Uit de Omgeving Binnen b'ë Terrïtorlaïë gr'êïï'S zou hebben plaats gehad. Nader nauwkeurig onderzoek wordt ingesteld. Men meldt uit Egmond aan Zee: Ongeveer kwart over twee is de red dingboot, waarin zich de burgemeester bevond, teruggekeerd en heeft twee doo- den aan wal gebracht, die zich aan boord van een der gestrande Duitsche schepen bevonden. Onder de geredden zijn er verscheide- nen licht gewond. Men vermoedt, dat er nog meer slachtoffers zijn; ook is er een arm gevonden. Aan de „Alkmaarsche Ct." ontleenen wij nog de volgende bijzonderheden: Twee van de kolenbooten, de „Lavi nia' en de „Renate Leonhardt" zetten dadelijk (na de beschieting) hun koppen naar het strand, doch de Engelschen bleven doorgaan met de booten te be schieten. Vijf van de kolenbooten werden door de Engelschen opgebracht. De Engelsche torpedobooten F 83 en de F 87 naderden de op het strand ge- loopen kolenbooten tot op K.M. af stand en losten en groot aantal projec tielen op de booten, waaronder verschei dene treffers. Ook toen de bemanningen zich in de sloepen naar het strad bega ven, bleven deze torpedoboolen doorvu ren. Een dertigtal granaten vlogen over de duinen het land in. De Engelschen richtten aanvankelijk al heel slecht. Een granaat kwam te Bergen-binnen in de Sparrelaan terecht, sloeg en paar tak ken van een boom af en daarna lVa M. den grond in zonder te ontploffen. Nabij de vacatiekolonie te Bergen aan Zee sloeg eveneens een granaat in zonder schade te veroorzaken. Nabij de boerde rij de Franschman (halverwege Bergen- binnen en Bergen aan Zee) kwamen ook een paar granaten terecht, die enkele kalveren doodden. Ook bij Schoorl kwamen granaten te recht. Het richten door de torpedojagers ge schiedde juister en de kolenbooten kre gen dan ook verscheidene treffers. Van de „Lavinia" wist de bemanning, een 15-tal koppen, ongewond bij den kustwacht aan te komen. Van de tweede kolenboot kwamen eveneens een 15-tal van de bemanning, onder wie twee vrou wen, ongedeerd bij den kustwacht aan. Een drietal personen waren evenwel aan boord van de „Renate Leonhardt" ach tergebleven en welk lot hen had getrof fen, was onbekend. De „Lavinia" was inmiddels door de torpedobooten in het kaartenhuis in brand geschoten. Om half 8 vertrokken de Engelsche torpedobooten Noordwest, doch keerden spoedig Zuid-Westelijk terug en ver dwenen daarna langzamerhand uit het gezicht. De Hollandsche kruiser de „Korte- naer" verscheen om 8 uur op het tooneel van den strijd, vergezeld van een paar lorpedobooten en plaatste zich voor de op het strand geloopen kolenbooten. Om tien uur kwam de Egmondsche redding boot met de Roode Kruisvlag in top op het oorlogstooneel, die om half twaalf de kolenbooten -wist te naderen. De hutten van de „Lavinia" werden doorzocht, doch achtergeblevenen wer den niet gevonden. Aan boord van de „Renate Leonhardt" werden twee lijken en een arm gevon den; men veronderstelt, dat het lijk, waaraan deze arm hoorde, over boord is geslagen. Dit lijk is nog niet gevonden. Een der dooden was de machinist, zijn hoofd was van zijn lichaam geslagen. De lading der booten bestond uit ko len, de deklast uit cokes. In de hutten werd een groote hoeveelheid levensmid delen gevonden. Men meldt nog uit IJmuiden: Het Duit sche stoomschip „Lavinia" uit Ham burg, dat gisteren door een Engelschen torpedojager beschoten werd en daarna bij Bergen strandde, is gisteravond door den stoomtrawler „Holland 6" en de sleepboot „Vischploeg" te IJmuiden bin nengebracht. Het schip was zwaar be schadigd, de lading cokes in het achter ruim brandde nog. Verder wordt ge meld dat volgens rapporten het stoom schip „Marie Horn" door Engelsche strijdkrachten is opgebracht. Distributieregelin-g van re- geer ingsgronastof fen voor grof roggebrood. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft bepaald, dat de disiriibuitie- regeling van regeer-ingsgrondistoffen voor grof roggebrood van 1 Juni j.l. als volgt za.li worden gstozen: Art. 1. Aflevering en vervoer van grof roggebrood, gebakken anders dan van re- gec-ringsgroixlstoffen voor grof roggebrood', is verboden, behoudens ten aanzien van partijen, waarvoor door of namens een resgeering?wommissaras voor de Rijksgraan- verza.mel.ing of het Centraal Broodkantoor een gelcidcbiljet is afgegeven. Art. II. Onder reg-eeringsgrondstof fen voor grof roggebrood" wordt verstaan rogge en andere grondrdoffen ter vervaar diging van grof roggebrood, overeenkom stig de aanwijzingen, door of namens rlen minister van Landbouw, Nijverheid en Handel gegeven. Art. 111. Deze dastr-ibutieregellng treedt holen in werking. .Verbod van gebruik van tarwe, rogge, peulvruchten, boekweit als voedingsmid del voor dieren. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel hoeft bepaald: I. liet i-s, behoudens zijne bijzondere toe' ^temming of diie van den minister van Oor log, met ingang van heden verboden: a. tarwe, rogge, peulvruchten en boek weit te verwerken tot voedermiddcl voor dieren of 1o vermengen met voedermid.de- Jen> voor diieren; b. tarwe, rogge, peulvruchten en boek weit, gedoi'scJït' <yf ohgedorseKI, verwerkt of onverwerkt, gemengd, of ongemengd' met andere stoffen, als voedermdddel voor die ren te gebruiken. II. Het onder I bedoelde iis niet van toe passing op paarden-, wier-, sdhapen-, duiven- en Waalsche boonen. (Normaal bak. en braadvet. De Mink-tor van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft den maximum-inkoopprijs van normaal bak- en braadvet voor de ge meenten met ingang van 16 dezer vaö'.ge- steld op f120 per 100 K.G. Leven Smid delenvo o rziening reizende en trekkende personen. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel beeft tot de burgemeesteirs de navolgende circulaire gericht: Mijne aandacht wordt gevestigd op d© moeilijkheid, die de leden van tooneel- en soortgelijke gezelschappen, welke heit land doorreizen en op eene plaats gedurende korteren of langeren lijd voorstellingen geven, ondervinden bij het inkoopen van levensmiddelen, voor welke de gemeenten worden gerantsoeneerd1. In verband hiermede heb ik de oer u mede te deelen, dat, naar het mij voor komt, de hoeveelheid der aldus te betrek ken goederen in verhouding zóó gering zal zijn, in 't hijzonder Dok omdat de be doelde gezelschappen slechts de grootore plaatsen bezoeken, en bun bezoek n/immer van langen duur is, dat het .d'e moeite niet zoude loonen, ter zake bijzondere maatregelen te nemen. Ik zou bet daarom zeer op prijs stellen, indien u in deze aangelegenheid aldus zoudt wüi]en voorzien, dat dé bedoelde per sonen gedurende den tijd van verblijf in uwe gemeente geheel als ingezetenen uwer gemeente warden beschouwd en brandei-a ten aanzien van het verkrijgen van regee- rings goederen. Nederland binnenkort zonder gas? In den Raad der gemeente Arnhem deed wethouder Van Tuyll van Seroos- kerken eenige mededeelingen inzake de gas-productie, die van zeer groot belang zijn. Er was aanhangig een voorstel van B. en W. tot beperking van het gasver bruik. Men zal het wel met me eens zijn, aldus spr„ dat deze maatregelen zeer ingrijpend zijn en dat we nooit ge dacht hadden tot zulk eene vergaande beperking genoodzaakt te zullen wor den. En toch is het nog maar een begin van een toestand, die veel bedenkelijker kan worden. Immers de gehee- le gasvoorziening is in gevaar. De voorraad gaskolen in Nederland is gedurende de maand Juni met 25,000 ton achteruitgegaan; op i Juli was de voorraad nog maar 120,000 ton, dat is in de zomermaanden slechts voldoende voor 6 weken. Komt er vooreerst geen vrede of wa penstilstand, zoodat we den volgenden winter weer geen kolen uit Engeland kunnen ontvangen, dan is 't zeer goed mogelijk, dat er tegen het ein de van het jaar geen vol doende gaskolen meer in 't land komen, om de gasfabrieken aan den gang te houden en dan zitten we zonder gas. Het is niet goed om te pessimistisch' te zijn, maar aan den anderen kant is het ook verstandig den toestand onder de oogen te zien, zooals die zich in wer- kelijkheid vertoont en geen struisvogel politiek te voeren. Is het aan de Rijks Kolendistributie ernst en het is nu hooge ernst om de gemeenten te beperken tot 65 pet. van het voorafgaande jaar, dan zijn zeer in grijpende maatregelen noodig. Verwerking afvalproduc ten tot veevoeder. Ingediend is een suppl. Landbouwbe- grooting, waarbij f 60,000 wordt aange vraagd voor het oprichten cener proef installatie voor het verwerken van afval producten tot veevoeder volgens een door professor Van Galcar te Leiden aangegeven methode. Bij deze proefinstallatie zal het par ticulier initiatief, aan wie deze zaak ver der behoort te worden overgelaten, haar licht opsteken. Voortgezette proeven hebben de bruik baarheid als opfökvoeder bewezen. Het zal ook onder normale omstandigheden worden gebruikt. De waschinrichtingen en de kolennood. Uit Haarlem wordt gemeld aan de „Maasbode": De voorgestelde concentratie der was- scherijen alhier, om tot grootere bespa ring van kolen te komen, is onmogelijk, gebleken, in verband met het feit, dat alle waschinrichtingen met werk over belast zijn. De brandstoffenbezuiniging zal nu gevonden worden door de wasch- en bleekinrichtingen één dag van de week. hetzij Zaterdag of Maadag, geheel stop te zetten en de andere dagen den werktijd iets te verlengen, b.v. met circa een half uur. Het personeel zal op den dag, dat de fabriek stopt, vrijaf krijgen, met behoud van loon. Om den arbeidsduur te ver-» lengen was de toestemming noodig van den minister van Landbouw, in verband met de Arbeidswet. Deze is Zaterdag verleend. Voorts vernemen wij, dat de Ned. Bond van Bleekers deze Haarlemsche regeling wil overnemen voor 't geheele land, en zich voor de noodige dispensa ties tot den minister van Landbouw heeft gewend. De kolenbesparing wordt voor Haarlem en Heemstede op' 40 h 50 ton kolen per maand geschat.* K a t o e n. Uit Enschedé vernemen wij, dat, nu de Engelsche regiering besloten 1 eeft den toevoer van kapoen naar Nederland met twee-derde tc veiraindereiij de spinners be- stcrtèn. hebben allé pogihgén aan té Wén den om dJt voor de Twentische iinduis/tnie zoo noodlottige besluit voor zooveel moge lijk ongedaan te maken. Voor ddt doel zullen die hoeren H. ter Kuit© Jzn.voorzitter van do Kamer van Koophandel te Enschedé, en Van Dalen te Hengelo zich eerst naar Den> Haag bege ven, om vervolgens met een speciaal daar voor afgehuurde boot van de Maatschappij Zeeland naar Engeland vertrekken. De mogelijkheid bestaat, dat nog een derde persoon aan dezo commissie zal worden toegevoegd en ook. de wolcommis- sie vans deze gelegenheid gebruik zal ma ken, om in Ene gland hare belangen te gaan verdedigen. Nadat de commissie in Engeland aan wal is gestapt, keert de boot naar Neder land terug, om, al® de beprékin.gen zijn geëindigd, haar weer terug te halen. Woningen voor gezinnen van geïnterneerden. De Belgische regeering heeft voor uitbrei ding van woninggelegenheid ten behoeve der gezinnen van geïnterneerden f 100.000 beschikbaar gesteld, welke som in gelijke deel-'n bestemd as voor de intemeerings- depots Harderwijk en Amersfoort. Artsen naar liet buitenland. Door de Nederlandséhe regeering zullen 16 militaire en burger-artsen binnenkort naar Engeland en Duitschland worden uitgezonden, ten einde de krijgsgevange nen, die in Nederland zullen worden op genomen, aan een geneeskundig onderzoek te onderwerpen. In totaal zullen 16.000 krijgsgevangenen, t. w. 8000 uit Engeland en 8000 uit Duitschland, hierheen komen. De artsen zullen vermoedelijk twee tot «es maanden buitenslands vertoeven. Uitbetaling duurtetoeslag. Van bevoegde zijde wordt aan het Corr.-Bureau medegedeeld: De uitbetaling van den duurtetoeslag over 1917 vindt niet overal zoo snel plaats als belanghebbenden wel zouden wensclien. De voorstelling schijnt le be staan, dat daaraan niet met den ver- eischten spoed wordt gearbeid. Deze voorstelling is ten eenenmale onjuist. Een groot aantal ambtenaren houdt zich van den vroegen morgen tot den laten avond met deze omvangrijke taak bezig. Neemt men echter in aanmerking, dat alleen aan het departement van Binnen- landsche Zaken niet minder dan 50,000 formulieren onderzocht moeten worden, dat herhaaldelijk nadere inlichtingen zijn in te winnen over vragen van kost winnerschap, het „en pension" wonen en dergelijke, terwijl bovendien op heel wat „vergissingen" de hand gelegd wordt, dan zal het duidelijk zijn, dat de omvang van den arbeid kwalijk te hoog kan worden aangeslagen. Nochtans zijn op 15 Juni en 15 Juli j.l. een groot aan tal bijslagen betaalbaar gesteld, terwijl op 1 en 25 Augustus e.k., en-vervolgens weder vele zullen volgen. Eenig geduld zal ook hier, door de omstandigheden gedwongen, geoefend moeten worden. Koninklijke besluiten. Bij Kon. besluit is benoemd tot directeur van het posk en telegraafkantoor te Does burg, J. G. de Fouw, thans an gelijke be trekking te Noater-Harriinxvela is benoemd; tol, directeur-van het post- en telegraafkantoor te Leua-, H. C. Feteer, thans commies der posterijen en telegrafie 2e klasse. Gemeenteraadsverkiezingen. Gouda.' District II. Aantal kiezers 1113, geldige stemmen 1046. Dr. A. C. A. Hoffman (R.K.) 512, T. Kroon (A.R.) 494, C. G. Spit (Lib.) 507, E. van der Werf (aftr. S. D. A. P.) 505 stemmen. Gekozen de heeren Hoffman en Spit. District III. Aantal kiezers 1582. Gel dige stemmen 1457. Dr. B. J. Broekhui zen (aftr. A.R.) 732, N. A. v. d. Zee (aftr. lib.) 753; E. v. d. Werf (aftr. S.D.A.P.) 726; G. Th. Steenland (R.K.) 613 stem men. Herkozen de heeren Broekhuizen en Van dez Zee. Links verloor één zetel. De raad telt thans 10 linksche en 9 recht- sche leden. Haarlem. District I. Uitgebracht 1967 geldige stemmen. W. A. J. van de Kamp (partijloos) 895, W. Koppen (S.D. A.P.) 843, C. H. Kuenen (R.K., aftr.) 978, W. J. B. van Liemt (R.K., aftr.) 943. Ge kozen de heeren Kuenen en Van Liempt. District II. Uitgebracht 2538 geldige stemmen. S. J. van Beest van Andel (A.R.) 1044, G. J. Braakhuis (R.K.) 996, mr. Heerkens Thijssen (R.K., aftr.) 1189, VV. A. J. van de Kamp (partijloos, aftr.) 1391, M. A. Reinalda (S.D.A.P.) 1158, W. L. Schram (V.D., aftr.) 1201. Gekozen de heeren Van de Kamp, Schram en mr. Heerkens Thijssen. District III. Uitgebracht 2953 geldige stemmen. Mr. A. R. Baas (A.-R.) 1307, dr. G. E. A. Broese van Groenou (par tijl.) 1071, L. Feenstra )C.-H.( 1219, W. Koppen (S: D. A. P.) 1245, J. B. Las- schuit (C.-H., aftr.) 1378, L. Modoo (vrijz. aftr.) 1113, M. A. Reinalda (S. D. A. P.. aftr.) 1413, J. J. van der Veldt (R.-K.) 1250. Gekozen de heeren mr. Baas, Las- schuit, Reinalda en Van der Veldt. De oude gemeenteraad was als volgt samengesteld: rechts 18, links 14 en par tijloos 1. Bij de eerste stemming viel uit de heer Vincent Loosjes, Unie-liberaal, bij de herstemming viel uit de heer L. Modoo, vrijz.-democraat. Beide uitge vallenen zijn wethouders. De loonactie in het bakkersbedrijf. Heit hoofdbestuur van den Al gemeen en Nederlandsohen Bond' van Arbeiders(ste-rs). dn het B-akkers-, Chocolade- en Suiiher- howerkingisibedrijf meldt ons: In verband' met de weigering van de Rotterdamsche hakkerspatroons, om de reeds vast geste'die en dioor do ledenverga dering goedgekeurde voorloopige loons- verhooging tooi* de gezellen en hrooJte- zorgei-s in te voeren, op grond van de door den Minister alleen voor Amsterdam vast gestelde verlaging van den meelprijs is door het hoofdbestuur van den Alg. Ned. Bond van arbeiders in *t bakkersbedrijf 't volgen-die dringende telegram aan den mi mi-ster van Landbouw enz. gezonden: „Vernemen zoo juist, dat bakkerspa troons Rotterdam weigeren reeds schrifte lijk toegezegde voorloopige verbetering in te voeren., op grond meelprijsverlagi ng Amsterdam. Achten zulks ongemotiveerd en verzoeken beleefd over deze weigering bespreking alvorens door u beslissing ge nomen wordt" Journalistiek. Wij vernemen, dat de heer C. L. van Ballen, hoofdredacteur van „Het Vader land", wegen® gezondheidsredenen tegen 1 September a,s. ais zoodanig ontslag heeft genomen. Tot zijn opvolger is benoemd de heer A. A. Humme, redacteur van de „N. Rofct. Crt" „Tel." Korle Kroniek. Gistermiddag heeft H. M. dé Ko ningin-Moeder een bezoek gebracht aan de Rijkskliniek te Utrecht. Te Beiunekom is, 58 jaar oud, overle den mr. George Conrad Everwijn Lange, dijkgraaf van den Haarlemmermeerpolder De overledene was officier in die orde van Oranje Nassau. De heer A. J. Klijnee, voorzitter van St. Josef te Utrecht en ambtenaar van het R. K. Vakbureau, waar hij de functie ver vulde van propagandist der Jeugd organi satie, gaat 23 Juli a.s. Utrecht verlaten en zich, te Tilburg vestigen in dienst der firma Singier. Gemengde Berichten. Spionnage. Door de Amsterdamsche recherche, onder leiding van den hoofdin specteur Pateer, zijn Vrijdagnamiddag twee militairen gearresteerd, verdacht van spionnage. Het was de politie bekend geworden, dat twee soldaten zich op de een of andere wijze in het bezit hadden weten te stellen van plannen van militaire verdedigings werken in de Stelling van Amsterdam en dat zij het voornemen hadden, die aan Duitsche tusschenpersonen aan te bieden. Inderdaad zijn de teekeningen die ble ken zonder eenige waarde te zijn aan te Amsterdam wonende Duitschers aange boden. Op het gunstigste moment zijn de heide soldaten aangehouden. De arresta tie van één hunner geschiedde Vrijdagna middag in een Amsterdamsch hotel. De ander werd op den publiekeai wieg aange houden. De beide verdachten waren nog an het bezit van de teekeningen. Zij zijn ter beschikking gesteld van de militaire autoriteiten, die het onderzoek voortzetten. Administratieve fraude. Er is een te kort van dertigduizend gulden ontdekt in de administratie van de steenkolenmijnen van Poeloe Laoet, bij Borneo. Wat t® vragen! Het gebeurde onlangs bij de theorie, door een vaandrig aan de landstormei's gegeven, te Amsterdam. De vaandrig vroeg aan het slot zijner uiteenzettingen: „Heeft een van jullie nu soms nog wat te vragen?" Waarop een landstormer uit den „Jor- daan" opstond; en zeide: „Jawel, vaandrig; of u soms een gulden voor me te leen hebt?" De vaandrig bracht d i e theorie echter niet in praktijk! —Padvinders bij de Koningin. Toen Zaterdagnacht het onweer en de. stort regen losbarstten, üiet II. M. de Koningin een groep padvinders van den Colijn-troep,. die dicht bij haar landhuis in de duinen •kampeeren, aanzeggeü, dat zij hun nacht verblijf aanbood. De Padvinders, ten ge tale van pkni. 40, hébben diaarop cp ec-in grooten zolder van het landhuis, waar ma trassen en dekens waren gebracht), heen lijk overmacht, nadat him thee en koekjes waren aangeboden en nadat H.M. de Ko ningin hen in eagen persoon welkom had gehoetem 's Ochtends even na zessen kwam 't Prinsesje de Padvinders verrassen en werden zij op thee en beschuit onthaald. De Colijn-lroep kan er zich nu op beroe men, dat zij bij de Koningin hebben gelo geerd. De spoorwegfilm. Zondag liep te Utrecht voor tal van genoodigdiem, spoor wegdirecties, leden van den Raad van Toezicht, voor het eerst de spoorwegfihn, vervaardigd hij gelegenheid van het 10- ja.rig bestaan van den Bond van Tech nisch Personeel. Indisch feest. Te Nijmegen is Zater dag in den tuin en zalon der sociëteit „De Vereaniging" een groot Indisch feest ge geven ten voordeel© van het op te richten Doorgangshuis voor oud-Indische militai ren te Nijmegen. In 't begin van dit jaar werd voor dit doel reeds een enorm terrein aangekocht (oppervlakte 4,33,80 H.A.), ge legen, aan den weg naar Berg en Dal, een half uur van Nijmegen. Daar zullen de gebouwen verrijzen, waar de oud-Indirche strijders een hun waardig onderkomen zullen vinden. Voor dit doel dlan is te Nijmegen feest gevierd) met een uitgebreid pirograim, waar van die hoofdnummers waren: kermis in den tuin en in de hal, en een avondfeest met bal. Er is een mooiel ontvangst geweest, die den penningmeester aardig vooruit brent; ook de groote verloting met veel kunstvoor werpen had een mooi succes. In een Indisch restaurant, dat tijdelijk was ofpegricht, werd van de rijisitafel gre tig gebruik gemaakt. Boomen kappen. Ook te Oranjewoud is men begonnen met bet kappen van den- nenbosschen. GewetensgekJ. Ingekomen zijn giste ren 67 zendingen, w. o. van f 1029.16, f2808.15, f 1578.50 en f 1795.23. Noodlottig ongeluk. Ds 20-jarige ar- iilileriati W. te Zaltbommel is bij een oefe ning van een voorspan .munitiewagen ge vallen,. Hij werd! door de paarden getrapt. Dé wagen reed hém ever de barst, gi ongelukkige is terstond overleden. Branden. Te Driebergen is eien huw waarin twéé woningen, 'door een fel]ei brand verwoest. Huis en inboedel wara verzekerd'. Te Lexmond ontstond brand in de hooiberg van A. die V. Het vuur deelf zich spoedig mee aan een anderen hcci berg, twee schuren en het huis, dart b woond werd door de gezinnen van T. o- d'e Vè Aan blusschen viel niet te denken Hot vee en een deel van den inboedel kon d$m gered, worden. De oorzaak is caibt kond; verzekering dekt gedeeltelijk d schade. Te Putten brandde door onbeken-dj oorzaak het koffiehuis .,De Alcazar" at Assurantie dekt dé schade. Verzet tegen de politie. Men meldt ui- Amsterdam: Maandagavond omstreeks halfnegen kregen enkele beschonken personen op -J» Prins Hendrikkade bij de Nieuw ebiu- met elkaar een hevigen twist, waarbij zi tot handtastelijkheden overgingen. Een' tweetal politieagenten trachtte de vech, tenden te scheiden, doch deze waren daar. -van niet gediend en keerden zich tegen d? politie, die enkele belhamels arresteerde Bij het opbrengen naar het bureau liep het volk van den Zeedijk te hoop om dt mannen te ontzetten. Het volk drong zoo op, dat een der agenten zijn revolver trok, met de bedoeling in de lucht te schieten, doch oen der snuiters van den Zeedijk gal den agent een stomp tegen, den arm, zoo- dat de kogel ©en andere richting nam en een onschuldigen voorbijganger, een aan nemen1, in de rechterhand, werd getroffen, Onder veel tumult eijn daarna beide ar restanten naar het politiebureau in .de Warmoesstraat gebracht en de gewonde, na voorloopig te zijn verbonden, naar hei binnengasthuis vervoerd. Een drietal per* sonen bevindt zich terzake van verzet te. gen de politie in voorloopige hechtenis. ALPHEN. Ongeval. In de Emmalaan zakte -gi* teren een wielrijder door zijn rijwiel heen, De fiets brak zoo goed als geheel door midden. De berijder kwam daarbij te vai- len, doch beizeercve zdcih slechts weinig, zoo. dat hdj met een ander rijwiel zijn rer's kon vervolgen. LISSC. Turf. Door de afdee'ing Lisse van den Ned.- R.-K. Volksbond is aaa liet Rijks* kolembureau een adres gezonden, waarin •zij protesteert tegen dcu gestelden maxi mumprijs van de steek turf dn de Borre- broekpolder alhier, welke prijs is vas'ge- steld op f 5.30 per 1000 stuks. In bedeeld adres, wcu-dlt er op aangedrongen dat de maximumprijs alsnog, wordt teruggebracht op f 4 per 1000 stuks. Moge dijt streven met succes worden be kroond. NOORDEN. Verdronken. Ter aanvulling van ons bericht van gisteren dien©, dat het lijk van rien ongelukkigen J. K. Zondiagnanhd'. dag om 1 uur drijvende gevonden werd in een diepe sloot achter zijn huis. Pogingen om d'e levensgeesten op te wekken mochten niet baten. Naar vermoedt wordt, heeft bij een em mer water willen scheppen en is hij zoo- doende te water geraakt, althans men mist nog een emmer. De drenkeling was ge huwd en 62 jaar oud. Heden, Dinsdag, is het lijk op de algemeene begraafplaats ter aarde besteld. WARMOND. Veilingkrïng. De veilingkring „"War- mondierhek" vergaderde in het stations- koffiehuis. Ter bespreking kwam, of da veiling, bepaald op 25 Juli, al of niet zou doorgaan. De a'lgemeene gedachte was, gez-ien de omstandigheden in het hollenbedrijf, eene afwachtende houding aan te nemen en do veiling voorloopig, uit te sitcllen. Het bestuur blijft zijn voorzorgsmaatre gelen nemen, opdat-, als de om-s andighe'lon iets gunstiger mochten worden, direct met veiling kan worden aangevangen. Dc wensehelijk'hieid werd' nog geuit, om, hetzelfde hoe d'e toestand zou zijn, toch eene speciale tu'penveiling te houden. Aan bet bestuur werd in deze de op dracht gegeven te handelen naar goed dunken. Berichten hieromtrent zullen in he» kweek er sblad worden gepubliceerd. Kweekersvereenïging. Gisteren verga derden de kweekers ter bespreking, van dr in vu 11 inigs^cir cu 1 ad re voor land', en tuuv bo-uw, diie -moeilijkheden oplevert voor dt plaatselijke teelt van allerlei groenten-. WOUBRUGGE. Gemcenta-secretarls. Bij Kon. besluit van 13 dezer is goedgekeurd, dat J. C. Baumann, burgemeester va.n de gemeente Woubrugge, met ingang van 1 September is benoemd tot secretaris dier gemeente^ war den tijd van één jaai*. NOGRDWIJKCRHOUT. Onweer. Tijdens het onweer is op twee plaatsen de bliksem ingeslagen, zonder echter bran-ct tc veroorzaken. Bij den boei' Th. Oos'jdam sloeg de bliksem in de huis kamer, waarbij zij een gat in het plafond veroorzaakte, en bij der. heer P. Verdwaal ging liet vuur door de bloembollenschuur, Ongelukken zijn er niet gebeurd. Ook i-s nog bij den heer Draak heit. weer liclirt- ingestegen-, waarbij het de mctei v-an de eilectricitedtsgelcidiing stuk sloeg. Ongeluk. Het 8-jarig zoontje van dei hoer Turecnhout te P-ietgijzenbrug speeld' in het weiland va,n don heer A. Slot, waa ook een hit- in de nabijheid liep. Het die werd schichtig en liep het kereltje omve- waarna het de kleine in het hoofd f-o en wel zoo ernstig, dat er direct een noo' verhand om gelegd moest worden, waam* men geneeskundige hulp -inriep. Dr. SU

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 2