Gemengde Berichten. KERKNIEUWS Herstemming Gemeenteraad Leiden. DISTRICT III. SPORT. Aanbestedingen. VERK00P1NGEN. ingezonden stukken. Uit de Omgeving fcTrïnen onze Terrïtonale wateren voeren, is nog niet vastgesteld. Maar afgezien daarvan is het gebeurde toch een zóó bedenkelijke schennis onzer neutrali teit, dat onze Regeering zeer zeker niet zal nalaten, er met den meesten nadruk tegen te protesteeren. Immers vast slaat wel, dat de aangevallen Duitsche sche pen, die een onzer havens waren uitge- loopen met bestemming naar Denemar ken, binnen onze territoriale wateren tot zinken zijn gebracht. En daarbij heeft de Engelschman zelfs Nederland- sche kustbewoners en Nederlandsch be zit aan groot gevaar, om getroffen te worden, blootgesteld. Hier geldt de vraag niet of vroeger wellicht even bedenkelijke inbreuken op onze neutraliteit van de zijde der En ten te-mogendheden dan wel van andere zijde zijn gepleegd. Wij hebben hier te doen met een oorlogsdaad in onze neu trale wateren, die opheldering vereischt. „Tijd". Een Duitse li vliegtuig. Gistermorgen vloog zeer dicht langs "de kust van Schiermonnikoog een Duitsch watervliegtuig, dat door de kustwacht werd beschoten. De „Timor". Men meldt nader uit IJmuiden: Door de „Eendracht III", „K. W. 102" is, zooals gemeld, hier aangebracht de bemanning van het motorschip „Timor" uit Vlaardingen, van de reederij Jan Schippers, welk schip met een lading pek Zondagmorgen vier uur van Gra- vesend naar Rotterdam was vertrokken, en Maandagmorgen 7 uur op 8 mijl Oost ten Zuiden van den Noord-Hinder door een Duitschen onderzeeër werd bescho ten. De bemanning redde zich in een eigen sleepboot. Men voer eerst naar de duikboot om den commandant inzage te geven van de scheepspapieren. Deze be sliste echter dat het schip tot zinken zou worden gebracht. Met drie matrozen roeide men weer naar de „Timor", waar in de Duitschers een vijftal bommen plaatsten. Het schip bleef na een ontplof fing echter drijven, zoodat het door een torpedo tot zinken moest worden ge bracht. Toen het schip beschoten werd, kwam uit het vooronder een Engelsche dame te voorschijn, die beweerde, dat zij zich verscholen had te Gravesend om op deze manier naar Nederland te kunnen komen. Daar wilde zij een van een op de Theems opgelegd Nederlandsch zeil schip afgemonsterden matroos opzoe ken. Zij dacht dat hij wel in Nederland zou zijn. De sloep werd later opgepikt door de „Eendracht III, die de beman ning gistermorgen te IJmuiden landde. De Engelsche dame heeft zich aange meld bij den Engelschen consul. Vleesc li voorraad. „Het Volk" meldt, dat er maatregelen in voorbereiding zijn, die waarborgen dat er een voldoende Vieeschvoorraad in ons land zal blijven en dat door middel van een distributiestelsel voor een be hoorlijke verdeeling zal worden zorg gedragen. Veeuitvoer en vleesc lï- di s tr-ib u ti e. In verband met een bericht onder bo venstaande opschrift, ook door ons over genomen uit het „N. v. d. D.", schrijft men aan de „N. Crt.": De ingewijden wisten allang (en voor den verstandigen leek is bij eenig- na denken gemakkelijk in te zien), dat waar er door de moeilijkheden in den aan voer, voor onzen ganschen veestapel bij lange na niet genoeg krachtvoeder be schikbaar kon worden gesteld, maatre gelen beraamd moesten worden om in deze moeilijke kwestie te voorzien. Van pogingen om den aanvoer te verbeteren, kon vooral in den laatsten tijd weinig resultaat worden verwacht, en dus lag het voor de hand, dat men, hoe noode ook, uitzag naar het andere middel, n.l. inkrimping van den veestapel. Een ver gadering van betrokkenen en belang hebbenden, enigen tijd geleden te 's-Gra- venhage gehouden, heeft hierover haar gedachten laten gaan. De indruk, dien wij bij navraag kregen, was, dat het bericht van het „N. v. d. D." in hoofd zaak juist is. Hoeveel stuks vee er zul len moeten vallen, konden wij niet te welen komen, wel echter zal het aantal zoo groot zijn, dat deze, nochtans on- vermijdelijken, maatregel niets minder is dan een zéér, zéér zware slag voor onzen veestapel, om niet te zeggen een ramp. Een slag, die in de eerste plaats vooral de kleine veehouderij treft. Veel kleine boeren, arbeiders enz. hadden voor den oorlog door vlijt en spaarzaamheid zooveel oververdiend, dat zij geleidelijk een, twee koeien had den kunnen aanschaffen. Voldoenden grond om die te laten weiden hadden zij echter in de meeste gevallen niet en dus moesten zij dien bijhuren en zich goed koop krachtvoeder verschaffen. Voor deze categorie van veehouders het zijn er omstreeks 150,000 is het in den laatsten tijd reeds enorm moeilijk geweest hun vee aan het 'noodige voer te helpen. Door verschillende omstan digheden is er geen uitzicht op, dat de toestand eerlang beter wordt, integen deel, men heeft uit de offieieele oogst- berichten kunnen lezen, dat de hooi-op- brengst van de eerste snede belangrijk lager is uitgevallen dan in andere jaren, wat de moeilijkheden nog verergert. Waar de zaken zoo staan, zal het noo- dig zijn, dat de veehouders van hun vee een gedeelte opofferen," zoodat bijvoor beeld diegenen, welke drie koeien heb ben, er een zullen moeten afstaan om te slachten, aangezien het niet mogelijk zal wezen hun voor drie het noodige veevoeder te verschaffen. Dat er voor de meeste veehouders onder deze omstandigheden geen sprake zal zijn van het maken van oorlogs winst, behoeven wij niet te zeggen. De meeste boeren zullen voor hun vee, dat .voor binnenlandsch gebruik bestemd wor'dt, slecfrfs matige prijzen kunnen maken. Een enkele groote veehouder zal misschien in de gelegenheid zijn uit te voeren, echter slechts indien hij, gelijk tot nog toe algemeen gebruikelijk was, bij de regeling van den uitvoer, een be hoorlijk gedeelte van zijn vee tegen la gen prijs voor binnenlandsch verbruik afstaat. Hoe de inkrimping van den vee stapel overigens geregeld zal worden staat nog te bezien; natuurlijk zal men allereerst trachten zooveel mogelijk van het het vleesch in het land te houden, bijvoorbeeld door conservccring enz. Er zal echter allicht ook een gedeelte, dat niet goed te houden is, moeten worden uitgevoerd. Dat er bij den uitvoer ook rekening gehouden moet worden met beperkte verkeersmiddelen spreekt van zelf. Distributie van. tabak. Vrijdag! werd in Hotel „KrasnapoJsky" te Amsterdam een vergadering gehouden van tabakshandelaren uit den lande. Het doel van deze vergadering was, uiting te geven aan de grieven, welke er bestaan tegen de voorgestelde distributie, in zake d'e op wensch dier regeering vcor de bin- nenlandsche industrie beschikbaar gestel de tabak. Men besloot na iru.ime discussie zich per request te wenden tot den minister van Landbouw, Nijverheid' en. Handel en de bezwaren van den handel tegen de voorgestelde regeling daarin te for.rn.ulee- rcn. De hoofdgrief van dtn z.g. tusschen- handel '"s wel, aat men bij het verkrijgen van deze materialen vrijwel uitgeschakeld dfl. In de commissie van toewijzing van tabak zitten n.l. uitsluitend exporteurs en niet degenen, wier beroep is handel te drijven met de bimraenland'schc fabrikan ten. Dit adres zal aangeboden worden door een commissie, bestaande uit vijf Amster- diamsche e.n Rotterdamsche handelaren., onder leiding van den heer I. Smell Jr. Niet pleizierig voor die bierdrinkers. Men meldt aan. de „Tel.": De Bond van Nedèrlandsche Brouwerijen heeft aan de handelaars in bieren het -vol gende schrijven gezonden: Daar tengevolge van o'e moeilijkheden bij de verkrijging van grondstoffen e. d. de brouwerijen niet meer ten voile kun nen instaan voor de kwaliteit, resp. de houdbaarheid' der bieren, heeft het be stuur van den Bond van Ncdierla.ndsche Brouwerijen zich tot zijn leedwezen ge noodzaakt gezien, het besluit te nemen, dlat door zijn leden geen vergoeding meer mag worden verstrekt voor bier, dat we gens smaak- of kwaliteitsafwijkingen wordt teruggezonden. Tegen 'den oorlog. Het bestuur van den Nederlandschen Anli-Oorlog-Raad heeft besloten op 31 dezer een groote nationale bijeenkomst te doen plaats hebben om tegen den oorlog te getuigen. (I-Iet is i Aug. juist drie jaar geleden, dat de oorlog uitge broken is.) De vergadering zal gehou den worden te Scheveningen. Duitsclie kinderen. Gisteren zijn weer 200 Duitsche kin deren per trein naar hun vaderland te ruggekeerd. Nederlander ter dood veroordeeld. In de maand April is de sleepboot-ka pitein H. van de sleepboot „Gor" te Dordrecht, te Gent door de Duitsche overheid gevangen genomen onder ver denking van het overbrengen van brie ven. Langen tijd is niets omtrent hem vernomen en thans is bericht ontvan gen, dat hij door den krijgsraad te Gent veroordeeld is tot 3 jaar gevangenisstraf en tot de doodstraf. Er worden nu stappen gedaan om gratie voor hem te krijgen. Eerste Kamer. De Eerste Kamer behandelde gister middag de vraag, of zij de wetsontwer pen, die zij voor de ontbinding van de Tweede Kamer had ontvangen, thans in behandeling kon nemen, of deze als ver vallen moest beschouwen. Wij beperken ons tot de mededeeling, dat met 21 tegen 18 stemmen werd be sloten dat de ontwerpen als vervallen moesten worden beschouwd. Zij zullen dus (o. a. ook het voorstel-Limburg) op nieuw door de regeering bij de Tweede Kamer moeten worden ingediend. Tweede Kamerverkiezing. In een gisteravond gehouden verga dering van de Liberale Kiesvereeniging te Zutphen is op de groslijst van candi- dalen voor de a.s. verkiezing voor de Tweede Kamer (vacature Lieftinc.k), als eenig candidaat geplaatst mr. J. van Gilsè, kantonrechter en schoolopziener te Steenwijk, lid van Prov. Staten en lid van den gemeenteraad. Provinciale Staten. In de zitting der Prov. Staten kwam aan de orde de herziening van de bezol diging der provinciale werkieden en in verband hiermede wijziging van het provinciaal werkliedenreglement. De heer Briët bepleitte het geven van een kindertoeslag voor arbeiders, die meer dan drie kinderen hebben en be toogde dat de bezwaren die daartegen voor het vrije bedrijf kunnen worden aangevoerd, voor publiekrechtelijke li chamen niet bestaan. Hij stelt een amen dement voor, om het weekloon van iederen werkman die meer dan 3 wet tige kinderen heeft, te verhoogen met evenmaal 50 cent als hij meer dan 3 kin deren beneden den leeftijd van 16 jaar heeft. De heer De Vries Robbé had tegelij kertijd met deze regeling een regeling omtrent den duurtetoeslag willen zien ingevoerd. Thans.is het moeilijk reke ning te houden met het voornemen van G. S. om met ingang van 1 Januari 1918 den duurtetoeslag te verminderen. De heer Van tapele bestreed het be toog van den heer Briët, Spr. en de zij nen zullen legen 'diens voorstel stem men. Ook de heer Edersheim bestreed het denkbeeld-Briët. De heer Wesseling bepleitte ambts- kieeding en schoeisel voor de kanton- niers en ondersteunde het betoog van den heer Briët. De voorzitter stelt voor, denzelfden avond de discussies voort te zetten. De heer Ter Laan verklaart zich daar tegen, daar de leden hierop niet heb ben gerekend. De voorzitter kan die bezwaren dee- len en stelt daarom voor dat hij de leden op een nader te bepalen dag zal bijeen roepen. De heer Visser van IJzendoorn zou denzelfden avond willen vergaderen. Hij vraagt stemming. De voorzitter zegt toe, den leden zoo tijdig mogelijk bericht te zullen zenden. Zijn voorstel wordt aangenomen met 48 tegen 19 stemmen. De vergadering wordt daarop tot na dere bijeenroeping verdaagd. Bronbeek. Tot. commandant van Bronbeek, voor <Hen tijd' van ten hoogste vijf jaren, is benoemd de gep. lu'it.-kolonel van het O.-I. leger S. A. Drij.ber, laatstelijk regeerings- comniiissaris bij het intern.eeri ngskamp te Nunspcet. Een dorp door brand vernield. Uit Padang wondt gemeld', dat in den nacht van Donderdag op Vrijdag het dorp Kota Karsik in het dlLstrict Singkarak (Pad. Bovenlanden), bestaande ruit 65 huizen met de daaitbij behooreude rijsteeliuur, door brand; is vernield1. E?n meevaller, Men meldt uit Hoek van Holland: Door den duiker Spierldng werd! uit het wraik van de „Bestevaer" 50 ton koper voor de Nederland sche re geering opgehaald. Soldaat doodgeschoten. Aan de grens bij Reuse! is het lijk gevonden van den militair \V. van Dijk, afkomstig uit Rot terdam. Naar het „Eindh. DaghL" mededeelt, mioet hij dioor een anderen soldaat, die hij zijn kameraden als een nachtwandelaar bekend staat, in zijn droom zijn doodge schoten. Zelfkennis. Door een der Ned'. Herv. predikanten te Groningen werd in de af- geloopen week een gevangene in zijn cel bezocht, om hem medodeelêng te doen, dat van zijn nog te ondergane straf heni vier maanden werd kwijtgescholden, onder één voorwaarde, dat hij dan voor den tijid van één jaar geen café mocht bezoe ken, noch sterben drank gebruiken. Men sllelle zich de verwondering voor, Ge man durfde hierop niet' ingaan en zat maar liever zijn geliee'.e eitraf uit. U.ii het raam gevallen. Een vrouav te Amsterdam leunde bij het ophangen van waschgioed op droogstokken, döe braiken. Zij viel uit. het raam harer woning eerste verdieping op een binnenplaats. Met- in wendige kneuzingen werd. zij naar het Wdlhelmi na-gasthuis vervoerd. Inbreker verdrenken? Zondagnacht werd onraad on Wekt op het datk van een huis aan d'e Achte/itoven te Rotterdam. Pohtie-.age.nten, die de omgeving hadden afgezet, zagen eon man wegloop en. en trachtten hem door revolverschoten tot staan te brengen. Waarschijnlijk is de man in de Buizenwaal nabij den Waaldijk in het water gesprongen en verdronken, al thans de agenten hebben een plons in het water gehoord en verder niemand meer gezien. Ter plaatse is claarna zonder a-esui- taat gedregd. Duitsch deserteur. Gistermorgen is ten' nadeole van een der kellners van dts stationsrestauratie te Al-moto ontvreemd' oen bedrag van f95 en een gouden hor loge, en ten nadeele van een der statrtons- kruiier een rijwiel. Van dozen diefstal wordt verdacht Her mann Ioona.rdt West falen, oud IJ jaar, Duitsch deserteur, eveneens keil nor in die restauratie, dfie sedert spoorloos is ver dwenen. Branden. Te Boekei (N.-B.) is die wo ning van A. Kraai afgebrand; te Hilvairen* heek (N.-B.) .ging gedeeltelijk d,e woning Putten (N.-B.) werd het caféetaoi shrdul van P. Geraerds in die vlammen op. Bisschoppelijk bezoek aan Heiloo. Men meldt aan die „Msb." uit Heiloo d-d. 17 dezer: Te Heil o he-ersehte heden een enorme drukte. En geen wonder, want Z. D. H. Mgr. - A. J Gallier, bisschop van. Haar lem zou vandaag een bezoek aan de „Kapel" brengen. Uit Haarlem. Amsterdam.. Den Helder en andere plaatsen van Hollands Noor derkwartier kwamen verschillen die trei nen met pelgrims hedenmorgen aan, ter- wi]l een groot aantal bedevaartgangers zidh per auto, rijtuig of fiets naar de bedevaartplaats hadden begeven. Monseigneur, die cp plechtige wijze, hedenmorgen werd ingchaald, droeg om 10 uur in de bedevaartskerk een pontifi cale H. Mas op. Ondor de H. Mis beklom Z. D. H. den kansel en hield een ont roerende toespraak tot de groote menigte. Treffend) was het te hoeven, hoe. Mgr. reeds gedurende langen tijd behoefte had gevoeld; om op deze plaats zijn hart voor de Heilige Moedermaagd uit te storten in verband met den nood! der tijden. Dringend! spoorde Mgr. allen aan, öm een vurig gebed te lichten tot Haar, die onze Toevlucht is in den nood. Om half twee had een pontificaal Lof plaats, waarna een processie werd gehou den, door het schoone genade-oord, toe gewijd aan Onze Liieve Vrouw ter Nood. Aantal Kiezers Uitgebr. stemmen Van onwaarde Geldige stemmen J- R- Baart S- D.flP. J- Botermans Lib. District VI (v. d. Werfstr.) District VII (Groenensteeg) District IX (Medusastraat) 818 460 983 391 228 453 6 3 7 385 225 451 81 87 243 304 138 208 TOTAAL 22G1 1077 16 1061 411 650 Gekozen de heer B0TERMANS. PAARDENSPORT. Morgen zal de Vereeniging Vooruit tot bevordering van de paardenfokkerij in de Haarlemmermeer haar achtste concours-hippique geven op het ge meente-sportterrein te Hoofddorp. Dit concours behoort tot een van de besten, die we jaarlijks medemaken en, gezien het groot aantal inschrijvingen, belooft het ook wederom dit jaar een groot succes te worden. Het programma bevat niet minder dan 14 nummers; een niet onbelangrijk gedeelte zal gewijd zijn aan verrichtingen van militairen aard, waarmede vooral de paardenfok kers in de Meer hun voordeel kunnen doen. Zeer terecht stelde burgemeester mr. A. Slob, eere-voorzitter van de vereeni ging, het vorige jaar in het licht, welk een groot nut dergelijke nummers heb ben, dio als het ware een openbare les zijn voor de paardenliefhebbers, maar vooral voor de paardenfokkers. Men wordt er op gewezen, welk soort van materiaal men in het leger noodig heeft en wat er gedaan moet worden om tot een gunstig resultaat te kornen. Ook nu heeft de Vereeniging prijzen mogen ontvangen van II. M. de Ko ningin, II. M. de Koningin-Moeder en Z. K. H. den Prins, waarmede het Vor stelijk Huis ongetwijfeld haar instem ming beloont met het streven van de vereeniging. Voorts zijn er belangrijke prijzen uit geloofd door de Nederl. Vereeniging Het Legerpaard en de Nationale Vereeniging tot bevordering der Paardenfokkerij in Nederland. De verrichtingen van de veld-artillerie en die van de cavalerie zullen, evenals het springconcours en de ter opluiste ring aanwezig zijnde vierspannen en tandems niet weinig tot het succes van den dag bijdragen. De wedstrijden vangen aan des mor gens te half elf. Zceterwoude. Door B. en W. i© aan besteed het verbouwen van het perceieil nn het doirp tot politiewoning. Ingeschreven wu9 door de firma de Wed. Wiitsemlburg voor f725, A. van Vliet f740, A. Vollen- berg f 739, J ac. van der Hoeven f 599, L. van Leeuwen f 428, A. van Tilburg f 395, J. van Gent f 273.39, J. J. Binnendijk i 260, Het werk is niet gegund, daar de. bewo ner van het te verbouwen, perceel geen andere woning bekomen kan. Te verkoopen: 19 Juli. Hazerswoude. Koffiehuis A. van Wijk. Notaris F. C. Engelberts. 11 uur v.m. veiling wei- en bouwland. [Buiten verantwoordeliikheid der Red.) Be rapporten der Gezondheids-commissï-„';. De ervaring, die ik op dit gebied thans nu weder opdoe, noopt mij in het algemeen belang daaraan publiciteit te geven, en zeg ik u voor de gastvrijheid in uw geacht blad bij voorbaat mijn dank. Nadat ik B. en W. van Leiden had aangeschreven omtrent de uitspraak van den Raad betreffende 10 mijner perceelen te Leiden, op 21 Juni, ontvang ik eindelijk op 5 Juli een schrijven, ge dateerd 30 Juni, waarin het rapport der Gezondheidscommissie is afgedrukt, waarop de Raad tot afkeuring der per ceelen overging. De inhoud van dit rapport was zoo in strijd rnet de feiten, zoo intens met waarheid en werkelijk heid in conflict, dat ik een onderhoud verzocht met den wethouder van Fabri cage, die mij meedeelde, dat de Raad, respectievelijk B. en W. afgaan op deze offieieele rapporten. Waar het onderhavige rapport een aaneenschakeling is van leugens, over drijvingen en onjuistheden, waarin gro velijk gezondigd woedt tegen art. 14 der Woningwet (zie de Memorie van Toe lichting), acht ik het het algemeen be lang, eiken huiseigenaar en ëlken bewo ner van het betrokken perceel aan te raden, zoodra van B. en W. bericht wordt ontvangen, dat zij voornemens zijn op advies van de Gezondheidscom missie, den Raad voor te stellen af te keuren, onmiddellijk inzage van dit rap port te vragen, het te toetsen aan de werkelijkheid en waarheid, en bij afwij king direct aan den Raad hiervan ken nis te geven. Dan bereikt men ten eer ste, dat in zoo'n geval de rapporten hun verderflijke .uitwerking missen, en ten tweede gaat dan wellicht de Raad inzien! welke waarde aan de rapporten gehecht moet worden en overtuigen de leden zich vooral persoonlijk van de juistheid der aangevoerde grieven. De waarnemende wethouder van Fa* bricage vroeg mij, blijkbaar zonder ver wondering, na mijn uitlegging, of het rapport een stuk fantasie was, hetgeen ik bevestigend beantwoordde. Z.Ed, raadde mij den wettelijken weg aanv doch achtte persoonlijke overtuiging, waartoe ik Z.Ed. uitnoodigde, vrijwel overbodig. Ik bezocht daarop prof. Van Itallid, als voorzitter der Gezondheidscommis sie. Z.Ed. weigerde mij te zeggen, wie de auteurs van dit fraaie rapport waren; doch raadde mij ook den wettelijken weg aan, en.... mijnen mond in dagbla den te houden. Dan zou een en ander wel goedkomen. Nu, dat zal het toch wel, ook nu ik mijne kaken geopend heb. De drijfveer, dezer afkeurderij scheen mij echter bij mijn onderzoek een andere te zijn, wel ke echter m. i. alleen in het nadeel kan zijn der Leidsche arbeiders, indirect der burgerij, direct voor gemeente en rijk- Ik hoop binnenkort van uwe gastvrij- beid te profiteered, om deze plannen! publiek te maken en te becritiseeren. Hoogachtend, Een Leidsch Huign eigenaar. J. F. J. POURQUIE. AARLANOERVEEN. Gemeenteraad. Bij -die gisteren gehou den. herstemming vooreen lid' van den ge meenteraad werden uitgebrcoht op den heer C. J. Kempenaar (L'b.) 267 «item-men, De heer M. v. d. Hoek (Chr.-H'ist.) ver» Jk/regg 208 stemmen. Gekozen do heer Rem# pen aar. ALPHEN. Geslaagd. Aan die Riiks IToogerS Land- en Tuinbouwschool te Wageningeri is geslaagd 'voor het prapaeJeutsch exa men de heeir J. de Graaf a-bier. Getuigschrift. De keuringscommissie der Ned Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde heeft in „Artis" te Amsterdam eert getuigschrift toegekend aan „I-Ielenium Aurantiacum" van den heer F. Koppiu©* bloemist te dezer plaatse. ALPHEN a/d. RIJN. Geslaagd'. Te Amsterdam is voor hel examen hoofdonderwijzer geslaagd de heen P. Post alhier. HAZERSWOUDE. De Hanze. Gisterenavond hield de R. K. Midldensilanefsvereeniging „De Hanze" een 'vergadering in Café Vrcelburg. Na opening door den Voorzitter en lezing der notulen der vorige vergadering door den secretaris wendt verslag' uitgebracht der Centrale Raadsvergadering te Haarlem op 5 Juli 1.1. Op voorstel van het bestuur werd Ito sleten aanstaanden winter een boekhoud- cursus te organ i,see ren bij genoegzame deelname. Mededeelinigen werden gedaan omtrent het fonds Uitkeering bij Over» lijden. Door dc aanwezigen werdi f 5.10 voot hot Altaar bijeengebracht. De Voorzitter sloot met een kort dank woord die vergadering. LISSSZ. - Bloemendag. Evenals vorige jaren zal a.s. Zondag alhier eeai bloemendag worden gehouden ten bate van „Henvon- nen Levenskracht". Thans ie c,r voor Li eenig verschil bij voorgaande jaren iiv zake de opbrengst. Uit de Roomsche orga nisaties toch heeft zich een comité ge vormd' met als geneeskundig adviseur Dn F. G. M. Haaze en blijft 10 pCt. van de totale opbrengst tien bate van de tuber culoselijders alhier, welke versterkend* middelen noodig hebben. Het comité "ver trouwt a'an ook, dat alle Katholieken en fin 't bijzonder zij welke deze gevleesde ziekte meer van nabij kennen, de bloeimen- verkoopstertjes niet zullen afwijzen, maar ieder naar vermogen loet liefdewerk zullen steunen. NIEUWKOOP. Militie. Voor het deen der aanvragé van hen, die behooren tot de militielich- tang 1918, om vrijstelling van den militie- düenet wegens eigen vrij willigen dientf, broeclerdienst, aanwezigheid van in het zelfde jaar geboren broeders of hakhi-ce- ders of wegen© (kostwinnerschap, zal ter gemeente-secretarie meecr bijzonder gele genheid zijn op Dinsdag 24 Juld a, s.*,,na voorin, tusschen 10 en 12 uur. NOCRBW IJZERHOUT. Serenade. De muziek-voreendgingtfj „Echo der Duinen" en „Har-pe Davids" brachten gisteren een serenade aan den heer A. van Dijk, op diens 80sten, verjaar dag. Deze jubilaris is van arbeider een der grootste huiseigenaren dezer gemeerd* geworden en geniet hier een groote p°Pu' k|ri.tü'it.i

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 2