 10"/g 261/a -27/ic 891/2 87 CVs 7-Vs 47V$ 253/8 HTVifi 1373/a 3S7/1G 37V,c 467/a 94»/2 O.K. 61»/2 73 101i/2 lOOl/, 103i/2 104 597, 473/, 171/, 168i/2 540 621/, 235 2J4 2077/8 412 174 510 492 235 1001/z 345 336 176 230 2053/, 183 I80I/2 1963/, 293 370 96 96 751/2 88 IOV2 263/, 221/4 307/8 881/2 8 48 255/g 1123/8 1371/2 39 371/2 47 Koers van het geld Prolongatie 3 pCt. Wissel no teeringen (Amsterdam). Zicht Londen Parijs Berlijn Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm f H.541/1 42.321/a 34.50 52.65 21.70 70.50 75.60

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 3