BINNENLAND. liet ïosïooperi en' gevoed: werden doof ailep lei dierenvrienden. 's-Morgen.', bracht hij ze en te avcnd£ haalde hij <ze terug, waarbij de dieren hem los, als honden naliepen. Veroordeelingen hadden geen vat. op hem en onverstoord liet de oude, goedige Tjaden hen langs de kale buitenstraten der stad weiden. Haar lem beeft intusschen een mooi type minder. VERKOOPINGEN. De „VossiscJTé Zeilung" zegT: Zim- mermann kan het oordeel der geschie denis rustig tegemoetzien. Later zal blijken, dat hij voor veel dingen verant woordelijk gesteld is, terwijl de verant woordelijkheid op anderen rustte. De kroonprins terug naar het front. De kroonprins is wederom naar het westelijk oorlogstooneel vertrokken. Engeland. Het eerste standaardschip. I-Tet eerste standaardschip van het E'n- 'gelsche regeeringsprogram zal aan het einde dezer maand te water worden ge laten. Het zal circa 4000 ton groot zijn. Rusland. Finland onafhankelijk geproclameerd? Te Haparanda loopt het gerucht, dat de Finsche Landdag in den avond van 13 Juli de onafhankelijkheid van Finland heeft geproclameerd. Spanje. Interview van Kening Alfonso. Een correspondent van de „Daily Express" te Madrid heeft Koning Alfon so geïnterviewd. Deze gaf als zijn mee ning te kennen, dat de oorlog nog lang zal duren. Spanje, zoo zei hij, moet tot het einde onzijdig blijven. Na de verkla ringen van Ribot en Lloyd George is het onmogelijk, dat het zijn'diensten als be middelaar aanbiedt. V reöesmanifesfalies. De bladen melden, dat het neutrale vrouwen-comité aan den koning ver scheidene albums met 500.000 handte keningen van Spaansche vrouwen over handigd heeft, waarin deze uiting geven aan haar wensch tot handhaving van den vrede. Vereenigde Staten. De aviatiek. Het Amerikaansche Huis van Afge vaardigden heeft met algemeene stem men het ontwerp betreffende het toe staan van een crediet van 640 millioen dollar voor den aanbouw van 22,000 vliegtuigen goedgekeurd. China. De strijd te Peking. Sjang Hsun, de aanvoerder der keizer lijke troepen, is tijdens een gevecht in de Nederlandsche legatie gevlucht. De aanval op Sjang Hsun werd met een hevig kanon- en geweervuur geonend. Tien soldaten en meer dan 30 burgers zijn tijdens den strijd gedood, terwijl lal van burgers gewond zijn. De mate- rieele schade is geringer en ook is er niet geplunderd. Buitengewoon gezant en gevolmach tigd minister van Nederland te Peking is sedert 1909 jhr. mr. F. Beelaerts van RlnklatuL Buitenlandsche Berichten. Een Tenïers gestolen. Uit Weeman wordt gemeld, dat uit den winkel van oude schilderijen en antiqui teiten van Bertha Burger in de binnenstad den 4en -of 5en Juli j.l. een schilderij van David Teniers de Jongere ,.Dans in een dorpsherberg" gestolen is. Het stuk, dat van 1635 dateert, heeft een waarde van 37.000 kronen. Groote brand te Haparanda. Te Haparanda heeft een zware brand gewoed, die groote verwoestingen heeft aangericht. Twee personen zijn oan het leven, gekomen.. De ooi-zaak van den brand is onbekend. Een petroleum-trein vernield. Bij Boedapest heeft een botsing plaats gehad tusscihen twee treinen, waarvan de een bestond uit wagens met petioleum, olie en benzine, uit Roemenië. Alle wagons vlogen in brand en hevige ontploffingen volgden. De vlammen sloegen ook over naar de naburige gebouwen. In 't geheel werden 20 petroiieumwagens en dertig wa gons met andere goederen vernietigd. Tegen den „Oceaan-bacil". In de „Times" bericht zekere heer De- vkft, dat hij een som van 20.000 p. st,. heeft ontvangen, om daarvan in giften van 1000 p. st belooningen toe te kennen aan de officieren cn bemannigen van Britscflie handelsschepen, die er in slagen vijande lijke dnikbooten te nemen of la vernie tigen: Nederland en de Oorlog. Een Duitsch stoomschip is tusschen Zandvoort en IJmuiden op een zandbank geloopen. De regeering neemt voorzorgen voor den botervoorraad in den a.s. winter. Onze scheepvaart De gevolgen van de nieuwe versper ring laten zich gevoelen. In de week van 7 tot 14 Juli zijn van IJmuiden slechts 3 stoomschepen vertrokken, n.l. 2 Nederlandsche en 1 Engelsch. Er kwa men nog 9 schepen binnen, n.l. 6 Neder landsche en 3 Engelsche. De conferentie tusschen dc ministers Rambonnet, Posthuma en Loudon, met de vertegenwoordigers der Onderl. Reeders- vereeniging. betreffende de moeilijkheden welke de Nederlandsche Scheepvaart on dervindt, heeft Zaterdagochtend tusschen 11 en 12 uur in het ministerie van Land bouw plaats gehad. De besprekingen droegen, een vertrouwe lijk karakter. DuitscKe smokkelsch'epen. Zaterdag werden te Lobith door de ambtenaren der belastingen weder eenige aanhoudingen gedaan. Bij visita tie van de sleepboot „Franz", en de Rijnaak „Rhenania 37" en „Baijern 24", welke op het punt waren naar Duitsch- land te vertrekken, bleek, dat in ge noemde schepen op verschillende plaat sen weder smokkelwaar was verstopt, zelfs was een gedeelte onder het schip bevestigd. Een en ander samen 176 K.G. harde zeep, 27 K.G. chocolade en 38 K.G. spek en vet werden in beslag genomen en bij den sectiechef gedeponeerd. Als verdacht van poging tot verboden uit voer werden drie personen aangehou den en naar het tijdelijke huis van be waring te Lobith overgebracht. Waar schijnlijk zullen zij echter weder in vrijheid moeien worden gesteld daar alle plaatsen in Arnhem bezet zijn. Boter. Naar het Ned. Correspondentiebureau mededeelt, zullen van regeeringswege groote hoeveelheden boter worden op geslagen ter voorziening van de binnen- landsche behoefte in den a.s. winter. Het verbod voor handelaren en produ centen om boter op te slaan zal evenwel niet worden ingetrokken. Weer aan het w e rk. De Deventerkoekfabriek der naaml. venn. voorheen firma J. P. Coelingh en Zn., die eenigen tijd wegens gebrek aan grondstoffen heeft stop gestaan, zal in het midden dezer week weer in werking kunnen worden gesteld. Turf. De minister van Landbouw heeft goedgevonden, onder intrekking van vroegere beschikkingen, de prijs van Noord- en Zuidhollandsche turf te be palen als volgt: Burgerturf le soort f675, idem 2e soort f 6.25, idem 3e soort f 5.85, karturf f5, steekturf f4, luchtballen le soort f 4.50, idem 2e soort f 4, alles p. 1000 st. Koelruimle. In den laatsien tijd wordt herhaaldelijk de wenschelijkhcdd' betoogd' van het van Regeeringswege beslag leggen op alle hier te lande bestaande koelruimte, ten einde die te bezigen ale bewaarplaats voor vleesch. Het kan, in verband daarmede, zijn nut hebben te wijzen op de feiten, dat de koelruimten, verbonden aan particu liere slachterijen, enz., thans bijna geheel gevuld zijn met liet te distribueeren geoou. ten varkensvle eschterwijl van de koel ruimten der gemeentelijke slachthuizen (samen ruim 10.000 M2.) nog geea 3000 M2. beschikbaar is. Uitvoerverbod van roet. Het „Stbl." no. 487 bevat een Kon. be sluit van den 13den dezer, houdende verbod van uitvoer van alle roet. De vergadering op aanst. Dinsdag zal gehouden worden in de vergaderzaal der Tweede Kamer op het Binnenhof. Verschenen zijn de rapporten der com missi ën over de te behandelen voorstellen- Wat betreft de subsidies, te verleenen aan vakscholen, vereendgt de desbetreffen" de commissie zich g rooiende els met de voorstellen van Gedeputeerde Staten. Bij de behandeling der provinciale be>- greoting voor 1918 betwistten enkele leden dc noodzakelijkheid om reeds thans tot verhooging der provinciale belastingen te besluiten. Daartegenover werd opgemerkt, dat ook in de toekomst de versterking der provin-. ciale inkomsten, waarvan de noodzakelijk heid niet kon worden ontkend, niet op am dere wijze dan door verhooging van op centen cal zijn te bereiken. De voordrachten betreffende de jaar wedden van den griffier der Staten en van en hoofd-ingenieur van den prov. water staat gaven aanleiding tot het uitspreken van de algemeene waardeering van de be kwaamheden dezer hoofdambtenaren en van de wijze waarop zij hun taak vervul len. Algemeen kon men zich met deze vooi stellen vereenigen. Slechts zeer enkele leden zagen daarin een uiting van een streven dal zij in den laatsten tijd ook bij andere publiekrechte lijke lichamen, meenden op te merken om de traktementen aan hoogere ambtenaren onnoodig hoog op te voeren. Eenige leden waren van oordeel dat het aanbeveling verdient ook voor hoogere ambtenaren het stelsel van periodieke ver- hoogingen toe te passen. Wat dit laatste betreft, oordeelden Ged. Staten, dat uitbmdang van het stelsel van periodieke verhoogingen hetwelk voor de klerken, schrijvers en boden bestaat, tot de hoogere ambtenaren, geen aanbeveling zou verdienen. De commissie, in welks handen is ge steld het voorstel van Gedeputeerde Sta ten inzake de loonen der Provinciale werk lieden, vermeldt, in haar rapport, dat en kele leden meenden, dat nu vrijwel is te voorzien, dat ook na de tegenwoordige om standigheden de loongrenzen zich wel nooit meer zullen gaan bewegen heneden de bedragen vau de nieuwe loonregeling plus die van den door Gedeputeere Staten nog noodig geachten duurtetoeslag. Men achtte dus duurtebijslag een regeling, waarvan men zoo spoedig mogelijk moet zien af te komen, en dit leek nu mogelijk. De meerderheid der commissie kon zich echter zeer goed met het systeem van Ged. Staten van loonherziening plus duurtebij slag vereenigen. Inzake loonregeling naar gezinsbehoefto werd door een dieel der commi^ie ook weer de vraag naar een familieloon op den voorgrond gebracht. Onder familiëloon wenschten deze leden te verstaan, een loon. bij welks samenstelling ook de formule van het gozin een der factoren is geweest. Het heeft den voorstanders van zoodanige loon regeling leed gedaan, dat Ged. Staten dit .vraagstuk wel heiben overwogen, maar 'dat. zij tot een afwijzende houding zijn ge komen. Intusschen had het voorstanders van fa milieloon genoegen gedaan, dat het denk beeld door Gedeputeerde Staten althans niet om des beginsels wille wordt afge wezen. De minderheid in de commissie dringt er hij Ged. Staten op aan, om alsnog bij nadere regeling een kinderbijslag in de voorgestelde loonherziening op te nemen. Door de overgroote meer iuhe'i der commissie is in abstracto wel iets voor he*, denkbeeld gevoeld, maar men kon zich toch geheel vereenigen met het afwijzend standpunt van Ged. Staten. Naar de mr-é- ning van deze leden is drw zaak nog long niet rijp voor beslissing, heersolit daarom trent volstrekt nog geen „communis opinio". Men achtte de provinciale overheid niet geroepen oan propaganda te maken voor moderne loontheoriën. De wenschen in het adres van dc ier- eeniging „Eensgezindheid" neergelegd in zake vrije woning voor de hoofdkanton- niers en vrije uniform en schutsel voor het gebeele provinciale person:cl, vonden slechts bij één lid der commissie enter steuning, voorzoover kleeding en schoeisel betreft, de andere leden konden zich met de afwijzende beschikking van Ged. Sta ten vereenigen, Korle Kroniek. In een vergadering van de afdeeling Amsterdam van den Alg. Bond van Ar beiders in het bakkerbedrijf gaf do voor zitter een overzicht van de gevoerde loon- actie. De vergadering besluit met op één na algemeene stemmen de actie voorloopig op te schorten, als met ingang van 14 Juli een toeslag van f 1.50 per week wordt uit betaald. In verband met den uitslag van den strijd tusschen ziekenfondsen en apothe kers besluit de afdeeling Amsterdam van den Algemeenen Apothekersassistenten- bond naar krachtige verbetering van de arbeidsvoorwaarden te streven. Naar de „N. ïL Ct." verneemt, heeft het comité der Centrale keuken» te Rotter dam besloten, de distributie van voedzame warme spijs met ingang van 22 dezer voor loopig te staken. in de keuken wederom voedsel kan worden bereid, dat zich aan het ver bruik aanpast, zal het comité zijn werk zaamheden wederom opnemen. Vermoede lijk zal dit in de eerste dagen van October het geval zijn. De gewone audiëntie van den minis ter van oorlog zal op Donderdag 19 Juli 1917 niet plaats hebben. Gemengde Berichten. Een Duitsch schip gestrand. Het Duit. sche stoomschip „Mag'.laïena Blumenthal", is tusrchen Zandvoort en IJmudcl'en ge strand. Reed:, vroeg Zondagm >rgen vertrokken de sleepbooten van IJmuiden ter assisten tie; terugkterende kleine sieepboolen rap porteieren, dat de sleepboot „Cycloop" van IJmuiden aan het vaartuig was vastge maakt en dat er beweging in heit schip was. Te. vijf uur 's middags keerde de „Cycloop" te IJmuiden terug; 't was niet gelukt het stoomschip vlot te brengen. Meerdere sleepbooten van de firma Zur- mühlen waren gerequireerd cm 's avonds bij hoog water nogmaals te probeer en het schip vlot te krijgen, waartoe de „Cy cloop" en de „Titan" pogingen zouden doen. De „Magdatena Blumenthal", g.eldden met cokes», was met andere schepen gelijk tijdig van Rotterdam vertrokken en tegen vijf uur op het strand geloopen. Nekkramp. Te Herwen werd èen geval van besmettelijke nekkramp geconstateerd bij een meisje van 16 jaar. Er zijn maat regelen genomen om uitbreiding te voor komen. Er genoeg van. In de af geloopen week hebben zich bij de politie en aan de hoofd wacht to Maastricht aangemeld: 12 Rus sen, 20 Duitsche deserteurs en 12 uit België ontvluchte burgers, benevens' eenige jonge Duitschers van 16 en 17 jaar, welke hier werk kwamen zoeken. Azolla nog niet verdwenen. Van des kundige zijde deelt men aan het „Illbld." mede. dat in de omgeving van Utrecht nog wel degelijk Azolla in de sloot en te vin den is. Logement voor Smokkelaars. Te Veen- huizen wordt het tweede gesticht ingericht om veroordeelde- smokkelaars hun straf te laten ondergaan. In het eerste gesticht bevinden zich thans reeds 1200 smokkelaars. Verdronken. Te Oudepekala is mej. Kuitman verdronken; in het Wester- woldsche Kanaal G. Frans. Hondentrouw. Ruim twee jaar gele den verkocht de Zeereexw. heer Bult. pas toor te Barneveld, zijn hond aan iemand te Arnhem. Maandagmorgen lag het beest echter weer op de stoep hij den geestelijke •en sprong bij het openen der deur kwis- pelstaartend naar binnen, blij, dat het weer bij zijn ouden meester terug was. Door den bliksem getroffen. Te Noord- wolde (Fr.) is de bliksem geslagen in de ludhtgasïnrt alia tie van den heer P. Otten, De gasketel werd pl.m. 400 M. weggeslin gerd, de heele machine sprong, uit elkaar. Door de geweldige entploffing sprongen vele glasruiten in den omtrek. De lieer J. H. werd door een stuk ijzer ernstig aan het hoofd getroffen. Treinontsporing. Doordat Zaterdag middag op de lijn AlkmaarEnkhuizen een treinentspoadng heeft plaats gehad, moest de sneltrein No. 155, die aansluiting heeft op cte booten naar Friesland, over Purmerend de route nemen. In Zaandam moesten de reizigers voor de richting Alkmaar in een personentrein overstapper?, waardoor aanmerkelijke vertraging ont stond. Droevig ongeval. Een droevig onge val heeft te Udfen plaats gehad. Uit de aldaar gevestigde Belgische vluch telingen is gevormd een Padv-indersafdee- ïing, welke staat onder Engelsche leiders. Bij het afbreken van eene tent, welke voor de oefening was opgeslagen, hetgeen onder behoorlijk toezicht geschiedde, kwam, naar de ,,'s Hert. Crt." meldt, een 17-jarige padvinder. Emile Valles, te val len en drong een atolk of speer hem in, het lichaam. De jongeling werd inwendig zwaar ge wond en na voorioopige geneeskundige (be handeling, per auto naar het Groot Zd»e- ken-Gasthuis te Den Bosch vervoerd, waar al zeer e.poednig bleek dat de toestand van den ongeiukikjgen knaap reddeloos was cn alwaar hij dan ook reeds is overleden. Doodelijk ongeluk. Op den IJsel nabij Dieren heeft een doodelijk on ga', uk plaats gehad, doordat bij het ophalen van het anker de zwengel van de lier met groote kracht tegen den schipper H. M. uit Gies- beek sloeg. De ongelukkige is na een half uur van -vreoselijk lijden bezweken. Hij laat een weduwe met een ikind achter. Diefstal. Te Beuzen heeft een schiil- dershnecht f 500 f 600 ontvreemd, toebe hoor ende aan de eiervereeniginig V. P. N. aldaar. De dief trok er bovendien vandoor met een gestolen fietsi. De brutale dader is no.<r steeds voortvluchtig. Valschheïc! in geschrifte. Te Raams- donk (dorp) is door de marechaussee ge arresteerd een Duitscher, die el e duts en kele weken werkzaam was gesteld ego de secretarie aldaar. Hij wordt verdacht zich schuldig gemaakt te hebben aan valsch- heid in geschrifte. Buitengewone vischvangst. Zelden is docu* de visschers te Spakenburg zoo bui tengewoon veel Zuiderzeebot gevangen als de laatste weken. Verschillende visschers brachten van 1200 tot 1500 pond aan wal. Daarenboven is de prijs hocger dan men in faren gekend heeft. De opbrengsten zijn dan ook schitterend. Het gaat der Zuidcraee-visschers in deZen oorlogstijd goed, cok al zijn hun materialen buiten gewoon duur. Diefstal. Te Delft fis uit een auto van den e tapped! enst een kostbare Bas-mag neet gestolen. Schurft. Te Helmond en naajsée om geving heerscht onder de burgers in ern- st'ge mate de besmettelijke huidziekte schurft. Door a.e militaire autoriteiten zijn maatregelen tegen de verspreiding der ziekte onder het leger genomen. Dure baldadigheid. Herhaaldelijk wordt erop geweeen, welke belangrijke rol de halfvolwassen jeugd bij straatxelteljes speelt. Als er „iets tedo.en" is op de straat, dragen jongens, .die de vlegeljaren nauwe lijks te boven zijn of er nog- midden, in zit ten, doen die in vele gevallen ontstaan. Neiging tot wanordelijkheid, baldadigheid en vernielzucht komt niet alleen bij groote stadsjeugd voor, maar ook in provincie steden. Voor eenigen tijd schreef de „Leeuw. Cl." dat de jeugd te Leeuwarden kans heeft gezien, in de maand Mei voor niet minder dan dertien honderd gulden schade toe te brengen aan straten en plantsoenen. Het blad doet een beroep op ouders en andere opvoeders en zegt, dat het publiek evenmin mag achterblijven, „Dit moet er niet om lachen, wanneer een knaap door een goedgelukten woxp een lantaarnruit verbrijzelt, een heester weet om te trekken of wanneer een aantal van die bengels meent als straatopbrekers dienst te moe ten doen,, doch zijn medewerking verlee- aien voor het tekeer gaan van. het wan bedrijf".. Aardbeien. Te Linschoten is van 2% roede land niet minder dan 60 pond aard beien geplukt. Een kloek redder. Zaterdagmorgen viel een zesjarig knaapje nabij de spuisluis te IJmuiden in het water. Een passeerend soldaat bedacht zich geen oogemblik en sprong het, in weerwil van zijne vollo wa penrusting, onmiddellijk na. Hij mocht het genoegen smaken het kind te redden, maai* zou bijna zelf verdronken zijn door het ge wicht van zijn ransel en gevulde patroon- tassche-n. Andere soldaten haalden hem door handreiking weer op het droge. Roodvonk. Ten gevolge van de vele gevallen van roodvonk, zijn de scholen aan het Zuideinde te Oos^.aan gedurende vijf weken gesloten, terwijl ook het voor nemen bestaat tot sluiting der bijzondere scholen ever te gaan. In een school wer den meer dan 40 gevallen geconstateerd. De typhus breidt zich thans niet meer uit. Gedurende de laatste, maanden zijn ei in hei geheel meer dan 100 gevallen gecon stateerd. De „ontbossshing". De Emmer dennen worden als het ware geplunderd. Reeds zijn in den laatsten tijd 3000 dennen ge veld; binnenkort zullen er nog meer volgen Zijn er nog andere? Gelezen in het Kerkbericht van de „.Residentiebode": „Broederschap der R.K. Martelaren van Gorcum", Algebraïsche berekening. S. S. H. IJ. S. M. O: W: Plotseling einde. Zaterdag is de touw slager Wientjes te Groenlo hij het opladen vgin een a oen* hooi van den wagen geval len, met het noodlottig gevolg, dat hij den nek brak en aanstonds een lijk was. Een type. Haarlem heeft een van zijn nog weinig overige typen verloren. De oude Tjaden is op 86-jarigen leeftijd, wèlverzorgd in het Diaconessenhuis ov« leden. Iedere Haarlemmer kende den 'flinken, krassen man, met lange witte hare en lange witte baard, die leefde van afval, en van het product zijner vier of vijf geiten, die langs den openbaren weg Leiden. Gehouden ^erkooping in jioti Notarishuis aan clen Burcht te Leiden op Zaterdag 14 JuM 1917, ten over.-la in van C. Versluijs, Notaris te Leiden, van: teel grond, genaamd „De Kersenboom", aan' den Hoogen Rijndijk, onder Zoet er wou de, groot 60 aren. In bod f 9000. Keeper de beer Ph. Boot Jz. voor f9005. Het huis en erf te Leiden aan den Ouden Rijn no* 87. In boidi f2800. Kooper de heer J. W., Wurzer, en het huis en erf to Leideri, Levendaat 183. In bod f1600. Kooper do heer W. van der Wijngaard, terwijl twee perceelen bouwterrein aan den Rijnsbur- gerweg te' Leiden niet zijn gegund. •Te verkcopen 17 JuÜ: Haarlemmermeer: Op de hofstede ,,Tou- nckamp" aan de Hoofdweg te Abbenes, notaris Heinsius, v.m. 10 uur, verkoop van 5 paarden en 5 boerenwagens, een partij mest en een schelf stroo. Leïdschendam. Hotel „De Zwaan", nota ris C. J. van Boven, 1e Voorschoten, 7 uur n.m., veiling van huizen. Wilsveen: Ten sf.erfhuize van de Wedt, H. J. Ctampraat, onder Stomp wijk, notaris Hamersvelt ie Zoetormeer, 1o verkoopert gouden en zilveren voorwerpen, enz. STADSNIEUWS. Eerste plechtige H. Mis. Na verleden week de H. Priesterwij-i ding te hebben ontvangen, droeg dezen' morgen de Weleerw. Heer II. R. F. v. d.- Ilorst, van de Priesters van het H. Harü van Jezus te Lieshout, in de parochies- kerk van O. L. Vr. Hemelvaart, zijn eerste plechtige H. Mis aan God op. Bij de H. handeling aan het luister rijk versierde altaar, werd (le Eerwj Neomist geassisteerd door den Hoog- Eerw. Heer Deken P. L. Dessens als presbyter-assistens, den Zeereerw. Hooggel. Pater Th. v. d. Peet, als diaken' en den Eerw. Frater II. Reese als sub diaken. Als ceremoniarius fungeerde de eerw*. frater II. Harlwijk, terwijl de Weleerw. Jïeeren Van Meeuwen en Vinck, kapelaans der parochie, als can- tores dienst deden. Het zangkoor, onder directie van den heer P. G. Timp voerde hoogst verdien stelijk uit de vierstemmige Missa in ho- norem sanct'al Trinitalis" van Hubj Guijpers, met de Tantum ergo van F; Witt. Voor het H. Misoffer werd ver tolkt de indrukwekkende „Veni Crea- loi-" van Bolijes, en lot boslUlt Cler plfcoli.. tigheid „De priester", cantate door Elb. Franssen. Hierbij werd de bariton-solo stemmingsvol vervuld door den heer A. Castelëin. Na het eerste evangelie belrad Deken Dessens den kansel, om naar aanlei ding van Christus' woorden: Mij is alle macht gegeven in den hemel en op aarde; ga dan, en onderwijs alle vol ken", de verheven roeping te schetsen' van den priester. De predikatie maakte diepen indruk op de aanwezigen. De herstemming, in III. .Morgen worden de kiezers in district III andermaal opgeroepen ter slembus. Voor de Katholieken in district III is, zoo zij van hun stemrecht gebruik ma ken, de candidaat der vrijzinnigen dege ne, die zij hun vertrouwen zullen schen ken. Waarom? Omdat de loyaliteit verbiedt, dat door ons toedoen eenige verandering zou worden gebracht in de politieke samen stelling van den Raad m. a. w. aan de vrijzinnige partijen een zetel zou worden ontnomen. En dat laatste zou wel geschieden, als door rechts de so ciaal-democraat zou worden gesteund. Daarom: in geen geval een stem uitge bracht op den sociaal-democraat. Wij raden daarentegen den kiezers in III aan te gaan stemmen op den candi daat der vrijzinnigen, den heer J. Bo- termans. Bij Koninklijk besluit van 13 Juli 1917 i© benoemd, bij het wapen cler infanterie tot kotoneO, command a ml van de XI brigade de luitenant-kolonel Jhr. A. F. K. Gras- winckel, commandiant van bet 15e regi ment infanterie en is benoemd tot comman dant van het 15e regiment de luitenant- kolonel A. Copes van Hasselt van den generalen 6taf. Bij de Eerw. Zusters in de Pelikaanstraat is geslaagd voor akteTinachinesch rijven de jongejuffr. Cornelia Sassen, leerlinge der R.-K. M. U. L. O.-school voor meisjes In de Haarlemmerstraat. In verband met de vacanlie der kin deren, heeft de heer Backer, exploitant van „Den Burcht", iederen Woensdag middag kindervoorstellingen georgani seerd op den burcht, of in de zaal. Nu het reizen gedurende de vacantie duur der is geworden, zal het initiatief van' den heer Backer door de ouders wel ge waardeerd worden, om hun kinderen' een aangename uilspanning te bezor gen. zonder er voor naar elders te gaan.- In den nacht van Zaterdag op Zondag ongeveer 1 uur, is een tweetal gedeti neerde militairen uit het Militair Arrest- gebouw Gravenstein ontsnapt. Ze heb ben eenige planken in hun cel wegge broken en zijn op die wijze naar buiten j gekomen. Beide militairen zouden dezen dagen naar Den Haag worden overga bracht om aldaar voor den krijgsraad te* recht te staan,

Leidsche Courant | 1917 | | pagina 2